Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) DBob válasza ati2 (#1000) üzenetére


DBob
őstag

Ahogy olvasom, épp csak a benne lévő ir vevőt kezeli alapból a legújabb kernel, a dvb-t vevőhöz majd haxolni kell bele drivert. Úgy látszik épp a távirányítás menne előbb ;)

Ez a láthatóság érdekes kérdés lesz, nem terveztem hogy a polcból kilógatom majd a gép akármelyik részét (kivéve külső ir vevő esetleg). Így viszont akkor nem lesz távirányítás. Végülis mostani kártyámnak sincs kivezetve ir vevője, túlélem.

(#1002) bzoley válasza ati2 (#998) üzenetére


bzoley
veterán

Ha nincs adás, abba bele tud bonyolódni. Viszont ha nincs, akkor miért erőlteted? Ha nincs eltárolva egyetlen nem létező adás sem, akkor gond nélkül kell indulnia.

(#1003) Pippen válasza gombi86 (#969) üzenetére


Pippen
csendes tag

Nekem ic Pinnacle-m van.Még két éve vettem akkor újnak számító PCTV 330e USB
hybrid pro stick.Valóban a TVcenter 4.99-cel már megjelennek a HD csatornák is (jelenleg mondjuk az az egy).
Nekem az a gondom hogy a HD nézve,rögzítve rettenetesen szaggat,összetörik a kép.
Egy P4 3GHz (HT-s) rendszeren,de próbáltam PentiumD (kétszer 2,6GHz-s) gépen
is ,az eredmény ua.
Gondolom a processzor-memória-videokártya vonulat szólhat bele a dologba,más nem
nagyon.De a memória 1GB a gépeken a video meg Geforce 6200.Erre talán jónak kéne
lenni.
Szerintetek mi lehet a gond?

(#1004) DarkByte válasza Pippen (#1003) üzenetére


DarkByte
addikt

Processzor. Ugyanúgy P4 3Ghz -el szenvedek egyenlőre és nálam is az 1080i már sok; a 720p az ami még stabilan elmegy (igaz ott is csak a 23, 25, 29.97 típusúak, az 50, 60 már megfekteti). Ha van PCI-E a lapodon akkor esetleg vehetsz valamilyen DXVA képes kártyát, ez talán a legolcsóbb megoldás. HD 2400 vagy HD 3450 pl. tökéletes, bár előtte kérdezz meg itt pár embert akinek működik a DXVA hogy milyen kodek is kell hozzá hogy ez DVB-T nézés közben is menjen.

[ Szerkesztve ]

(#1005) wassermann válasza DarkByte (#1004) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Én is szenvedek a beszaggatástól az A64 X2 3600-ammal : (
kevés a memóriám és integrált a 690G-s grafika is

[ Szerkesztve ]

(#1006) zhagyma válasza wassermann (#1005) üzenetére


zhagyma
őstag

Én is sznvedtem a "szaggatástól", de összehoztam a gépemre a DXVA gyorsítást. Drámai az erőforrás szükséglet csökkenése a H246 és VC1 streamek leajátszása során. Mindenkinek ajánlom.

Ebben a prohardver topicban folyik a szó erről a témáról.

[link]

(#1007) ati2 válasza bzoley (#1002) üzenetére


ati2
őstag

Csak nézegettem a DVB-T lejátszó programok beállításait stb., nem erőltetem dec 1 -ig...

Amúgy klassz az oldalad :R

(#1008) DarkByte


DarkByte
addikt

Ez nem volt még emlékeim szerint: [MindigTV.hu]
Fontosabb dolgok:
"A konkrét programválaszték várhatóan november közepére alakul ki, amennyiben megszületnek a megállapodások a műsorszolgáltatókkal, erről haladéktalanul beszámolunk."
"Számos dekódermárka, -típus és -modell lesz a kínálatban, és az eszközök az elektronikai üzletek mellett a nagyobb bevásárlóközpontokban és egyéb más szaküzletekben vásárolhatók meg. A vásárlás megkönnyítése érdekében a magyar földi digitális műsorszórás technikai követelményeinek megfelelő eszközök MinDig TV-s matricákkal lesznek ellátva.
A vevőkészülékek tömeges forgalmazása 2008. november közepétől indul meg, a forgalmazási rendszerben részt vevő bolthálózatok listáját és a készüléktípusokat a megállapodások aláírását követően tesszük közzé."

