Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) DarkByte válasza zhagyma (#1496) üzenetére


DarkByte
addikt

Igen erre is gondoltam hogy vagy nagyon elöregedett már eleve az egész kábelhálózat, vagy pedig a sok nyitott aljzat miatt gyakorlatilag elveszik minden jel. Talán a házmester meg tudná mondani mi a helyzet az antennával, de ennyi szenvedést nem ér meg. (Majdhogynem egyszerűbb volna megkérdezni hogy felmehetek -e a tetőre felrakni az antennámat és lehozni egy kábelt a lakásig) Majd otthon a kertes házban próbálkozom tovább, ott úgy rakok fel bármit a tetőre ahogyan én szeretnék :) Itt Szegeden pedig megvárom hogy kiépüljön az átjátszó adó (elvileg 2009 november), bár addigra biztosan javul a helyzet műsorok terén (legalább is erősen ajánlom hogy így legyen) valahogyan ki fogom bírni.

[ Szerkesztve ]

(#1502) szbalogh válasza #65675776 (#1498) üzenetére


szbalogh
őstag

A neten fent van.
Oldalanként lehet letölteni. De nemtom, hogy hol

Nick: HE_Storm

(#1503) szbalogh válasza #65675776 (#1498) üzenetére


szbalogh
őstag

http://antennakonyv.fw.hu/

Nick: HE_Storm

(#1504) szbalogh


szbalogh
őstag

Mi az hogy polarizáció M ?

Nick: HE_Storm

(#1505) ati2


ati2
őstag

Friss hírek: [ATV és a Hír TV is hamarosan szerződést köt az Antenna Hungáriával]

szbalogh:
H - Horizontális
V - Vetrikális
M - gondolom mindkettő, legalábbis erről volt szó az eljén :F

[ Szerkesztve ]

(#1506) szbalogh válasza Cben (#1481) üzenetére


szbalogh
őstag

A TS readerben milyen source-ot kell kiválasztani? Hány Herzen kell scannelni? És a spectrum inversion yes vagy no legyen? Ezeket nem tudom mik. És kell egyéb beállítást csinálni még? Köszi az eddigi segítséget is! :R

Nick: HE_Storm

(#1507) #65675776 válasza szbalogh (#1503) üzenetére


#65675776
törölt tag

Kösz! :R Gyorsba lejött...

TSReader-hez.

[ Szerkesztve ]

(#1508) szbalogh válasza #65675776 (#1507) üzenetére


szbalogh
őstag

Sajnos így sem lát semmit :(

Nick: HE_Storm

(#1509) szbalogh válasza ati2 (#1505) üzenetére


szbalogh
őstag

Hehe :D
És ki fog rá előfizetni? :DDD

Nick: HE_Storm

(#1510) zhagyma válasza ati2 (#1500) üzenetére


zhagyma
őstag

Ez szerintem is csak ideiglenes megoldás lehetett volna DarkByte esetében. Mint később olvashatod, rövid mérlegelés után reális döntést hozott.

A köveztkezőkben kicsit "pontatlan" leszek (nehogy off legyen).
A frekvencia és a csillapítás összefüggéséhez annyit. Az általad megadott frekvenciákra egy "normál" 75-ohmos "kábeltvés" koax rendesen szerelve nem okozhat ilyen frekvencia vágást (jelszint csökkenést). Ezeket körülbelül 50Mhz-900Mhz frekvencia tartományú átvitelre tervezik 50 vagy 75 ohmos hullám impedanciával. Igaz jelátvitel esetén bizonyos távolság esetén erősítés szükséges. A sat.hu-n lehet hogy a távolságra gondoltak.

Az RG6, RG11 fizikai méretekre utal. Nem impedanciára és frekvencia tartományra.

A műhold vevőkhöz tervezett koax magasabb frekvenciák átvitelére tervezett kábel (x GHz). Ebből egyenesen nem következik, hogy GHz alatti tartományban is alacsony a csillapítása, azaz jó jelszintet kapsz.

