Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8001) zhagyma válasza csendes (#8000) üzenetére


zhagyma
őstag

Pont erre gondoltam. Melyik linux disztribúciót használod?

(#8002) csendes válasza zhagyma (#8001) üzenetére


csendes
őstag

Főleg Archlinuxot [link].

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#8003) zhagyma válasza csendes (#8002) üzenetére


zhagyma
őstag

Tetszik! :) Elég régen foglalkoztam linux-al. Debian, Fedora, meg pár évvel ezelőtt Gentoo "szerver faragó" előéletem van. Ahogy Linus-t ismerem az alapok nem változtak drasztikusan ...

(#8004) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok,

Hogy tudnám megoldani, hogy az usb-és dvb-t tuner távirányítóját más progikkal tudjam használni nem csak a hozzá adottal?

Köszi

(#8005) apuka1


apuka1
csendes tag

Szervusztok!
Vettem egy HD 2216 DVB-T készüléket a napokban. Valaki tudja hogy a MENÜ melyik pontja segítségével lehetne frissíteni? Hol találom a frissítő programot. Egyáltalán ezt a készüléket lehet-e frissíteni?
Köszönettel! :DD

(#8006) cigam válasza apuka1 (#8005) üzenetére


cigam
félisten

Melyik programban? Mit kéne frissíteni rajt? Mi nem működik vele?
Ami nem romlott el azt nem kell megjavítani.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8007) skylaner


skylaner
senior tag

Sziasztok.

Szeretnék kérni tőletek egy kis segítséget.
Fateromnak UPC Direct előfizetése van, az adást laptopon szeretné nézni TV helyett.
A beltéri egységen 2db Scart, Digitális Audio kimenet, RCA Audio, Soros (RS-232), antenna bemenet, telefon modem csatlakozó van.
A laptop egy ősrégi Toshiba Satellite 1800-364E
lényegében 1 RCA Video kimenettel, soros csatlakozóval, audio jack kimenettel.

Hogy lehetne megoldani ?
Lehet kapni olyan digitális külső tunner kártyát amin van ilyen kódkártya olvasó ?
Nem vagyok otthon a témában, megköszönném ha segítenétek.

(#8008) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Sziasztok!
Windows 7 x64-re tudtok ajánlani valami progit, amivel a DVB-T minőségét meg tudom mérni? TSReadert próbáltam, de nem megy nekem sajna. AF1915-ös tunerem van.
Köszi!

(#8009) sittes79 válasza Mr. Teddy (#8008) üzenetére


sittes79
addikt

Szia, csak megerősíteni tudom nekem se megy win 7 64 biten, én a DVBVIEWER proginak
nézem e jelzését de sokan azt írják, hogy nem reális...

szerezz be egy xp-és gépet, pl. laptop. azzal frankó nagyon a TSreader :)

(#8010) nfsu17 válasza Mr. Teddy (#8008) üzenetére


nfsu17
veterán

(#8011) kojo25 válasza Numspa (#7997) üzenetére


kojo25
csendes tag

Sziasztok!

Numspa.

Én most a 7 végén hoztam össze számítógépen 1 usb vevős kártyaolvasós rendszert, hogy az előfizetéses kártyát is tudjam használni + felvenni róluk, amikor csak akarok + előre hátra tekergetni a műsorokat./fillérekből/

Homesys a lejátszó program, mert komolyan mondom császárok a srácok mindent tud, amit csak kell.

Üdv:

(#8012) Numspa válasza kojo25 (#8011) üzenetére


Numspa
tag

Szia!

Navégre, már vártam, hogy valaki valóban megcsinálta amit én is szeretnék! :C

Megkérhetnélek, hogy leírnád a részleteket?

(#8013) Capella válasza Numspa (#8012) üzenetére


Capella
senior tag

Kell venni egy ilyen kártyaolvasót. EZ100PU
A MinDig Extra kártya szintén pénzbe kerül.
A Homesys4 program ingyen letölthető. [link]

[ Szerkesztve ]

(#8014) nfsu17 válasza Capella (#8013) üzenetére


nfsu17
veterán

Ezzel még nem fogja fogni az adásokat, ahhoz tuner is kell.

(#8015) Numspa válasza Capella (#8013) üzenetére


Numspa
tag

:R

(Tunerem már van.)

(#8016) Numspa


Numspa
tag

MinDig Extra kártyát hol és mennyiért érdemes venni?

