Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) kutyuska válasza red6t6 (#400) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Ha más okos ötlet nem lesz belátható időn belül, akkor az alábbiak közül valamelyik:

- Ha nem használnád másra a cyberlink kodeket, akkor szedd le. Ha továbbra sem műxik: távolitsd el a tuner drivereket, PVR2-őt, újraindítás, takarítás ( pl. Ccleaner ), újratelepítés.
- Ha igen, akkor ugyanezek a lépések, csak cyberlink kodek marad.
Esetleg fekete kakas áldozása holdtöltekor :) . (Ma éjszaka vagy szombaton holdfogyatkozás lesz)

Nekem szűz Win telepítésre 3x próbálkozás után működött csak, az okát a mai napig nem tudom. 100%-ra kihajtotta az X2 3600 -as procimat és szakadozott. Most 50-70% a prociterheltség, Ati HD2600-as videokarival pedig 8-10%

[ Szerkesztve ]

" Babra munka, de megéri! "

(#402) aeroxr válasza Savanya (#399) üzenetére


aeroxr
tag

Az sd adásokat gyengébb erősséggel sugározzák, nekem is csak HD van, korábban pedig ment az sd is.

The truth is out there.

(#403) wassermann


wassermann
Topikgazda

Valószínűleg tényleg így van, mert most nálam is csak a két HD-s csatornát hajlandó megjeleníteni. A többire azt írja "gyenge jel".

(#404) Bubukain


Bubukain
senior tag

tsreaderrel próbálom belőni az antennát.
a strength érték mikor jobb ha magasabb vagy ha alacsonyabb?
mert nekem strength: 140 quality: 80-100 és mégsem talál a dvb viewer egyetlen csatornát sem.
mi lehet az oka szerintetek?

(#405) Bubukain


Bubukain
senior tag

na beindult.
viszont mindent feltelepítettem, (van H.264 codec is) ennek ellenére csak hang jön be kép nincs.

(#406) wassermann válasza Bubukain (#405) üzenetére


wassermann
Topikgazda

A géped egyébként bírja a HD dekódolásának terhelését? A #43-asban van egy letöltött HD mintafilm, próbáltad lejátszani?

(#407) #69182976


#69182976
törölt tag

DVBViewer-ben hogyan tudom előcsalogatni a Dunát és a többi földfelszíni adót? Mert nekem csak m1 HD és m2 HD-t találja.

(#408) gyiku válasza wassermann (#406) üzenetére


gyiku
nagyúr

nekem az smplayerrel kepregeny :)

hüllő

(#409) #65675776 válasza gyiku (#408) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nálam azonos procival 60% körüli procterheléssel megy.

(#410) Bubukain válasza wassermann (#406) üzenetére


Bubukain
senior tag

persze, egy quad dübörög benne.
amúgy megvan a probléma.
mivel virtualis windows alatt próbáltam beüzemelni a kártyát, kiderült hogy a parallels desktopban elcseszték a directx emulációt ezért nincs kép a preview ablakban.

(#411) Bubukain válasza #69182976 (#407) üzenetére


Bubukain
senior tag

szerintem antena függő a dolog.
nálam itthon befogta mind a 6 adót, míg az Örs Vezér térnél csak a 2 digitálisat

(#412) wassermann válasza Bubukain (#410) üzenetére


wassermann
Topikgazda

"... virtualis windows alatt próbáltam beüzemelni ..."

Ez már egy fajta perverzió : ) ! Közben egy Tiger és egy Ubuntu is futott a gépeden?

(#413) #69182976


#69182976
törölt tag

MotoGP lehetett volna szélesvászon...

(#414) Bubukain válasza wassermann (#412) üzenetére


Bubukain
senior tag

lehet hogy perverzió, de sajnos osx alatt nem működik a gigabyte u7000 így kénytelen vagyok virtualba nyomni :)

(#415) aeroxr válasza #69182976 (#413) üzenetére


aeroxr
tag

Ez így van, kár érte :(((
Lehet hogy a közvetítés nem volt HD, mármint ami az m1-hez ment.

The truth is out there.

(#416) aeroxr válasza Bubukain (#414) üzenetére


aeroxr
tag

Később én is osx-en akartam valami virtualizációval működésre bírni a tunerem, felejtős?
Csak paralells-szel próbáltad?

The truth is out there.

