Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) ati2 válasza DarkByte (#3000) üzenetére


ati2
őstag

Van a 826 Mhz-en is adás, de szokás szerint gyenge a jel, most pillanatnyilag még jól jön.
Én is csak reggel 9-10 -ig tudom fogni általában, utána meg este 19-20-tól, ha lemegy a nap :W

(#3002) gu007


gu007
aktív tag

most még nálam is jó. remélem így is marad

(#3003) gu007


gu007
aktív tag

eddig volt jó. volt egy restart és már nincs is jel. kezdem megbánni a befektetést amit a mindigtv vételére költöttem. még jó, hogy nem egy lcd tv-t vettem. :((

[ Szerkesztve ]

(#3004) Gabesz84


Gabesz84
őstag

a jelenlegi DVB-T adóteljesítmények röhelyesek. Amíg nem növelnek adóteljesítményt esélytelen fogni jelet már Bp. szélső kerületeiben is (pl XXII ker.).
Ehhez képest Dunaújvároson túllógo lefedettséget jeleznek mindigtv.hu-n a lefedettségi térképen. Hát kössz.
Persze, utca szintü lefedettség megnézése után kiderül hogy 10m magasan lévő tetőantennával lehet fogni jelet. Ismét kössz -> családi házak kb kizárva a vételi lehetőségből.

Én meg itt szobaantennával próbálkoznék koli 1. emeletén, szóval esélytelen vagyok :(
Még jó hogy hibrid tunert vettem, a jobb képminőség miatt.
Csak rtl-t nézek F1 miatt, örültem is mikor bejelentették hogy elkezdék szórni, csak hiába :)

(#3005) gu007


gu007
aktív tag

én is az f1 miatt ruháztam be a kellékekbe. de hát nem sokra megyek vele ha nappal nem tudom nézni. http://www.frekvencia.hu/dvb-t-hng-cmux.htm
szentesről veszem a jelet amikor van. a táblázat szerint ott fél gőzzel nyomják. majd 2012-től megy teljes erővel. addig meg... örüljünk,h néha ez is van. katasztrófa. :W

(#3006) nrc válasza Clemi (#2998) üzenetére


nrc
tag

Budapesten van adás a következő frekvenciákon: 746Mhz és 802Mhz

Viszont az utóbbi időben, úgy április eleje óta elég sokat kísérleteznek a beállításokkal, aminek következtében volt, hogy naponta újra meg kellett keresnem a jelet a szobaantennával.

Szóval adás van, viszont lehet, hogy állítani kell az antennán, illetve, ha egyik nap nem megy, attól még lehet, hogy másnap már jó lesz.
Egyébként pedig úgy vettem észre, hogy estefelé kicsit mintha stabilabb lenne a jel.

(#3007) gu007


gu007
aktív tag

állítanám én ha nem tetőantenna lenne. valami progi kéne ami kiírja a jelszintet. akkor beállítanám a legjobbra. hátha lenne nappal is normális jel. de amikor működik akkor a tsreader 100% minőséget ír. amikor meg nem jó akkor az sem akar működni.a tunert sem ismeri fel.

(#3008) attuska válasza GBogyó (#2970) üzenetére


attuska
csendes tag

Sziasztok!
Összefoglalom eddigi eredmény(telenség)eimet.
:)
Linuxos DVBT vétel...
Szerintem a xine-ui is kíváló frontend, ő is a xine-lib -et használja. Én DVBT-re használom.
AAC hanggal néma, valami gond van az faad-lib -el, ahogy utána nyomoztam. :(
Létezik még a vdr is, de én még nem tudtam feléleszteni, habár németeknél nagyon népszerű.

Csatorna kereséshez DVBT -hez meg a w_scan -t ajánlom: http://wirbel.htpc-forum.de/w_scan/
Minden ini fájl nélkül végigpásztázza a DVBT tartományt és legyártja a kívánt channels.conf -ot kaffeine, xine, vdr formátumokra, ha kell "territórium.ini" -t is csinál a scan részére.

A VLC nálunk UHU használóknál még nem megy. :W
Mplayer még képtelen DVBT vételre. A mással felvett rtlklub.ts lejátszása közben az AAC hang miatt összeomlik.

