Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6001) jarvitom


jarvitom
csendes tag

Hello!

Egy olyan TV-tunert vennék amit akkor is tudok használni, ha nincs bekapcsolva a gép, csak a monitor. Jelenleg kábeltv előfizetésem van, ezt kéne megjeleníteni a monitoron, de gondolom a jövőre nézve digitális adást is kéne fognia.
Tudnátok ajánlani nekem egy ilyen tunert?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#6002) z00mhead válasza jarvitom (#6001) üzenetére


z00mhead
tag

Helló!

Olyan, ami önálló (standalone) analóg és digitális vételre is lakalmas, nem sok van, sőt.
Csak analógra 12-20 ezer között van már megoldás, pl ez.
Külföldről hozni némiképp olcsóbb: $39

Ha HDMI-s a monitorod, akkor a digitális adásokhoz elég egy STB, mindegyiken van HDMI, de ezek nem szoktak tudni mit kezdeni az analóg adással.

Hibrid megoldásról én még nem nagyon hallottam, de hátha van itt valaki, aki igen.
Egyébként nem olcsó megoldás, készülj fel rá.

Vicces idézet - birtkokolt kütyük (kívánságlista) - életigazságok (lehetőleg Coelho) - random link

(#6003) lorenzen válasza z00mhead (#6002) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Az analógra létezik valami kínai eszköz. D-SUB kábelen küldi ki a jelet.
Román webshopok árulták 1-2 éve olcsón.

Digitálisra nincs, illetve ami van, azt STB-nek hívják, ahogyan írtad.

Én járhatóbb útnak látom a monitor cserét. Az LG bizonyosan gyárt ilyen öszvér készüléket.
Kicsit drágábban meg ott a televízió, amit monitornak is lehet használni.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#6004) jarvitom válasza z00mhead (#6002) üzenetére


jarvitom
csendes tag

Akkor inkább vegyek egy sima analógot (standalone), hogy nézzem a kábeltvt és majd később meg a digitálisra egy STB-t (majd ha szükség van rá)?

(#6005) ktommy91 válasza lorenzen (#6000) üzenetére


ktommy91
addikt

Szóval egy normális vga-val,aminek van hardveres gyorsítása akár a hd adások is mennének?

Nincs kerítés.

(#6006) azbest válasza ktommy91 (#6005) üzenetére


azbest
félisten

ha a hozzá használt szoftver képes használni a vga ilyen tudását akkor igen. Vlc player egyre többet tud, hamarosan ati kártyákat is szereti az nvidia mellett.

Néztem a dvb-s tunert, amit linkeltél. Azzal lehet fogni hd adásokat is? A weblapon dvb-s tunerként írják, de már van dvb-s2 szabvány is, amit a régebbi tunerek úgy tudom még nem ismernek... és a hd adásokat is úgy tudom hogy az s2 változatban adják. Itt nem csak mpeg2/mpeg4 kódolásban van különbség, hanem a jelátvitelben is.

Ebben nem vagyok járatos, de érdemes lehet utánanézni, hogy van ez.

[ Szerkesztve ]

(#6007) lorenzen válasza ktommy91 (#6005) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Igen, a ma forgalomban lévő VGA kártyák tudják a hardveres lejátszás támogatást.

DVB-S vs. DVB-S2:

Valóban, a műholdas HD adások döntő többsége csak S2 kártyával lenne fogható. Elméletben, mert gyakorlatban szinte mind kódolt.
A magyar (HD) FTA csatornákat sikerült szétszórni a holdak között. Forgatómotort vagy többfejes rendszert kell alkalmazni.
Egyedül a német közszolgálati tévé HD adásait lehet szabadon nézni. Van egy angol nyelvű töltelék HD csatorna.
Van néhány FTA angol csatorna. Javarészt a BBC csatornái 1 HD adóval kiegészítve. Ezek nézhetőek, csak Magyarországon akkora parabola kell hozzá, hogy azonnal vagyonosodási vizsgálat alá von a hatóság.

De még mindig nem derült, ki hogy valóban műholdas digitális adást szeretnél fogni?

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#6008) jarvitom


jarvitom
csendes tag

Sziasztok!

