Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) ati2 válasza Clemi (#1649) üzenetére


ati2
őstag

Hát megnézem a város egyetlen elektronikai boltjában, hátha kapok az antennásokhoz nem is tudom érdemes-e menni idáig mindig hülyék voltak.

Legrosszabb esetben keresek egy hong kong-i boltot, mert onnan olcsó a posta (pl. www.dealextrem.com -nál ingyenes volt :P )

(#1652) zhagyma válasza ati2 (#1651) üzenetére


zhagyma
őstag

Ha gondolod, meg is csinálhatod (balun).

[link]
[link]

(#1653) Clemi válasza kutyuska (#1650) üzenetére


Clemi
veterán

Jó az oldal, illetve az üzlet, de nem igazán találtam meg ami nekem spec kellene.

(#1654) kutyuska válasza Clemi (#1653) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Bocs, igazából ati2-nek szántam

" Babra munka, de megéri! "

(#1655) ati2 válasza kutyuska (#1654) üzenetére


ati2
őstag

Köszi, de posta költséggel + utánvéttel annyi lenne. mintha amcsiból rendelnék...

(#1656) gdiwa


gdiwa
csendes tag

Tizenegy néhány km-re az adótól ne legyen értékelhető jel , ez elég szégyenletes , hogy ilyen tervezést el tudtak fogadni , gyakorlatilag megölték a felszini vételt , vagy még újabb nagyon szuper érzékeny új-új űrtechnikai vevőkre van szükség , talán 4 éven belül lesz még újabb gyártó ..., peticiót kéne írni a megfelelő helyekre ...

(#1657) #65675776 válasza gdiwa (#1656) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem a távolság a probléma (nálam a szentesi adótól ~160km-re szokott jel lenni), hanem a rálátás inkább. KEllően érzékeny antenna kell, lehetőleg nem szélessávú, de mindenképpen irányított.

(#1658) gdiwa


gdiwa
csendes tag

Nálam még szlovák 1 is jön egy dipollal , de a digitális csak néhány óráig volt vehető . Igaz lakótelep , de hogy a betonházak megszüntessék a vételt ez elégé nagy baj.

(#1659) gdiwa


gdiwa
csendes tag

A nagyvárokban nagyon sok árnyékolt terület lesz , tehát főleg a nagy népsűrüségü területek nem fogja elérni , de a nagytávolsú gyérebben lakott viszonylag sík területek tudjak venni , de ott meg nem nagyon fogják ....
Tehát bizonyos értelemben diszkriminált a vételi lehetőség
Átjátszókra és passziv tükrözésekre lenne szükség

[ Szerkesztve ]

(#1660) totyax


totyax
aktív tag

Elvileg ez a dvbt kiváltja az analóg műsorsugárzást, sőt biztosan le is állítják, akkor majd mi lesz? Mindenki tetőantennát fog szerelni, mert a csúcsszuper digitális adás csak úgy jön? :)

Mindegy, hadd kérdezzek egy egyszerűt. Egy sima PCI-os analóg tunerkártyába bedughatok egy antennát, és ekkor az analóg adásokat tudom fogni. Tiszta. Digitálisnál van különbség aközött hogy a műhold tányérjának madzagját dugom egy digitális tunerre vagy antennát amin dvbt-t akarok fogni? Vagy kifejezetten olyan digitális tuner kell ami mindkettőt tudja?
Ahm és még valami, a műholdvevő tányérjénak a fejében nyilván rögtön van erősítő is, azt mi táplálja meg? Úgy hallottam koaxról rögtön meg lehet táplálni, tehát a műholdvevőkhöz való PCI-os digitális kártya is meg tudja táplálni? Biztos jó sok hülyeséget kérdeztem :)

(#1661) gdiwa válasza totyax (#1660) üzenetére


gdiwa
csendes tag

A műholdas fejet meg kell táplálni , tehát kimegy 13/18 v-al és árammal , a fej a 10GHz körüli jelet lekeveri 1,5 GHz környékére . A földi jeleket közvetlenül vagy lineáris (nem átkevert) erősitővel lehet továbbitani ., de a tapasztalat szerint a visszaverődésekre nagyon érzékeny lehet a dvb-t , ezt csak az antenna tudná kiszűrni .

