Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) wassermann válasza bzoley (#100) üzenetére


wassermann
Topikgazda

... megelőztél pont ezt akartam, csak szenvedtem hova a legjobb felpakolnom a mintaképeket. De így már felesleges ...

(#102) bzoley válasza wassermann (#101) üzenetére


bzoley
veterán

Holnap este is lesz adás 21:20-kor az m1 HD-n.

(#103) Lala6


Lala6
őstag

Sziasztok!

Kinéztem 3 hybrid TV tunert. Szerintetek melyiket vegy, ha az M1, M2 HD-t is szeretném nézni.
Sajna a gyártók nem írják, hogy mpeg2, vagy 4 és hogy a h264-el hogyan birkózik meg.

Asus My Cinema-U3000Hybrid

Leadtek WinFast DTV Dongle H

Gigabyte GT-U8000-RH

Köszi
Lala

(#104) bzoley válasza Lala6 (#103) üzenetére


bzoley
veterán

A két szélső úgy általában felejtős, de digitális adáshoz nagyjából mindegy, legfeljebb keresel másik szoftvert. Ha analógot is akarsz nézni, akkor Dongle H.

(#105) Lala6 válasza bzoley (#104) üzenetére


Lala6
őstag

Köszi szépen a gyors választ!

Nekem is a Leadtek volt a szimpatikus, korábban már volt pár analóg tunerem és a Leadtek volt a legjobb. Sajna digitálishoz még nem sokat konyítok, de igyekszem rajta változtatni :)

(#106) petne


petne
őstag

Sziasztok!

Mit ajánlotok, hogy a gépemen tudjam nézni a dvb-t m1, m2 HD adásokat? Nézegettem a neten a tuner kártyákat és az usb-s eszközöket, de pontosan nem tudom, hogy most melyik alkalmas a nálunk sugárzott adások vételére.

Rögzíteni nem akarok, csak nézni. :)

Köszönöm a segítséget előre is! :)

[ Szerkesztve ]

(#107) #69182976


#69182976
törölt tag

Na megvettem ezt a Gigabyte U7000-et. DVBViewer fel van telepítve. Mit kell beállítani hogy jöjjön m1HD? Légyszíves segítsetek, nagyon kezdő vagyok ebben.

(#108) wassermann válasza #69182976 (#107) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Meddig jutottál? A hozzáadott szoftver vagy bármi más a 6 DVB-T csatornából látja valamelyiket?

(#109) wassermann válasza petne (#106) üzenetére


wassermann
Topikgazda

petne,

a HD műsor lejátszása nem egyszerű feladat. Javaslom a #01 hsz.-t olvassd el majd nézdd meg, hogy a géped egyáltalán bírja-e elég erővel: A #45-ös hozzászólásban találsz egy minta anyagra mutató linket. Media Player Classic HC-vel vagy yalami mással próbáld meg lejátszani. Ha simán megy akkor érdemes DVB-T csatolóra vadásznod.

(#110) aeroxr válasza wassermann (#109) üzenetére


aeroxr
tag

Sikerült szereznem egy ilyen fu-si csodát, holnap rákötöm a tetőantennára remélem jó lesz, ehhez is szükséges h264 vc1 codec külön?
Eddig analog adást tudtam csak befogni szobaantennával, sajnos a gyári sw nem túl letisztult :DDD

The truth is out there.

(#111) wassermann válasza aeroxr (#110) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Töltsd le a a #45 alatti mintát, ha lejátsza a géped, akkor nem kell. Én azért nem tudom, mert már fenn volt mikor a vevőt telepítettem.

(#112) petne válasza wassermann (#109) üzenetére


petne
őstag

Elég szépen vitte. Milyen típust ajánlotok?

(#113) aeroxr válasza wassermann (#111) üzenetére


aeroxr
tag

kitettem a cuccot a teraszra és befogott 6 csatornát köztük m1hd és m2hd, a nem hd csatornák mennek viszont ha a hd-kre kattintok csak fekete kép fogad :O
van most egyáltalán adás?kéne látnom vmit?

