Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20001) qnadam válasza garga01 (#20000) üzenetére


qnadam
veterán

de a lényeg valójában itt van :) ha jól emlékszem, 7e a kártyá, 4e az m3-hoz való volt.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#20002) LógaGéza válasza Atomantiii (#19999) üzenetére


LógaGéza
addikt

Közben dobtam egy mailt nekik, kb negyed óra múlva jött is a válasz, kitöltöttem az űrlapot, utaltam nekik 7000Ft-ot, visszaküldtem az űrlapot és az utalásról visszaigazolást, és már el is postázták a kártyát.
Meglepően gyorsan ment :)

Köszönöm mindenkinek a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#20003) Atomantiii válasza qnadam (#20001) üzenetére


Atomantiii
őstag

Ha kérted az m3-at is anno akkor összesen 7 eFt volt anno, nekem is olyanom van. A sima 4 eFt volt, de azóta jól felvitték azt is úgy tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#20004) td


td
senior tag

Üdv!

Van egy USB-s Terratec DVB-T tunerem, amihez egy kb. 25 centis teleszkópantennát adtak, amivel viszont nem jön be semmi, holott a lakásban lehet fogni a MindigTV-csatornákat (set-top box TV-re kötve megy, normálisabb antennával).

Tudnátok valamilyen megoldást ajánlani? A kis antennát hiába forgattam bármilyen irányba. Egy parányi furat van a sticken, abba csatlakozik. Lehet olyan csatlakozó-átalakítót kapni esetleg? Vagy hozzáköthetek valami "toldást" pl. az antennához? (Nem vagyok villamosmérnök, de ez mondjuk elég rosszul hangzik. :) )

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#20005) wassermann válasza td (#20004) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Lehet olyan antenna-átalakítót kapni, a nevét sajnos meg nem mondom. Évekkel ezelőtt hasonló problémával szenvedtem és az interneten találtam. Talán a tuner műszaki specifikációja ír valamilyen antenna-aljzat típust!

Egy ismerősöm viszont nem vacakolt: levágta azt a kis botantennát és a vezetékre sima antenna dugót forrasztott

(#20006) LógaGéza válasza LógaGéza (#20002) üzenetére


LógaGéza
addikt

Tegnapelőtt meg is érkezett a kártya, ez valóban gyors volt.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#20007) focvis


focvis
veterán

Sziasztok!

Beltéri DVB-T antennát keresek, ebben kérek szépen helpet.
(Háttér: ritkán használt lakás Bp., Zugló, Füredi úton, asszem' 2. emelet, jönnek a szüleim oda pár napra a jövő héten, szeretném megoldani a kérdést hétvégén. Volt egy klasszik szobai antenna, de leesett a földre (kuka), most a kb. 1 méteres koax lóg a tv-ből, ezzel is jön adás ha kiteszem a végét az ablakhoz, de időnként kicsit darabos a kép.)

Kültérit nem szeretnék, ahhoz fúrni kellene és újszerű a lakás.

1. Az ilyen botantennák működnek Zuglóban? [link]
2. Vagy inkább erősítős kellene? pl: [link]
3. LTE/5G szűrőset célszerű vagy ez felesleges kitétel?

Minél diszkrétebb, annál jobb. Árban az észszerűség határain belül rugalmas vagyok (nem baj ha olcsó!).

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#20008) Kenderice válasza focvis (#20007) üzenetére


Kenderice
senior tag

Oda bármilyen beltéri antenna jó, ha már a sima koax is összegyűjt valamennyi jelet.
A másodikban van LTE szűrő.

(#20009) td válasza wassermann (#20005) üzenetére


td
senior tag

OK, köszi, majd akkor keresgélek én is.

Levágni azért nem akarom. :) Mondjuk ezért kérdeztem a hozzákötést, hogy az vajon működhet-e, legalább ideiglenesen. Pl. egy drótot rátekerni, és utána kifeszíteni valahova. Vagy a szobaantennát a csatlakozójánál fogva odaszigszalagozni... :)

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#20010) focvis válasza Kenderice (#20008) üzenetére


focvis
veterán

Köszönöm szépen!

