Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15851) Nohab61 válasza dudicukrasz (#15848) üzenetére


Nohab61
aktív tag

Köszi az infot!

Hogy milyen lesz az majd úgy is a pontos törvényből derül ki, de ami érdekes nekem az a katasztrófavédelem, hát ...., de adok nekik esélyt azért :)

[ Szerkesztve ]

(#15852) szacsee válasza medvegy (#15846) üzenetére


szacsee
nagyúr

Azt nem ajánlom senkinek! Most dobtam ki. Rommáégette magát, nincs hozzá pákahegy és 220V-os. Első hegy cseréig én is ajánlottam, de inkább visszaszívom.
Itthon vezetékhez bármelyik 220V-os jó. Pcb-re solomon vagy klónjai esetleg ha belefér a keretbe használt Weller.
Kintről meg amit a pénztárca enged. Ha profibb kell akkor esra pici, vagy gyári hakko 888D fölötte Weller wsp80 stb... de kinek a pap.....

(#15853) medvegy válasza dudicukrasz (#15848) üzenetére


medvegy
aktív tag

Hát ez fasza :U

Csak kijelölt helyeken... ez régen rossz. Lásd szegedi modellrepterek helyzete például.

csak előre bejelentve repülhetnek,magasság és helymeghatározással... Ez is csodálatos lesz. Előre bejelenthetem (30 nappal?), hogy a 'kijelölt helyen' szeretnék repülni a kameraplatformmal. Mert máshol biztos nem fogják engedélyezni...

Az új törvények betartását a katasztrófavédelem erre megalakuló szakcsoportja fogja ellenőrizni megyénként. Valaki nagyon jól fog járni...

Biztos vagyok benne, hogy az elmúlt hónapok provokációi (444 ugyebár) közre játszottak a gyors törvényhozásban... :(((

szerk.: remélem április tréfa az egész :))

[ Szerkesztve ]

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#15854) d.tiborz válasza dudicukrasz (#15848) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Csak halkan: elseje van???? :))

(#15855) medvegy válasza szacsee (#15852) üzenetére


medvegy
aktív tag

Hát ez nem jó hír. Eddig egyszer használtam, és nem is tervezem túl gyakran (az X5C-n kellene motort cserélnem legközelebb), remélem egy darabig kitart azért.

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#15856) fape válasza Teréz Atya (#15789) üzenetére


fape
senior tag

Utána keresem NightHawk-os a telemetriának/soros portnak. PPM-nél van soft serial [link1][link2]

PWM-mel vagy PPM-mel használjátok?
Milyen vevővel kaptátok/használjátok?
FlySky FS-iA6 vagy FlySky FS-iA6B? (A FS-iA6-ről néhol azt írják, hogy támogatja a ppm-et, néhol pedig nem.)

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#15857) szacsee válasza medvegy (#15855) üzenetére


szacsee
nagyúr

Arra jó lesz, de amint nem használod kapcsold ki. Pákahegyre pedig vigyázz! 😊
X5c-n szlovák pillanatforrasztóval cseréltem motort. 😁

(#15858) medvegy válasza szacsee (#15857) üzenetére


medvegy
aktív tag

Ok. Köszi a tippeket ;)

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#15859) MaTpr0F válasza Nohab61 (#15851) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Ugyan úgy lesz ez betertatva mint a többi hasonló szabályozás. Ha valaki bejelenti, hogy repülnek akkor kimennek papírokat ellenőrizni, de egyébként ülnek majd az irodában és kész. Ki fog ennyi drónt ellenőrizni?

(#15860) Jackal2 válasza dudicukrasz (#15848) üzenetére


Jackal2
senior tag

Mondtam, hogy a racer a nyerő:PPP

Megjött a HK-s rendelésem ma, hétfőn adtam fel, ma jött a posta.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#15861) szacsee válasza MaTpr0F (#15859) üzenetére


szacsee
nagyúr

Öcsivel kb 1 hete "ellenőriztük" az x5c működőképességét a focipályán. Egyik félpályán mi, másikon labdázók, nézelődők. Jött a hatóság kerestek valakit. Megkérdezték a nézelődőket, hogy nem-e látták, minket kb le sem sz@rtak, Max 2 pillantást vetettek a drónra, mikor csináltam 4-es flippet, de mikor rájöttek, hogy irányított átfordulás volt és nem zuhanás egy mosollyal zárták az ottlétüket és elpályáztak.
Nekem a habgépeket kell fogyóra fogni, mert 100 grammal nehezebbek. Remélem, hogy az önkormányzat is "jelölhet" ki helyet.. Pl legelő, mert akkor szopóroller lesz.

