Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) wassermann válasza Wendelke (#1900) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Ha ugyanaz az adótorony sugározza a hagyományos csatornákat és a DVB-T-t is simán működik az elosztás.

(#1902) wassermann válasza manczzoll (#1899) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Ha pont olyat vettél mint a 3. hozzászólásban, valószínűleg megy. De jelen pillanatban olyan gyenge az adás, hogy sokaknak, így nekem is inkább ez okozza a problémát... : (

(#1903) g0dl válasza ati2 (#1889) üzenetére


g0dl
addikt

Milyen dvb-t néző sw tid dxva-t?

(#1904) ati2 válasza g0dl (#1903) üzenetére


ati2
őstag

- Leadtek PVR2 + gyári arcsoft.
- Bármelyik amiben be lehet állítani a h264 decodert (pl.: DVBViewer) + HDPack1.8-ból a cyberlink H264 decoder.

[ Szerkesztve ]

(#1905) mmormota


mmormota
csendes tag

Nézegettem a Tsreader-rel a hibaarányt. Continuity error kb. fél percenként egy, CRC hiba hasonló de csak az EIT-nél fordul elő. Nem tudom mi a szokásos, de ez nem tűnik soknak.

A Duna képe viszont néha bekockásodik. Nem nézhetetlenül gyakran, de többször annál hogy arányosnak tűnjön a Tsreader által mutatott hibák számával. Kíváncsi lennék, ezt vételi hiba okozza, vagy a dekódolás nem tökéletes, az USB átvitel lassú, esetleg nem korrekt a Tsreader hibaszámlálója, vagy ne adj Isten lehetséges hogy hibás már az adás is?

Veszi valaki tökéletesen a Duna-t? A Tsreader-t próbálta valaki? Mennyi hiba keletkezik?

(#1906) mmormota


mmormota
csendes tag

Kipróbáltam a HDPack 1.8 sokféle codec-jét. A kockásodás mindegyikkel jelentkezik. Képtartalom függő a dolog, képváltás után gyakori, beszélő fejeknél, ahol alig mozdul valami, ritkább.

Tényleg rágottabb a logo a coreavc-vel, mint a cyberlink-kel. :)

Ha felveszem a jelenetet, a .ts lejátszásakor is ugyanott kockásodik, pedig más a codec. Vagyis a jelfolyam hibás.

Kellene egy jobb antenna, hogy ki tudjam próbálni, nagyobb jelnél is előfordul-e.

(#1907) zhagyma válasza mmormota (#1905) üzenetére


zhagyma
őstag

A DVB-T mpeg transport stream két hibajavító és jelző kódolást tartalmaz (Reed-Solomon, Viterby). A DVB-T vevő számolja az ezek által jelzett és javított hibákat. Ez az érték kiolvasható a vevőből a programok számára.

A DVB-T vevőből a hibajavítás miatt csak hibátlan stream jöhet ki. Amennyiben a beépített hibajavító kódokkal nem tudja javítani a DVB-T vevő a hibákat, akkor nem jön ki semmi. Ekkor az utána következő mpeg4 H264 dekóder is megakad (kockás, szétesik, stb). Szerintem ezért nem látod a "szoros" összefüggést a hiba arány és a képminőség között.

[ Szerkesztve ]

(#1908) zhagyma válasza zhagyma (#1907) üzenetére


zhagyma
őstag

...A DVB-T mpeg transport stream két hibajavító és jelző kódolást tartalmaz ...

Helyesen: A DVB-T mpeg transport stream két hibajavító és jelző kódolással védett. Bocs.

(#1909) Wendelke válasza wassermann (#1901) üzenetére


Wendelke
senior tag

Köszi a választ. Ez volt a tippem.

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#1910) Lion_Hu


Lion_Hu
csendes tag

VALAMI Történik......

Bp. XIX. ker, jelerősség az eddigi 2%-ról, most 25-35% között ....

De csak a Duna, és az Autonómia van....

Lehet buhera megy....

Almafa

(#1911) Lion_Hu


Lion_Hu
csendes tag

Most meg tök semmi.... 0,40% ....

