Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Lenne egy kérdésem.

Gyakorlatilag minden DVB-T vevő mpeg4 ready, ez csak kodek kérdés, igaz? (illetve BDA driver, a szoft miatt)

mod: most nincs mpeg4 adás perpill sehol? :F (haver vinné kipróbálni az enyém... :W )

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#652) bzoley válasza wwenigma (#651) üzenetére


bzoley
veterán

Nincs. Pont az előtted szóló van felháborodva, hogy megvette a tévéjét, és nem adnak hozzá műsort :)
Hivatalosan Dec. 31., de azon vannak, hogy már Karácsony előtt elinduljanak. Volt róla szó, hogy esetleg visszakpacsolják a kísérleti HD adásokat, egyelőre még semmi.
És igen, csak a megfelelő softverre, dekóderre van szükség.

(#653) #69182976


#69182976
törölt tag

Van rá esély, hogy kicsit erősítenek a jelen? Olimpia idején a HD adást vígan tudtam fogni a számítógép mellől, most viszont ha SD-t akarok nézni akkor az antennát ki kell vinni a párkányra, és még akkor se mindig folyamatos az adás.

(#654) wassermann válasza #69182976 (#653) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Szerintem a DVB-T-t nem érdemes próbálgatni, mert remélhetőleg épp pont most dolgoznak rajta a szakik.
Nálam egyébként (Bp. belváros, budai oldal) az Olimpia idején minden gyönyörűen nézhető volt, most csak az MPEG2-esek jönnek be, de nem játszik le semmit a DVB-T progim, mert: jel erősség csak 38%, jel minőség csak 54% : (

[ Szerkesztve ]

(#655) bigdigit válasza wassermann (#654) üzenetére


bigdigit
addikt

csepelen szoba antennával most is teljesen nézhető az mpeg2.

(#656) Tesztelo.hu


Tesztelo.hu
senior tag

Ma cserélték le az analóg adóantennát digitálisra a Szabadság-hegyen.

(#657) ngdr88


ngdr88
tag

Hello.

Segitség kellene.

kellene nekem egy hibrid tv kártya tua 1300as gépbe 128rammal, meg tnt2es videokártáyhoz.
kérdések:
1, ilyen konfigba fog működni normálisan?
2, a digitális adáshoz ugye szoba antennára kell kötni és uugy lesz adás, bvagy csak simán fogja? :F
3, az analoghoz meg ugye be kell dugni az upc antennát.

4. Ajánljatok pls egy normiális tipust max 15ezer forintig.

köszi előre is.
üdv :R

Újra a PH-n! hamarosan lesznek új eladó cuccok, előre is ha bármi kellene írj!! Üdv!

(#658) #69182976 válasza Tesztelo.hu (#656) üzenetére


#69182976
törölt tag

És mikortól kezdik el szórni onnan is a digitális adást?

Meg tudja nekem mondani valaki a budapesti adótornyok koordinátáit?

(#659) wassermann válasza ngdr88 (#657) üzenetére


wassermann
Topikgazda

ngdr88 mielőtt bármit veszel, teszteld a géped nehogy gyengusz legyen(mert nagyon nagy terhelés a FullHD-műsor kibontása):
A (#43)-as hozzásólás alatt van egy letölthető HD-s filmrész, a (#45)-as alatt pedig egy program ami kellhet hozzá. Olvasgass ott elől azon a környéken, az én próbálkozásaim is ott vannak ...

[ Szerkesztve ]

(#660) GBogyó


GBogyó
tag

Vásároltam egy Leadtek DTV Dongle H-t.

Tapasztalataim megosztom veletek, elvégre olyan kevés van konkrétumokról.

Először aggódtam, hogy gyári hibás lehet, annyit olvastam eddig a FF analóg és a gyenge DVB módról, hogy aggódtam. De nem.

Eléggé melegszik, kissé meglepő, de úgy tűnik nem problémás a dolog, működik.

