Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7001) cigam válasza lorenzen (#7000) üzenetére


cigam
félisten

Nono. Az USB-n, csak a transportstream megy át(32mbps), a VGA-n meg a dekódolt HD stream. Ugyanakkor megkockáztatom, hogy még az 1x-es sebességű (266mbps)AGP is megbírkózik egy HDstream átvitelével (2.1*50mbps 50fps-el számolva)

Vagy rosszul számoltam?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7002) cigam válasza cigam (#7001) üzenetére


cigam
félisten

Végiggondolva a dolgot, már nem kellene sok lépés, hogy a VGA-knak legyen antennabemenete. Nem is lenne drágább. 2-3k egy komplett vevő, egy HWdekóderes VGA meg kb 20k-tól indul.
Perverzió, vagy gyorsan szabadalmaztassam?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7003) wassermann válasza cigam (#7002) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Ha jól emlékszem kb. 10éve az ATI-nak a Rage Pro sorozatban voltak bemenetes kártyái, csak épp akkor még normál TV-re...

(#7004) lorenzen válasza cigam (#7001) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Az USB-n, csak a transportstream megy át(32mbps), a VGA-n meg a dekódolt HD stream.

Lehet, tévedek, de a VGA-ba csak a dekódolatlan mpeg2/h.264 stream megy át. Ezt az adatfolyamot dekódolja és jeleníti meg a kártya.
Az ATI HD és Nvidia GF8X+ kártyái teljes értékű hardver támogatás nyújtanak a lejátszáshoz.

A régebbi kártyák esetében valóban a processzor végzi a számítások többségét. Ez esetben talán kérdéses lehet az AGP sávszélessége.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#7005) m_kovacs válasza lorenzen (#7004) üzenetére


m_kovacs
tag

Biztos hogy téved!
Ha úgy lenne ahogy Ön írja, nem kellenének codek-ek!
(hiszen hardweresen tudja a vga dekodolni)
Ez nem így van, ennél azért bonyolultabb a dekódolás
és megjelenítés.

(#7006) zhagyma


zhagyma
őstag

Olvasni való: Microsoft DXVA :)

(#7007) lorenzen válasza m_kovacs (#7005) üzenetére


lorenzen
aktív tag

A codec két feladatot lát el.
Ha nincs megfelelő GPU támogatás, akkor a CPU segítségével előállítja a képet.
Ha van megfelelő GPU támogatás és engedélyezve van a DXVA, akkor áttolja az adatfolyamot a videokártyába..
Nvidia prezentáció a GPU támogatott videolejátszásról.

Én egy HTPC szerű gépet használok, Atom-ION felállásban. Az alacsony CPU teljesítmény ellenére, minden videó lejátszás 6-8% processzor terhelést generál.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#7008) nfsu17


nfsu17
veterán

"...A több mint 120 ezer MinDig TV háztartás számára, melyek már rendelkeznek
DVB-T vevőeszközzel, december hónapban minden este az AXN csatorna előfizetési díj nélkül érhető el az Euronews csatorna helyén..."

MinDig TV szolgáltatás: decembertől az előfizetési díj nélküli digitális földfelszíni televízió az egész országba eljut

(#7009) cigam válasza lorenzen (#7004) üzenetére


cigam
félisten

Én nem AGP-re datatáltam a fullhd streamet, hanem a VGA-ra ;-)

Egyébként meg nem mindegy hogy a CPU végzi izomból, vagy a GPU?
(Ugyértem mind1 melyik része izmos a gépnek meg kell fizetni. Bár én a CPU-ba terelt ménest jobban kedvelem, mert az nem csak erre jó)

És tényleg van AXN! Köszi AH!

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7010) hati válasza nfsu17 (#7008) üzenetére


hati
addikt

A Mindigtv Extrára felkerült a HBO csatorna.

(#7011) wlantal


wlantal
tag

Az infócsatornára meg feldobták a NeoFM hangsávját.Bár a Neo ennek ellenére benne van a mux-ban különálló csatornaként hang nélkül.Valószínű a szűkös sávszél végett variálták meg így

[ Szerkesztve ]

(#7012) lorenzen válasza wlantal (#7011) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Frissítened kellene a csatorna listádat.
Vagy csak átírod a NeoFM hang pidjét az infocsatorna hangpidjére, és vissza áll a rend.

Egy muxon belül szabadon lehet variálni a hangpideket. Akár az összes tévécsatornához készíthetsz második/többedik hangsávot a NeoFM hangjával.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#7013) GBogyó válasza hati (#7010) üzenetére


GBogyó
tag

Viszont nem az extra csomagban, hanem önállóan fizethető elő. Akciósan 2000/hó :-D

(#7014) wlantal válasza lorenzen (#7012) üzenetére


wlantal
tag

Á kösz.Frissítés után már is jó.

