Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) zhagyma válasza wassermann (#1600) üzenetére


zhagyma
őstag

Igazad lehet. Nem néztem a képet. A jelterjedés furcsaságaira próbáltam magyarázatot találni és közben ugrott be a "helikopteres" ötlet.

Az Antenna Hungária a német Kathrein-t bízta meg a budapesti UHF-antenna rekonstrukciójának elvégzésével. A Kathrein mérnökei az elvárásoknak megfelelő 12 szintes antennarendszert terveztek, amely a simulcast időszak (egyidejű analóg és digitális műsorsugárzás) és az időszakot követő DVB-T sugárzás követelményeinek is megfelel.

azaz val=sz\n\leg mindenre gondoltak.

[ Szerkesztve ]

(#1602) DarkByte


DarkByte
addikt

Felbuzdulva azon hogy több ember is írta valószínűleg erősödött az adás Szentesen (pl. zhagyma köszi), teszteltem egyet megint, viszont ugyanazt kapom. Strength: 0% Signal: 0%. Kezdem azt hinni hogy valami a tuner -el van, analóg módban a megfelelő csatorna helyeken én látok változást az alap szemcsésedéshez képest (persze ez nem jelent semmit mert dekódolni valahogyan még nem megy fejben :DDD)

Senki nem próbálkozik Szegedről? :F

(#1603) zhagyma válasza DarkByte (#1602) üzenetére


zhagyma
őstag

Szia! Egy a források közül, a 695 hozzászólás (kisspepe). Sajnos csak így tudom linkelni.

[link]

(#1604) Lion_Hu


Lion_Hu
csendes tag

Gyerekek, én erősítős szobaantennával is csak max 66%-os minőséget tudok pesten XIX. kerben összehozni, hiába tekergetem, forgatom, pattogtatom...... :) Pedig padlástérben.....

Így megy a két csati, de ennyi....., elszomorító.....

Almafa

(#1605) wassermann válasza Lion_Hu (#1604) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Én még azt is elképzelhetőnek tartom, hogy jelenleg nem a nagy torony hanem a mellette álló pici tartalékok egyike sugároz ...

(#1606) DarkByte válasza zhagyma (#1603) üzenetére


DarkByte
addikt

A két forrás úgy tűnik egy és ugyanaz. Ez a srác nagy valószínűséggel haverom munkatársa. Pont ugyanezt a beszámolót kaptam ugyanis délelőtt. De legalább jó hír hogy Félegyházán működik, ha jövő hétvégén hazajutok majd próbálkozom kicsit, de nem sokat mert vizsgaidőszak jön :Y

(#1607) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Hello, az egész azért felháborító, mert volt anno 3-4 évig kisérleti adás mpeg2-ben -> teljesen jól tudtam venni. Majd amikor kiderült az mpeg4, akkor olimpia+teszt adás -> gond nélkül jött. Most itt a végeleges, és semmi jel nem jön, csak 610-en a DVB-H 90%-os jelszinttel. Kérdem én, a tesztelésnél nem a végleges beállításokkal kéne sugározni, hogy fel lehessen mérni hogy fog-e működni. Vagy kitesztelték azokat a beállításokat, amiken biztos nem fogja senki venni :W . Meg én úgy tudtam, hogy a digitális adás előnye a jobb foghatóság, elvileg a digitális rádiónál azt igérik, hogy pl autóban megszünik az, hogy elmegy a vétel egy völgyben. Na mi erre is rácáfolunk. Remélem az AH-nál azért osztanak majd jó kis prémiumot év végén, hamár ilyen ügyesen bevezették határidőre.

