Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) hadime válasza Gusztáv (#950) üzenetére


hadime
csendes tag

Ez mediaportal altal nyujtott "musorszoras" mas gepekre nem DLNA szabvany szerint megy? Itt csak arra gondolok, hogy egyes LCD TV-ben talalhato ethernet port, amelyen keresztul DLNA szerver altal adott stream nezheto, ami erdekes megoldasokhoz vezethet...

(#952) Gusztáv válasza #41635072 (#910) üzenetére


Gusztáv
addikt

Szia

Én nem javaslom a Gigabyte cuccokat, mert nem túl jó a support, főképp ha 3rdparty progit használsz. Leadtek szerintem jobb választás: a gyári szoftver is gyakran frissül, meg sok funkciója van + külsős progik is jobban támogatják. A gigabyte-hez meg régen Powercinema-t adtak, ami annyira nem egy funkciógazdag program.

Laci

(#953) hati válasza hadime (#951) üzenetére


hati
addikt

nem, RTSP

(#954) Gusztáv válasza hadime (#951) üzenetére


Gusztáv
addikt

Ezt most nem tudnám megmodani, annyi biztos, hogy VLC-vel is lehet nézni. Mivel ezt a progit egy elég komoly közösség fejleszti, szerintem előbb-utóbb fogja tudni. Rengeteg plugin van már most is hozzá, de most még az alap program RC3 státuszban van, pl hetente jelenik meg új verzió. Ez egy kicsit kisérletezgetős dolog. Itt tudsz utánaolvasni:
[link]

Ahogy nézegettem elég nagy az igény a ps3/xbox360 tulajoknál valami hasonló megoldásra, szerintem meg lesz az eredménye.

Laci

(#955) hadime válasza Gusztáv (#954) üzenetére


hadime
csendes tag

Koszi Gusztav es hati!

(#956) Gusztáv válasza fetterr (#931) üzenetére


Gusztáv
addikt

Szia,

Én még várnék a tv vétellel kicsit, mert a most kaphatókban még általában mpeg2 tuner van. Elvileg ha beindul a normál DVB-T adás (dec 1, ha minden igaz), akkor lesz valami kötelező matrica, ami felkerül azokra a tvkre, amik tudják fogni az adást.

Laci

(#957) ati2


ati2
őstag

Kicsit OFF de nem találtam olyan topicot amiben ez beleillene:

Ezeknek az antennáknak mivel lehet tápot adni? [5V 30 mA HF kábelen keresztül]

Az USB portról még táplálni is lehetne, de nem találok semmilyen gyári csatlakozót/átalakítót ami erre jó lenne :F
Kimaradt galvanikus leválasztóm lenne hozzá....

(#958) wassermann válasza ati2 (#957) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Az ilyen antennákhoz hozzá adják a tápegységet, nem neked kell megoldanod!

(#959) DarkByte válasza ati2 (#957) üzenetére


DarkByte
addikt

Ha biztosra akarsz menni kérdezd meg a boltot hogy jár-e hozzá adapter, de valószínűleg igen.

(#960) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

[link]

A kódolatlanul fogható digitális csomagban kapnak helyet a közszolgálati csatornák (m1 HD, m2 HD és a Duna TV), valamint a kereskedelmi csatornák közül az ATV, a Hír TV, az RTL Klub és a TV2.

Nem arrol volt szó, hogy azt a kettőt kódolják? Bár inkabb HírTV fontos.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#961) bzoley válasza wwenigma (#960) üzenetére


bzoley
veterán

Ahány oldal, annyi változat, és hülyeség. Egy mások oldalon a DunaII is szerepel, TV2, RTL viszont nem.
Majd ha lesz hivatalos hir, azt majd el szabad olvasni. Az illetékesek eddig nem áultak el semit, hiába kérdezgetjük.

(#962) ati2 válasza DarkByte (#959) üzenetére


ati2
őstag

wassermann + DarkByte köszi!

