Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5001) Mr. Teddy válasza lorenzen (#4999) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

A végén megoldottam a dolgot. Végülis a pontosabb keresés volt a megoldás. A globális keresés nagyon gyéren hozott találatot. Így frekvenciákat lescanneltem külön ami kellett, és most megvan ami kellett.
Amúgy sima DVB-S-es kari, tudom hogy S2-est nem fog tudni demodulálni.

Amúgy frankó, mert a Duna tv-t átették a Thor-ra aztán az is jön, sőt DVB-S-es modulációval adják HD-ban. Így ezzel a kártyával is tudom fogni :). Persze az egyetlen szomorúság az egészben, hogy életembe össz. egy órát ha néztem a Dunát, szal annyira nem vonz, de a lehetőség adott :D

(#5002) Dvorak válasza nfsu17 (#5000) üzenetére


Dvorak
csendes tag

Igen, nem messze lakom Tokajtól, az m1/m2 továbbra sem megy valszeg tényleg az antennával kéne szórakozni, a connectionsnál az AC3 helyett az ffdshow-ot választottam és immár a Duna HD és az Autonomia is megy. A kezdeti nehézségek ellenére kezd egyre jobban tetszeni a tvkari (csatornák szinte mindig 100%-os quality-vel jönnnek), némely gombot még a Smartdvb is érzékeli a távosról :)

[ Szerkesztve ]

(#5003) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Sziasztok!

Digitális kábeles adáshoz keresek TV-tunert.
Méghozzá olyat amihez lehet venni, vagy adnak dekóder modult is.

Tudnátok ajánlani valami megbízható márkát?
Boltot?

Tapasztalata van valakinek dekódolt (kártyás) kábel TV adás vételével?

Szerk: Ja és PCI-os legyen.

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#5004) lorenzen válasza Honkydoo (#5003) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Digitális kábeles adáshoz keresek TV-tunert.
Méghozzá olyat amihez lehet venni, vagy adnak dekóder modult is.

Némi információ.
Az előfizetéses csatornák vételének 2 útja létezik.

TV kártya + CI modulfogadó + CI modul (A kódolás fajtájának megfelelő) + előfizetői kártya.
Ez a teljesen hivatalos felállás. Nagyon húzós a modul + modulfogadó ára. Ha ezt választod, egyszerre vedd meg a kártyát és a modulfogadót.

A másik út. TVkártya + sorosport/USB kártyaolvasó + előfizetői kártya. Ez esetben a CI-hez kapcsolódó dolgokat egy szoftveres emuláció intézi el. Előnye egy rakás pénz megtakarítása, viszont több utánajárást igényel. Kevésbé szeretik a szolgáltatók, részben fellazítja a kódolás-dekódolás zárt folyamatát. (Nem tudsz olyan csatornát venni, amire nem fizettél elő, tehát ilyen előnnyel nem kell kalkulálni.)
Mielőtt vásárlásba kezdesz, ellenőrizd, megvalósítható ez a megoldás a szolgáltatódnál, vagy össze van zárva az STB és a kártya. Ha igen, nem fog működni a dolog.

Márkátlan, nulla terméktámogatással rendelkező TV kártyát nem érdemes venni, mert magadra maradsz a problémáiddal.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#5005) attilav2


attilav2
őstag

Nem tudjátok hol kell a t-home-os globalteq stb-ben beállítani ezeket a paramétereket ?
Frekvencia: 214.00
Szimbólumsebesség: 6.875
QAM mód: QAM256
Tvnetwork-ön akarom kipróbálni a digitális adást, mert állítólag kódolatlanul jön és a t-home stb-vel fogható kártya nélkül, ilyet tudnék kölcsönbe szerezni.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#5006) Rick4 válasza Mr. Teddy (#4998) üzenetére


Rick4
félisten

Mi az a háttérben futó gyári ellenőrző? Remélem nem a saját cd-jéről telepítetted fel a komplett cuccot, ha igen, akkor szedheted is le, csak a driver kell, és persze a cd-n nem a legfrissebb van, teát azt kibontani se kell...

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#5007) z00mhead válasza attilav2 (#5005) üzenetére


z00mhead
tag

Helló!

