Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29301) klaczi válasza Dzoli (#29287) üzenetére


klaczi
aktív tag

Kezembe nyomták volna Digifilm nélkül is. Szerintem van nekik dögivel, nem is értem a problémát.

Lenne nekem is kérdésem. A digifilm kártyát aktiválás után lehet más eszközzel is használni? Arra gondolok, hogy hol ide-hol oda dugdosom.
A számítógépre gondolok egy kártyaolvasóval, amit a lejátszó program kezelne.

[ Szerkesztve ]

(#29302) Dzoli válasza klaczi (#29301) üzenetére


Dzoli
tag

Egy nagy spirálfüzetbe írtak fel minket a miskolci ügyfélszolgálaton a sokadik lapra. Én sem értem.
Ennyire elb@sznák a logisztikát, hogy valahol hegyekben áll, máshol meg hónapos várólistával szívatják a jó népet?

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#29303) Dzoli válasza Dzoli (#29302) üzenetére


Dzoli
tag

Föl is tették a tékozló homárra.
Hátha ezt olvassák az illetékesek. ;]

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#29304) zoli62 válasza Flashget (#29299) üzenetére


zoli62
addikt

Ez lett a megoldás. Nem tudom, miért nem futott le automatikusan az aktiválás, de most már mindegy.

(#29305) trol75 válasza Flashget (#29300) üzenetére


trol75
tag

Szia.

Gondolom a románokkal olcsóbb dolgozni, vagy csak nincs Magyarországi kapacitásuk.

Én úgy tudtam, hogy optikát csak az emeletes házakba húznak be, mert ott éri meg csak nekik.
Patch kábel megy be minden lakásba és nem kell modem.

Hogy tudják megoldani az optikával a gigás netet a kertes házakban?
Gondolom új gigás modemekkel?

Szia.

(#29306) McKalton válasza Dzoli (#29303) üzenetére


McKalton
tag

a múlt héten vittem be hd felvevős boxot digibe cserébe cam modulért.

amúgy elolvatsam a cikket a homár-on hát, azért megnézném a tvjük mert a legtöbb tv már simán tud pvr funkciót és láss csodát fel vehető az adás

[ Szerkesztve ]

Hardwired!

(#29307) Paal válasza McKalton (#29306) üzenetére


Paal
csendes tag

Azért ezzel vitatkoznék. A lapostévéknek is csak szűk része tudja a PVR-t!
Lehet, hogy az idei szériáknál ez az arány már jóval nagyobb, mint 4-5 éve, de az emberek nem évente vesznek tv-t..

(#29308) Dzoli válasza McKalton (#29306) üzenetére


Dzoli
tag

Samsung LE37R81B.
Délutánra már bejelentkeztek telefonon, hogy 14-16h között hoznák a boxot.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#29309) Flashget válasza trol75 (#29305) üzenetére


Flashget
félisten

ezért csöng a 1272 is romániában nem csak a 0680samsung ;]

optika drága jószág azért húzták be lakótelepeken először mert viszonylag kis területen sok ügyfelet lehetett bekötni, míg kertes ház övezetben lehet egy utcában 10 ház amiből max 2 ügyfelet érdekelne a dolog, miattuk nem érné meg.

lanos topicban vannak ilyen ügyfelek tőlük kérdezd miként oldották meg ONT-vel a történetet.

Realme GT Master Edition

(#29310) trec12 válasza Flashget (#29309) üzenetére


trec12
addikt

Van kisebb település ahol helyi kábelszolgáltató 8-9e-ért adja pl. az 50-es netet (ha van ilyen ajánlata egyáltalán). Ez csak a net mellé még a tévé, félve adod össze. Szóval ilyen helyeken tuti sikere lenne a Diginek. Bár gondolom így is jó pár év mire megtérülne egy ilyen beruházás lehet nem éri meg hiába tűnik egyértelműnek.... :U

[ Szerkesztve ]

(#29311) Lajos1966 válasza Flashget (#29309) üzenetére


Lajos1966
tag

2,5 éve vagyok Digi előfizető kertes házban optikai vezetékkel.Kizárólag ezzel szereltek az egész környéken.
Egyre többen álltak(nak) át Digire,szóval szerintem a 10/2 arány min.10/5.

[ Szerkesztve ]

(#29312) klaczi válasza Dzoli (#29303) üzenetére


klaczi
aktív tag

Mi ez a sírás-rívás? Nincs lekódolva!!!

A homárra szól.