[ Szerkesztve ]

(#1009) Blizzard.9


Blizzard.9
tag

Hello
UPC-digital vétele megoldható gépen tunerrel? Vagy az UPC-től jól megszokott módon :( csak az általuk adott boxxal?

(#1010) DarkByte válasza Blizzard.9 (#1009) üzenetére


DarkByte
addikt

Már volt róla szó. Nagyon röviden: 99% hogy nem. Előfizetéses kártyát fogadó tuner ritka mint a fehér holló és jó páran írták hogy a kártya a legtöbb szolgáltatónál kötve van a set-top-box -hoz.

(#1011) Pippen válasza zhagyma (#1006) üzenetére


Pippen
csendes tag

Kösz a válaszokat,ezek szerint egy (most már) elavultnak számító egymagos
rendszerre rá tud segíteni egy megfelelő ATI kártya.
Nvidiáéknál erre nincs megoldás?A Pure Video többek között nem erre való?
Valszeg nem,mert fennt van és megvan a szaggatás-szétesés 8-10 fps.

(#1012) Quintipor


Quintipor
csendes tag

Mi a véleményetek erről a kártyáról?

[link]

(#1013) DarkByte válasza Pippen (#1011) üzenetére


DarkByte
addikt

Nem mindegyik kártya tud teljes értékű H.264 dekódolást, de érdemes elolvasni ezt: [AVIVO és PureVideo] a második felében van szó az nVidia Purevideo -járól.

(#1014) #69182976


#69182976
törölt tag

Most a foci alatt nagyon jó a jel. Lehet hogy valódi HD tartalomnál erősítenek?

(#1015) bzoley válasza #69182976 (#1014) üzenetére


bzoley
veterán

Tegnap valamiért átkapcsoltam, és szintén jó volt. A foci alatt is. Az elmúlt egy-két napban fullos. Amíg megvoltak az Mpeg2 csatik, el-eltűnt néha a kép, olyan gyenge volt a vétel.

(#1016) Sleeper987


Sleeper987
csendes tag

Hát tegnap csak szedegettem föl az államat a földről. Tv tunerrel most először láttam élőben hd-t a monitoromon (ill. "csak" hd-readyt), hát fenomenális. Már a stúdió képek is szebbek voltak az eddig látottaknál pedig az csak felkonvertált 16:9 volt de utána a stadionbeli nyitóképek....
:C

(#1017) szbalogh


szbalogh
őstag

Hello!

Szeretnék TV-tunert venni, de teljes káosz nekem ami ebben a témában van :F
rtlklub tv2 meg m1 jön antennával. De Ha jól tudom itt Veszprém környékén van már hd-m1 is. Amit biztosan tudok, hogy hibrid kari kellene, távirányítóval bekapcsolhassam a gépet, nomeg lowprofile.
Mit kell tömörítenie? Hogyan? Hardveres? Szoftveres?
Légyszi segítsetek! :B
Vagy valahol le van ez érthetően írva kezdőknek?
Meg az integrált vidóm elvileg tud valami hardveres kódolásokat. Ez nekem hol jó, ki tudom használni??
780g alaplap és 4050e x2 procim van 2Gb rammal.
Előre is nagyon szépen köszönöm a segítségeteket! :R

Nick: HE_Storm

(#1018) wassermann válasza szbalogh (#1017) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Veszprém környékén nemsokára sok csatorna jön majd digitális DVB-T-n. De ha az analóg sugárzást vagy kábelTV-t is fogni akarod, ebbe a topikba menj át: Milyen TV-tunert