Telepítés gyorsan, egyszerűen ment, PVR2 kezelése nekem sokáig tartott, míg megértettem, nekem nem teljesen felhasználóbarát, de már tudom kezelni :-) Meglepetésként szolgált, hogy a cd-ről telepített PVR2 csak pár hetes kiadás, a net-en sem találtam frissebb változatot
Legnehezebb az analóg/digitális átkapcsolás volt, mivel alapban digitális módban állt, errefelé vidéken viszont arra még az esélyem is kicsi, hogy fogjak egyet. Majd jövőre :-)

Az antenna csatlakozó érdekes, egy kis átalakítót kell a dongle-ba dugni, hogy szabványos antenna aljzat legyen belőle. Elsőre fura, de gyakorlatilag praktikus megoldás, nem fog kitörni az eszközből az antenna. Hozzá adtak FM-hez egy szalag dipolt, illetve egy kis kb. 6x5 cm-es lapot VHF DVB antenna gyanánt. Ez is fura volt, eddig nem ilyen antennákkal volt dolgom, de laptop táskába kiváló lesz, illetve a szabványos aljzathoz akár vehetek egy sokelemes Yagit is :-) Újabb fricska, hogy 60 MHz körül van az egyik vehető adó, ezért ott gondolom nem optimális az antenna. De volt adás, amelyik szépen bejött analóg módban, várakozásaimnál jobban. Még rendes antennával is fogom tesztelni.

FM Rádió: talán még inkább nehezen kezelhető felület, az állomáskeresés kb. 20 perc volt FM sávban, majd még biztos lesz jobb is, ha megismerem :-) A hangminőség, érzékenység jónak tűnik. A hangolás, léptetés kézzel nagyon lassú, még más gépen is kirpóbálom.

A korábbi hibás széria és a hozzáadott 1 oldalas addendum között némi áthallást gondolok, miszerint analógban FF volt a kép, itt viszont azt a hotkey-t taglalják, amivel a PAL/NTSC váltást el lehet végezni. Csak úgy eszembe jutott.

Adtak hozzá egy távirányítót, amivel az össz teendőm annyi volt, hogy beletettem az elemeket. És működött. Nálam egyelőre nem lesz sok szerepe, mert notebook-os tv-nél sajnos elérem a billentyűzetet, nem tudom túl messziről nézni a képet.

Összességében eddig nagyon elégedett vagyok, méretre kiváló, ár-érték arány szerintem kiváló, és még a DVB-T teszt hátra van.

(#661) bzoley válasza GBogyó (#660) üzenetére


bzoley
veterán

A legfrissebb PVR2-t pénteken tettem elérhetővé, igaz még csak a fórumban van linkelve, de az előző sem sokkal régebbi.
Azt lehetett sejteni, hogy nem sok gond lesz az eszközzel.

(#662) DarkByte válasza ngdr88 (#657) üzenetére


DarkByte
addikt

H.264 HDTV ne is számíts hogy menni fog azzal a géppel amit leírtál. Harmat gyenge ehhez. :( Gyanítom hogy még az H.264 SD tartalmak is be-beszaggatnának rajta (a nem HD csatornák márpedig így lesznek tömörítve). Analóg TV viszont valószínűleg rendben fog működni.

[ Szerkesztve ]

(#663) GBogyó


GBogyó
tag

Leadtek DVB Dongle H második felvonás.

Budapest felé utazva már kíváncsi voltam, hogy a DVB-T vétellel mi újság.

Siófoknál még óvatos duhaj voltam, nem is számítottam Kabhegyre, és nem is találtam meg.

Budapestre közeledve viszont már sikerült egyre sűrűbben foszlányokat találni a Széchenyi hegyről, ami szerintem nem volt rossz tőle, miután mozgó autóból próbálkoztam, a hozzá adott hihetetlen méretű és alakú antennával, továbbá most talán csökkent adóteljesítménnyel a rekonstrukció miatt.

Visszafelé úton a vonatból egész sokáig jött a jel, folyamatos vétel csak álló helyzetben volt, de ott tökéletes. Meglepő módon egészen Százhalombattáig tudtam egy-egy foszlányt elcsípni, ami szerintem igen jó volt.
Meglepetés volt, hogy még Bp belterületén próbáltam néha analóg üzemmódba átlépni, hogy összehasonlítsam az analóg vétellel, szinte teljesen nézhetetlen volt a mozgás miatt. Amire jó volt, hogy az antenna irányítását, pozícióját egészen jól sikerült beállítanom.

Úgy tűnik valóban igaz lehet, hogy kisebb adóteljesítménnyel is lehet digitálisan jelet megfelelően átvinni.

Ami hiányzott, a WinFast-on nem találtam semmi olyan kijelzést, ami alapján jobban be lehetett volna az antennát állítani.

Összességében nagyon tetszik, és köszönöm BZoley-nek, az infókat, most már nyugodtan merem én is ajánlani mindenkinek az eszközt.