DVBS SD vételhez meg a kaffeine a nyerő nálam.

XP-s DVBT vétel..
Az AAC hang-ra kellene nekem egy jobb dekóder az mmaacd.ax -nél, mert nálam emiatt szaggatott az rtlklub és tv2 vétel. Az autonómia kíváló.

(#3012) ati2 válasza gu007 (#3005) üzenetére


ati2
őstag

Ha 100 kW-al fogják nyomni, az elég lesz egy jó hatásfokú szobaantennával is.

A mostani szentesi 50 kw nálam (kb. 50 km-re az adótól szobaantennával) este, vagy felhős égbolt mellett folyamatos csak.

(#3013) gu007


gu007
aktív tag

Gmaps Pedometer szerint 42 km tőlem a szentesi torony légvonalban. de tetőantennával nem műxik. :W elméletileg még az antenna tájolása is jó.

[ Szerkesztve ]

(#3014) nrc válasza attuska (#3011) üzenetére


nrc
tag

Windows alatt AAC hangra a következő alternatívákat tudom ajánlani:
- monogram aac decoder
- divx7

Ezeket DvbViewer-el próbáltam, azzal működnek.

[ Szerkesztve ]

(#3015) rokecz


rokecz
csendes tag

Sziasztok!,Segítséget szeretnék kérni az alábbi problémámra:
Van 1 Typhoon dvb-t duo tv kartyam kesik a kep es a hang,analog az tökeletesen müködik. ausztriaban elek tökeletes a jel ugy kb 90%.valaszotokat elöreis nagyon megköszönem,a gep amin probalkozom Acer,Aspire5612wlmi,

(#3016) zhagyma válasza ati2 (#3012) üzenetére


zhagyma
őstag

Én nem bíznék abban a 100kW-ban. A frekvencia.hu egyszerűen összeadta a nemzetközi megállapodásokban (GE06) Szentesre engedélyezett vízszintesen (H) is és függőlegesen (V) is sugározható maximális 50kW-t. Mivel nálunk alapvetően vízszintes polarizációt használnak UHF műsorszórásra, ezért nem valószínű, hogy elkezdenek egyúttal függőleges polarizációval is adni (M). Már csak azért sem, mert a magyar háztartások nem rendelkeznek a "keresztpolár" vételéhez szükséges "antennarendszerrel" (2db antenna derékszögben) és fázishelyes jelösszegző eszközzel (mérni és hangolni is kell adott frekvencián). Mindezen "macera" után kapsz +3dB nyereséget, amelyet az antenna mögé közvetlenül elhelyezett nagydarab fémlemezzel (reflektorfal) egyszerűen túlszárnyalhatsz vízszintes polarizáció esetén is minden macera nélkül (+5dB nyereség). :)

rokecz Ausztriában, ha jól tudom a DVB-T sugárzás MPEG2 videókódolást használ. Leírásod szerint az alábbi eszközöket használod:

[Aspire 5612 wlmi]
[Typhoon DVB-T duo] vagy [Typhoon DVB-T duo]

A notebookban intel [T2300 ] processzor (1.6GHz 2MByte cache) és az intel [945GM] chipset beépített [GMA950] videóvezérlővel, amely az MPEG2 [videógyorsítást támogatja]. Így a hardware alkalmasnak tűnik az ausztriai DVB-T vételre. Milyen szoftvert használsz?

[ Szerkesztve ]

(#3017) ati2 válasza zhagyma (#3016) üzenetére


ati2
őstag

A remény hal meg utoljára :)
Ha így marad, akkor lesz egy használhatatlan földfelszíni sugárzás 2012-től.

A műholdas meg nálam sajnos kilőve a magas fák miatt, akkor marad a kábel tv továbbra is elsődleges forrásnak :W

(#3018) gu007


gu007
aktív tag

most nálam reggel óta megy folyamatosan. ezért lett ez mindigtv :)) nem szabad kikapcsolni és akkor jó

(#3019) gu007


gu007
aktív tag

már csak azt nem tudom,h a Duna tv miért nem jelenik meg rendesen 16:9-es képarányban.
PVR2 a megjelenítő program.

(#3020) bzoley válasza gu007 (#3019) üzenetére


bzoley
veterán

Rendesen jelenik meg.

