Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) tibda


tibda
csendes tag

Szevasztok! Érdeklődöm hogy a szentesi adó környékén mi a helyzet?Én most kerestem rá a DUNA TV és az Autonomiát találta meg , de kép bincs és a hang is töredezik! mit kellene még csinálnom? Vagy ez a helyzet! köszi

(#1452) radi8tor válasza tibda (#1451) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem nagyobb nyereségű antennára lesz szükséged, vagy erősítős antennára.
Mondjuk várj még vele 1 hetet, hátha erősítenek a jelén. Ha szakadozik a hang, az egyértelmű jele a gyenge vételnek.

⭐ Stella

(#1453) Rick4 válasza bzoley (#1436) üzenetére


Rick4
félisten

Hozzád szólni még ezután sem fogok, de azért írni még írok, ha hülyeséget csinálsz. :P A kitörő kulturálatlanságod (és itt elég erősen finomítottam a kifejezésen) mindig megnevettet, csak látni akartam, ennyi idő alatt sikerült-e fejlődnöd, de inkább rosszabb lett. :DDD Nem volt poén, kérdeztem valamit, de válasz helyett neked ennyire futotta. :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1454) tibda válasza radi8tor (#1452) üzenetére


tibda
csendes tag

Te a szentesi torony környékén vagy? Nálad stabil a vétel?

(#1455) radi8tor válasza tibda (#1454) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

(#1447) radi8tor1: "...Budapest..."

Nem szentesi vagyok, budapesti.

⭐ Stella

(#1456) Krisz1977


Krisz1977
csendes tag

Sziasztok, pár napja akadtam én is erre a fórumra, mert szintén optimistán nézek a digitális móka felé és nagyon sokat segítettetek az írásaitokkal a dolgok megértésében.
Nálunk csak nagyon rövid ideig volt kábeltévé, mivel irreálisan növelték az áraikat, úgyhogy már sok éve földi rendszerrel és műholddal néztük a műsorokat.
1-2 héttel ezelőtt vettem meg a beltérit, készülve a nyitásra és tegnap este fél hét körül meg is jött a jel.
Egy STRONG SRT 8300-as vevőm van, egyelőre egy szélessávú lepke van a tetőn kiegészítve egy külön erősítővel (a sajátja már rég elhalálozott) és ezzel a verzióval Kab-hegyről jön 51% jel + 20% minőség a 61-esen. (Csopakon lakunk, abszolút takarásban a Tamás-hegy mögött)
Viszont nem nyugodtam és kitettem a tetőablakra egy erősítős szobaantennát (nem egy csúcs darab) és azzal fogok 72% jelet + 95% minőséget.
Ezen felbuzdulva megrendeltem egy kimondottan digitális vételre való emeletes UHF antennát 17dB nyereséggel, amivel reményeim szerint már tuti lesz a vétel.
Péntekre meg is hozzák, akkor majd beszámolok az eredményről.

(#1457) bzoley válasza Rick4 (#1453) üzenetére


bzoley
veterán

Hozzád szólni még ezután sem fogok...
Ehhez képest rövid időn belül kétszer is elkövetted ezt a hibát.
Nem, nem sikerült fejlődnöm, nem is tervezem, úgyhogy jobbra ne is számíts.
Olyan vagyok, mint a kaméleon, alkalmazkodom a környezetem stílusához.

(#1458) wassermann válasza bigdigit (#1450) üzenetére


wassermann
Topikgazda

BIGDIGIT szerintem ez még nem a végleges teljesítmény. Teljesen egy cipőben járunk: nálam is foghatalanul alacsony a jel erőssége Budán, pedig az olimpia gond nélkül ment!

(#1459) radi8tor válasza wassermann (#1458) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én erősítős antennával tudom csak venni a 3.kerületben. (nem tudom hány dB-es, apámtól kaptam)

⭐ Stella

(#1460) wassermann


wassermann
Topikgazda

A királyi adók is jönnek! Ezt vadásztam egy másik fórumról (kelt ma 16:38):
_____________________________________________________________

"... Én felelek az MTV-AH közötti DVB-T szerződésért, pontosan tudom az okát, hogy miért most kértük fel őket korábban ajánlattételre. Nem felejtettünk el semmit, tudjuk, hogy mit teszünk, s azt felelősséggel, az adófizetők érdekében, védelmében tesszük. Semmi nem múlik pár napon. A DVB-T szolgáltatást 10 éve várja az ország.