The truth is out there.

(#114) cigam válasza aeroxr (#110) üzenetére


cigam
félisten

Mi a gond a gyári progival?
1-2 képernyőfotót dobhatnál, mivel FS-ben gondolkodom én is, a fs-notihoz :D

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#115) cigam válasza aeroxr (#113) üzenetére


cigam
félisten

Hát h.264 dekóder (codec) nélkül nem is lesz kép. Az a 4 csati amin van kép/hang az mpeg2 sd-ben sugároz, a gyári program pedig csak az mpeg2-t tudja dekódolni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#116) aeroxr válasza cigam (#114) üzenetére


aeroxr
tag

korábban volt pinnacle pctv pro-m (analog), ahhoz képest kicsit akadozó gondnak nem nevezném mert a képe szép hang is ok, csak nem olyan kifinomult,mint amit a hw sugall
Honnan tudok szerezni h264-et?

The truth is out there.

(#117) aeroxr válasza cigam (#115) üzenetére


aeroxr
tag

van akinek gyári sw kezeli a hd-t is

The truth is out there.

(#118) wassermann válasza petne (#112) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Mivel a DVB-T csatoló nem szól bele a minőségbe, szerintem bármilyet vehetsz. H anem ragaszkodsz a hardver mellé adott programhoz, akármilyen olcsót vehetsz, legfeljebb más szoftverrel használod. Lsd bzoley hozzászólását #18 a szoftverekről. Én pl. a Fu-Si-mat itt a PH-n találtam.

(#119) cigam válasza aeroxr (#117) üzenetére


cigam
félisten

[link]
A prospektus szerint a AverMedia AVerTV Hybrid Volar HX-hez adott AverTV6 tartalmaz h.264 dekódert is.

Kis infó róla itt és a ph-n is megjelent egy rövidke hírben

Árgép szerint csomó helyen kapni 13-15k körül.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#120) aeroxr válasza cigam (#119) üzenetére


aeroxr
tag

kösz! de nekem a már meglévő fusi tuneremhez kéne vmi...

The truth is out there.

(#121) wassermann válasza aeroxr (#117) üzenetére


wassermann
Topikgazda

aeroxr,
én inkább a vételre vagy a gépedre gyanakszom: mekkora térerőt mutat az antenna jel és milyen minőséget, ha a kis ikonokra kattintassz?
Szerintem egyébként nem kell a Fujitsu-Siemens-hez sem feltenni semmit, mert egy barátomnak is van, aki ennyire nem "vájtfülü": A gyári progin kívül nem tett fel semmit és megy neki minden.

[ Szerkesztve ]

(#122) aeroxr válasza wassermann (#121) üzenetére


aeroxr
tag

a géppel nincs gond simán viszi a mintát, egyébként tele van a hdd-m hd anyagokkal, van a gépen egy powerdvd 8 ami tartalmaz h264 codecet, lehet h ezt nem tudja használni a fusi, de akkor nem tudom mit kéne még felhekkelnem

The truth is out there.

(#123) aeroxr


aeroxr
tag

erősség: 38% min.: 55% lehet h ez kevés :B
mondjuk kb 25km-re bp-től teraszra kitett 15cm-es antennával rosszabbra számítottam
amikor kiválasztok egy hd csatornát kiírja szép zölddel az adatait de se hang se kép

The truth is out there.

(#124) wassermann válasza aeroxr (#123) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Várj egy pillanatot kimegyek az ablakba, megnézem én mit látok a notin.

(#125) cigam válasza wassermann (#121) üzenetére


cigam
félisten

A HD adás? Az furi. Vagy a gyári program használni tudja a telepített codec-ek vmelyikét, ami tud h.264-et. Nincs véletlen fent a gépén a Cyberlink PVDVD8?