[ Szerkesztve ]

(#29313) Dzoli válasza klaczi (#29312) üzenetére


Dzoli
tag

Tegnap megkaptam az igényelt boxot (Kaon NA1600HD).
A választásnál fontos szempont volt az adások rögzíthetősége.
Eredetileg is megrendeltem, de szerintem úgy gondolták a Diginél jó lesz az nekem enélkül is.
Kár hogy így kellett balhézni érte, azt hinné az ember megy ez normálisan, és egyszerűbben is.

Már rá is dugtam egy 80GB-os USB-s HDD-t, és megy szépen.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#29314) sityupityu válasza Dzoli (#29313) üzenetére


sityupityu
veterán

Mondtam én, hogy ha nem hagyod annyiban akkor lesz abból hamarább is megoldás mint 2-3 hónap. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#29315) klaczi válasza Dzoli (#29313) üzenetére


klaczi
aktív tag

Ezt kaptam én is. Persze a felvételeket nem igazán tudom "kinyerni" belőle. Ezért nem szeretem ezeket a szolgáltatói kütyüket. Tény, hogy teszi a dolgát.

(#29316) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Budapesti csatornakiosztást keresem.

Ez lenne az?

A végén a digitálisat nézzem? 33 oldal.

Előre is köszönöm a válaszokat :R

(#29317) Flashget válasza Jim74 (#29316) üzenetére


Flashget
félisten

Ha úgy gondolod, hogy digitális tévéden inkább analóg csatikat néznél, akkor nem. ;]
egyébként igen :)

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#29318) Flashget


Flashget
félisten

Ismét csak éjszaka lesz elérhető a SuperOne HD

Már törölték is az ÁSZF módosításból, hogy akinek kell 0-24 órában kérheti külön az aktiválását. ;)

Realme GT Master Edition

(#29319) Jim74 válasza Flashget (#29317) üzenetére


Jim74
nagyúr

Na most akkor igen, vagy nem?

Be szeretném hangolni a plazmát, de nem automatikusan, hanem csak azokat az adókat, amiket nézünk és lehetőleg tematikus sorrendben. Pl. mesecsatornák elöl, utána sport, stb, stb. Ami meg nem kell, azt be sem hangolnám.

Szóval ezt mi alapján tudom megcsinálni?

(#29320) Flashget válasza Jim74 (#29319) üzenetére


Flashget
félisten

Ennyire nem voltam érthető? :(

igen a 33. oldalt nézd.

Realme GT Master Edition

(#29321) sityupityu válasza Jim74 (#29319) üzenetére


sityupityu
veterán

A legegyszerűbb ha megkeresed az összes digitálist és ami nem kell kitörlöd. A csatornarendezés mikéntjéről meg a tévéd leírásában keresd a választ.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#29322) Bogyi007 válasza Flashget (#29318) üzenetére


Bogyi007
veterán

Ezt kérelmeztem is. :DD :DDD ;]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#29323) Kajla5


Kajla5
aktív tag

Segítséget szeretnék kérni.
Bekötötték a 3 szolgáltatást.A netem 100/50-es.Az asztali gépen általában meg is van a 80-90 Mbit/s, viszont a laptopon nincsen csak 10Mbit/s.
A laptop egy Tplink Wireles routerrel csatlakozik a netre.
Csatorna autóra van állítva, a mode : bgn mix.Szóval fogalmam sincsen hogy mi a rossz.
Tudnátok segíteni?

(#29324) LamaCube válasza Kajla5 (#29323) üzenetére


LamaCube
addikt

A router menüjében a Wireless beállításnál be van pipálva a Enable Speedboost? Mondjuk jó lenne egy pontos típust írnod. :K

Más:

Digi az RTL-klubot adja HD-ban?

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#29325) Flashget válasza LamaCube (#29324) üzenetére


Flashget
félisten

Nem.
Már az is csoda, hogy egyáltalán adja. ;)

Realme GT Master Edition

(#29326) br.rak válasza Kajla5 (#29323) üzenetére


br.rak
őstag

"Csatorna autóra van állítva"
- lehet ez a gond, néz szét hogy a környéken milyen csatorna szabad és állítsd át arra (persze ha dugig van a környék wifivel nem valószínű hogy lesz szabad csatorna)
(ez nem biztos, de ha jól rémlik lehet állítani hogy milyen régióban akarod használni, ha Japánt/Kínát állítod be, akkor lehet több használható csatorna lesz, de ez közel sem 100%)
- ha mind a router mind a hozzá kapcsolt eszközök tudják az 5Ghz-es módot akkor érdemes azt használni
-

(#29327) LamaCube válasza Flashget (#29325) üzenetére


LamaCube
addikt

:R Nem mintha sűrűn néztem volna csak feltűnt egy screenshoton a virágboltban.