(#664) GBogyó


GBogyó
tag

Kérdés, szóljatok, ha off.

Ismét Leadtek WinFast DTV Dongle H

De most linux-szal.

Olvastam már olyat, hogy DBA driver előny, akkor több az esélyem linux-szal. Egyelőre nem találtam sok hasznos infót, gondoltam out-of-the box működni fog. Nem. :-)

Ameddig eljutottam google-ban: Ebben XC3028 tuner chip van, és Dib7700 a kontroller? Utóbbihoz jelenleg is van támogatás a kernelben, be is töltöttem, egyelőre semmi életjel, üzenet, stb. Az xc3028-hoz is lesz támogatás 2.6.25-ös kerneltől felfelé, nekem még a disztróban 2.6.24-van, megvárom még az egy hónapot, mire új verzió kijön (Ubuntu 8.10), talán azzal már valami megmoccan.

Egyelőre nem adom fel. Ha valami támpontot tudtok adni, megköszönöm.

(#665) GBogyó válasza bzoley (#661) üzenetére


GBogyó
tag

Mi a tapasztalatod a bétákkal kapcsolatban? Ha jól látom ez még béta. Vannak sw-ek, aminél már nyugodtan használható bármikor, van, ahol az SP-t is meg kell várni.

(#666) bzoley válasza GBogyó (#665) üzenetére


bzoley
veterán

Mindegyik verzió beta, maximum nem úgy hívják. Sok esetben előnyösebb egy beta-t használni, mint egy véglegesnek kikiáltottat. PVR2-nél tök mindegy, egyik jobb, a másik kevésbé.

(#667) wassermann válasza Tesztelo.hu (#656) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Valami tényleg történt időközben fent a toronyban:
kíváncsiságból ma újra összedugtam a dolgokat és láss csodát a 4db SD-csatorna ismét tökéletesen bejön.

[ Szerkesztve ]

(#668) GBogyó válasza bzoley (#666) üzenetére


GBogyó
tag

Kösz, próbálom. Rögtön a lefrissebbet, a 2.0.3.14-et. Eddig semmi sem lett rosszabb, majd meglátjuk. Mindenesetre nálam van a "release" telepítője, de eddig semmi gond.

(#669) wassermann


wassermann
Topikgazda

A TV-újságban (Színes RTV), az M1-en ma este induló Presszó sorozat mellett kis ikont fedeztem fel: HD
:C

(#670) PikkPukk válasza wassermann (#669) üzenetére


PikkPukk
csendes tag

És van hozzá HD adás is (DVB-T)? Napközben nem volt, csak az MPEG2-es SD-k... (most meg nem vagyok otthon, ezért nem látom)

(#671) bzoley válasza PikkPukk (#670) üzenetére


bzoley
veterán

Nincs, és hamarosan a többinek is vége.

(#672) PikkPukk


PikkPukk
csendes tag

ATV & HírTV sugárzása DVB-T-n. Azt hiszem már ezzel kapcsolatban felvetettem pár kérdést és problémát, de itt van egy kicsit bővebben is kifejtve:
http://index.hu/kultur/media/tv0929/
Szakadtam a röhögéstől, hogy az okostojások már megint alkottak... :C
Meg nem értettem, hogy miért kell egy alap kábeltévé csomagért is olyan sokat fizetni, miközben meg olyan adók vannak benne, amit a kutya sem néz. Erre is magyarázatot ad a fenti írás... :((

(#673) bzoley válasza PikkPukk (#672) üzenetére


bzoley
veterán

Délután már olvastam. Általában hányok az Indextől, de ez most érdekesre sikerült :)

[ Szerkesztve ]

(#674) #69182976


#69182976
törölt tag

Nálam (Gef6800) az új 178.13 Forceware elrontotta a DXVA-t. Visszaraktam 175.80-t és most megint minden oké. Akinek hasonló gondja van az tegye ugyanezt.

(#675) wassermann válasza #69182976 (#674) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Most, hogy írod rádöbbentem, hogy nálam is lehettek kavarodások amik bekönyököltek a DXVA-nak:
Egyszerűen olyasmiket sem akart már a gép lejátszani amiket korábban simán vitt. Erre elkezdtem irtani a próbának felrakott több felesleges enkódert, különféle kodekeket és helyrejött...