(#963) #69182976


#69182976
törölt tag

Na, holnaptól elvileg csak m1 HD. Hátha kicsit növelnek a bitrátán, hiszen egyedül lesznek a DVB-T rendszeren :) .

(#964) gombi86


gombi86
csendes tag

Sziasztok! Nos, én bekapcsoltam a duna tv-t 23:50-kor, és pontosan 00:00-kor leállt. utána már hiába kapcsoltam bárhová, már nem jött be egyik se. m1hd-t továbbra se tudom fogni, csak látom a csatornalistába, de nemelérhető! Üdv!

(#965) bzoley válasza gombi86 (#964) üzenetére


bzoley
veterán

Igen, elég pontosak voltak. Már csak az m1HD árválkodik egymagában, még nagyjából két hétig.

(#966) DarkByte


DarkByte
addikt

Na már csak 30 -at kell aludni és lehet tuner -t bütykölni. :DD Addigra azt hiszem jól teszem ha beszerezem, mert csak drágul és drágul. :(((

(#967) #69182976


#69182976
törölt tag

A holnapi magyar-hovát meccs vajon HD-ban lesz?

(#968) bigdigit válasza Gusztáv (#956) üzenetére


bigdigit
addikt

az aláírásomban mind mpeg4-es lcd:)

(#969) gombi86


gombi86
csendes tag

Sziasztok! Beszéltem a pinnacle- magyarországi képviseletével, és mailban kaptam segítsége, tippeket a hd adás nézéséhez! kis részlet:
"A TVCenter 4.99 szerintünk eddig a legjobb szoftver ehhez a kártyához, alábbi linkről le tudja tölteni a teljes verziót, telepítése előtt a régebbit uninstallálja:"

http://www.pinnaclesys.com/PublicSite/uk/Products/Consumer+Products/PCTV+Tuners/PCTV+Analog+PVR+(cable_antenna)/TVCenter+Pro+4-x+Support/Download+Area/Drivers+-+Updates/TVC499.htm?mode=documents&Display=1
szóval, frissítettem, és lám lám, már a hd adás is bejön. igaz rákérdez hogy folytatom-e mielött megjeleníti a csatornát, mert a gépem gyorsasága nem az igazi hozzá. akadozik is rendesen. ja, hogy ki ne maradjon, meg aki nem olvasta a régebbi írásaimat:
pinnacle pctvhybridpro pci kártyáról van szó!
Üdv!

(#970) Hoqspok válasza gombi86 (#969) üzenetére


Hoqspok
tag

Szia !
Milyen gép javasolt a TV kártyádhoz ?

(#971) wassermann válasza Hoqspok (#970) üzenetére


wassermann
Topikgazda

A HD-n megjelenítendő magas képpont szám miatt a jelenleg kapható legerősebb gépek javasoltak ( a HD képpontjainak száma a DVD-hez vagy normál TV-adáshoz képest ötször több!)

(#972) #69182976


#69182976
törölt tag

Úgy tudom Core2 Duo 2.0 Ghz az ajánlott. Tehát mai mértékkel mérve egy közepes gép elég, 2 éve még valóban a csúcsproci kellett hozzá.

(#973) bzoley válasza wassermann (#971) üzenetére


bzoley
veterán

Ez így talán kicsit túlzás, de azért kell alá a vas. E8200-zal(ami nem a lehető legerősebb)
Egyszerre három HD adást tudtam nézni(DXVA nélkül). Persze így már nem unatkozott a cpu.

(#974) Rick4 válasza wassermann (#971) üzenetére


Rick4
félisten

a zárójelben lévő rész igaz, de gondolom nem indokként biggyesztetted oda a mondat első fele mögé, mert annak viszont nem túl jó.. :U

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#975) Hoqspok


Hoqspok
tag

Sziasztok !
Jó volt végi olvasni Köszi szépen és Gratulálok topikhoz Wassermann !