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#29328) Jim74 válasza Flashget (#29320) üzenetére


Jim74
nagyúr

Késő van, a hiba az én készülékemben van :DDD

(#29321) sityupityu: köszi, hogy ez az egyszerű megoldás miért nem jutott eszembe :C :R

(#29329) Kajla5 válasza LamaCube (#29324) üzenetére


Kajla5
aktív tag

A router tipusa TL-WR841N
Régió Hungary
Enable Wireless Router Radio
Enable SSID Broadcast ezek ki vannak pipálva.
Csatorna autón van.
Max TX rate 300Mbps

Szóval furi.

(#29330) LamaCube válasza Kajla5 (#29329) üzenetére


LamaCube
addikt

Enabled speedboost menü nincs? Mondjuk nekem 1043 v2-es routerem van /le kellett cserélnem nekem is, hiába volt a régi routeremre írva, hogy 300mbps/ és ezzel a menüponttal lehet a wifi sebességet maximumra kapcsolni.

Szerk.
Megnéztem a menüjét, ahogyan látom nincs ilyen menü benne. :( Szerintem ennyit tud sajnos. Annyit még meg tudsz nézni, hogy letöltesz egy appot, ami megmutatja a környezetedben lévő wifis kapcsolatok csatornáit és olyan csatornára teszed a routeren, ami nem foglalt.

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#29331) Dzoli válasza Kajla5 (#29323) üzenetére


Dzoli
tag

Használtad már a laptopot más WiFi környezetben? Akkor ment nagyobb sebességen? Mert ha nem, akkor annak a beállításait is át kellene nézni, nem csak a routerét.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#29332) sangabe válasza Kajla5 (#29323) üzenetére


sangabe
újonc

Bár nem e topic témája, de ha a Wireless Settings menüben a Mode-ot 11n only-ra állítod, akkor elvileg jönnie kell, a közel 100/50-nek. Persze, ha a laposodban lévő Wifi kártya alkalmas erre a sávszélességre. :)

(#29333) Kajla5 válasza sangabe (#29332) üzenetére


Kajla5
aktív tag

A laptop tudja az n szabványt.Ha viszont csak 11n re állítom, akkor nem tud csatlakozni.
Amúgy egy Dell Vostro 1015 gépem van.

(#29334) hcs57 válasza Kajla5 (#29333) üzenetére


hcs57
őstag

A hálókártya driverét kell lecserélni..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#29335) konci79


konci79
őstag

Sziasztok!
Az érdekelne hogy ha régifajta tv-m van,és az akciós digi csomagot kérem ,akkor kell valami set-top box vagy ilyesmi,vagy simán a kábellel is bejön az adás?
Költözünk,most upc tv és digi net van,de olcsóbb lenne a digi csomag ,net meg kifejezetten jobb mint a másik volt...

(#29336) kali válasza konci79 (#29335) üzenetére


kali
legenda

szia,

nem kell, az analóg adások bármilyen régi tv készüléken menni fognak, a digitális adáshoz pedig saját eszköz is használható, legyen az a tv készülék beépített dvb-c tunere, vagy saját set top box.
a digitális hd adások is működnek saját eszközökkel is.
fontos tudni, hogy az analóg adások száma kevesebb, mint a digitálisoké, mert nagyon sok csatorna csak digitálisan fogható.

(#29337) konci79


konci79
őstag

Akkor mégis csak kell,mert az akciós csomag digitális ;)
Jó az övék is vagy inkább vegyek sajátot? Bár nem tereztem pénzt kiadni ezért,drága a felújítás :O

(#29338) kali válasza konci79 (#29337) üzenetére


kali
legenda

érdemes lenne elolvasnod az ajánlat alján az apróbetűs szöveget, meg az általános szerződési feltételeket, ha már így kapásból, gyakorlati tapasztalat nélkül rávágod ... :U
nem kell, nincs csak digitális csomag, az analóg is adott alapban, a digitális is működik saját eszközökkel, annyi a trükk, hogy a digitális működésre csak akkor vállalnak garanciát, ha azt szolgáltatós eszközzel veszed igénybe, de attól még nem csak azzal működnek.
itt tudod összehaonlítani a digitális és az analóg kínálatot; link

[ Szerkesztve ]

(#29339) konci79 válasza kali (#29338) üzenetére


konci79
őstag

Ok,remélem igazad van. :R
Én abból indultam ki hogy 2 fajta tv csomagot ír az akcióhoz és ott csak x digitális + y hd+ z helyi csatornát ír,analógot nem.
Mivel semmiféle tuner vagy micsoda nincs a tv-men(mivel még a régi fajta 51cm-es) laikusként azt hittem hogy a koax kábellel önmagában nem tudom használni a digitális adókat tartalmazó csomagokat.

