Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) PuMbA válasza Komplikato (#50) üzenetére


PuMbA
titán

Milyen patch kell? Nekem már volt egy 1080p filmtrailerem ami ment gyorsítással pedig nem volt fent semmiféle patch. AMD HD3200-am van. Nekem is fekete kép van,ha beteszem a hardveres gyorsítást.

[ Szerkesztve ]

(#52) PuMbA válasza PuMbA (#51) üzenetére


PuMbA
titán

Működik a hardveres gyorsítás a PowerDVD8 H264 kodekjével.A felvétel viszont csak 15fps-sel megy,nemtudom mi lehet a gond...

(#53) wassermann válasza PuMbA (#52) üzenetére


wassermann
Topikgazda

A 690G-n (x250) is megy már a mintafelvétel, de csak 12-13fps-el. Mivel nem vagyok egy GAMER, most szembesültem először ekkora terheléssel.
A megoldás talán Karácsonyra egy DLNA-s (uPnP) Philips TV lehet. Ilyenkor a PC csak streamer a TV meg az ethernet csatiján megkap amit csak akar ...

(#54) PuMbA válasza wassermann (#53) üzenetére


PuMbA
titán

Biztos azért van mivel egy HD videó nézéséhez is elkél egy jó kis proci,felvételt meg már meg sem említem.Valószínüleg kevés volt a proci felvételkor azért sikerült 12-13fps-re.

(#55) wassermann válasza PuMbA (#54) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Nem-nem, a DVB digitális sugárzás. Nem kell semmit tömöríteni meg ilyesmi, csak mintha egy hálózatról ZIP-elt filet másolnál a vinyódra: minimális a terhelés.

A terhelés ott van amikor ezt a tömörített cuccot meg akarod nézni. A gépem simán boldogul az 1080-as MPEG2-vel, még viszi az 1080p-s XVID rippeket, de úgylátszik a DVB-T-n sugárzott 1080i H264-el tömörítve már sok neki.

Ezzel egybevág ez is: [link]
A lényeg, hogy hiába jó a CPU, ehhez már egy olyan videokártya kell ami támogatja a H264-et és a rendszerbuszon csak a tömörített jelet kapja a procitól, majd azt ő maga csomagolja ki.

(#56) PuMbA válasza wassermann (#55) üzenetére


PuMbA
titán

A videóval van valami,mert a HD3200-am támogatja a hardveres H264 gyorsítást.
Egy Blu-Ray H264 filmet ( 1080p 40Mbps) is lejátszik 50-60% terheléssel az egy magos Sempronom.Ez meg egy 1080i és csak 15Mbps mégis 15fps-sel megy.

[ Szerkesztve ]

(#57) Komplikato válasza PuMbA (#51) üzenetére


Komplikato
veterán

"Milyen patch kell?"
Úgy emléxem 2006 novemberben jött ki egy patch, ami nélkül a HW HD támogatás vagy ment vagy nem ment. Mivel a HD3200 vagy 2 évvel újabb, lehet alap driverrel is megy már neki vagy normálisan frissített XP lehet leszedi. Vistához meg ugye nem kellett.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#58) wassermann válasza PuMbA (#48) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Kössz a tippet a Cyberlink H264-es kodekje megoldotta a teszt DVB-stream akadásmentes lejátszását. A feladatkezelőben is jól látszik, hogy a gyenge 690G miatt átterheli a feladatok egy részét a procira. Ha teljes képernyőn nézem (1024*1280) a CPU két magja 80-80% on megy .

(#59) DarkByte


DarkByte
addikt

Valakinek esetleg van tapasztalata hogy tetőtéri antennával Kecskemét vagy Kiskunfélegyháza környékéről megy-e? :F DVB-T képes tuner-t ugyan tudok kérni, de az antennáink nem Pest felé "néznek", így plusz antennát kellene szerelgetni, a vesződést vele pedig ha már valaki próbálta hogy nem megy akkor megspórolnám. :)

Egyébként van valami módja esetleg annak hogy analóg TV -vel megnézzem a jel eljut-e eddig? Gondolom jellegzetes képe és hangja van a digitális adásnak ekkora, kb. mint egy C64-es szalagnak a hagyományos magnóban. :D

Mod: Hmm.. most viszont megnéztem a felrakott mintát, sajnos CoreAVC -vel, kikapcsolva a deinterlace -t és a deblocking -ot is szaggat, úgyhogy ez felejtős. :(

[ Szerkesztve ]

(#60) wassermann válasza DarkByte (#59) üzenetére


wassermann
Topikgazda

DVB-T jel térkép a #32-es hozzászólásban lévő linken

[ Szerkesztve ]

(#61) cigam válasza DarkByte (#59) üzenetére


cigam
félisten

A leg1xübb teszt, ha beforgatod az antennát Bp irányába, és megnézed, hogy jönnek-e az analóg műsorok. Ha nem, akkor eleve reménytelen, meg kell várnod egy közelebbi dvb-t adó indulását
Ez [link] ugyanaz, csak nagyobb.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#62) wassermann


wassermann
Topikgazda

+antennaerősitő?