Úgy érzem a java még előttünk áll amikor is a szolgáltatóknál megjelennek a különböző DVB csomagok. Amit eddig olvastam nagyjából éretem is semmi gond ha kódolatlan adást akarok rögzíteni vagy nézni csak kel egy jó TV tuner + kellően erős PC.
De mi van a kódolt Csomagok esetében ha a szolgáltatótól bejövő jelet egy setup-box dekódolja és csatornát is csak a hozzá kapott távirányítón tudsz váltani ? Félek nem lesz egyszerű a helyzet mert ilyen esetben a PC-TV-tuner kártya nem tud csatornát váltani vagy TimeShift felvételt készíteni, hisz az már a dekódolás miatt a setup-box után van. Lehet –e tovább osztani a dekódolt digitális adat folyamot több készülék felé ? Jogos ez a félelem kódolt csatornák esetén, vagy csak a fantáziám szüleménye, van erről valami Info hogy oldják meg a szolgáltatók a fizetős csatornák esetén?
Thx előre is

(#976) mimi_bacsi


mimi_bacsi
tag

Ehhez mit szóltok?

[link]

A Hauppauge szerintem mindig nagyon jó választás volt, mivel asztali és noti gépben is használnám, ezért ezzel is kacérkodom.

Nem rég a Leadtek [link] eszközét ajánlotta ati_2 (#940) itt a fórumon, szerintetek melyik lehet a jó(bb) választás?

[ Szerkesztve ]

(#977) wassermann válasza Hoqspok (#975) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Lesznek a kódolt csatornákra is PC-s megoldások, pl. USB-be dugható kódkártya tartó... de ez még kicsit messze.

Az STB helyesen: "SetTopBox" = magyarul kb. "tedd a tetejére doboz" (a TV-jére).

[ Szerkesztve ]

(#978) mimi_bacsi


mimi_bacsi
tag

Nem olyan régen...
vagy
Nemrég...bocs a helytelen írásért... :W :W

(#979) thaler2


thaler2
senior tag

Dec.1.-én beinduló dvb-t műsorszóráshoz Győrben milyen tuner szükséges? kabhegyi lefedettségbe esik, gondolom nem lesz elég egy usb-s tuner. Esetleg valami komolyabb antennára lenne szükségem, amit belövök Kabhegy felé ?

(#980) mimi_bacsi válasza mimi_bacsi (#976) üzenetére


mimi_bacsi
tag

Most látom (azaz NEM látom) hogy a Hauppague NEM tudja a kábeltévé (UPC) jeleit fogni?

ha ez így igaz, akkor marad a Leadtek...? (nincs ellenemre a márka...)

vagy van más gyártó jó minőségű eszköze? (persze, aminek jó a támogatása)

(#981) hadime válasza mimi_bacsi (#980) üzenetére


hadime
csendes tag

Na és ezek?

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#982) #41635072 válasza thaler2 (#979) üzenetére


#41635072
törölt tag

Nem a tunertől függ a jeled erőssége, hanem az antennától.
Zunerként tudnám ajánlani Gigabyte U8000-RH-t, nekem bevált.

(#983) tatosa


tatosa
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem. HVR-4000-es tunerkártyához mit ajáltok amivel látom a M1 HD adást. Most a DVBViewer 3.9.4 van fent, megtalálja a csatornát, de nem látni semmit. Kel hozzá vmilyen kodek, vagy mit állítsak az opciókban?
köszi

(#984) #69182976 válasza tatosa (#983) üzenetére


#69182976
törölt tag

options/directx/ és ott válassz ki egy h.264 kodeket (pl. ffdshow, cyberlink).

(#985) ati2 válasza Hoqspok (#975) üzenetére


ati2
őstag

CAM szükséges a kódolt csatornák nézéséhez.
Elvileg van egy SoftCam nevű progi is, ehhez elvileg csak a key file kell, ami tartalmazza a csatornák kódjait.
A DVBViewer és a ProgDVB elvileg támogatja is ezeket.

