Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:00:10

LOGOUT.hu

Diablo II Classic és Resurrected Alapok:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8301) r6man123


r6man123
senior tag

38-as summoner Nekro vagyok, Nightmare act 2 most startolt. A rúnákkal nem vagyok képben.
Mikor érdemes felhasználni őket? Tartogassan, hogy magasabb szintű legyek?

(#8302) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Itt nincs senki rajtam kívül akinél random kilép a játék az asztalra? Full random crashel... Van hogy 5 percenként kidob és vannak hogy 1 óra után sem... Kb nem lehet így játszani...

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#8303) Bennyboy


Bennyboy
őstag

Mennyire ritka a socketes cristal sword dropp? Már kb 5. bocirunomat tolom de még csak 1db esett ki az sem socketes.

ELADÓ D3 ROS CE 15k, Táskarugós MATRAC, Epic bringa

(#8304) ldave válasza Bennyboy (#8303) üzenetére


ldave
félisten

Ezért van a Larzuk socket küldetés, hogy a boci pályán esett fehér kardba négy socketet tegyen, ha Spirit kardot szeretnél.

A Slime draws near! Command?

(#8305) Blizz válasza Bennyboy (#8303) üzenetére


Blizz
őstag

Elég ritka, grindolni kell vagy Larzuk, mint említették :)
De csak A5 bizonyos részein esik olyan crystal sword ami 4 socketet ad vagy cow-tol felfele

#8301
Dol+Io ;) és meg is van a legjobb fegyvered cask kell hozzá egy brutál white 2 socket wand

No mistakes, just happy little accidents

(#8306) Bennyboy válasza ldave (#8304) üzenetére


Bennyboy
őstag

Oh, azt hittem az csak 1 socketet tesz bele. Akkor jó a sima lyuktalan cristal sworld is?

ELADÓ D3 ROS CE 15k, Táskarugós MATRAC, Epic bringa

(#8307) ldave válasza Bennyboy (#8306) üzenetére


ldave
félisten

Ez a socket téma elég bonyolult tud lenni. A Crystal Sword-ban lehet 1-6 socket, de ezt a tárgy szintje határozza meg. A boci pályán eső kard olyan szintű, hogy abba legfeljebb 4 socket lehet és Larzuk mindig a maximális számú lyukat teszi a fehér tárgyakba. Ha mondjuk Hell nehézségről viszel neki egy ugyanolyan kardot, akkor abba már 6 lyukat tenne, így nem lenne jó a Spirit-hez.

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#8308) Bennyboy válasza ldave (#8307) üzenetére


Bennyboy
őstag

köszi :)

ELADÓ D3 ROS CE 15k, Táskarugós MATRAC, Epic bringa

(#8309) Win-T


Win-T
senior tag

Gyűrűket elég mostohán osztja a játék. Lvl40-es vagyok nigtmare-en, de még sárga vagy színesebb ring nem pottyant. Normál A1 kékekkel bohóckodom még mindig. :D

(#8310) Franklin válasza MikeWazowski (#8302) üzenetére


Franklin
addikt

Engem is kidobál néha, de szerencsére nem olyan gyakori n zavaró legyen. Kb. napi 1x dob ki, pedig elég sokat tolom.

(#8311) ldave válasza Bennyboy (#8308) üzenetére


ldave
félisten

Az még lemaradt, hogy a tárgy szintjét az határozza meg, hogy melyik területen, melyik szörny dobta, ez a lista itt látható: [link] Ez azért fontos, mert ez határozza meg, hogy hol mi eshet. A listán látható, hogy ez eléggé változó érték, Hellen pl. az Act1-es Mausoleum (Blood Raven pályáján az egyik lejárat) már a maximális 85-ös szintű, tehát elméletben ott minden tárgy eshet, miközben a kint lévő Stony Field csak 68-as, így van jópár tárgy, ami ott nem is tud esni, mert alacsonyabb a pálya szintje.