Vigh Zoltán
MTV Zrt.
mb. digitális igazgató "

[ Szerkesztve ]

(#1461) Cben válasza szbalogh (#1430) üzenetére


Cben
csendes tag

Biztos hogy Kab-hegy felé néz az antennád?
Ha az analóg kicsit hangyás még akkor is digitálissan jó kell hogy legyen.
A TSreadert felrakod és megnézed a 818 és a 794 MHz-t [itt] találsz egy korrekt leírást.

Esetleg nem a legújabb a driver meg a PVR2 ??

(#1462) bzoley válasza wassermann (#1460) üzenetére


bzoley
veterán

Korábban azt is írta, hogy még nincs aláírt szerződésük, így addig nem is fizetnek, de az AH-nak jogában állna kísérleti jelleggel az m1, és m2 HD-t is sugároznia.

Vagyis mehetne a két MTV csatorna is, de az AH-nak nem érdeke, hogy te nézhess minél több csatornát, csak az, hogy megkapják a lóvét.

(#1463) Capella válasza wassermann (#1458) üzenetére


Capella
senior tag

Csak remélni tudom, hogy nem a végleges teljesítmény. Mert ami most van, az nem is teljesítmény. :( Az egy nagy nulla.
Nálam változatlanul nincs semmi azon a semmirevaló 38-as csatornán kívül. :P
Ha már ennyi balhé volt a csatornákkal, hogy egyáltalán hány lesz sugározva, legalább azt adnák vehető formában, amit pár hete kifogástalanul tudtak adni az 51-esen.
Akkor lenne egy, vagy kettő, és kényszerűen beletörődünk, hogy a kereskedelmi adók vagy nem is lesznek, vagy csak egy év múlva.
Mi a lócitromot lehet és kell még tesztelni 10 %-os vagy ki tudja milyen sugárzási teljesítmény mellett? :F
Vagy mondták volna, hogy bocs, mégsem dec. 1. lesz, hanem jan. 1. Meg melyik évben. :P
Ja, azt biztos nem lehet a törvény miatt. Aha. És ezt lehet?

(#1464) gdiwa


gdiwa
csendes tag

Állitólag Budapesten a kisérleti (mpeg2-es) sugárzási teljesítmény 5 kW volt , MOST CSAK 2,5 kW-al megy ! Ezért nem jön sok helyen ....

(#1465) Rellind


Rellind
senior tag

Székesfehérvár.DVBViewer_Pro_3.9.4.0 Fujitsu-Siemens DVB-T kis botantennával semmi nem jön be....kevés lehet az antenna? :(

(#1466) Rick4 válasza bzoley (#1457) üzenetére


Rick4
félisten

megint nem értettél meg valamit:

Hozzád szólni még ezután sem fogok, de azért írni még írok...gondolom végigolvasni már nehéz lett volna.. :DDD na mindegy, hagyjuk, amit csinálsz, inkább szánalmas, mint nevetséges... :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1467) radi8tor válasza Capella (#1463) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az adótorony alatt állva tesztelik a vételt :)

⭐ Stella

(#1468) Cben válasza gdiwa (#1464) üzenetére


Cben
csendes tag

1 kW volt az, [link], most nem tudom hogy mennyi, lehet hogy nincs feltekerve az adó.

Nekem úgy rémlik hogy az olimpia alatt a Száva utcából is sugároztak, lehet hogy azért voltak jobbak a vételi viszonyok.

(#1469) #65675776


#65675776
törölt tag

[link] ~45 perce Debrecenben, Szentesre (vagy legalábbis arra felé) tájolt yagi antennával. A jelszint folyamatosan változik, kép az nem sok van, csak hang. Néha átvált ATSC-re.

[ Szerkesztve ]

(#1470) Capella válasza radi8tor (#1467) üzenetére


Capella
senior tag

Ha csak úgy nem. ;)

Vagy jutalékra szövetkeztek az erősítős DVB-T antenna gyártókkal és forgalmazókkal.

(#1471) szbalogh válasza Cben (#1461) üzenetére


szbalogh
őstag

Feltettem a legújabb drivert és a legújabb PVR2-t is és ugyanaz.
Azért ha nem pont arra néz az antenna akkor is kéne valamicskét reagálnia a tunernek :F
Van egy másik antennám is, az kisebb de újabbnak tűnik, holnap felmászok és kipróbálom azzal is.
Azt írja, hogy ezen a frekvencián nem található tv-adás.
Pedig megadtam neki a két Kab-hegyit és a pestieket is hátha. Az analóg Pest felől is jól fogható.

