Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:00:10

LOGOUT.hu

Diablo II Classic és Resurrected Alapok:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8051) pachito válasza savior (#8050) üzenetére


pachito
őstag

Na ezt nem tudtam, :R

(#8052) Lokids válasza savior (#8050) üzenetére


Lokids
addikt

Tényleg? Ezt jó tudni. Régen ugye nem volt shared. nem is gondolkodtam rajta, hogy onnan nem szedi ki :D

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#8053) Elemental válasza savior (#8050) üzenetére


Elemental
addikt

Én mindent a shared-be rakok. Bár, ha lehalok az már nagyobb baj. HC powa :)

(#8054) Peace válasza ProEvoFan (#8048) üzenetére


Peace
nagyúr

Ahogy olvasom, szerintem az online karakterekkel vannak gondok. Legalábbis én elképedve olvasom a bugokat, amiket itt leírtak az elmúlt 3-4 napban. Nekem offline karakterrel PC-n eddig abszolút semmi problémám nem volt, V. act-ban vagyok jelenleg.

(#8055) Laraxior válasza Peace (#8054) üzenetére


Laraxior
titán

En nem talaltam semmi bugot online karakterrel. A penz termeszetesen elveszik halalkor ami nalad van, de semmi mas nem tunt el.
Talan egy fegyver, de abban sem vagyok biztos, mert a tobbi cuccot megtalaltam a varosban. :D
Annyi, hogy nem nagyon szorja a tuti cuccokat, lejetne tobb is.
Bar vegulis olyan mindegy, holnap mar jon az Amazon's New World :C

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled with Philips hue

(#8056) #75376384


#75376384
törölt tag

Én amit találtam az nem online vagy offline függő. A druida farkas formában műveli ezt. Amikor valamibe “elakad” legyen az fal, egy tereptárgy vagy néha targyfelvetelkor is, na ilyenkor csinal egy “megtorpanós” cirka 1-1.5 másodperces animációt. Én nem tudom ez micsoda, mert nem dereng régebbről, cserébe viszont baromi idegesítő. Plane amikor egy nagyobb csatában menekülni kell és ez a retek meg elkezdi ezt, így halomra gyaknak.

(#8057) pachito válasza #75376384 (#8056) üzenetére


pachito
őstag

Zeal Paladinnál is van beakadó ütés animáció, elég idegesítő (de ha jól rémlik ez már a régiben is benne volt).

(#8058) Bennyboy


Bennyboy
őstag

Nekem nagyon adja a játék. Fasza a hangulata. Egyedül ezt a rohadt staminát dobnám ki mert csak arra van, h szopassa a playert.

ELADÓ D3 ROS CE 15k, Táskarugós MATRAC, Epic bringa

(#8059) Peace válasza Laraxior (#8055) üzenetére


Peace
nagyúr

Akkor jó. :) De tényleg olyanokat írtak be, hogy üres a főmenü és nincs ott a karakter, meg többször megszakadt a kapcsolat és kidobta a játék......na ilyen soha nem volt offline karival. Mondjuk kicsit bánkódtam, hogy nem online lett és nem tudok játszani kedves barátommal, de rájöttem, hogy úgyse tudnánk összehozni, mert amikor ráér, akkor én alszom. :DDD Úgyhogy nem akkora tragédia.

Ami engem idegesít, hogy indításnál nem tudom tovább léptetni az első két videót kontrollerrel és ott kell egérrel kattintgatnom, csak utána tehetem le a seggem a kanapéra. :( :DDD

(#8060) warcat válasza Bennyboy (#8058) üzenetére


warcat
veterán

Magasabb szinteket elérve lényegtelenné válik mivel nem fogy már el a stamina, addig meg használj stamina potiont vendortól.
Melee karakterek csak óvatosan a rohangálással, amikor futsz, majdnem védtelen vagy és minden ütés betalál.

EA: It's in the crate!

