Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) stevve válasza Rick4 (#538) üzenetére


stevve
nagyúr

Gyere át egy tv tuneres topikba és olvass tőle pár hsz-t. Nem lekezelő és nem okoskodik, hanem tudja, amit tud és elmondja. Nyilván mindenki hibázik, mit kell ezen lovagolni?

(#552) DVB-T válasza wassermann (#549) üzenetére


DVB-T
tag

Tudja a full HD-t, a kép meg is jelent, de akadozva. Ami nem tiszta, hogy szoftver nélkül miért nem kezeli le az mpeg4-et(mint önnáló tv tunerje), másrészt miért nem látja az mpeg2-es csatikat..furcsa ez az egész

specifikáció: http://www.ii-view.com/en/home2.html

(#553) DVB-T válasza DVB-T (#552) üzenetére


DVB-T
tag

annál is inkább, mivel blue-ray és hd dvd-t is tud..(lejátszani), gondolom az ATI Radeon X3200-sem akadályozza..

[ Szerkesztve ]

(#554) wassermann válasza DVB-T (#552) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Az mpeg2-es csatornák adóteljesítménye nagyon alacsony, egy jobb antenna kellene hozzá hogy azokat is megtaláld vagy közelebb kell jönnöd ...

(#555) DVB-T válasza wassermann (#554) üzenetére


DVB-T
tag

nálam valóban elég gyenge a vétel, kb másfél éve teszteltem egy mpeg2-es beltérit, azzal semmi baj nem volt, igaz aktív antennája volt, ehhez a szerkentyűhöz passzív antennát adtak, ez is lehetne, de kipróbáltam egy 47" változatát ugyanennek a media centernek olyan helyen, ahol látszik az adó és ugyanez volt a helyzet, úgy gondolom ezt az okot ezután kizárhatjuk..

(#556) DVB-T válasza DVB-T (#555) üzenetére


DVB-T
tag

amit még találtam: MCE_codec_full_v1.4.3353 van rajta...

(#557) DVB-T válasza wassermann (#554) üzenetére


DVB-T
tag

lehet, hogy érzéketlen a tunerje..
ez az egész azért volt érdekes, hogy HD adással ki lehessen próbálni az LCD panelt, maga a media center megoldás nem érdekel, főleg úgy, hogy benne a DVB_T tuner és el kell indítani a PC-t, hogy esetleg HD adást nézhessek..nem fogok internetes tv-t nézni és rádiót hallgatni, szerintem/nekem jobb az a megoldás, hogy egy jó LCD, egy jó laptop, minden/mindenki végzi a maga dolgát..
Másrészt, mivel ha akadozva is , de láttam a HD-s képet csak megerősítést nyert bennem az , hogy az mpeg2-es adás CRT-hez való, az mpeg4-es LCD-hez(plazmához), HD-s adás után mpeg2-es műsort nézni ugyanazon az LCD -n olyan, mintha agyongasznált VHS kazettát néznénk CRT-n, sokan beugrottak, hogy ez a divat vettek LCD-t(plazmát), de minek, HD-s adás nem sok van, azon belül még kevesebb, ami értelmes..műholdazok, naponta követem mi történik, egyenlőre nem is cserélem le az mpeg2-es beltérimet, marad a CRT-ez a legjobb kombináció ma, még 1-2 év és talán változik, addigra olcsóbb lesz az LCD és az mpeg4-es beltéri(DVB-T és DVB-S)

(#558) DVB-T válasza DVB-T (#557) üzenetére


DVB-T
tag

..és majd olyan LCD tv-t veszek :W , amibe teljes DVB_T mpeg4 tuner lessz, ne kelljen már bekapcsolni a amosógépet, hűtőt, ha HD-s adást akarok nézni, ne is fogyasszon többet, mint a hűtő vagy mosógép..

(#559) wassermann válasza DVB-T (#558) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Annyi előnye már most van a MPEG4-es DVB-T-s TV-knek, hogy bármilyen kábelTV előfizetés nélkül nézhető velük az 5 magyar alapadó + a DunaII

(#560) kutyuska válasza wassermann (#559) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Melyik az az 5 alapadó?

" Babra munka, de megéri! "

(#561) #65675776 válasza kutyuska (#560) üzenetére


#65675776
törölt tag

m1, m1 HD, m2, m2 HD és Duna.