És érdemes LTE szűrőst venni, zavarja a 4G Magyarországon a DVB-T jelet?

[ Szerkesztve ]

(#20011) Kenderice válasza focvis (#20010) üzenetére


Kenderice
senior tag

Nem hinném, hogy nagyon zavarná.
Esetleg nagyvárosokban, ahol sok bázis van.

(#20012) wassermann válasza td (#20009) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Egy másik topikban aszem megtaláltam neked az átalakítót : [link] Ilyet keresel?


A másik ami eszembe jutott: ha jól emlékszem, a sugárzás polarizáltsága miatt a vízszintesre forgatott botantenna a jó, merőlegesen az adó irányára. Próbáld csak ki pl egy függőleges vas oszlopra, korlátra vagy kerítésre tenni a mágneses talpával úgy hogy vízszintesen álljon!

(#20013) td válasza wassermann (#20012) üzenetére


td
senior tag

Igen, ennek kell lennie annak, köszi szépen! Ilyen miniatűr csatlakozója van a sticken. Viszont mágneses talpa nincs az antennának, mert annak a töve csatlakozik bele közvetlenül, és tőből lehet forgatni minden irányba.

Lehet, hogy pont merőlegesen még nem volt véletlenül, de több irányba állítással is próbáltam már. Az adót (Bp.) lehet látni, a házfal mentén Buda felé. De a "fal mentén" a szobában nem jött be semmi.

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#20014) wassermann válasza td (#20013) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Annak a pálcikának nem elég nagy akkor az érzékenysége. Először vegyél átalakítót, aztán egy jól beállított antennával valakinél próbáld ki. Próbának kábel TV nem biztos, hogy jó, mert lehet hogy csak DVB-C típusú jel van rajta, neked pedig DVB-T kell

(#20015) td válasza wassermann (#20014) üzenetére


td
senior tag

Igen, köszi, azt tudom, hogy a kábelen más jön, de ez a "veszély" nem áll fenn, mert nálam nincs kábeltévé. :) Egyébként antennám az van, a set-top boxom azzal megy.

Kipróbáltam olyan merőleges beállítással is, de nem jött össze – az ablakba meg már csak nem rakom fel a gépet... (Mondjuk itt egy kicsit korrigálnom kell, amit fentebb írtam, mert abból az ablakból ténylegesen nem látszik az adó, csak a lakás másik oldaláról. A TV-n egy kicsit jobb is a vétel azon az oldalon szobaantennával, azt hiszem.)

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#20016) focvis válasza Kenderice (#20011) üzenetére


focvis
veterán

Végül az LTE szűrős, erősítős verziót vettem [link], az erősítőt nem kötöttem be, így is hibátlanul működik.

Köszönöm még egyszer!

(#20017) Ired


Ired
csendes tag

Sziasztok
kabeles digi tv-t szeretnek nezni PC-n, ezert egy ilyen eszkozt vettem:

https://www.conrad.hu/p/dvb-t-es-dvb-c-usb-s-vevo-taviranyitoval-terratec-cinergy-ta-tv-160650-2304832
https://www.terratec.de/details.php?artnr=160650&lang=en

de a hozza adott dvbviewer nem talalja a csatornakat..
tamogatja ez egyaltalan a dvb-c-t? conrad szerint igen, de a sajat site-on nincs kiemelve.

van itt vki aki hasznal ilyen eszkozt?
bp digi-hez valo ini file-t tudna valaki atkuldeni?
..vagy valami otlet mi lehet a hiba..

(#20018) pjen válasza Ired (#20017) üzenetére


pjen
félisten

Mért jó ha a PC nézed? Mért nem csak egy boxot veszel amit rá tudsz kötni a monitorra?

(#20019) Ired válasza pjen (#20018) üzenetére


Ired
csendes tag

erre nem is gondoltam, de kozben hasznalom a gepet, mozgatni-atmeretezni tudom, etc.. box sokkal limitaltabb megoldasnak tunik

(#20020) pjen válasza Ired (#20019) üzenetére


pjen
félisten

Végülis a box után már csak egy Tv bemenetes videó kártya kell.