(#8061) Lokids


Lokids
addikt

Emlékszik még valaki arra mi volt az ancientek min szint limitje normál, nm és hellen?

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#8062) Jim-X


Jim-X
Topikgazda

Sziasztok!

Elinditottam egy Sorcit PS4-en. Csak kicsit volt idom jatszani, atcsusszantam ActIII-ba.
Edig nem tapasztaltam semmi problemat, esetleg annyi, hogy Durcinal behaltam parszor, mert mire betoltott a kepernyo amikor bementem, mar fekudtem is :D
Amit megfigyeltem, hogy neha csak akkor indul el a Bnet, ha a jatekot a fomenubol bezarom es ugy inditom ujra.
A masik, nagyon keves jatekos van...vagy csak normalon van ez, mert mar mindenki hellen baalrunozik? :DDD

PS4-en amugy nem lehet krealni jatekot, csak kivalasztani a tipust es random bedob valakikhez, ha van olyan? A chat hogyan mukodik? Csak az elore krealt szovegeket lehet elohozni?

Udv

A játék az nem játék!

(#8063) Jim-X válasza Lokids (#8061) üzenetére


Jim-X
Topikgazda

20/40/60

A játék az nem játék!

(#8064) Joco_77


Joco_77
aktív tag

Srácok, Blizz Sorcot építgetek (lvl61) de kicsit eltanácstalanodtam.
Hell-en ugye rengeteg a cold immune monster és látom vannak hybrid buildek is ahol a cold mastery skill helyett fireball ra van pakolva a 20 pont.

Szóval arra gondoltam, hogy csinálok egy ilyen hybrid buildet farmolni és ha minden megvan ami kell (lol ez hónapok tudom) akkor reset és minden cold masteryre fireball helyett, hiszen akkor már nem fogok szólóban nagyon játszani és akkor legyen max a cold sebzés.
szerk: Bár félek kicsit, hogy cold mastery nélkül hogy fogok boldogulni Hell-en.
Vélemények?

[ Szerkesztve ]

(#8065) Elemental válasza Bennyboy (#8058) üzenetére


Elemental
addikt

Általában norm a1 vége felé már nem kell vele foglalkozni.

(#8066) Jim-X


Jim-X
Topikgazda

Megvalami: Nekem teljesen megerte az osszes centet a jatek! 65-os Oleden jatszani a 20 eve rojtosra jatszott jatekot, felbecsulhetetlen erzes :K :B :))

A játék az nem játék!

(#8067) aradebil2 válasza Joco_77 (#8064) üzenetére


aradebil2
senior tag

1. Cold mastery most már le tudja szedni az immunt, mondjuk annyira nem tesztelgettem még, hogy mekkora resistjük van a monstereknek. Oblivion Knight hellen 180% cold res, tehát én azt piercelem már...meg kéne néznem rendesen :D
2. Én frozen orb + fire ballt tolok, de 77-esen még mindig gyenge a fireballom ahhoz (20as fireball, 1 fire masteryn, kb. 15 fireballon), hogy normálisan meg tudjam ölni az immunokat. De még nincsen csicsóm, szóval sztem a2 merccel már könnyebb lenne a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#8068) Joco_77 válasza aradebil2 (#8067) üzenetére


Joco_77
aktív tag

Ezt most hallom először...mármint, hogy a cold mastery le tudja szedni az immunt. Van erről valami link valahol, tudja valaki? Kissé hihetetlennek tűnik.

(#8069) DaveHutt válasza aradebil2 (#8067) üzenetére


DaveHutt
őstag

Cold Mastery soha nem szedi le az immunt.

(#8070) aradebil2 válasza DaveHutt (#8069) üzenetére


aradebil2
senior tag

Akkor próbáld ki. Vagy olvass utána itt, vagy nézd meg itt.
Az már más kérdés, hogy ez egy új bug, vagy a régi fixálása. Szerintem konzisztensebb lett a játék, a sorc meg OP-bb. Ha lesz balance patch majd szépen nerfelni fogják a cold skilleket.

