Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) #69182976 válasza zhagyma (#1348) üzenetére


#69182976
törölt tag

Asztali MPEG4 dekóder lehet, hogy csak pár száz embernek van, de PC-s DVB-T tuner véleményem szerint legalább néhány ezernek.

[ Szerkesztve ]

(#1352) zhagyma válasza Capella (#1350) üzenetére


zhagyma
őstag

Egyetértek veled (a helyzetértékeléssel, nehogy off legyen). Tulajdonképpen ha egy szerencsétlen HD adó marad, akkor a 24 Mbit/sec-s bitrate mellett akár mpeg2-ben is adhatnának, mondjuk átmenetileg. Legalább az eddig eladott DVB-T vevős tévéket hasznáhatná a "nép", mondjuk karácsonyi ajándékként.

[ Szerkesztve ]

(#1353) bzoley válasza Capella (#1350) üzenetére


bzoley
veterán

Nem kábeltévéhez hasonlítottam, annak a legtöbb esetben kritikán aluli a minősége, bár sokaknak fel sem tűnik, mert jobbat még nem látott. Én szobaantennával tévézek, ettől a minőségtől igencsak elmaradt.
Ja, és nálam hegyekben állnak az Mpeg4-es vevők is :)

[ Szerkesztve ]

(#1354) DarkByte válasza zhagyma (#1348) üzenetére


DarkByte
addikt

Hát elég elszomorító a helyzet. Én reménykedem benne hogy a hónap közepéig születik valamiféle megoldás ami hatására legalább megvalósul az elképzelések fele. Egyenlőre tényleg nem érint tömegeket, de az ilyenre fogékonyak most átverve érezhetik magukat (épp az jutott eszembe hogy a Vodafone is most szívatja a mobilneteseket).

[ Szerkesztve ]

(#1355) JohnBeehive


JohnBeehive
csendes tag

Az index cikk valóban jó lett, szépen összefoglalja a lényeget. Én tavaly karácsonyra kaptam egy USB-s kütyüt és a nyáron már kipróbáltam azt, hogy hogy is fog ez kinézni (az mpeg2-es kisérleti adás otthon nem jött be) és pontosan azóta várom, hogy beinduljon és ezt-azt megnézhessek jó minőségben, és talán még rögzíthessem is. De ami most történik az egyszerűen vérlázító és nevetséges. A dec. 1. az mégsem dec 1., a 6-7 csatorna az 2, az olcsó dekóder az nagyon nem olcsó (igen, eredetileg akartam VOLNA venni egy asztali dekódert, mert a számítógépen kicsit körülményesebb). Olyan ez, mintha senkinek nem lenne érdeke, hogy ez így működjön. Az, hogy a szeptemberi nagy bejelentések után az AH csak addig jutott, hogy 2 darab szénné nézett (elnézést azoktól, akik a Dunát nézik) adót sikerült betenni... és legyen vesegörcse annak az államigazgatási alkalmazottnak, aki ezt a székében hátradőlve késznek tekinti. Gyalázatos.

(#1356) zhagyma válasza DarkByte (#1354) üzenetére


zhagyma
őstag

A reménykedésed azért nem alaptalan. Amit a politika elrontott, azt helyre is hozhatja. Valószínűleg a "kincstári" televizíók az adófizetők pénzén meg fognak jelenni a platformon ( a politikai image fontosabb lehet a pénznél), mentve ami még menthető. A kereskedelmi adók pedig előbb utóbb kiegyeznek az AH-val, ha az AH az állami pénzzel már jól lakott. Igaz ez eltart majd egy darabig...

(#1358) wassermann válasza zhagyma (#1356) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Sajnos Magyarország nem csak földrajzilag van valahol Nyugat-Európa és a Balkán között ...

(#1359) JohnBeehive válasza bzoley (#1357) üzenetére


JohnBeehive
csendes tag

... ezek után a listádon simán kaotikusnak olvastam a Katolikus Rádiót :D

(#1360) bzoley válasza JohnBeehive (#1359) üzenetére


bzoley
veterán

Nem rossz :)
Mára ennyi maradt a listából: [link]

(#1361) JohnBeehive válasza bzoley (#1360) üzenetére


JohnBeehive
csendes tag

már csak azért is beperelném az AH-t, mert fent maradtam éjfélig, hogy megnézzem van-e, majd vártam még egy kicsit - úgy 2-ig - és szkennelgettem a frekvenciákat, hátha... Majd reggel, munka előtt, még egyszer vévgigszaladtam, hogy esetleg műsorkezdésre lesz valami, de nem. Ettől frusztrált vagyok és fáradt és fórumokon nézegetem, hátha mégiscsak... Szóval a mai munkám az nem lesz túl huszáros.