(#417) wassermann


wassermann
Topikgazda

Na volt egy kis időm és sikerült hosszabb koax-ot is vennem, így íme a tapasztalatok:

Fujit-Siem.DVB-T-Analog tuner + M2AVM-HDMI + A64X2@2333MHz + 512MB
Asszem az integrált grafikával talán ez a minimál konfig amin elmegy már a HD.

Sajnos az alaplapra integrált chipset (690G) hiába tudja HDMI-t és a DxVA-t, mivel saját RAM-ja nincs, a VGA a CPU-n keresztül éri el a közös RAM-ot. Ez az egész rendszert visszafogja. A beindulás iszonyú, talán azért is mert egyébként sem túl sok a gépemben a RAM. Amikor már megy nincs semmi gond, viszont a DVB-T csatoló szintén nagyon lassan vált csatornát (közben feldob egy Siemens feliratot takarásnak). A C&Q tiltva, mert az még jobban vissza a grafika felállását.

Vételi hely Buda (botantenna az ablakpárkányon, nincs rálátás sehova) erősség 38%, minőség 93%.

[ Szerkesztve ]

(#418) bzoley válasza wassermann (#417) üzenetére


bzoley
veterán

Az előbb egy ezer éves Amilo-val próbálkoztam, a legkisebb siker nélkül :)
Még a programból kilépni is sok türelem kellett. Hiába, amit követel a HD, meg kell adni neki.
Kicsit soknak tartom azt a 10 másodpercet, de gondolom, maga gép is "rásegít" egy kicsit. Egy-két másodpercnél nem több nálam a váltás, igaz gép is van hozzá.
Nem akarod a "csatoló" szót lecserélni mondjuk vevőre? Elég "érdekesen" hangzik, és nem is teljesen korrekt.

Közben a tévések is dolgozgatnak, egész eredményesen. A bal oldali a 610MHz-es, a jobb pedig a 714-es adás. Még a végén nem kell annyi feketét nézni.

(#419) wassermann válasza bzoley (#418) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Kicsit talán szörnyűbbnek festettem le, mint amilyen. Csak a beindulás és a csatornaváltás lassú, ha megy nincs gond. Most is erről a gépről írok, a TV-t ledobtam a tálcára, de ha rákattintok minden gond nélkül rögtön felugrik és megy gyönyörűen.

(#420) bigdigit


bigdigit
addikt

nálam mostanában a tuner nem is talál jelet mpeg2-ben. :U
nagyon levették a kakaót.

(#421) SzaboZE válasza wassermann (#3) üzenetére


SzaboZE
addikt

Hát nem tudom, sehol nem említenek MPEG4-et erre a tunerre...

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#422) SzaboZE válasza aeroxr (#222) üzenetére


SzaboZE
addikt

"Spec. sw-rel mindegyik hybrid képes HD adások fogadására."

Erről tudnál bővebbet írni? Nekem egy Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stickem van (330E).

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#423) wassermann válasza bigdigit (#420) üzenetére


wassermann
Topikgazda

A sugárzott MPEG2-es négy csatorna jele, tényleg gyengébb mint a két HD-sé. Sajnos nem jegyzetelek, de ha jól emlékszem múlt héten a jel nagyobbnak tűnt.

(#424) aeroxr válasza SzaboZE (#421) üzenetére


aeroxr
tag

Amint már írtam szűz xp-n gyári sw-rel hibátlanul kezeli az mpeg4 h.264 adásokat.

The truth is out there.

(#425) aeroxr válasza SzaboZE (#422) üzenetére


aeroxr
tag

Topik elején vannak felsorolva az alternatív lehetőségek 18.hsz kb. azokkal érdemes próbálkozni, dvbviewer támogatja a pinn. tunereket ha jól emlékszem.

The truth is out there.

(#426) Macka


Macka
veterán

Erről mi a vélemény? Gigabyte P8000

(#427) micro válasza wassermann (#423) üzenetére


micro
addikt

Az mitől lehet, hogy a 2 HD-s csatornának csak a hangját hallani Vista Media Center-ben.
Az Avermedia saját programjában bejön a kép is.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#428) bzoley válasza micro (#427) üzenetére


bzoley
veterán

Frissíteni kéne a Media Centert.

(#429) micro válasza bzoley (#428) üzenetére


micro
addikt

Hogyan?

