Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) wwenigma válasza bzoley (#498) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Igen, hivatalos menetrend szerint nyugat Magyarországot takarják le 2008. 11. hóig (Budapest, Kabhegy, Szentes), és a tokaji adó 2009. 11.hóig (Budapest, Győr, Kab-hegy, Kiskőrös, Nagykanizsa, Pécs, Szeged, Szentes, Tokaj, Ózd, Vasvár) indul legkésőbb.

(azt most hagyjuk, hogy a rohatt nyugat Mo. megint előnyt élvez...)

Csak nekem nem legkésőbb, hanem leghamarabb dátum kellene. :)

innen

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#502) PikkPukk válasza wassermann (#500) üzenetére


PikkPukk
csendes tag

1. 1080p alatt nem 50 kép/sec-ket értek, hanem 25-öt. A váltottsoros képtovábbításnak nem látom értelmét. Ezt annak idején a katódsugárcsöves (CRT) tévékhez találták ki, hogy kevésbé villódzanak. Figyelembe véve, hogy a HD-s tévék nagy része LCD, a váltottsoros képfelépítés inkább csak képminőségromboló...

2. Utólag gondolkoztam, hogy valószínűleg nem képesek erre még a stúdióban sem, ezért ugyanúgy lesz (szerintem) különbség az élő stúdióadás és a felvett műsorok között. (veszteségmentesen tömörítve a HD adást még mindig kb. 30-50MB/s adatot kapunk, 1TByte-ba kb. 6-8 óra felvétel fér csak bele, bár 1000 Tbyte is csak kb 40 millióba kerül, az egész HD stúdióberendezés árához képest nem drága)

3. Konkrét formátum érdekelne: tömörítési eljárás, bitrate... (persze olyantól kérdezem, aki pontosan tudja is)

(#503) bzoley válasza wwenigma (#501) üzenetére


bzoley
veterán

Attól tartok, a legkésőbb, és a leghamarabb is ugyanazt a dátumot takarja.

(#504) wassermann válasza PikkPukk (#502) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Az hogy a DVB adás váltottsoros vagy progresszív bármikor megváltoztatható.

De mivel a DVB-T a szegényemberek digitális TV-je lesz és a Settopbox-okra csatlakozó készülékek 90%-a SCART-on lógó CRT lesz, az első néhány évben (ezek kihalásáig) indokolt mindenképp a váltottsoros sugárzás.

(#505) juhasz68


juhasz68
csendes tag

sziasztok!vettem egy avertv hyprid volar hx usb-és tunert és a laptoppon csak hang van kép nics a nagygépen jó.valakinek ötelete segítsége?köszi előre.

(#506) DarkByte válasza PikkPukk (#499) üzenetére


DarkByte
addikt

Az 1080i filmeknél látszólag tényleg felesleges, ott az 1080p logikusabb lenne, viszont ha az olimpiát vagy más sport eseményt vesszük akkor az 50 Hz -es képfrissítés sokkal folyamatosabb képet jelent ami ilyen gyors mozgásoknál hasznos. A filmeknél egyébként is sugározhatnak félképes megoldással úgy hogy lényegében progresszív képet kapsz, a felső és alsó félkép egy frame -ben ilyenkor ugyanazon képkockához tartozik. Vagyis az 1080i univerzálisabb mint a progresszív ami csak 24-25 fps egész képkockát enged meg. 720i tudtommal nem elterjedt, így valószínűleg ezért is döntöttek az 1080i mellett az MTV -nél. Javaslom ezt elolvasni, világosabb lesz remélhetőleg a dolog: [link] Azt viszont nem tudom hogy 1080i és 1080p között menet közben van-e lehetőség váltani, tehát egy film progresszívban megy, a reklámok pedig például váltott sorosan. Úgy tűnne logikusnak hogy a H.264 kodek lehetőségei végett ez is működik.

wwenigma: nem hinném hogy például egy jobb tetőtéri antennával Szegeden ne lehetne majd fogni a Szentesi adón futó DVB-T multiplex -t (ami ugye még idén lesz). Én a régi albérletemben egy tetőtéri antennával a negyedik emeleti lakás ablakából - a betontömb közepéből - fogtam RTL Klub -ot ami mint nemrég kiderült csak Szentesről van sugározva a környéken (gyengébb is volt a vétel valamivel természetesen, de elviselhető volt). És csak egy gagyi AstroVision tuner -em volt.

pikkpukk #502: a progresszív->váltott soros konverziót a beltéri el tudja végezni, elvégre most is tudsz DivX -es asztali lejátszóval CRT TV -n filmet nézni pedig a DivX filmek túlnyomó többsége progresszív. :)

[ Szerkesztve ]

(#507) wassermann válasza DarkByte (#506) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Úgy tudom, hogy a sugárzott jelnél a képarány (4:3/16:9) mellett ez is megjelenik információként (i/p).