(#1662) kutyuska válasza ati2 (#1655) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Fizesd előre, nincs utánvét költsége és hamarabb is megjön.
Vagy az amcsi jobb?

" Babra munka, de megéri! "

(#1663) werne21


werne21
csendes tag

Üdv!
Azt kérdezném, hogy számítógéphez való külső MPEG-4-es tévétunernek ez megfelelő: [link]?
vagy tudtok ajánlani jobbat?
Köszönöm!

(#1664) ati2 válasza werne21 (#1663) üzenetére


ati2
őstag

Olcsóbb és régi tuner márka: [link]

(#1665) ati2 válasza kutyuska (#1662) üzenetére


ati2
őstag

Az a baj itt csak ilyen van, a koax dugós kivitel jobb lenne: [link]
De hétfőn szétnézek, itt helyben hátha találok valamit...

(Amcsiban minden olcsó, csak a posta nagyon drága pl:1$ az illesztő és 10+$ a posta :W , Hong Kong-ból olcsó és gyors a posta, csak ott meg nem találtam most ilyet...)

(#1666) nrc válasza werne21 (#1663) üzenetére


nrc
tag

Itt egy teszt: Alcor DTV 1000-ről

Ha igaz, amit itt írnak, hogy nem tudod egyszerűen lecserélni az antennát az egyedi csatlakozó miatt, az komoly hátrány, mert bizony a mostani sugárzási paraméterek mellett a legtöbb helyre kell egy komolyabb erősítős szobaantenna vagy tetőantenna a vételhez.

Szóval a nem szabványos antenna-csatlakozó miatt nem tűnik túl jó vételnek, pláne, hogy nem is túl olcsó.

A leírás alapján úgy tűnik, hogy a tipus egyetlen előnye az, hogy alapból tudja kezelni a h.264-es HD formátumot is.

Nekem is egy gyárilag h.264 és HD képes usb-s tunerem van: Avermedia AverTv Volar Hx. Viszont pár hozzászólással ezelőtt leírtam, hogy nálam nem jó a hozzáadott szoftver, így kénytelen vagyok a Dvbviewer-el használni a tv nézéshez. Ezért nem tudom nyugodt szívvel ajánlani ezt a típust, ha olyan tunert keresel, amit csak be kell dugni és máris tudja fogni a hazai digitális adókat. Peresze az is lehet, hogy csak az én konfigurációmmal akad össze és más gépen jól működne.
A Dvbviewerrel jól működik egyébként és elég kedvező az ára is (13e Ft), ahhoz képest persze, hogy ez egy hibrid tuner, tehát tudja fogni az analóg tv és rádió adókat is.

Ha nem ragaszkodsz ahhoz, hogy a gyári szoftver tudja az mpeg4 h.264-et, akkor választhatsz sokkal olcsóbb digitális tunerek közül is, mert a legtöbb használható olyan általános megjelenítő programokkal mint amilyen a Dvbviewer vagy a Dvbdream is.

A topic elején lévő hozzászólások között olvashatsz tapasztalatokat konkrét típusokról is.

Személyes tapasztalatom nincs, de az itt olvasottak alapján úgy tűnik, hogy a Leadtek tunereit olyan gyári szoftverekkel lehet megvásárolni, amiket alkalmassá lehet tenni a hazánkban sugárzott h.264-es kódolású adások vételére. Így mivel a saját szoftverét használhatod, nem kell lemondanod olyan kényelmi szolgáltatásokról sem mint pl. a távirányító használata.

Esetleg aki használ ilyen tunert tud ajánlani konkrét típust is, amivel biztosan lehet fogni az itthoni digitális adásokat.

ui.:
Látom ati2 megelőzött és máris ajánlott egy konkrét Leadtek tunert :)

[ Szerkesztve ]

(#1667) werne21 válasza ati2 (#1664) üzenetére


werne21
csendes tag

Köszi!
Akkor ez jó digitális adás vételére? Valaki használt már ilyet?

