Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) wassermann


wassermann
Topikgazda

Valami változást tapasztaltatok már a sugárzás erősségében? Engem főleg Budapest érdekelne!

(#1852) kutyuska


kutyuska
aktív tag

Elsősorban bzoleynak címezve: A TSreader-ben az "Active PID's ablakban látható sebességek transport stream vagy video bitrate?

" Babra munka, de megéri! "

(#1853) ati2 válasza kutyuska (#1852) üzenetére


ati2
őstag

Mpeg-2 Stat ablak:
- Last sec: 25 Mbps a ts

Active PIDs ablak:
- 6-7 Mbps a HD
- 1-2 Mbps az SD
- x Kbps az EPG vagy Teletext
- piros a kódolt csatorna

[ Szerkesztve ]

(#1854) kutyuska válasza ati2 (#1853) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Ok, ezeket én is tudom,
de pl. a 1-2 Mbps az a video bitsebesség vagy a sugárzott stream sebessége?

" Babra munka, de megéri! "

(#1855) ati2 válasza kutyuska (#1854) üzenetére


ati2
őstag

Az adott csatorna stream-je (video + audio)

(#1856) bzoley válasza ati2 (#1855) üzenetére


bzoley
veterán

Nem, csak videó. Vagyis az adott sortól függ, de a video, és a hang külön szerepel. Mindegyik sor elején ott az azonosító, a bal szélen lévő listával össze lehet hasonlítani, sőt kékkel ki is van emelve az, amelyiket épp fogyeled.

(#1857) ati2 válasza bzoley (#1856) üzenetére


ati2
őstag

Este megnézem, úgy látszik rosszul emlékeztem akkor :R

(#1858) kutyuska


kutyuska
aktív tag

Nagyon köszönöm!

" Babra munka, de megéri! "

(#1859) g0dl


g0dl
addikt

Rálehet valahogy venni a Media Player Classic-Homecinema-t, hogy ő jelenítse meg a dvb-t vevő képét? A device megnyitásakor nem kinálja fel, csak a webkamerát.

(#1860) ati2


ati2
őstag

Vettem egy Strong SRT ANT 15 -öt: [link]
Még szerencse, hogy a mertóban csak 4 eft volt.

Röviden:
Kalap szart sem ér, 50 km-ről quality 10%, strength szinte érzékelhetetlen.
Maximum olyan helyen jó ahol a bot antenna is :W

(#1861) m_kovacs válasza ati2 (#1860) üzenetére


m_kovacs
tag

Megkérdezhetem, hogy adtak hozzá 5 V-os tápot, vagy mindenki oldja meg magának,
ha a vevője nem szolgáltat 5 voltot?
Tisztelettel m_kovacs

(#1862) ati2 válasza m_kovacs (#1861) üzenetére


ati2
őstag

Van hozzá 9 V-os táp + tápfeladó 5V-os stabilizátor IC-vel.

(#1863) gdiwa


gdiwa
csendes tag

Nem tudom lehetséges-e olyan stream-et csinálni amiben egyszerre van az SD+HD bontású anyag extra sávszélesség nélkül ? Elvileg az asf-wmv tud valami hasonlót ...

(#1864) kutyuska válasza bzoley (#1856) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Ha az egérrel ráállok egy sorra, meg is jelenik, hogy az video/audio/teletext :)

" Babra munka, de megéri! "

(#1865) rakal válasza g0dl (#1839) üzenetére


rakal
senior tag

A Conax kódolás műholdas vétel esetén is csak hivatalos kártyával ill. cardsharinggel megy,valószínűleg DVB-T-nél is így van.

[ Szerkesztve ]

(#1866) bzoley válasza kutyuska (#1864) üzenetére


bzoley
veterán

Igen, csak ezt a bal szélen kell csinálni. Pl. a kamerás ikonon

(#1867) mmormota


mmormota
csendes tag

Vettem egy Pinnacle hybrid pro usb tunert (340e).

Az analóg vétel működik, de dvb-t keresésnél nem talál semmit. Szélessávú uhf tetőantennám van, Bp-en lakom, az analóg adások zajmentesek (szintén a Pinnacle-vel).

Abban is bizonytalan vagyok, van-e egyáltalán jelenleg dvb-t felszíni adás.