Laci

(#1608) radi8tor válasza kutyuska (#1596) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az én Sony W4500-amon is hibásak az ékezetes karakterek. Azt írták erről az oldalon, hogy a MinDIGtv matricával ellátott készülékek jól mutatják az ékezetes karaktereket.
Szerintem marad is ékezetesen a sugárzás, mert ha nem lenne ékezetes az lenne baj az ország másik felének. Addig csak az LCD TV szoftverfrissítésében bízhatunk. (Ha lehet ilyet csinálni)

⭐ Stella

(#1609) ati2 válasza DarkByte (#1602) üzenetére


ati2
őstag

Meg tudom erősíteni én is a szentesi C mux-nak (826 MHz) odatekertek rendesen, legalábbis ÉNY-i irányban.
Tegnap este 36 dB-el erősítéssel jött csak jól (ez a max az antennán), most kb 15 db-es erősítéssel lehet befogni ugyanazt a jelszintet:

TSReader átlag: Strength: 1600-3200 Quality: 90-100% (tányéros szoba antenna az ablakban @ 15 dB erősítés)

Viszont rettenetesen ingadozik a jelszint véletlenszerű időközönként 1-30 másodperc között, vagy megnő, vagy csökken 2x -esre :W ,

Ha kisebb erősítést használok, akkor azért nem fogom jól a jelet, ha nagyobbat akkor meg túlvezérelt lesz a jel pár másodpercre és a Tuner lekapcsol addig :W

Mod:
Szentes A mux (786 MHz) nem ad még mindig semmit :(

[ Szerkesztve ]

(#1610) nrc


nrc
tag

Végre adnak valamiféle hivatalos magyarázatot arra is, hogy a jelenlegi vételi lehetőség miért gyengébb a kísérleti adásnál és a DVB-H-nál tapasztaltnál:

"Hogyan lehetséges az, hogy a DVB-H-s sugárzás a 38-as csatornán magasabb jelszintű, mint a DVB-T csatorna?

A DVB-T és a DVB-H esetében az engedélyezett maximális teljesítménnyel sugárzunk, azonban a DVB-H esetében ez a lehetőség lényegesen nagyobb.

A kísérleti adásnál az 51-es csatornán kifogástalan volt a vétel, most viszont gyakorlatilag nem működik. Nem lehet visszaállni a korábbi, alacsonyabb számú csatornákra?

Az 51-es csatorna ideiglenes, kísérletekre szánt frekvencia volt Budapest környékére. Az üzemi adóhálózatokra, az egész ország számára, a frekvenciákat hosszas nemzetközi koordinációs folyamatok után osztják ki és határozzák meg a teljesítményeket annak érdekében, hogy a hazai és európai műsorszolgálatok ne zavarják egymást, Magyarország számára ezeket a csatornákat osztották ki."

A forrás:
http://www.mindigtv.hu/Gyik.aspx

[ Szerkesztve ]

(#1611) gdiwa


gdiwa
csendes tag

Hordozható zsebben elférő tetőantenna a magyar magyar valóság a működőképes vételhez , mert itt valami nagyon nem stimmel ....

(#1612) Gusztáv válasza nrc (#1610) üzenetére


Gusztáv
addikt

Király, akkor mért nem a DVB-T van a 38-as csatornán? Ja mert a DVB-H-ból lesz a pénz, mert ugye ezen fog menni a mobil tv-s, előfizetéses rendszer :(( . Azért az 51 csatin a kísérleti adás vagy 4-évig nem zavart senkit. Mondjuk egy szót sem szólok, most megy nálam is a két adó :C . Visszaszereltem az antennámba az erősítő kábelét (eddig nem volt bedugva és csak kerülgetni kellett), de most sincs bekapcsolva, mert csak ront az adáson, 40% felett még a tv tuner-je is lekapcsol, gondolom túlvezérli. Én tényleg csak azt nem értem, hogy a kísérleti adás hogy lehetett annyira jó 2,5kW-on?

Laci

(#1613) kutyuska


kutyuska
aktív tag

A Leadtek tuneremen most csak a kódolt ATV/hírTV jön.
A 802MHz teljesen üres. Se PVR, se TSReader, se DVBvierwer nem talál rajta semmit. :F
Miközben a Sony W4000-n tökéletesen jön a Duna/Duna II, valamint a kódolt ATV/HírTV
E két utóbbi hangja HE-AAC a Sony szerint.

