Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) Lion_Hu


Lion_Hu
csendes tag

Sziasztok !

Na nálam ez van.....

Másnál van valami ?

[ Szerkesztve ]

Almafa

(#1402) bzoley válasza Lion_Hu (#1401) üzenetére


bzoley
veterán

Szerintem párszor már le lett írva, hogy 610MHz-en fölösleges nézelődni, az privát adás.
Pesten 802MHz kell találnod, vagy nem találnod adást. A későbbiekben esetleg még 746Mhz-en is lehet valami.(talán tíz, húsz év múlva)

(#1403) Lion_Hu válasza bzoley (#1402) üzenetére


Lion_Hu
csendes tag

Pedig a 610-en ott vannak a csatik, a 802 néma

Almafa

(#1404) #69182976 válasza Zirowe (#1399) üzenetére


#69182976
törölt tag

Én is arrafelé lakok és nekem se talál semmit. Hihetetlen, a teszt-üzem alatt több csatorna volt és jobb jel. Most hogy beindították a éles rendszert, szar lett az egész :) .

(#1405) CabalX válasza Lion_Hu (#1401) üzenetére


CabalX
aktív tag

Nálam: DunaHD - szép csak néha kockásodik
Autonómia - fagyasztja a DvbDream-et mint az atom.

Amúgy mind a kettőre 90-95%-os jelet ír, ami jó is lenne csak két adónál kissé többet vártam, még induláskor is. :(((

Kérdés: ki tud ajánlani jó DVB vevő progit ?
Mert a DvbDream kissé koros darab, működik, de mint fentebb írtam fagy. :F
Előre is köszi a segítséget. :R

(#1406) Lion_Hu


Lion_Hu
csendes tag

Van Bp-i akinek már van valami értelemes képminősége?

Nálam a 610 az jó lenne, a 802 meg semmi.... :(

Almafa

(#1407) ati2 válasza CabalX (#1405) üzenetére


ati2
őstag

Nálam a Leadtek Dongle Gold-t fel sem ismeri a DVB Dream :(
Használd a legújabb FFDShow-t hozzá, ez bejött a DVBViewer Pro alatt (müködik a PIP is vele).

(#1408) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Bp-n ma már nem is lesz?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1409) ati2 válasza Zirowe (#1408) üzenetére


ati2
őstag

Szerintem van csak nem tudod lejátszani, főleg ha a csatornák nevét látod...

(#1410) bzoley válasza Zirowe (#1408) üzenetére


bzoley
veterán

Mi?

(#1411) Zirowe válasza bzoley (#1410) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Hát,hogy nem indul el ma a digitális sugárzás.
Mondom,látom a 3 csatorna nevét,van jelerősség,kiírja,hogy érvénytelen szolgáltatás és se kép se hang.
Mind a három adóra azt írja a tv,hogy az UHF CH. 38-on vannak,próbáltam a MinDig oldalán látható Bp-re vonatkozó 55 és 62-t beállítani,de ott meg nincs jelerősség.
42LG5500-as lcd tv beépített mpeg-4 tunerrel,ház tetején meg antenna(régi analóg,azt mondták,hogy jó lesz az).

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1412) bzoley válasza Zirowe (#1411) üzenetére


bzoley
veterán

Lassan ezerszer leírtam már, hogy nincs a 38-on semmi, ami nézhető.(így hátha észre veszi más is) Ezen kívül nem szerepel a csatornakiosztásban sem.
A 62-esen kell keresni a az adást. Ha nem találod, vidd fel az antennát a tetőre, vagy próbálj csinálni valamit vele. Ennél többet nem tehetsz. Gyanús nekem, hogy egy-két adó még áll. Nálam tökéletesen jön a két Duna (X.ker)

(#1413) Zirowe válasza bzoley (#1412) üzenetére


Zirowe
nagyúr

A tetőn van az antenna. Kábel elött ezzel jött m1,tv2 és rtl klub.
62-es üres:S
És ha a tető antenna helyett rádugok egy erősített beltéri antennát(bár ahoz csak hétvégén jutok hozzá)?