Végül is egy külső analóg tunert keresek, ami támogatja a monitoromat is (1920*1080, 16:9). A monitorhoz DVI-vel csatlakoztatnám. Tudtok valami megbízható kártyát ami nem rontja le a képminőséget és megfelel az előző feltételeknek?

Kösz a segítséget!

(#6009) z00mhead válasza jarvitom (#6008) üzenetére


z00mhead
tag

Google-öztem egy kicsit, de analógból DVI-os nem nagyon van.
A másik felvetésed (ami nem rontja le a képminőséget) pedig nem nagyon teljesíthető. Az analóg kábeltévés adás 768×576 (PAL) képpontja 1920×1080-ra széthúzva rettenetesen néz ki (ezért szív a legtöbb LCD/Plazma tévé tulaj a kábeltv szolgáltatással).
Vannak persze képjavító algoritmusok, elektronikák és egyéb sarlatánságok, de csodát ne várj, főleg ne úgy, hogy a hazai tv-adások 95%-a 4:3-as arányú, a te monitorod meg 16:9 (lapos fejek vagy fekete sáv a monitor két oldalán, te döntesz).
Ha már eldöntötted, hogy 10-15 ezret beruházol egy külső tunerre, én inkább azt javasolnám, hogy vegyél egy 50-72 centis katódsugárcsöves tévét használtan, azzal lényegesen jobban jársz.
Később, ha átállsz digitálisra, a set top box-ot pedig rá tudod kötni mind a a monitorra, mind pedig a tévére...

[ Szerkesztve ]

Vicces idézet - birtkokolt kütyük (kívánságlista) - életigazságok (lehetőleg Coelho) - random link

(#6010) C_hris


C_hris
tag

Sziasztok!

Van egy ilyen tunerem: TerraTec Cinergy HTC USB XS
Az a probléma vele hogy az analóg adásokat nem tudja fogni, a scan részen csak a DVB-C és DVB-t jelenik meg, ezen kívül hd adásoknál nincs se kép se hang. Van valakinek hasonló tapasztalata ezzel a tunerrel?

(#6011) jarvitom


jarvitom
csendes tag

Ezek szerint érdemes lenne belső tunert beszereznem. Melyik ma a leginkább ajánlott tuner a piacon 15K alatt?

Ui.:Átlagosan a rendszert hány százalékban terheli le (a villanyszámla miatt)?

(#6012) z00mhead válasza jarvitom (#6011) üzenetére


z00mhead
tag

Ha már belső, akkor hybrid (analóg és digitális egyben) 12 ezerért Leadtek DTV1800H
Hála bzoley kollégának a támogatás és a működés garantált.
A fogyasztás egy másik kérdés.
Maga a tuner kártya egy modernebb gépben nem kéne, hogy 5-10%-nál nagyobb prociterhelést generáljon, ha van egy rendes videókártyád (a digitális adásoknál).
Analógnál meg végképp, de arról nyilatkozzanak azok, akiknek ilyesmije van.

Vicces idézet - birtkokolt kütyük (kívánságlista) - életigazságok (lehetőleg Coelho) - random link

(#6013) azbest válasza z00mhead (#6012) üzenetére


azbest
félisten

- A hozzá kapott pvr2 program csak hardveres gyorsítás nélkül használható (minden leadtek kártyánál ez van), mert különben pár perc után lefagy. Tehát valami alternatív programot kell használnia, ha a procija nem elég erős (vlc player 1.1.1 hamarosan kijön nvidia és ati kártyán is dxva képességgel). Talán xp alatt nem fagy ki, de vista és win7 alatt bugzik. A program kezelőfelüelte is rendszeresen szétesik, mert nem tudnak egy ablakot se leprogramozni.
- az 1800h digitális része hajlamos beragadni egy frekvenciára, ilyenkor a gép újraindítása szükséges, náha áramtalanítás - driver bug.
- 64 bites windows alatt 2GB-nál több ram használatakor az analóg adás nézése közben egy processzormagot teljes mértékben lefoglal (egymagos gépben 100% procihasználat) ezért olyan mintha nem lenne szinkronban a kép és a hang. Driver bug - ezt nem is fogják kijavítani, mert az analóg chipset driverét vacakul portolta a chipset gyártója 64bitre és magasról tojnak erre.