(#508) wassermann válasza juhasz68 (#505) üzenetére


wassermann
Topikgazda

A videobeállítások/kodekek vagy maga a gyengébb gép is okozhatja a video hiányát. A #43-as hozzászólásban található mintát le tudja a laptopod játszani?

(#509) DarkByte válasza wassermann (#507) üzenetére


DarkByte
addikt

Igen én is erre gondolok hogy az MPEG-4 adatcsomagok elején valószínűleg szerepel az AR flag mellett az interlaced flag is, így elvileg menet közben az is váltható, bár mélyebben nem ismerem a fizikai rétegét az AVC/H.264 -nek. (na meg lehet nem kellene ezt itt erőltetni, mert nem nagyon kapcsolódik a topikhoz :B)

[ Szerkesztve ]

(#510) juhasz68


juhasz68
csendes tag

igen,lejátsza.

(#511) Rick4 válasza DarkByte (#506) üzenetére


Rick4
félisten

1080p-ben nem is fognak sugározni, sem DVB-S-ben, sem DVB-T-ben, ennek egyszerű az oka, az 1080i pont a fele adatmennyiég, mint az 1080p.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#512) bzoley válasza Rick4 (#511) üzenetére


bzoley
veterán

Szóval szerinted az 1080i50 fele annyi adatot tartalmaz másodpercenként, mint az 1080p25(mert korábban ezt említették)? Gratulálok.

[ Szerkesztve ]

(#513) Rick4 válasza bzoley (#512) üzenetére


Rick4
félisten

nem erre írtam, de igazából mindegy, ha hibáztam is azzal, hogy nem körültekintően írtam le, és részben nyitott kérdés maradt, csak lehetőséget adtam neked, hogy kicsit próbálj kulturálódni, a nem érthető részre rákérdezni, bár megint nem sikerült, eltörpül a hibám az alulművelségeddel összefonódó rosszindulatodhoz képest. olvass utána, amit leírtam, tény, a progresszív formátumban történő sugárzás nagyobb sávszélességet igényel, mint ugyanazon felbontásban történő váltottsoros sugárzás, nem velem vitatkozol, hanem a ténnyel. akkor visszakérdezek, nagyokos, miért nem 1080p-ben fognak sugározni a szolgáltatók? :U gratulálhatsz magadnak, a sokadik mellélövésed, szerintem fogadd meg a jótanácsot, ha nem tudsz valamit akkor ne tépd magad a témában, mert bohócot csinálsz magadból.. . :DDD

[ Szerkesztve ]

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#514) DarkByte válasza bzoley (#512) üzenetére


DarkByte
addikt

Igen, melyik a több az 50 fél gombóc vagy a 25 egész gombóc :)

Rick4: azért sugároznak 1080i50 -ben mint fent is írtam, mert nem csak filmekből áll a TV adás, a sport közvetítések, a riportok sőt még a reklámok egy része is 50 félképes rendszerben kerül rögzítésre (sőt a kommersz DV és HD kamerák is így rögzítenek pontosan a folyamatosabb mozgásrögzítés végett). 1080p50 -et pedig a fent linkelt írás végén olvashatod hogy nem gazdaságos sugározni mert egyszerűen nincsenek még rá gazdaságos eszközök.

#515: a tölcsérektől tekintsünk el. Az 1920x1080i lényegében nem más mint egy kétszer akkora képkoca számú de fele függőleges felbontású képkockák sorozata amiket egy képpé fésülünk össze a megfelelő pozícióban (tehát 1920x540@50fps). A plusz képkockák száma miatt az overhead pedig minimális amennyire én tudom. Próbáld ki hogy AviSynth -el egy 1080i HD adást SeperateFields eljárással szétszedsz félképekre. Tökéletesen folyamatos 50fps -es videót kapsz.

[ Szerkesztve ]

(#515) Rick4 válasza DarkByte (#514) üzenetére


Rick4
félisten

a példa jó, ugyanis az egész gombócokhoz több tölcsér kell, mint a fél gombócokhoz.. :C

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#516) bzoley válasza Rick4 (#513) üzenetére


bzoley
veterán

Egyrészt ismét nem arra válaszoltál, amiről korábban beszéltek, tehát(ismét) fölösleges volt. Másrészt pedig amit írtál, annak semmi értelme.
Ja, és szerinted 25 tölcsér több, mint 50?