(#562) kutyuska válasza #65675776 (#561) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Hát ebből jelenleg az M1/M2 HD-hez kell mpeg4-es tuner!
A többihez elég az mpeg2-es is

" Babra munka, de megéri! "

(#563) bzoley válasza kutyuska (#562) üzenetére


bzoley
veterán

Még nagyjából két hónapig. A szolgáltatás indulásával mind Mpeg-4 lesz.

(#564) #65675776 válasza kutyuska (#562) üzenetére


#65675776
törölt tag

A tunernek fogalma sincs róla milyen tömörítésű a jel. Ezzel csak az sw-nek kell tudnia boldogulnia.

(#565) AiRLAC


AiRLAC
addikt

Antenna házilag, ilyesmit tervezek magamnak rövidesen itthonra készíteni (+egy karácsonyfatalp tartónak ;) ) [Katt]

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#566) kutyuska válasza #65675776 (#564) üzenetére


kutyuska
aktív tag

A TV-kben levő tunerekről beszéltem.
Egyébként sem 5, hanem 4, vagy a te értelmezésed szerint 6 ( m1, m2, m1 HD, m2 HD, Duna, Autonómia )

[ Szerkesztve ]

" Babra munka, de megéri! "

(#567) gyiku válasza wassermann (#559) üzenetére


gyiku
nagyúr

olyat hallottam, hogy idovel 30-40 ingyenes ado lesz majd, igaz ez? mert ha jon igy a natgeo+discovery, mar mondom is le trekabelt... (ill, ha lejar a huseg, akkor mindenkepp, max nem kotok ujat massal)

hüllő

(#568) kutyuska válasza bzoley (#563) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Wasserman jelenidőben beszélt.

" Babra munka, de megéri! "

(#569) #65675776 válasza kutyuska (#566) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ott is a sw a lényeg. Ha frissíthető lenne, akkor nem lenne probléma.

A duna Autonómia a Duna II, az eredeti felvetés pedig "5 magyar alapadó + a DunaII" formában hangzott el.

(#570) bzoley válasza kutyuska (#568) üzenetére


bzoley
veterán

Gondolom, én meg a messzi, távoli jövőről.

(#571) bzoley válasza gyiku (#567) üzenetére


bzoley
veterán

Nem tartom valószinűnek. 6-8 csatornával indulnak, és már ebből sem biztos, hogy mind FTA marad. Hogy később mennyivel bővül, és ebből mennyi lesz valamilyen előfizetéses csomag része, még nem tudni.

(#572) wassermann válasza bzoley (#571) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Én feljebb tényleg jelenidőben beszéltem (most M1, M2, DUNA, RTL, TV2, DunaII Autonómia elérhető hagyományos + DVB-T-n)

Remélem lejjebb nem adják, de természetesen még jobb ha több ingyenes lesz ...

[ Szerkesztve ]

(#573) bzoley válasza wassermann (#572) üzenetére


bzoley
veterán

Értem én.
De olvasd csak végig az egyes postokat.
Te írtad, hogy már most is van előnye az Mpeg-4-es tunernek. Kutyuska megjegyezte, hogy a felsoroltakból, csak kettőhöz van rá szükség. Én pedig hozzátettem, hogy ez az állapot már nem sokáig marad így(plusz információ, ha valaki nem tudná, hol van benne a hiba?). Ebből még nem következik az, hogy nem a jelen időről beszéltél volna.

Lassan minden mondatot meg kell magyarázni :)

Biztos befutóként egyelőre csak a Viasat3-ról tudok, mármint a jelenlegin felül, kivéve Duna II. ATV-t, HírTV-t meg csak említették valamilyen formában.

[ Szerkesztve ]

(#574) LeG3Nd


LeG3Nd
tag

Sziasztok,
Kabhegytől 70 kilométerre észak - észak-nyugati irányban, Csornáról, mekkora esélyem van fogni a most sugárzott dvb-t adókat? Ilyen távolságból kell valami különleges felszerelés, vagy egy irányba forgatott nagyobb lepke-antenna is megteszi?

shorter of breath and one day closer to death

(#575) plaja válasza LeG3Nd (#574) üzenetére


plaja
csendes tag

Szerintem egy erősítős lepkeantenna megteszi. Én egy a padláson elhelyezett erősítős (de Yagi-antennával) a balaton déli partján veszem a kabhegyi analóg- és digitális adásokat, és ugyanazzal az antenna állással 2-3 osztrák csatornát. Tudtommal novembertől megnövelik a kabhegyi adó teljesítményét.