(#3021) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

DVB-C -ről valaki kedden este a Halottnak a csók c. sorozat köv. epizódját tudná rögzíteni? Hajnali ismétlés lennne az igazi, full stáblista, nincs pofazas, meg benne ajánlgatók... szoftverhiba miatt nem fogom tudni megcsinalni... :W

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#3022) gu007


gu007
aktív tag

nálam ilyen a Duna tv:
http://kepfeltoltes.hu/view/090602/duna_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
de nem mindíg. van amikor széthúzza annyira mint a többi adót. pl:
http://kepfeltoltes.hu/view/090602/tv2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

[ Szerkesztve ]

(#3023) bzoley válasza gu007 (#3022) üzenetére


bzoley
veterán

Nincs ezzel semmi gond. A Duna TV-n a fekete rész is kép része, amikor 4:3-as adás megy. A teljes kép 16:9-es, azt nincs hova nyújtani. A TV2 4:3-as, azért nyújthatod.
A Dina TV-nél használhatod a 4:3 pan&scan-t, az levégja a fekete részt, és akkor már kinyújthatod, ha ez a vágyad, csak nem fogod látni, ha normális, 16:9-es műsor megy, mert azt is kivágja 4:3-ra.

(#3024) gu007


gu007
aktív tag

ok! köszi a felvilágosítást. akkor hagyom így. úgy sem sokat nézem a Dunát.

(#3025) SzDani


SzDani
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy gigabyte 7000-es tunert, egy kollégium 3. szintjéről próbálkozok szobaantennával, BP V. kerületéből a jelerősség 100% a quality 0%......

Az lenne a kérdésem, hogy szoba antennával esélytelen összehozni valamit?

csak tetőantenna lehetséges?

A válaszokat előre is köszi!!!!

(#3026) hati válasza SzDani (#3025) üzenetére


hati
addikt

Erősítős szobaantennával van esélyed (olvass kicsit vissza).

(#3027) SzDani válasza hati (#3026) üzenetére


SzDani
csendes tag

Hát igen én épp azzal próbálkozom csak ez a 0% minőség nem jön össze nekem a kvázi maximum jelszinttel a TSReader-ben is csak a hibak meg 0,3 Mbit/s adat érkezik.....hiába bűvölöm az antennát. Ja és még egy kérdés a frekvencia.hu szerint DVB-T-n elérhatő 4 rádió csatorna is ehhez gondolom nem kell különleges tuner, a DVB-t sávban foghatóak ???

[ Szerkesztve ]

(#3028) zhagyma válasza SzDani (#3027) üzenetére


zhagyma
őstag

" ...a jelerősség 100% a quality 0% ... csak a hibak meg 0,3 Mbit/s adat érkezik ..."

Gondolom [GT-U7000-RH] tunered lehet. Ha sikerül a tunerednek ráhangolódnia egy adott frekvencián egy muxra, akkor a kisugárzott DVB-T jelből leolvassa a TPS vivőből az adás technikai paramétereit. Ha már van 0,3 Mbit/s adatstream, akkor demodulált és dekódolt valamilyen transport stream-nek értelmezett bitfolyamot. Ekkor már "kicsivel" többnek kéne lennie a qualitynek, mint 0%, bár a quality kiszámolása a BDA driverben történik szoftverből a tunerből származó VBER / CBER értékek alapján és nem mindíg sikerül a meghatározása. Ez különösen igaz a quality tartomány aljára és tetejére. Egyszóval úgy tűnik "hülyeséget" veszel. Feltételezem, hogy az antenna a Széchenyi-hegy vagy Száva utca felé néz és gondolom a TSReader keresési frekvencia 746 Mhz (UHF55)/ 802 (UHF62)Mhz és a sávszélesség 8Mhz (bandwidth). Ha nem ezt próbáltad, akkor scanneltél europe UHF-re és úgy választottál ki egy értékelhetőt ami úgye nem UHF38-as. És igen, van DVB-T muxon rádió és fogható a tunereddel is.

mod: ATSC vagy DVB-T adásrendszert ír ki a TSReader?

[ Szerkesztve ]

(#3029) nrc válasza SzDani (#3027) üzenetére


nrc
tag

Teljesen hasonló volt a helyzet a napokban nálam is (jelerősség megvolt, minőség 0, sőt még a 0,3 Mbit/s-ra is emlékszem).