A Sony az alábbi műszaki infókat adja a DVB-T vételről:
jelszint: magas :)
Pre Viterbi: 3,95 e-3 5s: 3,75 e-3 UEC:0
Pro Viterbi:0 5s:0 COFDM AGC: 55-70 között ugrál

Az e-3 gondolom 1/1000 lenne, de a többiről halvány lila dunsztom sincs.

" Babra munka, de megéri! "

(#1614) radi8tor válasza kutyuska (#1613) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Minél kisebbek a számok (Pre Viterbi és 5s (5 mp átlaga)) annál jobb a Bit hiba arány vagyis jobb a vétel. e-4 az már jónak számít. Pl 2,5 e-4

⭐ Stella

(#1615) bzoley válasza kutyuska (#1613) üzenetére


bzoley
veterán

TSReader: 62-es kiváló, 55-ös értelmezhetelen, nem vehető. Vagyis pont fordítva, mint nálad.

[ Szerkesztve ]

(#1616) radi8tor válasza bzoley (#1615) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem az a helyzet, hogy más polarizációval ad a két transzponder?

⭐ Stella

(#1617) bzoley válasza radi8tor (#1616) üzenetére


bzoley
veterán

Fogalmam sincs.

(#1618) Clemi


Clemi
veterán

Újabb tapasztalat...

A fene se gondolta volna, de leforgattam a szoba antennám két botja között lévő trapéz alakú műanyag antennáját vízszintesre és lám megjött a 802 Mhz-en a DunaTV HD, és az Autonomia SD adása 100%-os minőségben.

Mindezt Békáson, (Bp, III. ker.) egy panel 9. emeletén a szoba ablaktól legtávolabbi sarkában, Winfast PVR3200H kártyával

[ Szerkesztve ]

(#1619) kutyuska válasza bzoley (#1615) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Ugyanazon az antennán levő Sony-n pedig bejön a 802 Mhz.
Hogy van ez?

[ Szerkesztve ]

" Babra munka, de megéri! "

(#1620) bzoley válasza kutyuska (#1619) üzenetére


bzoley
veterán

Kis piszkálgatással azért megfogtam :)

Csak így analóg adások mentek el, egyedül a TV2, és az RTL lett jobb.

(#1621) kutyuska válasza bzoley (#1620) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Az itteni topicban is hasonló gondok vannak: [link]

" Babra munka, de megéri! "

(#1622) bzoley válasza kutyuska (#1621) üzenetére


bzoley
veterán

Szoktam olvasgatni. De ezek szerint csak a megfelelő antenna beállításon múlik a dolog. TSReader hiba nélkül hozza mindkét frekit.

(#1623) kutyuska válasza bzoley (#1622) üzenetére


kutyuska
aktív tag

A TSReader-rel most is nagy 0 a 802 MHz. Nem 18% vagy 23% hanem 0.
" Signal: not tuned "
Néhány esőfelhő útban van :)

A Duna II nagyon tömörített, silány minőségű adás kb. 2 Mbit/s sávszéllel. Pl. a nagyobb bőrfelületek helyett csak foltok vannak. Anno a VHS produkált ilyet a 100. lejátszás után. Csak ahhoz nem kellett drága cucc.
Szerencsére a párttévéket nem látom a 1,5Mbit/s sávszélességükkel.

[ Szerkesztve ]

" Babra munka, de megéri! "

(#1624) zhagyma válasza bzoley (#1622) üzenetére


zhagyma
őstag

Hát a szélessávú antennákról ennyit érdemes megjegyzni (726):

[link]

ikább bemásoltam.