Megpróbáltam kézzel beállítani 802MHz-et (ha igaz ez lenne a Mindigtv frekvenciája), de nincs kép. A térerőt mutatja, ez legtöbbször 25%, de volt már 8% és 49% is. Nem ingadozik jelentősen, ezek stabil értékek hosszú ideig, de néha ha megnézem más stabil szint van.

Mi lehet a baj?
Van egyáltalán adás, ha igen milyen frekvencián?
Lehet ez jelszint probléma?
Mit kéne kipróbálnom?

(#1868) ati2 válasza mmormota (#1867) üzenetére


ati2
őstag

Ez a baj: "Szélessávú uhf tetőantennám"
Olyan kellene aminek 750-850 MHz körül legnagyobb a nyeresége.
De amilyen gyenge teljesítménnyel adnak, most nem érdemes beruházni semmire...

(#1869) bigdigit válasza ati2 (#1860) üzenetére


bigdigit
addikt

én egy ilyet vettem

jelerősség csepel déli részén szinte a 0-ásnál 90%.lóg az ablakban. :C
minden a csomagban van.erősítő,táp,zsinór.felfogatók.

[ Szerkesztve ]

(#1870) ati2 válasza bigdigit (#1869) üzenetére


ati2
őstag

De te 10-20 km-re lehetsz az adótól, én meg 50-re, a tetőantenna kizárt a panelon :W

Itt a 2. antennával meg tökéletesen jön: [Radio Shack 15-1862]

[ Szerkesztve ]

(#1871) bigdigit válasza ati2 (#1870) üzenetére


bigdigit
addikt

nekem se tetőn van.lóg felakasztva belül a függönytartón:)az a szerencse,hogy olyan szobában van amit nem használunk csak szinte raktárnak.előtte ilyen sima erősítős szoba antenna volt.azzal ugyan nem néztem mennyi a jelszint a tv-én mert még akkor nem találtam meg hol kell nézni.de rosszabb volt az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#1872) ati2 válasza bigdigit (#1871) üzenetére


ati2
őstag

Az a poén, hogy az RS 1862-vel még minimumra vett erősítéssel is sokkal jobban jön az adás mint a Strong-al :W

(#1873) kutyuska válasza bzoley (#1866) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Erre gondoltam

[ Szerkesztve ]

" Babra munka, de megéri! "

(#1874) bigdigit válasza ati2 (#1872) üzenetére


bigdigit
addikt

én pont ezt a Radio Shack 15-1862-őt cseréltem le.legalábbis pont így néz ki.

(#1875) ati2 válasza bigdigit (#1874) üzenetére


ati2
őstag

Hát nekem is a HQ-Nedis matricás verzió van belőle, de simán lepipálja a Strong SRT ANT 15 DVB-T antennát.
Csak, ha közel laksz az adóhoz akkor, könnynen túl sok jelet küld a tunernak, ha adsz rá kakaót (érdemes TSReader-el ellenőrizni).

(#1876) kutyuska


kutyuska
aktív tag

Na végre kipróbáltam ezt :[link]
1. A padlástérben felraktam a passzív lepke helyére. 746 Mhz-en semmi változás, 802 Mhz-en drasztikus 10x hibaarány növekedés a Sony TV-n ( jelszintet mérni nem tudok, de a hibaarány is megfelel viszonyítási alapnak.
2. kültérben gyakorlatilag semmi változás az előzőhöz képest.

Konklúzió: az antenna valszeg nem tudja a szépen leírt specifikációját.

Kicsit tudtam javítani a hibaarányon azzal, hogy 900-2400 Mhz-es osztót raktam be a régi helyére :)
Helyszín: Veresegyház, D-Ny-i fekvésű domboldal, zavaró tereptárgyak nélkül. Közvetlen rálátás nincs.

[ Szerkesztve ]

" Babra munka, de megéri! "

(#1877) zhagyma válasza ati2 (#1872) üzenetére


zhagyma
őstag

Ne feljesd el, hogy a Radio Shack 15-1862 egy VHF / UHF antennát és egy "V" alakú teleszkóp antennát is alkalmaz STRONG-al szemben. Mivel a két antenna a hullámhosszal összemérhető kis távolságra van egymástól (kvázi antennacsoport), ezért a teleszkóp "macerálásával" állíthatod a rendszer rezonancia-frekvenciáját, bizonyos korlátok között. Ha ez egybesik az adó frekvenciájával, akkor nyerhető ki a legnagyobb jelfeszültség az erősítő / tuner számára. ( ez néhányszor 10 uV "mikrovolt"). Ez után lehet erősíteni.