A beltéri egység menüjében van egy olyan pont, hogy 'gyári beállítások visszaállítása' vagy hasonló. Ha azt megcsinálod, majd kikapcs-bekapcs, akkor a kütyü végigszkenneli az elérhető adásokat, és akkor meg kell hogy találja, az adásokat. Egy próbát megér, de nem garantálom a sikert. Ha visszakerül eredeti helyére a kütyü, akkor meg ugyanez a kártyával és meglesznek az t-s adások.
Próbáld ki, és szólj vissza! Ártani nem ártasz vele, mert semmilyen tiltott módosítást nem hajtasz végre!

Vicces idézet - birtkokolt kütyük (kívánságlista) - életigazságok (lehetőleg Coelho) - random link

(#5008) Mr. Teddy válasza Rick4 (#5006) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Nem, a honlapról szedtem le a legújabbat. De amikor csak a drivert akartam feltenni, akkor nem működött a kártya (pár akkor tovább sem tudtam lépni más progik feltelepítéséhez sem) szóval lehet menni fog most.
Amúgy a piros/zöld ikonra gondolok ami a tálcán van, aktuális műholdinfókat mutatja, arra gondoltam.

(#5009) Honkydoo válasza lorenzen (#5004) üzenetére


Honkydoo
őstag

Köszi az infót! :C

Mielőtt vásárlásba kezdesz, ellenőrizd, megvalósítható ez a megoldás a szolgáltatódnál
Melyik megoldás? Az usb-s vagy a, vagy a CI modulfogadó+modul?

össze van zárva az STB és a kártya
Nekem ha minden igaz Antenna digital a szolgáltatónk, azzal szerintetek megoldható?

Még annyi, hogy milyen jó márkákat ajánlotok?
Nekem ami beugrik az a picasa, és a skystar.. Más esetleg?

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#5010) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok!

Nálunk a Digi TV kábelen küldi a digitális adást, 4-et HD minőségben. (amit a DVB-C tuneres Samsung LCD TV-men gyönyörűen tudok nézni.) Mit kéne vennem, és felvenni mivel tudnám a műsorokat, hogy a legolcsóbban jöjjek ki a dologból? Van egy elég erős PC-m, illetve egy 160GB HDD-s DVD-íróm, de a TV asszem nem tud képet továbbítani. Ezek valamelyikével megoldható lenne DVB-C-n a HD adás felvétele? A Digisporton HD-ben adják majd a MotoGP-t és nagyon szeretném felvenni.. :D

(#5011) FeCO2


FeCO2
csendes tag

Üdv mindenkinek!!

Nem értek nagyon ezekhez a digitális adásokhoz, de már régóta foglalkoztat az a kérdés, hogy analóg hagyományos tv tuner kártyával lehet-e DVB-t-s földi digitális adást fogni valamilyen szoftver segítségével. Gondolom ezzel a kártyával is lehet azt a frekvenciát fogni mint amelyiken a digitális jelet közvetítik. Így azt merem gondolni h. a dekódolást már szoftveres úton meg lehetne oldani. De előre mondom nem értek hozzá, csak egy elmélet ami az agyamból pattant ki. Ha mégis van ilyen lehetőség, leírná valaki, hogy milyen szoftverekkel lehet megoldani a dolgot.

Előre is köszönöm! :)

(#5012) lorenzen válasza FeCO2 (#5011) üzenetére


lorenzen
aktív tag

..analóg hagyományos tv tuner kártyával lehet-e DVB-t-s földi digitális adást fogni valamilyen szoftver segítségével.

Nem lehet. Az analóg vételre készített kártya nem tudja értelmezni a digitális jelet.
Nagyjából olyan mintha AM vevővel FM adást próbálnál venni.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#5013) Honkydoo válasza Honkydoo (#5009) üzenetére


Honkydoo
őstag

:F

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#5014) zhagyma válasza Honkydoo (#5013) üzenetére


zhagyma
őstag

Az Antenna Digitál alatt erre gondolsz? [link]

Ha minden igaz ez mikrohullámon QAM moduláció, Cryptoworks titkosítással és STB / előfizetői kátya párosítással a Széchenyi-hegyi adó közelét lefedve sugárzott speciális szolgáltatás. Talán a DVB-C-hez áll legközelebb ami a VHF / UHF sávban jön és nem mikrohullámon. Ebből gondolom DVB-C kártyával nem tudod feldolgozni a jelet ...