(#7015) dni


dni
őstag

Sziasztok!

PCI-os vagy USB-s DVB-C tunert keresek T-Home HD-s adások vételére, milyen működő, megbízható megoldások vannak MediaPortal vagy XBMC integrációval?

Érdemes lecserélni egy IPTV-s szolgáltatást egy ilyen megoldásra?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

(#7016) hcs57 válasza dni (#7015) üzenetére


hcs57
őstag

Technisat Cablestar HD 2, ennel van kártyaolvasó fogadója is... és viszonylag olcsó.

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#7017) cigam


cigam
félisten

Hoppá, hoppá! Conax kártyaolvasós USB-s TVtuner az Alcor-tól Sajna az ára elég magasra sikeredett, 20k.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7018) azbest


azbest
félisten

Olcsó kínai usb tuner kapcsán egy újabb eladót tudok ajánlani: [link]
A kétféle közül a felső képen lévővel megegyező felépítésű, annyi különbséggel, hogy ennek pirosan világít működés közben a színtelen ledje [link]

Ebay-en rendeltem már egy másik eladótól is, tőle a képen ([link]) alsó piros alapszínű ledes változat jött. Most saját webshopjából rendeltem (még úton van), mert elégedett voltam a minőségével. [link]

Nekem személy szerint a második fajta szimpatikusabb (abból a nyák formából minőségibb kidolgozású változatok voltak), de kívülről és működés szempontjából egyformák.

[ Szerkesztve ]

(#7019) DarkByte válasza cigam (#7017) üzenetére


DarkByte
addikt

A különálló USB-s Conax kártya olvasóhoz nincs valamilyen mód hogy meglévő tuner-el együtt lehessen használni? [link] Létezik olyan ingyenes DVB néző progi ami ezt a kártya olvasót tudja használni dekódoláshoz?

(#7020) zhagyma válasza DarkByte (#7019) üzenetére


zhagyma
őstag

Szerintem töltsd le a homesys szoftverét (ingyenes). A kolléga ki is próbálta, igaz más kártyaolvasóval: [link]

[ Szerkesztve ]

(#7021) vegyszer válasza cigam (#7017) üzenetére


vegyszer
addikt

és ne felejts el, a kártyát vissza kell adni a szerződés lejártakor a mindigtvnek, különben 2899 Ft-od bánja.
és ha szétvágod, nem hiszem, hogy visszaveszik.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#7022) DarkByte válasza zhagyma (#7020) üzenetére


DarkByte
addikt

Akkor biztosan menne. Nincs kártya olvasóm, egyelőre csak kíváncsi voltam. :)

(#7023) azbest válasza vegyszer (#7021) üzenetére


azbest
félisten

az alchor 500 fórumban azt írták hogy mostantól perforált kártyát is lehet kérni a mindigtv-től

(#7024) vegyszer válasza azbest (#7023) üzenetére


vegyszer
addikt

akkor én vagyok az old user...
2000 alatti előfizetői azonosítóval
Akkor/ott nem volt perforált választási lehetőség, az bizonyos...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#7025) azbest válasza zhagyma (#7020) üzenetére


azbest
félisten

rendeltem egyet az általa linkelt olcsó ebay-es kártyaolvasóból, ha megjön időben karácsony előtt, akkor még ki tudom próbálni kártyával, hogy megy -e :)

(#7026) zhagyma válasza azbest (#7025) üzenetére


zhagyma
őstag

Várom az eredményt. :)

(#7027) DarkByte válasza azbest (#7025) üzenetére


DarkByte
addikt

+1, kíváncsi vagyok. :)

(#7028) wlantal válasza zhagyma (#7020) üzenetére


wlantal
tag

Ezt én is kipróbálom,mert a DVB viewer TE-vel nem vagyok megelégedve.MPEG2 adást simán viszi DVB-C.De DVB-T-n mindig csúszik a hang a képhez képest meg szaggat is.VLC-vel minden tökéletes csak az meg a tunerem C-s részét nem akarja kezelni.Meg az a CI modult sem kezeli.De azt csak a dvb viewer kezelné csak azzal mint mondom élvezhetetlen földit nézi.Hamarosan viszont elő szeretnék fizetni az extrára akkor viszont ez a funkció alapkövetelmény.

(#7029) wlantal


wlantal
tag

Már fent is van homesys.Nagyon frappáns program,csak nem tudom miért, de nincs hangja.T és C tunret is lazán felismerte és kezeli.