(#1362) DarkByte válasza bzoley (#1360) üzenetére


DarkByte
addikt

Nana, 6 óráig még van 3 és fél óra, lesz itt még azért valami, ha nem is sok :S

(#1363) kutyuska


kutyuska
aktív tag

Hát én meg szépen felbattyogok a padlásra és a nagylepke helyére visszadugom az analóg Tré-kábelt. Hátha van még rajta jel!

" Babra munka, de megéri! "

(#1364) bzoley válasza DarkByte (#1362) üzenetére


bzoley
veterán

Csak csinálom a drámát :)
Az a "nem is sok" meg egyáltalán nem érdekel. Még ha tegnapi három kertévé felkerült volna, talán én is átálltam volna.
De azért új MinDig TV logónak jó lenne a kép, nem? :D

kutyuska:
Már kezdtem rosszra gondolni a mondat elején, ennyire megviselt volna? :)
Nekem sokat nem kell variálnom(leginkább semmit), van egy "pókom", két irányból, két féle jel megy be, és vagy öt irányba távozik. Nem kell dugdosnom semmit. Én komolyan vettem az átállást, de úgy látszik egyedül voltam vele.

[ Szerkesztve ]

(#1365) wassermann válasza kutyuska (#1363) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Hát igen, a kezdeti sokk helyett nézzük mit is kapunk:
a 3db ingyenes analóg csatorna mellett lesz még ingyen kettő DVB-T -s , amelyikből az egyik HD-nek mondja ugyan magát, de egy ideig sajnos biztos nem az lesz : (

(#1366) bzoley válasza wassermann (#1365) üzenetére


bzoley
veterán

Igen, és majd utólag mindig értesülünk róla, hogy "tegnap ment egy film HD-ben".

(#1367) gdiwa válasza bzoley (#1364) üzenetére


gdiwa
csendes tag

ezek szerint a legjobb fejek és szakemberek is magyarok , de a leghü...ek is ???
A technika meglenne , de nem tudják kihasználni ...

(#1368) DarkByte válasza bzoley (#1364) üzenetére


DarkByte
addikt

Ki mondta hogy nézni akarom? Továbbra is csak a technikai része érdekel egyenlőre, ha már van nálam kölcsön tuner; főleg az érdekel hogy lesz-e elegendő jel :) Mondjuk ebben a kalamajkában lehet nem is fog maxxal menni megint. :S

(#1369) #69182976


#69182976
törölt tag

Megújult a mindigtv oldala. [link]

(#1370) bzoley válasza DarkByte (#1368) üzenetére


bzoley
veterán

A jellel egyelőre nincs gondom. A 38-ason megy egy privát adás, onnan CRC, és TEI hiba mentes jelet fogok 100%-os minőséggel. Persze leginkább engem is csak a "játék" része érdekel, na meg az újdonság hatása, de tesznek róla, hogy ne érdekeljen.

(#1371) bzoley válasza #69182976 (#1369) üzenetére


bzoley
veterán

Legfrissebb híreink:
Server Error in '/' Application.
--------------------------------------------------------------------------------

Configuration Error
:D

Amúgy jobban néz ki, mint az első verzió.

(#1372) DarkByte válasza bzoley (#1371) üzenetére


DarkByte
addikt

Ez az új oldal jóval igényesebb. Csak könyörgöm fórumot ne indítsanak mert annak nem lesz jó vége. :DDD

(#1373) DarkByte


DarkByte
addikt

Lényegében a frissített oldal is elismeri hogy az index által vázolt helyzet lesz érvényes: [link] Megkapjuk a négy rádiót is, bizony :)

(#1374) DarkByte


DarkByte
addikt

Úgy látom ma is felesleges várni a startot:

"4440. sasizs Ma, 15:44:00
Most beszéltem a MinDig Tv információs vonalával, érdeklődésemre, hogy mikor indul el a szolgáltatásuk azt a választ kaptam, hogy a holnapi nap folyamán indulnak el a Duna, és az Autonómia adásaival. Kérdésemre, hogy a magyar televízió, és a kereskedelmi csatornák mikor fognak indulni azt mondták, hogy valószínűleg csak a jövő év folyamán."

