Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) kutyuska válasza DarkByte (#1199) üzenetére


kutyuska
aktív tag

A tesztadás végén 6.5 Mbit volt a bitsűrűség.
A linken azt írták , hogy a két Duna egy muxra kerül

" Babra munka, de megéri! "

(#1202) kutyuska válasza DarkByte (#1199) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Lásd #1124 hozzászólásom.
Nekem bevált a Leadtek DTV2000H.
Amiért többek között ezt választottam : 3 antennabemente van: analóg kábeltv + analóg/DVB-T antenna + FM

[ Szerkesztve ]

" Babra munka, de megéri! "

(#1203) DarkByte válasza kutyuska (#1202) üzenetére


DarkByte
addikt

A tuner választással nem lenne bajom, egyébként is közösben vennénk lakótárssal. Mi egy USB DTV Dongle Gold -ot szeretnénk, mivel analógra és FM -re nincs szükségünk (elvileg ugye minden TV adó fent lesz a digitálison, FM rádiók >90% hallgatható neten át Shoutcast -al), illetve így legalább könnyebben lehet mozgatni a gépek között ha szükséges.

(#1204) Clemi


Clemi
veterán

Hi mindenki,

Most újítottam be gy Leadtek PxDVR3200H tunerkártyát, de fogalmam nincs, milyen antennával foghatnám be, a digitális adásokat, és hol kaphatnék.

(#1205) radi8tor válasza Clemi (#1204) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Bármilyen antenna megteszi, ami a 60. csatornát venni tudja kis veszteséggel.

⭐ Stella

(#1206) PikkPukk válasza #65675776 (#1189) üzenetére


PikkPukk
csendes tag

Érdemes elolvasni ezt:
http://www.sg.hu/cikkek/64204/nvidia_frontalis_tamadas_az_intel_ellen
(utolsó rész: Tegra)
Vagyis pár éven belül már lesz/lehet DVB-T, MPEG4 vételére képes mobilkütyü is...
Magyarán a DVB-H nem lesz túl sokáig...

Én meg a HD adások minősége miatt aggódom még mindig. Néztem most analógon (PAL) az Életképek című sorozatot, és úgy tűnt, hogy már azt is HD-ban vették fel. Csak azt nem értem, hogy hogyan képesek ilyen tré minőséget elérni ezekkel a vadiúj hádés cuccokkal. Szerintem rosszabb lett a képminősége a sorozatnak, mint amit előtte az 5-10 éves SD kamerákkal vettek fel... A Presszó is kaki minőség, de csak az Életképek-nél bukott ki, hogy mennyire is az (ugyanaz a mosott, életlen, fakó, néha zajos kép mindkettőnél)... :((
Ha megnézem a nyugati HD adások (lekonvertált) analóg/PAL változatát (pl. VOX), azoknál teljesen tökéletes képet látok. Szép, tiszta, éles, színes...

(#1207) radi8tor válasza PikkPukk (#1206) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Talán nem tömörítik be annyira a külföldi adók? (magasabb bitráta)

⭐ Stella

(#1208) ati2 válasza DarkByte (#1193) üzenetére


ati2
őstag

Kecskeméten most még nyoma sincs egyik adónak se :(

(#1209) radi8tor válasza ati2 (#1208) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Még nincs dec 1, reggel akárhány óra...

⭐ Stella

(#1210) DarkByte válasza ati2 (#1208) üzenetére


DarkByte
addikt

Én is néztem analóg TV -n a csatorna helyet tegnap és a hangyák háborúja helyett még semmi egzotikus kép és hangvilágú dolog nem jött be. :DDD

(#1211) ati2 válasza radi8tor (#1209) üzenetére


ati2
őstag

Hát amilyen kampánycsend van jó lesz, ha a Mikulás hozza, de ne legyen igazam :(

(#1212) radi8tor válasza ati2 (#1211) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Olvastam ma egy november elején megjelent újságban hogy lapzártakor a Google-ban "minDigTV"-re keresve csak 500 találat volt. Siralmas szerintem. Most rákeresve 1800-at dob ki a gugli.