A megoldást a szobaantenna áthelyezése és nagyon precíz beállítása jelentette. Így az antenna egy másik szobába került, ahol az ablak mellett lévő tv tetejéről a Száva utca irányába fordulva nézi a padlót közel 45 fokos szögben lefelé bólintva.

Ebben a leírásban van egy letölthető kiegészítés a TSReader-hez, ami egyes tunerekhez szükséges, hogy a minőséget is kijelezze a program.

Alternatív megoldás lehet még, ha a Dvbdream-et feltelepíted, ez ugyanis szintén kijelzi a vétel minőséget. Ingyenes program, a saját weboldaláról is letölthető.

Ellenőrizd azt is, hogy reagál-e a kijelzett jelerősség érték arra, ha változtatod az erősítés mértékét. Próbáld meg kisebb erősítéssel hátha a túl erős jel a probléma.

Az is fontos, hogy az antennád a vízszintes polarizációnak megfelelően legyen beállítva.

[ Szerkesztve ]

(#3030) zhagyma válasza nrc (#3029) üzenetére


zhagyma
őstag

Szia!

" ... jelerősség megvolt, minőség 0, sőt még a 0,3 Mbit/s-ra is emlékszem ... "

Ha legközelebb ilyet tapasztalnál, küldenél a TSReader-ről egy képet. Előre is köszönöm.

(#3031) SzDani válasza zhagyma (#3030) üzenetére


SzDani
csendes tag

Hát köszönöm a sok választ . Igen kipróbáltam a Gigabyte GT-U7000-RH tunert. 802 és 746 MHZ-en is a 0.3Mbit-es esett áll-t fenn : ime

Találtam a TSreaderből egy teljes verziót ezt is a modolt pluginnal használtam viszont ez 610MHZ-nél kvázi megtalálta a csatornákat (míg a lite nem...) "rájött" hogy ez DVB-t és SD vagy HD-tól függetlenül olyan 7Mbit körlüli jelet kapok mindenhol, szóval nem nagyon akarja a dolgokat : ez meg így fest a saját bot antennájával is hasonlóak a dolgok...

A Power Cinema, a Blaze HDTV és DVBViewer is 610MHz-n 10% quailty-t mutatnak de csatorna semmi.

Ja amúgy nem nagyon vágom hogyan kell vízszintes polarizációnak helyesen belőni az antennát....

[ Szerkesztve ]

(#3032) hati válasza zhagyma (#3028) üzenetére


hati
addikt

Nálam a quality mindig 0%, pedig szépen nézhetőek a csatornák.

(#3033) vegyszer válasza zhagyma (#2996) üzenetére


vegyszer
addikt

Köszönöm a tippet!
igen tetszeős...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3034) Mushroom


Mushroom
tag

Ha a tv-m ilyen tunerrel rendelkezik:

MPEG4 DVB-T/C tuner CI+ funkcióval*
A HDTV lehetővé teszi, hogy Ön külön beltéri egység használata nélkül is a lehető legjobb kép- és hangminőségben nézhet TV-t. A beépített, DVB-T és DVB-C jeleket, valamint az MPEG-2 és MPEG-4 formátumokat támogató tuner használatával lehetősége van nagyfelbontású TV programok megtekintésére kiváló minőségben. Továbbá, az Általános interfész plusznak (CI+) köszönhetően lehetősége van közvetlenül a TV-készülékén érzékelnie a páratlan nagyfelbontású tartalmak nyújtotta minőséget.

Akkor az olcsó tv szolgáltatáshoz kell külön beltéri egység?
bár gondolom, hogy kell, mert különben hova dugom a kártyát, amit adnak?:)
Egyáltalán Mo-on használható a DVB-c tuner?

(#3035) kutyuska válasza Mushroom (#3034) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Na még egyszer! :)

DVB-C: kábeles digitális: Ha a helyi kábelszolgáltatás ilyen, akkor használható lehet. Szükség lehet egy modulra a CI slotba az előfizetői kártyához( T-home esetén pl. Conax )
Mindenképp meg kell kérdezni a helyi kábelszolgáltatót.
DVB-T: földfelszíni digitális
DVB-S/S2: Sat szolgáltatás, ilyen az "OlcsóTV " Na ez valszeg nincs a TV-dben, bár pontos típust nem írtál.
Az Olcsó TV-hez szükséges eszközök árait már leírtam neked a másik topicban.

