Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) #41635072


#41635072
törölt tag

Üdv!
Elvileg karácsonyra az ország nagy részében bevezetik a DVB-T sugárzást, ezért majd szeretnék vásárolni egy erre alkalmas TV-tuner karit.

Az lenne a kérdésem, hogy az 1080-as felbontásban sugárzott adásokat tudom majd nézni a 22"-os monitoromon?(Ami az 1680*1050-es felbontásból adódóan csak a 720p-t tudja.) Ha tudom, akkor majd hatalmas fekete csíkok lesznek a monitoromon?

2, Ezek vételére ugye nem elég a kártyához mellékelt kis antenna?

3, Ezek nagy helyet fognak foglalni (felvételnél), ezért nem árt egy nagyobb vinyót beszerezni?
:R

Sőt most látom, hogy a lefedettségi térkép szerint Ercsi nevű városkámban is van vétel.
Viszont az Antennadigital honlapján meg azt írja, hogy nincs vétel... :U

Tudnátok ajánlani valami TV-tunert, ami nem túl drága, de már jó minőségű? :)

[ Szerkesztve ]

(#902) #41635072 válasza wassermann (#900) üzenetére


#41635072
törölt tag

Jah, megnéztem azt a videót, és nekem kockás, (bizonyos részeken) és az elején nem ment a videó, csak egy kép állt, de utána már folyamatos volt.
Most akkor gagyi hozzá a gépem, vagy alapból oylan a videó? :U (ATI 3870 + E6300@3,2Ghz)
Amúgy az baj, ha a monitoromon nincs DVI bemenet, és ezzel kiesik a HDCP védelem?
Vagy van érezhető minőségromlás a HD adásokban a digitális bemenethez képest?
:R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#903) wassermann válasza #41635072 (#901) üzenetére


wassermann
Topikgazda

A géped átméretezi a monitorra a képet, de fekete csíkok a más képarány miatt előfordulhatnak.
Ercsi nincs messze Pesttől. Ha nem takarnak be az érdi dombok akkor lehet hogy elég.
Kb. ugyanannyit foglal mint egy DivX-e s film, néhány GB szabad hely elég a vinyón.
Szerintem az ATI-s videókártya segít a gépeden (#46-os hsz környékén ott van miket kell letölteni.

(#904) #41635072 válasza wassermann (#903) üzenetére


#41635072
törölt tag

Köszi a választ!
Te milyen tunert ajánlanál?
ŐŐŐ, mihez mit kell letölteni? :B

[ Szerkesztve ]

(#905) #69182976


#69182976
törölt tag

Érdekes, hogy M1HD-n ha 4:3 az adás akkor nem zoomolnak bele, hogy 16:9 legyen, viszont a Reteklubék belezoomolnak a 16:9 filmbe, hogy 4:3 legyen.

(#906) DarkByte


DarkByte
addikt

Azt hiszem lassan össze kellene foglalni az első hsz -be az eddig felgyülemlett tapasztalatokat mert már jó ideje ugyanazt kérdezi mindenki.

(#907) wassermann válasza DarkByte (#906) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Jó ötlet, de várnék a frisítéssel a DVB-T végleges indulásáig! Akkor már végleges paramétereket is meg tudunk adni.

(#908) gombi86


gombi86
csendes tag

Sziasztok! van egy pinnacle pctvhybrid pro pci kártyám, digitálismpeg2 és h.264-et tud. az m1hd nem jön be vele. a többi igen. de attól tartok, hogy dec 1-től semmit se fogok tudni nézni ha átállnak ugye az mpeg4-re. van valami megoldás erre?

(#909) wassermann válasza gombi86 (#908) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Az első lapon, a #18-as hozzászólásban találsz spéci DVB-T szoftvereket, próbáld ki őket is, hátha megy valamelyikkel az M1HD is.