A http://www.dvbdream.org/ címen elérhető ingyenes vézőkével is tehetnél 1 próbát.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#126) aeroxr


aeroxr
tag

változás: úgy néz ki a 2 hd csatorna is jó, a kép erősen szaggat de néha folyamatos, valószinüleg az antenna lesz kevés a hang jó, nem csúszik a képhez képest már ha van kép, viszont a cpu közel max terhelésen pörög ami érdekes mivel a mintafilm alatt nem érte el a 20%-ot sem

The truth is out there.

(#127) wassermann válasza cigam (#125) üzenetére


wassermann
Topikgazda

A Fujitsu-Siemensre egyértelműen rá van írva hogy képes rá, a dobozán és a doksijában pedig egy árva szó sincs arról, hogy kellene hozzá bármilyen más progi ...

(#128) wassermann válasza aeroxr (#126) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Valamit tegnap óta csinálhattak az adótoronyban vagy visszavették az adóteljesítményt: mert nálam mind a hat (az SD is) beszaggat. Sajnos tegnap nem írtam fel a vételi adatokat, de ez most gyengébbnek tűnik, tegnap ezt nem csinálta.

Én egyébként a progi kezelőfelületét nem is használom, ott a távirányító. Legjobban pedig az LCD tetjére rögzítője tetszik : )

[ Szerkesztve ]

(#129) aeroxr válasza wassermann (#128) üzenetére


aeroxr
tag

ez az én formám :DDD
Egyébkét a megnyitó előtt fél nappal ez jó ötlet :C
Azért kösz, hogy megnézted! :R

The truth is out there.

(#130) #69182976 válasza wassermann (#108) üzenetére


#69182976
törölt tag

Azóta megoldottam, állítgattam mindenfélét aztán egyszercsak megtalálta az adókat. Meg is néztem az esti HD adást, a jel 41-42% a botantennával.

(#131) aeroxr válasza #69182976 (#130) üzenetére


aeroxr
tag

Budapesten?

The truth is out there.

(#132) Casoli válasza #69182976 (#130) üzenetére


Casoli
őstag

Fene vinné el, nekem botantennával nem jön be a jel, pedig közel vagyok BP-hez, Törökbálint :(

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#133) wassermann válasza Casoli (#132) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Bent a lákásban nekem sem megy botantennával csak ha kiteszem az ablakpárkány legszélére - Buda (de völgyben, nincs rálátásom egyik toronyra sem).

(#134) Casoli válasza wassermann (#133) üzenetére


Casoli
őstag

Csoda történt, 100%os a jel :D Befogja a csatornákat, de nincs programom amivel képet lehetne kicsiholni.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#135) Casoli


Casoli
őstag

Leszedtem a DVB DREAM proggit, ezt találtam mint egyetlen lejátszót ami hajlandó képet adni és nem kell megvásárolni. Viszont ez meg akad kb 3mp után, a kép is kb 2mp-el előrébb jár :( Nem gondoltam volna hogy ennyire nyögvenyelős. Ti milyen programot használtok?

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#136) bzoley válasza Casoli (#135) üzenetére


bzoley
veterán

Nekem, mivel megválogatom, hogy milyen tunert használok ;] , megfelel a gyári is.
Na jó, három HD adásnál már egy kicsi belassul :D [link]
Esetleg tehetsz vele egy próbát. Ha szerencséd van, felismeri a tuneredet, és működni fog vele.

[ Szerkesztve ]

(#137) bigdigit


bigdigit
addikt

használja valaki úgy a dvb-t tunerét,hogy a képét kirakja kiterjesztett képernyőn lcd tv-re?vagy
elsődleges képernyője lcd tv?
én azért vennék egyet mert a 107cm-es full hd-és lcd-én nézném.csak tartok a különböző anomáliáktól.

(#138) wassermann válasza bigdigit (#137) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Ha a PC-d egyébként ki tudja hajtani az LCDTV-t, működnie kell, mert a Windows számára teljesen szabványos dolog, semmi egzotikum!