Igazából antennát, adott vivőfrekvenciára lehet tervezni (x MHz) aztán azt az adott vivőfekvenciára kell hangolni (pl.: rezgőkör = tekercs + kondi). Ez az optimum. Persze ezek szolgáltatnak jelet ettől eltérő frekvencián is, csak nem a maximumot. Ezt lehet ragozni, erről szól az antenna tervezés művészete.

(#1511) szbalogh


szbalogh
őstag

A másik antennával sem jön semmi :W
Tuti valami más gond van itt.

Nick: HE_Storm

(#1512) wassermann válasza szbalogh (#1511) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Kár idegeskedni, a hiba nagy valószínűséggel nem a te oldaladon van ...

(#1513) szbalogh válasza wassermann (#1512) üzenetére


szbalogh
őstag

Ja, végülis úgy 11 hónapig még van gari a kártyán :B
Szombaton apám elhozza az ő antennáját. Majd azt is kipróbálom. Aztán egy lehetőség még, hogy van egy 6m-es árbócom is ami úgy 4 m-el kitolná a háztető fölé.
Na majd próbálokzok még. ;)

Nick: HE_Storm

(#1514) zhagyma válasza ati2 (#1500) üzenetére


zhagyma
őstag

#1510 sok is volt, meg "mellé" is ment az eleje (DarkByte).

A 786MHz és a 826MHz túl közeli frekvenciák ahhoz, hogy a koax kábel magasabb frekvenciák mellett tanúsított "enyhe" csillapítás növekedése, vagy a túl nagy hossz magyarázza a két frekvencia eltérő viselkedését. Itt valószínűleg "rövidzár" esete forog fenn az átviteli láncodban ( kábel, csatlakozó ). Ez nem egyenáramú multiméterrel kimérhető rövidzár (ezért az idézőjel), kapacitiv jellegő és frekvencia függő. Valahol a jelvezeték és az árnyékolás túl közel került egymáshoz. Nézd át a csatlakozókat, kábeltörést, ilyesmit.

[ Szerkesztve ]

(#1515) zhagyma válasza zhagyma (#1514) üzenetére


zhagyma
őstag

A levegőben való terjedés esetén a 300 MHz-3GHz frekvenciatartományt a viselkedése alapján egy csoportba szokták venni, bár létezik finomabb csoportosítás is. A fő szempont: egyens vonalban terjed, azaz az "adónak" és a "vevőnek" illik látnia egymást. A többi adóteljesítmény és polarizáció kérdése (azaz a lefedettséghez igazítható). Tulajdonképpen az általad említett két frekvencia esetén nem lehet nagy különbség.

Ezen kicsit javíthatna a DVB-T sugárzás módja (több vivőfrekvencia, moduláció, védelmi intervallum, hibajavítás, stb.).

Úgy tűnik az AH annyit csökkentett az adóteljesítményen az analóg sugárzáshoz képest, amennyit a DVB-T javíthatna a lefedetségen belüli vételi viszonyokon. Viszont ez csak gyanú, mérést, összehasonlító adatokat még nem láttam.

[ Szerkesztve ]

(#1516) radi8tor válasza zhagyma (#1510) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jól mondod.

Műholdvevőhöz való kábel használható földi antennához, de földi antennához még jó kábel nem minden esetben használható műholdvevőhöz.

⭐ Stella

(#1517) ati2 válasza zhagyma (#1514) üzenetére


ati2
őstag

Nincs rövidzár a szoba antenna a tunerbe van dugva közvetlen, nincs kábeltörés se.
Az egyik mux simán jött a másik meg alig, ennyi.

A jobb kábelt meg annak ajánlották akinek több 10 m kell az antennáig (és csak ajánlott nem kötelező). Antenna ügyileg nem vagyok nagy guru, de kb ez jött le nekem a sat.hu-s hozzászólásokból :D
Valami tuti nem stimmel, mert szinte mindegyik adóra panaszkodnak 800 Mhz felett...