Gondolom dolgoznak rajta.....

Másnak esetleg ?

Almafa

(#1912) ati2


ati2
őstag

De jót röhögtem ezen a virtuális matricán: [A készülék az MPEG4/H264 szabványt NEM TÁMOGATJA]

Úgy látszik negatív MINDIGTV matrica is van már :D

(#1913) wassermann válasza ati2 (#1912) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Az Edigital -lal egy épületben, a Mammut Saturnjában is felmatricázták az LCD TV-ket: nagyon igénytelen, hányadék öntapadós fehér cimkék, baromi hosszú sok soros szöveggel arról, hogy a TV csak külső cuccal képes a hazai digitális adás vételére ...

(#1914) ChiliChili


ChiliChili
tag

Látom áll a bál. Most végre volt időm foglalkozni a dologgal, de legnagyobb meglepetésemre semmi sem történik. Az olimpiát úgy néztük, hogy a dekóderhez adott antennakábel volt csak beledugva, most meg beltéri antennával sincs semmi, a jelerősség és minőség ingadozó és nem talál egy darab csatornát sem. Ez a tényleges helyzet?

[ Szerkesztve ]

(#1915) bigdigit


bigdigit
addikt

746mhz budapest mindigtv teszt címen megy az mtv1hd és az mtv2hd:)

(#1916) DarkByte válasza bigdigit (#1915) üzenetére


DarkByte
addikt

Szentesről is jön a 786 Mhz -en :K :

Egész véletlenül még nálam van haverom tuner -je, mert tesóm nem ért rá visszavinni neki. Mivel ez a kisebb frekvenciájú mux -on van így 100% -os minőségben jön (végre tudok valamit tesztelni). Mondjuk mivel HD így a CoreAVC -ben mindent le kellett butítanom hogy nézhető legyen, így is néha elmarad a kép a hang mögött. De végre látok valamit. Ami feltűnt hogy a hang elég tompa, nagyon visszabutították az olimpiához képest. Viszont most ha jól nézem SD film megy, viszont progresszív és natív 16:9 -esre van nagyítva, ami előrelépés.

[ Szerkesztve ]

(#1917) bigdigit válasza DarkByte (#1916) üzenetére


bigdigit
addikt

nem tudom neked mi mutat progresszív jelet mert nálam a tv 1080i-t jelez.de az biztos,hogy a vétel minősége jobb mint a duna esetében.

[ Szerkesztve ]

(#1918) hati


hati
addikt

tyű, vmit csináltak, mert 100% qualityval jönnek az adások, erősítős szobaantennával :)

(#1919) DarkByte válasza bigdigit (#1917) üzenetére


DarkByte
addikt

A kódolás lehet hogy interlace -elt, de nálam CoreAVC -ben teljesen ki van kapcsolva a deinterlace (weave módban van) és így sem váltottsoros a kép ennél a műsornál, az m2 -n lévő gyerekműsorral ellentétben.

Mod: nem csoda egyébként hogy ennyire tompa a hang, 128kbps -es MP2 kódolást használnak ami 10Khz -es vágással dolgozik. :Y Normális minőség az valahol 15-16Khz -nél kezdődne amihez legalább 192 kbps kell egy jó kódolóval.

Érdekes hogy DGAVCIndex szerint a lementett ts -ben a Hír TV és ATV -nek AAC hangja van, ami persze lehet csak téves jelzés mivel kódolt volta miatt a videóval sem tud semmit kezdeni.

[ Szerkesztve ]

(#1920) ati2 válasza DarkByte (#1916) üzenetére


ati2
őstag

Most honnan nézed az adást Kiskunfélegyháza?
Nálunk egyenlőre nézhetetlen, mert a strength és quality is ugrárál 0-100 között mindkét mux-on :W

(#1921) kutyuska válasza DarkByte (#1919) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Sony tv-n is AAC-nak mondja a két kódolt csatorna hangját, a Dunák-é pedig "2.0 ismeretlen"

" Babra munka, de megéri! "

(#1922) AiRLAC válasza hati (#1918) üzenetére


AiRLAC
addikt

Valószínűleg emiatt:
http://www.mindigtv.hu/Hirek/m1%20m2%20kiserlet.aspx

Az Antenna Hungária 2008. december 23-ától egy hónapos időtartamra kísérleti jelleggel elérhetővé tette az m1 HD és m2 HD programját a MinDig TV földi digitális televíziós szolgáltatás keretében.