(#15862) dudicukrasz válasza d.tiborz (#15854) üzenetére


dudicukrasz
tag

Nyert,csak vicc volt ;] ;] ;] ;]

(#15863) MaTpr0F válasza dudicukrasz (#15862) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Oh

[ Szerkesztve ]

(#15864) Jackal2 válasza dudicukrasz (#15862) üzenetére


Jackal2
senior tag

Nem tudom ki szórakozik ilyenekkel, nem tudtam, hogy ez még menő :P

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#15865) d.tiborz válasza dudicukrasz (#15862) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Hehe, akkor bemegyek egy lottózóba :DD

(#15866) Nohab61 válasza Jackal2 (#15864) üzenetére


Nohab61
aktív tag

Hát igen :D A kutya cica blog sokkal elegánsabb ;]

(#15867) dudicukrasz válasza Jackal2 (#15864) üzenetére


dudicukrasz
tag

Annyira vicc volt hogy lehet hogy majd nem röhögünk ha megrendszabályozzák a repülést,valami hasonló oltári faszság lesz szerintem.
Jelen pillanatban is vicces mert fogják és elveszik a géped mint a szart,ha akarják.

[ Szerkesztve ]

(#15868) marciart11 válasza dudicukrasz (#15867) üzenetére


marciart11
aktív tag

Gyakorlatilag bármit megtehetnek.

(#15869) Jackal2 válasza Nohab61 (#15866) üzenetére


Jackal2
senior tag

De a videó az jó nem? Mi szétröhögtük magunkat rajta:DD

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#15870) Nohab61 válasza Jackal2 (#15869) üzenetére


Nohab61
aktív tag

Persze az jó :D

(#15871) medvegy válasza dudicukrasz (#15862) üzenetére


medvegy
aktív tag

:DDD

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#15872) dudicukrasz válasza marciart11 (#15868) üzenetére


dudicukrasz
tag

Nálunk is hosszú hercehurca volt hogy szabadon használhassam a drónt,hogy az akcóra igyekvő autóinkat ne fényképezze a traffipax,ne küldejenek büntetéseket,stb.
Tudnék mesélni.
Más dolog jogszabályokat és törvényeket hozni és más betartatni azokat.

(#15873) Arti1 válasza _X10Dead_ (#14635) üzenetére


Arti1
aktív tag

"1s alarmot nem nagyon fogsz találni.
Kivéve ezt:
HobbyKing"

Ez is back orderes, találtam helyette ilyent ebay-en
Ez tudja ugyanazt? Ha igen, hova kell ezt kötni? Y kábellel az akksi meg a gép közé?

Találtam pénzkazetta helyett lipo akksi robbanás elleni töltőzacsit.
Ez szerintetek megvéd a kigyulladó, robbanó akksiktól?

[ Szerkesztve ]

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#15874) szacsee válasza Arti1 (#15873) üzenetére


szacsee
nagyúr

Lipo tasak sokat nem ér.
Inkább egy régi pc házaz alakíts át tárolásra többet érsz vele. Terepre cipelni mondjuk nem egyszerű.

[ Szerkesztve ]

(#15875) mgy válasza Arti1 (#15873) üzenetére


mgy
senior tag

Van ugyanaz olcsóbban is!
De nem sokat tököltem vele, lehet még talán picivel kevesebbért is találsz.

(#15876) Arti1


Arti1
aktív tag

Köszönöm mindenkinek!