[ Szerkesztve ]

(#8071) ldave


ldave
félisten

Felváltva játszom PC-n és Switchen a játékot, pár órám van csak benne, az egyik karakterem normal act2 (assa) eleje, másik act1 végén (necro) jár. Online karakterek, a cross save dolog tökéletesen működik, mondjuk nem próbáltam egyszerre belépni a két rendszerről, hogy akkor mi lenne.

A kontrolleres irányítás egész jól működik, amíg nem kell az invertory-ban pakolgatni, itt egyértelműen az egér a nyertes. A másik ilyen a szűk pályák, ajtók rész, ahol kontrollerrel néha kicsit fennakadok a tereptárgyakon. Ja, és a potionök övbe pakolására sem találtam gombkombinációt.

A laptopom (GTX 1060) fullHD, közepes-magas (nem ultra) beállítások mellett 45-60 fps között mozog, a nyílt terepeken általában alacsonyabb a képfrissítés. Switchen 30 fps körül megy, ezt érzésre teljesen stabilan tartja, de többjátékos, végtelen effekt mellett még nem próbáltam. Látványban persze szerényebb a Switch változat, a töltési idő viszont meglepően jó, néha még gyorsabb is, mint a laptopom az SSD-vel. Az erősebb konzolokon biztos még ennél is jobb a helyzet, szóval biztos vannak, aki szerint a Diablo 2 csakis PC-n értelmezhető, de nem kell rájuk hallgatni, ha konzolon szeretnéd játszani, úgy is remek játék ez, csak egy picit más.

A Slime draws near! Command?

(#8072) Jim-X válasza aradebil2 (#8067) üzenetére


Jim-X
Topikgazda

Ha ez igy van akkor az osszes hybrid build mehet a kukaba... Egy "normal" sorc gearben siman van -200% a cold masterybol

A játék az nem játék!

(#8073) Lokids válasza Jim-X (#8072) üzenetére


Lokids
addikt

A végén. De amikor hellre érsz még csak 1-2 pont van a masteryn, az közel sem elég hozzá.
Ha jól emlékszem régről az az utolsó előtti amit maxol az ember. Persze most, ha tényleg az immunt leszedi, akkor nagyobb prioritást kap.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#8074) DaveHutt válasza aradebil2 (#8070) üzenetére


DaveHutt
őstag

Hmm, érdekes. Kíváncsi vagyok, meddig marad a játékban így.

(#8075) DaveHutt válasza ldave (#8071) üzenetére


DaveHutt
őstag

Ráhúzod a kurzort az öv első sorára és hosszan nyomod a jobb analóg kart, akkor bepakolna magától a megfelelő potikat. Ha az inventoryban nyomod a jobb analógit, akkor pedig automatikusan összerendezi neked az inventoryt.

(#8076) ldave válasza DaveHutt (#8075) üzenetére


ldave
félisten

Köszi, az öves trükköt nem ismertem, a másikat igen, de az inkább idegesít, mint használ :) Folyton átpakolja a tome-okat és a cube-ot is, azokat pedig megvan hol szeretem.

A Slime draws near! Command?

(#8077) sith7 válasza Joco_77 (#8064) üzenetére


sith7
nagyúr

Én anno úgy építettem fel a sorcit, hogy blizzard, firewall (?), meg valami lighting sebzés, így nem volt gond az immunokkal :N ... az egyik csak sebezte :))

(#8078) sarkadifeca válasza Elemental (#8053) üzenetére


sarkadifeca
tag

Én meg nem mertem a shared-be rakni mert féltem eltűnik onnan.(régi Diabloban nem emlékszem ilyen shared stashre) Akkor lehet oda is rakni. Offline játszom csak.

régi rendszer - 5 piros - 0 fekete ; új rendszer - 44 pozitív - 0 negatív; legújabb - 20 pozitív - 0 negatív

(#8079) sto1911


sto1911
veterán

Summon necronak honnan lesz hullája leverni a bossokat? Mindjárt Duriel lesz az aktuális boss, pillanat alatt szét fog szedni.