(#517) PikkPukk válasza DarkByte (#506) üzenetére


PikkPukk
csendes tag

Elolvastam, de nem lettem sokkal okosabb... Pont a lényeg nincs leírva, hogy hogyan is lesz a váltottsoros adásból korrekt progresszív (ami az LCD monitoron/tévén sem lesz csíkos). Mert ez az amit sűrű homály fed számomra... Ettől függetlenül fenntartom azon állításomat, hogy manapság a 1080p25-nek több értelme volna, mint az 1080i50-nek.
S szerintem a progresszív kép kevesebb sávszélt igényel (ill. jobb képet ad ugyanakkora bitrate-n), mert ugyan az AVC/H264 video már nem JPEG alapú, de azért itt is számít(hat) (hatással lehet a tömörítés hatékonyságára) az, hogy az egymás mellett lévő képpontok (közeli képrészletek) mennyire egyformák (félképek esetén a sorok közötti különbség nagyobb lehet), talán a mozgási vektorok sem olyan hatékonyak... De javítson ki valaki, aki jártas a H264 interlaced kódolásában... :)
A színkódolásba meg már ne is menjünk bele (YV12-ben van a H264 is?)... Nem igazán vagyok egyébként megelégedve a sugárzott HD adás színeivel (összehasonlítva pl. egy jó minőségű DVD-vel)...

(#518) Rick4 válasza DarkByte (#514) üzenetére


Rick4
félisten

az 50 félkép lehet, hogy ugyanannyi infó, mint a 25 egész kép, de egy sugárzás nem csak ebből áll, ezért is állítom a ténylekkel alátámasztva, hogy az 1080p nagyobb sávszélességet igényel. namost erre addig lehet nyugodtan bármit mondani amíg csak leírod, a tény attól még tény marad. A tölcsérektől meg pont hogy nem kellene eltekinteni, mert ahogy a fagyit sem a markodba kapod, úgy a p-s tévéadást sem csak meglövik az irányodba, hanem vannak kritériumok amitket be kell tartani, és ez csak nagyobb sávszélességen működik. Asszem nem kell kommentálnom más hozzászólásait sem, (még azét sem, aki nem képes ezt megérteni) ha bárki vitatkozni szeretne, akkor lesz szives linkkel hozzászólni. Csak egy relatíve házon belülről [link]

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#519) juhasz68


juhasz68
csendes tag

Sziasztok!Sikerült a laptopra a hd képet megjeníteni de szaggat illetve olvastam hogy olyan lehetőség is van,hogy a merevlemezes média centeren keresztűl is lehet a dvb-t jelet a plazma tv-re küldeni csak valami html kell be írni csak ezt nem találom.sos!

(#520) DarkByte válasza PikkPukk (#517) üzenetére


DarkByte
addikt

Pont a lényeg nincs leírva, hogy hogyan is lesz a váltottsoros adásból korrekt progresszív (ami az LCD monitoron/tévén sem lesz csíkos)
A fórum hozzászólások között ha megnézed pont ezt kérdeztem PPeter -től. Idézem: "A HDTV készülék a benne található jelfeldolgozó áramköröktől és paneltől függően alkalmaz mindenféle huncut eljárást az 1080i formátumok progresszív megjelenítésére. 1080i50 esetén például minden egyes félképet teljes képkockaként jelenít meg (természetesen ügyelve rá, hogy az egyes félképek sorai a megfelelő "helyre" kerüljenek függőlegesen, hogy ne ugráljon a kép), így valójában 50 fps progresszív képet állít elő belőle, de vannak olyan 100 Hz-es HDTV-k is, amelyek az így előállított 50 képkockát megduplázzák, megpróbálják megbecsülni az egyes mozzanatok közötti állapotot, így valójában 100 fps-t gyártanak az eredetileg 50 mozzanatot tároló 1080i50 képfolyamból. Gyártó- és típusfüggő és persze rengeteg hangzatos technológia eljárás segíti a plazma és LCD TV-ket ebben a feladatban." Ugyan ezt teszik nem mellesleg a PC-s TV tuner kártyák programjai is, ha 1080i -s adást nézel ezért nem vonalkás a kép (keress rá a bob deinterlace, motion compensated deinterlace szavakra, vagy javaslom a 100fps.com átolvasását ha rendelkezel egy kis angol tudással, elég szépen le vannak írva a lényeges dolgok amit interlace -elt PAL anyagokról tudni kell) Az ArcSoft dekóder például Bob deinterlace -eli az MPEG2 váltottsoros videókat míg valamilyen összeillesztést használ a félképekre a H.264 forrásoknál, legalább is a letölthető teszt anyagnál illetve saját tömörítéseknél nálam így viselkedik.

S szerintem a progresszív kép kevesebb sávszélt igényel (ill. jobb képet ad ugyanakkora bitrate-n), mert ugyan az AVC/H264 video már nem JPEG alapú, de azért itt is számít(hat) (hatással lehet a tömörítés hatékonyságára) az, hogy az egymás mellett lévő képpontok (közeli képrészletek) mennyire egyformák (félképek esetén a sorok közötti különbség nagyobb lehet)
Mivel már az MPEG-2 -ben is létezik interlace -elt kódolás valószínűleg ezt már régen megoldották a tervezők is. Nem tudom hogyan működik pontosan, de mivel a P és B referencia képkockák H.264 esetén már előre és hátra is hivatkozhatnak - akár több képen keresztül is - ezért gondolom hogy a páros és páratlan képkockákat ha kell tudja külön kezelni.