(#7030) wlantal válasza wlantal (#7029) üzenetére


wlantal
tag

A hang megoldva :D .

(#7031) wlantal


wlantal
tag

Voila.Meg van oldva a problémám.Nincs szaggatás nincs csuszás se HD se SD adásnál.Csak a távirányító nem 100%-ban kompatibilis a homesys-el,de üsse kő.Hétvége fele meg ki lesz próbálva mit tud a a kódolt adásokkal kezdeni.

Még annyit hozzá tennék,hogy kellemeset csalódtam ebben az új tuner-ben.Történetesen a Technisat cablestar combo hd ci. Itt Pesten használom a régi tunerem botantennájával kb vízszintes állásban.4 emelt földszint, körbe lakópark plusz a fél város Széchenyi hegy és hármas határ hegy irányába és tökéletes a vétel.A régi tunerem csak ~20dB erősítés után volt hajlandó csak a 746Mhz-et befogni mm pontos antenna beállítással.

(#7032) zhagyma válasza wlantal (#7031) üzenetére


zhagyma
őstag

Ezek szerint jó vétel cucc: Technisat CableStar Combo CI.

Gabest. Amennyiben publikus, azért kíváncsi lennék milyen megoldás van a homesysben a CAM kiváltására?

[ Szerkesztve ]

(#7033) cigam válasza zhagyma (#7032) üzenetére


cigam
félisten

Mondjuk van benne egy camulátor?! :D
Konkrétan a cnxcam-ra gondolok:
"CnxCAM is an emulator for original Conax Cas3 - Cas7 cards"

A Mindítv meg Conax7-el megy, szóval akár még működhet is. Akinek van kártyaolvasója (és előfizetése) tehetne egy próbát, hogy mire jut vele.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7034) zhagyma válasza cigam (#7033) üzenetére


zhagyma
őstag

Kösz. Valami ilyesmire gondoltam. Ilyet nem tudsz Nagravision3-ra? Tudnám használni ... :D

(#7035) cigam válasza zhagyma (#7034) üzenetére


cigam
félisten

Az elhiszem :P Per pillanat csak 1 2-höz létezik.

Viszont egy érdekes problémába futottam bele. a Médiacenter kisajátította magának a vevőt. Futva hagy egy "Windows Media Center vevőkészülék- szolgáltatása"-t, ezért a többi progi nem fér hozzá a vevőhöz. Ha kézzel lelövöm, akkor a többi progi is észreveszi a tuner-t, de amint elindul az MC, elindul ez is, és ez így nem jó. Ez vmi trükkös beállítás kérdése, vagy mitől van?
Mit tudok tenni?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7036) zhagyma válasza cigam (#7035) üzenetére


zhagyma
őstag

Nem használok Windows Média Center-t így nem tudom. Ha vigasztal a VirtualBox Virtual USB drivere pontosan ugyanezt csinálja. Mindig le kell "lőnöm" a virtualbox bezárása után, ha használok USB-t a virtuális gép alatt. :)

Más: UPC kábel alatt az "urban legend" szerint Nagravison3 kódolást alkalmaznak. Az általam lementett UPC kábel muxokban viszont a CA desciptorban a CA System ID = 1801 (Nagravision2)? :F

(#7037) Rick4 válasza zhagyma (#7034) üzenetére


Rick4
félisten

Ilyet nem tudsz Nagravision3-ra?
Arra van sokkal jobb megoldás. :DDD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7038) zhagyma válasza Rick4 (#7037) üzenetére


zhagyma
őstag

Ne fogd vissza magad. :)

(#7039) zhagyma válasza zhagyma (#7036) üzenetére


zhagyma
őstag

" ... UPC kábel alatt az "urban legend" szerint Nagravison3 kódolást alkalmaznak. Az általam lementett UPC kábel muxokban viszont a CA desciptorban a CA System ID = 1801 (Nagravision2)? :F ..."

Sejthettem volna: CA Sytem ID = 1801 lehet Nagravision3 is (Merlin) :W

(#7040) nevo


nevo
aktív tag

Nem tud valaki egy olyan boltot Bp-n ahol lehet is kapni egy Technisat CableStar HD2 tunert, mert sehol sincs és már három hete várok egy beszerzést, de még mindig nem hozzák :O

(#7041) cigam válasza nevo (#7040) üzenetére


cigam
félisten

WEBshop nem jó?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7042) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Sziasztok!

A segítségetekre lenne szükségem, a gondom a következő: DigiTv előfizető vagyok, és a TV-t az általuk biztosított tuner segítségével kell néznem (ugyan van a TVben ilyen, de abban nincs kártyaolvasó, így se HBO se jó néhány csatorna, se HD minőség....)