De ez a legtöbb országban illegális!
A kábeltv társaságok sehol sem adják meg a kódot...

(#986) DBob


DBob
őstag

Röviden mi a különbség a dongle és a dongle gold között? Azonkívül hogy a dongle-t már nem gyártják leadtek oldala szerint. :S

(#987) DarkByte válasza DBob (#986) üzenetére


DarkByte
addikt

Ezt már korábban is próbáltuk megfejteni; feltehetőleg a külső és a csatlakozó megoldása (a simán egy kis pigtail szerű kábel kell hogy rá tudd dugni a nagy antenna dugót még a Gold -on közvetlen ott van az aerial aljzat) de ez így eléggé találgatás. Egyébként létezik Dongle H is ami pedig Hybrid tuner és külsőleg olyan mint a sima (ami elvileg megszűnt, de én azt hiszem amikor a napokban néztem még láttam listán). Csak hogy még jobban bele lehessen tekeredni (argep.hu ráadásul mindhármat vegyítve listázza egy címszó alatt)

(#988) DBob válasza DarkByte (#987) üzenetére


DBob
őstag

A H-t most felejtem, mivel csak dvb-t a lényeg...ahogy látom linuxtv.org-on, a sima dongle-hez egyelőre több infó/support van. Goldhoz is van ~30cm-es usb toldó? akkor akármilyen csatlakozó lehet az antennához felőlem.

(#989) DarkByte válasza DBob (#988) üzenetére


DarkByte
addikt

ati2 -nek van Gold -ja ha minden igaz, remélhetőleg erre jár és tud válaszolni. De szerintem USB hosszabbító mindegyikhez jár, vagy ha nem is, 400ft körül van egy 5m -es USB 2.0 hosszabbító ;] :D Egyébként szerintem a sima Dongle megoldása azért rosszabb mert ahogy rajta fog lógni a nehezebb antenna kábel, egy idő után majd ki fog törni a tuner -ből vagy érintkező hibás lesz az aljzat/pigtail és akkor aztán érdekes lesz pótolni.

(#990) grafikus17


grafikus17
senior tag

Segítenétek.!! Nem igen értem ezeket a kódolásokat. mpeg2 meg mpeg4. Szóval szeretnék venni egy hordozható Sencor SPV 6706T 7"- os tv-t.
7" ( 18 cm ) hordozható LCD televízió, beépített kettős tuner DVB-T + Analóg TV, DVB-T MPEG2, PAL BG/DK/I,SECAM DK, beépített Lithium-Polymer akkumulátor, játékidő kb 2 ó DVB-T / 3 ó analóg TV, AV bemenet és kimenet (jack 3,5 mm), beépített hangszórók, füllhallgató kimenet (3,5 mm jack), tartozékok: antenna, hálózati adapter, csatlakozó adapter autóba, távirányító, Av kábel, beépített akkumulátor, áramforrás 7-15 V.

Ez a kis kütyü használható lesz dec.1.-től??
Előre is köszönöm a választ.

Xiaomi Redmi note 7

(#991) wassermann válasza grafikus17 (#990) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Nehogy vegyél olyat!!! Az MPEG2-es kódolású TV-adásnak Magyarországon vége, mivel a korszerűbb MPEG4-es tömörítéssel sugároznak, így csak az analóg részét tudnád használni.