Gondolom az kavar meg itt pár embert hogy úgy tűnhet a kodeknek a szétcsúszott egész képet kell tömörítenie (tehát ami "csíkos") pedig a kodek ezt félképekre bontva tömöríti és a dekódoláskor rakja össze (weave) 1080 váltott soros képpé, persze csak ha a kódoláskor tényleg interlace -elt beállításokkal tömörítették. Biztosan van különbség bitrate használatban, de kizártnak tartom a megabites különbségeket, elvégre ugyanannyi makróblokk van a felezett felbontású de dupla képkocka számú videóban mint a dupla felbontású de fele képkockaszámúban. Mindjárt írok a helyi szakiknak hogy nézzenek rá kicsit a topikra, hátha tudnak pontosítani.

A színkódoláshoz: tudtommal minden MPEG kodek YV12 -es színkódolást használ, ezt valószínűleg nem akarták eldobni a H.264 készítésekor sem. De gondolom Te itt most a forrás minőségére gondoltál.

Rick4: ugyanezt a linket raktam be ide én is. Viszont visszatérve a tölcsérekhez. Szerinted az 1080i -hez nem kellenek ugyanúgy a féltölcsérek ha már itt tartunk? :) Nekem továbbra is ugyanaz a véleményem hogy biztosan van ugyanazon minőség mellett különbség a bitsűrűségben, de ez maximum pár száz kilobit és nem megabitek. Lehet téged az kavar meg hogy az 1080p50 -el akarsz hasonlítani nem pedig az 1080i50 -et az 1080p25 -el. Mert 1080p50 -nél nyilvánvaló hogy legalább kétszer akkora sávszélre lenne szükség (ezért nem is terjed).

[ Szerkesztve ]

(#521) stevve válasza DarkByte (#520) üzenetére


stevve
nagyúr

Szép hosszú hsz. :DDD Nem is válaszolnék mindenre. Látom, a tölcséreken vitáztok, holott a tv-k a tölcséreket egyszerűen elintézik letgöbb esetben. Ha jól tudom, az átvitel alapvetően 1080i, (forrástól függően alapból így vagy átrakva interlaced-be)és azt a tv deinterlace segítségével egyszerűen 25p-re (és nem 50p!) teszi át és kétszer felvilantott frame-ekkel jeleníti meg. Nyilván visszaállítani egy 50i-t 50p-re visszaálítani kötségesebb is, de erre azt hiszem maga a tv nem is lenne képes.
Adásban viszont nem hiszem, hogy keverni fogják a p és i adásokat. Ennek nem lenne sok értelme és gondolom, plusz költség is lenne.

[ Szerkesztve ]

(#522) Rick4 válasza DarkByte (#520) üzenetére


Rick4
félisten

gondolj bele, miért az 1080i terjedt el..ha megvan a válasz, oszd meg velünk. ;)

[ Szerkesztve ]

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#523) stevve válasza Rick4 (#522) üzenetére


stevve
nagyúr

Nem okoskodni akarok, de neked sincs teljesen igazad, mert nem csak a nagyobb sávszél miatt terjedt a p helyett az i, mert egy p25 és egy i50 között nem lehet túl nagy különbség, legalábbis így tippelem. Ha vannak számadataid, tények, érdekelne, mert erre nem találtam utalást, hogy mennyi különbség.

(#524) Rick4 válasza stevve (#523) üzenetére


Rick4
félisten

keresni én is kerestem, találni még nem találtam, de folyamatban van, engem is érdekel, hogy mi az igazság. Még azt is bevállalom hogy nincs teljesen igazam (akárt azt is, hogy egyáltalán nincs) csak ehhez ugye tények kellenek. ;)

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#525) stevve válasza Rick4 (#524) üzenetére


stevve
nagyúr

Akkor keressünk tovább. Én sem mondom, hogy nekem van igazam, mert én se tudom, de hátha most kiderül. :K

(#526) DarkByte válasza stevve (#521) üzenetére


DarkByte
addikt

Te is csak az egyik variációt vázoltad, de akkor megpróbálom kicsit összefoglalni a dolgokat konyha nyelven.