(#910) #41635072


#41635072
törölt tag

Üdv!
Szerintetek melyik legyen?
Gigabyte U8000-RH
Gigabyte P8000

(#911) gombi86


gombi86
csendes tag

próbáltam letölteni pl az DVBviewer és AltDVB progikat, dezeket nem találtam. ráadásul aszerint is válogatnom kell hogy képernyőolvasó progival is lehessen állítgatni behangolni stb. így egy progi amit sikerült megtalálni az ki is esett a listából. Ha valaki tudja küldje el nekem az elöbb említett két progit vagy mailban, vagy küldje el msn esetleg skype azonosítóját felveszem és jöhet a progi! a segítséget előre is köszönöm!

(#912) GBogyó válasza #41635072 (#901) üzenetére


GBogyó
tag

Az antenna digital egy nagyon régen működő szolgáltatás, semmi köze a most induló MindigTV-hez. De annyi, hogy az AH üzemelteti mindkettőt :-)

A MindigTV, az a most induló "országos" földfelszíni DVB-T műsorszórás.

Az antenna digital meg kb. olyan, mint a műholdas műsorszórás, de Bp. egyik adótornyán pihenő műholddal :-), tehát azt ne nézd.

(#913) GBogyó


GBogyó
tag

Mihez kell a legnagyobb CPU erőforrás? A stream dekódolásához, vagy a megjelenítéshez? A kérdést átfogalmazom. Ugye kell egy erős gép vagy jó videókártya támogatás, a full HD tartalom teljes méretű lejátszásához. Van lehetőség egy gyengébb gépen a HD-s adás kisebb ablakban történő megjelenítésére?

(#914) #41635072 válasza GBogyó (#912) üzenetére


#41635072
törölt tag

Őőő, ezt vágom, de mit akartál ebből kihozni? :B

(#915) wassermann válasza GBogyó (#913) üzenetére


wassermann
Topikgazda

A kicsomagolás erőforrásigénye a nagy. A megjelenítés, felskálázás már bármilyen videokártya számára "nudli". Sajnos a kisebb ablakhoz sem úszod meg a stream-kicsomagolását.

(#916) #41635072


#41635072
törölt tag

Valakinek valami véleménye a Gigabyte U8000-RH-ról?
Vagy esetleg tud jobbat ilyen árban?

(#917) DarkByte válasza #41635072 (#916) üzenetére


DarkByte
addikt

Ha nem fontos az analóg adások vétele akkor a Leadtek DTV Dongle Gold -al olcsóbban kijösz. Igaz épp minap néztem hogy a gazdasági válság hatására annak is felment majd 2k -val az ára, egy hete még 8k volt. :( Vagy még az apróhirdetésekben néznék szét, coulthard árul Fujitsu-Siemens hybrid tuner -eket, talán még van neki.

[ Szerkesztve ]

(#918) #41635072 válasza DarkByte (#917) üzenetére


#41635072
törölt tag

Attól félek, hogy amelyiknek nincs külön kis antennája, azzal kevesebb az esélye, hogy 40km-re Pesttől sikerül jelet fognom.
Azt a siemenst meglesem.
Háát nem is tudom. Mintha a Fuji antennája erősebbnek látszódna... :))
Bár a gigába már belszerettem, csak félek, nehogy gagyi legyen e téren.
Leadtekekhez meg sajnos nem jár antenna, pedig az kéne...

[ Szerkesztve ]

(#919) DarkByte válasza #41635072 (#918) üzenetére


DarkByte
addikt

Ekkora távolságban szerintem ezek a kis antennák semmit nem érnek, a fennmaradó pénzből inkább vegyél egy erősítős lepke antennát vagy ha biztosra akarsz menni egy irányított DVB-T yagi szerű antennát. Én >30km -re vagyok Szentestől és az analóg adás még így sem tökéletes mindig.