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#8312) tibee77


tibee77
őstag

Szevasztok. Mivel sosem toltam diablo2-t (pedig en se vagyok mai gyerek) igy gondoltam elkezdem, most hogy 10k ora poe utan kicsit besokalltam. Nagyon akartam egy necro summonert csinalni, neztem is egy guideot, ott viszont az irtak, hogy a kari akkor lesz igazan jo amig be nem szerzek egy par faszabb cuccot. Ajanlottak meg ugyanazon az oldalon egy leveling buildet necrora de bazz ez is sz@r vagy csak nekem nem fekszik, nemtom... Teeth-szel kene levelingelni ugy 18-24es szintig aztan atallni bonespear+corpse explosion kombora. Haaat en nemtom mit csinalok rosszul, nem vagyok egy rpg newbie de konkretan act3ig vert hugyoztam mig atjutottam. XD actozas közben folyamat manaproblemaim vannak, teleportalok vissza mint allat a varosba hogy vegyek potikat, baromi idegesitö. Bossokat meg hagyjuk. Durielt mire lenyomtam, mar vagy 10 öszhajszalam kinött. Odamentem arena ele, portalt leraktam, hogy majd onnan kezdhessek ha meghalok, bementem es löttem kb. harmat bele a bonespearrel mire elpatkoltam.golememröl nem is beszelve, az kb. egy hit volt minden alkalommal. :DDD igy röpke 10 perc alatt, elment kb. 20 portal scroll vagy hogy is hivjak (poeban scroll) meg az összes eletkedvem is igy most inkabb kicsit pihenentetem a dolgot. Ja a masik kedvencem, hogy ez a respec dolog jo hogy letezik mert mar varialtam azzal is, csak most mikor mar az összes hajam kihullott, gondoltam atallok valami csontikkal rohangalo playstyle-ra, hatha azzal jobban megy de bazz, fajdalmas volt rajönni hogy kövi nehezsegi szintig ez nem fog menni... :( szoval kkor innen, hogyan tovabb? Marhara nem akarok uj karit kezdeni.

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#8313) savior válasza tibee77 (#8312) üzenetére


savior
őstag

Szinteződni a csapatban való játék a legjobb.
Én elejétől kezdve summonokra építettem, de úgy se volt könnyű.
Pár játékos meg úgy halad előre mint kés a vajban. Még 8as csapatban is. Ki érti ezt...

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#8314) ldave válasza tibee77 (#8312) üzenetére


ldave
félisten

Ezért nem kell leírást követni betűről, betűre... Simán csontikat idézve (Raise Skeleton + Skeleton Mastery), Amplify Damage átokkal és Corpse Explosionnel (ezekre elég 1-1 pont) kis túlzással Nigthmare nehézség végéig kényelmesen el lehet jutni.

A Slime draws near! Command?

(#8315) tibee77 válasza ldave (#8314) üzenetére


tibee77
őstag

Bar ugy tettem volna ahogy irod csak az a baj hogy poebol jöttem, ott meg ha az ember ujonckent nem követ guideot akkor barmit csinalhat, sose jut elöre.itt a forumon mintha lattam volna ezt az oldalt amiröl neztem a guideot [link] ezert gondoltam ez amolyan "szentiras" lehet. Basszus akkor kezdhetem elöröl. :(

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#8316) pachito válasza Bennyboy (#8303) üzenetére


pachito
őstag

Nekem van felesleges 4 socketes dimensional blade, ha érdekel a tied.

(#8317) MutantZombie válasza tibee77 (#8312) üzenetére


MutantZombie
tag

Nem tudom mások, hogy játsszák a summon necrot, de én a csóró alapúnál alapvetően:
20 pont a skeleton mastery + raise skeleton, 1-1 pont a revive előzményekre, 1 summon resist és előzményeire.
1 pont a decripify és előzményeire, 20 pont a corpse explosion.

Amíg a sk mastery és a r. sk. nincs maxon, addig a többit 1 ponton használom, esetleg ce-t növelgetem közben.

Így az act 2-s maggot lair-t és az arcane sanctuary-t leszámítva /player 1-n gond nélkül, akkor is ha 1 szál... amivel kezdesz, de nyílt terepen a /player 4 sem szokott gondot okozni.

Ha válaszolsz a kérdésemre vagy segítesz bármiben, akkor köszönöm!

(#8318) MutantZombie válasza pachito (#8316) üzenetére


MutantZombie
tag

Hacsak nem harcos használja, sztm a d blade nem jó, mert túl sok a dex követelménye.

Ha válaszolsz a kérdésemre vagy segítesz bármiben, akkor köszönöm!