(#1668) werne21 válasza nrc (#1666) üzenetére


werne21
csendes tag

Köszi kimerítő válaszod! (habár van amiket nem értek benne)
Nem vagyok szakértő, de egy konkrét általad belinkelt, kipróbált típus is elég lett volna! ;)
Természetesen meg fogom nézni a topik elejét, de lehet még a hazánkban nemrég induló digitális adás miatt, még korai volt feltennem kérdésemet :U

(#1669) kutyuska


kutyuska
aktív tag

Van olyan szerencsés :) akinek T-SAT is van az mpeg4-es DVB-T vevője mellett ?
Érdekelne a T-SAT képminősége a Duna II Autonómiához hasonlítva.

" Babra munka, de megéri! "

(#1670) ati2 válasza werne21 (#1667) üzenetére


ati2
őstag

Én azt ajánlottam amit használok, az antenna bemenet legalább szabványos koax ;)
[DTVDongleGold]
Ez csak DVB-T -t tud.

Tökéletes tuner + szoftver páros nincs sajnos.
A gyári antennával most már nem lehet sehol semmit fogni, mindegy milyen márkát veszel...

[ Szerkesztve ]

(#1671) szbalogh válasza Cben (#1647) üzenetére


szbalogh
őstag

Sajnos ezzel az antennával se fogok semmit :F
Mondjuk egyenlőre csak 1m-re van a padlás födémtől. De legalább működik az antenna, elég ramaty állapotban volt már. Az RTL-klub (759,25MHz) viszont tűéles képet ad. A TV2 (479,25MHz) már kicsit csíkos és az M1 (224,25MHz) már alig látható.

Nick: HE_Storm

(#1672) gdiwa


gdiwa
csendes tag

Megvan az új elnevezés:
SEHOL-TV (No-Bits NoWhere ez minket nagyon lever ....)
mint a mesében .
Az 50 kW lakásfűtésre talán elég lenne .

[ Szerkesztve ]

(#1673) micro válasza nrc (#1666) üzenetére


micro
addikt

Szia,

Nekem is Volar HX-em van.
Le tudnád írni, hogy a DVBVIEWER-ből milyen verzót használsz és miket állítottál még be, hogy menjen?
Köszi, m

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#1674) ati2 válasza szbalogh (#1671) üzenetére


ati2
őstag

Nem DVB-T -re kell :F
Ahhoz ideális a frekvencia tartománya.

(#1675) Cben válasza szbalogh (#1671) üzenetére


Cben
csendes tag

Az természetes hogy az 1-es rossz mert az VHF-be esik, a te antennád UHF. (Azon a frekin kicsi a nyeresége)

A tetőre egy árbocra csak ki kellene rakni ha belül nem mész semmire.

Nem egy völgyben laktok ti ? Vagy épp domb vagy akármi nem kitakarja ki az adót?

Esetleg átlehetne nézni a kábelezést is, ha hosszú a kábel, vagy sok berendezésre van leosztva az antenna egy erősítő is elkelhet.

Más ötletem nincs, hirtelen.

[ Szerkesztve ]

(#1676) nrc válasza micro (#1673) üzenetére


nrc
tag

Hello!

Amit használok az a Dvbviewer Pro 3.9.2.0 és a CoreAvc 1.7 codec.

Mindkettőt le tudod tölteni, ha gugliba beírod a nevüket (a Dvbviewer-t torrent oldalról töltöttem) . :U

Ezt érdemes még letölteni, mert jópár H.264 codec van benne: HD Pack 1.8.

A Dvbviewer beállításai:

Settings/Options/Hardware:
Itt kell látnod a listában tv tunert is. Nálam ez "Avermedia Hybrid Tv BDA Tuner" néven jelenik meg. Scan devices gomb segíhet, ha nincs még a listában a tuner.