Nick: HE_Storm

(#1472) iday


iday
aktív tag

A 38-as (610Mhz) csatorna titka!
Nem magán vagy valami.
Egyszerü. :DD
Mégpedig DVB-H digitális tv. Mobil eszközöknek.
Ma probáltam telefonnal és müködik.
Megy rajta a Duna tv, Duna2, m1(még nem megym), m2 (még ez se megy).
Mindenféle elöfizetés nélkül müködik. :DD

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#1473) Capella válasza iday (#1472) üzenetére


Capella
senior tag

Hát ez baromi jó. :Y
A tévé frankón, megfelelő jelerősséggel fogja ezt, csak megjeleníteni nem tudja ebben a sugárzott formátumban.
Nekem négy szolgáltatást talál, DunaTV_h264, Autonomia_h264, Int Table és ESG.

Ha ezt tudják megfelelő térerővel adni, akkor az 55-ös vagy 62-es csatornát miért nem? :F

(#1474) iday válasza Capella (#1473) üzenetére


iday
aktív tag

Igem ez furcsa.
De tuti hogy valamit elszurtak itt pesten azért nem jo.
Ma orákig ment az asztalomon egy n96-on.
Baromi izgalmas müsorok mentek. :DDD
M1 re azonnal hibaüzenetet dob, az M2 re pedig csak fekete képernyö.

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#1475) J.J. András


J.J. András
őstag

most idehaza nem MPG4 kodolású lesz a DVB-T (földi digitális sugárzás) ? :F eltérően a Nyugat-Európa-i mpg2-es szabványtól ?
ha infóim helyesek, erre miért volt szükség ? Hogy ne tudjuk az Ausztriában megvett mpg2-es tunerrel ellátott LCD-t idehaza nézni "Set-Top Box" (dekóder) nélkül használni ?

csőváz mindenkinek: J.J.A.

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#1476) radi8tor válasza iday (#1474) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem azt mondták ma a MinDIGtv ügyfélszolgálatán, hogy 2-3 napig még szakadozhat a vétel vagy el is mehet teljesen... 38-as csatorna kérdésemre azt mondták nem tudják mi az, csak 55 és 62-n lesz TV adás.

⭐ Stella

(#1477) radi8tor válasza J.J. András (#1475) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azért MPEG-4 mert ebben a rendszerben kétszer annyi transponder vagy miaszösz lehetséges az MPEG-2-vel szemben.
Ebből egyenes arányban következik, hogy az üzemeltetés költsége is feleannyi lesz az AntennaHungáriának ha tele lesznek a frekik.
Őket meg egy cseppet sem érdekli, hogy emiatt rengeteg ember set-top-box megvásárlására kényszerül. Tuti még abból is hasznot húznak majd.

⭐ Stella

(#1478) Mercutio_ válasza J.J. András (#1475) üzenetére


Mercutio_
félisten

Olyan TV-ért nem kell ausztriába menni, néhány hónappal ezelőttig itthon is szinte csak mpeg-2-es tv-ket árultak, bár most se túl sok mpeg4-es van.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1479) #65675776 válasza J.J. András (#1475) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nyugat-Európában is át fognak térni a közeli jövőben MPEG4-re. Lehet előbb, mint hogy itt normális sugárzás legyen.

PC-s vonalon a hw-nek csak DVB-T demodulálásra kell képesnek lennie, minden más sw függő.

[ Szerkesztve ]

(#1480) J.J. András válasza radi8tor (#1477) üzenetére


J.J. András
őstag

na, DVB-T-s tuner kártyával lehet mpg4-et szoftveersen fogni ? nem kell hozzá hogy a tuner mpg4-et hardweresen támogassa ? (PC-ből csinálok set-top boxot)

másik kérdés: Hány csatorna fogható elvileg ? Áll sugárzás alatt ?

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#1481) Cben válasza szbalogh (#1471) üzenetére


Cben
csendes tag

Nem ismerem a vételi viszonyokat ott, de az biztos hogy az általad említett yagi az irányérzékeny, az jó ötlet hogy másik antennát is kipróbálsz, de a tesztelésnél TSReadert használj mert ezzel jobban látod a jelerősség változását.

(#1482) radi8tor válasza J.J. András (#1480) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Első kérdésedre nem tudok válaszolni, mert nincs DVB-T tunerem a PCben.

Másik kérdésedre már több választ is láthatsz a fórumban. DunaTV HD és Agronomia fogható jelenleg és tervezik (folyamatban van a szerződés kötés) m1, m2, TV2, RTL Klub, Viasat3, HírTV, ATV-vel.