(#1518) totyax


totyax
aktív tag

Sziasztok!

Digitv-nk lesz lassacskán, és hát a műsorokat jó lenne rögzíteni is (ha már digitális akkor digitálisan) ahogy eddig az analógnál is tettem. Gondolom az analóg tv kártyát valamilyen digitális jelet fogadni képes kártyára kellene cserélnem. Konkrét gyártó/típus tippek érdekelnének. Első körben nem szeretnék lopni ha nem muszáj, tehát jó lenne ha a digitv-től kapott kártyát meg tudnám etetni a digitális tunerkártyával. Emellett persze nem árt ha lehetőség van próbálgatni kódokat amikkel szélesebb csatornakínálat jön be, de első körben azt szeretném hogy hivatalosan mindig elérhető legyen az összes csatorna, ne kelljen esetleg egy adásról lemondani azért mert nincs még meg a kód. Remélem jó helyre írtam :)

(#1519) zhagyma válasza ati2 (#1517) üzenetére


zhagyma
őstag

Hát akkor nem tudom mi a baj. passz ...

(#1520) wassermann válasza totyax (#1518) üzenetére


wassermann
Topikgazda

totyakx
Jó topikba írsz, de mivel ez az egész dolog még csak most született, kérdéseid kicsit koraiak, jelenleg nem nagyon tudjuk megválaszolni. Szerintem az ide írogatók többsége csak a kódolatlan digitális sugárzás vételére alkalmas cuccot birtokol.

Talán egy angol vagy német oldalon több sikerrel keresgélnél...

(#1521) bzoley válasza wassermann (#1520) üzenetére


bzoley
veterán

Szerintem ő DigiTV-ről beszélt, az meg más dolog.

Elsőre annyit mondanék, hogy nem erőltetném. Legális megoldásról nem nagyon beszél senki, valószínűleg ilyen sokan találtak megoldást, illegálisról meg nem szabad beszélni.

(#1522) totyax válasza wassermann (#1520) üzenetére


totyax
aktív tag

Azért kösz :)

(#1523) Clemi


Clemi
veterán

Sziasztok...

Van már valam DVB-T adás, mert BP-en a III. kerületben semmit nem tudok befogni. PVR3200H kártyám van, és egy erősítős szoba antennával próbálok fogni valamit.

(#1524) Pizzafutar válasza Clemi (#1523) üzenetére


Pizzafutar
aktív tag

Szia!

Szintén III. kerület, BP. A kísérleti adást végig tudtam fogni egy szobaantennával, de most nincs semmi jel 802 MHz-n.

(#1525) ati2 válasza wassermann (#1520) üzenetére


ati2
őstag

DVBViewer, vagy ProgDVB + ezek közül valamelyik [link] + kód.

Szóval ez csak szoftver kérdése.
Legálisan kódot nem fognak adni az biztos, pedig on-line én is vásárolnék (pl.: féláron, mivel nincs anyagi ráfordítás, nem kell ügyfélszolgálat stb.)

(#1526) #69182976


#69182976
törölt tag

MindigTV gyíkból: "Nem végleges a teljesítmény, de a jelenlegi hazai frekvenciafelosztási, illetve felhasználási szabályok valamint a környező országokkal kötött nemzetközi egyezmények alapján a Nemzeti Hírközlési Hatóság nagyobb teljesítményű sugárzásra nem adhatott engedélyt."

Ebből nekem az derül ki, hogy feljebb biztos nem fogják tolni az erősséget, esetleg még csökkenteni is fogják.

(#1527) ati2 válasza #69182976 (#1526) üzenetére


ati2
őstag

Ez hol volt pontosan?

Megszívattak akkor rendesen mindenkit :W
És még van pofájuk ilyet írni: "A kiválatszott helyen van lefedettség"
Csak éppen nézhetetlenül szaggat időnként a csirke jel miatt....