(#8319) ldave válasza tibee77 (#8315) üzenetére


ldave
félisten

A leírás mindenképp hasznos dolog, de én nem szeretem, amikor szintről szintre megmondja, hogy mit és mikor használjak. Érdemes megnézni az adott build végállapotát skillek terén és a legtöbb esetben lehet is menni egyből abba az irányba. Persze, vannak kivételek, de elsőnek amúgy sem olyan karaktert indít a legtöbb játékos, mint pl a Dream pala vagy Rift assa.
Necro esetében a bone változat zabálja a manát, csontikkal meg szinte mana potit sem kell vinned magaddal. Mindkettővel lehet haladni, de első karakternek az utóbbi jóval egyszerűbb. Nem kell újrakezdenek, bone spearrel simán végigjutsz a játékon, csak sok-sok mana potit kell venned, másra nem is marad goldod.

A Slime draws near! Command?

(#8320) saelin válasza ldave (#8314) üzenetére


saelin
veterán

Hasonló élmény fogadja az Enchantress-t kezdőket is. Crushing blow és más runeword kombók kötelezőek hogy ha már az elejétől azzal akar menni az ember, de még jobb ha van player akivel lehet party-ban verni a dögöket. Személy szerint rendes sorceress builddel szeretek felmenni kb lvl 60-ig és ott resetelni enchantress-re. Szerintem (de guide-ok szerint is) nagyon gyenge early game-ben egy Melee sorceress ezért első karinak nagyon nem ajánlott. Sokan meglepődnek azon is, hogy a játék első felében a barbár mennyire gyenge melee kari pl egy assassin-hoz képest. Ez ilyen, de érthető hogy aki először kezdi el a játékot és anno nem tapasztalta ki az összes karit belefut egy ilyenbe. A következő pofon majd a nightmare nehézsége lesz, aztán pedig a hell-é. :DDD

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#8321) proci985 válasza MutantZombie (#8317) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

20 skelton mage is letezik, ugy 1 pontos lower resisttel gyakorlatilag nincs immun. revive szinten jo, de annak az elonye mar csak enigmaval jon ki.

a2 maggot lair es arcane sanctuary az a hely, amin egyszer kell vele atvergodni.

tibee77: az a guide ugy hulyeseg ahogy van, summon nekronal a csontvazak a legerosebbek.

a teethes bohockodas a bone nekronak kell, azzal pedig az eleje tenyleg idegorlo. nem tudom honnan jon a guide, de egesz biztosan nem hozzaertotol. teethnek megvan az a baja, hogy egy ellenfelet egyszer sebez meg, barmennyi teethet is kuld ki. szoval mig pl a charged bolt sorc vagy az lgt javama skalazodik pl8ig, addig a teethet egyedul szinergia miatt szoktak huzni.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#8322) pruzsi


pruzsi
őstag

Halihó az alábbi questekben kérnék segítséget hátha lenne valaki akivel végig tudunk szaladni

Nightmare
A4 Q1 Fallen Angel
A5 Q3 Prison of Ice
Hell
A1 Q1 Den of Evil
A2 Q1 Radament's Lair
A3 Q4 Lam Esen's Tome
A4 Q1 Fallen Angel
A5 Q3 Prison of Ice

(#8323) Bennyboy válasza ldave (#8311) üzenetére


Bennyboy
őstag

Köszi szépen, el is mentettem a d2-es mappámba :D

ELADÓ D3 ROS CE 15k, Táskarugós MATRAC, Epic bringa

(#8324) Joco_77


Joco_77
aktív tag

Eddig beválni látszik az Act2 tunnels farm (fél órányi játék után):


Csúnyán beránt ez a játék, nagy kockulás lesz itt hétvégén már látom :)

(#8325) tiborv válasza MutantZombie (#8317) üzenetére


tiborv
aktív tag

Teljesen csinalod, lvl60on már pitet lehet vele futni, nem is mentem tovább mert minek.

D2r.guide; http://classic.battle.net/diablo2exp/; https://d2.maxroll.gg/

(#8326) MutantZombie válasza proci985 (#8321) üzenetére


MutantZombie
tag

Tudom, hogy van skeleton mage, használom is valamennyire, de lower res-re nem teszek, hacsak nincs cuccból. Értem én, hogy nincs immun, de a csontvázaktól származó alap fizikai sebzésnek a physical immun lenne az egyetlen ellenfele, de azt meg a lvl 1-s Amplify Damage is semlegesíti. Mindegy, hogy cold/fire/lightning immun, 9 skeleton warrior rendezi.

A2 maggot & arcane. Persze tudom, hogy alapból nem necronak való, de ha valaki egyedül viszi, akkor azon hellen (enigma nélkül vagy újratölthető teleporttal felszerelt tárggyal), nem olyan dinamikus az áthaladás.