(#20021) wassermann válasza Ired (#20017) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Mindkét linket megnéztem, nincs egyértelműen leírva, de a neve ( T/ A ) is azt sugallja, hogy csak földfelszíni sugárzott adáshoz (DVB-T) vagy kábelen érkező hagyományos adásra, illetve digitalizálásra jó (A).

(#20022) qnadam válasza pjen (#20020) üzenetére


qnadam
veterán

egy pillanatra azt hittem, hogy 2006-ban járunk

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#20023) pjen válasza qnadam (#20022) üzenetére


pjen
félisten

Attól, hogy 2022 van még simán működhet.

(#20024) qnadam válasza pjen (#20023) üzenetére


qnadam
veterán

ha van is még videóbemenetes vga, és lecserélné rá a meglevőt, akkor is erős kérdés, hogy mennyire cél egy fhd adást analóg sd-ben nézni.
ha hdmi bemenetesre gondolsz, az valószínűleg a hdcp-n fog elcsúszni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#20025) pjen válasza qnadam (#20024) üzenetére


pjen
félisten

:) Ezek csak lehetőségek. Én biztos egy boxot, mondjuk egymikót kötnék a monitorra.

[ Szerkesztve ]

(#20026) Ired válasza wassermann (#20021) üzenetére


Ired
csendes tag

igen, utolag ez lett nekem is gyanus :( remelem visszaveszik mivel a conrad oldalan irtak hulyeseget... csak remenykedtem hatha meguszom a csere-uj-vasarlast

forum-keresesek alapjan ez tunik jonak

https://www.amazon.co.uk/Hauppauge-WinTV-SoloHD-model-01589-Freeview/dp/B0152XLPFS

van ennel olcsobb-jobb megoldas?

(#20027) cocka válasza qnadam (#20024) üzenetére


cocka
veterán

De az már a boxtól függ feltehetően.

(#20028) Bozek válasza pjen (#20018) üzenetére


Bozek
nagyúr

Egyrészt plusz helyet is foglal a box, másrészt ha már úgyis a PC előtt ülsz, akkor egyszerűbb azt kezelni, mint két eszközt egyszerre. Ahogy nézem, a legolcsóbb DVB-C-s Amiko box is 16 ezer Ft, az 50 eurós fentebb említett USB-s tuner se kerül sokkal kevesebbe. És egész addig jó is az egyetlen tuner, amíg nem akar mondjuk valamit fel is venni, miközben néz egy másik műsort.

Mondjuk a kérdező esetében ez lényegtelen, de mutass már nekem egy több tuneres DVB-C box-ot, ami vállalható árkategóriában van egy PC-s tunerhez képest. Mert én találtam 2 tunerest nagyjából 100 ezerért, ugyanez PC-s USB-s megoldásban 70 euró. A 4 tuneres megoldásokról meg már ne is beszéljünk, ott még nagyobb a különbség, nekem egy PCIe-s Hauppauge WinTV-quadHD van a gépben, ami 120 euróért ad 4 tunert.

[ Szerkesztve ]

(#20029) Kenderice válasza Bozek (#20028) üzenetére


Kenderice
senior tag

Én meg ezek ellenére is boxot használnék.
Volt műholdas kártyám PC-ben, de a box sokkal kényelmesebb volt.

(#20030) Bozek válasza Kenderice (#20029) üzenetére


Bozek
nagyúr

És a box a PC-re van kötve, hogy ott nézd az adást? Mert itt erről van szó, a kérdező nem TV-n akarja nézni az adást.

Nekem meg amúgy sincs TV-m, szóval a PC-s megoldás a kényelmesebb számomra. Na meg ha felveszek valamit, nem kell még a pendrive-ot ide-oda mozgatni a két eszköz között, hogy ki tudjam vágni a reklámokat. És ugye jó pár olyan box van, amin a felvételt nem is tudod megnézni más eszközön.