Settings/Options/DirectX:
Itt a "H.264 video decoder"-t kell kiválasztani. Az Avermedia féle codec is megjelenik itt, de ha azt választom, akkor ugyanúgy akadozik a kép mint az AverTv-ben.
A CoreAVC 1.7 vált be eddig még a legjobban nekem, de a HD PACK 1.8-ban lévők közül is sok működik.

Channel/Channel List/Channel Editor:
Target Root: Tetszőleges nevet adhatsz a csatornalistának.
Reception Type: Terrestic -> Ez fontos!
A kereséshez vagy használd a "Scan Range" gombot vagy a kis nyilacskákkal állítsd be a "Frekvency (Khz)" értékét, mert ha simán beírod a számot, akkor nem működik.. :(

Egyenlőre ennyi jutott eszembe, ha nem világos valami, akkor kérdezz nyugodtan.

Nálad is jelentkezik az a hiba, hogy a gyári szoftvert használva durván akadozik a kép?

Én már két teljesen különböző gépen is próbáltam és mindkettőn rossz volt. Lehet, hogy az Avermedia codec nem kompatibilis a hazai DVB-T adással. :F

[ Szerkesztve ]

(#1677) tibda válasza #65675776 (#1657) üzenetére


tibda
csendes tag

Én 60km-re lakom Szentestől! ma 11 óra körül jött a két Duna tv majd semmi ! Nem az lehet hogy kis teljesítménnyel sugároznak? Nem hinném hogy ez lenne a végleges teljesítmény! Habár Magyarországon vagyunk! Valami főgyökér az AH-tól nyilatkozhatna hogy emberek nyugi ez még nem végleges! Ez lenne a korrekt!

(#1678) nrc válasza tibda (#1677) üzenetére


nrc
tag

"Budapesten a kísérleti m1 HD sugárzást tökéletes minőségben tudtam venni, most pedig semmilyen jelszint nincsen. Szélessávú tetőantenna van fent, és így sem jön semmi. Arról volt szó, hogy még a kísérletinél is nagyobb teljesítménnyel fognak adni.

Jelenleg a C multiplexben Budapesten az UHF 62-es csatornán a Duna Televízió két műsora fogható (Duna, Autonómia). A multiplexek további műsorokkal való feltöltése a műsorszolgáltatókkal kötendő szerződések függvényében következő hetekben várható. Nem végleges a teljesítmény, de a jelenlegi hazai frekvenciafelosztási, illetve felhasználási szabályok valamint a környező országokkal kötött nemzetközi egyezmények alapján a Nemzeti Hírközlési Hatóság nagyobb teljesítményű sugárzásra nem adhatott engedélyt. Az adóhálózat tetőantennás vételre van tervezve, fontos információ, hogy a tetőantenna képes legyen a 60 feletti csatornák vételére is!"

A fenti idézet a MinDIG TV GyIK-ból van:
http://www.mindigtv.hu/Gyik.aspx
(érdemes elolvasni, mert tényleg hasznos dolgokat lehet megtudni belőle)

[ Szerkesztve ]

(#1679) zhagyma válasza nrc (#1678) üzenetére


zhagyma
őstag

... Minden adó esetében az engedélyezett maximális teljesítménnyel sugárzunk, az aktuális korlátozásokat figyelembe véve. ...

Jeleneg itt tartunk a mindigtv GYIK szerint. Az adóteljesítményre általad megfogalmazott információ is fennt van. Kérdés, melyik az igaz?

[ Szerkesztve ]

(#1680) totyax válasza gdiwa (#1661) üzenetére


totyax
aktív tag

Kösz, nagyjából értem is :)

(#1681) wassermann válasza zhagyma (#1679) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Még esetleg abban reménykedhetünk, hogy az engedélyezett maximális teljesítmény 2009. január 1-én növekszik.