(#8017) sb


sb
veterán

Sziasztok!

Milyen DVB-C-s két tuneres PVR-es eszközt tudtok ajánlani, ami megfizethető árban van? Box és PC-s megoldás (lehetőleg USB-s) is érdekelne.
Az sem lenne baj, ha DVB-T-t is tud. De lehet, hogy túl sokat akarok. :D

szerk: Ja és a C-hez kártyakezelés is kellene.

[ Szerkesztve ]

(#8018) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok,

Tudnátok ajánlani digi kábel mellé olyan kütyüt, ami fel tudja venni az adást is ill. hdmi csatis, esetleg van olyan, mint az iptv, hogy netről lehet beállítani a felvétel?

Köszi

(#8019) sittes79 válasza Capella (#8013) üzenetére


sittes79
addikt

köszi ez jól hangzik...és működik más progikkal is pl. dvbviewer?

azért ez meggyőzött

"Buyer: a****_hu ( 8 ) Dec-10-10 07:42

Fast shipping! Works with hungarian DVB-T provider with homesys tv app."

köszi :)

(#8020) zhagyma válasza sb (#8017) üzenetére


zhagyma
őstag

Biztos nem lehet olcsó egy ilyen "all-in-one" kütyü, de lehet rábukkan valaki valamire a neten. Ha jól tudom van olyan STB, amibe két cserélhető tuner is lehet, igaz az is egy számítógép linux-l. Lehet olcsóbb lenne összedobni egy "low budget" PC-t két DVB-C + CI kártyával. Aztán ebbe olyan CAM modult és előfizetői kártyát rakhatsz, amilyet akarsz. Lehetséges kártyák:

Terratec Cinergy C PCI HD CI
Technisat Cablestar HD 2

[ Szerkesztve ]

(#8021) Capella válasza sittes79 (#8019) üzenetére


Capella
senior tag

Más ismert vagy közkedvelt programmal nemigen megy, de esetleg lehet próbálkozni.
A Homesys az garantált. :K

Nos, a tunert tényleg nem említettem a "készletben". Viszont bármilyen tuner jó így, ami egyébként is megy a Homesys programmal.

(#8022) nfsu17 válasza sb (#8017) üzenetére


nfsu17
veterán

Most rendeltem egy Golden Media box-ot, abból van dvb-c és dvb-t-s készülék, ami egyszerre tudja ezt. Az kb 48 pénz. De lehet (ha minden igaz, de ez nem biztos) mondjuk két dvb-c-vel kérni, de akkor sem lesz olcsóbb.
Ez pvr-es, kártyakezelés, sőt CAM kezelés, rögtön mindegyikből 2-2.

[ Szerkesztve ]

(#8023) sb válasza zhagyma (#8020) üzenetére


sb
veterán

Köszi, mindkettőtöknek. Egyelőre nem konkrét terv, csak kíváncsi voltam létezik-e ilyen...
Ha ennyire nehézkes a dolog, akkor marad az 1 tuner. :)
Azért ezt a Golden Media boxot megnézem...

(Lehet, hogy túlságosan hozzászoktam a UPC 2 tuneres boxához. :) )

[ Szerkesztve ]

(#8024) sittes79


sittes79
addikt

8018-ra valaki?

köszi

[ Szerkesztve ]

(#8025) nfsu17 válasza sittes79 (#8024) üzenetére


nfsu17
veterán

Itt gyorsabban fognak segíteni és többet is tudnak.
Kapásból 2 név azért: Selteka, Golden Media

(#8026) sittes79 válasza nfsu17 (#8025) üzenetére


sittes79
addikt

Köszi

(#8027) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Sziasztok!

A t-home-so topikban is feltettem ezt a kérdésem, de hátha itt hamarabb tudnak rá válaszolni.:

Jelenleg Paletta XL díjcsomagom van.

Szeretnék a jelenlegi digitális beltéri mellé egy másikat. Elvileg mivel van HBO a csomagban, díjmentesen kapnék még egy vevőt. Ezzel kapcsolatban felhívtam az ügyfélszolgálatot, és azt mondták, hogy igen, csak 5000ft a telepítési díj. Kissé pofátlan, főleg hogy én is meg tudom csinálni.
Van valakinek arról információja, hogy ha bemegyek egy T-pontba akkor kapnék-e ott egy beltérit, így megúsznám plusz költségek nélkül a dolgot?

