Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:00:10

LOGOUT.hu

Diablo II Classic és Resurrected Alapok:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8751) maajsz


maajsz
senior tag

#8749MöBalázs Insight rw A2 merc kezébe (RalTirTalSol)

[ Szerkesztve ]

(#8752) pachito válasza maajsz (#8751) üzenetére


pachito
őstag

A gold/magic find részét megkapom az ilyen cuccoknak ha mercre kerül?

(#8753) maajsz válasza pachito (#8752) üzenetére


maajsz
senior tag

Ha a mercen van plusz az hozzáadódik de csak akkor ha övé a final blow.

(#8754) Balion válasza maajsz (#8751) üzenetére


Balion
senior tag

Köszönöm, vannak is ilyen rúnáim. :R
Mondjuk polém nincs. Ha jól látom a colossus voulge lesz tutira 4 socketes, viszont ahhoz sok str kell. Milyenbe ajánlod rakni?

[ Szerkesztve ]

(#8755) pachito válasza maajsz (#8753) üzenetére


pachito
őstag

Köszi. És ez fordítva is igaz? Ha nálam a magic find de övé a final blow akkor nem kapok? Annyi ilyen apróság van ami számomra nem tiszta pedig nagyon nem mindegy :DD

(#8756) AtHoS válasza pachito (#8755) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nem kellene értetlenkedni. Csicsón lévő plusz mf akkor kerül a karakteren lévőhöz hozzáadásra, ha a csicsóé az utolsó ütés. Nem is értem hogyan kombináltad, hogy a rajtad lévő mf nem számít, ha csicsó öli le a mobot :F

read-only mode on the forum

(#8757) proci985 válasza forras2 (#8750) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hammerdin

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#8758) Peace válasza forras2 (#8750) üzenetére


Peace
nagyúr

Nekem 20-as a sacrifice, 1-es a Zeal és 20-as Fanatism+Holy Shield van tervben. MAjd meglátjuk meddig lesz életképes a karakter. :DDD

(#8759) pachito válasza AtHoS (#8756) üzenetére


pachito
őstag

A benned levő feszültséget nyugodtan vezesd le valami szakkörrel de ha szépen megkérhetlek ne rajtam..egy ártatlan kérdés volt de nyilván ha te nem vagy biztos valamiben akkor a körülötted levők is elküldenek azzal hogy mit értetlenkedsz..
Ezek (számomra) nem egyértelmű dolgok, sajnálom hogy fel mertelek tartani egy nem is hozzád intézett kérdéssel. :R

(#8760) Win-T


Win-T
senior tag

Kis érdekesség: paladinnal mikor kontrollerrel tolom bármelyik aurát is aktiváljam az mindig aktív hiszen a többi skillnek ott vannak dedikáltan a skillbaron a hotkeyek. Ezzel szemben ha billentyűzet+egér kombóval játszom akkor ugye valamelyik skill slotban ott kell lenni az aurának ha élvezni akarom a hatását, így marad egy slot az aktív skillnek. Azért előbbi megoldás mérföldekkel kényelmesebb.
Megoldhatnák később, hogy egerészőknek is legyen full skillbar, ha már a rendszerbe elvileg be van építve. Nem hiszem, hogy nagy programozási truváj lenne.

(#8761) AtHoS válasza pachito (#8759) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ennyit kellett volna értelmezned, de ...
"Ha a mercen van plusz az hozzáadódik de csak akkor ha övé a final blow." [link]

Nem tartottál föl, csak meglepődtem hogy mekkora hülyeségen is görcsöl valaki, mikor érthetően le lett írva a matek hozzá :DDD

Amúgy meg a mercen lévő mf-el nem igazán leszel több, mert minél többet ölsz, annál több cucc esik -> nagyobb az esély a jobb loot-ra. Ha merce fogsz várakozni, hogy Ő öljön, akkor sokkal lassabb lesz az ölés, kevesebb loot.....