Ez saját tapasztalat, a Leadtek support nem olyan jó, mint ahogy terjesztik. Sok a bug és nagyon nehezen javítják, már ha javítják. Rendszeresen jön ki újabb pvr2, de a bugok nagyrésze marad.

(#6011) jarvitom
ha csak az analóg kábeltv adást akarod rákötni, akkor bármely olcsó analóg tuner megteszi. Ha földvelszíni digitális adást is néznéd (dvb-t), ahhoz 2-3 eft körül lehet kínából usb-s tunert rendelni. Ha kábeles digitális adást szeretnél (dvb-c), akkor ahhoz másfajta tuner kell, nameg a legtöbb szolgáltatónál csak az általuk adott stb -vel lehet nézni az adást.

[ Szerkesztve ]

(#6014) azbest válasza C_hris (#6010) üzenetére


azbest
félisten

újabb drivert próbáltál már hozzá? [link]

(#6015) premete válasza azbest (#6013) üzenetére


premete
veterán

Sajnos, a többi cucchoz adott szoftverek sem állnak a helyzet magaslatán.
Blazetv 6.0: nem lehet nyújtani a képet, így nem hd adások képe kicsi
Totalmedia 3.5: nem megy w7 64 bit alatt (de talán 32 bit alatt sem)
Még legjobban a WMC jön be, leszámítva, hogy PIP-et nem tud, időzítést sem igazán, és a wtv fájlokat vagy a fapados movie makerrel, vagy fizetős cuccokkal lehet áttenni emberi formátumba.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#6016) Rick4 válasza z00mhead (#6009) üzenetére


Rick4
félisten

Csak tisztázásul: a PAL norma 720X576, tehát még kisebb, mint amit írtál, és az analóg (tehát tömörítetlen földi antennás vétel azért nem olyan rossz, a kábeltévé minőségi mutatói meg úgyse passzolnának egy lcd tévé tulaj igényeivel, tehát mindegy is) elvben nem lenne baj a digitális, műholdon sugárzott mpeg2 multistream-be tömörített csatornákkal se, azok feltétlenül rosszak, holott egyesen 708X756, sőt, 708X480-ban mennek, minden csak akarás kérdése. Sőt, az is előfordul, hogy a digi tv nagyobb bitrátával rosszabb képet produkál, mint pl a upc...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6017) C_hris válasza azbest (#6014) üzenetére


C_hris
tag

Köszi.
Az új driver nem segített viszont a legújabb Home Cinema Software feltelepítése igen. Most már van analóg vétel is, de a hd adásoknál csak hang van, lehet hogy egy Core 2 Duo 2,2Ghz-es proci kevés lenne neki?

(#6018) premete válasza C_hris (#6017) üzenetére


premete
veterán

Nem valószínű, a hd adások is mennek 1.6 C2D alatt, képpel, hanggal. akadásmentesen, legalábbis nekem ment SU9600-assal.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#6019) zhagyma válasza azbest (#6013) üzenetére


zhagyma
őstag

Elég "gáz" ez a Leadtek hibalista, de megnyugtatlak a Hauppauge sem áll jobban. 3/4 évet vártam egy számomra fontos driver update-ra. A support finoman szólva letagadta a hiba létezését, majd a hibajavítás elkészülte után büszkén közölte, hogy kijavítva. A Hauppauge szoftverekről pedig mindet elmond, hogy DVBViewer-t használok ... :)

(#6020) premete válasza zhagyma (#6019) üzenetére


premete
veterán

A Pinnacle sem jobb, sőt, azt hiszem, meg is szűnt.
A Dvbviewer-t próbáltam, leszámítva, hogy nem csinál a sztreccs gomb semmit, jó cucc és nem is drága, a Dvbdream viszont gyakran kilép..
Látom, nagyon képben vagy a témában, a Mediaportált esetleg próbáltad?
Nincsenek nagy igényeim, csak annyi, hogy W7 64 bit alatt minden adást tegyen ki teljes képernyőre, mint a WMC, és tudjam beállítani, hogy például ha 20.00-kor kezdődik a közvetítés, csak a meccset vegye 20:30-tól 21:20-ig és a második félidőt 21:30-tól, valami elterjedtebb formátumban, ne wtv-ben.
Windows-os érdekelne, mert amim van az mind AF9015 chipset-es és Linux alatt nem támogatott.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#6021) zhagyma válasza premete (#6020) üzenetére


zhagyma
őstag

... A Dvbviewer-t próbáltam, leszámítva, hogy nem csinál a sztreccs gomb semmit, ...