[ Szerkesztve ]

(#1682) nrc válasza zhagyma (#1679) üzenetére


nrc
tag

Mindkettő.. ;)

Szerintem nincs ellentmondás hiszen az általam idézett mondat szerint az NHH határozza most meg az aktuális korlátozásokat:

"Nem végleges a teljesítmény, de a jelenlegi hazai frekvenciafelosztási, illetve felhasználási szabályok valamint a környező országokkal kötött nemzetközi egyezmények alapján a Nemzeti Hírközlési Hatóság nagyobb teljesítményű sugárzásra nem adhatott engedélyt."

Tehát műszakilag képesek lennének nagyobb teljesítménnyel adni, szándékukban is áll, sőt remélhetőleg hamarosan fognak is, viszont az NHH korlátozások miatt vissza kell jelenleg fogni a teljesítményt. :(

[ Szerkesztve ]

(#1683) totyax válasza nrc (#1682) üzenetére


totyax
aktív tag

Tehát műszakilag képesek lennének nagyobb teljesítménnyel adni, szándékukban is áll, sőt remélhetőleg hamarosan fognak is, viszont az NHH korlátozások miatt vissza kell jelenleg fogni a teljesítményt.

Műszakilag sugározhatnának akkora energiával is hogy az ország helyén csak egy lyuk maradna... :) Komolyra fordítva, az nem normális dolog szerintem hogy az analóg sugárzás utódja rosszabb minőségben fogható mint az elődje, hiszen elvileg épp a minőség javítása a cél, a csatornaszám emelése mellett...

(#1684) werne21 válasza ati2 (#1670) üzenetére


werne21
csendes tag

Oké!
Köszi!

(#1685) zhagyma válasza nrc (#1682) üzenetére


zhagyma
őstag

Ellentmodás valóban nincs. A kommunikációs hangsúly változott meg. ... Nem végleges a teljesítmény ... majd ... engedélyezett maximális teljesítménnyel sugárzunk .... A teljesítmény emelése az NHH kezében van, viszont az NHH csak a nemzetközi egyezmények megváltoztatásával léphet, ami nem túl gyors folyamat.

wasserman Én ebből azt olvasom ki, hogy 2009. január 1-én még nem valószínű, hogy lesz teljesítmény emelés.

(#1686) nrc válasza zhagyma (#1685) üzenetére


nrc
tag

Hát igen, ez alapján úgy látom egyre inkább igyekeznek úgy fogalmazni a kommunikációjukban, hogy ne azt olvassuk ki a szövegből, hogy amiatt gyenge a vételi lehetőség, mert az Antenna Hungária kisebb teljesítménnyel sugároz a szerződésben vállaltnál.

A legtisztább az lenne, ha leírnák pontosan szám szerint, hogy mekkora is az a teljesítmény amivel most adnak. Hát azt hiszem erre várhatunk még egy darabig..

Egyébként a fórumokat olvasva nekem úgy tűnik leginkább azzal van a baj, hogy az antennák többségének nyeresége nem arra a frekvencia-tartományra van optimalizálva, mint amit most a digitális sugárzáshoz használnak.

Elsősorban talán ezért és nem a gyengébb sugárzási teljesítmény miatt lehet az, hogy míg a tesztadáshoz nem kellett erősítés, most már nem megy anélkül, vagy át kell helyezni az antennát más pozícióba, polarizációt kell állítani, stb..

Rosszabb (és szerencsére ritkább) esetben pedig nem is alkalmas az antenna a digitális adók frekvenciáinak vételére..

Ráadásul elég körülményes jól beállítani az antennákat, hiszen a digitális adások esetén nincs olyan egyszerűen követhető folyamatos visszajelzés, mint az analógnál és a jel is elég digitálisan viselkedik: az ideális beállításokat nagyon meg kell közelíteni, ahhoz, hogy ne nulla jelet érzékeljen a tuner, sokkal kisebb az átmenet a használhatatlan és a jó minőségű jel között.