Ha válaszolsz a kérdésemre vagy segítesz bármiben, akkor köszönöm!

(#8327) shotika válasza MutantZombie (#8326) üzenetére


shotika
őstag

Emlekeim szerint sem nagyon volt olyan, amit ne tudtak volna leverni a csontvazak. Ampifly minden ellen jo, neha egy kis corpse explo, bossok ellen meg mehet a decripfy - arra meg elég egy pont is. Én még csontfalat se csinaltam, mert minek.

[ Szerkesztve ]

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#8328) vaakuum


vaakuum
addikt

melee kísérőt honnan lehet szerezni?

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#8329) Bennyboy válasza vaakuum (#8328) üzenetére


Bennyboy
őstag

Act 2ben

ELADÓ D3 ROS CE 15k, Táskarugós MATRAC, Epic bringa

(#8330) vaakuum válasza Bennyboy (#8329) üzenetére


vaakuum
addikt

tudom, hogy béna vagyok, de nem találom...
megvan, az oszlop mögött állt ...

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#8331) vaakuum válasza aradebil2 (#8222) üzenetére


vaakuum
addikt

kb. három órája vagyok benn rajta egyedül, nem tűnik túl forgalmasnak :B

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#8332) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Hát nem tudom, nekem is baromi bonyolulnak tűnik a játék. Palaval act3ig jutottam de ott elég volt mert nehezen haladtam és meguntam. Kezdtem egy sorcit azzal meg állandóan halok mert nincs mannam, és a varazslas meg egy enemyt sebez csak. És abból van 100 act1 elején.... Szóval nem tudom hogy miért nem megy a játék. D3 ba minden kasztom volt, maxos kb. Main kari meg para 500volt.
Ja és hiába nézem a buildeket, videókat mindenkinek csak az endgame-ről beszélt csak....

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#8333) Melorin válasza MikeWazowski (#8332) üzenetére


Melorin
addikt

Mert a D3 koncepciója kb. annyi, hogy repkednek a csillió damage értékek, és elhiteti a játékossal, hogy jól tud játszani. A D2 még nem ilyen volt, szerencsére.
Olyan mintha az NFS-t hasonlítanánk össze egy Assetto Corsa-val.

[ Szerkesztve ]

(#8334) savior válasza MikeWazowski (#8332) üzenetére


savior
őstag

Ne aggodj, nem benned van a hiba.
Ugy van balancolva hogy sehogy. Vagy a legjobban epited fel a karaktered, vagy semmit nem fogsz tudni csinalni.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#8335) warcat válasza MikeWazowski (#8332) üzenetére


warcat
veterán

Mert ez még nem az levizezett tömegeknek szánt játék ami mostanában megy.
Egyébként meg igen, kis szinten telepakolod magad manapotival, ölsz amíg tart aztán fordulsz a városba egyet bevásárolni. Mindezt fedezik a kis gyakorlattal felismerhető értékes tárgyak vagy egy nagyobb karakter.

Ez meg csak simán működik.
Sorceress Leveling Guide

12-es szinttől használt fireball már aoe hatással bír, addig meg charged bolt spam.

EA: It's in the crate!

(#8336) proci985 válasza MutantZombie (#8326) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

de azt meg a lvl 1-s Amplify Damage is semlegesíti.
van ellenfel, amirol nem szedi le az AD a phys immunt

maggot szinte minden builddel szivas. azt hiszem maggot2 lvl85, de nem veletlenul nem runolja senki.

Melorin: diablo3 megjelenes napjan pontosan azt a szemleletet vitte tovabb, amit a diablo2 vitt. megoldottak, hogy ne kelljen d2jsp, de egyebkent a drop ugyanolyan szornyu volt, a progression meg hasonloan lassu.