Itt arra gondolsz, hogy teljes képernyőre "kinagyítani" az adást? Szerintem lehet, igaz DVBViewer 4.3.1 beta160 van vann fennt.

" ... a Mediaportált esetleg próbáltad? ..."

Kb. egy évvel ezelőtt próbáltam. Akkor a Hauppauge tunerem "öregecske" drivere még nem tudott prezentálni szabványos DVB-C interface-t (speciális hardware verzió), így maradt a DVBViewer. Az feltűnt, hogy a MediaPortal felépítése (client / server) miatt sokoldalú és relatíve erőforrásigényes de jónak tűnő program. Ha otthoni "műrosszórást" terveznék ezt választanám windows platformra ...

" ... mind AF9015 chipset-es és Linux alatt nem támogatott. ..."

A LinuxTV szerint az AF9015 demodulátor chip linux kernel szinten támogatott. Legfeljebb a tunerben elhelyezett RF chip-t és támogatását kell kideríteni ugyanazen oldalon ...

(#6022) C_hris


C_hris
tag

A Home Cinema Software miért mindig egyszerű színösszállításban jelenik meg? Eddig ment normálisan most meg valamiért nem hajlandó csak így elindulni.

(#6023) azbest válasza zhagyma (#6021) üzenetére


azbest
félisten

AF9015 támogatást megerősítem, próbáltam (ubuntu 10.04 alá tettem fel forrásból a v4l-dvb csomagot). Ki kellene deríteni azt, hogy milyen tunert tartalmaz a tunered, nekem az olcsó kínai dongle egy újabb, még nem támogatott tunerrel van szerelve, de találtam hozzá patch-et:
http://www.dealextreme.com/forums/Forums.dx/Forum.8309~threadid.644198

A srác magyar, aki leírta :) VaZso

Linux és Win alá is tudom ajánlani a vlc playert :)

Néhány hasznos link:

linux alá példa konfig fájlok:
http://sala.melda.info/linux/dvb_t/index.html

A hu-Budapest tartalma értelemszerűen átírható más adótorony frekvenciájára, ha arra lenne szükség. A channels.conf windows alatti vlc-hez is jó, a playlistben mutatja az összes adót, úgy még az euronews hangja is stimmel. Lehet, hogy ott is elég egy az aktuális csatornalistából csak a frekvenciákat átírni, ha más adótoronyról veszitek.
Itt a jelenlegi szegedi/szentesi lista: [link]

Debian/ubuntu rendszerre az 1.1-es (legfrisebb) vlc telepítése:
http://linuxers.org/howto/how-install-vlc-11-ubuntu-1004-lucid-lynx
Ez értelmesebben megy nálam, mint a csomagból felrakott 1.0.6.

[ Szerkesztve ]

(#6024) premete válasza zhagyma (#6021) üzenetére


premete
veterán

Köszönöm a gyors választ.
Régebbi, 4.3.1-essel próbáltam, ahol a "nyújtás" gomb semmit sem csinált (m1;m2 hd jó volt alapból), bétát most meg már nem lehet letölteni, linkre pedig már annyi használhatatlan szoftvert vettem.....fél 13.3"-os képernyőn pedig nem leányálom a tv-zés
Mediaportál esetében is a kicsi kép volt a gondom, ahogy a legtöbb szoftvernél (Érdekes, a WMC esetén minden fullscreen-re nyújtható, többféleképpen is) Erőforrás gondom nincs az aláírásban szereplő konfiggal, 1600 Mhz-en megy hdtv-vel, 30% cpu és 50% szabad ram mellett, PIP-nél megy fel 2400-2530 Mhz-re.
Linuxtv-t próbáltam, igaz pár hónapja, utánanézek az új kernel modulnak.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#6025) premete válasza azbest (#6023) üzenetére


premete
veterán

Köszönöm, ugyanezek az usb stickjeim vannak nekem is, ahhoz képest, hogy milyen olcsó, érzékenységben veri a 10-15 K-s cuccokat, akkor kipróbálom linux alatt.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#6026) hati válasza premete (#6024) üzenetére


hati
addikt

Mediaportalnál mit értesz kicsi kép alatt?