Hát az ATV/Hírtv páros már tegnap is volt, sőt néhány órán át mégcsak nem is kódolták. Az meg, hogy jobb a jel, mint a 62-n, a nem "sávhangolt" antennák esetében természetes is. Ezeket a szélessávú "mifenéket" sávközépre tervezik, majd jól "elrontják", hogy így át lehessen fogni velük a teljes tartományt. Nyilván rosszabbak alul-felül, mint a középhez inkább tartó frekiken. Nálam kb. 20 dB erősítés kell a 62-re, míg az 55-ös beéri egy laza 0-val is.

[ Szerkesztve ]

(#1625) ati2


ati2
őstag

Találtam egy jó kis beltéri antenna tesztet [link] :D
Az már biztos, hogy csak UHF antennát kell venni a széles sávú helyett...

(#1626) gdiwa


gdiwa
csendes tag

Nálam végul bejött usb-s vevővel a a két duna , FÜGGÖleges polarizációval betonházak között kis 4 elemes antennával , de még az autonomia is szaggat .

(#1627) kutyuska


kutyuska
aktív tag

Nálam továbbra is Signal:89% Quality:89% 746 MHz-en.
802 MHz-en pedig 0!
Valahol jó kis szűrő lehet, vagy az elosztóm adta meg magát

" Babra munka, de megéri! "

(#1628) #69182976


#69182976
törölt tag

746mhz-en nekem is nagyon jó a vétel (signal kb max), de mégse találja meg a csatornákat. Azért mert kódolt?

(#1629) gombi86


gombi86
csendes tag

Sziasztok! Képernyőolvasóval használom a számítógépet. Keresgélés kicsit nehézkes. Úgy emlékszem volt itt letöltési link a tsreader-hez, de nem találtam! Légyszi valaki egy közvetlen linket küldjön nekem mail-ban, amire csak kattintok és jön a tsreader. egyet találtam, ott nem indult el a letöltés, majd közölte, hogy a kiszolgáló tulterhelt! ezt google-val kerestem. Segítségeteket előre is köszi. aztán már csak reménykedem hogy együtt fog működni a képernyőolvasóval a progi!

(#1630) PikkPukk válasza zhagyma (#1624) üzenetére


PikkPukk
csendes tag

Én is ecseteltem már korábban a képminőség problémát. Én sem értem, hogyan képesek ilyen szutyok képminőséget produkálni... Majd ha beindul a TV2/RTL, megpróbálok egy olyan filmet elkapni, ami megvan DVD-n is, és csinálok egy összehasonlító tesztet DVD, DVB-T/H264, és saját XVID és H264 CBR tömörítések között...

Az meg a másik, hogy nem elég, hogy jó kicsi teljesítménnyel sugároznak, még be is gyömöszölnek 10 digitális adást ugyanabba a sávszélbe, ahol eddig csak 1 analóg ment. Ez a kapzsiság csúcsa...
Jó, persze gondolhattuk volna, hogy még véletlenül sem fognak olyan ingyenes rendszert kiépíteni, ami a fizetős rendszerek (mint pl. az Antenna Digital, az AH levegőben terjesztett "kábeltévéje") számára konkurenciát jelentene... Éljen a korrupció meg a monopólium... Egy darabig - naívan - azt hittük, hogy végül is tökmindegy, hogy ki fogja sugározni a digitális tévéadásokat, csak minnél hamarabb induljon el, és akkor nézhetünk sok csatornát otthon tuti minőségben... Erre szokták mondani: nem nyert...

Egyébként meg be kellene vezetni a DVB-T2 szabványt, ahol már kb 35mbit/s az átvitel (a mostani 24 helyett), de akkor sem kellene 5-6 SD (6-7Mbit / csatorna) vagy 2-3 HD adásnál többet összecsomagolni, úgy elfogadható lenne a kéminőség... Na, ez az amit mi nem fogunk megkapni sose...

(#1631) wassermann válasza gombi86 (#1629) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Elküldtem, itt jelentkezz be és olvasdd el a privát üzeneiteid.