(#20031) pjen válasza Bozek (#20030) üzenetére


pjen
félisten

Azért vannak lehetőségek. Az én monitoromon például több bemenet van, csak át kell kapcsolni. Az említett Amiko box pedig pont tud úgy felvenni, hogy bárhol megnézhető.

(#20032) gregory91 válasza Kenderice (#20029) üzenetére


gregory91
senior tag

Én mondjuk inkább tv-t(DVB-C/DVB-T2/DVB-S2) na az a kényelem(2022-ben set-up-box pfff).
Ja és PC/laptop is ráköthető.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#20033) Kenderice válasza gregory91 (#20032) üzenetére


Kenderice
senior tag

Egy linuxos set top box azért sokkal t9bbmindenre jó, mint egy TV.
Van rá sok okosság is amivel sokat lehet spórolni...

(#20034) superg válasza Ired (#20026) üzenetére


superg
senior tag

Az astrometa [link] még mindig fellehető aliexpressen,sokaknak van ilyen nekem is tökéletesen működik a mai napig

(#20035) wassermann


wassermann
Topikgazda

Azt viszont fontos tudnotok, hogy USB-s cuccal csak nem kódolt adásokat lehet nézni, mert nincs rajta kártyafogadó aljzat!

(#20036) Bozek válasza wassermann (#20035) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ezzel kapcsolatban két dolog:
1. A Digi nem kódolja az adásait jelenleg (legalábbis kábelen, amihez segítséget kért a kérdező), tehát nem gond.
2. Valóban nincs rajta kártyafogadó aljzat, de attól még megoldható egy kártyaolvasóval. Én a MindigTV-t annó egy ideig kártyaolvasós billentyűzet segítségével néztem, aztán DVB-C-re váltott az itteni kábelszolgáltató is, így feleslegessé vált az előfizetés. Persze ha CI+-os a kártya, akkor ez nem működik tudtommal, és hát mostanában ez jött divatba. De ebben az esetben kártyaolvasós tunerrel se megy szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#20037) gregory91 válasza Kenderice (#20033) üzenetére


gregory91
senior tag

És ha tv is linuxos/androidos?

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#20038) Kenderice


Kenderice
senior tag

Minden TV valamilyen linuxot futtat.
Ezeken a boxokon teljesen nyílt forráskódú enigma2 rendszer van, míg a tévéken nem.

Ezért is van rájuk sok okosság...

(#20039) Bozek válasza Kenderice (#20038) üzenetére


Bozek
nagyúr

"Ezért is van rájuk sok okosság..."

Amit kevesen használnak, mert egy átlagember nem fog mókolni. A Linux nem olyan, hogy csak kettőt kattintok valamire és már működik is.

(#20040) Kenderice válasza Bozek (#20039) üzenetére


Kenderice
senior tag

Ez olyan.
Nem kell parancssorba írogatni.
Mindent meg lehet csinálni a kezelőfelületről vagy max. FTP-n keresztül, mappákat és fájlokat böngészve.

(#20041) garga01


garga01
senior tag

Gyakorlatból mondom, sokkal macerásabb a (buta) külső box, ha tényleg PC-n akarja nézni vki az adást.
Volt analóg TV kártyám és SkyStar2 digitális műholdas tv kártyám is. Mind a kettőhöz volt távirányító, ami a megnyitott programtól függetlenül kezelte frankón a tv-s programot, de a legtöbb programnak van "lebegő" ablaka ahol kicsiben tud menni a tv, a többi ablak fölő lehet rakni, átméretezni... ettől "kényelemsebb" nem nagyon van pc-n. Persze egy jó tv program is kell, a gyári amit a kártya/usb vevőhoz adnak elég fapados. Régen a ProgDVB és a DVB Dream volt amiknek nagy tudása volt, érdemes megnézni őket. (úgy látom még mindig fejlesztik őket).
(Az analóg tv kártya+külső boxot meg feletjtük már el 2022-ben, ezt max 2010 előtt javasoltam volna...)