Szóval a nem mozi kamerák PAL területen többnyire 50 egész képet rögzítenek, de mivel ezeket nagyon költséges lenne továbbítani így váltott soros technikával átalakítják őket félképekre (ezzel feleződik a felbontás a félképekre nézve; tehát ha pl. 1080 sor az eredeti egész képkockák felbontása akkor 540 sorosak lesznek a félképek.) Ezután ezeket a képeket összefésülik párosával egy képpé. Az első összefésült kép páratlan/páros sorai (Top Field First vagy Bottom Field First beállítás alapján) az első félkép sorai lesznek, míg a páros/páratlan sorok a második félkép sorai lesznek. És így tovább. Így kapunk 1080i50 -es felbontást, ami lényegében csak 25 fps -es videó, hiszen az összefűzés után kapott váltott soros képek száma fele a félképek számának. A tömörítő a félképeket különálló képkockaként tömöríti és dekódoláskor ugyanígy összefésüli a váltott soros képeket ahogyan leírtam fent.

Amikor lejátszásra kerül a sor, többféle eset képzelhető el:
- Megjelenítjük a videót mintha az progresszív lenne, ekkor jelentkezik a csíkozódás amit mindenki ismer. (progresszív megjelenítőn mint LCD TV vagy PC CRT monitor rosszul mutat, viszont a hagyományos CRT TV -ken helyesen külön a páros és páratlan sorok kerülnek megjelenítésre egymástól függetlenül)
- Második lehetőség hogy szétszedjük a videót félképekre (ekkora a képkocka szám duplájára nő), ezeket függőlegesen duplára nyújtjuk, megszüntetjük a remegést és kétszeres sebességgel (esetünkben 50fps) játsszuk le az egészet (hasonlóan működik a bob deinterlace). Ekkora a kép kevésbé lesz éles mivel a függőleges felbontás feleződik de szuper folyamatosnak tűnik a videó.
- Harmadik lehetőség hogy a váltott soros kép sorait valamilyen trükk alapján megpróbáljuk úgy átalakítani hogy az interlace megszűnjön (erre példa a motion compensated deinterlace, amely a tárgyak mozgásából és a korábbi kockákból próbálja helyreállítani a váltott sorosra alakításkor elveszett tartalmat). Ezek elég jó eredményt adnak, viszont a videó nem lesz olyan folyamatos és egyes esetekben recés élekhez vezethet, mivel az algoritmus mindenütt nem tud tökéletesen működni. Viszont majdnem visszakapjuk az 1080p függőleges felbontást; 720p25 -re "átméretezés" előtt ezt érdemes alkalmazni talán.
- Dumb deinterlace: a páros és páratlan képeket duplájára nyújtjuk és az így kapott képeket összemossuk (blend). A végeredmény életlen és szellemképes; kerülni kell minden áron. Hasonlóan ronda eredményt ad az interpolációs deinterlace.

Mi történik akkor ha mozi filmet akarnak 1080i rendszerben sugározni? A mozifilmeket 24 fps sebességgel rögzítik (ezek egész képek). Mivel mi PAL területen élünk a 24 fps -t 25 -re gyorsítják (szinkronban a hanggal) ezzel alig észrevehetően gyorsul a film. Mivel most 50 helyett 25 képkockát kell bezsúfolni, magától értetődik hogy ekkor egy váltott soros kép páros és páratlan sorai származhatnak ugyanabból a progresszív képkockából (természetesen a sorokat megfelelő helyről vesszük). Vagyis hiába kódolnak váltott sorosan, az ilyen videó deinterlace nélkül is csíkozódás mentesen jelenik meg, eredeti felbontásában (kvázi 1080p25). Ezért univerzális az 1080i mivel ha kell akkor éles tud lenni mozifilmekhez, de ha kell tud gyors mozgást is közvetíteni a felbontás csökkenésével.

Remélem nem leszek lenyelve, mert nagyon eltértem az eredeti témától. :B

#524: analóg HD továbbítás sávszélesség igényének kiszámítására találtam itt képletet: [link]

BW = [(TP x Vt) /2] x 3
Where BW = Bandwidth in Megahertz (MHz)
TP = total pixels (horizontal x vertical)
Vt = picture refresh rate in Hertz (Hz)

Ez alapján:
1920x1080i50=1920x540@50Hz=[(1920x540*50)/2]*3=77760000 Hz (szerintem elírta és ez Hz)
1920x1080p25=1920x1080@25Hz=[(1920x1080*25)/2]*3=77760000 Hz
1920x1080p50=1920x1080@50Hz=[(1920x1080*50)/2]*3=155520000 Hz

Ez alapján a digitális adás is ugyanakkora sávszélességgel tömöríthető azonos beállításokkal 1080i50 és 1080p25 esetben.