Egyre több helyen látok külső tunereket, amikben van kártyaolvasó, HDMI kimenet, és néhány típus tud USB-re műsorokat rögzíteni.

A kérdésem az volna, hogy HDMI kábelen keresztül lesz e minőség javulás?
Mennyire megbízható készülékek ezek?
Ugyan úgy nézhetem vele a fizetős csatornákat, ha van hozzá kártyám?

A válaszokat előre is köszönöm!

(#7043) nevo válasza cigam (#7041) üzenetére


nevo
aktív tag

Az a baj hogy nem, senkinek sincs a raktárában, csak rendelni tudják, de általában mindegyik majdhogynem azonos nagykerből szerzi be, de oda már három hete nem hoznak semmit :(

(#7044) cigam válasza qpakcovboy (#7042) üzenetére


cigam
félisten

Lesz. Nem csak azért, mert elmarad egy D/A - A/D konverzió, hanem elve csak ezzel van lehetőség HD műsorok nézésére.

Elég sokfélét gyártanak, általában 12 egy tucat belőlük. A legnagyobb difi a rajtuk futó software. Ami azt jelenti, hogy egy készülék különböző verziói között is akad difi. Pl. a WayteQ HD-90CX attól függöen, hogy milyen fw fut rajt nem tud felvenni USB-re, csak lejátszani onnan. Van olyan verzió ami csak az ingyenes kódolatlan adásokat veszi fel, és talán van olyan is ami mindegyiket fel tudja venni. És ugyanettől függ, hogy milyen formátumokat játszik le, vagy mikor kapcsol be magától frissíteni. Szóval nem lehet egyértelmű favoritot mondani. Végig kell olvasnod a ketyerék topicjait, és magadnak kell leszűrni a következtetést. Én előnyben részesíteném a matricás termékeket. Ez ad némi garanciát a problémamentes működésre.
Nagyon hasonlítanak a divx játékosokra ezek a vevők.
Igen, ha van rajt kártyaolvasó, és hozzátartozó előfizetéses kártyád, akkor tudod nézni a kódolt csatornákat is.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7045) zhagyma


zhagyma
őstag

Csak hogy ne unatkozzunk: DVB-T2 teszt a cseheknél.

(#7046) Az-X


Az-X
őstag

Üdv!

Digikábel szolgáltatást készülök beköttetni, de sosem volt még se TV készülékem, se TV előfizetésem :B ezért kérném most a tanácsotokat.

2 vevőre lenne szűkségem:

- A párom számítógépéhez, ez gondolom valami PCI-os megoldás lenne. Egy 17"-os monitora van így olyan túl nagy igények nem merülnek fel. Gondolom bemegyek egy üzletbe és megveszem ami adatok alapján a legjobban beleillik az ár-érték kompromisszumba :)

- A másik történet viszont már picit bonyolultabb. TV-m ugyan nincs, viszont filmeket projektoron szoktam nézni. Tehát ezt kellene valahogy ráaplikálni (PC nélkül) a TV kábelre. Filmeket egy ASUS O!Play segítségével szoktam nézni. Erre esetleg van valami megoldás, hogy tudjam vele fogni a TV csatornákat is? Ha nem megoldható akkor létezik valami olyan kütyü ami a TV-t is fogadja és NAS-ról tud 1080p-ben lejátszani? Ja és max 50.000 a keret az eszközre.

:)

(#7047) cigam válasza Az-X (#7046) üzenetére


cigam
félisten

Első körben járj utánna, hogy nálatok is fogható-e digitális adás. Ha igen, nyert ügyed van.
-A számítógépbe egy dvb-c tumer kell
-A projektorhoz bérelsz a digi-től/vagy veszel egy HDMI-s dvb-c tunert. Ezt simán rádughatod a projektorra (ugye van digitális bemenete?!)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7048) Az-X válasza cigam (#7047) üzenetére


Az-X
őstag

Van digitális adás.
A projektor egy Infocus X9, HDMI illetve DSUB bemenet van rajta. Gondolom ebből inkább csak a HDMI lesz a tuneren. Ez a tuner NAS-ról tud lejátszani H264-et?

:)

(#7049) sundor16


sundor16
csendes tag

Hali azt szeretném kérdezni,hogyan tudnék tévézni a számítógépen,ha van egy
GCR 300cx beltérim akkor ahhoz milyen tv-tuner kell?

(#7050) cigam válasza sundor16 (#7049) üzenetére


cigam
félisten

?? Minek ahoz tuner?
Egy mezei videodigitalizáló kell, amin van videó/hang bemenet. pl. [link]

Vagy egy dvb-c tuner kell, akkor minek a box?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.