Próbáld ki, hogy kiküldöd a #45 alatti minta filmet a TV-re, ha az megy az élőadás is tök ugyanaz.

(#139) wassermann válasza bzoley (#136) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Három DVB csatornát egyszerre nézni - ez már gép-szadizmus és perverzitás! : ))

(#140) #69182976


#69182976
törölt tag

Budapesten lakom igen, Moszkva tér környékén, tehát 4-5km-re a Széchenyi adótól. Érdekes, hogy bárhova teszem a botantennát, a jel marad 41-42%. Ha az ablakhoz teszem kihúzva, akkor is, ha a polc mélyére összecsukva, akkor is. Vagy a DVBViewer mutatja rosszul? Azt a százalékos számot nézem amit ott lennt mutat, az adó neve mellett, gondolom az a jelszint.

(#141) bigdigit válasza wassermann (#138) üzenetére


bigdigit
addikt

full HD 1920x1080-as rippeket szoktam lcd-én nézni.igaz némelyikkel gondok vannak.de ezt betudom az esetleges nem szabványos kódolásnak.

inkább arra gondolok,hogy a tuner képe nem jelenik meg az lcd tv-én.csak feketeség.

[ Szerkesztve ]

(#142) wassermann válasza #69182976 (#140) üzenetére


wassermann
Topikgazda

A DVB-T átviteli rendszere, a protokoll úgy van megtervezve, hogy a visszavert jeleket is tudja hasznosítani. Akár egy városban mozgó taxiban vagy buszon is is nézhető. A jel erősség nálam sem nagyobb, inkább a minőség változgat.

(#143) wassermann válasza bigdigit (#141) üzenetére


wassermann
Topikgazda

A #18-asban van egy felsorolás szoftverekről. Ezek többsége lejátszó is. Lehet, hogy valamelyik már fenn is van a gépeden, így a filmmintát kipróbálva, DVB-csatoló nélkül is kitudod próbálni, mennek-e kibővített asztalként a TV-den.
Egyébként nekem az a tapasztalatom, hogy a gép számára keményebb dió ezt dekódolni, mint egy HD-rip-et.

(#144) aeroxr


aeroxr
tag

Tapasztalatok fusi tunerrel: szűz xp-n (sp2) is gond nélkül viszi a HD adást, cpu 60-70% (x2 2.4ghz), antenna: kb 5m koax végén a gyári 15cm-es botantenna, Bp-től délre 25km távolságra emeleti teraszon jelerősség: 40%, minőség változó 60-90%

The truth is out there.

(#145) aeroxr válasza aeroxr (#144) üzenetére


aeroxr
tag

prtscn

The truth is out there.

(#146) Savanya


Savanya
addikt

ASUS MyCinema U300 hybridem van , tudnátok valami más progit javasolni a powercinema helyett ? nem akar elindulni xp alatt ..

Mobilszámom: 70-516-8068

(#147) aeroxr válasza Savanya (#146) üzenetére


aeroxr
tag

18. hsz-ben van néhány, pl: progdvb

The truth is out there.

(#148) DarkByte válasza bzoley (#100) üzenetére


DarkByte
addikt

Uhh, na ez aztán szép. :Y Azt hittem csak a helyi TV-sek által készített HD felvételeket fogják "átjátszani", de jó látni hogy az m1 kivonult egyéni HD felszereléssel is. Kár hogy kimaradok a jóból. :O (Esetleg egy részletet a tényleges HD adásból feltehetnétek majd ;))

(#149) bzoley válasza DarkByte (#148) üzenetére


bzoley
veterán

Itt egy részlet a tegnapi összefoglalóból. Nem tudom melyik, nem én készítettem.

(#150) fokukac


fokukac
nagyúr

hozzávetőlegesen milyen minimum konfig kell, hogy a gép fel tudja dolgozni az adatfolyamot?
(felteszem a 4,5 éves athlon xp-m labdába sem rúg :( )

Pleased to meet you - hope you guess my name

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.