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1414) ati2 válasza Zirowe (#1413) üzenetére


ati2
őstag

Egy próbát megér, a sat.hu-n is megszívta pár ember a kültéri antennávan :(

(#1415) gombi86


gombi86
csendes tag

Sziasztok! Bp,XV.ker, tetőantenna fent a 10 emeletes ház tetején árbócon, a teszt adást rendeen láttam, a hd adás is megoldódott a pinnacle tv center progi frissítésével, szóval minden ment. Most semmi. pinnacle pctvhybridpropci kártyám van.

(#1416) tomionne


tomionne
csendes tag

Üdv! Mindenkinek.
Nálam Szigetszentmiklóson (Csepel-sziget észak) mindkét adó tökéletesen jön, sima szobaantennával.(tányéros, nem bot antenna)Ami meglepő, hogy a kb 1éve vásárolt Pinnacle Pctv hybrid pro stick 320e-vel (usb-s)és a legfrissebb hd-s pctv szoftverrel egyből megtalálta a jelet.Csak annyi a gebasz, hogy a duna hd-t csak körben fekete szélű kockában jeleníti meg a tv közepén, viszont a programból ki lehet nagyítani.

A gépem 3gigás celeron,1gb rammal és noname geforce 5500 256mb videokarival.
Telepítve van a quicktime alternative amiben már benne vannak a szükséges hd kódekek és az ffdshow.
Remélem tudtam hasznos infót adni valakinek.
Üdv.

(#1417) lesliezed válasza Zirowe (#1408) üzenetére


lesliezed
csendes tag

Az olimpia alatt egy Avermedia Volar HX USB-s tunerrel tökéletes minőségben fogtam a DVB-T adást a tuner bot antennájával.

Most a bot antennával abszolút semmit nem tudtam venni. Próba képpen kipróbáltam a tunerhez mellékelt rádió antennát is (kettéágazó réz drót). Kisebb helyezgetés után ezzel egészen jó minőségű vételt tudtam produkálni.

Ja, XIV. ker.

(#1418) zhagyma válasza lesliezed (#1417) üzenetére


zhagyma
őstag

Na és a rádiós antenna vízszintesen állt, vagy függőlegesen, mint a botantenna? Itt arra gondolok, hogy a tesztadás ideje alatt úgy tűnt hogy "keresztpolarizációval" adnak 2*x KW-on (bárhogy állítod az antennádat, jó lesz a vétel). Te eseted és más leírások alapján úgy látszi, hogy csak vízszintes vagy csak függőleges polarizációban adnak. Mivel Én lefedettségen kívűl vagyok, sajnos nem tudom ellenőrizni. De az is lehet, hogy nincs igazam. Sőt az is lehet, hogy nagyon kis teljesítménnyel indultak (talán a villanyszámlát sem fedezné a dunatv által fizetett sugárzási díj, ki tudja?).

[ Szerkesztve ]

(#1419) zhagyma válasza tomionne (#1416) üzenetére


zhagyma
őstag

A sat.hu "magyar televizó HD" topicban egy mtv bennfenntes szerint sokat agyaltak azon, hogy az 1440*1080i felbontás hogyan fog megjelenni az LCD TV-ken (állítólag nem minden LCD TV típus igazítja automatikusan ezt a felbontást a TV natív felbontásához. Nálad is ez lehet. A felbontásokról itt olvashatsz bővebben.

[link]

(#1420) #69182976


#69182976
törölt tag

Egyébként nem úgy szólt a törvény, hogy aki induláskor nincs rajta a DVB-T rendszeren, az később nem csatlakozhat? Mert akkor ez alapján Duna meg Autonómia lesz egyedül :D .