(#63) Grobby


Grobby
tag

Hello!

Nekem futott rendesen a film. A kérdésem az lenne, hogy leadtek tunerek közül (USB) melyikek azok, amelyek tudják az mpeg4 streaminget? Pl ez: WinFast DTV Dongle H
[link]

Üdv,G

(#64) wassermann válasza Grobby (#63) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Ez_tuti tudja. De ha nem ragaszkodsz a DVB-T csatoló saját progijához, akkor tényleg nem kell HD-s MPEG4-esre vadásznod.

(#65) DarkByte válasza wassermann (#60) üzenetére


DarkByte
addikt

Láttam már korábban, ez alapján kívül esünk a jelkörzeten. Ennek ellenére lehet valakinek erősítve sikerült befognia; erre lettem volna kíváncsi, de úgy tűnik még túl korai a kérdés. :B

#61: ha lesz egy kis időm, a plusz antennát megpróbálom felrakni a tetőre Pest irányába, bár tartok tőle nem lesz vele nagy sikerem. :D

Köszi a segítséget! :R Nyomon követem a topic -ot mert érdekel a dolog, remélem augusztus 8 után linkeltek majd pár screenshot -ot a tényleges HD adásból, ha már nézni nem is fogom tudni. :)

[ Szerkesztve ]

(#66) bzoley válasza Grobby (#63) üzenetére


bzoley
veterán

Hogy-hogy melyik? Vagy mind, vagy egyik sem. De inkább az előbbi.

(#67) wassermann válasza bzoley (#66) üzenetére


wassermann
Topikgazda

BTW most kihasználnám az alkalmat, vehetnék magamnak Leadtek-et. Tunál olyat ajánlani ami USB-s hybid és van hozzá Linux drájver is, kössz előre is!

(#68) Komplikato


Komplikato
veterán

Én egy AverMedia Volare HX Hybrid FM USB kütyüvel szemeztem, de 15.700 az ára, igaz van rajta videobemenet is, csak azt lehet sose használnám. Ellenben a dobozán ott figyel a bazinagy H264 és a HD logo. Fentiek szerint ezek szerint tök mindegy? Elég lenne egy (k-s "gagyi" Hybrid stuff meg egy szoftver? :F
(Proci X2-4200, a a VGA meg HD2600XT, de még nem póráltam a H264 HW gyorsítást ...)
Antennát meg ajánlottak másik topikban.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#69) bzoley válasza Komplikato (#68) üzenetére


bzoley
veterán

A "gagyi" Hybrid stuff csak továbbítja az adást a szoftvernek, szinte egy öngyújtó is képes már erre. A szoftvertől függ, mit tudsz kezdeni a stream-mel.

wassermann:
Egy Leadtek tunerhez sincs hivatalosan Linux driver. Keresned kell másik gyárót.

[ Szerkesztve ]

(#70) Grobby válasza wassermann (#64) üzenetére


Grobby
tag

Ok, köszi a választ. Sajna számomra nem volt egyértelmű, mert csak arról regélnek, hogy miben tudok rögzíteni, de arról nem, hogy mit tud fogni...

Üdv,G

(#71) Grobby válasza bzoley (#66) üzenetére


Grobby
tag

Thx.
Most olvastam, hogy le lesz kódolva majd az adás, ergo nem tudom majd a nemsokára drágán megvett DVB-T vevőmet használni az M1,M2 HD fogására?
[link]

Üdv,G

(#72) bzoley válasza Grobby (#71) üzenetére


bzoley
veterán

És hol olvastad? Mert a linken egy szóval sem említik, és nem is volt róla szó.
De az egyértelmű, hogy kódolt adást "mezei" tunerrel nem lehet nézni.