[ Szerkesztve ]

(#1528) zhagyma válasza ati2 (#1527) üzenetére


zhagyma
őstag

Az NHH honlapján talált dokumentum a digitális műsorszóró hálózatok tervezéséről szól. Kicsit száraz, de érdemes elolvasni az SFN hálózatra vonatkozó részeket. Nálunk ez a típusú hálózat lesz / van kialakítva. Nem is olyan egyszerű, mint gondolnánk...

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1529) #69182976 válasza ati2 (#1527) üzenetére


#69182976
törölt tag

Itt

(#1530) radi8tor válasza Pizzafutar (#1524) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én a Szentendrei úton tudom fogni a DVB adást a Hármashatár hegy felé fordítva (62-es csatorna)

⭐ Stella

(#1531) Geri89


Geri89
aktív tag

Valakinek sikerült már szombathelyről vagy környékéről adást fognia?

(#1532) bzoley


bzoley
veterán

Rájöttem egy apró turpisságra.
Nem értettem miért van az, hogy míg körülöttem mindenki panaszkodik, nálam tökéletes az adás, komolyabb antenna nélkül is.
Van egy erősítőm, de nem foglalkoztam vele, mert nem ez volt a feladata. Az analóg adásokat az erősítő segítségével fogom, de az ebbe menő kábel az ablakkal ellentétes irányba, a szoba belső sarka felé tart. Így ugyanis néhány kábeltévé csatornát is el tudok csípni vele. A DVB-T "antenna" az ablakban lóg, és a másik vége közösítve van az erősítőből kijövő kábellel. És csak akkor derült ki a dolog, amikor az ablakból becincáltam a kábelt, és ugyanúgy ment tovább a Duna HD. Amikor kihúztam az erősítőt, elment az adás.
Vagyis ablakon kihajolgatás, és tetőmászás helyett esetleg lehet próbálkozni egy erősítővel, a végén valamivel, antenna, bármi. Nálam csak pár méter coax van, de az világvevő :)

(#1533) bigdigit válasza bzoley (#1532) üzenetére


bigdigit
addikt

konkrétabban milyen erősítő?

(#1534) zhagyma válasza bzoley (#1532) üzenetére


zhagyma
őstag

Azért az adótól távolabb az a "bármi", ha nem antenna, akkor legalább egy drótdarab legyen, a vivő hullámhossz felének megfelelő hosszúságú.

(#1535) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Sziasztok, én csak azt nem értem, hogy ha a 610Mhz-en 90% jelszinttel jön a jel, akkor 802MHz-en mért nem tudok értékelhető jelet fogni. Gondolom egy helyről adják, tehát csak az lehet, hogy a 610Mhz sávban nagyobb teljesítménnyel. Én eddig egy Thomson erősítős antennával vettem a kisérleti adást (a dobozára ra van írva, hogy DVB-T re is jó, ilyesmi, csak más design [link]), ennek van külső antenna bemenete, erre dugtam rá a kártyához kapott kb 30 cm-s botantennát pluszban. Az antenna egy 3-as osztóba van dugva, onnan megy a jel a tunerbe, tv-be. Én a sashegy lábánál lakom, itt elvileg elég jó jel van, majdnem közvettlen rálátásom van a sashegyi adótoronyra, pl az antenna erősítőjét nem is kapcsolom be, mert analóg adásoknál csak rontja a képminőséget (túlvezérli a jelet szerintem).

Laci

(#1536) Cben válasza Gusztáv (#1535) üzenetére


Cben
csendes tag

Énszerintem a 610 MHz és a 802MHz között csak annyi lehet a különbség hogy 610en(mobil TV) a moduláció: QPSK míg a 802MHz-n 64QAM és ez lehet hogy ennyire befolyásolja a vételi lehetőségeket, de persze lehet hogy nagyobb teljesítménnyel is adják eddig végül is hivatalos infót nem láttam sehol. De ismétlem ez az én tippem nem vagyok szakember.

A Sas-heggyel ne foglalkozz mert Széchenyi-hegyről megy a DVB-T , lehet hogy neked a domborzati viszonyok miatt takarásban van a Széchenyi-hegy.