⭐ Stella

(#1213) ati2


ati2
őstag

Itt pörögnek a hozzászólások [link]

És úgy tűnik Budapesten elindult valami az UHF 55-ön, de csak a szokásos 1 kW lehet, remélem hétfőn tényleg lesz mit fogni :)

(#1214) wassermann


wassermann
Topikgazda

Lehet, hogy csak én vagyok túl megfontolt ?! - én úgy látom tök feleslegesen pörgetik, húzzák magukat az emberek azon, hogy mi lesz és hogyan. Csak várni kell egy keveset semmi több! Talán a felesleges pörgés miatt ilyen rövid nálunk a várható életkor : )

[ Szerkesztve ]

(#1215) DarkByte


DarkByte
addikt

A Sat.hu -s fórumon tényleg eléggé túldramatizálják a helyzetet. Épp azon nevetek hogy ott a többség azért kesereg még mindig hogy miért MPEG4 és miért lesz HD, itt meg azért fanyalgunk - legalább is én biztosan - hogy csak kevesebb HD lesz. Na így döntsék el mi legyen a jó. :D Mondjuk érthető hogy akik megvették már az MPEG2 set-top-box -okat azok most mérgelődnek mert dobhatják a kukába azokat mivel senkinek nem kellenek ezután. És gyanítom a sat.hu fórumon ők vannak többségben.

Egyébként épp olvasom a fórumban egyik illetőtől, hogy valószínűleg nem lesz állami finanszírozásos set-top-box, csak részletfizetéses opció. Ez azért már nagyon lol lenne, amiket beígértek jó előre azokat gyakorlatilag most mind felforgatják az utolsó hónapban - most vagy kedves törvényhozóin keverik a sz**t, vagy a csatornák tötymörögnek egy helyben.

Eddig a DunaTV és a Duna II Autonómia az ami biztosan lesz (megint lol), a többi meg lóg a levegőben, mert senki nem cikkez róla hogy szerződést írtak volna alá az AH -val; viszont 1,5 nap és itt a kihirdetett start. Úgy látom hatalmas kínálat lesz az indulásnál. :(

Ja igen, ezt is ott találtam; ilyen oldal is van: [DVB-T HD.hu]

[ Szerkesztve ]

(#1216) #69182976


#69182976
törölt tag

Azért nyavalyognak ott egyesek az MPEG4 miatt mert nekik MPEG2 tévéjük van. Az STB támogatás meg érdekes kérdés lenne, ha én veszek egy MPEG4 tuneres Sony Braviát akkor arra is fizetnének? :)

(#1217) DarkByte válasza #69182976 (#1216) üzenetére


DarkByte
addikt

A támogatás csak set-top-box -ra vonatkozik és eredetileg arról szólt hogy aki szegény és nem tudja megvenni a drága eszközt, az bérelheti az államtól a mindenkori minimálbér századáért, tehát ~600ft/hó ért. [itcafe: A digitális átállás költségeihez a nyertes szolgáltató hozzá fog járulni] Ha a fórumos illetőnek igaza van akkor csak részletfizetési lehetőség lesz és az jelenleg 5-6x -osa lenne havidíjban mint a támogatós verzió (egyenlőre 30k alatt MPEG-4 es DVB-T stb -t nem kapsz és a legtöbb helyen 12 hónapos konstrukcióban lehet vinni)

De hogy ne csak a levegőbe beszéljek itt az idézet a sat.hu fórumáról:
Sipi1972, Nov. 28 11:48:58
Államilag dotált vevő nem lesz, részletfizetéses konstrukció biztosítását vállalta az AH. A szerződésben benne van, hogy +%5 sápot rárakhat az AH az általa forgalmazott vevőkészülékekere...

Én nem tudom ez mennyire igaz, de szemet szúrt. Valamiért úgy tűnik amit elterveztek az elmúlt félév alatt azt most az utolsó hónapban totál lerombolják.

[ Szerkesztve ]

(#1218) #69182976


#69182976
törölt tag

Egyébként kíváncsi lennék, hogy a DVB-T -zők közül hány százalék nézi az adást PC-ről, tunerrel.

