Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) DarkByte válasza #69182976 (#750) üzenetére


DarkByte
addikt

Azt nem tudtam hogy az m2 is megy-e most HD -ben, az Olimpia alatt ment, gondoltam ezen nem változtattak erre az egy hónapra, de akkor mégis. :B Én sajnos venni nem tudom egyenlőre, kívül vagyok a teszt adás körzetén.

[ Szerkesztve ]

(#752) wassermann válasza #69182976 (#750) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Szerintem az M2 HD, ha tényleg van akkor most még csak műholdról (DVB-S) jön!

(#753) Titus válasza wassermann (#752) üzenetére


Titus
csendes tag

Ezt nem teljesen értem ezt a kijelentést!

Figyelem, a hazai HD sugárzás MPEG4-es, ezért nehogy régebbi, csak MPEG2-re képes cuccot vegyetek!

2012 re kötelező digitális adásnak lennie MO-n szóval földi digitális adás lesz amihez ad a szolgáltató beltéri boxot ami egyértelműen HDMI vel lesz összekötve a tv vel szóval teljesen mind1 hogy milyen tuner van a készülékekben.

Titus

Nincs ez elbaszva, csak másra lesz jó!

(#754) PikkPukk válasza DarkByte (#742) üzenetére


PikkPukk
csendes tag

Köszi a részletes infót, régen volt már és nem is foglalkoztam vele sokat... :)

A HD felbontás a relative alacsony bitrate függvényében tűnik értelmetlennek számomra. A DVD-k is olyan 10Mbit körüliek MPEG2-ben, de a H264 nem tömörít annyival jobban, hogy ugyanilyen bitrate-en Full HD adást kapjunk ugyanolyan minőségben.
Hagyni kellett volna a két MTV adót Full HD-ban, 2x12Mbit-en, az egyik multiplexben, a Duna tévét meg az SD adások közzé kellett volna rakni (esetleg 960x540-es felbontásban). Több értelme lett volna... Mert most így két viszonylag jó minőségű full HD adás helyett kapunk három kevésbé jó minőségűt...

Bár perpillanat tökmindegy számomra, mert október eleje óta semmi nem jön be nálam, pedig előtte mindent tudtam nézni... :((

(#755) PikkPukk válasza Titus (#753) üzenetére


PikkPukk
csendes tag

Csak a kábeltévé szolgáltatók adnak digitális beltérit a DVB-C-hez.
A levegőből jövő DVB-T-hez ki adna neked? Később talán az Antenna Hungary, de ha már valaki vesz mostanában egy 3-400 ezres tévét, akkor már mennyivel jobb, ha nem kell később külön settopbox-ot beszereznie...
Egyébként meg csak a HD képes digitális beltérin szokott HDMI kimenet lenni. Annak meg rögtön magasabb ára (bérleti díja) is van...

[ Szerkesztve ]

(#756) wassermann válasza Titus (#753) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Nem kötelező SetTopBox-ot használni, egy távirányítóval is megoldható mindez: mert a drágább TV-kben van olyan ami a DVB-T (antenna) és a DVB-C (kábelTV) fogadására is képes (pl. Philips, Sony).
Ezeknél a készülékeknél a kódolt adások vétele is megoldott: az előfizetői kártyát a CL-slot fogadhatja.

(#757) PikkPukk


PikkPukk
csendes tag

Volt már? Analóg, DVB-T, DVB-C külső tuner:
http://prohardver.hu/hir/apro_hauppauge_tv-tuner.html
Csak ugye az a probléma, hogy a kábelszolgáltatók kódolva adják a digitális adásokat, ezért is kell hozzá a (kártyás) beltéri...

[ Szerkesztve ]

(#758) Titus válasza PikkPukk (#755) üzenetére


Titus
csendes tag

Mire lesz normalis levegőben lévő digitális adás addigra a 3-400 ezres tv-k 200 és körülötti áron lesznek és addigra jönnek be a ledes LCD-k stb szóval még nemnagyon éri meg MPEG 4 es tunerral rendelkező tv-t venni. meg nincs is sok a piacon a Sonynak van a 4000 es meg LG 3500 meg az 5500 azokban van 4 es tuner

Titus

Nincs ez elbaszva, csak másra lesz jó!