(#8080) Laraxior válasza sto1911 (#8079) üzenetére


Laraxior
titán

Az biztos, mert ott mozogni sincsen eleg hely. :W

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled with Philips hue

(#8081) Joco_77 válasza sto1911 (#8079) üzenetére


Joco_77
aktív tag

Az tuti, hogy Durielt aki kitalálta a hellyel együtt ahol van, nagy troll lehetett :D

(#8082) ldave válasza sto1911 (#8079) üzenetére


ldave
félisten

Visszamész régebbi területre gyűjteni, mást nem nagyon tudsz.

A Slime draws near! Command?

(#8083) mephi666 válasza sto1911 (#8079) üzenetére


mephi666
nagyúr

ha eljutsz a5-ig, akkor ott nikla előtt a wp-t summonerrel tilos felszedni, mert eltűnik anya mellől a portál: pindle előtt van egy halom csonti, ami magát éleszti fel... ezeket te is fel tudod és kész a sereg :) duriel nekem nem volt nekróval kihívás: summont húztam elsősorban, néhány pontot mastery-re és nem darálta le 1 mozdulattal a seregem... ha elfogytak a csontik, akkor meg town portal és mentem valami sivatagi wp-ra, ahol a megmaradt 1-2 csonti, vagy follower elkezdte gyártani a hullákat, teljes sereggel pedig wp-n, majd portalon keresztül vissza... (normalon és nm-en is tán 3 kört kellett így megtennem)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#8084) DaveHutt válasza mephi666 (#8083) üzenetére


DaveHutt
őstag

Már nem tűnik el a vörös portál Act 5-ben, ha megszerzed a következő wp-t, kinyírod Nihlathakot. Javították.

(#8085) Franklin válasza DaveHutt (#8084) üzenetére


Franklin
addikt

Szerencsére ezeket az idegesítő bugokat javították.

Most már meg lehet ölni a cow kinget is.

(#8086) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Van a Palának valami skillje ami területre sebez? Zeal-t használom most meg a might-ot, csak kéne valami skill. Valamint ez a skillezés kicsit fura. Tehát csak a két egérgombbal lehet skill-t használni? Mindig átkapcsolom arra ami kell? :F

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#8087) LZs?! válasza sto1911 (#8079) üzenetére


LZs?!
aktív tag

Act 1 / WP 1

Leversz, illetve leveretsz a merc-kel egy kupac 'rakanishu'-t és kész; aztán mehetsz, amerre gondolod. Még Hell-en is max. 5p előjáték.

Nevermind...

(#8088) Gave válasza sto1911 (#8079) üzenetére


Gave
addikt

Normálra: jó pajzs + kard + tele inventory hp poti => 10 perc mortal kombat => loot :).

Affixek:
- Damage/sill cast guard
- Life stolen
- Defense
- Life/Replenish
- Half freezing duration
- Pajzsnál a block chance jól jöhet, bár pont ellentétes a guard működésével :)

A többi nehézségen ez már majdnem biztos, hogy nem működik.

(#8089) tiborv válasza sto1911 (#8079) üzenetére


tiborv
aktív tag

normalon problema ez csak, utana bossokra erdemes decrepfy atkot tolni es majdnem mozdulatlanna valnak (eleg lvl1)
mercre pedig olyan geart nezni kesobb ami ad cb-t (crushing blow) ami szazalek alapon sebez igy a bossok sokkal konnyebb ellenfelek lesznek mint 1-2 auras pakk sima mob

[ Szerkesztve ]