(#576) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Vhol olvastam, hogy egyes kabelszolgaltatok kiteszik a dvb jelet a rendszerukre. A hulye kerdesem az, hogy szokas szerint krvara ráz a koax kábel, rá merjem dugni a gépre? :)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#577) bzoley válasza wwenigma (#576) üzenetére


bzoley
veterán

Előfordul az ilyen. Keress egy antenna boltot, és vegyél egy galvanikus leválasztót.

(#578) #65675776 válasza wwenigma (#576) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ja, rárakják. De tipikusan csak kis szolgáltatók, a nagyok leszarják magasról.

De hosszú távon jobb megoldás lenne a lakás védővezető hálóztát rendbetenni...

(#579) Piedon


Piedon
tag

Üdv mindenkinek!

Ha a kedves Fujitsu-Siemens DVB-T tuner tulajokat érdekli, picit módosítottam a vezérlőszoftverét.
Ami módosításra került:
-a teljes magyar szövegállomány, mivel a fordítás valami kriminális volt (még nem teljesen kész, tesztelése folyamatban)
-az analóg adás kép- és hangnormája javítva lett, mert eredetileg Secam_D volt Magyarországhoz rendelve, most ez már PAL_B
-a digitális földi adáshoz bekerült Magyarország jelenlegi frekvenciatáblázata azoknak akik először keresnek rá, hogy ne kelljen annyit keresni (jelenleg 4 frekvencia van benne)

Jelenleg ennyi.
Mivel nem ismerem az itteni "házirendet", ezért nem tudom,hogy itt közre lehet-e adni linket ahol ez megtalálható lesz, ezért még ezt ide nem írom be ide. (Meg lehet, hogy senkit nem fog érdekelni a módosításaim :DDD)

Üdv,
Piedon

(#580) wassermann válasza Piedon (#579) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Nyugodtan beteheted a linket, a hozzászólás írásakor találsz is egy gombot, ami beágyazza a szövegbe.
Bár most, hogy véget ért az Olimpia nem használom, de ennek ellenére engem is érdekel a Fu-Si-hoz módosított szoftver..

(#581) aeroxr válasza Piedon (#579) üzenetére


aeroxr
tag

Én az indításnál, csatornaváltásnál látható képet cseréltem, mert az még "nagyobb" hatással volt rám mint a fordítás. Körülbelül lol.
Várjuk a linket :R

The truth is out there.

(#582) Piedon


Piedon
tag

Üdv!

Akkor itt egy próbaverzió:
[link]

Bármi észrevétel van, nyugodtan jelezzétek!
Köszönöm,
Piedon

(#583) wassermann válasza Piedon (#582) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Piedon,
Arra van valamilyen megoldás, hogy a Fu-Si proramja "lejátszásban" induljon "szünet" és kép helyett?

(#584) red6t6


red6t6
tag

Működik valakinek a PVR2-ben a műsorújság bármelyik csatornán, vistán?

Nem tudom, hogy mire várok, de ha meglátom, felismerem

(#585) bzoley válasza red6t6 (#584) üzenetére


bzoley
veterán

Ahol elérhető, ott működik.

(#586) AiRLAC


AiRLAC
addikt

Katt

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#587) Piedon válasza wassermann (#583) üzenetére


Piedon
tag

Üdv!
Beállítások-->Lejátszási beállítások-->Azonnali lejátszás a program indításakor, pipa be

Így ha elindítod a progit, akkor a legutolsó nézett csatornával indul el egyből.