read-only mode on the forum

(#8762) pachito válasza AtHoS (#8761) üzenetére


pachito
őstag

Oké scusi, benéztem :R Legközelebb kicsit tapintatosabban közöld, ha hülye vagyok. :DDD

(#8763) Balion válasza AtHoS (#8756) üzenetére


Balion
senior tag

Nyugodtan lehet értetlenkedni. Addig, amíg az ember meg nem érti. Onnantól kezdve a gáz :D

[ Szerkesztve ]

(#8764) Vismajor01 válasza proci985 (#8746) üzenetére


Vismajor01
addikt

Normalon hammerig holy fire-al haladni nagoyn kényelmes, még nmen is egy ideig, onnan meg hammer

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#8765) tPedro_ válasza Vismajor01 (#8764) üzenetére


tPedro_
őstag

szerk: nem válasznak szántam

Más is belefutott már abba a bugba, hogy mikor csapattal megyek baal runra, beugrok a portálba a végén és hirtelen egyedül vagyok?

Olyan is volt, hogy 8-ból ketten maradtunk, de most legutóbb teljesen egyedül.

[ Szerkesztve ]

(#8766) ldave válasza tPedro_ (#8765) üzenetére


ldave
félisten

Mármint magára a Baal killre? Sokan nem maradnak már arra, hanem az utolsó wave halálával kilépnek.

A Slime draws near! Command?

(#8767) pachito válasza tPedro_ (#8765) üzenetére


pachito
őstag

Velem az történt hogy portálba be és crashelt a játék. Ez egyszer fordult elő a tegnapi ~40 runból. Gondolom ez lehetett az ok

szerk.: vagy amit dave mond. :R

[ Szerkesztve ]

(#8768) tPedro_ válasza ldave (#8766) üzenetére


tPedro_
őstag

Az lehet. És nekik miért nem érdekes a Ball kill? Csak az xp kell a wave-ekből?

(#8769) Lokids válasza ldave (#8766) üzenetére


Lokids
addikt

Ezt régen is csinálták. Soha nem értettem. Baal akkoriban pár sec volt csak. ~

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#8770) Balion válasza tPedro_ (#8768) üzenetére


Balion
senior tag

Igen, jó xp. Senki nem akar kimaradni a következő runból, azért is lépnek ki olyan hamar :D
Az ilye nrunok számozottak, onnan tudod, hogy baal nem valószínű, hogy meg lesz ölve.

(#8771) vvega30 válasza forras2 (#8750) üzenetére


vvega30
senior tag

Az egy leveling build. Mondjuk én még csak nm közepén járok vele, de ott még életképes. Később viszont biztosan kevés lesz, főleg mivel már most találkozni fire immunokkal.

NEE NED ZB 6TNN DEIBEDH SIEFI EBEEE SSIEI ESEE SEEE !!

(#8772) Melorin válasza tPedro_ (#8768) üzenetére


Melorin
addikt

Emlékszem, régen azért léptek ki sokan Baal kill előtt, mert nem szerették volna, hogy a játék az adott nehézségi fokon befejezett legyen. Már nem emlékszem milyen hátrány származott belőle. Talán ez is olyan dolog mint anno a Cow King leölése.

(#8773) tPedro_


tPedro_
őstag

Értem, kösz ia válaszokat.

És ott mit rontok el (másodszorra futok bele), hogy visszamegyek a hullámhoz, felveszem, erre mikor megnézem a karaktert, a kard és a pajzs fel van cserélve és egy full gagyi pajzs van a karakteremen.

Legutóbb a másik pajzs is bent volt a II-es slotban, most viszont úgy tűnik, hogy elveszett...

(#8774) tibcsi0407 válasza Melorin (#8772) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A quest drop miatt sem ölik le sokan. Jó, ha van egy karid, amivel csak a quest drop miatt kreálsz game-et.

https://utdetailing.hu/

(#8775) ldave válasza Melorin (#8772) üzenetére


ldave
félisten

Mert a régi battle.neten nem tudtál szűrni másik nehézségre. Ha meghalt neked Baal Nightmare-en, akkor már csak a Hell játékokat listázta.