LoD utan mar lehet menni magatalalosan. perfect gear hasonloan nehez, mint diablo2ben (es a ladder teteje emiatt ugyanugy botozik es maphackel), csak ott mondjuk 100 ora alatt ossze lehet rakni egy fullos karit. D2ben meg online a d2jsp, a botok, a dupe, offline meg a karakter editor.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#8337) shotika válasza savior (#8334) üzenetére


shotika
őstag

Ne viccelj, kölyökként úgy vittem el barbárral Act4 Diabloig, hogy nem is tudtam, hogy van több fülnyi skill :D

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#8338) savior válasza shotika (#8337) üzenetére


savior
őstag

Akkor meg nem ez a verzioju volt.
20 eve en is vegigvittem mindennel is.
Most meg egy kaszt sincs amivel normalisan tudnek jatszani, mert feszt csak halok meg alig sebzek.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#8339) Bennyboy


Bennyboy
őstag

Zsoldosnak hol érdemes Polearm-ot keressek insight-ra?
Van egy ilyenem de nem akarom elpazarolni a runákat ezért inkább kérdezek:

Rémálom act1-ben vagyok :DDD

[ Szerkesztve ]

ELADÓ D3 ROS CE 15k, Táskarugós MATRAC, Epic bringa

(#8340) warcat válasza shotika (#8337) üzenetére


warcat
veterán

Azért normal és barbár más tészta, felférnek rá a legjobb páncélok a str pakolása miatt, kb akkor kerülsz először bajba amikor már res is kell vagy megfagyasztanak.

Sorcinál kifogy a mana és/vagy manaburn, odaér hozzád bármi melee mob felszeletel.
Blood lordok worldstone keepben továbbra is szuper élmény ennyi év után is :))

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#8341) proci985 válasza warcat (#8340) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

btw sanctuaryban mar ugye nem castolnak iron maident az ellenfelek? az volt meg nagyon csunya 1.10 alatt.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#8342) tiborv válasza savior (#8338) üzenetére


tiborv
aktív tag

azert ebben user error is lehet.
d2 pont hogy nem nehezedett a patchek utan

D2r.guide; http://classic.battle.net/diablo2exp/; https://d2.maxroll.gg/

(#8343) tiborv válasza proci985 (#8341) üzenetére


tiborv
aktív tag

mar nem castolnak

D2r.guide; http://classic.battle.net/diablo2exp/; https://d2.maxroll.gg/

(#8344) savior válasza tiborv (#8342) üzenetére


savior
őstag

Az lehet hogy mar kioregedtem, de tobbektol is hallom, hogy nehezen boldogulnak. Es nem hellen tartanak.
Fiatal koromban meg emlekszem hogy players 8al jatszottam, most meg alapon se megy.

[ Szerkesztve ]

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#8345) Bennyboy válasza Bennyboy (#8339) üzenetére


Bennyboy
őstag

Közben rájöttem, h ez csak 3 socketes és találtam 4eset. Most sol runát farmolok.

ELADÓ D3 ROS CE 15k, Táskarugós MATRAC, Epic bringa

(#8346) ProEvoFan válasza savior (#8344) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Remélem redditen és hivatalos fórumon megy a sírás, azt behozzák a Diablo 3 fasza loot záporát. :) Tudom, itt ezzel a hozzáállással nem leszek túl népszerű. :D
Még ennyit nem gondolkodtam játékvásárláson, mint a Diablo 2 Resurrected esetében....már volt hogy betettem a kosárba, majd kivettem onnan...lol Full gáz vagyok....

[ Szerkesztve ]

(#8347) pruzsi válasza ProEvoFan (#8346) üzenetére


pruzsi
őstag

Próbáld ki path of exilet ,ez annál kicsit nehezebb :D

(#8348) DaveHutt válasza MikeWazowski (#8302) üzenetére


DaveHutt
őstag

Xboxon is csinál ilyet. Tipikusan act vàltáskor, illetve játékból kilépéskor.

(#8349) Win-T válasza ProEvoFan (#8346) üzenetére


Win-T
senior tag

Volt ilyenről bármikor, bárhol szó, hogy megjelenés után akarnak rajta továbbfejleszteni bármit is? Én erre nem nagyon várnék. :)

(#8350) DaveHutt válasza tibee77 (#8312) üzenetére


DaveHutt
őstag

nem tudom honnan szedted azt a buildet, de egy kalap fos. Huzd fel maxra a Raise Skeletont, a Skeleton Masteryt, 1 pont Amplify dmg azonnal, majd max Corpse Explosion. Ennyi a build, mellé mehet Revive, vmilyen golem, Bone Wall/Prison vagy ami tetszik (néhány Curse nem rossz 1 pontos skillnek: Decripify, Attract stb.).

annyi lesz a dolgod hogy game elején szerzel hullákat (merc öli, majd Act5ben lesz egy bizonyos piros portál ahol mindig lesznek), onnatól hajrá.

Guide.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.