(#1421) zhagyma válasza #69182976 (#1420) üzenetére


zhagyma
őstag

De igen (december 1 volt a határidő). Ezért fordult a TV2 a bírósághoz az RTL-KLUB meg az alkotmánybírósághoz. Így akarják az AH szerződési feltételeit "enyhíteni" és egyben kitolni a felkerülés határidejét (megkerülni a törvényben rögzített határidőt). Nem vagyok jogász, de ha egy szerződést megtámadnak (AH-NHH), akkor annak a "kérdéses" feltételei is felfüggesztődnek a jogi procedúra idejére a szerződő felek között. Mondjuk a törvény érdekes módon csak a TV2 és RTL esetére írt elő szerződéskötési kényszert december 1-ig.

[ Szerkesztve ]

(#1422) zhagyma válasza zhagyma (#1421) üzenetére


zhagyma
őstag

Azt se felejtsük el, hogy az alkotmánybíróság akár meg is semmisítheti a törvényt. A kereskedelmi adóktól ez nem volt egy rossz gondolat, de minket ez nam nagyon vígasztal.

(#1423) JohnBeehive válasza bzoley (#1412) üzenetére


JohnBeehive
csendes tag

Tudjuk, hogy a 38-as csatornán semmi nem nézhető, de olyan kecsegtető, mert míg például nálam, a 62-es csatorna produkál egy 0-10%-os jelet, addig a 38-as egy erős 90-100%-ot. Egyébként az mit jelent, hogy privát? Valaki feltett egy adót a panelház tetejére, és saját örömére sugározgat :D ? Vagy ez egy olyan valami, amit az AH sugároz ? (Gondolom, ez utóbbi a helyes megoldás) És ha ezen a csatornán ilyen erőségű jelet képes produkálni, akkor a hivataloson miért nem? Tudom, sokat kérdezek, de nem vagyok még annyira járatos a témában...

(#1424) #69182976


#69182976
törölt tag

Ja nekem is csak az a privát csatorna jön be. De ha teszt-adásokat tudtam nézni akkor ezt miért nem?

(#1425) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

Zoli!
A Duna egészen pontosan melyik frekin jön be most?

(#1426) szbalogh


szbalogh
őstag

Sziasztok!

Kab-hegyről van valami infó? Onnan is jön már? berhidán én nem fogok semmit pedig elvileg itt is kéne valamicskét legalább érzékelni.. :F

Nick: HE_Storm

(#1427) szbalogh


szbalogh
őstag

Leadtek dtv1800H kártyám van. Ez lehet a gond?

Nick: HE_Storm

(#1428) Rick4 válasza bzoley (#1412) üzenetére


Rick4
félisten

Nem látom azt, amit leírtál.. [link] :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1429) Cben válasza szbalogh (#1427) üzenetére


Cben
csendes tag

Biztos hogy nem , mert nekem is az van és tökéletesen működik.
Cegléden (tehát a Széchenyi-hegyi adó hatókörének a szélén) 4emeletes tetején egy lepke antennám van Széchenyi-hegy felé fordítva és mindenféle erősítő nélkül 100%-os a jel a 802MHz-n TSreader szerint. Szombaton amikor tesztelték a Szentesi adót akkor egy erősítős szobaantennával is volt értékelhető jel (Szentes felöl), de azóta ezt nem sikerült megismételnem (most vagy kisebb a teljesítmény vagy a C mux nem terjed olyan jól :) )

(#1430) szbalogh válasza Cben (#1429) üzenetére


szbalogh
őstag

Nekem egy 1.5m-es Yagi van a tetőcsücsökben amivel tökéletesen jönnek az analóg adások. A koax 818MHz-re vágott hurokillesztő kábellel van rákötve. Mi lehet akkor a baj?

Nick: HE_Storm

(#1431) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Bátorkodtam felhívni a MinDIGtv ingyenes számát, és érdeklődtem, hogy miért nem fogható az adás.
Azt mondták még csak tesztek folynak, 2-3 nap múlva indul be a tényleges adás az 55 és 62-es csatornán.