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#430) szab.tam válasza bzoley (#428) üzenetére


szab.tam
nagyúr

hi!

na, vettem a bátorságot, és elővettem az utált dazzle (pinaccle csökevény), hybrid stick usb-t. bedug, telepít cd-ről driver feltétel beavatkozás nélkül, pinaccle szoftverek mellőz.

restart. winfast pvr2 indít. 1x -> pvr3000. 2x -> pvr2000
a 3. indítás után szokásos nagy ablak, és kiírja: elérhető wdm eszköz nem található.
de, ha rákattintok a beállításoknál a digit. vid. felv-re, ott van a pctv hybrid....

most akkor mi van? :F

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#431) bzoley válasza szab.tam (#430) üzenetére


bzoley
veterán

Ilyet nekem most gyári tunerrel csinálgat. Én azt szoktam tenni, hogy lelövöm a harmadikat, majd a másodikban átállítom az eszközt. Olyankor már megy. Persze ez még nem garancia semmire.

micro:
Windows Update

[ Szerkesztve ]

(#432) micro válasza bzoley (#431) üzenetére


micro
addikt

Esatleg men tudod melyik csomag segitene a Vista Media Centeren, hogy tudja a HD adások képét is dekódolni?

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#433) szab.tam válasza bzoley (#431) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ebből most egy kukkot sem értek.
eszközkezelőben tiltsam le az egyik leadteket?
és mi az, hogy átállítom az eszközt? hova, mire?

ja, asszem értem....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#434) bzoley válasza szab.tam (#433) üzenetére


bzoley
veterán

Nem, a harmadik indítás után, amikor a hibaüzenetet kapod, bezárod a harmadik PVR2-t. Majd a másodikban megpróbálod átállítani az eszközt. Azt mondtad, ott van a listában.
[link]

micro:
Nem tudom, se Update-et, se Media Centert nem használok, de gondolom, oda lesz írva, hogy Media Center frissítés. Másoknál segített, azt tudom.

[ Szerkesztve ]

(#435) szab.tam válasza bzoley (#434) üzenetére


szab.tam
nagyúr

jó a listád! :D

megértettem avégén, elvileg ment is volna, de: kiválaszt, ok. azután már nem emlékszem, pontosan mit csináltam, de el kezdett villogni az egész képernyő, majd kilőtte a vga-t, reset, madj amikor visszajött a win, a leadtekek képe lila, a másik fénytelen.... usb ki, restart, és már rutinosan csináltam egy win visszaállítási pontot... dazzle végérvényesen a szekrénybe került. inkább veszek majd egyleadtek digit (hybrid) karit.

pcie-esben van egyáltalán? mert csak az van már szabadon. meg kérdés, hogy a hd-hez elég-e a E1200@2,8ghz dual celka. a gyakorlatban az összes valós 1080 soros, (nem 1920*816...) mkv-t is csont nélkül viszi.

mindig mondom, hogy pinaccle és tsa-inak a kukában helyük....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#436) szab.tam válasza bzoley (#434) üzenetére


szab.tam
nagyúr

pipa vagyok. csak néztem volna kicsit az olimpiát hd-ben.... igaz, zuglóban lakom, de a hhhegyet-et telibe látom a 3. emeletről, így tutia vétel... :O

de a wint nem akarom összeborogatni. az a rémálmom, és ezzel a tv-vel már 1x sikerült. rosszabb, mint ccc-t telepíteni net2.0 keretrendszer nélkül. vagyis hasonló....

még jó, hogy 20k-ért vettem. 5-ért lehet vinni....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#437) bzoley válasza szab.tam (#435) üzenetére


bzoley
veterán

Miért ne lenne? A Px-esek minde PCIe-s tunerek. PxDTV2300 H, PxDVR3200 H
E8200(2.66GHz) mellett ~40-40% a cpu használat. A többit kalkuláld ki. Talán elég lesz a cerka is.

(#438) szab.tam válasza bzoley (#437) üzenetére


szab.tam
nagyúr

az első anyázás után lehiggadtam....

a digital tunert mi lenne, ha kmplayerrel nyitnám meg?
ha gyenge, akkor meg ott a nagy gép. de asszem inkább veszek még egy leadteket. azokban még nem csalódtam. se tv-ben, se vga-ban....

és thx... :R

ja, és mi hír a félmagas dupla hybrid pvr leadtekről?

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#439) micro válasza bzoley (#434) üzenetére


micro
addikt

Kosz a segitseget, de:
Nem talaltam Media Center frissitest.
Lehet, hogy a 64 bit-es verziohoz meg nincsen kesz?