Úgyhogy viszlát digitális karácsony. :(((

(#1375) ati2 válasza DarkByte (#1374) üzenetére


ati2
őstag

Az idén már csak teszt adás lesz, 1 álcázott HD + 1 SD + pár rádió :(

(#1376) bzoley


bzoley
veterán

Kab-hegy elindult állítólag. De lehet, hogy csak a takarító nyomta fel véletlenül a kapcsolót.
És ebben a pillanatban Pesten is felnyomták a villanyt.

[ Szerkesztve ]

(#1377) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok,vettem egy lcd tv-t, amiben elvileg van mpeg-4 tuner, namármost,tudom,hogy a digitális adás még nem indult be,de a tunert végig kerestettem és ezt a három adót találta: Autonomi_h264, DunaTV_h264,esg.
Mind a háromnál az van kiírva,hogy érvénytelen szolgáltatás(ha nem a tető antenna,hanem a upc kábel van bent,akkor azt írja,hogy nincs jel),míg a jelerősség a normál és a jó között félúton áll.
Ez akkor azt jelenti,hogy nem csaptak be és tényleg mpeg-4 tuner van a tvben,valamint ha majd egyszer beindul az adás,akkor normálisan tudom majd fogni ilyen jelerősség mellett?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1378) bzoley válasza Zirowe (#1377) üzenetére


bzoley
veterán

Amit találtál, az a 38-as csatornán lévő privát "akármi", ha Pest körzetében próbálkoztál.
Most indult 62-esen a Duna 1-2, keresd azt.
De az, hogy találtál valamit, még nem garancia semmire. Majd ha a képét is látod, megynugodhatsz.(A 38-as nem nézhető).

[ Szerkesztve ]

(#1379) JohnBeehive válasza bzoley (#1376) üzenetére


JohnBeehive
csendes tag

bzoley!

kérlek erősítsd meg, hogy a "villany felkapcsolódott" Budapesten...

(#1380) nrc válasza JohnBeehive (#1379) üzenetére


nrc
tag

Budapesten Duna és Autonomia megy nálam (egyenlőre nem túl jól).

(#1381) #69182976


#69182976
törölt tag

BP vagyok, de nálam nem találja :( .

(#1382) bzoley válasza JohnBeehive (#1379) üzenetére


bzoley
veterán

Már kétszer leírtam. Duna HD, és Autonomia most megy a 62-es csatornán(802MHz)
Jelszint, minőség a plafonon a jól bevált blankolt coax-ommal. :)

(#1383) DarkByte


DarkByte
addikt

Szentesen nincs semmi amennyire meg tudom állapítani. Sem a tuner keresője nem találja, sem analóg módban nem látok érdekes dolgokat a kijelölt helyeken.

#1384: úgy tűnik akkor itt nekem nem elég a jel. TSReader szerint: No Signal. :F

[ Szerkesztve ]

(#1384) ati2


ati2
őstag

Szentesen is felkapcsolták a villanyt a szokott időben.

Valami miatt a C mux sokkal szarabbul fogható itt, mint az A volt.
Teljesen az ablakhoz kellett raknom az antennát, hogy átlag 90% legyen a jelszint, azon a helyen ahol az A 100% volt ott a C 10% :F
Ráadásul időnkén ugrál is a jelszint 60-100% között...

A Szentesi adóból megint csak 10%-ot fogok, igaz dél felé tudom csak állítani az antennát (minden ablak dél felé néz :( )

DarkByte: TSReader-el keresd meg a 826 MHz-en a legjobb jelszintet, mielőtt bármit szeretnél nézni!

[ Szerkesztve ]

(#1385) bzoley válasza ati2 (#1384) üzenetére


bzoley
veterán

Igen, a TSReadert-akartam javasolni én is. Figyelni a hibákat, pakolgatni az antennát,stb.

(#1386) #69182976


#69182976
törölt tag

DVBViewer-ben a "Group" = A, B, C az a multiplex akar lenni?

Scan közben hiába max a signal, nem talál semmit.

[ Szerkesztve ]

(#1387) Zirowe


Zirowe
nagyúr

II. kerület ,Mechwart liget: mind a két Duna Tv fekete,semmi kép,jelerősség még mindig normál és jó között.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1388) DarkByte


DarkByte
addikt

Hát pakolásztam az antennát, de csak azt sikerült elérni hogy a Not Tuned helyén megjelent: Strength 0%, Signal 0%. Ez gondolom azt jelenti: nem nyert, legalább is a jelenlegi adóteljesítménnyel. ati2, te a két szentesi muxra akkor csak 10% körüli jelet fogsz vagy hogyan is értetted?

