Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:00:10

LOGOUT.hu

Diablo II Classic és Resurrected Alapok:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7151) gainwardgs válasza reelc (#7147) üzenetére


gainwardgs
addikt

azt hogy mikor nálam még mindig server sincs.......... :(((

(#7152) reelc válasza gainwardgs (#7151) üzenetére


reelc
veterán

Szerintem ellőtték a "Streamer vagyok" skillt. :)

(#7153) savior


savior
őstag

Eu szerveren nagyon bugos volt. Átmentem amerikaira ott meg jó minden.
Random csapattal végig is vittem act 1-et.

[ Szerkesztve ]

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#7154) HellGreg


HellGreg
őstag

Én is váltottam US szerverre, tökéletesen megy.

(#7155) Chalez válasza HellGreg (#7154) üzenetére


Chalez
őstag

Már EU-n is frankó

(#7156) savior


savior
őstag

Mi eddig a véleményetek?

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#7157) HellGreg válasza savior (#7156) üzenetére


HellGreg
őstag

Nekem valahogy nehézkes, körülményesebb felvenni a cuccokat a földről, meg valahogy a mozgás sem olyan dinamikus, mint az eredetiben. Persze lehet, hogy ezek javítva lesznek.
Ami nagyon fáj: reméltem, hogy multiplayerben vége lesz az "aki kapja, marja" történetnek, és mondjuk mindenkinek külön esnek a cuccok. Hát nem. Ez borzasztó szerintem, X év diablo 3 után meg főleg.
De szépnek szép, igaz, FPS-t tekintve rosszabbul fut (GTX 1060) mint a BG3, ami hát... vicc, ha a kettőnek a grafikáját összevetjük. Remélem ez se végleges.

[ Szerkesztve ]

(#7158) la_cc válasza HellGreg (#7157) üzenetére


la_cc
addikt

Mit vártál cimbi? Ez továbbra is egy pimpelt D2... :U Se több, se kevesebb.

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#7159) sto1911 válasza HellGreg (#7157) üzenetére


sto1911
veterán

"Ami nagyon fáj: reméltem, hogy multiplayerben vége lesz az "aki kapja, marja" történetnek, és mondjuk mindenkinek külön esnek a cuccok. Hát nem. Ez borzasztó szerintem, X év diablo 3 után meg főleg." - Kb. az egyetlen ok, amiert csak singleben jatszom ezt.

Aki kontrollerrel jatszik, rajott mar hogy lehet feltolteni a sasht? Jobb sticket nyomva tartva latszolag random rak/nem rak be potionoket :D Addig megertettem, hogy a bal es le iranyokra rakna a health, jobb-le pedig a mana italokat, de akkor se szokott osszejonni neki, amikor tok ures az ov...

Illetve maga a kontrolleres iranyitas nagyon jo, kiveve amikor a GUI-n kell matatni. Nem egeret kellene emulalniuk, hanem megcsinalni olyanra, mint a fomenut.

(#7160) HellGreg válasza la_cc (#7158) üzenetére


HellGreg
őstag

Végigrohantam az első act végén, megöltem andarielt, felvettem a cuccokat, erre beszart a szerver, kiléptem, beléptem, se cucc, se waypoint, se semmi. :W

(#7161) Bennyboy


Bennyboy
őstag

Nálam most megjavult a server.
A bal oldali chatet, h lehet kikapcsolni?
Streamereknél láttam, h ki van íratva bal felül az fps és a ping is.
Ezt sem találtam options-ben.

ELADÓ D3 ROS CE 15k, Táskarugós MATRAC, Epic bringa

(#7162) la_cc válasza HellGreg (#7160) üzenetére


la_cc
addikt

Nekem ma volt hasonló, elég szarok a szerverek egyelőre. :(

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#7163) Pöttön válasza Vistaboy (#7139) üzenetére


Pöttön
őstag

Hát pedig boritékólható hogy net nélkül nem fog menni a játék single ba se.
Lásd SC Remastered, SC 2, Diablo 3...

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#7164) reelc válasza Pöttön (#7163) üzenetére


reelc
veterán

Csak egy kicsit kellett volna visszaolvasnod.