További szép napot!

[ Szerkesztve ]

" Babra munka, de megéri! "

(#3036) Mushroom válasza kutyuska (#3035) üzenetére


Mushroom
tag

Köszi így már értem:)
Asszem megvárom a pécsi adótornyot.
Remélem addig már benne lesz az m1 és m2 is hd-ban.

(#3037) zhagyma válasza SzDani (#3031) üzenetére


zhagyma
őstag

610 MHz (UHF38) DVB-H rendszerű adás (mobiltelefonra TV). Budapesten ez a "legerősebben" sugárzott mux. Azért csak a 746 MHz / 802 MHz-en kellene keresni, ahogy nrc is javasolta korábban.

vízszintes polarizáció: Például "elfekteted" a botantennát.

hati Van ilyen.. A tuner biztosan előállítja az alapadatokat, a driver kiszámolja és továbbadja vagy nem, a program meg vagy kezeli vagy nem. Minden esetre a Microsoft a BDA driverekre definiál [quality property-t], amely ki is olvasható.

(#3038) kutyuska


kutyuska
aktív tag

Zhagyma, egy kis gyakorlati segítséget kérnék. Olyan közösítő kellene nekem, amelyik kb. 0-700 ill. 700-850Mhz frekivenciákat közösít. ( kábeltv + DVB-T )
A kereskedelemben kapható UHF/VHF közösítőknél az alsó tartománynak 430Mhz környékén vége.
Bármi érdekel: kapcsolási rajz, nyákterv, ügyeskezű szaki telefonszáma, stb.
Köszi

" Babra munka, de megéri! "

(#3039) zhagyma válasza kutyuska (#3038) üzenetére


zhagyma
őstag

Értem mit szeretnél: [diplexer]. Gyárilag VHF/UHF kivitelben szokták gyártani (2 db sávátersztő szűrő), ami nem azonos a Te általad megkívánt "aluláteresztő szűrő" (0-700 MHz) és "sáváteresztő szűrő"-vel (700-850MHz). Viszont az esetleges jelszint különbségeket amúgy sem tudod ezzel a módszerrel kezelni. Gondolkodom rajta ...

(#3040) zhagyma


zhagyma
őstag

(#3041) SzDani válasza zhagyma (#3040) üzenetére


SzDani
csendes tag

Köszönöm a válaszokat!

A kérdés jogos.......

Itt lenne két cikk amelyket régebben mentettem el, már szerencsére nem teljesen pontos de még mindig van valóság tartalma :

Haldoklik a digitális átállás

Az RTL és a Tv2 könyörög a válság miatt

néhol sajnos nevetséges is...

[ Szerkesztve ]

(#3042) DarkByte válasza zhagyma (#3040) üzenetére


DarkByte
addikt

A - valószínűleg távoli - jövőben remélhetőleg igen. Egy hasonló kupon program bevezetése nálunk is sokat lendítene a set-top-box -ok fogyásán, persze majd ha lesz kínálat (MTV adók vissza és még legalább 1-2 plusz adó ami eddig nem volt vagy nem ingyenesen volt fogható).

(#3043) klaczi


klaczi
aktív tag

DVB-C akit érdekel. Nemrég megjött a Technotrend tunerem. A DIGI tv kábelről 49 csatorna fogható teljesen szabadon. Köztük a 3 HD adó is. Antennától így sikerült megszabadulnom. Amúgy ezt a tunert senkinek sem ajánlom. A cég úgy néz ki, hogy megszünőben. Tehát nem lehet számítani szoftverfejlesztésre, ami pedig nagyon is ráférne.
Egyenlőre ennyit.