(#759) PikkPukk válasza wassermann (#756) üzenetére


PikkPukk
csendes tag

A szolgáltatók erre is figyelnek... :(
Többnyire csak az általuk adott beltérivel működik a kártya, nehogy valaki kódot törjön... ;]
Sőt, néha össze van kódolva a kártya és a beltéri egység (valami sorozatszám alapján), magyarán a te kártyád már a szomszéd ugyanolyan tipusú beltérijében (ugyanolyan előfizetéssel) sem fog működni...

(#760) DarkByte válasza PikkPukk (#754) üzenetére


DarkByte
addikt

A DVD-k is olyan 10Mbit körüliek MPEG2-ben
A DVD szabvány teteje ~8Mbit, persze mintha valakitől olvastam volna hogy löketszerű csúcsban elérheti 10Mbit -et is. A külföldi gyakorlatban 5-6Mbit /s -esek az MPEG2 DVB-T adók, de olyan is van ahol SVCD felbontásra korlátozva 3Mbit /s körül megy az adás mert már nagyon beteltek. Saját tapasztalatom alapján H.264 -el SD tartalom 2-3Mbit körül már bőven hozza az MPEG-2 -es DVD -k minőségét, több menetes kódolással még ez alá is bőven le lehet menni (gyanítom az SDTV -k 3 Mbit/s körüli bitsebességgel lesznek sugározva). Hogy mennyire sok vagy kevés a 7.5 Mbps a HD.. a bitsűrűség is relatív, én az olimpiai megnyitó 12Mbps -es adásából is láttam olyan képmentést ami blokkok háborúja volt. pl. [link] A H.264 -nek elvileg pont ilyen esetekben kellene domborítania a plusz szűréssel, szóval fura ez a kép nekem, de lehet hogy az illető gépe volt kevés és így letiltott minden utófeldolgozást, avagy központilag van leszabályozva a szűrés, ami mondjuk nagyon gáz lenne. Esetleg a forrás anyag volt blokkos és ez továbbjutott a H.264 -be kódolás miatt (bár a logón is megjelenik a blokkosodás szóval itt biztos nem ez a helyzet).

#758: december 1-től 3 HD + 6 SD adó (ebből 2 kódolt) fogható lesz. Mit értesz az alatt hogy normális? :F Az eddigi lehetőségek után szerintem ez már jónak mondható. :) Persze nem az ország egész területén, de azért nem is csak Pest és környéke.

[ Szerkesztve ]

(#761) wassermann válasza Titus (#758) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Én is kivárok még, mert az MPEG4-es tunerért most kért magasabb ár el fog tűnni. A francia és angol tapasztalatok alapján én úgy saccolom, hogy már a karácsonyi vásáron is jóval több MPEG4-es készülék lesz, de kb. 1 év múlva 100 LCDTV-ből már 80-ban tuti benne lesz, nem felárért.

(#762) Titus válasza wassermann (#761) üzenetére


Titus
csendes tag

karácsonyra esélytelen mert ha jobban szétnézel 1 boltba akkor annyi öregárú van amit berendeltek hogy nemtudják kiforgatni amikor 99 ért a 32 Toshiba AV 500 meg samu A330 asokkal vnnak tele a boltok meg azért a 2-3 csatornáért úgysem veszi meg drágábban a tv-t midnenki úgy van vele hogy a szolgáltató úgyis ad boxot. Jah meg midnen gyártónak még csak 1-2 modelleje van amibe a 4 es tuner van

Titus

Nincs ez elbaszva, csak másra lesz jó!

(#763) wassermann válasza Titus (#762) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Az időt nemlehet befagyasztani a "mostba", ki fognak cserélődni azok a TV-k. Igazán engem meg nem hajt a tatár, ha nem Karácsony akkor Húsvét vagy akár jövő ilyenkor...

Sokáig, remélem már nem tudják átverni az embereket, mivel a gyártók egymást fogják gerjeszteni a nem feláras, MPEG4-es LCDTV-kkel egy idő után úgy is kiderül, hogy a bérleti díjért adott STB nem kell.

(#764) GBogyó válasza DarkByte (#760) üzenetére


GBogyó
tag

6 adó bele szokott férni egy multiplexben MPEG-2-ben is, nem? Vagy ez nem a fizikai korlát, csak egyelőre ennyi van?

Sokat keresgéltem a net-en, hogy a jelenlegi külföldi MPEG-2-es multiplexekben hány adás fér el, de nem nagyon találtam részletes infót, ezért is kérdem.