(#5015) Domb!


Domb!
tag

Én is egy DVB-C-s tunert keresek, eddig ezt találtam: [link]
, de nem tudom, hogy a digihez biztos jó lenne.

[ Szerkesztve ]

(#5016) Kroni1 válasza Domb! (#5015) üzenetére


Kroni1
veterán

Húú ez nagyon állat. Sztem ez kell nekem is, tud HD-ban felvenni csak gondolom vmi jo program is kell hozzá!

asztali DVD-recorderből amugy csak olyat láttam ami DVB tuneres, de HD minőségben nem tud felvenni, állitolag a szolgáltatók érdekeit szemelőtt tartva nem is nagyon lesznek ilyenek..

(#5017) zhagyma válasza Domb! (#5015) üzenetére


zhagyma
őstag

Bármilyen DVB-C tuner alkalmas a DIGI kábel kódolatlan digitális adásainak vételére, így az általad említett is. A kódolt adások (HBO/HBO2/HBO Comedy/Cinemax) jelenleg Nagravison 2 rendszerrel kódoltak ...

(#5018) lorenzen válasza Domb! (#5015) üzenetére


lorenzen
aktív tag

A DIGI teljesen szabványos DVB-C adást szolgáltat.
Minden DVB-C vevőegység alkalmas a vételére.
Tehát amit kinéztél, jónak kell lennie, feltételezve, nincs konstrukciós hibája a terméknek.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#5019) Honkydoo válasza zhagyma (#5014) üzenetére


Honkydoo
őstag

Igen őrájuk gondolok.

Ebből gondolom DVB-C kártyával nem tudod feldolgozni a jelet ...
Akkor lehet hogy valamilyen kombo kártyával kéne megpróbálkoznom? (ami tud mikrohullámút is és DVB-C-t is)
Tudnátok esetleg ajánlani ilyet? Létezik ilyen?

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#5020) Honkydoo válasza Honkydoo (#5019) üzenetére


Honkydoo
őstag

Szerintetek milyen kártya kell a mikrohullámú jelhez, DVB-T vagy DVB-S? :F

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#5021) zhagyma válasza Honkydoo (#5020) üzenetére


zhagyma
őstag

Szia. Megnéztem egy Antenna Digital dekóder műszaki specifikációját: [link]. A dekóder sima DVB-C szabványú jelet "eszik meg" a 110 MHz - 862 MHz-s sávban (ez jó hír). Mivel a rendszer 12 GHz-n megy, ezért egy LNB-t alkalmaznak a parabolában, ami lekeveri a vett 12 GHz-s jelet 110 - 862 MHz közötti sávra.

Szóval egy DVB-C kártya képes feldolgozni a jelet, de egy DVB-S / DVB-S2 kártya képes beállítani egy LNB-t. Ha jól gondolom, akkor itt is megáltam ...

Ezután jönne a Cryptoworks kódolás leszedése ...

Ui.: Lehet tévedek és nem pontosak az információim, de így elsőre halott ügynek tűnik ...

(#5022) lorenzen válasza zhagyma (#5021) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Szóval egy DVB-C kártya képes feldolgozni a jelet, de egy DVB-S / DVB-S2 kártya képes beállítani egy LNB-t. Ha jól gondolom, akkor itt is megáltam ...
Nincs mit beállítani az LNB-n.
13 Volt tápfeszültség kell a Vertical Vagy 17 - 18 Volt kell Horizontal polarizáció (polárváltó) beállításához. Gondolom vagy H vagy V, keverve értelmetlen lenne.
Ezzel az LNB probléma letudva, mert a teljes frekvenciatartományt áttolja a vevőnek.

Ezután jönne a Cryptoworks kódolás leszedése ...
Itt bukik meg a dolog. Legfeljebb aktív kártyával lehetne próbálkozni.

Szoftveroldalon még ekkor is lehetnek gondok mert ez elég öszvérmegoldás

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#5023) zhagyma válasza lorenzen (#5022) üzenetére


zhagyma
őstag

" ... 13 Volt tápfeszültség kell a Vertical ..."