(#3044) ati2 válasza DarkByte (#3042) üzenetére


ati2
őstag

Meg adhatnának "térerő" kupont is :DDD

(#3045) DarkByte válasza ati2 (#3044) üzenetére


DarkByte
addikt

Ja, aktiválod a padlástéren és akkor egy évig odahúzza a rádió jeleket. :D

(#3046) g0dl


g0dl
addikt

Egy elméleti kérdésem volna a kódolt dvb-c dvb-t és dvb-s adásokkal kapcsolatban (gondolom a kódolás hasonlóképpen megy)

Tehát a kérdések a következők
-a kódolt jelfolyam minden bitje átfolyik-e a dekódoló kártyán, vagy csak bizonyos részek dekódolása szükséges (tehát a jel tuner>pc->dekódoló-kártya>pc )
-egy ilyen dekódoló kártya használható-e úgy, hogy minden kódolt digitális adás átmegy rajta, és egy kódolatlan jelfolyam jön ki belőle amit (akár elosztva) ráengedhetek a megfelelő tunerrel rendelkező tv-re (olvastam valami olyat, hogy kártya megosztás, ez volna az?)

(#3047) zhagyma válasza g0dl (#3046) üzenetére


zhagyma
őstag

Szia!

A kódolt DVB rendszerű adások ugyanazt azt "infrastruktúrát" használják (DVB-CI / CI+ specifikáció). A vevő oldalon az infrastruktúra HW / SW elemekből tevődik össze, amelyek együttesen végzik a kódolt adások dekódolását (CI -> CAM -> Kártya). Ezen a "láncon" átfolyik a kódolt és kódolatlan adás a transport stream-be (TS) csomagolva. A TS-ben kódolt adások kikódolását a CAM végzi (célszámítógép) az előfizetői kártya kódjával. Egy CAM több azonosan kódolt csatornát is ki képes kikódolni (Conax). Ha több kódolási rendszer van (Conax, Nagravison, TotalCrypt, ... ) egy transport streamban, akkor láncba kell kötni a rendszerfüggő "CAM + Kártya" együtteseket és egymás után a különböző rendszerűek a rájuk tartozó bitfolyamokat kikódolják. Végül megkapod a kikódolt transport stream-t. A CAM+Kártya kiváltható software-s CAM + chipkátya olvasó + előfizetői kártyaval. A klasszikus kártyamegosztás nem így működik, de a software-s CAM-ból lehet hasonló funkciót összehozni ...

mod: a kikódolt transport stream-t nem tudom hol lehetne visszavezetni a TV-be. A kikódolt jel már TS és nem DVB jel.

[ Szerkesztve ]

(#3048) attuska válasza nrc (#3014) üzenetére


attuska
csendes tag

Köszönöm a windózos divx infót és a linket! :R
Letöltöttem, ki fogom próbálni. eddog a másik windózost használtam, remélem ez jobb lesz.
Az UHU linux alatt meg még nyűglődöm, mert szerintem ebben senki nem tud nekem segíteni, úgy néz ki, hogy magamra maradtam, de előbb-utóbb biztos űberelni fogja majd a windózos dekódereket.
Hát igen. Az eredményért meg kell küzdeni. :K

(#3049) gu007


gu007
aktív tag

http://index.hu/kultur/media/2009/06/05/megegyezett_az_mtv_a_digitalis_atallasrol/
engem az utolsó mondat érdekel. remélem lesz viasat3 is. kézi meccsek miatt lenne jó
napokban állítottam kicsit az antennán. azóta mindig van kellő mennyiségű jel. remélem így is marad. már csak a 2 kereskedelmi tv adatfolyamát emelhetnék legalább az autonomia szintjére

(#3050) PeterPH válasza klaczi (#3043) üzenetére


PeterPH
senior tag

klacihoz hasonlóan én is beruháztam egy Technotrend DVB-C tunerbe. Szintén a DIGI szabadon fogható DVB-C szolgálatása miatt.
Kicsit pontosítanám az adatokat. A fogható 49 adóból 3 db rádió (MR1-2-3), 4 db kódolt (HBO csatornák), a többi viszont tényleg szabadon fogható.
Az SD csatornák elég változatosan 2.5 MBit/s és 5 MB/s közöttiek, a HD csatornák 6.5 és 12 MBit/s közöttiek. De szemre az alacsonyabb bitrátájúak sem kellemetlenek, főleg nem az analóg adáshoz képest.
A HD adóknál engem meglepett, hogy van amit 1440x1088, van amit 1920x1088 felbontásban sugároznak.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.