A Slime draws near! Command?

(#8776) Amartus


Amartus
senior tag

Hammerdinhez elég lenne egy négylyukú fogpiszkáló is, mert nem azzal öl, nem? Csak azért mondom, mert mindegy, hogy milyen szintű a fegyver, csak legalább négy lyuk legyen a rúnaszónak benne. Most Act5 normálon az a 100-as mf tőr van a kezében, kb. 12-es sebzéssel, mellette a hammer kb. 200, vagy több is talán.

Istenem, tele van csillagokkal...

(#8777) tPedro_ válasza tPedro_ (#8773) üzenetére


tPedro_
őstag

Illetve most visszaszaladtam és még mindig ott van a huillám a földön, nem tudok rákattintani.

(#8778) Blizz válasza Amartus (#8776) üzenetére


Blizz
őstag

Azért nem mindegy, cask kardba lehet tenni a spiritet..

Legcélszerűbb a legkisebb req-s fegyóba tenni, azaz crystal sword

Ugyanúgy működik mint bármelyik más játékban caster castol, melee pedig üt. Casternél a magic (vagy tökmindegy milyen sebzést ad) dps számt, meleenél pedig a raw+ az affixek ami neki kell
De a játék egyből visszaigazol, mert ha megütöd semmi dpst nem tolsz, de ha hammerrel mész akkor megölöd :)

ennyi

[ Szerkesztve ]

No mistakes, just happy little accidents

(#8779) maajsz válasza Balion (#8754) üzenetére


maajsz
senior tag

Az insi nem egy drága rw, amit éppen lelsz hozzá és persze a feltételeknek megfelel (4 soxos polearm). Nyilván eth lenne a legjobb, mivel az is enged a req-ből meg ad a damra is, de azt nem nem feltétlen találsz egyből. Ha már 81 vagy legjobb lenne valami helles alap, nyilván a CV kézenfekvő, mert max 4 sockot ad viszont igen, ott a masszív str req.
Nekem a kedvenc sorrend GiantTresh-Tresh-CA-CV-GP. A GT meg a sima Tresh gyorsabb, pl egy Forti/Andy combo mellé jobban kiadja a DPS-t, míg ha egy Treachery-vel nyomod akkor a lassabb CA/CV jobbat üt az alap +45% IAS miatt. Persze ha valamelyikből találsz eth-et, netalán még ED-eset is, akkor nyilván jobb lesz mint egy másik non eth kategória társa. Ez egyébként fennáll az infi esetében is, ha kinövöd az insightot.

(#8780) Balion válasza maajsz (#8779) üzenetére


Balion
senior tag

Köszi a választ. Esett is egy fehér cv, dehát azt nem bírja el a merc, úgyhogy keresek tovább.

(#8781) tPedro_ válasza tPedro_ (#8777) üzenetére


tPedro_
őstag

Megoldódott. A hiányolt pajzs a hullában volt. Azt mondjuk nem tudom, hogy miért nem vette fel, mikor minden mást felvett.

(#8782) MutantZombie válasza Lokids (#8769) üzenetére


MutantZombie
tag

Azért is lehet, hogy kilépnek, mert egyrészt megy a következőre, de más oka is lehet.
Ha 0% az mf rajtad, akkor is nagyobb eséllyel dob set/unique/rare eszközt, ha először ölöd.
Ezt régen is sokan egyénileg csinálták.

Ha válaszolsz a kérdésemre vagy segítesz bármiben, akkor köszönöm!

(#8783) Amartus válasza Blizz (#8778) üzenetére


Amartus
senior tag

Is, de lehet pajzsba is.
Csak azért vetettem fel, mert a zeal-t felhozták itt, de ahhoz, mivel fizikálisan csapkod, szerintem a lehető legjobb elérhető fegyver kell. Hammernek nem. Később szóba került a nehézségi szintek és fegyver változatok lehetősége is.