[ Szerkesztve ]

(#73) Grobby válasza bzoley (#72) üzenetére


Grobby
tag

m1 HD, m2 HD: Budapest környéki vétel a DVB-T adóhálózaton
Az Olimpia idején az eddig DVB-H kísérleti sugárzásra használt budapesti UHF-38-as csatornán az m1 és az m2 nagyfelbontású változata lesz kódolatlanul vehető. A legújabb információk szerint a sugárzás legfeljebb fél évig folytatódhat!

Üdv,G

(#74) wassermann válasza Grobby (#73) üzenetére


wassermann
Topikgazda

A közszolgálati adók műsora sosem lehet fizetős, mert a híreknek el kell jutniuk az állampolgárokhoz .
Mivel az analóg műsorszórást a DVB-T hivatott majd átvenni. Nem hinnén, hogy arra a néhány évre ezeket a csatzornákat fizetőssé tennék.

(#75) bzoley válasza Grobby (#73) üzenetére


bzoley
veterán

Mint mondtam, egy szóval sem említik, hogy kódolva lesz. Kísérleti adásról van szó, vagy leállítják, vagy így marad, vagy lesz vele valami.
Tudtommal később csak a HD változat marad, ezt a két csatornát meg nam nagyon fogják kódolni. De majd idővel minden kiderül.

(#76) wassermann válasza bzoley (#69) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Kössz, sajnos a Linux kell... így akkor most sem lesz Leadtek-em : ((

(#77) Grobby válasza bzoley (#75) üzenetére


Grobby
tag

Ok, azt hiszem inkább megyek aludni, mert nem tudok olvasni sem már... :DDD

Köszi a segítséget!

GN

Üdv,G

(#78) bzoley válasza Grobby (#77) üzenetére


bzoley
veterán

"Novembertől az Antenna Hungária digitális földfelszíni hálózatán mind az m1, mind az m2 HD-változata elérhető lesz az ország területének 59 százalékán."

(#81) Lui76


Lui76
őstag

Apósom a balaton déli partján (Bp-től távolabbi végén)olyan műholdas beltérit vett amiben volt DVB-t tuner is.Amivel fogja is az adást (gondolom kabhegy felöl)

Most akkor az csak sima DVB anyag és csak pest környékén van HD?

www.kezmuveskeramia.hu

(#82) cigam válasza Lui76 (#81) üzenetére


cigam
félisten

Igen. Ill. ha csak mpeg2-t tud az a beltéri (ami valószínű) akkor azon amúgyse jönne a h.264-el kódolt adás.
Zárójelben megjegyezném, hogy csak akarat kérdése lett volna, hogy a kabhegyi adóra is megkérjék a módosítást.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#83) aeroxr


aeroxr
tag

Sziasztok!

Budapesttől délre 25km-re, tetőtéri szobában szobaantennával van esélyem arra hogy használható erősségű jelet fogjak vagy mindenféleképp tetőantenna kell?
Próbaidő lejárta után, november körül már biztos hogy elég egy sima szobaantenna?
m2 HD-t nézném.

The truth is out there.

(#84) cigam válasza aeroxr (#83) üzenetére


cigam
félisten

Első körben kukkantsd meg a térképen rajta vagy-e.
Második körben csekkold le, hogy az analóg műsorokat tudod-e venni onnan, ha mindekettő válasz igen, akkor van esély rá.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#85) aeroxr válasza cigam (#84) üzenetére


aeroxr
tag

Visszaolvasva a topikot ha jól értem hw-esen nincs különbség egy alap dvb-t és egy új HD, mpeg4, h264 feliratokkal színesített tuner között.
Vagyis megfelelő egy ilyen + egy spec sw?

[ Szerkesztve ]

The truth is out there.

(#86) DarkByte válasza aeroxr (#85) üzenetére


DarkByte
addikt

Azok alapján amiket írtak biztosan. Próbáld ki például ProgDVB -vel, ehhez még ahogyan nézem kell egy regisztrált Elcard AVC plugin is a H.264 -es adásokhoz.

(#87) aeroxr válasza DarkByte (#86) üzenetére


aeroxr
tag

Értem, kipróbálni még nem tudom, azért kérdeztem hogy vegyek-e ilyen illetve hogy milyet is vegyek, korábban volt analog pinnacle tunerem és ezért gondoltam elsősorban erre, meg jó áron van egy eladó az apróhirdetésekben ;)

The truth is out there.

(#88) wassermann


wassermann
Topikgazda

Na végre vettem én is valamit magamnak, nem is kellett messzire mennem itt találtam a PH-n: KLIKK

Holnap kipróbálom!

