Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) Gusztáv válasza bzoley (#1028) üzenetére


Gusztáv
addikt

Szia,

Én Mediaportalt használok, ez vagy mpeg2 vagy ts-ben ment. Közben próbálgattam, ts-ben szépent lementi a HD adást, a 1440*1080 felbontás miből jön? A Tito koncertet fel akartam venni, de sajna nem sikerült, úgy látszik a gépemnek már sok volt párhuzamosan 1HD+1SD felvétel +3. csatorna nézése. Nekem pozitív csalódás az m1HD adása, a sima upscale-es adás is sokkal szebb, mint az analóg.

Laci

(#1052) Savanya


Savanya
addikt

Másnál is csak az M1 Hd adás jön be a digitális csatornák közül ???

Mobilszámom: 70-516-8068

(#1053) #65675776 válasza Savanya (#1052) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mivel jelenleg csak ez van sugározva, ezért nem meglepő.

(#1054) wassermann válasza Savanya (#1052) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Nincs ugyan most összedugva a cuccom, de úgy tudom, hogy az indulásig most DVB-T-n csak ez az egy szál adó van: m1HD. Bírd ki még a kezdésig ezt a néhány hetet!

[ Szerkesztve ]

(#1055) bzoley válasza wassermann (#1054) üzenetére


bzoley
veterán

Nem az indulásig, már csak öt napig. Utána két hétig semmi, max. mérőjelek.

(#1056) ati2 válasza bzoley (#1055) üzenetére


ati2
őstag

Ha így halad utána sem lesz semmi: [link] :W

(#1057) Gusztáv válasza ati2 (#1056) üzenetére


Gusztáv
addikt

Hát az eredeti hangon sugárzott adás mondjuk jó dolog, de gondolom második hangsávra gondolnak, mert az emberek nagy részét nem érdekli ez. A saját gyártású műsorokat inkább nem kéne erőltetni, mert kapunk a pofánkba 2x annyi Mónika Show-t. A nyomozati jogkör meg egy vicc, gyártanak még egy BSA-t :F .

Laci

(#1058) #69182976 válasza Gusztáv (#1057) üzenetére


#69182976
törölt tag

Eredeti hangsáv eddig is volt sok csatornánál. Mondjuk nem a Reteklubéknál, de egyébként is ki az aki ott néz filmet? Cenzúra, korhatáros karika, 4:3 pan&scan, reklám, SD ...

(#1059) Gusztáv válasza #69182976 (#1058) üzenetére


Gusztáv
addikt

Ez igaz, de nem árt ha elkezdik őket rugdosni a minőség felé. Azért mondjuk kár letagadni, hogy pl barátok köztet kb 1,5 millió ember nézi naponta. A TV2-n meg egyre többször adják a filmeket eredeti képarányban, csak rtlklub ragaszkodik a borzalmas 4:3-as átméretezéshez (a Lost valami horror volt így). M1-en meg azért vannak értékelhető műsorok, koncertek, néha egy-két érdekesebb film (emlékszem ők adták először a 24-et, Dark Angel-t).

Laci

(#1060) #69182976 válasza Gusztáv (#1059) üzenetére


#69182976
törölt tag

"Reteklubék" alatt RTLKlubot és TV2-t értettem, az M1-gyel én is többnyire meg vagyok elégedve :) . De az RTLKlub nem csak a 16:9-ből csinál 4:3-t, hanem a szuperszéles 2.35:1-ből is. Múltkor belenéztem a Trójába (RTLKlub), alig látszódott valami a filmből :) .

(#1061) kutyuska


kutyuska
aktív tag

Találkozott már valaki olyan kártyával/alkalmazással amin HDMI bemenet van és ezen keresztül képes a PC rögzíteni a HD felbontású streamet.?
Az analóg capture mintájára.