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#440) wassermann


wassermann
Topikgazda

Bár a kevés szabad hely miatt rögzíteni nem enged és az 1280*1024-es monitoron csak HD-ready felbontásban nézem - Mióta tegnap összeraktam a dolgokat, nem tudok betelni a HD-s olimpiai közvetítéstől. A sima TV-t már nem is nézem...

[ Szerkesztve ]

(#441) bzoley válasza wassermann (#440) üzenetére


bzoley
veterán

Hozzá lehet szokni.
A Leadtek-esek már le sem maradnak semmiről, a TimeShift is működik oda-vissza. Lassan jobban kezeli a PVR2 a HD adásokat, mint a hagyományos analógokat :)

(#442) frankps válasza wassermann (#40) üzenetére


frankps
csendes tag

Köszönöm hogy olvasdad a blogomat: http://www.frankps.net/

Mindkettö szülöm Magyar, de nehézen irok magyarról ...

I haven't read through the whole thread, so just a few things about DVB-T in Norway:

* The picture and sound quality on RiksTV is great, but there is not enough bandwidth for HDTV. Even with H.264. So in Norway DVB-T in the future will not be able to compete with satellite or cable-tv.
* There is no DVB-T tuner available for PC/Mac. All solutions for H.264 is only software based and making use of to much CPU. And there aslo no PC tunder with card reader.
* There is no PVR solution available in Norway over 1 year after DVB-T was officially launched.

Üdv.,

Frank Paul Silye
http://www.frankps.net

(#443) Grobby


Grobby
tag

van most adás?

Üdv,G

(#444) Rick4 válasza Grobby (#443) üzenetére


Rick4
félisten

adás mindig van, a vétel szokott kérdéses lenni.. :DDD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#445) Grobby válasza Rick4 (#444) üzenetére


Grobby
tag

jaja, az kellene... a helyzet az, hogy most kábelen is jön már idehaza elvileg, csak nem tudom, hogy megfelelőek-e a beállításaim / meg hogy kell-e valamilyen szűrő a tuner elé... majd csütörtökön megérdeklődöm a szolgáltatónál...

Üdv,G

(#446) wassermann válasza frankps (#442) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Kedves Frank, Milyen meglepetés! Amikor a #39-es hozzászólást írtam, nem gondoltam volna, hogy egy magyar blogjában olvasgatok.
Ugyanez történt velem a múlt héten, amikor egy SETTOPBOX után kutattam. Ezt a típust majd Magyarországon is árulják, de valamilyen botrány van a szoftvere miatt ZINWELL. Amikor erről olvastam, az új-Zéland-i cikk végén egy magyar ember nevét találtam (Nandor Tanczos).

[ Szerkesztve ]

(#447) Grobby


Grobby
tag

Vettem egy msi hibrid tunert (usb) és megy a PVR2-vel. a bajom csak az hogy nem tudom hogyan kell átváltani dtv funkcióba, hogy kereshessem az adókat.
Vki segítség?

Üdv,G

(#448) wassermann válasza Grobby (#447) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Szerencséd van. Kíváncsiságból én is letöltöttem a PVR2-t, de a Fujitsu-Siemens hibriddel nem hajlandó semmire sem ... : ((

(#449) lejszlo


lejszlo
csendes tag

Az a baj ezzel a HD-vel szerintem, hogy aki a monitoran mar nezett DVD-t vagy valami jobb minosegu cumot, annak a HD adas nem akkora durranas. Legalabbis en nem ajultam el annyira a monitorom elott, mint amennyire talan kellene.. Vagy csak en vagyok hisztis... :)

(#450) NoX válasza lejszlo (#449) üzenetére


NoX
senior tag

Igen! Hisztis vagy! :D

Attól függ mekkora monitoron nézed. Ha 15"-ösön, akkor persze, hogy nem nagyon látsz különbséged DVD és HD között.
Próbáld ki 22" vagy 24"-oson FULL HD-t nézni. Én kb. agyam eldobtam. Egyrészt attól, hogy milyen szép az olimpiai közvetítés, másrészt, hogy milyen olcsón elérhető a HD adás. Csak egy tuner, azt csá, minden kábel, meg antenna maradt a helyén, régibe.
(Nekem még olcsóbbra is jött ki, mert eladtam az analóg tunerem, és kicsivel kiegészítve vettem egy digitálisat.)

Ha vége az olimpiának, mit fogunk nézni? :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.