⭐ Stella

(#1432) Capella válasza JohnBeehive (#1423) üzenetére


Capella
senior tag

Ugyanez van nálam is. Tudom, hogy a 38-as csatornán vett 4 digitális szolgáltatás, nem jó semmire, de legalább magas jelszinttel jön W4500 tévén. :DDD Szóval valami mégis van.
Ha picit talán rosszabb is ez a jel, mint a korábban megszűnt tesztadás volt, ahogy a pre és post viterbi és CODFM adatokból tippelni tudom.
Ez is csak kézi keresésre jött be valahogy, automatikusan semmi. Talán van annyira intelligens a kütyü, hogy hülyeséget nem hangol be. ;)
A tesztadás tökéletesen jött egy passzív Thomson szobaantennának a keret részével, a két teleszkópos antennát be sem kellett tekerni.Most meg semmi. :O
De ahogy írtátok, mégis csak lehet valami, csak talán más polarizációval adnak. Próbaképpen betekerem majd a teleszkópantennákat, csak eddig nem akartam nagyon módosítani, mert elég érzékeny volt az elhelyezésre is. Ha nem a polcon volt ablakmagasságban, akkor nem volt jel sem.
Vagy az új csodás jövő adásához már kevés lesz a passzív antenna, és erősítős kell?

(#1433) radi8tor válasza Capella (#1432) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Elegendő a passzív antenna is. Az erősítős beltéri antennát arra találták ki, hogy le tudd tenni a TV mögé.

⭐ Stella

(#1434) wassermann válasza radi8tor (#1431) üzenetére


wassermann
Topikgazda

"... Azt mondták még csak tesztek folynak, 2-3 nap múlva indul be a tényleges adás az 55 és 62-es csatornán...."

Valószínűleg még mindig visszafogott a sugárzás (mert ha az olimpiát tudtam nézni HD-ben, akkor most nem nálam van a hiba). Pedig még a gépem is kipakoltam most az ablakba, de azon kívül, hogy 802 MHz körül lát valamit, se kép se hang : ))

(#1435) JohnBeehive válasza wassermann (#1434) üzenetére


JohnBeehive
csendes tag

valaki elmagyarázhatná nekem, hogy mi az, hogy a tesztek folynak. ja, így van! elvileg már 2004 óta folyan a tesztek... MinDig TV = Minek Digitális TV?

(#1436) bzoley válasza Tibiajax (#1425) üzenetére


bzoley
veterán

Az LHSite-on, és itt is megtalálható a kiosztás mindhárom körzethez. Keresd meg légyszíves.

Mod: közben előkerült(C muxok mennek)

Budapest, Széchenyi-hegy:
A - ch55 - 746MHz
C - ch62 - 802MHz

Szentes:
A - ch60 - 786MHz
C - ch65 - 826MHz

Kab-hegy:
A - ch61 - 794MHz
C - ch64 - 818MHz

Rick4:
Nem azt ígérted, hogy nem szólsz hozzám többet? Főleg nem traktálsz a faszságaiddal?
Ebben mi volt a poén, meg tudod mondani, vagy csak bánt, hogy senki nem beszélget veled?
Amúgy tessék, dátumot ugye nem írtam:[link]
És ha olyan sok kedved van okoskodni, kérlek fáradj a szolgáltatóhoz, azokhoz, akik mindezt megígérték, aztán szartak a fejünkre.

(#1437) vtechun


vtechun
veterán

belinkelem, ha nem baj :
T-Home Sat tv

(#1438) kutyuska válasza vtechun (#1437) üzenetére


kutyuska
aktív tag

+4500Ft az alapdíjon felül 4 HD csatornáért?