Egyébként pl.: az UPC Direct ritkán éri el a 3 Mb/s adatfolyamot, jellemzően 1.7 körül van. Hozzáteszem, ez nem is elég, sokan panaszkodnak a minőségére (én sem vagyok elégedett). Bár az a megérzésem, hogy a forrás minősége nagyban befolyásolja az eredményt. Egy zajos képet sokkal rosszabb minőségben viszel át ugyanakkora bitsűrűséggel, mint egy digit forrásból érkező, vagy egyáltalán tiszta, jó minőségűt.

Konkrétan mekkora egy csatorna átviteli kapacitása?

(#765) DarkByte válasza GBogyó (#764) üzenetére


DarkByte
addikt

Modulációtól függően 5-32 Mbit/s. Tipikusnak 24-25Mbit/s -et olvastam, de akinek van tuner -je és esetleg látja a modulációs adatokat, az itt alul a táblázat alapján meg tudja mondani a maximális áteresztő képességet. Az biztos hogyha az augusztusi tesztadásban az m1 és m2 HD is ment fejenként 12Mbps -el, akkor 24-25Mbps el minimum lehet számolni. 3 Mbps -os H.264 -el számolva 8 SD adó fér el. Jelenleg 6 tervezett SD adóról tudunk (tv2, RTL Klub, ATV, Hír TV, Viasat3, Pr1me) ami az SD muxra fog kerülni, elképzelhető hogy amíg nem szaporodik a számuk ezek fejenként megkapják majd a 4 Mbps -ot. Ez pedig már H.264 nagyon tiszta képet jelent.

(#766) GBogyó válasza DarkByte (#765) üzenetére


GBogyó
tag

Ha lesz még adó, talán fog lejjebb is menni. Az UPC-D-nél, ahol szintén a költség számít csak, MPEG-2-ben lemennek 2Mb alá. A 3 Mb MPEG-4ben tippem szerint már maga a csoda ehez képest :-)

(#767) DarkByte válasza GBogyó (#766) üzenetére


DarkByte
addikt

Annak akkor már majdnem VHS minősége van. Még SVCD -nek is 2520 kbit/s a videó sebessége. Bízom az AH -ban hogy értelmes beállítást találnak ha már a H.264 mellett álltak ki.

[ Szerkesztve ]

(#769) PikkPukk válasza DarkByte (#760) üzenetére


PikkPukk
csendes tag

Most nem tudok HD adást nézni, de az olimpiai megnyitót én is felvettem. Hát az sem egy csúcs minőség (gyorsabb mozgásoknál tiszta kocka volt a kép). Én sem igazán értem miért. De ha most még annál is rosszabb minőségű (lesz) az adás... :((
Az is a baj az ilyen valós idejű kódolással, hogy tulajdonképpen CBR (constant bitrate) az egész és nem lehet olyan jó tömörítési hatéjonyságot elérni vele, mint pl. a VBR-es DivX/H264 filmekkel. Szóval egy 3Mbit-es H264-es tévé adás messze nem (lesz) olyan minőségű, mint egy több menetben (otthon) tömörített film.

Meg nem értettem, hogy miért erőltetik a Duna tévénél is a HD adást, miközben egy szó sem esik arról, hogy ők akár csak tervbe is vették volna a HD-s stúdióberendezések beszerzését. Talán az MTV stúdióiban fognak készülni a Duna műsorai is?
Megy mindig a kavarás, a pénzkidobás, csak a nézők nem járnak jól...
http://index.hu/kultur/media/atv6873/

(#770) DarkByte válasza PikkPukk (#769) üzenetére


DarkByte
addikt

Ha ebből a cikkből jól értem, akkor most lényegében az állam inkább ad támogatást az AH digitális adásaira és a közszolgálati adók HD -ben való továbbítására minthogy a két párt közeli adó lemaradjon, és még ezen felül az ő érdekeltségükben lévő hír TV -éknek is megy egy éves pénzadag (összehúzom a szemöldököm mert valaki megint ügyesen maga felé beszélt).. végül is az AH is jól jár, a Magyar Televízió is jól jár. Csak azt nem értem ha az AH fizeti a díjat két TV csatornáért akkor miért is nem lesz ingyenes ez a két csatorna? :F Vagy lényegében meghagyták az AH -nak hogy elhazardírozzon az előfizetéses rendszer kiépítésével, és ha ezt jól csinálják (ami így már tényleges érdekük is) akkor további plusz zseton üti a markukat?