[ Szerkesztve ]

(#1389) ati2 válasza DarkByte (#1388) üzenetére


ati2
őstag

A MUX-on nincs most semmi.
C MUX-ot csak nehezen fogom, ablakba tett antennával, de az is időnként szaggat + hullámzik erősen a jelszint...

Pont most megy a riport a DUNA-n a DVB-T ről :)

[ Szerkesztve ]

(#1390) bzoley válasza ati2 (#1389) üzenetére


bzoley
veterán

Jah, jól elmondta. Látott már valaki matricás STB-t valahol?
"Saját gyártású műsorok" Mivel?

(#1391) DarkByte válasza ati2 (#1389) üzenetére


DarkByte
addikt

És ha az A mux -ra állsz a TSReader -el, akkor ott látsz valamit? :F Csak mert én ha 786 Mhz -re állok akkor még annyi visszajelzést sem kapok hogy 0 a jel. És akkor most az A mux -on - amelyen az erősebb jel volt korábban - azon most nincs semmi. Szuper; mondjuk ez még szerintem megint csak tesztadás és gondolom nem végleges adóteljesítmény.

[ Szerkesztve ]

(#1392) Winkiller


Winkiller
csendes tag

Üdv!

Sikerült vkinek Veszprémben USB-s kütyüvel, akár Leadtek Dongle Golddal adást fognia?

üdv: Winkiller

(#1393) DarkByte


DarkByte
addikt

(#1394) wassermann válasza Zirowe (#1387) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Szintén Buda (teljes takarás mindenfelől) 802 MHz környékén valamit lát, de túl gyenge ahhoz, hogy be is fogja : (

(#1395) wassermann


wassermann
Topikgazda

A pénz beszél, a kutya ugat. Magyarország 2008 ( idézet az Index cikkéből, amit DarkByte kettővel feljebb belinkelt ):

"... A helyzetet jól jellemzi, hogy a Tv2 furfangos szándéknyilatkozatát éppen az a Sarkady Ildikó szövegezte, aki a digitális átállásról szóló törvényt kormánybiztosként tető alá hozta, vagyis aki a passzust beillesztette a törvénybe..."

[ Szerkesztve ]

(#1396) DarkByte


DarkByte
addikt

Aki hozzám hasonlóan nem tudta megnézni a DunaTV -s hír részletet a MinDig TV -vel kapcsolatban: [link]
Úgy látom azért ott örülnek a HD lehetőségnek; csak nehogy befürödjenek az egésszel.

(#1397) sbk


sbk
csendes tag

Pinnacle 320cx tunerem van tv center pro szoftverrel és az a problémám,hogy megtalálja a két dvb-t adót de csak hang van és azt írja,hogy kell a h.264 kódek.Most ezt honnan vagy hogyan? A tv center regisztrálva aktiváló kód beírva.Mit tegyek?
Egyébként Szegeden 90%-os jelerősséget mutat tetőantennával.
A válaszokat előre is köszönöm!

(#1398) wassermann


wassermann
Topikgazda

Antennaerősítős, aktív antennás DVB-T tapasztalat esetleg valakinél? -sajnos nem fogom megúszni az erősítőt (bár ekkora csatornaválaszték mellett, most még engem is csak "műkedvelői" szinten érdekel... )

(#1399) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Én Budán II. ker Mechwart ligetnél még mindig csak az adók nevét látom,fekete kép,hang nincs,és azt írja ki,hogy érvénytelen szolgáltatás,normál és jó közötti jelerősség-
Még nem indult el az adás vagy csak nem jó a tunerem?

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1400) kutyuska válasza bzoley (#1364) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Csak a helyzet miatti elkeseredésemet szerettem volna érzékeltetni :W

Kábelezés nálam is jól áll. Igaz minden a padlástérből van elosztva a 3 bemenet ( Tré-kábel analóg, UPCD, nagylepke ) a 2 TV + tunerkártya felé.
Csak a TV-n kell néha átdugnom az antennabemenetet, ha váltani akarok az analóg és a DVB-T között. Hiába, a Sony nem olyan felhasználóbarát mint a Leadtek :)

[ Szerkesztve ]

" Babra munka, de megéri! "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.