(#1219) Cben válasza #69182976 (#1218) üzenetére


Cben
csendes tag

Jelentős százaléka az biztos. Már csak azért is mert sokkal olcsóbb egy dvb-t tuner mint egy STB. Én is úgy vagyok vele majd ha megéri az STB majd megveszem, ezért az 1-2 csatornáért 30-40-et még csak nem adok ki :)

(#1220) bzoley válasza #69182976 (#1218) üzenetére


bzoley
veterán

Én tuti, mert nincs tévém :)

(#1221) #69182976


#69182976
törölt tag

Szerintem is jelentős azok aránya, akik tunereznek. Ennek ellenére az AH, a MindigTV és társai csak azokkal foglalkoznak, csak azoknak nyújt segítséget, akik TV-készüléken, STB-vel szeretnék fogni az adást. Nem is tudom, hogy van-e valahol egy korrekt leírás arról, hogy számítógéppel hogyan fogható. Ez azért lenne fontos, mert bizonyára sokakat érdekelne ez az olcsóbb lehetőség, csak egyszerűen nem tudnak róla, hogy így is lehetséges, vagy tudnak róla, de ismeret hiányában nem valósítják meg.

(#1222) kutyuska válasza #69182976 (#1221) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Azért van ez a topik is többek között. :K

" Babra munka, de megéri! "

(#1223) #69182976


#69182976
törölt tag

Igen, csak eléggé szét vannak szórva az infók.

(#1224) ati2


ati2
őstag

A Szentesi adó megy maximumon :C

Kecskeméten szoba antennával 786 MHz-en 90-100% jelszint (kb. 50 km lehet légvonalban az adó, igaz a 4.-en lakok).

TV csatornák név szerint:
- m1 HD
- m2 HD
-ATV
-Hirtv

Rádiók:
- Kossuth
- Petőfi
- Bartok
- Katolikus

(#1225) hati


hati
addikt

Bp-en van már vmi?

(#1226) bzoley


bzoley
veterán

Valaki Kabhegyről jelentette ezt:
Hogy van-e valóság tartalma, nem tudom.

[I]Sziasztok!
Megy Kabhegy!!!!!

64 csati:M1 HD Sopron,M2 HD,ATV,HIR TV
61 csati:DUNA TV HD,AUTONOMIA,RTL KLUB,TV2,VIASAT3 [/I]

[ Szerkesztve ]

(#1227) DarkByte válasza ati2 (#1224) üzenetére


DarkByte
addikt

És takarásban vagy vagy sem? Csak mert Szegeden mi ennél még valamivel közelebb is vagyunk az adóhoz és szintén negyedik emelet, de belváros. Mondjuk nekem ugye ott az erősítős lepkeantennám is, de akkor sem tudom mire számítsak mert még az analógot sem volt időm kipróbálni. :W

Egyébként nagyon fura. Hol a DunaTV? Bezzeg az m1 HD, m2 HD meg ott van? :U

Felbontás, kodekek, bitsebesség, mindenféle adat jöhet. ;]
Barátomat is ráuszítottam a dologra MSN -en :)

bzoley: húha, jó hírek. Te ezt most nem tudod fogni? :F

Egyébként ati2 akkor szerintem te is tudod fogni itt a másik mux -ot, próbáld meg a 65 -ös csatornán (826 Mhz).

[ Szerkesztve ]

(#1228) bzoley válasza DarkByte (#1227) üzenetére


bzoley
veterán

Én Bp-en semmit nem fogok. TsReader 610Mhz-en(38?) kiír néhány csatornát, 746-on(55) meg "alakad" valamin, de ennyi. Azt meg még le sem sikerült nyomoznom, hogy az egyes csatornákhoz milyen frekvencia tartozik. Az 55-ös úgy néz ki, 746Mhz lesz, de hogy a másik, 61?-hez mi tartozik, nem tudom. Így keresni sem tudok rajta.