Itt ingyen kapsz egy kvázi-HD-t :)

[ Szerkesztve ]

" Babra munka, de megéri! "

(#1439) Tibiajax válasza bzoley (#1436) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Ok, megvannak. Most megy, de baromira szaggat. Gondolom, a teszt-állapot miatt. Másképp elég vicces lesz, ha egy lepkeantennát itt a kézben tartva is csak ennyire lez képes :D :U

(#1440) bzoley válasza kutyuska (#1438) üzenetére


bzoley
veterán

És mennyivel érdekesebb, mint az HBO :D
Bár, amióta felkeltem, a Duna megy(és egész jól). Már kezd hiányozni a sok idióta telefonos játék a kertévékről.

Tibiajax:
Ha másképp nem, TSReader-rel próbálhatsz állítgatni az antenna pozícióján. Hátha találsz egy jobb helyet.

[ Szerkesztve ]

(#1441) wassermann válasza vtechun (#1437) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Örömteli, olcs dolog, de ebben a topikban nem tudunk mit kezdeni vele (valószínűleg erősen kódolt DVB-S).

(#1442) Tibiajax válasza bzoley (#1440) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Hehe, várj :) ez most nem pécés cumó, hanem egy real mpeg-4 set-top-box. Egyenlőre, ott tartunk, itt a kollegákkal, hogy egyikünk kitartotta az ablakon a lepkét :D, mi meg toltuk a search-öt. Meg is találta végre a két Duna-t. Szaggatva bár, de megvannak. EPG is megy.
A cumo maga nagyon komoly, kínai, taiwani és ausztrál területi beállításokat ajánl fel, a kínaival találtuk meg két frekit. :)

(#1443) bzoley válasza Tibiajax (#1442) üzenetére


bzoley
veterán

Úgy egy kicsit más a helyzet, akkor marad az ablakon kilógás:)
EPG rendesen megjelenik? Karakterek megfelelőek?

[ Szerkesztve ]

(#1444) Tibiajax válasza bzoley (#1443) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

mmm..megjelenik, karakterek (ékezetek, stb) is rendben vannak. Azzal nincs gond. A stabilitásban kell fejlődni még.

[ Szerkesztve ]

(#1445) bzoley válasza Tibiajax (#1444) üzenetére


bzoley
veterán

Először nálam nem stimmeltek a betűk, hiányoztak az ékezetes karakterek, aztán ellenőriztem, nem szoftverhiba. Később más is jelezte, hogy nincs minden rendben. Ezek között volt STB, és TV is. Nálam még a Teletext-et sem találja meg. Egyelőre gáz, amit csinálnak.

(#1446) tomionne válasza zhagyma (#1419) üzenetére


tomionne
csendes tag

OFF: Szia.Köszi az infót, de nekem sima 16:9-es katódsugaras tv-m van, nem láttam értelmét hd-re váltani műsor nélkül.Ezekért a csatornákért is meggondolandó még.Mert teszem azt felkerülnek a kertv-k akkor sem valószínű, hogy tényleges hd adást fognak adni még 1-2 évig.Max felkonvertált adás lesz. Bocs az offért.

(#1447) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Erősítsétek már meg, hogy működik Budapesten a 62-es csatornán az adás?

Megakad a hangolás a 62-esen, de nem tárol el semmilyen adót a TV.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#1448) bzoley válasza radi8tor (#1447) üzenetére


bzoley
veterán

Mőködik(itt-ott). Nálam egész nap a Duna megy(elfelejtettem elkapcsolni onnan). :)

(#1449) radi8tor válasza bzoley (#1448) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Elfordítottam 90 fokkal az antennát és végre behozta a DunaTV HD-t és Autonomia-t.

Majd belövöm pontosabban az antennát ha asszonykám bejezzte a TV nézést :)

⭐ Stella

(#1450) bigdigit válasza Cben (#1429) üzenetére


bigdigit
addikt

érdekes neked cegléden megy nekem pest déli részén ma semmi jel:)
pedig az olimpiát is így néztem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.