[ Szerkesztve ]

(#920) #41635072 válasza DarkByte (#919) üzenetére


#41635072
törölt tag

Igen, csak az antenna az megint futárköltség, stb...
Meg a társlakók kinyírnának, ha beállítanék egy antennával. :D
Nálunk a TV-n az analóg adás jó egy erősítős szobai antennával. (Ezt csak gondoltam megjegyzem :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#921) bzoley válasza #41635072 (#918) üzenetére


bzoley
veterán

Honnan veszed, hogy nem jár hozzá antenna? A gyártó oldaláról? Gondolom nem.
Package Contents:
Portable antenna x1

Ugyanúgy, mint a Dongle- hoz, és a Dongle H hoz.

[ Szerkesztve ]

(#922) #41635072 válasza bzoley (#921) üzenetére


#41635072
törölt tag

Én a PCI-osokra gondoltam.

Akkor amúgy tegyek le arról, hogy a mellékelt antennával fogok adást fogni?

[ Szerkesztve ]

(#923) bzoley válasza #41635072 (#922) üzenetére


bzoley
veterán

Az, hogy gondoltál, az egy dolog. Előtted említették a gold-ot, amire azt válaszoltad, hogy nem jár hozzájuk antenna. Emelett usb-t tunert linkeltél a másik topic-ban is. Ezek után meg elárulod, hogy te másra gondoltál?
Mellesleg nem nagy veszteség.

(#924) #41635072 válasza bzoley (#923) üzenetére


#41635072
törölt tag

Úgy is fogalmazhatnánk, hogy te értetted félre. :P
Igen elárulom ha már a fent említett dolog történt, nehogy mégegyszer megtörténjen.
Amúgy meg mi nem nagy veszteség?

(#925) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok,tudnátok ajánlani egy jó árban lévő hibrid pci express tunert,megbízható,jól működő,fm rádió és mpeg-4 vételre képes,esetleg olyat,amire rá tudom kötni a régi vhs-emet is,lehetőleg pinnacle-t?
Túl sok kérés?:)
Jah,és még annyi,hogy láttam már itt kérdésként,hogy az ezekhez járó antenna elég a vételre?
Én budapesti lakos vagyok,II. kerület a Mechwart ligethez közel,ha ez az infó hasznos lehet ennél a kérdésnél.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#926) #41635072


#41635072
törölt tag

Ezzel az antennával már van esélyem? :)

(#927) ati2 válasza #41635072 (#920) üzenetére


ati2
őstag

Használhatod majd a régi antennádat is DVB-T -re ;)

A linkelt antenna lakótelepen jó, a sok visszavert jel miatt.
Én is valami hasonlót akarok majd, mert az ilyen elférne az ablakpárkányon belülről.
Én a helyedben először a meglévő antennát próbálnám ki...

[ Szerkesztve ]

(#928) #41635072 válasza ati2 (#927) üzenetére


#41635072
törölt tag

Dee az csak egy analóg antenna. :U

(#929) ati2 válasza #41635072 (#928) üzenetére


ati2
őstag

Bármilyen UHF antenna jó, a saturnban minden szobai antenna dobozán rajta van már, hogy UHF + DVB-T.

(#930) #41635072 válasza ati2 (#929) üzenetére


#41635072
törölt tag

Ezt nem is tudtam... :U
Köszi szépen az infót!! :R :R :R
mod: biztos, hogy minden UHF antenna képes erre, vagy csak a speckók?

[ Szerkesztve ]

(#931) fetterr


fetterr
csendes tag

Üdv!
Még ebben az évben szeretnék LCD tévét venni, valami olcsóbb 32"-t és ehhez kellene egy olyan eszköz ami tudja fogni a földi digitális adást, amit hallottam mpeg 4-ben lesz.
Tudnátok ilyet ajánlani párat, lehetőleg olcsóbbat?
Köszönöm!

(#932) GBogyó válasza #41635072 (#914) üzenetére


GBogyó
tag

"Viszont az Antennadigital honlapján meg azt írja, hogy nincs vétel..."