(#6027) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Van egy DVB-T tetőantennám. A kérdésem az lenne, hogy ez vajon fogja az FM rádió jeleket? Magyarul rákötve egy erősítőre tudok rajta rádiót hallgatni? :F

(#6028) premete válasza hati (#6026) üzenetére


premete
veterán

A nem HD adásoknál a képernyő jobb és bal szélén 3-3 ujjnyi fekete csík van, HD-adásoknál pedig a képernyő alján és tetején 1-1 ujjnyi.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#6029) Rick4 válasza premete (#6020) üzenetére


Rick4
félisten

Dvbdreamből melyiket használod? Csak mert én kb 3-4 éve azt nyomom mondjuk napi 10 órában, és nem szokása kilépkedni.... Volt pár verzió, patch, meg minden. Perpill az 1.4i a legutolsó ingyenes verzió, azzal semmi baj sincsen W7 X64 alatt sem.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6030) premete válasza Rick4 (#6029) üzenetére


premete
veterán

1.5c-t használtam, de már letöröltem: pár perc után mindig jött egy üzenet, "A Dvbdream működése leállt." w7, 64 bit, Ultimate, gyári Dell OEM alatt.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#6031) Rick4 válasza premete (#6030) üzenetére


Rick4
félisten

Lehet, hogy én is ezért használok egy régebbi verziót?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6032) premete válasza Rick4 (#6031) üzenetére


premete
veterán

Nem tudom, nekem az 1.4i egyetlen csatornát sem talált, az 1.5c pedig 22-t Bp-en, a velencei-tónál 34-et, a 22 Bp-it és 12 kékesi-t.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#6033) #65675776 válasza azbest (#6013) üzenetére


#65675776
törölt tag

-A 33-as PVR2-ben nálam az SD adások esetén működik rendesen a DXVA. HD adásoknál fagy csak. Illetve nem is igazán fagy le, mert le lehet állítani a PVR2-t még egy ideig rendesen. A kezelőfelület szétesése alatt mit kell érteni? Nem találkoztam ilyennel a Vista megjelenése óta. (Compro DTV 4-ben semmilyen szinten sem működik a DXVA, a Gigabyte tunerekhez mellékelt Presto PVR még csak EVR-t sem támogat, ráadásul még DVB-T alatt is csúszik a hang!)
-A CPU terheléses probléma a Conexant problémája, nekik kellene megoldani. A CX23885 és későbbi decoder-ek esetén javították (a Sonora-kat egyáltalán nem érinti már). Egyébként sem jelent minden esetben 100% CPU terhelést.

Egyébként a Compro DTV általam eddig megismert hibáinak listája kb 5x-e a PVR2 hibalistájának, a Presto PVR pedig maga a hiba. A TotalMedia sem különb semmivel, amit ugye az Asus csomagol a tunerjei mellé, de abban legalább működik a DXVA. És amit nem árt észben tartani: a 3rd party sw-ek esetén semmiféle támogatás sem jár! (Ergo a GB, Asus és MSI továbbra is noname tunerek tekintetében.)

Összességében még mindig a PVR2-vel van a legkevesebb gond. Mindegyik ilyen célú sw-nek vannak hiányosságai, kinek mi az, ami ezekből gondot is okoz. Számomra pl elég komoly hátrány, ha analog módban nem határozhatom meg a felvételi paramétereket. Márpedig erre a legtöbb sw nem ad módot.

premete: A Pinnacle nem szűnt meg. Csak az Avid eladta a PCTV üzletágat a Hauppauge-nak. A Pinnacle már nem gyártja a továbbiakban ezen termékeket, de jópár dolgot még igen.