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#15877) Teréz Atya válasza fape (#15856) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Hat a softserialos mokaval akkor szembesultem amikor mar megvolt a PWM vevo. Ia6 csak pwm, telemetriabol meg csak a sajat tapfeszet tudja. Ia6b-bol mokolassal ki lehet csalni 10 csatornat. De csak serialon keresztul.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#15878) Teréz Atya válasza Jackal2 (#15860) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Csak az a baj, h nem ismerek olyan orszagot, ahol szemuveggel fpv-zni legalis lenne. Viszont az elegge vicces h legtobb helyen szabad szemmel szabad akar 1km-re is elrepulni, ha kezelo latja latasrasegites nelkul. Kerem szepen az ilyen torvenyeket gyikemberek sasemberek hozzak?

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#15879) Game-over


Game-over
aktív tag

Megjött tegnap az 1S aksikat töltő kábel Imax B6-hoz [link]

Kérdés: Mindegy, hogy mekkora akksikat kapcsolok rá egyszerre?
Mert még nincs 3 egyforma kapacitású aksim: 750 mAh, 500 mAh, 150 mAh (X5C és H8 mini aksijai)

(#15880) Pikachu24 válasza Game-over (#15879) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Én egyszerre biztos nem tölteném őket. Bár majd ezt még más le írja, pontosítja.

dudicukrasz: Már el kezdtem gondolkodni hogy vissza mondjam-e a tegnapi kamera rendelésemet...

[ Szerkesztve ]

(#15881) Jackal2 válasza Teréz Atya (#15878) üzenetére


Jackal2
senior tag

Vagy a medvedisznóember.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#15882) Teréz Atya válasza szacsee (#15874) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Asszem jovok egy sorrel! Elobb raktam ossze a Quanum V2-t es fel kilometer kabelt megsporoltam neked koszonhetoen!
Ja, es milyen? Faxa! :C :DD

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#15883) Watt25 válasza Game-over (#15879) üzenetére


Watt25
veterán

Szerintem egy balancer-nek az a lényege, hogy minden cellát (akkumulátort) ugyanakkora feszültségszintre hoz. Függetlenül minden mástól. Szóval, szerintem simán rá lehet dugni különböző kapacitású aksikat. (Én csináltam olyat, hogy rádugtam 2db 600mAh-sat és egy 500mAh-sat.)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#15884) Jackal2


Jackal2
senior tag

Előbb az egyik akksim elkezdett füstölni, pedig nem volt áram alatt a parallel boardom, csak dugtam fel az akksit töltéshez. Eléggé meglepődtem, gyorsan lehúztam a cuccost. Van erre valami szabály, hogy a nem áram alatt lévő pb-re előbb a balancert kell feldugni, utána az XT60-at? A táp le volt húzva, csak a parallel board volt bedugva a töltőbe és ennyi.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#15885) szacsee válasza Teréz Atya (#15882) üzenetére


szacsee
nagyúr

Megjött az átalakítód?

(#15886) Pikachu24 válasza Watt25 (#15883) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Végül is igazad van. :DD

(#15887) ottobacsi


ottobacsi
tag

Egy kis szélállósági tesztet lehetne most rendezni! :DDD
Széltérkép

(#15888) mgy


mgy
senior tag

Megjött a képen látható "balance töltőnek" hazudott f.s a BG-ről.
Mivel már tettem tönkre akksit a termékeikkel, gondoltam ezt is szétszedem, megnézni mi van benne. Hát, ránézésre a ledek meghajtásán túl semmi más alkatrész (azért szeretném, ha valaki hozzáértőbb ezt megerősítené), nem érzem mocsokságnak letagadni, hogy megjött, simán visszakérem az árát.
Tényleg nem értem, miért kell keverni az értelmes minőségű és a használhatatlan ráadásul konkrét anyagi kárt is okozó termékeket... :(

(#15889) sityak


sityak
tag

Citadella

[ Szerkesztve ]

http://legipanorama.hu

(#15890) Teréz Atya válasza Pikachu24 (#15886) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Nem tortenik semmi kulonos, csak "fel napig" fog szuttyogni a tolto a balanszolassal. A B6 es haverjai a nagy aramot (5-6 A korul) a fo csatlakozon kepes leadni, a balaszer plugon meg tipikusan 200 mA korul.

@ szacsee - bezony. Sajna mire atalakitottam az MJX X600-at h befogadja az 1000-es akkukat besotetedett.