DVB-T vétel esetén érdemes figyelembe venni, hogy a digitális földi adás kimenőjele időben kapuzott. A hasznos adatátviteli idők közé védelmi intervallumokat építenek be. A védelmi intervallumban nincs kimenőjel, azaz tökéletes adásszünet van. A vivőket teljes mértékben kikapcsolják (8k üzemmódban ez kb 1 KHz-es frekvenciával ismétlődik, ha jól emlékszem). Ebből az következik, hogy az erősítőt nem illik félállásnál nagyobb erősítéssel üzemeltetni, mert túlvezérlődik (Quality: romlik). Az erősítő fontos jellemzői az erősítés mellet: alacsony zaj, nagy túlvezérlési tartalék. meredek felfutási idővel.[Kukkancs bele az antennaerősítőről szóló bekezdésb]

[ Szerkesztve ]

(#1878) mmormota válasza ati2 (#1868) üzenetére


mmormota
csendes tag

Az antenna tesztelésére eszembe jutott valami. Van egy Sony tv-m mpeg2 dekóderrel. Ez régebben rendesen fogta a kísérleti mpeg2 adást.
Erre ráraktam ugyanazt az antennát. Talált 4 csatornát: Hirtv, ATV, DunaTV HD, Autonomia. Kép persze nincs, de a Duna és az Autonomia hangja rendesen szól. Ezek szerint van adás, és jel is van az antennámon. Sajnos jel erősséget a Sony nem mutat (vagy csak nem tudom hogy).

A Pinnacle usb hibás lehet, azért nem talál semmit? Vagy csak nem jól van beállítva? Mittudomén valami speciális ország kód kellene vagy ilyesmi?

(#1879) wassermann válasza mmormota (#1878) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Valószínűleg érzékenyebb a Sony antenna fokozata ...

(#1880) mmormota válasza wassermann (#1879) üzenetére


mmormota
csendes tag

Telepítettem a tsreader-t, beállítottam 802MHz-re, és a következő eredményt kaptam:
http://kepfeltoltes.hu/081220/tsr1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Nem kristálytiszta, hogy ez mit is jelent... :-)

(#1881) nrc válasza mmormota (#1880) üzenetére


nrc
tag

A képen az látszik, hogy a tunered képes befogni a 802Mhz-en lévő adókat.

A Duna HD (6.77Mbps) és az Autonómia (2.17Mbps) adót ezek szerint megtalálja.

Ami látszik még, hogy bár a minőségre (Quality) 100%-ot ír, de a 19-es jelerősség (Signal) nekem elég gyengének tűnik. Nálam a jelerősség értéke 70 körül van, a minőség pedig 99-100% között váltakozik.

Elképzelhető, hogy a 19-es jelerősség miatt nem tudja megtalálni az adókat a tuner saját szoftvere.

Az sem biztos, hogy a TSReader-ben megjelenő 100%-os minőség valódi adat, próbáld meg antenna állítással, hogy ezt le tudod-e csökkenteni, vagy az állítgatástól függetlenül marad a 100%.

[ Szerkesztve ]

(#1882) mmormota válasza nrc (#1881) üzenetére


mmormota
csendes tag

Köszönöm.

Bedugtam próbaképpen azt a 10 centis szobaantennát, amit az usb stick-hez kaptam. A quality lement nullára, a signal viszont érdekes módon 50-80 között összevissza ugrált, valószínűleg értelmetlen adatokat mutatott. A "Last sec" Mbit, ami 25Mbit/sec a tetőantennával, a szobaantenna esetén kitöltetlen maradt, tehát valószínűleg teljesen megszűnt a vétel.

Én Dél-Pesten lakom, tiszta rálátással az adótoronyra. Pl. annak idején az AM mikrót is tudtam venni, pedig az kényes volt erre. Lehet, hogy ennek ellenére kicsi a jelszint?

Ez a tsreader nem tud valahogy hangot vagy képet adni? Szeretném valahogy megbízhatóan elkülöníteni, hogy jelszint probléma van, vagy tulajdonképpen jó a jel, csak valami beállítási, decoder sw stb. hiba miatt nem megy a dolog.