Egyébként nem értem miért nem örül senki a HD sugárzásnak. Az tény hogy talán jobb lett volna ha csak 2 HD csatorna futna az olimpia idei beállításokkal (csatornánkénti nagyobb bitsebesség, tényleges Full HD felbontás).. de én őszintén azt sem hittem pár éve mikor elkezdtek jönni a hírek arról hogy végre kaptunk digitális mux helyeket hogy az indulástól számítva 2-3 éven belül lesz HD, azt főleg nem hogy ingyenes lesz és a Magyar Televízió csatornái lesznek azok. A videótár HD -sítése szerintem a jövő év folyamán el fogja érni a közel 25% -ot, és tippre nem fog 10-20% alá esni sosem, elvégre a Magyar Televíziónak óriási archívuma van, és ezt gondolom nem akarják kidobni. Sok mostani műsoruk nosztalgikus. Egyébként is, kapunk egy második mux -ot amit lényegében megtömtek az összes olyan adóval amit egyenlőre ingyenesben el tudok képzelni (még a Viva jó lett volna, Németországban az fogható Free-to-air -ben, gondolom itthon ők is részesülnek a kábelTV -s bevételekből, ezért nem is eröltetik). Sajnos a formátummal az a baj amit mondasz, live anyag csak CBR lehet, még a VBR -nek sem lenne értelme mert felűről limitálva van a csatornára jutó sávszéllel. Több csatorna hely már csak későbbi mux -ok bevezetésével nyerhető, addig pedig gyanítom ki kell várni az analóg sugárzás leállítását. Mux -onkénti nagyobb sávszélességet pedig már csak a DVB-T2 tud majd biztosítani, de ezt szerintem egyhamar nem eröltetik mert megint másik vevők kellenének, de legalább is firmware frissítés ha olyan a hardver. (ezt egyébként azért nem várják már ki, mert 2010 körül lesz meg a végleges szabvány és már így is rengeteget csúsztak, a 2011 -es határidő pedig sürget)

[ Szerkesztve ]

(#771) DBob


DBob
őstag

Noh, benéztem ide is.

Mondjatok nekem olyan usb-s dvb-t/analóg tunert ami linux compatible, és nem költöm rá egy havi fizetésem ;)

A linux kompatibilitás kivételével a többi feltétel teljesül mondjuk egy DTV Dongle H személyében, így talán csak utóbbiról kéne _tapasztalati_ infó

(#772) DarkByte válasza DarkByte (#770) üzenetére


DarkByte
addikt

és tippre nem fog 10-20% alá esni
Lejárt a mod idő, de ezt az SD műsorokra értettem.

#771: itt nézz szét, vagy kérdezd bzoley -t. Én legalább is ezt tudom linkelni. :)

[ Szerkesztve ]

(#773) bzoley válasza DBob (#771) üzenetére


bzoley
veterán

Megfelelően használható.

(#774) PikkPukk válasza DarkByte (#770) üzenetére


PikkPukk
csendes tag

A fő probléma az lesz majd, hogy ha ráeröltetik az AH-ra a kódolt adásokat, akkor lesznek is kódolt adások, de nem csak az ATV és a HírTV, mert két csatona miatt nem érdemes foglalkozni a dologgal (terjeszteni/eladni az előfizetői kártyákat, hozzá a kártyás settopbox-okat). De ha már lesz kódolt műsorszórási lehetőség, akkor erre biztos sok csatorna fog majd jelentkezni. A vége az lesz, hogy a kb 30 jövőbeni adónak legalább a fele kódolt, fizetős adás lesz (hiába is mondja az AH, hogy ők a kodolatlan adások hívei), vagyis semmivel sem járunk majd jobban, mint egy kábeltévével. Pénz beszél, a kutya meg vau-vau... Bár soha nem az volt a fontos, hogy mi nézők jól járjunk... :(

A DVB-T2 hogyan biztosít nagyobb sávszélt? Más a muduláció vagy mi?