⭐ Stella

(#1483) ati2 válasza Krisz1977 (#1456) üzenetére


ati2
őstag

Kíváncsi vagyok milyen lesz, majd írj légyszíves pontos típust is az antennáról az eredmények mellé :)

(#1484) ati2


ati2
őstag

De ráérnek a szórakozni az AH-nál, ma megfordították a polarizációt a Szentesi C mux-on, de nem lett jobb a jel csak át kellett forgatni az antennát :W

(#1485) Krisz1977 válasza J.J. András (#1475) üzenetére


Krisz1977
csendes tag

Én pont azért vettem olyan receivert, ami egyaránt tud mpeg2-t + mpeg4-t és HD-t is, mert tartottam attól, hogy jó magyar szokás szerint variálni fognak a formátumokkal és ezáltal a pénztárcánkkal, meg az idegeinkkel ;] .

Kab-hegyről egyébként már stabilan megy a műsor, bár még csak a 61-esen, de úgy hallottam biztos forrásokból, hogy ez már maradni is fog.

(#1486) Krisz1977 válasza ati2 (#1483) üzenetére


Krisz1977
csendes tag

Már most is meg tudom mutatni, asszem, ilyen lesz: [link]

Természetesen van ennél jobb is: [link] , de szerintem ez már túlzás lenne :) .

[ Szerkesztve ]

(#1487) DarkByte


DarkByte
addikt

Olyan rossz kedvem lett hogy nálam semmi nem jön be hogy tegnap elpakoltam az antennát. Lehet Szentesen is csökkentett teljesítménnyel megy a dolog? Ha igen arra lennék kíváncsi miért is; a hivatalos oldalon írják hogy bemérést a szakemberek dec. 1-től tudnak végezni a szolgáltatásra. Ha tényleg nem maximummal megy akkor ennek marha sok értelme van.
Nyommal követem azért a topikot.

[ Szerkesztve ]

(#1488) bzoley válasza DarkByte (#1487) üzenetére


bzoley
veterán

Szerintem ne add fel. Ha daa-raa 170km-ről ellőtt Szentesig, EnJoe 190km-ről BP-re, akkor neked csak nem jelenthet problémát.
Amúgy nagyon óvatosan megy még az adás, de értelmes infót nem lehet kihúzni belőlük. Egy-két rövid mondat, az sem válasz a kérdésekre.

[ Szerkesztve ]

(#1489) DarkByte válasza bzoley (#1488) üzenetére


DarkByte
addikt

Gyanítom a legnagyobb problémám nekem hogy a betondzsungel közepéből próbálok jelet fogni, szobán belűről. Igazából most még azon gondolkodom hogy van itt a falon egy antenna aljzat ami nem a kábelTV -hez tartozik hanem valószínűleg a régi közösségi antennás rendszer része, kérdéses vajon ehhez tartozik -e tényleg antenna a tetőn, lehet megérne egy próbát. Sajnos kábelem nincs hozzá; meg tartok is tőle, nehogy kinyírjam vele a kölcsön tuner -t; ki tudja milyen dolgok lógnak még rajta itt a házban.

(#1490) soveny


soveny
csendes tag

Sziasztok!

Szabadsághegytől légvonalban 9-10 km-re (Páty) idáig semmi jelet nem tudtam fogni (naponta 10x megnézem, d.e. és este). Mivel van, aki itt 180 km-ekkel "dobálózik", felvetődött bennem a gondolat, hogy a hardveremmel lehet probléma. Asus MYCinema P7131 Hybride-t (PCI) használok. A DVB-t szabványt tudja, de ugye semmi jel. Ezzel a típussal van itt valakinek tapasztalata? A gyári, kb. 20 cm-es bot antennájával próbálkozom, de gondolom azért elégnek kéne lennie itt az agglomerációban. Valamiért a TSReader-t sem sikerült belőnöm, hogy jelről kapjak vmi infót. Félek, hogy ez meg nem kompatibilis a kártyával. Ez lehet? Vagy persze lehet, hogy csak én vagyok béna. Azt is el tudom képzelni, hogy a gyári szoftvere (Cyberlink Powercinema) nincs a helyzet magaslatán, mert egyébként is béna program, de jobbat nem találtam... :O

Van valakinek ötlete?

Kösz! Benedek

[ Szerkesztve ]

(#1491) bzoley válasza soveny (#1490) üzenetére


bzoley
veterán

Az, hogy neked, vagy bárki másnak sikerül-e befogna valamilyen adást, egyelőre úgy néz ki, csak szerencse kérdése.
Egyelőre maradj a TSReader-nél. Amíg azzal nem sikerül valamit összehoznod, fölösleges tovább lépned. Ha az megvan, és stabil, kezdhetsz használható szoftvert keresgélni.
Szobaantennával egyelőre kivételes eseteben lehet használható jelet elkapni, tetőntenna szükséges lehet, na és némi szerencse is.