(#7165) Pöttön válasza reelc (#7164) üzenetére


Pöttön
őstag

Olvastam a hsz-m előtt...
Ez kb annyira van alá támasztva mint a 2 héttel ezelötti infó, hogy a pc változatban lesz lan támogatás... (amiről azóta kiderült hogy fake volt)

Én viszont a véleményemet az eddigi blizz játékokból szerzett tapasztalataimra alapoztam. Az pedig az, hogy SC 2 óta nem adott ki olyan játékot a blizz, ami ment volna net nélkül single mod-ban... Miért pont ez lenne a kivétel? :F

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#7166) reelc válasza Pöttön (#7165) üzenetére


reelc
veterán

Azért, mert a fejlesztők nyilatkozták.
Rengeteg infó (nem találgatás) napvilágot látott már.
Meguntam ezzel, és a D IV-gyel kapcsolatban is, hogy linkeljek mindent amit leírok, mert senki sem keresi meg, és amúgy sem hiszik el.
Konzolon nem tudom, hogy lesz, PC-n így lesz.

[ Szerkesztve ]

(#7167) savior


savior
őstag

Nekem elég vegyesek az érzéseim, pedig eléggé felültem a hype vonatra.
Van pár dolog, ami szerintem nagyon nem jó. Ilyen pl a party keresés vagy a minimap. Meg aztán ott vannak a hiányos funkciók, a kaotikus chat. Arról nem is beszélve hogy tegnap este játszani sem lehetett. Fagyások.

[ Szerkesztve ]

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#7168) savior válasza Bennyboy (#7161) üzenetére


savior
őstag

chat ablakba ird be: /fps

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#7169) SQX_Barto


SQX_Barto
addikt

Sziasztok, egy haverom streameli a D2-ot (meg nem artana neki egy kis nepszeruseg is :) )
[link] 2 es fel ora utan lehet kapni nala 24 oras beta kulcsot.

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#7170) la_cc válasza SQX_Barto (#7169) üzenetére


la_cc
addikt

Elég szar reklám. :D

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#7171) warcat válasza la_cc (#7170) üzenetére


warcat
veterán

Ha nem nézed a streamet hanem csak lenémítod, akkor végülis mindegy kinél gyűjtöd be a kulcsot.

EA: It's in the crate!

(#7172) Fitzgerald válasza savior (#7167) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Szokásos Blizzard béta ezek alapján.

(#7173) sto1911 válasza savior (#7167) üzenetére


sto1911
veterán

Béta - ízleld ezt a szót. Ami nem tetszik, jelentsd nekik és talán lesz változás.

(#7174) la_cc


la_cc
addikt

Vajon az bug vagy feature, hogy beesik 200-ról 20-30-re az fps, ha megnyitom az inventory-t? :)) :))

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#7175) sto1911 válasza la_cc (#7174) üzenetére


sto1911
veterán

Nekem látszólag random leesik, pedig a laptopnak bírnia kellene (1660Ti). Biztos bug egyébként, mert van, amikor a táborban is leesik 30 körülre.

(#7176) DaveHutt


DaveHutt
őstag

Xbox Series X-en próbáltam ma délelőtt, 3 órát simán beletoltam egy vékonyka nettel, lag minimális, a teljesítmény szép. Szokatlan volt az elején az irányítás, meg az inventory, de már kezdek ráérezni. Az öv/ptoi menedzselésre még vmit kitalálhatnának, hogy gyorsabban menjen.
Összességében nekem nagyon bejött a game.

(#7177) gainwardgs válasza sto1911 (#7175) üzenetére


gainwardgs
addikt

Kb, gpu usage is eléggé lecsökken :K

(#7178) reelc válasza savior (#7167) üzenetére


reelc
veterán

Igaz most nem bétázok, de abban látom a problémát, hogy alig több, mint 1 hónap múlva ki akarják adni. Nem vagyok biztos benne, hogy elég idő lesz a béta javításai, optimalizálása és az ő végső tesztjük ill. a megjelenés között.
Épp ez nem hiányzik a Blizznek, hogy nagyon félresikerült rajt legyen (megint), amit majd patchelnek. Hibák mindig lehetnek, nem erről van szó, csak kevés lehet az idő. + nyilván az sem egyszerű, hogy ezúttal multiplatform cím lett.
Na majd kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#7179) savior válasza reelc (#7178) üzenetére


savior
őstag

Vajon azokkal a dolgokkal (3 act, 2 kaszt, questek, stb) mi lesz, amit le sem teszteltetnek velunk?
Most ugy elromlott a miniterkepem, hogy a relog se segit. Nem latom a tobbieket a minin.
A chatra meg rendszeresen nem tudunk irni, mert nem jelenik meg.
De amugy mar vagy 10 bugot jelentettem nekik, pedig nem is keresem.

[ Szerkesztve ]

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#7180) savior


savior
őstag

Nem lepodnek meg, ha halasztananak.
Habar olyat is olvastam, hogy mi nem az utolso buildel tesztelunk, hanem valami regivel, de annak meg mi ertelme lenne?

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#7181) ProEvoFan válasza savior (#7180) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Szerver oldali terhelés.
Gondolom.