Tudom, de az LNB polarizáció beállításhoz a feszültséget egy DVB-C tuner önmagában nem képes előállítani. Természetesen megoldható: koax tápfeladón bekötöm a szükséges feszültséget.

" ... Cryptoworks... Legfeljebb aktív kártyával lehetne próbálkozni. ..."

Amennyiben jól olvastam, a kérdező rendelkezik hivatalos előfizetéssel. Az STB / előfizetői kártya az Antenna Hungária "időkben" nem volt párosítva (most HelloHD).

Honkydoo Ezzel az összeállítással meg lehet probálkozni:

tápfeladó Ezen keresztül adható az LNB polarizációt beállító feszültség.
TechniSat CableStar HD2 DVB-C kártya CI interface-l.
Cryptoworks CAM Ebbe kell behelyezni az előfizetői kártyát, majd az egészet "bepasszintani" a CI interface-be.

UI: Biztos van frappánsabb megoldás is ...

(#5024) lorenzen válasza zhagyma (#5023) üzenetére


lorenzen
aktív tag

UI: Biztos van frappánsabb megoldás is ...

Lenne olcsóbb megoldás. De egyik sem fog működni, ha az új divat szerint, az STB-hez van zárva a kártya. Ha helytelen boxkeyt olvas fel a kártya, akkor sztrájkol.
Ezt egyszerűen lehet ellenőrizni. Két készülék között kell megcserélni a kártyákat egy teszt idejére. Ha marad a sötét képernyő, egy fillért sem szabad áldozni erre az ügyletre.
A teszt veszélytelen, amit visszakerül a kártya az eredeti boxba, tovább működik rendesen.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#5025) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Hát úgy hallom ez nem lesz valami egyszerű megoldás, ha egyáltalán megoldható... :O
lorenzen:
Ezt a zárolásos dolgot, leellenőrzöm. :)
Meg te írtad, hogy lehet van olcsóbb megoldás is. Mire gondolsz pontosan? :))

UI.: jaa lehet tudom! arra a kártya+usb olvasó módszerre ugye?

UI2.: Igen rendelkezem előfizuval. Valami hivatalos megoldásra gondoltam. :) De hackelhetünk is, ha így több csatorna bejön. :D

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#5026) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok! Vettem egy USB-s DVB-C és DVB-T vételre is alkalmas Digitális TV Tunert, ami képes a HD minőségű H264-es programok felvételére is elvileg. Tudnátok ajánlani valami különösen ajánlott, megbízható szoftvert, amit Win7 64bit alatt tudnék használni eme célra?

(#5027) nfsu17 válasza Kroni1 (#5026) üzenetére


nfsu17
veterán

Én SmartDVB-t ajánlanám első blikkre, ingyenes, elég sokat tud, nem bonyolult beállítani.
De a media center is képes kezelni, azzal letudod csekkolni, van-e adás.

(#5028) Kroni1 válasza nfsu17 (#5027) üzenetére


Kroni1
veterán

:R

(#5029) lorenzen válasza Honkydoo (#5025) üzenetére


lorenzen
aktív tag

arra a kártya+usb olvasó módszerre ugye?

Igen, de az USB helyett inkább sorosportos változat.

Nem fog több csatorna bejönni rajta.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#5030) Domb!


Domb!
tag

zhagyma ,lorenzen köszi a megerősítést, akkor úgy néz ki megveszem az 510e-t.

Kroni1 Megkérdezhetem milyet vettél?

[ Szerkesztve ]

(#5031) Kroni1


Kroni1
veterán

Terratec Cinergy HTC USB XS HD a pontos tipusa. A Tuner nagyon jó, Win7 64 alatt megy, eddig teljesen meg vagyok elégedve, csak a HD adások mérete hatalmas, igaz ez nem a Tuner hibája. Az MPEG2-es TS formátumú programokat szeretném tömörítetlen mivoltuktól megszabaditani, erre próbálok vmi konvertálót keresni.. Tud valaki esetleg segiteni?

UI: elvileg ezt itthon nem igazán kapni, ezt bécsből hozták, és Analóg DVB-C DVB-T csatlakozása is van, szóval szinte mindenevő..

[ Szerkesztve ]

(#5032) #65675776 válasza Kroni1 (#5031) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az MPEG2 nem tömörítetlen, szóval nem fogod megszabadítani a stream-eket a "tömörítetlen mivoltuktól".