@ mi van az IC-kre szitazva. A kepen sajnos nem latszik.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#15891) DJGABI válasza mgy (#15888) üzenetére


DJGABI
addikt

ebből van egyáltalán jó változat? rendeltem én is, de valahogy éreztem hogy nincs komoly elektronikája. mondjuk az olcsóbb drónokhoz adott gyári töltőkben se lehet több.... [link] itt mondjuk vesz szépen vissza a feszültségből, valami csak van benn. persze nem egy imax b6

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#15892) szacsee válasza mgy (#15888) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nekem 4-es van. Hétvégén teszek róla fel képet, szerintem az sem különb. Szerencse úton van a B6-hoz a kábel. 😊

(#15893) Teréz Atya válasza DJGABI (#15891) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Hat a nem idealis feszforras marcsak ilyen. Leterheled a marhanak meg leesik a feszultsege. :D Amikor meg majdnem vege a toltesnek szepen visszakuszik a fesz.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#15894) Bornie127 válasza mgy (#15888) üzenetére


Bornie127
senior tag

Tudsz csinálni kicsit élesebb képet a panelről? Illetve a tranzisztorra írt típust le tudnád írni? A fekete 5 lábú.

Nagyvonalakban annyit tud az egész, hogy valószínűleg áramkorlátozó funkciót tölt be. Semmi védelem. Ha átég az ic akkor füstölhet is az akksi, vagy megszakítja, attól függ, mi van beleintegrálva. Ennyi pénzért ennyire futja. Tartaléknak jó lehet, mert működőképes a szerkezet, de minél hamarabb egy B6.

[ Szerkesztve ]

(#15895) Arti1 válasza Bornie127 (#15894) üzenetére


Arti1
aktív tag

A B6 pontosan micsoda, hogy keressek rá?

Ebay-en körülnéztem, buzzer ügyben.
Szerintetek létezik ilyen többfunkciós buzzer 1s akksira is?
Ha nem, akkor találtam még egyszerű buzzerből csupaszt is, meg tokozottat. A sima 0,99 font, a tokozott meg 2,99 font. Van valami valós haszna, ha tokozottat veszek, pl. pára, harmat, stb. ellen?

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#15896) Bornie127 válasza Arti1 (#15895) üzenetére


Bornie127
senior tag

Pl ez: [link]

(#15897) Game-over


Game-over
aktív tag

Na holnap kipróbálom akkor a B6-ot, remélem nem égetem le a házat.....

BG-n kívül honnan lehet még rendelni távot X8-hoz? [link]

Mert megrendeltem tőlük másfél hete, és most írtak, hogy nem tudják, hogy mikor lesz nekik..... :(
(Kellett nekem BNF verziót vennem)

Vagy ha esetleg valakinek van eladó az is jó.

(#15898) Silent77 válasza Bornie127 (#15896) üzenetére


Silent77
veterán

ez eredeti
Kereső kedvéért, imax b6

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#15899) mgy válasza Bornie127 (#15894) üzenetére


mgy
senior tag

Sajnos olyan apró betűkkel van ráírva az IC-kre akármi is, nem látom. Próbálom majd holnap világosban, nagyítóval mit tudom én mivel kisilabizálni. :D
Viszont kipróbáltam, szépen kapcsolgatta le az akksikat, ahogy "tele lettek". Nem ment 4.2V fölé, az áramerősséget pedig csökkentette, ahogy közelített hozzá. Tehát lentebb nem volt teljes mértékben igazam, a gyári, egykanócos töltőknél jobb!
Gyorsabb valószínű nem lesz vele a töltés, de legalábbis kényelmesebb, nem kell csereberélni az akksikat. Én mindenesetre - kellő elővigyázatosság mellett - javasolni fogom félig fertőzött kollégáimnak, mégse 10e forintért kell töltőt venniük egy 11e forintos quadhoz.

(#15900) fape válasza Bornie127 (#15896) üzenetére


fape
senior tag

Ami linkeltél nem eredeti SkyRC Imax B6. Bár Lipo-ra az is jó.

Nem ezeket a drónokat keresik!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.