Az AH egy hónapos időtartamra kísérleti jelleggel elérhetővé tette az m1 és m2 programját a MinDig TV földi digitális televíziós szolgáltatás keretében, mindkét program előfizetési díj nélkül, HD felbontásban 2008. december 23-ától érhető el Budapest körzetében az 55-ös, Kabhegy körzetében a 64-es, Szentes körzetében pedig a 60-as csatornán.

Az AH bízik benne, hogy a kísérleti időszak alatt az MTV által a MinDig TV platformra történő csatlakozás kapcsán indított közbeszerzési eljárás sikerrel zárul, ezáltal elhárulhat az akadály az elől, hogy a két csatorna műsora a hivatalos műsorszóró szolgáltatás részét képezze.

Mint ismeretes, a MinDig TV szolgáltatás Budapest, Kabhegy és Szentes adóállomások körzetében indult el december 1-jén, közel 60%-os lakossági lefedettséggel, a Duna TV HD és a Duna II Autonómia SD felbontású műsoraival. A szolgáltatás igénybevételéhez megfelelő állapotban lévő szélessávú tetőantenna, valamint egy DVB-T MPEG-4 HD dekóder, vagy egy DVB-T MPEG-4 HD tunerrel felszerelt integrált televízió szükséges. Decembertől megjelentek az üzletek kínálatában a MinDig TV matricás dekóderek és integrált televíziókészülékek, a matrica garanciát jelent arra, hogy a készülék alkalmas az előfizetési díj nélküli digitális földi televíziós sugárzás vételére.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#1923) mmormota válasza AiRLAC (#1922) üzenetére


mmormota
csendes tag

Arra gyanakszom, hogy a Pinnacle hybrid pro 340e usb tunerem térerő mérője hülyeséget mutat, azt is fordítva. Minél nagyobb a jel, annál kisebb a mutatott érték. :F
Lehet, hogy a hozzá adott program ezért nem találja meg az adókat - kicsinek találja a térerőt?

A Tsreader és Dvbviewer viszont megtalálja őket, és a tetőantenna helyett egy szobaantennával kísérletezve tisztán látszik, hogy nagyobb jelnél mutat kisebb értéket.
Ha a jel egész kicsi és már venni se tudja, akkor mondjuk 65, ha már veszi de még akadozik akkor 40-45.
Tetőantennával a Duna, Autonómia 15-18, az m1 és m2 25.

Jól gondolom, hogy az m1,m2 térereje Budapesten kisebb mint a Duna, Autonómia-é?

(#1924) cs_beno válasza mmormota (#1923) üzenetére


cs_beno
csendes tag

Hali!
Szigetszentmiklóson M1, M2 DVBDream szerint erösség 88%, minőség 100%,
a két Duna 87 és 100%.

Üdv

(#1925) mmormota válasza cs_beno (#1924) üzenetére


mmormota
csendes tag

Próbáltam a DvbDream-et, nem sikerült vele megkerestetnem a csatornákat.

Először előjött egy ablak, hogy válasszak listát. De a választódoboz töküres volt, és beírni se hagyott semmit.
Ha a főmenüben a csatornákat választom, se az auto se a manual keresés nem csinál semmit. Az ablak tetején itt is üres választó doboz van, beírni nem lehet, a keresés gomb meg nem csinál semmit.
Ennyire jutottam vele...

(#1926) ati2


ati2
őstag

Hol lehet megnézni melyik adás HD az M1 / M2 -ön?
A Fuji HD-ról lemaradtam, ez a magyar sorozat az M1-en meg nem az igazi...

(#1927) nrc válasza ati2 (#1926) üzenetére


nrc
tag

A www.mtv.hu-n írják a műsoroknál, hogy melyik HD vagy 16:9-es.