(#7182) HellGreg


HellGreg
őstag

Duriel dobott 3 szettes cuccot, persze gagyik, de ennyit még soha senki nem dobott egyszerre :D
Kár hogy a 2. act végén vége a játéknak.

(#7183) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Közben sikerült nekem is próbálgatni, és ha leszámítjuk a szerver oldali gondokat (fagyások, kapcsolódási problémák), akkor végül is, eddig nekem meggyőző a béta. A grafikai tuning jót tett neki, és a játékmenetbeli hibák sem a programnak, sokkal inkább a szervernek és a folyamatos online-kapcsolatnak köszönhetők.

Ezt remélhetőleg nem teszik kötelezővé a végleges játékban, mert nagyon hazavágja a játékélményt, ha lefagy valamiért és az összes addigi progress elveszik. Nyilván lesz kötelező autentikáció, ezt megértem és elfogadom, de játék közben ne kelljen már folyamatosan online lenni.

Aki multizik, annak oké, és azt is tudom, hogy a mostani kifejezetten multis béta, viszont nekem az egyetlen gondot idáig ez jelentette. Ha nem fagyott le a játék, vagy nem dobott ki, akkor a küldetéseket gond nélkül fel tudtam venni és le tudtam adni. Jelenleg Dark Wood-ban járok, szóval még nagyon az elején vagyok, de már kezd beszippantani, ami jó jel számomra.

Ami viszont nagyon feltűnő, hogy óriásit nőtt a gépigény. A Diablo III-at gond nélkül játszom 4K felbontáson, csutkára tekert grafikával egy GTX 1080Ti-n, viszont a Diablo II: Resurrected-nél már néha komolyan berángatott 4K-ban, ha mindent maximumra vettem. A VGA kihasználtsága még High beállítás mellett is 100% körül volt, de akkor már nem tapasztaltam lassulást.

Hogy most a 11GB VRAM tehet erről, vagy a GPU nem elég már hozzá, esetleg az online kapcsolat miatt laggol a szerver, ezt nem tudom. Ha ki lehetne próbálni Offline módban, akkor mondanám biztosra. Viszont már High beállítással is szép a játék, szóval részemről így is megfelel játszani.

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#7184) Healbacsi válasza Vistaboy (#7183) üzenetére


Healbacsi
őstag

Azt azert vedd figyelembe, hogy a texturak poligonszama a tobbszorosere nott. A geped folotte van a 1080p ajanlott gepigenyenek, de nem olyan sokkal, szoval jelenleg a beta alatt szerintem normalis, ha 4k-ban akad neha.

(#7185) gainwardgs válasza Vistaboy (#7183) üzenetére


gainwardgs
addikt

Mert bugos az engine
Egy idő után leesik a gpu kihasználtság 65%körülre és máris -50fps.
Csak restart segít :U Afterburner overlay gyönyörűen mutatja ahogy leesik a gpu usage, remélem javítják.

Ami viszont vicc hogy a bug report felület is bugos.....
Kb egy sort enged csak beírni :F

(#7186) ProEvoFan válasza Healbacsi (#7184) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Azért ezt a látványt Vistaboy gépe nem bírná el, az vicc kategória lesz, ha így marad....

(#7187) savior válasza gainwardgs (#7185) üzenetére


savior
őstag

A sor végén nyomj egy entert és úgy kezd el az új sorba írni.
Akinek alacsony grafikán is akad, az vegye lentebb a scale-t. Ez sokat segít, igaz a grafikán ront.
Nekem very high grafikán megvan a 60 fps, csak az antialiast vettem le fxaa-ra.

[ Szerkesztve ]

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#7188) gainwardgs válasza savior (#7187) üzenetére


gainwardgs
addikt

150% scale-el gyönyörűen fut, amíg be nem buggol a gpu kihasználtság :K

(#7189) DeckardCain válasza Vistaboy (#7183) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Sajnos kevés már a 1080 TI 4k-ban jelenleg, nem a 11 GB VRAM a kevés.

Itt egy teszt mondjuk alpha-val. [link]

Reális lehet, mert 1440p-ben a tesztben használt beállításokkal hasonló fps-t kapok.

i7 8700, 32gb ddr4, 6700 XT
95-110 fps és a GPU kihasználtság 97-99% végig.

[ Szerkesztve ]

(#7190) la_cc válasza reelc (#7178) üzenetére


la_cc
addikt

Nekem beigazolódott, amit a béta előtt is gondoltam, hogy sztm pár hetet fog csak ez a game menni "slágerként", elég karcsú már, amit nyújtani tud ez 2021-ben boomer-hype ide vagy oda.