(#1019) Gusztáv válasza szbalogh (#1017) üzenetére


Gusztáv
addikt

Szia,

Az a kérdés, hogy mit szeretnél nézni a karival. Ha sok analóg adást (sima kábeltv) akkor esetleg van értelme egy hardveres mpeg2 tunerrel rendelkező kártyát venni, de a géped elég erős a szoftveres felvételhez. Ha főleg DVB-T nézel, akkor felesleges. Low profile kártyából ritka az olyan, amibe egyszerre be lehet dugni két antenna csatlakozót. Nekem ilyen van:
[link], ehhez adtak rövid hátlapot is.
Az alaplapodba integrált vezérlő támogatja a mpeg4 AVC kódolást, ehhez csak egy olyan lejátszó programot kell találni, amiben ez működik is. Ebben sajnos még nem nagyon tudok tanácsot adni, én is most szereztem egy HD3850-et, még próbálgatom, most is megy az m1 HD kb. 40% prociterhelés mellett.

Laci

(#1020) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Tesztelek:

Mediaportal progi, m1 HD megy.

A hd3850 saját Ati H264 kodekje kb. 40% terhelés

Powerdvd 8 H264 kodekje kb. 6-10% terhelés.

Valaki nem tudja, hogy az m1 HD-nak van-e epg-je?

Laci

(#1021) bzoley válasza Gusztáv (#1020) üzenetére


bzoley
veterán

Nincs.

(#1022) Gusztáv válasza bzoley (#1021) üzenetére


Gusztáv
addikt

:Y Köszi. ezt azért nem értem, a kísérleti mpeg2 adásnál meg tudták csinálni, ennél meg nem? Így most programozhatom be a felvételt kézzel, pedig milyen kényelmes volt :O .

Laci

(#1023) Hawk1979 válasza Gusztáv (#1022) üzenetére


Hawk1979
őstag

Persze epg,isten őrizz,hogy nézne már ki hogy felveszel valamit reklám nélkül? ;]

(#1024) bzoley válasza Gusztáv (#1022) üzenetére


bzoley
veterán

Pedig nincs rajta mit érteni. Kísérleti adás, nem azért nincs epg, mert nem tudták megcsinálni. Nincs rá szükségük, egy hét múlva már nem lesz gondod a felvétellel. Majd ha elindult a MinDig TV, lesz epg is.

(#1025) Gusztáv válasza bzoley (#1024) üzenetére


Gusztáv
addikt

Oksa, csak hát az mpeg2-es is kísérleti adás volt, mondjuk elég hosszú kísérlet volt. Sajnos reklám még epg-vel is marad benne, mert szerintem azért nem olyan pontos az.

Dec 1-ig féllábon is kihúzom, most meg megnézem tegnap mit sikerült felvenni (életemelső HD felvétele :C )

Laci

(#1026) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Semmit :O. Lehet hogy át kellett volna állítani a felvételi módot mpg-ről ts-re :W .

[ Szerkesztve ]

Laci

(#1027) bernina


bernina
csendes tag

A következő problémával kapcsolatban vároam a tapasztalatotokat.
A fórumon több helyen is olvastam, hogy a dvb-t adások vételéhez erősítős lepke antennát javasolnak.
Ezt meg is vettem. Kipróbálni nem tudom, mivel Kab-hegy vételi körzetében, már próba adás sincs.
Ma beszéltem egy antenna szaküzletessel. Azt allítja, hogy erősítős lepke antennával nem fogom tudni venni a digitális adásokat, az erősítő miatt. (leadtek dongle gold-ot fogok használni)
Ez igaz lehet? :(((

[ Szerkesztve ]

(#1028) bzoley válasza Gusztáv (#1026) üzenetére


bzoley
veterán

Mivel is próbálkozol? Leadtek? A napokban direkt átállítottam PS-re, hogy megnézzem, mi történik, mivel korábban le volt tiltva. Végül is vissza tudtam nézni, de állítsd TS-re. Azon belül is csak az aktuális csatornára.