A Dunánál pedig azt igérik, hogy az EPG-be fogják beleírni ezt az infót.

[ Szerkesztve ]

(#1928) ati2 válasza nrc (#1927) üzenetére


ati2
őstag

:R
Azért lehetne valami logó is hozzá, mert így szövegesen nehéz kiszűrni mi a HD...

(#1929) ati2


ati2
őstag

Mintha az M1 / M2-n az újabb filmek amik nem HD-k, azok is simán verik a DVD minőséget, vagy csak úgy tűnik :F

(#1930) ChiliChili


ChiliChili
tag

Nálam (Bp. XIV. ker.)nem jön be csak az m1, m2 és a két kódolt izé. A Duna hol lehet?

(#1931) bigdigit


bigdigit
addikt

azért azt hozzá kell tenni valószínű korai még az öröm a jelerősséggel kapcsolatban.mert ugye most megint teszt adás címen fut a dolog így nagyobb kakaóval nyomhatják.ha vége lesz megint csak leshetünk.

(#1932) ati2 válasza bigdigit (#1931) üzenetére


ati2
őstag

Hát szerintem nem nagyobb a jelerősség, mint a másik mux-on.

Nappal ez is nézhetetlen nálam, a jel erősség nagyobb az alacsonyabb frekvencia miatt (érzékenyebb rá az antennám), de a quality gyalázatosan ugrál...

(#1933) DarkByte válasza ati2 (#1920) üzenetére


DarkByte
addikt

Igen, Kiskunfélegyházáról. Sajnos a Duna mux -ot csak annyira látom hogy kiírja mi van rajta, viszont szerencsére a másik mux szépen jön.

Ma is lesz az m2 HD -n 3 tényleges HD adás.

(#1934) hati


hati
addikt


a tsreaderben mely paramétereket kell figyelni, antenna hangolás alatt? a jelenlegi adatokkal, gyakran bekockásodik a kép :(

a jel erősség, mint negatív szám is kicsit fura nekem

[ Szerkesztve ]

(#1935) zhagyma válasza hati (#1934) üzenetére


zhagyma
őstag

(#1936) bigdigit válasza ati2 (#1932) üzenetére


bigdigit
addikt

de bizony pesten sokkal nagyobb legalábbis felénk.
míg csak duna volt kockásodott a kép.most minden csatorna tökéletes és nincs hiba.
tesztelve mpeg4-es tv-én és avermedia volar hx-en is.nem nézem semmilyen programmal mennyi is az annyi.elég az eredményt néznem.
neked vagy helyi adottság miatt nem jó vagy gyenge a tuner.

(#1937) Cben válasza bigdigit (#1936) üzenetére


Cben
csendes tag

Lehet hogy Pesten jobb lett, de nekem Cegléden (70km) amióta az M1 M2 felkerült rosszabb lett a vétel. Lehet hogy bekapcsoltak még egy adót és a Széchenyi-hegyet meg visszább vették?

(#1938) ati2 válasza hati (#1934) üzenetére


ati2
őstag

A TUNER LOCKED + Stregth + Quality -t kell figyelni.
Amúgy elég érdekes a negatív strength, nálam is ez van csak -8000 és 40000 közötti értéket láttam.

(#1939) ati2 válasza DarkByte (#1933) üzenetére


ati2
őstag

Elég érzékeny az antenna helyére a vétel, kb 50 cm-el arrébb kell raknom az antennát ha a másik mux-ot akarom nézni.

(#1940) kutyuska


kutyuska
aktív tag

Sikerült valakinek HD-ban rögzíteni az M2-ön a Muppet Show-t?
Egy életre lekötelezne vele :R

" Babra munka, de megéri! "

(#1941) DBob


DBob
őstag

Súgjátok meg nekem pls, hogy a Duna TV-n a "Magyar Karácsony" hd-ben megy-e vagy sem.

(#1942) nrc válasza DBob (#1941) üzenetére


nrc
tag

A Dunán az első HD film az dec. 26-án 20:25-kor az "Eszter hagyatéka" lesz.

Addig legfeljebb 16:9-es vagy arra felkonvertált műsorokat adnak.