[ Szerkesztve ]

(#992) DarkByte válasza grafikus17 (#990) üzenetére


DarkByte
addikt

Melyik gazdaságos áruház próbál megszabadulni ettől? :U

(#993) grafikus17


grafikus17
senior tag

Köszi mindkettőtöknek. Már nem tudom, egy netes bolt olcsón 23 e körül kínálta. De mondom inkább előbb a GURUKAT kérdezem :R :R , mint hogy hülyeséget csináljak. :O

Xiaomi Redmi note 7

(#994) ati2 válasza DBob (#988) üzenetére


ati2
őstag

Ez van a GOLD-hoz + 2db CD: [link]
A gyári toldó kb 15 cm, de nekem egy régi 1 m-es toldón van.
A GOLD-nak sokkal jobb a szabványos koax az antenna csatija, mint az a kis biszbasz átalakító :K

Ennek is BDA driver-e van win alatt úgyhogy, szerintem a támogatás ugyanaz, linuxon passz...

A gyári PVR2-vel viszont meggyűlt a bajom: [link] (XP-n elég, ha az msconfig.exe-vel kidarálja az ember a szolgáltatásból és az autómatikus inditásból ezeket)
A másik baja a PVR2-nek, hogy kb 10 másodperc alatt indul el (DVBViewer 2 másodperc).

(#995) bzoley válasza ati2 (#994) üzenetére


bzoley
veterán

Ezt nem értem, mivel is gyűlt meg a bajod? Mint másnál is, nálam is fut, de nem igazán foglalkozom vele. Kiszedni meg két mozdulat.
Lehet, hogy ezért is indul nálam pár másodperc alatt(m1HD-n).

(#996) ati2 válasza bzoley (#995) üzenetére


ati2
őstag

1. Amig ki akart menni a netre rendszeressen megfagyott a PVR2 (nálam a tüzfal blokkol mindent alapból), kiszedés után jó lett...

2. Elindul a PVR2 kb 1 másodperc, de utánna még kb 10 másodpercig homokóra van :F

3. A leadtek ftp-t gusztustalan módon lehet elérni, minden normálisabb tűzfalon fent akad, mert nem a böngésző akar kimenni:
"Blocked Outgoing TCP ftp.leadtek.nl [81.26.211.165] C:\WINDOWS\system32\alg.exe"

(#997) bzoley válasza ati2 (#996) üzenetére


bzoley
veterán

Az első kettő operációs rendszer hibának tűnik. Ha PVR2 lenne, másnál is jelentkezne.
Az ftp-t jó néhány módon el lehet érni, emellett minden valamire való tűzfalat be lehet rendesen állítani.
Egyáltalán mivel akarod elérni gusztustalan módon az ftp-t?

(#998) ati2 válasza bzoley (#997) üzenetére


ati2
őstag

Firefox-al és IE-vel is ugyanaz, amikor kiválasztom, hogy USA, Europe, vagy Taiwan utána blokkol a tűzfal.
A cégnél ráadásul nem is tudom állítani a tűzfalat, itthon kikapcsolom a letöltés idejére és müködik az ftp. Állítgatni meg nem akarom, mert idáig csak ez az egy oldal volt ilyen.

A fagyás nem oprendszer hiba, minden szarkodik amíg le nem jár a timeout-ja, vagy amíg csatlakozik a kimenő címhez. Csak aki kienged mindent az nem veszi észre...

Esetleg nem lehet, hogy amiatt homokorázik, hogy nincs még itt adás és keresi a jelet :F

(#999) DBob válasza ati2 (#994) üzenetére


DBob
őstag

Elég pofás távirányítót adnak hozzá, usb-s létére. A "sima" dongle-nek ilyen zsebtávja volt, amikért nem rajongok. Mondjuk utolsó utáni dolog lenne amúgy is, hogy távirányítóról menjen a cucc linux alól. Ez a gyári toldó = 15cm meg tökéletes. Pont azért kell egy kis nyúlvány nekem, hogy ne foglaljon sok helyet hátul a gépen a cucc a csatlakozónál.

(#1000) ati2 válasza DBob (#999) üzenetére


ati2
őstag

Ha véletlen akarod a távirányítót is használni, akkor látnod kell a tunert, mert a fekete csikban van az IR érzékelő.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.