(#5033) lorenzen válasza Kroni1 (#5031) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Az MPEG2-es TS formátumú programokat szeretném tömörítetlen mivoltuktól..

Egy kis segítség.
Sajnos a képeket már megette az idő.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#5034) Kroni1 válasza #65675776 (#5032) üzenetére


Kroni1
veterán

A lényeg hogy kisebb méretűre szeretném konvertálni minőségromlás nélkül.. Az mpeg2ben felvett 120 perces program nekem 12GB körül van. A BDRip-eket milyen programokkal készítik, hogy kis méretük ellenére olyan szépek? Egy ilyen .ts formátumú fájlból lehetne HD felbontású avi-t csinálni?

lorenzen: :R

[ Szerkesztve ]

(#5035) nfsu17 válasza Kroni1 (#5034) üzenetére


nfsu17
veterán

A lényeg hogy kisebb méretűre szeretném konvertálni minőségromlás nélkül..

Ezt így nem lehet, ha szigorúan vesszük. Viszont közel hasonlót lehet, nem kis munka árán.

A BD az van vagy 40GB, óóóóriási bitrátával, tűéles képpel (ez sem mindig igaz). Ez nem mondható még el a dvb-t hd adásról.

Tudom mire gondolsz, mikor BDRip-re gondolsz, de hidd el nekem, ezekből a forrásokból nem fogunk kihozni olyat, pedig én is szeretnék.

Az előző winem alatt a StaxRip jól működött, de most az új alatt egyszerűen nem tudok vele normálisan vágni, mert:
1. nem ott vág, ahol kell
2. a vágás után a vid elején 1-2s-ot egyszerűen elcsesz. Meg a hang is csúszik már, múltkor ez nem volt gond...de ezt még tudnám korrigálni.

Nekem a legnagyobb bajom eddig, hogy nincs program, ami normálisan vágná a h264 ts-t. A SmartCutter a vágott videó első pár másodpercét szintén elcseszi, nem tudok jobb szót rá. Mpeg2 vágásra van jó programon, de ez nem az. Ha áttenném mpeg2-be, akkor már megint romlana a minőség.

Egyelőre szívás h264 avc-el dolgozni, bár az előző winnel mégis jobban boldogultam, pedig mindent ugyan úgy tettem fel, állítottam be és mégse. :(

Ha dvb-t-ről veszel, akkor miért mpeg2? Nem h264 avc-nek kellene lennie?

[ Szerkesztve ]

(#5036) lorenzen válasza nfsu17 (#5035) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Ha dvb-t-ről veszel, akkor miért mpeg2? Nem h264 avc-nek kellene lennie?

Ha nem magyar DVB-T adást vesz fel, akkor többnyire mpeg2.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#5037) nfsu17 válasza lorenzen (#5036) üzenetére


nfsu17
veterán

Ja, csak azt hittem....

(#5038) Kroni1 válasza nfsu17 (#5035) üzenetére


Kroni1
veterán

Igazad van, nem mpeg2, hanem Mpeg4-es .ts fájlokat csinál nekem is a DVB-C -n keresztül felvett programokból.. Sejtettem, hogy nagyon melós dolog és h normális programok még nem nagyon vannak erre.

Érdekes hogy a Digisport HD adása nekem tűélesnek tűnik a tv-n, a hardverem elvileg elég erős a felvételhez is, mert PhenomI X4-es CPU terhelése nem vészesen magas, de mikor felvételről nézem vissza minhta kicsit a mozgó emberkék - részek vizszintesen kissé elmosodnának, mástol kapott ts felvételen is tapasztaltam már ezt.

(#5039) lorenzen válasza Kroni1 (#5038) üzenetére


lorenzen
aktív tag

de mikor felvételről nézem vissza minhta kicsit a mozgó emberkék - részek vizszintesen kissé elmosodnának, mástol kapott ts felvételen is tapasztaltam már ezt.