A "Magyar Karácsony"-t most nézem, a müsor SD 4:3-as a képaránnyal.

[ Szerkesztve ]

(#1943) bzoley válasza nrc (#1942) üzenetére


bzoley
veterán

m2 HD-n kilenckor kezdődik egy vígjáték. Elvileg HD.

[ Szerkesztve ]

(#1944) DBob válasza nrc (#1942) üzenetére


DBob
őstag

Kár...thx az infót.

(#1945) nrc válasza bzoley (#1943) üzenetére


nrc
tag

Valóban az megy most az m2-ön és tényleg jó minőségű, nem kétséges, hogy HD.

[ Szerkesztve ]

(#1946) bzoley válasza nrc (#1945) üzenetére


bzoley
veterán

Hát HD-hez képest elég gyenge, részletek elmosva, de majd utólag visszanézem, hátha a megjelenítéssel van valami bibi. Bár a Fuji filmet is visszanéztem, az olyan volt, amilyennek láttam.
Az meg külön groteszk, hogy HD filmet MP2 hanggal adnak :(
De még ezekkel együtt is jobb, mint az analóg adás. És a film sem rossz eddig.

[ Szerkesztve ]

(#1947) DarkByte


DarkByte
addikt

Délután a Muppet show is HD volt, fel is vettem. 4.9GB lett az 1 óra 22 perces műsor a vágás után. DVBDream két ts -be vette fel (4GB körül automatikusan új fájlt kezdett), hihetetlen mit megszenvedtem vele mire így megvágtam. Legalább egy órányi szenvedés után neten olvastam hogy ha csak simán összeillesztem mondjuk Total Commander -el a két részt akkor tökéletesen működik.. és lám tényleg. :DDD Ezután H264TS_Cutter -el szépen kivágtam belőle az elején és a végén a felesleget. Most tömörítem DivX 6.8 1080HD -be, mert a forrás H.264 -et nem bírja a gépem valós időben lejátszani, illetve még a végén lévő alkotók lista levágása után sem férne rá egy egy rétegű DVD -re.

Hogy miért DivX és nem H.264? Mert x264 -el szerintem a hetem rámenne mire lekódolja; így is egy menetben tömörítem ~7,5Mbit -re és ez is 10 óráig fog tartani. :Y
Az egész menete: DGAVCIndex -be ts betölt, hangsáv kijelöl, Save Project, elmenteni DGA -ba, AVISynth felpakol, avs fájlt megírni (DGAVCSource("fájl.dga")), majd az avs fájlt VirtualDub -ban megnyitni és mehet a kódolás. Aztán már csak össze kell illeszteni a hangot a kész avi -val. :K

[ Szerkesztve ]

(#1948) bzoley válasza DarkByte (#1947) üzenetére


bzoley
veterán

Nah, ennek sem állok neki :)
Ennyit nem pöcsölök, inkább tesztelem tovább a Super(R)-t.
Egyébként az MTV oldalán már jelzik, hogy az m1, m2-n melyik műsor HD.

(#1949) ati2 válasza bzoley (#1946) üzenetére


ati2
őstag

Itt is van igazi HD minőség, de csak az M2HD logo :DDD

Majd ha újabb filmeket adnak, akkor talán lesz jobb minőség is...

(#1950) DarkByte válasza bzoley (#1948) üzenetére


DarkByte
addikt

Te tudod. :) Én jobban szeretem kezembe venni a dolgokat, mert az automatizáló programok gyakran tévesztenek a beállításoknál, pl. gyanítom hogy ezt is interlaced beállítással kódolták volna feleslegesen. Egyébként ha valaki H.264 -be szeretné átkódolni akkor annyi a különbség hogy VirtualDub helyett mondjuk a MeGUI -t kell használni (profilnak valamelyik x264 HD -t, lehetőleg DXVA -val), majd ha végzett a videó tömörítésével akkor a Tools -> Mkv Muxer részen össze kell illeszteni a hanggal. A hangnál szükséges delay -t egyébként a DGAVCIndex a kimentett mp2 fájl nevébe rakja, azt kell beírni és tökéletesen passzolni fog.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.