" Babra munka, de megéri! "

(#1062) esde válasza wassermann (#1) üzenetére


esde
tag

hello
a szolgáltatótól tegnap kapott DVB-C kaon k220 típusú "modemel" szeretnék tv tunerel rögzíteni ebben a szép minőségben adást. A tv tunerem noname, nemtudom képes-e rá.
ha nem, akkor milyen olcsó lehetőségek vannak még?
a modemnek hátuljára mpeg-2 van csak írva (gondolom a régebbi fajta, köcsög szolgáltató), mire számíthatok?
előre is köszönöm a választ.
üdv

(#1063) wassermann válasza kutyuska (#1061) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Az adóból érkező DVD HD-streamet nem kell sehogy sem átalakítani, egy az egyben vinyóra menthető. A védett HD BR-lemezek viszont csak erősen titkosítva (HDCP) közlekednek a megjelenítő felé, pont azért hogy ne lehessen lemásolni őket.

(#1064) wassermann válasza esde (#1062) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Csak az analóg (pl. SCART) kimenetre kötött sima tunerkártyával tudsz rögzíteni és csak azt amit éppen a TV-n nézel, más csatornát nem. Nézz át a Tv-tuneres topikba!
Az MPEG2 itt arra vonatkozik, hogy a te kábeles szolgáltatód MPEG2-ben tömörített anyagot ad a kábelen a doboznak.

(#1065) kutyuska válasza wassermann (#1063) üzenetére


kutyuska
aktív tag

A cél a HD-s PVR-es műholdas STB-re felvett anyagok lementése.
USB, eth, letiltva. A HDMI-n nincs HDCP

" Babra munka, de megéri! "

(#1066) Gusztáv válasza kutyuska (#1065) üzenetére


Gusztáv
addikt

Szia

A szolgáltatótól kapott box-okból nem lehet digitális formátumban kinyerni az adást, csak az analóg kimenetekről tudod rögzíteni. Nem érdekük, hogy fel tud venni HD-ben :( .

Laci

(#1067) esde válasza wassermann (#1064) üzenetére


esde
tag

köszönöm a választ, scart csatlakozó nincsen tuneren sajnos.
sikerült összekötni antena kábelel a tvtunert mint a normál esetekben, sikerült váltani is tvav-re a progiban, azaz elvileg a digitális adást láttam, viszont nemtudom hova dugni a hang kábelt, így nincs hang.:S minőségen se láttam változást, lehet visszaalakítja normálra.

(#1068) Gusztáv válasza esde (#1067) üzenetére


Gusztáv
addikt

Szia, nincs a tunernek egy s-video szerű bemenete, amibe egy kábelkorbácsot kell dugni? Ez általában olyan, hogy egyik vége s-video szerű, csak több tüskés csatlakozó (ez megy a tuner kariba) a másik meg pl nálam s-video, kompozit, és audió bemenet.

Laci

(#1069) esde válasza Gusztáv (#1068) üzenetére


esde
tag

hello, ja igen azt elfelejtettem leírni, s-video csatija van tunernek, oda csatlakoztattam értelemszerűen a megfelelő s-video kábelt. kerestem audio bemenetet tuneren, de nem találtam.
(scart csatis kábel végén lévő 3 csatlakozókról van szó ugye, azon van az audio is)

(#1070) rsay


rsay
csendes tag

Tudtok ajánlani usb mpeg 4 es tunert ami az épülő rendszerhez használható lesz??? és 3600+ os sempron notin 1.5 g rammal megy 720 ba legalább...

Köszi!

rengeteg helyen találok ilyen cuccokat csak nem tuntetik fel hogy mpeg2 vagy 4 es a cucc...

üdv

(#1071) Gusztáv válasza rsay (#1070) üzenetére


Gusztáv
addikt

Szia, minden DVB-T tuner tud mpeg4-et. És egyik sem tud hardveres gyorsítást, ahhoz megfelelő videókari kell vagy bivaly kétmagos processzor. Ez a noti nem lesz elég az m1 HD-nak, mivel full HD-ban adnak. A többi SD adóhoz passz, olyat még nem láttam.