[ Szerkesztve ]

(#527) Rick4 válasza DarkByte (#526) üzenetére


Rick4
félisten

ezeket nagyon költséges lenne továbbítani .....azt esetleg tudod, hogy ez miért van? mert gondolom ugyanakkora adatot nem kell nagyobb, erősebb drágább hardverrel feldolgozni, valami oka csak van, hogy ez így működik.. :U

ez a dolog elég szervesen kapcsolódik a témához, mert ha valaki meg akarja érteni akkor legalább ennyire bele kell, hogy ássa magát. :R

[ Szerkesztve ]

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#528) bzoley válasza Rick4 (#524) üzenetére


bzoley
veterán

"amit leírtam, tény", "ezért is állítom a ténylekkel alátámasztva", "keresni én is kerestem, találni még nem találtam,"
Látod ez a baj. Próbálsz nagyon okos lenni, mindenkinél okosabb, nagyon meg tudsz magyarázni mindent, a "tény" szót már nagyon szépen le tudod írni, de ezekből még egyet sem írtál, mert nem találsz, vajon miért?
Lehet különbség a váltott soros, és a progresszív videó sávszél igénye között, de ez annyira nem számot tevő, hogy ha ugyanannyi állrendelkezésre mindkettőnek, abból sem származik egyiknek sem hátránya. Az, hogy miért váltott soros, és miért nem progresszív, sokszor le lett írva, a forrás anyagok, a megjelenítők, és a fölösleges átalakítás miatt. Nagyon valószínű, hogy összekeverted az 1080p50-nel, amit gyakorlatilag nem létezőnek lehet tekinteni, annyira el van terjedve, tehát ehhez nem is lehet hasonlítani az1080i50-et. Csak ebben az egy esetben lenn igazad, így viszont inkább a váltott soros adásnak lehet nagyobb sávszél igénye, de ilyen méretek mellett ez nagyon minimális, ezért egyformának lehet mondani őket, mint ahogy a 720p, és az 1080i között sem nagyon tesznek különbséget, ha sávszélről van szó, pedig ott már majd 20% különbség van.

(#529) bzoley válasza Rick4 (#527) üzenetére


bzoley
veterán

Nem ugyanakkora adatról van szó. 50 egész képpel jóval nehezebb bármit is csinálni, mint 50 félképpel.

(#530) stevve válasza DarkByte (#526) üzenetére


stevve
nagyúr

Ezért írtam zárójelben, hogy vagy alapból i volt-e vagy sem. A 24 fps -> 25 fps dolog nem nagyon játszik itt szerepet, nem is akartam idekeverni.
Persze igazad van, bővebben kifejtetted, én csak arra szorítkoztam, hogy hogyan jut el a szemünkbe a kép az adótól :) Azért köszi a részletezést, hasznos. :R

A számítás meg legalább igazolta azt, ami eddig is logikusnaktűnt, hogy az i50 és a p25 nem nagyon fog eltérni.

bzoley: :K Ráadásul az adó nem tudhatja, milyen tv van a másik oldalon, crt, LCD és azok milyen alapon dolgoznak (deinerlace van, nincs). Ezért sem váltogatják a p és i adásokat.

[ Szerkesztve ]

(#531) PodMAN


PodMAN
senior tag

Sziasztok,

Pénteken vettem egy Leadtek Winfast DTV Dongle-t, és a laptopomba beüzemelve az alábbi problémával küzdök.
TSReader-el belőttem az antennámat jó pozicióba, jön is szépen PVR2-vel az összes (HD is) csatorna, de m2HD nézés közben a CPU (Core2Duo T5750 2x2GHz) terhelésem elég magas ~60%. Vélhetően a CPU csinál minden dekódolást, és a VGA kártyát nem használja. A laptopban egy ATI HD3750 VGA kártya van, és ha jól tudom ennek kéne tudnia hardveresen a dekódolást. Mivel gondoltam, hogy a PVR2 codec-je nem tudja a DXVA-t kezelni, így felraktam a legújabb PowerDVD8 30 napos demóját, hogy hátha az abban lévő Cyberlink-es H264 codec majd magához ragadja. Sajnos nem jártam sikerrel, mert a PVR2-ben a Cyberlink codecet kiválaszttva (hardveres dekódolást akár ki-, akár bekapcsolom) nem ad képet a PVR2. Több helyen olvasom, hogy 10-15%-os CPU használattal megy emberkéknél az m2HD, tehát gondolom én nem csinálok jól valamit.

Várom hathatós ötleteiteket, köszönettel:
PodMAN

(#532) juhasz68


juhasz68
csendes tag

nálam az aver tuner képe szaggat akadozva jön.mi lehet a baj?

(#533) bzoley válasza PodMAN (#531) üzenetére


bzoley
veterán

Melyik PVR2 van fönn? A DXVA-t bekapcsolni(XP-n) csak a 2.0.3.11-ben lehet. PVR2-ben a hardveres gyorsítást bekapcsoltad?
Igazán megtalálhattad volna a tunerhez legközelebb álló topic-ot is, ahelyett, hogy mindenhova beírod a kérdést.