(#775) WonderCSabo válasza DarkByte (#770) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Azért kell előfizetni a HírTV-re és az ATV-re a DVB-T adáson, mert ha ingyen lenne, akkor felesleges lenne belerakni ezeket a csatornákat a kábelszolgáltatók csomagjaiba, mivel ingyen fogná mindenki ezeket. Legalábbis ettől félnek mind a kábelszolgáltatók, mind a 2 TV adó. De sztem ez szinte kizárt, hiszen a DVB-T-re való átállás nagyon lassan fog megtörténni. (A pártpolitikát, most nem nézve.)

[ Szerkesztve ]

(#776) wassermann válasza PikkPukk (#774) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Épp hogy lemaradtam:

Nincs már olyan, hogy ráeröltetik: az öt magyar alap csatorna (M1 M2 DUNA RTLK TV2) biztos, hogy kódolatlan lesz, a többi meg ahogy maga dönt.
Az ATV és a HÍRTV azért tuti fizetős, mert a kábeltársaságoktól befolyó bevételekből tartják fenn magukat, és a kábelesek igencsak tiltakoznak az ellen, hogy ehhez a két csatihoz ingyen is hozzá lehessen jutni.

[ Szerkesztve ]

(#777) DarkByte válasza PikkPukk (#774) üzenetére


DarkByte
addikt

A DVB-T2 hogyan biztosít nagyobb sávszélt? Más a muduláció vagy mi?
Igen, a linkelt Wikipedia cikkben taglalják. Az említett 35Mbps egyébként ezzel érhető el, csak úgy tűnik ezt a részt átugrottam. :B

Én reménykedem benne hogy nem lesz túl sok kódolt csatorna, elvégre a DVB-T gyors bevezetése mindenütt a sok ingyenes csatorna miatt mehetett végbe. Aki fizetős csatornákat akar, annak ott a DVB-S amelyhez már van nem egy szolgáltató. Egyébként kíváncsi vagyok milyen kódolást használnak majd. :U

(#778) PikkPukk válasza wassermann (#776) üzenetére


PikkPukk
csendes tag

Ok, akkor csak én voltam megint naív... :U
Mikor azt mondták, hogy az analóg frekvenciák felszabadulása után akár 30 tévéadó is fogható lesz, én ezt úgy értelmeztem, hogy: szabadon, ingyen. Azt "elfelejtették" mondani, hogy akár a fele is fizetős lehet...
S hogy beleírják a módosított médiatörvénybe, hogy a két politikai csati fel kell, hogy kerüljön az éterbe (ez volt a legfontosabb a számukra), pedig már akkor is tudható volt (szerintem), hogy ők csak kódoltan hajlandóak sugárzásra bocsájtani a műsoraikat... Ez kb olyan, mintha elejtek egy almát a lejtőn: "Nézd már, legurult, erre nem gondoltam"... Magyarán adtak egy jó nagy hátszelet a (részben) fizetős DVB-T-nek... szvsz

[ Szerkesztve ]

(#779) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Üdv mkinek!
Beszereztem egy Avermedia AverTV Hybrid USB-s tunert, amit itt a prohardveren teszteltek 2007-04-16-án. Ebben az alábbit olvastam:
"a mellékelt picike digitális antenna még a Kab-hegytől (itt van a legerősebb hazai digitális adótorony) légvonalban 50 kilométerre is használhatatlan, de egy nagyobb antennával kiváló minőségben fogható az adás."
Kérdés: hol lehet beszerezni a cucchoz efféle nagyobb antennát?

(#780) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Találtam nagy nehezen ilyen antennát, viszont felmerül bennem egy új kérdés: láttam olyat hogy aktív illetve passzív DVB-T antenna. Mi a különbség? Légyszi segítsen vki!

(#781) Rick4 válasza Gabesz87 (#779) üzenetére


Rick4
félisten

pl: [link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#782) DarkByte válasza Gabesz87 (#780) üzenetére


DarkByte
addikt

Csak sejtés de gondolom a passzívhoz nincs erősítő, míg az aktívhoz igen. Amit én vettem analóg antennát ahhoz is van egy kis adapter ami az erősítéshez az áramot adja.

(#783) Gabesz87 válasza DarkByte (#782) üzenetére


Gabesz87
addikt

Szóval be kell dugni a 230-ba? Ezek jók TV-Tuner kártyához is ugye? Ergo nem lesz semmi baja?