(#1632) PikkPukk válasza PikkPukk (#1630) üzenetére


PikkPukk
csendes tag

Hm, én a #1623-ra válaszoltam, nem a #1624-re, de végül is mindegy... :U

[ Szerkesztve ]

(#1633) tatosa


tatosa
csendes tag

Sziasztok! HVR-4000-es kártyám van, melyik szoftvert ajáljátok a DVB-T vételre? Milyen codek kell még hozzá, és mit kell beállítani a HD vételhez? Egyenlőre ennyi, előre is köszi a válaszokat!

(#1634) wassermann válasza tatosa (#1633) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Olvassd a topik elejét:

Szoftverek 1. lap közepe, kodek és lejátszás 1. lap vége, második lap

[ Szerkesztve ]

(#1635) iref-h


iref-h
tag

Sziasztok!
Talán nem is erre a fórumra tartozik, de a "TV tuner problémák" hoz írt kérdésemre nem érkezik válasz. Tudna e valaki segíteni, merre felé induljak el.
Vásároltam egy AVerTV Hybrid + FM Cardbus Tunert, azzal a reménnyel hogy a mostanában induló digitáli TV adást is nézni tudjam. Szentesen a Duna és a Duna Autonómia jött be. A probléma az, hogy szinte másodperces szaggatással, változással jön a kép.
MSI VR600X 240HU géppel használnám a tunerkártyát. A proc, dig. tv vétel közben 15 - 20% - on megy
Üdv.: iref-h

(#1636) Clemi


Clemi
veterán

Egy technikai kérdésem lenne, hátha valaki tud segíteni.

Létezik olyan antenna közösítő, amivel a kábelen érkező antenna jelet, és a DVB-T antenna jelét közösíteni tudnám? Amit eddig találtam, az egy UHF-VHF közösítő volt, de azzal az a baj, hogy a VHF oldalon 300Mhz fölött nem enged át így a kábelen érkező jelből a zöm TV csatorna brutál szar minőségű lesz. A másik egy egyszerű közösítő, de azzal meg az a baj, hogy ha rádugom a DVB-T antenna mellé a kábelen jövő jelet akkor az teljesen elnyomja a DVB-T jelet.
Most ott tartok, hogy állandóan dugdosnom kellene a kábelt, ha műsorforrást akarnék váltani.
Egyébként van már a Duna TV-ken kívül más DVB-T adás, mert én csak ezt a kettőt fogom, bár ezeket 100%-os minőségben.

(#1637) wassermann válasza iref-h (#1635) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Ha a proc tényleg alig mutat terhelést, akkor a PC-ben valószínűleg van bőven tartalék.

Nincs a lejátszóprogiban valamilyen térerősség jelző? Álltalában kettő szokott lenni: vételi erősség és vételi minőség. Azok mit mutatnak?

(#1638) wassermann válasza Clemi (#1636) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Közösítővel nem megy, mert a kábelTV ugyanazokon a frekvenciákon tartalmazhat más csatornát. A megoldás esetleg egy antenna átkapcsoló, ami a dugdosásnál már egy fokkal kényelmesebb.

A két Dunán kívül a HírTV és az ATV lehet még fent esetleg kódolva, én nem tudom meg nézni, mert nálunk nagyon minimális a jel : ((

[ Szerkesztve ]

(#1639) kutyuska válasza Clemi (#1636) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Ha nem TV-hez kell hanem tunerkártyához, akkor például Leadtek oldalán nézz körül. A DTV2000H-nak biztosan két bemenete van. ( Nálam legalábbis :) ) Megfontolandó a csere.
Ha TV, akkor marad az átkapcsoló, vagy igen drágán egy-egy lyukszűrő a DVB-T frekikre.

" Babra munka, de megéri! "

(#1640) Clemi


Clemi
veterán

Winfast PVR3200H kártyám van, amit most vettem, úgyhogy nem igazán cserélném le. Valamelyik PVR kártyához úgy emlékszem adnak egy külön panelt, amint analóg, és digitális antenna bemenet is van, csak fogalmam nincs lehet-e olyat valahol külön kapni, és valóban megoldaná-e a kábeltévé, és a DVB-t jelek szétválasztását, illetve közösítését, úgy hogy mindkét jel használható legyen.