(#588) red6t6 válasza bzoley (#585) üzenetére


red6t6
tag

Az mit jelent, hogy ahol elérhető? Melyik csatornákon? Mit kell beállítani, hogy látszódjon? Mert nálam mindenhol ugyanaz. Egy darabig töltöget valamit, aztán minden marad üresen, csak az idősávot rakja ki, de semmi információt nem tartalmaz. Esetleg egy képernyőfotót tudnál mutatni, hogy legalább hogy néz ki? Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Nem tudom, hogy mire várok, de ha meglátom, felismerem

(#589) bzoley válasza red6t6 (#588) üzenetére


bzoley
veterán

EPG az m1, m2, Duna, és DunaII csatornákhoz van(vagyis hétfőtől az összeshez). Ezek automatikusan betöltődnek, de kézzel is frissíthető. Kép van az lhsite-on több is.

(#590) wassermann válasza Piedon (#587) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Kössz Piedon, asszem íme egy indok hogy letöltsem a te verziódat, mert a magyar fordítás tényleg pocsék. Az életben nem jöttem volna rá, hogy az "indításkor ismétlés" az AUTO PLAY-t fedi.

(#591) red6t6 válasza bzoley (#589) üzenetére


red6t6
tag

Köszi, akkor nem értem, hogy mi a gáz... :(

Nem tudom, hogy mire várok, de ha meglátom, felismerem

(#592) kutyuska


kutyuska
aktív tag

Egyenlőre ennyi volt a kisérleti DVB-T HD :
[link]

Várjuk a folytatást :)

" Babra munka, de megéri! "

(#593) Rick4 válasza kutyuska (#592) üzenetére


Rick4
félisten

olvass vissza a tiedtől 6 hozzászólást.. :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#594) kutyuska válasza Rick4 (#593) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Igen, ha a T. fórumtárs is írt volna róla annyi karaktert amennyit te szántál rá, nem püfölöm a billentyűzetet feleslegesen :(

" Babra munka, de megéri! "

(#595) Rick4 válasza kutyuska (#594) üzenetére


Rick4
félisten

az volt a baj, hogy ő nem foglalta össze a cikket egy mondatban? :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#596) Tesztelo.hu válasza kutyuska (#592) üzenetére


Tesztelo.hu
senior tag

A Presszó (tudjátok: 2 kameraállás, 12 epizód, 130 színész... "... ugye rólam és rólad is lesssz ssszó...") szeptember 26-án indul. Az elég vicces lesz, ha akkor sem lesz HD adás, hiszen ezzel villogtak anno a készítők, hogy az első HD-ben készült magyar sorozat lesz.

(#597) Tesztelo.hu


Tesztelo.hu
senior tag

Hétvégén végeztem egy kis tesztet Balatonszárszón (gyk. déli part). A tunerhez mellékelt botantennával csak kültérben tudtam fogni az adást (akkor viszont 90-100%-on), beltérben semmit. A tetőantennával szintén semmit (a padláson van, lehet, hogy nem pont az adó fele néz).
Viszont először azt tapasztaltam, hogy 10-80% között ugrált a vételi minőség, majd a TSReader kb. 10-15 mp után nem kap jelet a tunertől. Ha újraindítottam, akkor megint ment 10-15 mp-ig. Gondoltam, hogy ez csak túlmelegedési gond lehet, mert a tuner is elég forró lett. Levettem róla a burkolatot (USB-s), és láss csodát: Egyből tökéletesen működött. Nem tudom, hogy attól melegszik-e, hogy még gyenge a jel és "erőlködik", és normál adásnál már jó lesz, de majd kiderül.

(#598) Tesztelo.hu


Tesztelo.hu
senior tag

Van olyan szoftver, amely az EPG szövegét helyes ékezetes betűkkel jeleníti meg? (Azért röhejes, hogy a 21. században és a Unicode korában ez még mindig probléma...)

(#599) wassermann válasza Tesztelo.hu (#596) üzenetére


wassermann
Topikgazda

"A Presszó (tudjátok: 2 kameraállás, 12 epizód, 130 színész... szeptember 26-án indul. Az elég vicces lesz, ha akkor sem lesz HD adás"

Ha jól tudom, most teljesen a politikusoktól függ ez a dolog
és a csatornák, illetve a műsorszórást végző cég nem tud beleszólni ...

[ Szerkesztve ]

(#600) Rick4 válasza Tesztelo.hu (#596) üzenetére


Rick4
félisten

a műholdon fogható m2HD megy gond nélkül. a HD adásra eddig sem mondta senki, hogy a DVB-T hálózaton fog menni, csak az olimpia miatt volt ott is egy kis teszt.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.