[ Szerkesztve ]

Laci

(#1072) DarkByte válasza esde (#1069) üzenetére


DarkByte
addikt

A hangot csatlakoztathatod a hangkártyád bemenetéhez, csak a felvételnél azt kell kijelölni mint hangforrást.

(#1073) esde válasza DarkByte (#1072) üzenetére


esde
tag

szintén már próbáltam, hangkártyán nincs is ilyen bemenet.

(#1074) DarkByte válasza esde (#1073) üzenetére


DarkByte
addikt

Nincs vonalbemeneti jack a hangkártyádon?? :Y Gondolom hogy RCA van a Scart átalakító végén, az még szép hogy nincs a hangkártyán, viszont Jack<->RCA adaptert lehet venni.

[ Szerkesztve ]

(#1075) Laslow


Laslow
senior tag

DVB-T tuner vásárlásán gondolkozom. Mellette E5200 proci és HD4670 videokártya lenne a gépben.

Két kérdésem van, hogy kiválaszthassam a legmegfelelőbb tunerkártyát a Leadtek kínálatából. Az egyik a Component Video input. Mindegyiken van Composite és S-Video bemenet - miért jó egy harmadik féle is? Mik az előnyei?

A másik a hardveres MPEG-2 tömörítés. Ennek hiányában is tudnék videót rögzíteni, a kérdés csak az, hogy ez mennyire terhelné le az E5200 procit, mondjuk szintén MPEG-2-ben? A HD4670 be tud ilyenkor (vagy valamikor) segíteni?

Más: a DVB-T rádióadásokkal mi a helyzet? December elsején indul ott is minden ami számít? :)

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#1076) bzoley válasza Laslow (#1075) üzenetére


bzoley
veterán

Komponens bemeneten keresztül jobb képminőséget kaphatsz, mint kompoziton. Viszont nem minden eszköz rendelkezik komponens kimenettel, így vagy lesz használva valamire, vagy nem.
Szerintem 30%-nál nem terheli jobban a cpu-t a felvétel. Nálam E8200 mellett 20-25%. Vga nem segít.

(#1077) Laslow válasza bzoley (#1076) üzenetére


Laslow
senior tag

Köszönöm.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#1078) Gusztáv válasza Laslow (#1075) üzenetére


Gusztáv
addikt

Szia, tudtommal DVB-T rádió adások nem indulnak, mert sikerült valami olyan formátumot választaniuk (DAB+ talán) amihez még vevőt sem lehet kapni, valamint nincs is az átálásra határiő.

Laci

(#1079) bzoley válasza Gusztáv (#1078) üzenetére


bzoley
veterán

Ha jól tudom, a tévécsatornák mellett is ott lesznek a rádiócsatornák valamelyik mux-on, de ennek utána kéne olvasni, amihez most fáradt, és lusta vagyok :)
Tehát elvileg nem csak T-DAB lesz.

(#1080) DarkByte válasza bzoley (#1079) üzenetére


DarkByte
addikt

Jól tudod: [link]
"A MinDig TV szolgáltatás keretében a Magyar Rádió közszolgálati adásai (MR1 Kossuth, MR2 Petőfi, MR3 Bartók), valamint a közműsor-szolgáltató Katolikus Rádió műsora is elérhető lesz."
Csak ez így elég sovány kínálat. Jó kérdés hogy vajon melyik mux -ba teszik ezeket bele, illetve hogy valamelyik TV adó alternatív hangsávjai lesznek-e vagy pedig különálló választható csatornák video stream nélkül. Ennek még nem nagyon kerestem utána a neten.

[ Szerkesztve ]

(#1081) #69182976


#69182976
törölt tag

Vajon a holnapi vízilabda-meccs HD lesz? :)

(#1082) bzoley válasza #69182976 (#1081) üzenetére


bzoley
veterán

Biztos, hogy nem. És lehet, hogy addigra le is kapcsolják az m1HD-t. De lehet, hogy ez csak 23:59-kor fog bekövetkezni.