(#534) PodMAN válasza bzoley (#533) üzenetére


PodMAN
senior tag

Először is ne haragudj, a másolásért.

A honlapon található, 2.0.3.10-et raktam fel, és 32bites Vistám van. A hadveres gyorsítást ezen a 2.0.3.10-en ha bekapcsolom, se hang se kép nincs.

(#535) bzoley válasza PodMAN (#534) üzenetére


bzoley
veterán

Akkor nagyjából ennyi. Nálam is ~40%-ot eszik a cpu-ból, mondjuk nálam 7900GTO nem is tud besegíteni. Vista-n meg talán majd egy következő verzióban lesz használható az EVR, vagy valami más.

(#536) Rick4 válasza bzoley (#528) üzenetére


Rick4
félisten

kicsit megint lassú vagy, egy kronológiailag korábban történő állítástól miért várod el, hogy a később megtörténő dolgokra is igaz legyen, ilyen csak a vissza a jövőben című filmben történt meg, az meg, hogy Te ezt ismét nem érted meg, megint nem engem minősít. A mondatban ott volt egy múltidőbe visszamutató rész, kár, hogy iskolában kimaradtál, és izzadtságszaggal töltöd meg a topicot, ahogy itt erőlködsz. nem értesz meg egy félmondatot sem. Nem azt írtam, hogy minden állításom most, a múltban és a jövőben is tény, hanem azt írtam: amit leírtam. (tudod, múltidő) .. Azt sem értem miért kell olyasmivel kezdened ami neked ciki, azt bizonyítja, hogy nem fogtad fel, mit olvastál. Nem kevertem össze semmit semmivel, ezt végképp nem tudom, honnan olvastad ki. pár hozzászóllással ezelőtt sikerült a hozzászólást válasszá degradálnod, nyilván azért, mert ott sem vagy tisztában, hogy mi micsoda. ha megcáfolod aztt amit írtam adatokkal, tényekkel, azt hajlandó vagyok elfogadni, sőt, még a tévedésem beismerésére is hajlandó vagyok, de addig amit itt csinálsz csak saját magadat égető másokat meg pocskondiázó üres fecsegés, de talán megérted más szóval fogalmazva: topicrombolás. Jó lenne, ha a hozzászólásaidban a témával foglalkoznál, elég unalmas, hogy megpróbálod megmagyarázni a saját igazadat azzal a hozzászólással kapcsolatban. amit félreértelmezel. próbáld ki, hogy ezután nem reagálsz egyik hozzászólásomra sem, hidd el, mindenkinek (de leginkább a többieknek és nekem) jó lesz így.

külön is leírom, hátha már elfelejtetted: ne válaszolj a hozzászólásaimra légyszives. köszi.

[ Szerkesztve ]

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#537) bzoley válasza Rick4 (#536) üzenetére


bzoley
veterán

Szép hosszú post, megható. Kár, hogy ebben sincs értékelhető információ.

(#538) Rick4 válasza bzoley (#537) üzenetére


Rick4
félisten

vagyis másképp fogalmazva nem érted.. na én veled befejeztem, alulmúltál mindenkit. egy 33 éves embertől azért többet várnam volna.. :(

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#539) DarkByte válasza Rick4 (#527) üzenetére


DarkByte
addikt

azt esetleg tudod, hogy ez miért van? mert gondolom ugyanakkora adatot nem kell nagyobb, erősebb drágább hardverrel feldolgozni, valami oka csak van, hogy ez így működik.. :U
bzoley tömören leírta az okot az #529 -esben. Bár a kamerával felvétel tényleg nem okoz gondot, viszont az interlace megoldással felére csökkenthetik az átvitendő/tárolandó adatmennyiséget (50fps -> 25fps 1080 sor mellett), mégis elég jól megmarad az 50fps mozgástartalma. Mux bitsebesség szempontból az 1080p50 sávszélessége dupla lenne, következik hogy oda a 12Mbps -os bitráta nem lenne elég (ezt használja az MTV ugye most egy adáshoz) hanem ezt duplázni kellene ami így már magában elfoglalná egy teljes mux -ot. Figyelembe vehetjük azt is hogy 50fps dekódolásához már elég erős processzorra van szükség, valószínűleg ha nem lenne GPU -s gyorsítás akkor alig pár CPU bírná magában, és akkor gondolj a még így is drága set-top box -okra, mennyivel megdrágítaná őket egy még erősebb cél chip. Ezen felül ahogyan itt is olvashatod a harmadik bekezdésben az MTV "a nagyszolgáltatók felé a gigabit feletti nyers jelet küldik ki, akik maguk végzik el a kódolást, így rendezve a csatornákat a saját multiplexbe", ha mindezt tehát 1080p50 -ben tennék akkor már több gigabites jelről lenne szó amit ki kellene a különböző digitális TV -t szolgáltatóknak, ez pedig bérelt vonal szempontjából is tovább drágítaná a sugárzást (valószínűleg többszörösére) és akkor még hol vannak a házon belül munkálatok, a még drágább router -ek, stb.