Erre volt válasz :-)

(#933) #41635072 válasza GBogyó (#932) üzenetére


#41635072
törölt tag

Jah értem, köszönöm!
Amúgy most leltem fel, hogy Antenna Hungária honlapján is ugyanaz a kereső van.
És egy olyat is írnak, hogy a BP-i adótól számítva csak 10km-es körzetben van vétel. :U
A térképük meg jóval távolabb is "színes"

[ Szerkesztve ]

(#934) #41635072


#41635072
törölt tag

Nekem most esett le, hogy rtl és tv nincs is dvb-t-n. Hát akkor asszem erről ennyit. :W :DD

[ Szerkesztve ]

(#935) mimi_bacsi


mimi_bacsi
tag

Notihoz milyen tunert (persze DVB-T és akár rádió, de a TV-t lehessen Time Shifttel is felvenni) ajánlanátok? (És debreceni vételhez)

(#936) DarkByte válasza #41635072 (#934) üzenetére


DarkByte
addikt

De rajta lesznek decembertől! [link]
Emberek, csak egy kicsit fussátok már át a topikot mielőtt kérdeztek, már annyiszor le van írva sok minden.

[ Szerkesztve ]

(#937) wassermann válasza fetterr (#931) üzenetére


wassermann
Topikgazda

"... Még ebben az évben szeretnék LCD tévét venni, valami olcsóbb 32"-t és ehhez kellene egy olyan eszköz ami tudja fogni a földi digitális adást ..."

Akkor miért nem keresel olyan TV-t amiben van beépített DVB-T vevő? Sokkal kényelmesebb egy távirányítót használni!

[ Szerkesztve ]

(#938) ati2 válasza #41635072 (#930) üzenetére


ati2
őstag

Persze mindegyik jó hozzá, ami az analóg adáshoz is jó volt.

Csak annyi különbség hogy a digitális jel 2x -esen van modulálva (analóg 1x -es), emiatt a digitális vételnél a tereptárgyakról visszavert jel is hasznos lehet (pl.:.lakótelepen).
A visszavert/szétszórt jel vételére meg elvileg jobb a bot antenna.

Nálam most 10%-os a jel erősítős szoba antennával és 80-90 km-re vagyok az adótól.
Ez persze semmire sem elég, de már az is csoda, hogy érzékelek valamit a csökkentett adóteljesítmény miatt :DDD

(#939) fetterr válasza wassermann (#937) üzenetére


fetterr
csendes tag

Goldoltam, hogy fel fogja tenni valaki ezt a kérdést, de nem minden olcsóbb LCD tévében van ilyen vevő!
Így jó lenne olyan eszköz, lehetőleg nem drága, ami tudja fogni az mpeg4-es digitális adást!
Tudnál/tudnátok ajánlani párat?

(#940) ati2 válasza mimi_bacsi (#935) üzenetére


ati2
őstag

[DTV Dongle Gold] vagy [DTV Dongle H]

De debrecenben, leghamarabb jövőre lesz DVB-T adás: [link]

(#941) mimi_bacsi válasza ati2 (#940) üzenetére


mimi_bacsi
tag

Köszönöm, és olyan van-e, ami a jupici adásaihoz is jó? (kábel) és analóg (most még az kellene) és DVB-T-t is tud?

(#942) ati2 válasza mimi_bacsi (#941) üzenetére


ati2
őstag

Analóg kábel + DVB-T -re jó a Dongle H.
A digitális kábelhez egyenélőre semmi se jó, mert kódoltak a csatornák :W

(#943) gombi86


gombi86
csendes tag

Sziasztok! Fentebb már írtam, hogy az én tunerem pinnacle tv center progival van, és ez digitális mpeg2-re és h.264-re képes. most az érdekelne, hogy azokat az adásokat amelyek em hd adások lesznek, dec 1-től a h.264-sel is tudom fogni? szóval úgy értem hogy ez a h.264 lefedi az mpeg4-et? Még sajna mindig keresem a fentebb írt legutóbbi hozzászólásomban két programot! Üdv

(#944) ati2 válasza gombi86 (#943) üzenetére


ati2
őstag

h264 = mpeg4 AVC [bővebben]
Elvileg menni fog, mert a tuner csak a transport stream-et, küldi a PC felé.
Ment privi is :)

(#945) mimi_bacsi válasza ati2 (#942) üzenetére


mimi_bacsi
tag

Árinfód van?