Részemről biztosan kimarad 40 EUR-ért. :)) (+ nem is szívesen adok pénzt már a fasszopó Blizzard-nak).

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#7191) gainwardgs válasza DeckardCain (#7189) üzenetére


gainwardgs
addikt

Neked nem esik be a gpu kihasználtság egy idő után :F

(#7192) Vistaboy válasza DeckardCain (#7189) üzenetére


Vistaboy
veterán

Igen, ezt én is sejtettem, de sajnos jelenleg nem tudok mit csinálni vele, az egyetlen dolog, amit most biztosan nem tudok venni belátható időn belül, az egy jobbfajta VGA. Addig marad a High beállítás, nekem így is megfelel. :)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#7193) savior válasza ProEvoFan (#7181) üzenetére


savior
őstag

Nem a legjobb mód az emberek bizalmának elnyerésére.

[ Szerkesztve ]

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#7194) zsirfecske


zsirfecske
addikt

nekem nagyon bejön a resurrected, egész jól fut, a lag tegnap már vállalható volt, és nagyon nosztalgikus!

amikor az első jó cucc esett, újraéltem a sok értelmetlenül eltöltött órát :))

imádom hogy nem olyan elcseszett, agyonrandomizált a loot rendszer mint a diablo 3-ban, rögtön majdnem perfekt mf-es nagelring, pedig alig játszottam végig act1-et:

(#7195) DeckardCain válasza gainwardgs (#7191) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Az idő nagy részében mivel 75hz-es a monitorom, 75 fps-re volt korlátozva freesync mellett. Ezt tartja folyamatosan.

Korlátozás nélkül nélkül néztem meg 20 percre kb a linkelt teszt oldal miatt. Este megnézzem majd hosszabb időtartam alatt. De eddig nem tapasztaltam problémát.

Ami kimaradt, nálam SSD-ről megy, de gondolom nálad is.

Vistaboy: A jelenlegi VGA helyzet katasztrófa, megértem.

[ Szerkesztve ]

(#7196) pachito válasza la_cc (#7190) üzenetére


pachito
őstag

Szerintem meg a Diablo 3 playerbase fogja megérezni a megjelenést, ez meg elevickél a langyosvízben Dio4-ig.

(#7197) sto1911 válasza sto1911 (#7159) üzenetére


sto1911
veterán

A GUI iranyitas mukodik a negyiranyu iranygombokkal is, nagyjabol ugy, ahogy elvarnam. Sajnos negyzetenkent ugrik, nem annyira intelligens, hogy targyak kozott tegye.

@#7194zsirfecske: "imádom hogy nem olyan elcseszett, agyonrandomizált a loot rendszer mint a diablo 3-ban" - ezt fejtsd ki pls., mivel nekem a droprendszer sokkal jobban bejon a 3-ban. Barhonnan eshet barmi, nem kell 10.000x lenyomni Baalt egy gyuruhoz, es leginkabb a kasztodnak megfelelo targyak esnek, illetve instance-olt a loot is.

[ Szerkesztve ]

(#7198) reelc válasza pachito (#7196) üzenetére


reelc
veterán

Az olyanoknak igen, akiknek csak kb. ez a játékszéria létezik.
Majd a Diablo Immortal meg a D2-től fogja elvinni az emberek egy részét, ha kijön.

[ Szerkesztve ]

(#7199) sto1911 válasza reelc (#7198) üzenetére


sto1911
veterán

Ha jol tudom, te nagy Grim Dawn rajongo vagy, tobbek kozt a te leirasaid alapjan szereztem be a GD alapot valamikor, de nagyon hamar eluntam. A D2-t miert nem unom meg? :D Pedig full casualban nyomom.

(#7200) zsirfecske válasza la_cc (#7190) üzenetére


zsirfecske
addikt

nem is szívesen adok pénzt már a fasszopó Blizzard-nak

mondjuk ezt meg tudom érteni, végigélve a d3 hanyatlását és tényleg nem várva a d4 megjelenését. ma már nem tud senki jó játékot készíteni (tisztelet a kivételnek, bg3, witcher3), igazán különlegest pedig mint a d2, már régen se tudtak sűrűn.

most hogy újra játszom vele kicsit, most értékelem igazán az egész egyszerűségét éa nagyszerűségét, remélem nem csak a nosztalgia miatt van, és más is érzi ezt benne. elmagyarázni nehéz lenne, de minden részletéből az jön le hogy ezt még a játék és a játékosok élményéért készítették, nem a részvényesekért.

összefoglalva: szerintem inkább ezért adjunk ki pénzt mint bármi újért tőlük.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.