Egyébként nem értem miért ennyire ellenszenves neked bzoley, szerintem egész normálisan válaszolt. OK, a témával kapcsolatos első válaszában volt egy kis cinizmus de közel sem volt durva szerintem. :F

[ Szerkesztve ]

(#540) bzoley válasza Rick4 (#538) üzenetére


bzoley
veterán

Dehogy nem értem :)
Amíg másoknak lekezelő hangnemben eget rengető baromságokat fogsz írogatni, én téged foglak szórakoztatni. Ha normális hangnemet ütnél meg másokkal szemben, én sem kóstolgatnálak.

(#541) bzoley válasza Rick4 (#538) üzenetére


bzoley
veterán

Küldtem privit.

[ Szerkesztve ]

(#542) PikkPukk válasza DarkByte (#526) üzenetére


PikkPukk
csendes tag

Köszi, most már legalább tudom mi az elméleti különbség a "blend" és a "bob" deinterlace között. Gyakorlatban, a CoreAVC-ben kapcsolgatva nem látok érdemi különbséget. A default beállítás aszem a "blend", de nem találom olyan rossznak, mint amilyennek te lefestetted.
De az általad leírtak alapján is úgy tűnik, hogy az 1080i-ből sosem lesz tökéletes képminőségű 1080p (csak ha filmet sugároznak, ahol a két félkép ugyanahhoz a képhez tartozik)... Szóval még mindig nem vagyok meggyőzve a váltottsoros képtovábbítás hatékonyságáról... :D

(#543) bigdigit válasza juhasz68 (#532) üzenetére


bigdigit
addikt

az avermedia saját programja xar azért szaggat.használj mondjuk totamedia-t.nekem az vált be a legjobban.

(#544) bigdigit


bigdigit
addikt

elírtam: totalmedia :R

[ Szerkesztve ]

(#545) #65675776 válasza PikkPukk (#542) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez csak annyit jelent, hogy a CoreAVC di filterei szarok.

[ Szerkesztve ]

(#546) Rick4 válasza DarkByte (#539) üzenetére


Rick4
félisten

a vitaindító 511-es hozzászólásomban ezt írtam:
1080i pont a fele adatmennyiég, mint az 1080p,

közben volt egy hozzászólás:
Szóval szerinted az 1080i50 fele annyi adatot tartalmaz másodpercenként, mint az 1080p25(mert korábban ezt említették)? Gratulálok

a te hozzászólásodban pedig ezt olvasom:
Mux bitsebesség szempontból az 1080p50 sávszélessége dupla lenne

akkor ez most hogy is van?

[ Szerkesztve ]

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#547) #65675776 válasza Rick4 (#546) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez úgy van, hogy nem olvasod el rendesen, amit írnak neked. 1080p-ből négyféle van: 1080p25, 1080p30, 1080p50 és 1080p60. Az első kettő sávszéligényre lényegében nem különbözik az interlaced párjától (1080i50 és 1080i60). Az utolsó kettő viszont dupla akkora sávszélt igényel, és sokkal erősebb feldolgozási kapacitást (főleg szolgáltatói oldalon). Jelenleg megvalósíthatósági szempontból az irreális környékén van az utóbbi kettő. De legalábbis a legkevésbé sem rentábilis.

De ez már le lett írva korábban is.

(#548) DVB-T válasza #65675776 (#547) üzenetére


DVB-T
tag

Van nálam egy mediacenter "játék", beépített DVB-T tunerral, ami elvileg tudja az mpeg4-et(gyártó szerint), elvileg, ha tv indítás után lekeresem az adókat, akkor csak és kizárólag a 38-as csatornán lévő/volt HD m1-est és m2-est találja, az mpeg2-es csatikat egyáltalán nem, ha elindítom a pc részt, az ott lévő MoonPlayer szoft segedelmével megjeleníti ugyan a HD képet, de akadozva, kvázi másodpercenként 1 kockát..én élből arra számítottam, hogy a tuner tudja az mpeg4-est, furcsa, hogy így nem, csak codec segedelmével..és még úgysem..van valakinek hasonló tapoasztalata ?
(a gép www.ii-View.com -on található)

(#549) wassermann válasza DVB-T (#548) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Az hogy tudja az MPEG4-et még nem elég, mert ezzel együtt a nagy felbontást is bírnia kell (FullHD). Csak ha a mindkettő teljesül, akkor tudod nézni az m1HD-t és az m2HD-t : (

(#550) DarkByte válasza DVB-T (#548) üzenetére


DarkByte
addikt

Húha, ez aztán a névválasztás. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.