(#1883) mmormota válasza mmormota (#1882) üzenetére


mmormota
csendes tag

Közben a jelszint felment 20-ról 30-ra, gondolom mert elállt az eső.

(#1884) nrc válasza mmormota (#1882) üzenetére


nrc
tag

A TSReader Lite nem tudja az adásokat megjeleníteni, arra csak a fizetős teljes változat képes.

Vannak viszont más programok, amikkel esetleg ki tudod próbálni a tunered.

Ilyen pl. a Dvbdream vagy a DvbViewer.
Ez utóbbi beüzemeléséről írtam már korábban ezen a fórumon.

Sajnos a leírásból kimaradt egy fontos művelet, ami nélkül nem megy a program. Arról, hogy mit kell bűvészkedni itt olvashatsz.

[ Szerkesztve ]

(#1885) mmormota válasza nrc (#1884) üzenetére


mmormota
csendes tag

Köszönöm!

Feltettem a dvbviewer-t. Ez megtalálta a 4 csatornát (atv, hirtv, duna, autonomia).
Képet is kaptam a Duna-ról, sajnos pár másodpercen belül lefagy. A Duna-n nincs hang, az Autonomia-n hang van, kép nincs. A műsorfüzet működik.

A fagyás lehet codec gondtól kezdve bármi. A pinnacle saját codec-jét próbáltam, azzal volt kép, ffdshow-val meg valami szürreális változat.

Elképzelhető, hogy a gyenge jelminőség miatt fagy a program? Bár ennek ellentmond, hogy a kép addig az 5 másodpercig amíg le nem fagy elég jónak tűnik.

A gépem dual core 8200 és 3850-es videokártya.

(#1886) ati2 válasza mmormota (#1885) üzenetére


ati2
őstag

DVBViewer + FFDShow (video) + gyönge jel = fagyás
Használd a HDCodecPack1.8-ból a cyberlink-est (ez tud DXVA2.0-t is) vagy az arcsoft-ost H264-re

Mod:
A FFDShow audio decoder maradhat, az stabil :)

[ Szerkesztve ]

(#1887) mmormota válasza ati2 (#1886) üzenetére


mmormota
csendes tag

Feltettem a coreavc codec-et, ez megoldotta a fagyogatás gondot.

Egész jó kép van a Duna-ról és az Autonomia-ról is. A hang is megy, egyszerűen le volt tekerve a hangerő, de olyan hamar lefagyott korábban hogy nem volt időm rájönni.
A processzor az Autonomia-n 10% alatt megy, a Duna-n 28%, csak az egyik mag.

A kép a Duna-n néha (nem túl gyakran) rövid időkre digitális hibát mutat (enyhe kockásodás, árnyalatszegénység), de teljesen élvezhető a minőség. Erről jól el tudom képzelni, hogy a gyenge jel az oka. Régi fajta koaxon jön be a jel, az antenna se biztos hogy valami jó erre a frekvenciára. Nem tudom mi a neve ennek a fajtának, egy nagy téglalap alakú rács előtt van egy csokornyakkendő alakú dipol. :-)

Az Autonomia letterbox-ban jön, teljes képernyőn a 16:9 kép nagy fekete keretben van a 16:9-es monitoromon, a logo egy része a keretben van.

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

ui. Tulajdonképpen miért ennyire gyenge az adás? Nehogy már Budapesten egy helyi adás nézéséhez nagy nyereségű irányított antenna kelljen a 3. évezred hajnalán... :-)))

(#1888) nrc válasza mmormota (#1887) üzenetére


nrc
tag

Örülök, hogy végül összejött a dolog.

Coreavc 1.7-es az amit használok, az jól megy csak viszonylag ritkán van olyan, hogy néhány másodperce szétesik a kép. Ez valószínű, hogy vételi hiba miatt van.

Az adóteljesítményről azt érdemes tudni, hogy Budapesten a tervezett maximum kb. 10-15%-ával tudnak csak sugározni átmeneti korlátozások miatt. Ez várhatóan változni fog a közeljövőben, vagy alternatív áthidaló megoldást fognak alkalmazni a jobb vételi lehetőség érdekében.

Egyébként én is Dél-pesten, ott is egy társasház földszinti lakásában fogom a digitális adókat egy Thomson ANT85 erősítős szobaantennával aminek az érzékenysége max. 36Db, de nincs szükség túl nagy erősítésre a megfelelő jelszinthez.