(#1641) iref-h válasza wassermann (#1637) üzenetére


iref-h
tag

Valóban van térerő jelző, eddig erre nem figyeltem fel. Azt tapasztalom, hogy az analóg adás vétele közben a térerő a minimumon van, (legkisebb vonás) digitális adás vételekor már a csökkenö vonalakból álló ábra sem látszik, megpróbálom nagyobb teljesítményű antennával. Jelenleg a tunerrel adott kis botantennával próbálkoztam, gondolván hogy a szentesi adótól néhány km-re elég lesz ez is.
Köszönöm a gyors választ, a gondolatébresztő felvetést, a fejleményekről beszámolok.

Üdv.:iref-h

(#1642) wassermann válasza Clemi (#1640) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Igen az plusz kártya, pont egy elektronikusan vezérelt átkapcsoló. Ha a programból a kábelTV-t használnád arra a bemenetre vált, ha DVB-T-t néznél akkor a másikra.

(#1643) nrc válasza iref-h (#1635) üzenetére


nrc
tag

Hello!

Nekem Avertv Hybrid Volar HX usb tunerem van és a hozzáadott Avert 6-ot használva nálam is kb. 1 képet jelenít meg másodpercenként. A teszt sugárzás alatt volt olyan időszak is mikor folyamatos volt a kép, de nem ez volt a jellemző.

A jelenség okára még nem sikerült rájönnöm, de az biztos, hogy nálam az "Avermedia H.264 / AVC decoder" nevü codec-el van a gond.

Megoldás lehet egy másik dvb-t megjelenítő program használata, amiben lehet más codec-et is választani az Avermedia-n kívül.

Én a Dvbviewer-t használom Coreavc 1.7-es codec-el.

Érdemes letölteni még esetleg a HD Pack 1.8-at mert ez tartalmaz olyan codec-et is amelyik támogatja a DXVA gyorsítást, így tehermentesítve a cpu-t.

(#1644) Clemi válasza wassermann (#1642) üzenetére


Clemi
veterán

Na és vajon ez a plusz kártya kapható valahol?

(#1645) szbalogh


szbalogh
őstag

Na asszem megvan a probléma. Az antennám
(http://www.betacom.hu/index.php?WG_NODE=WebTermek&WG_PARENTOID=PRFf_6534ead&WG_OID=PRSf_d8fc691)
nemigazán alkalmas 21-es csatorna fölötti csatornák vételére mint az az adatlapból kiderül.
Ma kaptam viszont egy ilyet
(http://www.betacom.hu/index.php?WG_NODE=WebTermek&WG_PARENTOID=PRFf_6534ead&WG_OID=PRSf_ea2fc77)
:DDD

Nick: HE_Storm

(#1646) bzoley válasza Clemi (#1644) üzenetére


bzoley
veterán

Nem jellemző. Eleve Premium csomagot kellett volna venned.

(#1647) Cben válasza szbalogh (#1645) üzenetére


Cben
csendes tag

A másodikkal már jónak kell lennie :)

Az elsővel pedig csoda lett volna ha jó lett volna, az adó mellett persze az is jó lett volna :)

[ Szerkesztve ]

(#1648) ati2


ati2
őstag

Itthon árulnak ilyesmit valahol? [75/300 OHM Matching Transformers]
Öszedobnék egy ilyet tesztelni: [link]

(#1649) Clemi válasza ati2 (#1648) üzenetére


Clemi
veterán

Árulnak, de ne a multiknál keresd, hanem valamilyen kis elektronikai boltban. Nekem is van, de már jó pár évvel ezelőtt vettem, és nem emlékszem hol pontosan.

(#1650) kutyuska válasza Clemi (#1649) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Pl. itt: [link]

" Babra munka, de megéri! "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.