(#1083) LeG3Nd


LeG3Nd
tag

Beszereztem egy Leadtek DTV Dongle Gold-ot, készülve a decemberben induló dolgokra. Tegnap körbenéztem az osztrák adók frekvenciáin, és sikerült elcsípni a Hirscensteinről (Írott-kő környéke), 650 MHz-en (43. csatorna) sugárzott A MUX-ot. Ami meglepő, hogy ez a tetőtérbe, egy gerendára felakasztott legalább 20 éves lepkeantennával, egy eléggé kétes minőségű elosztó és még 10 méter ősrégi koaxkábel után sikerült. a jel minősége így is állandó 100% TSReader szerint, és még nem láttam akadást vagy blokkosodást.

Hirscenstein körülbelül 80 kilométerre van tőlem (Csornától), ugyan úgy mint Kabhegy, szóval nem hiszem hogy aggódnom kell mikor decemberben elindul az üzemszerű magyar sugárzás is. Csak az antennán kell forgatni egy keveset. Érdekes, hogy csak egész kis nyílásszögben van adás, de ott tökéletes. Eddig úgy tudtam a lepkeantenna nem annyira irányérzékeny mint egy yagi. Bizakodásra ad okot az is, hogy Hirscenstein csak 25 kW-tal sugároz, míg Kabhegy 49 kW-tal fog. Később megpróbálom még Kahlenbergre is ráforgatni az antennát, ami mindkét osztrák MUX-ot sugározza, 63 kW teljesítménnyel, de az adótorony lényegesen alacsonyabban van. Nem tudom ez mennyit számít a vétel szempontjából...

Itt van egy minta az ORF2 adásából.

shorter of breath and one day closer to death

(#1084) LeG3Nd


LeG3Nd
tag

Előző link valamiért nem működik. Minták innen és innen.

shorter of breath and one day closer to death

(#1085) #69182976 válasza LeG3Nd (#1084) üzenetére


#69182976
törölt tag

Elég jó minőség.

(#1086) Cben


Cben
csendes tag

Sziasztok.

A kérdésem azokhoz szól akik rendelkeznek gyakorlati tapasztalttal a DVB-T vételében. Cegléden lakok és felraktam egy antennát amit a Budapest/Széchenyi-hegy adófele forgattam. Így az analóg TV2 RTL M1 kicsit szemcsés, tehát nem tökéletes. Kérdésem az hogy ez a vételi minőség elég lesz-e a digitális adás vételéhez pláne úgy, hogy a digital adó majd kisebb adó teljesítményű lesz (igaz magasabb antennával). Vagy ha Szentes jobban jön eltekerem arra.

Kösz BEN

(#1087) wassermann válasza Cben (#1086) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Ha LeG3Nd Csornáról simán ellát 80km-re Ausztriába, szerintem te sem leszel rosszabb helyzetben. Főleg, ha azt veszük, hogy te két adótorony között is választhatsz ...

(#1088) janne84


janne84
csendes tag

Helló.Tudna valaki segíten?.A propblémám, hogy vettem 1 technotrend s3200-as satkártyát,de nem ad be semmilyen csatornát,csak ezt a feliratot dobja ki:All capable DVB adapters are busy.Not free device has been found.

(#1089) Cben válasza wassermann (#1087) üzenetére


Cben
csendes tag

Na látod ez biztatóan hangzik, pláne hogy padlástérből így működött neki, nálam csak az lehet a baj hogy a város északi része a domborzati viszonyok miatt nem a legjobb helyzetben van, hogy lehessen fogni a Széchenyi-hegyi adót. De nekem a lepkeantenna egy 5emeletes tetején van és egész szépen összejött. A másik gond az hogy jövőhéttől csinálják a tetőt (társasház) és állítólag nem lesz szaladgálás a tetőre, az adás meg Dec. 1 -től indul. Tehát már most be kellene állítanom a jobban vehető toronyra. De abban bízok hogy a digitális adást jobban tudom majd venni mint az analógot.