[ Szerkesztve ]

(#1229) DarkByte válasza bzoley (#1228) üzenetére


DarkByte
addikt

Az itt lévők szerint a 61 -eshez 794Mhz tartozik [link]

Egyébként megnéztem az analóg TV -n a csatorna helyeket. A 60 -as és 65 -ös csatornákon olyan mintha bitmátrixos képet látna az ember. (kb. mint ezen a képen baloldalt a DTS kódolás képe a kék szalagrészen ([link]) Mondjuk sokban nem üt el az eredeti hangyás képtől, de mégis észrevehető. Szóval szerintem a C mux is él Szentesen is. De azért megvárom a tapasztalatokat. :)

[ Szerkesztve ]

(#1230) radi8tor válasza bzoley (#1228) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Itt találhatsz CH - MHz táblázatot a keresgéléshez.

TV Frequency Table

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#1231) bzoley válasza DarkByte (#1229) üzenetére


bzoley
veterán

Köszi, de ezt a táblát már párszor átnéztem, de el van cseszve. Tévedtem, nem 61, hanem 62, azt pedig ugyanúgy 746-nak írja, mint az 55-öst.

radi8tor1:
Köszi, ez már használhatónak tűnik.
55=746Mhz
62=802Mhz

(#1232) bzoley válasza bzoley (#1231) üzenetére


bzoley
veterán

Pesten vagy elcsesztek valamit, vagy kísérleteznek. ATSC-ben küldenek valamit:)
ATSC tunerem meg nincs, hogy megnézzem.

(#1233) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Megkergült az RTL Klub???

16:9-ben adja a Szombat esti lázat. Vagy csak DIGI TV-n van így?

⭐ Stella

(#1234) bzoley válasza radi8tor (#1233) üzenetére


bzoley
veterán

Valószínűleg csak a Digin, szobaantennával 4:3.

(#1235) radi8tor válasza bzoley (#1234) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Köszi az infót. Engem nem zavar,csak asszonykám nézi :)

⭐ Stella

(#1236) #65675776 válasza bzoley (#1232) üzenetére


#65675776
törölt tag

Kérj egyet a Kelly-től...

Jut eszembe, van a tetőn egy antennánk, lehet rápróbálok Szentesre. Bár esélyt nem látok rá sokat... Egyébként milyen hagyományos antennák jók erre a célra?

(#1237) radi8tor válasza #65675776 (#1236) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem bármilyen antenna jó. Esetleg ha van választási lehetőség, a nagyobb erősítésűt vedd meg.

Szerk: Erősítés helyett a nyereség jobb szó ide.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#1238) bzoley válasza #65675776 (#1236) üzenetére


bzoley
veterán

Nem vagyok biztos benne, hogy a Kelly ilyesmit forgalmazna. Ide minek? :)
Antennából hülye vagyok, de azt mondják, hogy a meglévő is tökéletes. Legfeljebb fordítani kell rajta. Nálam most a "keksz" antenna lóg a kábel végén.

(#1239) #65675776 válasza bzoley (#1238) üzenetére


#65675776
törölt tag

Akkor fentebb kell érdeklődnöd... Mondjuk mire ideérne, már nem lenne mivel kipróbálni.

Antennákhoz én is hülye vagyok. Melyiknek nagyobb a nyeresége: egy ilyennek, vagy a lepkének?

[ Szerkesztve ]

(#1240) ati2 válasza DarkByte (#1227) üzenetére


ati2
őstag

Félig takarásban, mert az észak keleten lévő lakótelepen lakok, körben ugyanilyen házak vannak.

Egyenlőre SD adás megy az M1 + M2-n, az ATV + Hirtv kódólt lehet, mert nem jön be semmi.
A rádiók működnek mind.
Bitrate-et még nem tudok nézni, még csak most ismerkedek a programokkal.
A DVBViewer meg egyenlőre elszáll cannot load source filterrel, pedig az ffdshow fent van :F

A 826 Mhz-en meg 10% a jelszint :W

Próbálgattam az antennákat is, az erősítős parbola szoba antenna erősítés nélkül is 80-90% -os.
A gyári leadtek pohár alátét 10% :(

(#1241) zhagyma válasza ati2 (#1240) üzenetére


zhagyma
őstag

Írnál pontosabban arról az erősítős "parbola" szoba antennáról pontosabban (pl.: típus), ami erősítés nélkül 80-90% jelszintet mutat. Ugyanis én is hasonló távolságban vagyok és nagyon érdekel.