Ha meg box, akkor ahogy Kenderice írta, csakis Enigma2 rendszerű. 1 éve vettem meg az Ustym4K-t, ha valahova kell majd plusz box (család), csakis E2-eset fogok venni. Én a gyárilag rajta lévő Openatv6.4-et használom. Röviden úgy lehetne leírni, hogy itt amit leírtak, azt tényleg tudja a box mindenféle szenvedés, macerás dolgok nélkül. Jelenleg kb. 10 műhold van lekersve, több 1000 csatonával és így is villámgyors a box (nyílván ami érdekel kedenvcekbe van rendezve). És tud streamelni oktostelós app-ra illetve böngészőből is meg lehet nyitni, csatornát váltani, listát rendzeni, stb..

Ha valakai 4 tuneres DVB-C megoldást keres, javaslom nézze meg a FritzBox 6490 vagy más Fritz DVB-C tuneres routert. Nálunk nagy ritkán van vaterán,hardveraprón, stb.. de ebayről beszerezhető. Én mikor vettem, liciten kb. 30ezer Ft-nál szokott megállni. Ebben van 4 csatornás DVB-C vevő, amit hálózaton tud streamelni (m3u playlistet állít elő, de DVB>IP-re is képes). Én nem próbáltam, de tvheadend-el is össze lehet hozni elvileg. (meg sok mást is tud, viszont ezt csak switchként lehet használni, nem lehet külső modemet hozzá kötni; sok más Fritzboxon a LAN1-et át lehet állítani WAN portra, de a DVB-C tunereseken ez tiltva van)

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#20042) fatpingvin válasza td (#20013) üzenetére


fatpingvin
őstag

MCX csatlakozó a becses neve. az egyik legszarabb bontható miniatűr csatlakozó.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#20043) szucsi1962 válasza Armagedown (#18165) üzenetére


szucsi1962
csendes tag

nekem van mentett rom

üdv, szücsi

(#20044) Bozek válasza szucsi1962 (#20043) üzenetére


Bozek
nagyúr

Frissítést keresett hozzá, nem mentett romot, és azt is 5 éve. :D

(#20045) Gabesz87


Gabesz87
addikt

TUdnátok segíteni, hogy VU+ Uno vevőbe DVB-C tunert honnan tudok szermányolni? Próbáltam keresni, de itthon nem igen láttam. Ezt találtam, ami standard tuner ill. ez a másik.

(#20046) Kenderice válasza Gabesz87 (#20045) üzenetére


Kenderice
senior tag

Netboard SAT fórumon kérdezd meg, hátha van ott valakinek elfekvőben.

(#20047) Bozek válasza Gabesz87 (#20045) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mondjuk ez pont olyan, mint a második linken.

(#20048) Atomantiii válasza Gabesz87 (#20045) üzenetére


Atomantiii
őstag

Esetleg USB-s tuner nem jöhet szóba? Jóval olcsóbb lenne.

(#20049) Gabesz87 válasza Atomantiii (#20048) üzenetére


Gabesz87
addikt

Nyitott vagyok a lehetőségekre egyelőre, szóval de, igen!

(#20050) Atomantiii válasza Gabesz87 (#20049) üzenetére


Atomantiii
őstag

Akkor vegyél egy XBOX tv tunert, elvileg DVB-C-re is tökéletes (én DVB-T2-es tunerként használom Uno 4K SE beltériben). Amennyire tudom működik DVB-C-n is a megfelelő driver felrakása után bár ennek utána kellene nézni, mert lehet van az egyes változatok között eltérés.

Ebay-en kutakodva lehet, hogy olcsóbban is lehet találni, fene se tudja, múltkor már nem is volt kapható, de most úgy látom megint van. Én aprón vettem egyet 3 ezerért múltkor ennek az ebay-esnek a dobozán látszik a DVB-C is, az emagos nem tudom milyen, ott valaki írta, hogy Magyarországon nem működik, bár nem tudom mire írta mert nekem is van és a T2-őt is tudja.

Vagy a fehér USB stick is jó lehet, bár ezt szintén csak DVB-T2-őn használtam mondjuk csak PC-n, de szerintem a beltérin is működne.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.