Valamint Vaterán láttam olcsón ilyen vevőt. Ha ott megveszem be tudnám regisztráltatni és egy hozá passzoló kártyát kérni a t-hometól?

Köszi

(#8028) Lion-Heart válasza zhagyma (#7975) üzenetére


Lion-Heart
csendes tag

"A legolcsóbb megoldás a legkevesebb töréssel elérhető útvonal."

A legolcsóbb megoldást választottam.
Átfúrtam mindent,és így közelítettem meg a tévét. :C
Teljesen jó a képem.
Viszont szeretném tőled (vagy mindenkitől)kérdezni,hogy ha egy tévé integrált,akkor azzal nem is tudok semmilyen felvételt rögzíteni?
Nekem a digitális jelre volna szükségem.
A t.v. kiadja magából a jelet sőt a mindigtévé jel is kéne!
Íme a tévé típusa:
http://www.lg.com/hu/televizio-audio-video/tv/LG-lcd-tv-32LF2510.jsp
Köszi

(#8029) nfsu17 válasza Lion-Heart (#8028) üzenetére


nfsu17
veterán

"...hogy ha egy tévé integrált..."

Miben integrált a tévé? A falban? :D

Nem hiszem, hogy tudsz felvenni vele. Ilyen szavaknak kellene benne lenni, hogy PVR, RECORD, stb. Nekünk sem tud a nagyobb LG-nk felvenni.
Ezért vettem egy box-ot, ami meg felvesz.

(Van olyan Samsung tévé, ami ugyan felvesz, de pl szgépen már nem tudod megnézni, csak a tévén)

[ Szerkesztve ]

(#8030) Lion-Heart válasza nfsu17 (#8029) üzenetére


Lion-Heart
csendes tag

Miben integrált a tévé? A falban? :D

.
A készülék alkalmas a magyarországi földfelszíni, szabad hozzáférésű digitális televíziós műsorszórás vételére.

Minek vegyek boxot,ha a tévé rendelkezik DVB-T tuner-el
Van ezen a tévén olyan csatlakozó ami leadja a Kódolt jelet amit beledughatnék egy felvevőbe, vagy mosógépbe,vagy egy micróhullámú sütőbe
Vicces vagy.
Valójában hülye kérdésre,csak hülye választ lehet adni.
Talán majd más.

[ Szerkesztve ]

(#8031) zhagyma válasza Lion-Heart (#8028) üzenetére


zhagyma
őstag

" ... A legolcsóbb megoldás a legkevesebb töréssel elérhető útvonal. ..."

Hát csodák nem nagyon vannak. A fizika még működik ... De a lényeg, hogy siker van.

" ... A t.v. kiadja magából a jelet sőt a mindigtévé jel is kéne! ..."

Hol adja ki magából a jelet digitálisan? Ahogy nfsu17 kolléga írta, a felvétel funkció még csak most kezd "beépülni" a TV-kbe. A 3D őrület miatt "eltolódott" ennek a funkciónak a bevezetése. A belépőszintre gondolom 1-2 év múlva fog lecsorogni ...

A TV-dből az aktuálisan nézett adó tömörítetlen digitális jele (HDMI) hivatalosan nem jöhet ki, mivel nincs HDMI kimenet. Igaz USB2 port van amin keresztűl egy HDD-re felvehető a digitális jel ( tömörítetlen / tömörített ), de annak megvalósítása a gyártó döntése (firmware). Esetleg ügyes kezű programozók rámozdulhattak a témára ...A harmadik lehetőség tömörített (MPEG4) digitális jel kinyerésére a CI interface-n keresztűl, de ez nagyon rögös út.

[ Szerkesztve ]

(#8032) Lion-Heart válasza zhagyma (#8031) üzenetére


Lion-Heart
csendes tag

Esetleg ügyes kezű programozók rámozdulhattak a témára ...A harmadik lehetőség tömörített (MPEG4) digitális jel kinyerésére a CI interface-n keresztűl, de ez nagyon rögös út.

Valami ilyesmi kéne de úgy érzem ez már veszélyes is nem csak rögös!

(#8033) Lion-Heart


Lion-Heart
csendes tag

zhagyma!

Persze tudom,hogy meg lehet venni és meg is fogom venni a modult,amivel bejön majd a +10 vagy 11 csatorna nem akarom az lcd-ét szanaszéjjel szedni mert annyira okos azért nem vagyok!