(#1029) wassermann válasza bernina (#1027) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Ne izgulj!! Nem tudom, mennyire szakember a boltos... a digitális műsorszórás sokaknak újdonság. Azt hiszik, hogy valami hyper-szuper eszköz kell a vételhez, holott a sugárzás tök ugyanolyan, csak analóg jel helyett egy erősen tömörített digitális jel jön ki az antennádból.

(#1030) ati2 válasza bernina (#1027) üzenetére


ati2
őstag

Ne foglalkozz vele, nálunk is hülyék az antenna szaküzletesek.
Akartam DVB-T szobai bot antennát venni (kb 3-4 eft a neten), erre azt mondja nem is lesz sugárzás és különben is 40 eft a bot antenna, úgyhogy nem is tart raktáron...
Lehet valami 5 m-es tető antennát akart rámsózni :F

Ha az analóg adás jól jön, akkor a digitális is jó lesz, ha beindul a sugárzás.
Nálam erősítős szobaantennával is érzékelhető volt a jel leadtek dongle gold-al (Széchényi hegy 1 kW + 80 km = 10% jelszint, várhatóan 49 kW + 50 km lesz a Sentesi adó)

(#1031) headhunter válasza bzoley (#1028) üzenetére


headhunter
addikt

Mennyi a maximális felvétel mérete digitális kártyáknál? 720x576

Pl.: LEADTEK WINFAST DVR3100 H PREMIUM...

Full HD-ban ez a kártya tud felvenni?

(#1032) bzoley válasza headhunter (#1031) üzenetére


bzoley
veterán

Ne keverd az analóg adást a DVB-T-vel. Analógban 768*576 a max felvételi felbontás, DVB-T-nél viszont nem beszélhetünk felvételről. Az adás újrakódolás nélkül lesz elmentve, vagyis megegyezik a látottal. Jelenleg ez 1440*1080. Ez minden tunernél így van normál esetben. A fullhd adást ugyanúgy képes elmenteni a kártya.

[ Szerkesztve ]

(#1033) #41635072


#41635072
törölt tag

Csak nem lejeb vették a sugárzás teljesítményét?
Azért kérdezem, mert egy hete még tökéletes volt az m1 DVB-T-n, most meg nagyon gyenge a jel, adás nincs is.

(#1034) #69182976


#69182976
törölt tag

Felvette valaki a Tito & Tarantula koncertet? Én havertól kölcsönkértem egy erősítős szobaantennát, de így is volt benne pár akadás :( .

(#1035) Winzsolt


Winzsolt
aktív tag

Üdv!
Talán ez a topik áll legközelebb a problémámhoz. remélem.
szóval van az a helyzet hogy a falban van a koax kábel, amin jön a tv adás. és a legközelebbi dugasztól, nekem a tv-m kb 15 méterre van. messzebb nem is lehetne:)
oké meg lehetne oldani kábellel, ha nem kellene átvinni hozzá minden helyiségen.
tehát egy olyan kütyüt keresek, amit a dugasznál bedugok, és vezeték nélküli módon eljut a jel a tv-mhez. lehetséges ez? hogyan? :B

(#1036) DBob válasza Winzsolt (#1035) üzenetére


DBob
őstag

Egyáltalán nem áll közel a topichoz. Megoldható amit szeretnél, létezik olyan eszköz ami videójelet kirak antennára, túloldalt meg a haverja leveszi a levegőből. Kár hogy ez egy, azaz egy db videójelet tud így átvinni. A kábeltv-n meg sok-sok csatorna jön, széles frekvenciatartományban. Nem tartom valószínűnek hogy találsz olyan eszközt ami ekkora sávot kirak az éterbe. Már csak azért sem, mert így megoldanád a szomszédok tv előzfizetési gondjait is. Ha mégis ezt akarod, akkor te neked kell építeni egy mini adótornyot.