A csokornyakkendő alakú dipol elemnek úgy vettem észre, hogy fontos szerepe van a vétel minősége szempontjából. Ez ugyanis elforgatható az antennámon függőleges vagy vízszintes helyzetbe. Nálam a függőleges a nyerő, mert ha vízszintes állásban van akkor nulla a jelerősség.

Mindent összevetve a csökkentett teljesítmény ellenére a digitális adók nálam jobban foghatók, mint az analóg csatornák pedig az antenna és minden más körülmény egyezik..

[ Szerkesztve ]

(#1889) ati2 válasza nrc (#1888) üzenetére


ati2
őstag

"Nálam a függőleges a nyerő, mert ha vízszintes állásban van akkor nulla a jelerősség."

Nálam is csak így működik.
A DXVA-val meg ha bármilyen hiba van a jelben, akkor slide show van csak...

(#1890) mmormota válasza ati2 (#1889) üzenetére


mmormota
csendes tag

Nálam vízszintes, és a cseréptetőn kellene mászkálnom, ha ezen változtatni akarnék... Az analóg csatornák vízszintesen polarizáltak, a dvb meg függőleges lenne?

Vagy a szobaantenna más fajta, és így vízszintes a polársíkja? Az analógok hogy jönnek vele jobban?

(#1891) mmormota válasza mmormota (#1890) üzenetére


mmormota
csendes tag

A Mindigtv honlapján nem írja explicit módon a polarizációs síkot, de azt állítja, a régi analóghoz készült antennák jók lehetnek, azok pedig vízszintesek. Van továbbá egy kép egy Yagi antennáról, ami szintén vízszintes. Ezek erősen arra utalnak, hogy vízszintes a polársík. Akkor viszont nem értem, a szobaantenna miért jobb függőlegesen.

(#1892) ati2 válasza zhagyma (#1877) üzenetére


ati2
őstag

Olvastam a mindigtv leírást, nem segített.

Viszont sikerült a lebutítanom a Radio Shack-ot (botantennák vízszintere hajtva + erősítés 0), hogy bírjak olyan szar jelet venni mint a STRONG-al, így legalább kiderült, hogy a kevés jel miatt nincs Quality se (10%).

Az erősítő meg a STRONG-ban elvileg DVB-T és 20 dBl.
De azért durva, hogy egy kültéri aktív DVB-T antennával semmit se lehet fogni, vagy ha igen azt szinte még egy passzív 17 cm-es drót is tudja (az is 10% quality :C).

A STRONG meg válthatna cégnevet, mondjuk WEAK-re :DDD

mmormota:
Passz, de a szobaantennánál pont fordítva működik :F

[ Szerkesztve ]

(#1893) nrc válasza ati2 (#1889) üzenetére


nrc
tag

A VGA gyorsítás nálam is sokkal érzékenyebb a vételi hibákra, ez az egyik ok amiért nem használom.

A másik ok, pedig az, hogy kicsit részletgazdagabbnak tűnik pl. a coreavc szoftveres dekódolása.

Bár az is igaz, hogy a különbséget csak azért látom, mert monitoron nézem és közelebbről az ideálisnál. Megfelelő távolságból nézve már nem igazán látni különbséget..

[ Szerkesztve ]

(#1894) nrc válasza mmormota (#1891) üzenetére


nrc
tag

A hivatalos verzió szerint a digitális sugárzás esetén - az analóggal megegyező módon - vízszintes a polarizáció.

Ennek ellenére a dipól elemet nekem függőlegesre kell állítani a szobaantennámon. :F

[ Szerkesztve ]

(#1895) ati2 válasza nrc (#1893) üzenetére


ati2
őstag

Kipróbáltam a coreavc-t, de az is elcseszi az interlace-t.
A csatornák logo-in nagyon látszik, ráadásul a elég szar minőségű a deinterlace a coreavc-ben :(

A cyberlink és az arcsoft ezt legalább jól kezeli, pl.: ha interlace az adás, akkor csinál deinterlace-t, de progressziv adásnál nem.

(#1896) nrc válasza mmormota (#1890) üzenetére


nrc
tag

"Az analógok hogy jönnek vele jobban?"

Nálam ugyanazzal a függőlegesbe fordított dipól elemmel jön jobban a TV2 és az RTL az analógon, mint amit digitális adókhoz használok.