(#1492) bigdigit válasza wassermann (#1458) üzenetére


bigdigit
addikt

forgass Kab hegyre ha van rálátásod.onnan már néha képet is sikerült kapnom tegnap:)

(#1493) zhagyma válasza DarkByte (#1489) üzenetére


zhagyma
őstag

Én is betondzsungel közepén lakom, a lefedettségi térkép alapján határeset lehetek (papíron lefedett vagyok, de körbe nézve 10 emeltes betontenger 360 fokban). Ezért eddig nem is terveztem próbát, majd várok "hátha valaki". Mivel a körülmények hasonlóak lehetnek a tieiddel, benned bíztam. Nehogy abbahagyd....

A régi központi antenna rendszerek általában soros rendszerűek voltak. Azaz minden lakásban volt egy "aljzat", amelyeket koax-al felfűztek szép sorban. Az utolsó aljzatban volt egy lezárás a reflexiók elkerülése érdekében. A befűzött koax 75 ohmos "rézhálós" árnyékolású volt többnyire. Ha jól emlékszem egy aljzat 1.5 dB csillapítást képviselt, új korában. Egyébként "végigmegy" pincétől a padlásig, igaz darabokban. Nem tudom milyen állapotban van, de vaktában tényleg ne dugd rá a tunered.

#bzoley. Csak gratulálni tudok daa-raa vételi eredményeihez, gondolom irányított tetőantennával érte el.

(#1494) Gusztáv válasza soveny (#1490) üzenetére


Gusztáv
addikt

Szia, nekem is ilyen tunerem van. A teszt adás alatt tökéletesen működött a powercinema-val is, ekkor még mpeg2 volt. Utána is, az mpeg4-es teszt adásis ment dvbdream, mediaportal alatt, de a powercinema-val nem próbáltam, nem emlékszem, hogy lett volna benne ilyen beállítási lehetőség. Tegnap este próbáltam, nem tudtam semmit befogni, tsreader a 610 MHZ-en látta ~90% jelerősséggel a DVB-H adást, 802 meg nem volt semmi. XI kerületben lakom, a Sashegy lábánál.

[ Szerkesztve ]

Laci

(#1495) #65675776 válasza ati2 (#1484) üzenetére


#65675776
törölt tag

Akkor ezért nem jön nálam semmi most...

zhagyma: Yagi.

(#1496) zhagyma válasza zhagyma (#1493) üzenetére


zhagyma
őstag

#DarhByte. Ja, a soros rendszer egyik végén egy lezárt aljzat van, a másik végén pedig egy szélessávú (~50MHz - 900MHz sávszélességű) nagyjelű erősítő volt/van. Valószínűleg ez már nem üzemel. Tehát antennát nem fogsz találni.

Amennyiben erre akarsz tetőantennát tenni, akkor végig kell mérni a koax darabokat (zárlatra és szakadásra egy multiméterrel). Aztán összeforrasztani, vagy becsvarozni az aljaztokba ha megvan. A tető oldali végére ráteheted a "klassz kis antennádat". A kép alapján úgy láttam van rajta balun trafó (impedancia- és asszimetrikus jelátvitel illesztés). Arra kötöd a koax-ot. Sok sikert, bár ezen megoldás esetén sok lakóval fogsz találkozni.

[ Szerkesztve ]

(#1497) zhagyma válasza #65675776 (#1495) üzenetére


zhagyma
őstag

Igen, ilyesmire gondoltam. Hát akkor lassan elő kell kapnom a rég elfeledett "Nagy antenna könyv"-et.

Bár bíztató jel lehet a vételi viszoyokra, hogy nálam itt helyben egy kollega állítólag vett mobilon DVB-H adást csak úgy magában. Ez lehet a 38-as csati. Most keresem az illetőt, valóban igaz-e. Majd megírom.

(#1498) #65675776 válasza zhagyma (#1497) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez a könyv nem létezik digitális formátumban?

(#1499) zhagyma válasza #65675776 (#1498) üzenetére


zhagyma
őstag

Este utána nézek az otthoni archívumban.

(#1500) ati2 válasza zhagyma (#1497) üzenetére


ati2
őstag

Azért nem annyira biztató a helyzet sajnos.

A sat.hu-n írták, hogy minél magasabb a frekvencia annál nagyobb a csillapítás, valószínűleg ezért volt jó nálam a 786 Mhz és rossz a 826 Mhz :(.
Ha hosszú koax kábel kell, akkor helyette a műholdvevőhöz használt RG6, RG11 kábel ajánlott a kisebb csillapítás miatt.
A másik probléma, hogy a szélessávú antennák elég rossz hatásfokkal dolgoznak, a magas tartományban...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.