(#6034) premete válasza #65675776 (#6033) üzenetére


premete
veterán

Esetleg tudsz egy szervizt, ahol foglalkoznak Pinnacle e330-assal?
Tavaly tavasszal vettem, nyáron használtam párszor, majd eltettem a fiókba, most a foci Vb-re elővettem, felismeri a w7, a WDC, de sem analóg, sem digitális csatornát nem talál egy darabot sem, ugyanott, ahol tavaly a gyengébb adóteljesítmények mellett is ment rendesen.
Az office depotban, ahol vettem, széttárták a kezüket........

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#6035) Rick4 válasza premete (#6032) üzenetére


Rick4
félisten

Driverprobléma is lehet. Menüben rendesen be volt állítva minden?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6036) premete válasza Rick4 (#6035) üzenetére


premete
veterán

Ugyanaz az AF9015 9.6.3.1 driver volt fenn, ugyanazokat a beállításokat használtam, a szkennelésnél jeleket talált az 1.4i is, de kép nem lett.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#6037) zhagyma válasza premete (#6036) üzenetére


zhagyma
őstag

Nem tudom jól kódoltam-e ki milyen tuered van? E szerint a linuxos dvb driver fejlesztő szerint a Pinnacle PCTV 330e tunerben DRX-D demodulátor chip van: [link]

[ Szerkesztve ]

(#6038) premete válasza zhagyma (#6037) üzenetére


premete
veterán

Van pár usb-s cuccom, egyedül a Pinnacle adta fel a küzdelmet, azon se kép, se hang, se szerviz, kuka lesz a vége, asszem.
A többiekben van az AF9015-ös chipset, azok közül is a legérzékenyebb a legolcsóbb ebayes kínai cucc, a Pinnacle árából 7 darabot vehettem volna alaphangon.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#6039) zhagyma válasza premete (#6038) üzenetére


zhagyma
őstag

Megértem elkeseredésedet. Ha esetleg még nem próbáltad ezzel: [link]. Ha mégis kidobnád "elkapnám" ... :)

Nekem egy Fujitsu Siemens a legérzékenyebb tunerem, amibe a samsung / thomson gyártott annak idején RF tunert miniatűr faraday kalitkába zárva (ónozott rézlemez dobozba burkolva) a nagyfrekvenciás részt. Mindezt USB dongle kivitelben ...

[ Szerkesztve ]

(#6040) premete válasza zhagyma (#6039) üzenetére


premete
veterán

Köszönöm az együttérzést, tavaly ment simán a hozzáadott szoftverrel windows 7 alatt, az idén próbáltam az újabb drivereket is és az új pctv-t, valamint a a pctv wmc drivereket, de semmi: olyan, mintha nem lenne az antenna beledugva; egyik led világít, de arra nem emlékszem, hogy tavaly mindkettő világított-e. A távirányítóját nem is használtam, mert laptophoz a bt. egér kényelmesebb (azt sem tudom, hol van). Mielőtt kidobnám, szólok.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#6041) azbest válasza #65675776 (#6033) üzenetére


azbest
félisten

- azaz fagy, nem alkalmas tv nézésre dxva mellett (na az már egy előrelépés hogy csak hd-ban fagy)

- kezelőfelület

ezt már kibeszéltük másik topicban is, ha jól emlékszem erre az a válaszod, hogy keret nélküli módban használod. Ez a fél ablak lemarad dolog alapvető programozási hiba, könnyen javítható lenne.

- chipset problémát is kibeszéltük már, a gyártónak ismernie kellett ezt a problémát, amikor a vista megjelenése után kiadott kártyáinál több típus is ezt a chipsetet tartalmazza. A leadtek sara ha nincs hozzá jól működő driver, neki kell ezt biztosítani, ha árulja. Tényleg nem mindig 100% a procihasználat: windows indítása után, ha semmilyen evr-t használó progit nem indítunk a pvr2 előtt, akkor néééha sikerül értemles szinten maradnia. Ez nem normális működés. Ez driver hiba, mivel a Microsoft leírása alapján néhány % teljesítményvesztést jelent maximum a win2000-ben megjelent lehetőségek használata. De virtualizációt támogató processzorral ez teljesítményvesztés nélkül is megoldható.