[ Szerkesztve ]

(#1537) zhagyma válasza Gusztáv (#1535) üzenetére


zhagyma
őstag

610MHz (38 csatorna) az DVB-H. A 802 MHz (62-es csatorna) az DVB-T. A DVB-T nem a Széchenyi-hegyről jön, a DVB-H meg máshonnan?

(#1538) JohnBeehive válasza #69182976 (#1529) üzenetére


JohnBeehive
csendes tag

Nagyon jó lett ez a GYIK!

Kétszer ugyanaz, hogy mindenki 'megérccse':

Maguk sem értik, hogy mi van:

De a viccet félretéve, legalább már foglalkoznak a sok kérdéssel... Kezdésnek jó!

(#1539) gyiku válasza JohnBeehive (#1538) üzenetére


gyiku
nagyúr

koszi :DDD

hüllő

(#1540) nrc


nrc
tag

Budapesten most az 55-ös csatornán (746Mhz) is jön valami.
Állítólag HírTV és ATV, de nálam nem jön be semmi, mert túl gyenge a jel, viszont a TSReader azért látja, hogy van ott valami.

Lehet tesztelni ezt is, hátha valakinek ez jobban jön, mint a 62-es...

[ Szerkesztve ]

(#1541) Capella válasza JohnBeehive (#1538) üzenetére


Capella
senior tag

Hoppá!!! Most már nem csak sejtem, hanem értem is. :W
Egy oltári nagy átverés az egész. :P :O
Vala egykor a kísérleti adás, ami jött szuperul. :C Elég a szobaantenna, tökéletes.
Meg lesz ám legalább két kereskedelmi adó is a közszolgálatikon kívül és mindjárt december 1-től.
Tehát aki előre gondolt, az próbálkozott MPEG4 tuneres micsodákat előre beszerezni, mert ez ám a szép új digitális jövő.
A tesztadáskor még minden működött is, akinek volt hozzá szerencséje, tehát joggal várta el élesben is. Fel nem merült, hogy itten pofáraesés vagy ejtés lesz.

Ehhez képest december 1. nem a digitális jövő kezdete, hanem egy orbitális nagy átverésé, és adófizetők pénzének öntése az AH-ba a szinte semmiért.

December 1-jén nem lettek kereskedelmi adók, még közszolgálati se nagyon. Ez persze csak részben az AH hibája, bár a kereskedelmiek szerint kicsit kapzsi volt, ezért is fordultak különféle jogorvoslathoz. A másik a törvényhozók "bakija".
98 % esélyt tippelek arra, hogy az Alkotmánybíróság meg is semmisíti legalább a törvény egyes részeit, ha nem az egészet. Pár év múlva. :P
December 1-től azonban nemcsak adók nincsenek, hanem adás sincs. Mert azt nem lehet adásnak tekinteni, ami most van.
Az AH GYIK ezt most tökéletesen el is magyarázza, hogy többet ne várjunk, mert ez így volt tervezve, engedélyezve, stb., mert a szabályok csak ezt teszik lehetővé. Meg tetőantenna, blabla.
Úgy látszik a szabályok csak a tesztadásra nem vonatkoznak, mert ott még tudtak adni normális jelszinttel.
Így a tesztadás is maga volt az ördögi átverés része.

Említettem már viccesen, hogy talán az AH összejátszott az erősítős antennák gyártóival és forgalmazóival, hogy némi jutalékért növelje forgalmukat.
De mi a garancia arra, hogy beslattyogok egy boltba, veszek egy erősítős DVB-T antennát olyan ötezer forinttól kezdődően, és ettől jó lesz a vétel? :F Semmi! :W Újabb feleslegesen kidobott pénz.
A kábeltévék és egyéb hasonló előfizetéses szolgáltatást nyújtók is dörzsölhetik a tenyerüket, mert garantáltan nem lesz egyetlen kuncsaftjuk sem, aki a digitális vétel miatt esetleg lemondaná előfizetését, a digi sugárzás meg nézettségben nem lesz konkurencia egyáltalán.
Tehát valaki a kábeltévésekkel is összejátszott. ;)