(#676) kutyuska


kutyuska
aktív tag

Apa! Kezdődik! :)

[link]

" Babra munka, de megéri! "

(#677) #69182976


#69182976
törölt tag

Remélem lesz olyan jó a vétel mint az Olimpia idején.

(#678) #69182976


#69182976
törölt tag

Áhhh borzasztó rossz a vétel. Az összes csatornáé nem csak m1 HD-é.

(#679) bigdigit válasza #69182976 (#678) üzenetére


bigdigit
addikt

haza érek megkukkolom:)igaz csak pénteken lesz hd adás:(

(#680) #69182976


#69182976
törölt tag

Nem értem. Tegnap a motorverseny alatt végig jó volt az adás. És mi ez a 1440x1088-as felbontás?

(#681) wassermann


wassermann
Topikgazda

Az olimpia óta most nézem a monitoromon az M1 HD-t újra. Gyönyörű a kép, csak kicsit muris, hogy a 4:3-as kép a 16:9-es közepén fekete sávok között csücsül. A korhatár sárga karikája és a csatorna logója meg kint a fekete sávokon : )

(#682) #69182976


#69182976
törölt tag

Tudtok ajánlani valami szobaantennát? Ezzel a botantennával nagyon gáz a vétel.
http://www.antennak.hu/index.php?kat=18&id=40 Valami ilyesmi jó lenne?

(#683) wassermann válasza #69182976 (#682) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Pont ugyanezt néztem ki magamnak én is, hasonló okokból:
tarthatatlan állapot a nappalin áthúzódó koaxal kitennem a botantennát a párkányra.

(#684) wassermann válasza #69182976 (#682) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Itt egy másik DVB-T szobaantenna: [link]

(#685) ChiliChili


ChiliChili
tag

Az Olimpiát gyakorlatilag végignéztem HD-ben, ma újra próbáltam beizzítani a maximum t-1300 FTA DVB-T tunert, de nem talál sehol semmit. Próbáltam manuálisan is az 51-es csatornára állítani, de úgyis csak az 51-es körzet adása jött be kódolva. Valakinek sikerült ma Zuglóban vagy a környékén m1 HD-re ráálni?

[ Szerkesztve ]

(#686) DarkByte válasza wassermann (#684) üzenetére


DarkByte
addikt

Jaj ne, ez hama tönkremegy. :DDD

Tehát akkor december 1. -e a DVB-T platform hivatlos rajtja. Remélem nem csúsznak, addigra én is elkunyerálom haverom Pinnacle tuner -jét vagy veszek egy sajátot.

Leadtek -ben gondolkodom ha már van itt szakértőnk a témában. USB -s tuner -ek vételi szintje hogyan viszonyul a PCI -osokhoz viszonyítva? :F

[ Szerkesztve ]

(#687) bzoley válasza ChiliChili (#685) üzenetére


bzoley
veterán

Az m1 HD ugyanott van, ahol a többi négy kísérleti adás(714MHz).
Az olimpiai adáshoz képest gyengébbnek látom a vételt, de korábban is gyengébb volt 51-es, mint a 38-as.

DarkByte:
Nem is tudtam, hogy ezt jelenti a neve :)

[ Szerkesztve ]

(#688) DarkByte válasza bzoley (#687) üzenetére


DarkByte
addikt

Egyik haverom találta ezt ki, azóta ha meglátom a márkát mosolygom :D
Módosítottam az előző hsz -en mióta írtad a sajátod, a végén lévő kérdésre gondolok. :)

[ Szerkesztve ]

(#689) wassermann


wassermann
Topikgazda

A TV-újságban (Színes RTV) újra találtam egy pici HD logót:
ma M2 19.30 Ókori kalandok - Aki műholdon tudja fogni (DVB-S), már nézheti is.

(#690) DarkByte válasza wassermann (#689) üzenetére


DarkByte
addikt

Aki olyan szerencsés pár screenshot -ot vagy videó részletet is feldobhatna hogy ne pangjon a topik.

(#691) Hawk1979


Hawk1979
őstag

Tudom,tudom,index.hu nem épp valami fényes hírforrás,de azért érdekes cikk.... [link]

(#692) wassermann válasza Hawk1979 (#691) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Kis csúsztatást, szenzáció-hajhászást érzek a cikkben:

1. - több kutatást is végeztek és az eredmény az volt hogy, iszonyatosan kevés MPEG2-es TV-t adtak el eddig hazánkban, tehát ezt a lépcsőt fájdalommentesen átléphetjük.
2. - a forgalmazók már nyáron megtudhatták (mintmiis), hogy az AH az új sugárzásra a jóval korszerűbb MPEG4et választja. De a cikk mintha a forgalmazókat sajnálná.