(#8034) nfsu17 válasza Lion-Heart (#8030) üzenetére


nfsu17
veterán

Nem hülye volt a kérdésed, csak pontatlan, én meg lecsaptam a magas labdát. :W
(a tévéBEN van integrált tuner, dvb-c, dvb-t, mindjárt máshogy hangzik, nem?)

A "hülye" válaszomról meg annyit, hogy semmi hülye nem volt benne, egyszerűen a tévé nem képes erre gyári állapotban (felvétel), max Te ezt nem vagy képes elhinni (pedig nem ártana).
Ezért írtam a boxot, mint felvételt tudó eszköz (+hdd nem árt, anélkül nem megy). Abban is van CI, Conax kártyaolvasó, dvb-t tuner, hdmi, tévével összeköthető és ugyanott vagy képminőségben is.

PVR-es tévé: Samsung UE32C6620UWXXH

[ Szerkesztve ]

(#8035) Lion-Heart válasza nfsu17 (#8034) üzenetére


Lion-Heart
csendes tag

No problem! :)

(#8036) zhagyma válasza Lion-Heart (#8033) üzenetére


zhagyma
őstag

Ezek szerint nem ment át teljesen. A digitális jel TV-ből kinyerésére három módot írtam:

1. HDMI kimeneten (ha van ilyen). Ez nem túl jó, mivel 270 Mbit/sec-s 8 bites szinenkénti (RGB) bitsorozat. Egy este betelne a terrás HDD, ha lenne HDMI kimenet. No meg kellene egy HDMI capture kártya, mondjuk PC-be.

2. USB2 porton kersztűl HDD-re felvétel. Ez szoftverből megoldható (firmware módosítás) mivel minden TV hardver képes rá amilyikben van fizikai USB2-s port, amennyiben valaki módosítja a firmware-t. Elképzelhető, hogy az LG-re van ilyen "módosítás" (Google). Ez lenne a legolcsóbb ...

3. A CI interface-n megjelenik bizonyos körülmények között a tuner által éppen vett frekvencián "jövő" adók mindegyike. Ez nagyon macerás ... A CI alapesetben arra való, amire Te beszereznél egy kódkártyát (kikódolás).

[ Szerkesztve ]

(#8037) superg


superg
senior tag

Sziasztok!
Meg tudnátok mondani hogy a digitális adás vétele dvb-c vel (SD-ben) mennyivel több processzorhasználattal jár mint egy sima analóg adás-analóg tuner megoldás?
Digi kábel tvhez elég egy usb-is CI slot nélkül? Vagy erőforráshasználat miatt jobb lenne egy PCI-os?
Válaszokat előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#8038) BeLac válasza superg (#8037) üzenetére


BeLac
tag

Szia!

A gépemben Intel® Core™2 Duo E6600 CPU van
és a tunerem WinTV-HVR930C
Analóg adás 9%-ra terheli.
Az SD adás 7%-ra terheli.
A HD adás 48%-ra terheli.
Az USB 2.0 tökéletesen elég.

Üdv:.

[ Szerkesztve ]

(#8039) superg válasza BeLac (#8038) üzenetére


superg
senior tag

Köszi az infót sokat segített. :R
Meg vagyok elégedve

(#8040) Lion-Heart válasza zhagyma (#8036) üzenetére


Lion-Heart
csendes tag

Vagy veszek egy boxot...
Azért köszönöm a segítségedet.

[ Szerkesztve ]

(#8041) zhagyma válasza Lion-Heart (#8040) üzenetére


zhagyma
őstag

Bizony beszerzési áron nyilván az STB a leggyorsabb és a legolcsóbb megoldás.

Magánvélemény: Aztán jönnek az igények ... Főleg, ha a további tervekben szerepel médialejátszó / HTPC, 5.1 amplifier / DLNA-s erősítő, DLNA-s TV, tablet filmnézésre wireless-en keresztűl, mobiltelefon távírányítónak meg ki tudja még mi ... Ebbe a vonulatba, ha a szolgáltatás kódolása engedi, akkor hosszabb távra a PC + tuner + CAM / kártyaolvasó + előfizetői kártya illeszkedik legjobban a rugalmassága révén.

(#8042) g0dl


g0dl
addikt

Megoldható valahogy, hogy egy USB-s dvb-c tunerrel egyszerre több csatornát lehessen nézni? Gondolom csak azonos frekvencián lévő adók esetén, ha egyáltalán.
Mivel lehetne ezt kipróbálni?