Összességében tehát mi történt? Papíron bevezettük a digitális sugárzást "határidőre", és az adóforintok milliárdjaiit öntik az AH-nak garantáltan hosszú évekre olyan szolgáltatásért, amit gyakorlatilag nem lehet igénybe venni.
Ahogy jelenleg látszik, ez így is marad. :O
Bravó. Ez Magyarország. :W :W :W

(#1542) #69182976


#69182976
törölt tag

A Duna HD 1440x1088 vagy rendes 1920x1080?

(#1543) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Nah,erősítős beltéri antennával bejött a duna tv és az autonómia a 62-esen,de a kép fekete és a tv azt írja ki,hogy hd adás.
Ez azt jelenti,hogy nem mpeg-4es tunerem van?(mert nagyon úgy tűnik,hogy rossz modellt adtak el nekem,most egyeztetek az LG-vel)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1544) nrc válasza #69182976 (#1542) üzenetére


nrc
tag

DVB-T-n 1920x1088 a DunaHD felbontása jelenleg, 6.8 MBit/s bitsebesség melett.

Azért kiváncsi vagyok, hogy valódi HD tartalom esetén milyen lesz a képminőség ezekkel a paraméterekkel.

[ Szerkesztve ]

(#1545) JohnBeehive válasza Capella (#1541) üzenetére


JohnBeehive
csendes tag

Szépen összefoglaltad, és sajnos még igaz is. De van még egy dolog, amit hozzá kell tenni, és tovább vazelinezi az átverés eddig is síkos talaját.
Ez a megoldás azokon a helyeken jelentHETNE megoldást, ahol nincs kábel, és mindenféle műholdas megoldásokkal próbálnak az emberek hozzájutni a napi betevő barátokközthöz. Nézzük csak meg, kik vannak jelen ezen a piacon: UPC, T-valami, (már nem tudom követni az elnevezéseket) és legvégül - és itt válik érdekessé a történet - az Antenna Digital - az Antenna Hungária szolgáltatása... Muhaha! Tehát megkértünk egy céget, hogy állítson a saját szolgáltatásának ingyenes konkurrenciát. Tök logikus, hogy nem töri magát az AH a DVB-T adótornyok teljesítményének optimalizálásával, és olyan nyilatkozatokat ad ki (környező országok, meg hírközlési hatóság - külön kiemelném, hogy ezek nem jelentettek problémát a próbaadáskor), melyek ellenőrzésére nekünk nincs lehetőségünk.
Ez az egész magyarázná a DVB-T és DVB-H sugárzás ereje közti különbséget (hiszen kvázi ugyanarról van szó, hasonló frekvencia-tartományban, csak más tartalommal - ebbe kössön bele, akinek van extra infója, mert ebben nem vagyok biztos).
Hazudtak, átvertek és a képünkbe röhögnek.
Csak a kormányszóvivő ne nézne ki olyan jól [link] :D

[ Szerkesztve ]

(#1546) wassermann válasza JohnBeehive (#1545) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Szerintem a sugárzási teljesítmény korlátozásával nem tudunk mit csinálni, kicsi az ország (a szlovák határ Pesttől 30km). De nem olyan vészes a helyzet, ha jó antenna vagy egy mezei antennaerősítő megoldja a bajt.

Ennél sokkal nagyobb probléma a beígért csatornák hiánya!

(#1547) JohnBeehive válasza wassermann (#1546) üzenetére


JohnBeehive
csendes tag

Értelek, és szívesen hegesztek antennát a tetőre, hogy légvonalban mintegy 7 km-re a budai adótól tudjam fogni az adást. Ezzel a részével nem is lenne bajom, ha nem látnám azt, hogy mobilon nézhető DVB-H az 100%-os jelet produkál ugyanott egy darab arasznyi antennával. Az nem lóg át Szlovákiába? Azt lehet ilyen erővel sugározni? Biztos én vagyok a hülye, de a józan paraszti eszem azt diktálja, itt nincs minden rendben. Mondom, ha valaki meg tudja nekem magyarázni, hogy hiába ugyanaz az átviteli technológia, az adás kódolása miatt annyival erősebb a jel, akkor nem nyílna panaszra a szám...