(#784) marcee


marcee
addikt

Végig olvastam a topicot, azt hiszem vétellel, lejátszással kapcsolatban majdnem minden világos, egyedül DXVA-t nem sekerült belőnöm egyelőre MPC-HC-vel, de ebben talán a 64bites Vista is ludas valamennyire. Más lejátszóprogram nálam nem játszik, eddig MPC+ffdshow-t használtam/ok teljes megelégedéssel, végülis a szoftveres lejátszás is tökéletesen megy fullHD-ben, szóval nem olyan nagy a gond, csak kíváncsi lettem volna a DXVA-ra.

Asszem dec 1-ig mindenképpen beszerzek egy DVB-T-s tunert, jelenleg WinFast PxDVR3200 H tűnik befutónak, bár nekem nem kellene hibrid, mert analóg tunerem van, de csak ezt találtam boltban. (PCIe-es csatolóhoz ragaszkodom)

Eddig analóg tuner-rel fullPal-ban rögzítettem az adásokat veszteségmenetes tömörítéssel avi konténerbe, majd VirtualDubMod-dal tudtam frame pontosan(!) vágni, átméretezni, és tömöríteni Xvid-be. DVB-T-hez kellene hasonlóan kényelmes workflow TS vágására, méretezésére, tömörítésére x264-gyel. Létezik ilyen program? Ha olyan program nincs is, ami ezeket a funkciókat egymagában ellátja, akkor legalább egy korrekt AviSynth script creator, editor kellene, de ilyet sem találtam. (avisynth-ben lehet egyáltalán vágni?) Csak mert az .avs-t már simán le tudnám kódolni x264 CLI-vel, vagy MeGUI-val.

\m/

(#785) DarkByte válasza Gabesz87 (#783) üzenetére


DarkByte
addikt

Igen, legalább is én is tuner -el használtam. Az enyém egy olcsó piacon vett UHF lepkeantenna de látványosan javult a jelminőség ha bedugtam az adapterjét a konnektorba szóval van haszna.

(#786) Gabesz87 válasza DarkByte (#785) üzenetére


Gabesz87
addikt

Értem, köszi szépen. Már csak azt szeretném tudni, hogy jó e a TV-Tunerhez az ilyesmi antanna: [link]

Azt írják, hogy: 5V/30 mA táplálást ad a HF-kábelen

Kérdés, hogy akkor a TV-Tuner tud ilyet?

(#787) wassermann válasza Gabesz87 (#786) üzenetére


wassermann
Topikgazda

A TV-tuner áramkörei teljesen hasonlóak egy TV vevő részéhez, egy TV-antenna ugyanúgy jó hozzá ... De pont ilyet ne végy, mert a táplálást se egy TV se a TV-tuner nem tudja. Ezt az antenna-szerelők szokták ezt megoldani.

Akkor inkább ezt: klikk_ide

[ Szerkesztve ]

(#788) DarkByte válasza Gabesz87 (#786) üzenetére


DarkByte
addikt

Nekem ilyesmim van: [link] Nem egy drága cucc, és ha elég geek vagy a szobában is felteheted a falra ;] Nálam jó ideig így volt az albérletben :D Gyanítom hogy egyébként is erősebb egy ilyen mint egy szoba antenna, én mondjuk nem is nagyon vennék olyat (amit eddig láttam az sosem adott tiszta képet; azért a digitálisnál sem árt ha a jó minőségű jelet fogsz). Még ha panelban laksz is meg lehet oldani kis kreativitással hogy kívülről az ablakkeretre felfogatod ha a tetőre nem is engedik tenni vagy nem megoldható. Nálam egy cső folt feltéve később két menetszárral aminek átfúrtuk az ablak keretet.

[ Szerkesztve ]

(#789) DarkByte válasza DarkByte (#788) üzenetére


DarkByte
addikt

Lejárt a mod idő. Egyébként lepke antennát lehet házilag is barkácsolni: [link]

(#790) Titus válasza DarkByte (#789) üzenetére


Titus
csendes tag

Nah ez már valami mindjárt leszedem a szekrényajtót és csinálok én is 1 et :D:D:D:D

Titus

Nincs ez elbaszva, csak másra lesz jó!

(#791) DarkByte válasza Titus (#790) üzenetére


DarkByte
addikt

MacGuyver akcióban. :D Jó kérdés hogy honnan lehet itthon szerezni olyan transzformától amit a 8. lépés körül illeszt rá az egészre (a kis fekete doboz a kábellel).