(#1037) smog86


smog86
senior tag

TV-ből van már olyan ami tudja az MPEG4-et? Esetleg olyanról tudtok hogy ami MPEG2-t tudja azt fellehet-e majd frissíteni MPEG4-esre?

(#1038) Winzsolt válasza DBob (#1036) üzenetére


Winzsolt
aktív tag

köszi! erre nem is gondoltam, de igy tényleg el kell felejtenem:)

(#1039) sushika válasza #41635072 (#1033) üzenetére


sushika
tag

Szia, tegnap estig tökéletes volt Pesten, ma reggel csak hang volt, mostanra már semmi. :)

(#1040) bzoley válasza sushika (#1039) üzenetére


bzoley
veterán

A semmihez képest nálam egész jól megy, max jel/minőség. Úgyhogy ellenőrizd újra.

(#1041) MrSnake


MrSnake
tag

Sziasztok.

Az lenne a kérdésem, hogy a leadtek PxDTV2300 H típusú tuner tudja e fogadni a digitális műsorszórást sima antennán keresztül, Kap hegy mellől? Mert ez elvileg mpeg2 hardverből, mpeg4 csak szoftveres. link

Ha egy jármű fénysebességel halad, mi történik ha felkapcsoljuk a fényszorókat??

(#1042) bzoley válasza MrSnake (#1041) üzenetére


bzoley
veterán

Ilyet használok, nem lesz vele gond. De valamit nagyon elnéztél, nem tud hw Mpeg2-t. A kártya csak szoftver encoder-rel rendelkezik.

(#1043) ati2 válasza MrSnake (#1041) üzenetére


ati2
őstag

Tudja: HDTV/AC3 ... DVB-T reception only (az USB-s tunerek is csak ezt tudják).

A konfigodban lévő gép meg bőven elég neki, vagy a procit terheled, vagy a VGA-t DXVA 2.0-n keresztül, választhatsz is ;) .

(#1044) sushika válasza bzoley (#1040) üzenetére


sushika
tag

Köszi az infót :R , ugyanolyan kártyám, mint neked. Tegnapig oksa volt minden, most nem tudom, mi történhetett. Az analóg az rendesen működik. Eddig a 714-en volt, most nincs semmi.

(#1045) kutyuska válasza smog86 (#1037) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Van, de itt olvasgass: [link]

Egyébként: Sony W4000/E4xxx, V4500, W4500 széria, Philips-ből a H végűek....

" Babra munka, de megéri! "

(#1046) bzoley válasza sushika (#1044) üzenetére


bzoley
veterán

Vagyis perpill nekem is azt mondja, hogy nincs adás. Fél órával ezelőtt még volt. De azóta Win7-et kóstolgatok, ami tönkrevágta a Vista-t, így nem tudom, mi az igaz.

(#1047) sushika válasza bzoley (#1046) üzenetére


sushika
tag

Olyan mint a bolond gomba :) , remélhetőleg megjavul, tényleg "kísérleti". És tetszik a W7-t?

(#1048) ronson


ronson
őstag

Most néztem a tervet, Miskolc a legvégén van :W, remélem a Tokaji adást rendesen lehetesz fogni, mert ha nem: :W

(#1049) MrSnake


MrSnake
tag

Kösz a válaszokat, azért megnyugodtam mert még nincsen 1 éves sem, és hát akkor nem gondoltam bele hogy ilyen "hamar" lesz digi. :)
Már csak egy jó antenna kell és várni... :D

Ha egy jármű fénysebességel halad, mi történik ha felkapcsoljuk a fényszorókat??

(#1050) bzoley válasza sushika (#1047) üzenetére


bzoley
veterán

Úgy látszik, csak Win7-en nem ment. Vista-n megvan az m1HD.
Hogy tetszik? Majd megmondom, ha használható lesz. A tévé szar, IE dettó, de majd idővel megszokom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.