D2r.guide; http://classic.battle.net/diablo2exp/; https://d2.maxroll.gg/

(#8090) tiborv válasza MikeWazowski (#8086) üzenetére


tiborv
aktív tag

skillekre beallitasz gyorsbillentyut pl f1-f2-f3 stb.
teruletre hammert szokas, ha eleg magas szintu vagy hogy jusson conc aurara is par pont akkor act1 den of evil utan atskillezheted.
(palanal altalaban ugy is csak aurat cserelgeted, legfeljebb mozgashoz lehet egy jo charge+vigort beallitani amivel rohadt gyorsan tudsz a-bol b-be eljutni)

D2r.guide; http://classic.battle.net/diablo2exp/; https://d2.maxroll.gg/

(#8091) sto1911


sto1911
veterán

Köszönöm mindenkinek, elsőre meglett, másodpercek alatt! :Y

Karakter lvl 22, lvl 4 skeleton mastery, lvl 22 raise skeletons + amplify damage ftw.

[ Szerkesztve ]

(#8092) proci985 válasza tiborv (#8090) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

plusz be lehet meg extra gyorsbilleket is allitani. summon nekronak pl eleg sok bill szokott kelleni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#8093) tiborv válasza proci985 (#8092) üzenetére


tiborv
aktív tag

nemtom nekem f1-tol f5-ig eleg volt altalaban :)

D2r.guide; http://classic.battle.net/diablo2exp/; https://d2.maxroll.gg/

(#8094) ProEvoFan válasza Lézerparaszt (#8045) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Szólóban sikerült megoldani a problémát?
Ezek az immunins erre-arra mobok kurva idegesítőek.

(#8095) tiborv válasza Lézerparaszt (#8045) üzenetére


tiborv
aktív tag

leggyorsabb azzal vagy ha segitseget kersz
vagy a mercre bizod magad es megvarod mig leuti oket (macera) vagy lower resist wandot shopolsz ami -3x-et csokkent lvl1-en rajtuk de igy is epphogy 90 korulire viszed le a resistet szoval eret vagsz magadon vele.

D2r.guide; http://classic.battle.net/diablo2exp/; https://d2.maxroll.gg/

(#8096) MikeWazowski válasza tiborv (#8090) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Ezer hála! :R

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#8097) Blizz


Blizz
őstag

Többször belinkelték már, de valaki az összefoglalókommentbe tegye már bele pls:


Guide

Itt mindent megtaláltok az összes használható builddel kapcsolatban.
Leveling, Magic Find, gear, alapgear, endgame gear, minden

Látom, nagyon sokan elakadtok, hellen, de már durielnél is. Maxroll honlapja nagyon hasznos ebből a szempontból. És rengeteg segítséget ad.

Twitchen érdemes nézni:
Sorc MF:
Alkaizer
DB

Classic Barb farming:
Kripp

Rengeteget tudnak a játékról, érdemes néha belenézni, akár YT-n is. Ezek csak egy pár példa, akik hirtelen eszembe jutottak (és én is követek)

[ Szerkesztve ]

No mistakes, just happy little accidents

(#8098) aradebil2 válasza DaveHutt (#8074) üzenetére


aradebil2
senior tag

szerintem nem Arreat Summit (még megy az oldal, hatalmas nosztalgia :D ) ezt írja:
"Cold Mastery will not work against monsters that are Immune to Cold. So even if you have Enemy Resistance -105%, they will still be Cold Immune and you will still be unable to damage them. So what's the point of 100%+ you might ask? Well if they are NOT Cold Immune, it will lower their Cold Resistance down below 0% which essentially means they will take more damage. It's just like when *you* have negative resistances in Nightmare/Hell difficulty."

(#8099) ldave válasza Blizz (#8097) üzenetére


ldave
félisten

Remek gyűjtemény. Kicsit furcsállom, hogy a Phoneix Strike assa nincs is, mint build, az annyira használhatatlan lenne?

A Slime draws near! Command?

(#8100) Blizz válasza ldave (#8099) üzenetére


Blizz
őstag

Igen, eléggé

Trapsin ami az assanal elfogadható, vagy kicksin

No mistakes, just happy little accidents

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.