(#792) kutyuska válasza PikkPukk (#769) üzenetére


kutyuska
aktív tag

"az olimpiai megnyitót én is felvettem. Hát az sem egy csúcs minőség (gyorsabb mozgásoknál tiszta kocka volt a kép)"

Én nem tapasztaltam ilyet.

"Az is a baj az ilyen valós idejű kódolással, hogy tulajdonképpen CBR (constant bitrate) az egész és nem lehet olyan jó tömörítési hatéjonyságot elérni vele, mint pl. a VBR-es DivX/H264 filmekkel. Szóval egy 3Mbit-es H264-es tévé adás messze nem (lesz) olyan minőségű, mint egy több menetben (otthon) tömörített film"

A valósidejű kódolást profi hardvereken/alkalmazásokkal végzik, nem hiszem, hogy az otthoni akárhány menetes DivX kódolás minőségét össze lehetne vele hasonlítani.
A 3Mbit-es h.264 kódolás eredményét pedig hamarosan látni fogjuk

" Babra munka, de megéri! "

(#793) wassermann válasza kutyuska (#792) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Pont hasonlót akartam már én is írni...
a stúdiókban nem az általunk ismert "filléres" cuccokkkal tömörítenek és dolgoznak. Pl. a normál SD adás HD-re felskálázott változata is keni-vágja a legjobb Radeonnal felnagyított filmet.

(#794) ati2 válasza wassermann (#793) üzenetére


ati2
őstag

A stúdió cuccok se tudnak többet, csak az célhardver (az adott feladatra gyorsabb mint a szoftveres megoldás).
Próbáld ki az MPC-ben: Otptut -> VMR9 renderless + Render video 3D + Pixel shader -> Sharpen Complex -et.

Valakinek működik normálisan az MPC HC DXVA mód?
Nálam a topicban linkelt M1 HD adásnál iszonyatosan bugos kockák vannak benne (CPU 5%),
FFDSHOW-al meg tökéletes (CPU 55% :( )

(#795) DarkByte válasza ati2 (#794) üzenetére


DarkByte
addikt

Lakótársam HD 4850 -ével próbálkoztam + MPC-HC. Mindkét videóban (olimpiai + vetélkedő) vannak hibák de csak néhol, nem nézhetetlen. EVR Custom módban még a Deinterlace shader -t is rá tudtam tenni úgy hogy maradt a DXVA. CPU usage 5% :)

[ Szerkesztve ]

(#796) Gabesz87 válasza wassermann (#787) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ezek szerint te azt mondod hogy jobb az ha van 230-as táplálása a cuccnak?

(#797) wassermann válasza Gabesz87 (#796) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Hát a 12V feltáplálása az antenna-koaxra még egy további eszközt igényel. Ha nem értesz az elektronikához inkább a konnektorba dugható szobai erősítős DVB-T antennát ajánlom

(#798) DarkByte válasza wassermann (#797) üzenetére


DarkByte
addikt

Az én esetemben (nem szobaantenna) és a feljebb linkeltnél is a csomag része az injektor és az adapter is. Nálam a vevő eszköz felé eső antenna dugó van úgy megcsinálva hogy ott megtörténik az erősítőnek szükséges áram kábelre juttatása (és gondolom a vevő felé menő részről a leválasztás).

Meg is találtam az enyém:

[ Szerkesztve ]

(#799) ati2


ati2
őstag

Valaki használ [Pinnacle nanoStick] -et?

Ez az "Ultra-sensitive" érzékenység, mennyire lehet ultra?
Sajnos itt kecskeméten elég messze vagyunk mindegyik adótól, az analóg adás is alig ér el idáig :W .

Mindenáron valami érzékeny USB-s tuner kellene DVB-T -hez...

(#800) DarkByte válasza ati2 (#799) üzenetére


DarkByte
addikt

Gyanítom hogy egy minőségi erősítős irányított tetőantennával jobban jársz mintha tuner oldalon próbálnád ezt kompenzálni. :U Mivel a szentesi adóról elvileg Szeged -en is lehet majd fogni a DVB-T adást gyanítom hogy az analógnál nagyobb teljesítménnyel fog menni az adó, vagy csak simán ennyit tesz hozzá a hibajavítás. Épp néztem hogy nem tűnik olyan messzinek innen Kecskemét ahol én vagyok, de mégis. A Szentesi adótorony tőlünk légvonalban 36 km, Kecskemét központjából már 55km.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.