A jóval korszerűbb MPEG4-nek örülni kéne, de a cikkből nem ez jön le!!!

[ Szerkesztve ]

(#693) DarkByte válasza wassermann (#692) üzenetére


DarkByte
addikt

Hát ez a cikk tényleg eléggé szenzáció hajhász. Az átlagos laikusnak valószínűleg az fog lejönni belőle hogy a DVB-T -vel csak a probléma van, inkább elkerülöm mert nem akarok gondot magamnak, különben is jó nekem a maónika só meg a jóval rosszabb. :W Saját családomról tudom hogyha én nem említem nekik hogy hamarosan ilyen változások lesznek, meg a VHS -t is lassan dobhatják a kukába akkor max. majd az utolsó évben koppantak volna. Igazából nem is értem miért nem nyomják már a jelenleg analóg módon fogható TV -kben a reklámozását, legyen az közszolgálati közlemény vagy akármi is. Bár lehet köze van hozzá hogy a tv2 és RTL még nem döntött (tényleg ez mikor is jár le? :F) Elvégre mostmár a technológiai részletek adottak, csak az indulásra kell még 1,5 hónapot várni.

(#694) #69182976


#69182976
törölt tag

A pályázat úgy lett megírva, hogy az MPEG4-es tömörítés plusz pontokat ér, tehát már elég régóta sejteni lehetett hogy MPEG4 lesz. Ha már bevezetünk valami újat akkor az legyen má a lehető legmodernebb. A nyugat-európaiak meg gondolom irigykednek hogy itt MPEG4 HD van :) .

(#695) Tesztelo.hu


Tesztelo.hu
senior tag

Én műszaki fordítóként is működöm, és a minap is fordítottam egy olyan TV használatiját, amiben csak MPEG-2-es dekóder van. Én szoktam figyelmeztetni a gyártót, hogy ezt itt nem igen fogja a nép venni, meg nem is tudjuk használni, de hogy ennek lesz-e foganatja...

(#696) ronson válasza Tesztelo.hu (#695) üzenetére


ronson
őstag

Miért ne venné a nép plána ha olcsó lesz. Úgy is csak azt mondják a kereskedők, hogy ez már ismeri a digitális szabványt. Aztán meg ha majd a vevő megy vissza reklamálni, akkor meg nagy sajnálattal közlik, hogy ők nem tehetnek róla, hogy a AH más szabványt választott.

(#697) menthor


menthor
tag

szevasztok! az van, hogy majd akarok venni laptophoz valami olyan külső tunert amivel elsősorban tudom venni a jelenlegi 3 analóg fogható csatornát (m1, rtl, tv2). ha jól vettem ki, akkor decembertől indul a dolog. tehát akkor onnantól is lehet fogni ugyanezt a 3 csatornát, csak digitálisan mpeg4 tömörítéssel? egyelőre csak nézegettem az eszközöket, valami olyan kellene, amivel tudom kezelni majd ezt a dvb-t-t meg ha arról van szó, akkor muteréknál is rá tudok mászni a tré-kábelre. asus u3000hibryd-et néztem...
valami vélemény esetleg más cucc? thnx :))

[ Szerkesztve ]

the truth is out there

(#698) menthor


menthor
tag

egyébként elég kitolásnak érzem, hogy még most is ráakarják sózni az emberre azt, amit nemsokára dobhat a kukába...

the truth is out there

(#699) DarkByte


DarkByte
addikt

Én törvényben szabályoznám hogy kötelező legyen feltüntetni minden tuner -el rendelkező eszköznél (legyen az TV, DVD felvevő, set-top-box) milyen szabványt is ismer. Elméletileg ugye erre félig megoldás lesz a MinDigTV logó, de nem tudom létezik-e olyan bolt az országban ahol ez már működik. Megint jó kérdés hogy végülis mikortól lehet majd a mindenkori minimálbér 100 -adért set-top-box -ot bérelni, hol lehet majd ilyen kedvezményben átvenni ezeket.

(#700) ronson válasza DarkByte (#699) üzenetére


ronson
őstag

Én meg kötelezővé tenném az emberek számára a mónika só helyett, legalább 1 óra tájékozódást, hogy ne legyenek elveszve a világba.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.