(#1090) Cben válasza LeG3Nd (#1083) üzenetére


Cben
csendes tag

Szia!
Csak a viszonyítás miatt érdekel hogy Hirschenstein-ből a 30-as csatornán van egy analóg adás, az hogy jön nálad?

kösz

(#1091) Gusztáv válasza janne84 (#1088) üzenetére


Gusztáv
addikt

Szia, milyen programmal próbálod?

Laci

(#1092) Laslow


Laslow
senior tag

Sziasztok!
Még egy kérdés: addig oké, hogy veszek egy Leadtek Winfast DVB-T1800 H tunerkártyát, de ehhez ugye még külön venni kell egy szobaantennát is? Milyet érdemes? Budapesten belül lenne használva, és nem akarnék sokat költeni rá...

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#1093) janne84 válasza Gusztáv (#1091) üzenetére


janne84
csendes tag

Szia a gyári Technotrendel amit kaptam hozzá.

(#1094) Laslow válasza Laslow (#1092) üzenetére


Laslow
senior tag

Mármint persze DTV1800 H akart lenni.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#1095) Gusztáv válasza Laslow (#1094) üzenetére


Gusztáv
addikt

Azt nem ismerem, a cd-ről próbáltad telepíteni? Én jártam úgy a Technisat-al, hogy csak a netről leszedett programmal próbáltam, és abban nem volt benne a driver. Az eszközkezelőben látszik a kártya?

Laci

(#1096) LeG3Nd válasza Cben (#1090) üzenetére


LeG3Nd
tag

Megnéztem, a közeli magyar adókon kívül nem fogok semmi más adást. Sopronból jön az rtl, Kabhegyről a tv2 és az m1, de mindegyik 500kW fölötti teljesítménnyel sugároz, mégis van úgy hogy nem tökéletes a kép. Szerintem megnyugodhatsz. Sőt, forgasd arra az adóra ahonnan tisztábban jönnek a csatornák és nyugodt szívvel várhatod a rajtot.

Én is így teszek, mivel az antenna Kabhegyet is fogja egész tűrhetően, ezért december elején valószínűleg nem kell mást csinálnom, mint hozzáadni még 2 frekvenciát a csatornalistámhoz. :) Osztrák részről Kahlenberget lenne a legjobb látni (mindkét MUX), de ha a magyar adókat is akarom fogni már mindenképp két antenna kell. Van valami egyszerű módszer UHF antennák közösítésére jelentős csillapítás nélkül? Észak-északnyugatról a 24. és 34., délről a 61. és 64. csatorna lesz érdekes.

shorter of breath and one day closer to death

(#1097) bzoley válasza Gusztáv (#1095) üzenetére


bzoley
veterán

Ne is zavarjon, hogy nem a kérdésre válaszoltál :D

Laslow:
Igen, venni kell. Elvileg. Gyakorlatilag viszont lehet egy darab kábel is elég lesz. Nálam elég volt.

(#1098) LeG3Nd válasza bzoley (#1097) üzenetére


LeG3Nd
tag

Szerintem elég egyértelmű az, hogyha a soproni, >500kW-tal sugárzó toronyból sem mindig tökéletes a vétel akkor egy több mint 80 kilométerre fekvő, tizedakkora teljesítménnyel sugárzó adóról semmi felismerhetőt nem fogok.

De tényleg, csak szófosásom volt...

[ Szerkesztve ]

shorter of breath and one day closer to death

(#1099) LeG3Nd


LeG3Nd
tag

P*csába, tényleg hiába járt a szám. Nem a kérdésre válaszolt, de hozzám se szólt senki. Pedig már kezdtem megsértődni és készülni a visszavágásra, érveket gyűjteni. Inkább aludnom kellene...

Bocsi. :D

shorter of breath and one day closer to death

(#1100) bzoley válasza LeG3Nd (#1099) üzenetére


bzoley
veterán

Ne törődj vele, Hétfő van :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.