(#89) aeroxr válasza wassermann (#88) üzenetére


aeroxr
tag

ezt én is néztem, lehet h ilyet veszek, mik a tapasztalatok?

The truth is out there.

(#90) wassermann válasza aeroxr (#89) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Tulajdonképp azért ezt a Fujitsu-Siemens-et vettem, mert ahhoz képest hogy hybrid (hagyományos + DVB-T) nagyon jó áron adja a srác.

Eddig csak a DVB-T-t néztem, ha a hozzáadott botantennát kiteszem az ablakpárkány külső szélére, bejön minden csatorna pedig völgyben vagyok (Buda).
Közvetlen rálátásom nincs egyik adótoronyra sem. Lehet, hogy a annyira közel vagyok (légvonalban 1-2 km lehet a Széchenyi-hegy), hogy a visszavert jel is elég erős.

(#91) aeroxr válasza wassermann (#90) üzenetére


aeroxr
tag

Akkor pl progdvb-vel m2HD-t hibátlanul kezeli?
Szerintem én is beruházok egy ilyenbe ha még lesz.

Leírásában nem találtam de gondolom gyárilag nem támogatja az mpeg4/h264-et tehát vmi
egyéb sw kell hozzá kerítenem.

The truth is out there.

(#92) wassermann válasza aeroxr (#91) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Nem kellett a saját progiján kívül feltennem semmit, nincs szükség a progdvb-re, mert a saját progijával is megvan mind a hat csatorna: M1, M2, DUNA, Duna-Autonomia, M1HD, M2HD).
Ezenkívül átdugva a bejövőUPC-kábelre,a kábelTV-n is megtalálta az összes csatornát.

(#93) aeroxr válasza wassermann (#92) üzenetére


aeroxr
tag

kösz a segítséget, akkor szerzek egy ilyet :R

The truth is out there.

(#94) NKekesi


NKekesi
csendes tag

Szasztok!

Nekem az az elvadult elképzelésem támadta, hogy van egy EEEPC 900-asom WinXP-vel. Vettem hozzá egy USB AverMedia DV3T Volar HX-et. Analógban tudom használni, szépen jön a kép, már ha erősítem az antenna jelet. Csepelen próbálkozom a M1 HD-vel, amit be is fog. De nagyon diavetítés. Nem nagyon, de idegesítően: 1-2 sec.-ént minima fél másodperc akadás. Hang tiszta mint a víz. Kép tiszta, csak nem folyamatos. Azon agyalok, hogy van olyan tv progi, amin esetleg lehet állítani a kép minőségét, hogy folyamatosabb legyen? Tapasznyalat?

NKeke

ps.: nem :)) !!! tuti komoly ;) vagy tegyek fel linuxot?

(#95) PuMbA válasza NKekesi (#94) üzenetére


PuMbA
titán

Nem fog menni, EEE PC kevés egy HD adáshoz...

[ Szerkesztve ]

(#96) #69182976


#69182976
törölt tag

Mekkora az esély, hogy botantennával befogom a HD adást? Holnap megvenném ezt a Gigabyte U7000-et. Nincs olyanom hogy erősítő, szobaantenna, tetőantenna (világ életemben kábeles voltam :) ). Amúgy Moszkva tér környékén lakom, gondolom számít ez is.

(#97) bzoley válasza #69182976 (#96) üzenetére


bzoley
veterán

Könnyű a válasz, 50%. Vagy jó lesz, vagy nem :)
Ha nem, akkor fogsz egy darab kábelt, és azzal is harcolhatsz egy kicsit, hátha.

(#98) bigdigit válasza NKekesi (#94) üzenetére


bigdigit
addikt

ha netalán eladod lehet átvenném...

(#99) wassermann válasza NKekesi (#94) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Nem fog menni, EEE PC kevés egy HD adáshoz...

Az M2HD az én két éves notimon is akad, de most még csak azt tudtam az ablak közelébe vinni.
A feladatra kinézett gép némi varázslat után már bírja, de ahhoz meg el kell még vezetnem egy koax-ot hozzá vagy antenna-erősítő, mert a szoba közepén már nincs jel, csak az ablakpárkányon : ((

[ Szerkesztve ]

(#100) bzoley


bzoley
veterán

Képek csak ínyenceknek a ma esti olimpiai összefoglalóból: :)
[link] ~2Mb, [link] ~2Mb

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.