(#1242) wassermann válasza #65675776 (#1239) üzenetére


wassermann
Topikgazda

"... Melyiknek nagyobb a nyeresége ..."

Igazán a számok beszélnek, amelyiknél nagyobb dB értéket látsz, az érzékenyebb.

(#1243) ati2 válasza zhagyma (#1241) üzenetére


ati2
őstag

HQ ant101, de a google mást hoz be rá :F
Kb olyan mint a Somogyi FZ3, ha jól emlékszem...
Erősítéssel amúgy majdnem fix 100% a jelszint.

(#1244) zhagyma válasza ati2 (#1243) üzenetére


zhagyma
őstag

Köszönöm. Titkon bíztam a DVB-T rendszerű adásban "képességeiben", azaz nagy távolságban, kis nyereségű antennával is lehet majdan TV-t nézni (ahogy bzoley írta, akár lecsupaszított koax-al is, igaz ő adóközelbe van). Ez úgy néz ki bejön. Ez jó hír. Nálatok is esős az idő (a földfelszíni sugárzás ilyen távolságról azért lehet időjárás függő)?

(#1245) #65675776 válasza wassermann (#1242) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azért valamilyen szinten összefügg a felépítéssel. Nem venni akarok, hanem van egy a linkelthez hasonló itthon a tetőn, és szeretném tudni elméleti szinten mit tudhat egy lepkéhez képest.

(#1246) Clemi


Clemi
veterán

Van egy egyszerű, de annál bosszantóbb problémám a TV kártya használatával (Winfast DTV3200H)

Ha az analóg felvételi módot valamilyen hardveres (DVD vagy Mpeg) felvételi módra állítom, nem vesz fel hangot. A sima DVD vagy bármilyen más felvételi módban rendesen van hang.

Van valakinek erre esetleg megoldása?

(#1247) zhagyma válasza #65675776 (#1245) üzenetére


zhagyma
őstag

Én sem vagyok antenna profi. Itt van egy link az alapokról.

[link]

Úgy emlékszem a "lepke" előről és hátulról is ugyanazzal az iránykarakterisztikával vesz. Amit belinkletél az csak "előlről" vesz, "hátulról" kevésbé (kevésbé zavarható). De majd egy profi kijavít.

(#1248) #65675776 válasza Clemi (#1246) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez a kérdés nem ide való. Van a kártyának saját topicja.

Hardveres előnézetben van hang?

zhagyma: Kösz. Bár a linket elbaltáztad. Kicsivel több a http benne, mint kellene... Egyébként nagyon alapcszintű, ennyit még én is tudok a témáról. A cikk végi link már használhatóbb.

[ Szerkesztve ]

(#1249) ati2 válasza ati2 (#1240) üzenetére


ati2
őstag

Közben jó sokat szarkodtam a mostani TS-el :(((

Az MPC és MPCHC beépített TS splittere kifekszik tőle rendesen, egyedül az utolsó Haali media splitter és MPC vagy MPCHC játsza le + a Leadtek PVR2 szoftvere.

Mégis felkonvertált adás volt: MPEG4 Video (H264) 1920x1080 25.00fps [Video].

Bitratet még mindig nem látok sehol, csak a TSReader-el:
Összesen 25 Mbit
- M1 7,02 Mbit
- M2 7,02 Mbit
- ATV 1.56 Mbit
- Hirtv 1.56 Mbit
Maradék sávszél: 5.29 Mbit
Van teletext is minden TV csatornán.

ATV + Hirtv kódolt:
CA System ID: 2816 (0x0b00) Conax :(

(#1250) zhagyma válasza #65675776 (#1248) üzenetére


zhagyma
őstag

Bocs. Nem tudtam hol kezdjem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.