(#8043) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

No, csütörtökön rápróbálok a t-homenál...

Egy embertől hallottam (saját tapasztalata), hogyha ismerőstől kapott/vett mindegy honnan viszel be a t-homeba rendes t-homeos STB-t, akkor azt bereggelik neked, és így nem kell bérleti díjat fizetni érte.

Szereztem egy ilyen t-kábeles STB-t, amiből már van egy, és amiért most akció keretén belül nem fizetünk havidíjat. Csütörtökön beviszem t-homeba, hogy reggeljék be második doboznak, mert kaptam egyet, így ne kelljen tőlük bérelni. Remélem összejön, és nem pampognak.

Valaki csinált már hasonlót? Sikerrel járt?

(#8044) vegyszer válasza Capella (#8013) üzenetére


vegyszer
addikt

szervusz!

azt mondod, ez a 8$-os kártyaolvasó a conax cas7-es kártyák tartalmát is kiolvassa, és a dekódoláshoz meg felhasználja a homesys?

apropó: hol lehet beállítani, hogy 16:9 legyen az m1, m2, duna aránya, míg a többi 4:3?
erre nem leltem rá. tegnap jött meg aí tuner kínából, de dvd olvasó híján nem raktam fel a gyári sw-jét... csak a homesys-t

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#8045) Capella válasza vegyszer (#8044) üzenetére


Capella
senior tag

Igen, működik. Telepíted a drivert, a mellékelt CD-n van Windows 7 x64-es is.
Ezután a a Homesys Televízió / Beállítások / Kártyák alatt látod, hogy felismerte a kártyát, mint Castles EZ100PU.
Ha beledugod a MinDig Conaxot, akkor kiírja a szokásos érvényességi és egyéb adatokat.
A kódolt adásokat meg nézni tudod ettől kezdve. Ha van tunered is. ;)

Mellesleg mobil SIM kártyát is be tudsz olvastatni a kütyüvel a mellékelt programmal, de olyan nagyon sokra nem lehet vele menni.
Az SMS-ek magyar karakterei nem megfelelően jelennek meg. A telefonkönyvnél hasonló azt hiszem.
Ez inkább demó jelleg szerintem. Ha valaki tud rá fejleszteni szoftot, akkor intelligens kártyaolvasóként tudná használni egyéb célra is.

(#8046) vegyszer válasza Capella (#8045) üzenetére


vegyszer
addikt

Köszi!

Arra ötlet, hogy a lejátszás alatt az 1920x1080-as filmeket ne nyomja össze kb 4:3-ra, illetve a tv adásokat se nyomja össze, van?
mikor az áttekintő képernyő van soron, akkor még ami szélesvásznú, az jól jelenik meg, de teljes képernyőn nem. (viszont a menü, meg infók azok helyesek...)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#8047) vegyszer válasza Capella (#8045) üzenetére


vegyszer
addikt

csak ezt a kártyaolvasót fogadja el? vagy bármilyen smart cadr readert elfogad?
mert lenne egy elfekvőbe cimbinél, mint kiderült, és neten láttam olcsóér, ha ez bejönne...
:C :R
csak a képarány a hiba. más nem tapasztalt hasonlót?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#8048) Lion-Heart válasza zhagyma (#8041) üzenetére


Lion-Heart
csendes tag

Milyen beszerzési árat tudsz,amit én nem? :DD
(privát jöhet.)

Igen szóval ez rögzítéses dolog csak úgy megy,ha veszek egy boxot és azt dugom vagy a pc-re,vagy,egy felvevős ketyerére.

(#8049) zhagyma válasza g0dl (#8042) üzenetére


zhagyma
őstag

" ... Megoldható valahogy, hogy egy USB-s dvb-c tunerrel egyszerre több csatornát lehessen nézni? ..."

Igen megoldható, de ahogy írtad csak az egy frekin lévő adókat lehet ily módon megtekinteni 1 tuneres felállásban. Biztosan más DVB programok is képesek rá, de Nekem ez van: DVBViewer. Mondjuk nem erre lett "kihegyezve" a program, de működik.

Lion-Heart Hidd el olcsóbb egy STB ha egyszerűen csak nézni akarsz egy TV-t. Ha ennél több kell, az sajnos többe is fog kerülni ...

[ Szerkesztve ]

(#8050) Lion-Heart


Lion-Heart
csendes tag

zhagyma!
Köszönöm a válaszaidat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.