Ez nem felvételi probléma, a lejátszó program beállításaival lehet gond.
Felvételkor a csatornához tartozó adatfolyamokat írja ki a merevlemez a DVB programod. A mai átlagos gépek esetében ez ezrelékes többlet terhelést okoz a gépnek.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#5040) Szencso


Szencso
csendes tag

Sziasztok! van egy eladó Thomson Antennám usb 300 típusú! telekre vettem az usb-s tuneremhez, de kiesik a mindig tv hatóköréből. Talán 5-ször volt használva, nem kell hozzá külső adapter, a laptopra usb-n keresztül lehet rákötni, azon kapja a tápját, de van hozzá adapter is... Belső erősítős, digitális és analóg jel vételére alkalmas. Ára 5000Ft. Ha vkit érdekel privit írjon! További szép napot!

(#5041) Honkydoo válasza lorenzen (#5029) üzenetére


Honkydoo
őstag

Rendben, köszönöm az infót.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#5042) Kroni1


Kroni1
veterán

Van valakinek még USB-s tunerrel MPEG4-es magyar HD adás felvételével kapcsolatban tapasztalata?

(#5043) kitsidzsí válasza Kroni1 (#5042) üzenetére


kitsidzsí
csendes tag

nekem is ilyen cinergy htc van és tökéletesen működik. mire lennél kiváncsi?

(#5044) Kroni1 válasza kitsidzsí (#5043) üzenetére


Kroni1
veterán

Pü megy.

Lonrenzen: Ez a CI tulajdonképpen mihez kell?

(#5045) Kroni1 válasza kitsidzsí (#5043) üzenetére


Kroni1
veterán

Pü megy.

lonrenzen: Ez a CI modul tulajdonképpen mihez kell?

(#5046) zhagyma válasza Kroni1 (#5042) üzenetére


zhagyma
őstag

... Van valakinek még USB-s tunerrel MPEG4-es magyar HD adás felvételével kapcsolatban tapasztalata? ...

Van is meg nincs is. Ahogy korábban is írták: a digitális adás "felvétele" a vett digitális adat file-ba mentése ami semmiféle kódolást nem igényel csak jó nagy HDD-t. Amennyiben "nagynak" találod a mentés méretét, akkor az x264 encoder használata javasolt. Ezzel csinálják a Blu-Ray átkódolásokat is. Az encoder beállításról itt olvashatsz stevve jóvoltából.

[ Szerkesztve ]

(#5047) kezdő


kezdő
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek egy USB-s DVB-T vevő a hozzá járó bot antennával, esetleg egy pár ezer Forintos szoba antennával tudna élvezhető minőséget produkálni Veszprémben?
Pontosabban a "20 emeletesben" annak is a 9. emeletén?
Azért kérdezem mert fölöslegesen nem akarok bevásárolni és idegeskedni utána. :)

Előre is köszi a választ!

(#5048) GBogyó válasza kezdő (#5047) üzenetére


GBogyó
tag

A távolság alapján jó esélyed van. Milyen irányba látsz rá? Kabhegy felé kellene, ami valahol Ny-DNy felé lehet tőled.
Esetleg egy plusz antenna még jót tehet, ha van lehetőséged rá, a gyári botantenna nem sokat ér.

(#5049) kezdő válasza GBogyó (#5048) üzenetére


kezdő
senior tag

Google Maps műholdas képe alapján a teljes rálátás nem kivitelezhető, mivel teljesen nyugati fekvésű az ablakom, de remélem így is jó lesz.
Antennából amúgy milyet ajánlanátok, ha szükség lesz rá?
Igazából nagyon nem értek a témához, de azt láttam hogy vannak direkt DVB-T antennák. Egy régi erősítős gagyi analóg lepke+teleszkópos antenna teljesen használhatatlan erre a célra? Kell venni egy ugyanilyet csak DVB-T képeset? Esetleg elég egy erősítő nélküli Tesco-s is?
A cél a minél olcsóbb rendszer, ugyanis a jelenleg fogható adókon a F1-en kívül más nemigen érdekel, na meg ez amúgy is csak egy albi. :)
Esetleg várnék tippeket USB-s olcsó vevőkre is. :R

(#5050) nevo


nevo
aktív tag

tudtok ajánlani valami jó kis tunert a következőknek megfelelően:

-usb
-DVB-C esetleg lehetne DVB-T ha laptoppal utazgatom
-win7-es driverek legyenek hozzá 32/64bitre
-hd képmegjelenítő
-felvétel és lejátszás egyszerre
-milyen buktatókra érdemes figyelnem?

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.