(#946) ati2 válasza mimi_bacsi (#945) üzenetére


ati2
őstag

[link]
De szépen mennek fel az árak (én még 8900-ért vettem múlt héten a dongle gold-ot ugyanitt) :(
Megrendelésre szerintem hoznak bárhol amúgy...

(#947) mimi_bacsi válasza ati2 (#946) üzenetére


mimi_bacsi
tag

És mi a véleményed róla? megéri? A Pinnacle (mint márka) nem jobb? Nem értek hozzá, de a notiban jó lenne egy ilyen...

(#948) wassermann válasza fetterr (#939) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Ebben a topikban mi alapvetően PC-hez való cuccokkal foglalkozunk (USB-s, PCI-os cuccok). Ezek LCDTV-hez közvetlenül nem csatlakoztathatók, neked egy DVB-T SET TOP BOX kell: KATT IDE

[ Szerkesztve ]

(#949) ati2 válasza mimi_bacsi (#947) üzenetére


ati2
őstag

Nem tudom, melyik a jobb márka, de a leadtek-et többen ajánlanak.
A leadtek 2 tuneres, tudja a kép a képben funkciót és olcsóbb is mint a pinnacle...

(#950) Gusztáv válasza gombi86 (#911) üzenetére


Gusztáv
addikt

Hello, pár program ami működik mpeg4-el:

Progdvb (nekem sokszor lefagyott és átláthatatlan a csatornakezelése, ezért hanyagolom)

Dvbdream (egyszerű, csak a video codec-el kell kicsit szarakodni, x264-hez coreavc vagy powerdvd 7-8 legyen fenn a gépen, akkor be lehet állítani, hogy azt használja). A progi stabil, nálam megy rajta DVB-T: 4 mpg2, 1 mpg4, plusz DVB-S két műhold összes csatija. A kártyát manuálisan kell váltani, ez nem túl elegáns, viszont megy rajta a német Premiere csomag, (persze van hozzá előfizetésem :)) ). Van PIP. Ahhoz, hogy megtalálja a DVB-T, egy új transzpondert kell létrehozni, mert alapból nincs benne a magyar frekvencia, ez általában minden progira igaz, hogy trükközni kell, mert csak az előre beállított frekiken keres adást.

Mediaportal: szerintem a legkirályabb progi, ez egy htpc frontend, külön tvserver résszel (nem kell a tv proginak futnia egy időzített felvételhez, elég ha a gép be van kapcsolva), több kártyát kezel (nálam analog tuner, DVB-T, DVB-S), közös csatornalistát használ, automatikusan váltogat a kártyák között. Itt a dvbt.xml fáljba kell beírni a magyar adás rekvenciáját, mert ebben sincs benne. Több kliens programot ki tud szolgálni, pl egyik gépen műholdas adást nézel, a másikon dvb-t, sőt az egy frekvencián lévő adókat egyszerre tudja kezelni. Pl magyar adásnál, mivel mindegyik csatorna a 714000-en van, egyszerre tudsz felvenni 4-ről, és az ötödiket még nézheted közben.

Powercinema: ezt az Asus tv kártyához kaptam, itt semmi szopás nem volt, szépen megtalálta elsőre az analog és digitális adásokat is. Van PIP is. Ez is frontend progi.

Asus Ezrvcr: ez jött még a tuner kártyához, pl ezzel soha nem sikerült megtalálni a digitális adásokat.

Bocs, egy kicsit hosszú lett. DVBDream, Mediaportal beállítás ügyében tudok segíteni, ha nem megy.

Laci

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.