Nem kell third party programokat támogatni, ott a bda specifikáció, azon át kell tudnia kommunikálni... ezt meg is teszi... az más kérdés, hogy driver bug miatt hajlamos hibázni, ahogy saját programjával is megesik (bár valóban ritkábban).

Örvendetes, hogy a leadtek maga is fejleszt tv néző programot és nem mástól vesz ilyen licenszet, de ez nem mentség semmire. Ahogy az sem éppen hízelgő, hogy a többi gyártó szoftverkörítése még rosszabb. Én örülnék a legjobban, ha szopás nélkül tudnám használni a megvásárolt kártyámat. Elküldtem nekik a problémák listáját és a lehetséges megoldásokról információkat (google sokat segített), ha lesz fejlemény beszámolok róla.

(#6040) premete: linux alá sem sikerült belőni a pinnacle-t? Nem lehet, hogy valamelyik driver elcseszte a firmware-t rajta? Linux alatt és elvileg win alatti driver is feltölti az eszközre a firmware-t inicializáláskor (ha jól értettem a működésüket)

[ Szerkesztve ]

(#6042) zhagyma válasza azbest (#6041) üzenetére


zhagyma
őstag

" ... linux alatt és elvileg win alatti driver is feltölti az eszközre a firmware-t inicializáláskor (ha jól értettem a működésüket) ..."

Pontosan így van. Windows alatt "előfordulhat" a többszörös próbálkozás vagy reboot.

[ Szerkesztve ]

(#6043) premete válasza zhagyma (#6042) üzenetére


premete
veterán

Ha beledugom a tunert a laptpba, a w7 rögtön felismeri Pinnacle PCTV 330e néven, elindítom a WMC-t, szintén felismeri, sőt 2 tunert talál, egy analógot és egy digitálist, végigkeresi az összes csatornát, és közli, hogy nem találhatóak tv-csatornák, győződjek meg arról, hogy csatlakoztatva van-e.

Úgyhogy viheted antennástól, amíg ki nem b***om a p***ába, ha megtalálom a távirányítót, azt is adom hozzá, lemezestől.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#6044) benvolio


benvolio
őstag

Sziasztok!
Notebookhoz keresek USB-s tv tunert. Ezt találtam: Gigabyte U8000RH . Ez jóféle? Vagy ha tudtok ajánljatok valami bevált modellt.
Köszi.

(#6045) premete válasza benvolio (#6044) üzenetére


premete
veterán

Ez tuti jó [link] és árban is megfelelő, rendeltem már 6 darabot, ismerősöknek is bevált.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#6046) bnorci71 válasza premete (#6043) üzenetére


bnorci71
addikt

Szasztok!

a tiéd tud digitalizálni külső jelforrásból?

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#6047) zhagyma válasza premete (#6043) üzenetére


zhagyma
őstag

" ... Úgyhogy viheted antennástól, amíg ki nem b***om a p***ába, ha megtalálom a távirányítót, azt is adom hozzá, lemezestől. ..."

Aludj rá egyet. Amúgy az "elkapást" nem gondoltam komolyan. :)

(#6048) premete válasza bnorci71 (#6046) üzenetére


premete
veterán

Ezek nem tudnak, nincs külön video bemenetük. Volt egy olyan tunerem, amelyik tudta, Avertv pcmcia/ express card, annak van bemenete és csatlakozókat is adnak hozzá, 20K körül van, ki sem látszik a laptopból, ha nincsenek beledugva a csatik; hátránya, hogy laptop cserénél ha nincs az újban foglalat, mehet a fiókba. Előnye, hogy az analóg videokamera jelét is digitalizálta, és vezeték nélküli kamerát is rá lehetett kötni.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#6049) premete válasza zhagyma (#6047) üzenetére


premete
veterán

Komolyan írtam, viheted ingyen és bérmentve, ha tudod valamire használni. Helyileg BP. XI. Őrmezőn van.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#6050) hati válasza premete (#6028) üzenetére


hati
addikt

Sztem ne HD és SD-ben gondolkodjunk, hanem 4:3/16:9 esetleg 4:3 letterbox adásokról. Nekem MP alatt ugyan olyan a kép mérete/aránya, mint a normál tv-n.
Milyen nézetet használsz az MP-ben (normál, eredeti, zoom, stb)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.