Persze ezt csak a fórumozók beszámolói alapján szűrtem le, így teljesen szubjektív spekulációról van szó a részemről, a tiszta helyzet az lenne ha konkrét számot mondanának a jelenlegi sugárzás teljesítményéről.

ui:
Egy másik fórumon olvastam egy hozzászólásban azt, hogy a budapesti adót korlátozni kellett egy reptér miatt, szóval talán még nőhet a teljesítmény 2012 előtt is. Talán. A forrás hitelessége persze kérdéses és az sem biztos, hogy még fennáll ez a korlátozás.

[ Szerkesztve ]

(#1687) ati2 válasza nrc (#1686) üzenetére


ati2
őstag

A széles sávú antennákkal tuti nem lehet normális jelet fogni 65-ön, a 60 még simán jött 100%-on.

Emiatt akarok saját antennát készíteni, elvileg rosszabb lesz a hatásfoka mint a gyáriaknak, de lesz egy előnye, hogy az adott frekvenciára tartományra lesz optimalizálva :D.

(#1688) ati2 válasza nrc (#1676) üzenetére


ati2
őstag

Egész jó a HD Pack 1.8.-ban a Cyberlink H264 Decoder, kevesebb procit eszik mint az Arcsoft-os, és támogatja a DXVA-t is.
Az FFDShow-ból az audio decodert érdemes használni a hang normalizálás miatt, de a video decoder-e nem csípi a hibás stream-et, szétfagy tőle a DVBViewer sűrűn :W

(#1689) esde


esde
tag

Sziasztok.
Szeretnék tanácsot kapni, hogy milyen tuner a megfelelő a DVB-C adások rögzítésére.

(#1690) #69182976


#69182976
törölt tag

Szerintetek egy ilyen javítana valamelyest az adáson? Botantennám van és azzal nagyon akad.

(#1691) ati2 válasza #69182976 (#1690) üzenetére


ati2
őstag

Szerintem egy jobb antennával jobban jársz, aktív vagy passzív a bot?

(#1692) MCWRusty


MCWRusty
csendes tag

[Link - antenna]
egy ilyet lenne erdemes kiprobalni, elvileg ez tudja a mindigtv altal megadott frekvenciakat

(#1693) ati2 válasza MCWRusty (#1692) üzenetére


ati2
őstag

De akkor már a forgalmazótól, előreutalás van + futár: [link]

Csak az a baj hogy ez is széles sávú antenna és semmi garancia nincs, hogy jól fog működni a 60. csatorna fölött. De ha nem lesz sikeres a saját antennám, akkor rendelek egy ilyet próbára.

[ Szerkesztve ]

(#1694) zhagyma válasza #69182976 (#1690) üzenetére


zhagyma
őstag

Ha műholdról akarsz venni, igen (950MHz - 2.25GHz) Ja és ha van egy parabolád.

[ Szerkesztve ]

(#1695) zhagyma válasza ati2 (#1693) üzenetére


zhagyma
őstag

Az "erősítővel egybe épített antennák" esetén, egy frekvenciasáv középre hangolt alacsony nyereségű antenna hiányosságait szokták pótolni egy viszonylag "zajos" erősítővel. Persze kivételek mindig vannak és adóközelben biztosan működnek is.

[ Szerkesztve ]

(#1696) kutyuska válasza ati2 (#1693) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Én inkább erre szavazok: [link]

" Babra munka, de megéri! "

(#1697) #69182976 válasza ati2 (#1691) üzenetére


#69182976
törölt tag

Nem kell bedugni a konnektorba, gondolom az azt jelenti hogy passzív :) .

(#1698) ati2 válasza kutyuska (#1696) üzenetére


ati2
őstag

Én is, de panelban ez kivitelezhetetlen sajnos :(

(#1699) ati2 válasza #69182976 (#1697) üzenetére


ati2
őstag

Akkor valami normálisabb erősítő még segíthet, vagy pl egy ilyen [link].
De a szobai antennákra egyenlőre nincs semmi garancia, hogy jól fognak-e működni...

(#1700) #69182976 válasza ati2 (#1699) üzenetére


#69182976
törölt tag

Pontosan milyen paraméterekre kell odafigyelni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.