Szerk: Itt is csak annyit ír: 3. A TV csomag digitális, HD illetve helyi csatornáit jelöli.

[ Szerkesztve ]

(#29340) kali válasza konci79 (#29339) üzenetére


kali
legenda

dvb-c tuner nélküli tv készülékkel nem is tudod használni a digitális szolgáltatást, de az analóg működni fog.
itt egy ktv szerződés; link, ezen is láthatod, hogy alapban analóg szolgáltatásra szerződsz, és csak szolgáltatós eszköz esetén lesz digitális, lásd az 1. oldal alján a ** rész.
arról nem is beszélve, hogy amennyiben szolgáltatós set top box igényed van, közel sem biztos, hogy azonnal tudnak adni, sokszor hónapos várólisták vannak, nekem sem tudtak adni januárban, ezért inkább azt a régi tévét is lecseréltem újra, és lemondtam a szolgáltatós eszközről, szolgáltatós eszköz nélkül is jönnek az analóg és a digitális csatornák is, utóbbiak esetén a hd formátumúak is.

(#29341) konci79 válasza kali (#29340) üzenetére


konci79
őstag

Ok,köszi a kimerítő infót!
Azt hittem csak box-al tudom majd használni,de ha megy analóggal is az akció akkor semmi gond :C
Új tv-re már nem maradt ,belement a lakásfelújításba az arra szánt összeg :(((

(#29342) Flashget válasza konci79 (#29341) üzenetére


Flashget
félisten

Mivel a digi egyszerre küldi az analógot és a digitális jelet is koaxon, ezért nincs külön DTV és analóg csomag. Majd ha lesz pénzetek vesztek új tévét a koaxot kihúzzátok a régi tv-ből, be dugjátok az újba és élvezed a DTV-t. :)

Realme GT Master Edition

(#29343) unravel válasza Flashget (#29318) üzenetére


unravel
őstag

A főműsoridős, kódolatlan tv2 Tények sokkal többet árt a kiskorúaknak. :)

¯\_(ツ)_/¯

(#29344) dorika87


dorika87
őstag

Az digi hiba lehet vagy a tv digitális tunerével lehet valami bibi, hogy pl. nézek egy tv műsort és egy bizonyos idő után elkezd kockásodni/akadozni a kép ill. a hang és elveszti a jelet, viszont ha váltok csatornát és utána egyből visszalépek az előzőleg nézett csatornára ismét jó lesz, és utána lehet 5-10 perc múlva megint ezt csinálja. Azt tapasztaltuk, hogy analóg adásoknál nem csinálja ezt, és a digitálisaknál is elég randomszerűen. Ez elég zavaró, ezért ki szeretném deríteni a diginél van gond vagy a tv-vel?

(#29345) szili.tamas1 válasza dorika87 (#29344) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Kabelezes / csatlakozas lesz az.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#29346) dorika87 válasza szili.tamas1 (#29345) üzenetére


dorika87
őstag

és ilyenkor mit lehet tenni? Hívjam ki a digit?
Kábelezés miatt lehet gyengébb a digitális adás, mert analógnál nincs semmi gond...

[ Szerkesztve ]

(#29347) Kerio válasza Bogyi007 (#29322) üzenetére


Kerio
őstag

Én is kérelmeztem telefonon, 5.-én... De nem kapcsolták vissza. Létezik, hogy hétvégén nem foglalkoznak vele?

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#29348) szili.tamas1 válasza dorika87 (#29346) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Lakason belul nezd meg a kabelezest, csatlakozasokat, ha van felesleges toldo, vagy oszto akkor iktasd ki. Ha tovabbra is rossz akkor jelentsd a diginel a hibat. Ha nem berelsz boxot toluk akkor az analogot jelentsd be hogy nem jo, ha megcsinaljak akkor helyreall a digitalis is.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#29349) dorika87 válasza szili.tamas1 (#29348) üzenetére


dorika87
őstag

Köszi. Toldo/eloszto nincsen, csak a coax megy a led tv-be és boxunk sincs. Akkor viszont be fogom jelenteni a diginek...

(#29350) nepszter1


nepszter1
addikt

A diginek van ez a tv/net/telefon 4ezer forinért havonta ehez mennyi hűség időt kérnek ?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.