Igaz, a sugárzott csatornák száma pedig több, mint lehangoló (bár amíg nem tudom fogni, addig meg tökmindegy, nem?)

[ Szerkesztve ]

(#1548) Capella válasza JohnBeehive (#1545) üzenetére


Capella
senior tag

Igazad lehet ebben a műholdas vételi és műhold konkurenciás dologban. Én is tudok olyan helyet, ahol az RTL Klub nézhetetlenül szemcsés, a TV2 és m1 jön úgy ahogy elfogadhatóan analóg földi sugárzással, no meg a Duna és m2 műholdról. Ez ingyenes.
Aki most sem fizetett elő valami többre ott, az nem valószínű, hogy mpeg4-es tévét vagy vevőt vásárol. Persze semmi kizárt.
Ha itt Pesten az adó környékén, dacára akár az épületeknek, nem lehet egyáltalán fogni, még antennaerősítővel sem normálisan nézhetően, akkor ott kint a távoli "tajgán" vagy dombok hegyek közt meg biztosan nem.
Tévékártyával számítógépen legalább annyit látnak, hogy valami használhatatlan jel van, bár sok örömük nincs benne.

Az is nagyon igaz, hogy hogyan lehet az, hogy az 51-es csatornán még kifogástalan tesztadás volt, az 55-ösön vagy 62-esen meg nulla. :F
A 38-ason meg most sincs baj a jelszinttel, csak az meg mpeg4 tévével vehetetlen DVB-H mobiltévé. Talán a T-Home adhatja?
:( Ezt nem magyarázza meg semmi szerződés, előírás, miegymás.
Itt azt hiszem tényleg nagy bajok, és felelőtlenség van, ha így marad.
Rájuk kellene küldeni vizsgálatra az összes szervet, az ÁSZ-tól az ombudsmanig, a pincétől a padlásig.
Sok eredmény azért nem várok, csak a helyzet baromira dühítő és pénzpazarló.

(#1549) vimre válasza wassermann (#1546) üzenetére


vimre
tag

forrás: fmdx.hu

Ha ez igaz, akkor a kísérletihez képest (ami 1kW volt), most 49-szeres teljesítménnyel adnak. A vételi jelerősség pedig töredéke a kísérleti adásénak...

Hacsak valami UFÓ-k el nem szívják az energiát, ez csak azt jelentheti, hogy az adás továbbra is csak 1kW (vagy még kevesebb), az összes szöveg a korlátozásról és egyebekről pedig csak ködösítés.

(#1550) Capella válasza vimre (#1549) üzenetére


Capella
senior tag

Igen. Itt álljon meg az összes bicikli, meg az AH süket dumája és magyarázkodása arról, hogy eleve tetőantennás vételről volt szó.
Egy frászt. Nem tudom, hogy hol és mi van leírva, de az előzetes kommunikáció nem ez volt, hanem a könnyű vételi lehetőség jó minőségben, viszonylag nagy területen.
Meg sehol a világon, ahol ilyen van, ott tuti nem így és ez van.
Mi a csudáért volnának akkor laptopokhoz is USB tévékártyák fikarcnyi antennával, ha az AH szerint csak hyperirányított tetőantennával és hightech szuper antennaerősítővel lehetne valami nézhető képet kicsiholni. Azt is esetleg, nahgy nehezen, az adótól fél kilométeres körzetben. :DDD
Na ne....!!! :P
Itt vagy bedöglött a valami rendszerük, csak nem merik bevallani, vagy irányított szűk sávban direkt a Holdra sugároznak, és valami szórt sugárzás elcsíphető azért.
Vagy tényleg az UFÓK.
Vagy az AH ilyen.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.