Szóval ha az analóg jó nálad, akkor valószínű, hogy a digitálishoz is ez a megfelelő beállítás.

(#1897) nrc válasza ati2 (#1895) üzenetére


nrc
tag

A coreavc 1.7-nél lehet választani, hogy milyen deinterlace-t használjon a codec. Bob, blend és hardware választható.

A cyberlink és az arcsoft esetében ilyen opciót nem találtam, ezeknél csak azt tudtam beállítani, hogy be legyen-e kapcsolva a deinterlace, de azt hiszem csak a bob-ot tudják.

A blend jó minőségű (felbontású) képet ad, de a elmossa a képet, a bob pedig felezi a függőleges felbontást, viszont jól teljesít a gyors mozgásoknál is.

Szemre nekem a coreavc-ben lévő hardware tűnt a legjobbnak, mert nem láttam gondot a gyors mozgásoknál és talán a kép részletessége is megmaradt.

A jobb felső sarokban lévő Duna logó nekem pl. jól láthatóan villog is, amit kimondottan szeretek, mert ez emlékeztet leginkább arra a valódi interlace képmegjelenítésre, ami az 50Hz-es analóg tv-ken is van. :)

Nem tudod véletlenül, hogy mit is csinal tulajdonképpen ez a hardware deinterlace? Érdekelne, mert lehet, hogy csak meggyőztem magam, hogy jó képet látok közben pedig ez a leggyengébb.. :)

A DXVA bekapcsolása után nálam kevesebb részlet látszik a képen, elmossa a digitalizálásból adódó háttérzajt (már ha van ilyen) és csökkenti a számítógéppel készített animációk pixelesedését is, viszont pl. az arcokon lévő ráncokat is elég jó hatékonysággal fedi el.
Ezen mondjuk elképzelhető, hogy a VGA kártya beállításainál lehetne változtatni, ennek majd még utánanézek.

Azért nem ástam magam olyan mélyen bele a témába, csak kipróbáltam pár codec-et, beállítást és teljesen szubjektív szempontok alapján nekem most a coreavc képe tetszik még a leginkább.

A tuneremhez kapott avermedia codec egyébként még részletgazdagabb (értsd: zajosabb :D ) képet ad, viszont az hibás, ezért rendesen akadozik az adások megjelenítése közben, így nem is tudom használni.

[ Szerkesztve ]

(#1898) cs_beno


cs_beno
csendes tag

Hali!
Nálam Szigetszentmiklóson a padlástérben levő régi UHF antennával az altdvb szerint a DunaHd L: 87%, Q:100%.
Az antennát egyébként még a földi analóg adókhoz szereltem fel, de amikor a kísérleti digitális mpeg2-s adás elindult tudtam vele fogni és tunerkártyával sok felvételt csináltam.
Most az altdvb-vel a felvett ts ilyen:
http://kepfeltoltes.hu/081221/dunahd_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
De sokszor így bekockásodik:
http://kepfeltoltes.hu/081221/dunahd_kockas_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A tuner Winfast Palmtop DTV 200H.
Felvétel közben a procihasználat6-8%.
Az Autonomiával jobb a helyzet, a tegnap esti Doktor Zsivágó felvétele úgy néz ki, hogy jó lett, bár teljesen nem néztem végig.
Kérdezném: más is jár így, ilyen az adás, vagy gyenge a vasam:
Mobile DualCore , 1733 MHz (13 x 133), 2GB RAM.

Üdv

(#1899) manczzoll válasza wassermann (#3) üzenetére


manczzoll
csendes tag

az lenne a kérdésem .hogy vettem egy ilyen dvb-t lejátszot,támogatj -e az mpeg4-et? válaszod köszi

(#1900) Wendelke


Wendelke
senior tag

Sziasztok!

Az volna a kérdésem, hogy ha osztva van a koax kétfelé, az egyiken (tv-n) a sima analóg földi adást akarom fogni, míg a másik ágon, ami esetleg a számítógépbe megy, pedig a digitális jelet. Az vajon menni fog-e?

Az antennám "nagylepke" tip. elvileg jó a digitálishoz is, a tetőtérben van, erősítő nélkül, egy "T" osztó kétfelé osztja a jelet a lakásban.

Előre is köszönöm.

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.