Istenem, tele van csillagokkal...

(#8784) Blizz válasza Amartus (#8783) üzenetére


Blizz
őstag

De most fegyverről volt szó.. nem pajzsról :))

"a lehető legjobb elérhető fegyver kell" aza grief a zeal palának
Ami nem egyenlő a legtöbb str-t igénylő fegyverrel. Runaszavak és a CB többet ér 95%-ban mint bármelyik unique vagy rare fegyó egy palának.

No mistakes, just happy little accidents

(#8785) Balion


Balion
senior tag

Sikerült összehozni egy 25 FCR-es spirit kardot, ha kell valakinek, szóljon.

[ Szerkesztve ]

(#8786) vvega30


vvega30
senior tag

mintha magamat látnám :D

NEE NED ZB 6TNN DEIBEDH SIEFI EBEEE SSIEI ESEE SEEE !!

(#8787) aradebil2 válasza tPedro_ (#8781) üzenetére


aradebil2
senior tag

Mert közben valszeg véletlenül magadra vettél egy pajzsot, az inventorydba meg nem fért bele.

(#8788) vaakuum válasza Balion (#8785) üzenetére


vaakuum
addikt

ha másnak nem kell, és elfogadnám...

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#8789) tiborv válasza sto1911 (#8742) üzenetére


tiborv
aktív tag

mercenary mindenkepp kell. Csontvazak csak golyofogok, ahhoz hogy ok oljenek mar tenyleg jo cuccok kellenek.
Nm-en farmolod baalt akkor gondolom hell act1 mar elerheto, mercre probalj 5 socketes polearmot nezni es obedience runaszavat kirakni vagy ha esik egy guillam face sapka akkor az kell (vagy a ketto egyutt :) ) az ad CB-t ami % alapon veri az ellenfelet es bossokat par masodperc alatt lecsapsz vele. A decrepfy atok teljesen blokkolja oket, tulkepp mozogni se fognak.
A tobbi mobra pedig amplify atok es robbantas.

D2r.guide; http://classic.battle.net/diablo2exp/; https://d2.maxroll.gg/

(#8790) shotika válasza vvega30 (#8786) üzenetére


shotika
őstag

Az előbb pont így jártam, Lost Citybe érek, Viper Templomot kell ugye keresni, a városba beérve balra el, végig túrtam mindent, erre hol van a templom? Jobbra volt egy köpésre ahonnan indultam...

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#8791) shotika


shotika
őstag

Asszem nem lesz gond a WW barbár manatöltése :D

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#8792) Joco_77 válasza shotika (#8790) üzenetére


Joco_77
aktív tag

Az a valley of snakes nevű pályán van ami Lost Cityből nyílik(asszem).

(#8793) shotika válasza Joco_77 (#8792) üzenetére


shotika
őstag

Azaz.

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#8794) Blizz válasza shotika (#8791) üzenetére


Blizz
őstag

Nem,csak az attack ratingeddel lesz probléma :)

No mistakes, just happy little accidents

(#8795) Elims válasza tiborv (#8724) üzenetére


Elims
veterán

Így már tiszta. :R

Saelin: "Fuh, már nem kötekedésképpen..."

Ejtsük ezt inkább.
Köszi a linket!

(#8796) sto1911 válasza tiborv (#8789) üzenetére


sto1911
veterán

Ezt kiprobalom, a runak meglettek, nincs valakinek 5os polearmja? Csereben tudok adni 4os great swordot, 6os executioner swordot, 5os ethereal crystal swordot.

Ha hellen esik lyukasztani valo anyag, akkor azt a normal szintu kuldetes ki fogja tudni lyukasztani megfelelore?

(#8797) Chuzzlee803 válasza vvega30 (#8786) üzenetére


Chuzzlee803
aktív tag

Végül tegnap engedtem a csábításnak, lecsaptam a játékra.
Stony Fieldet szerintem tízszer körbefutottam, nem találtam ugye a nagy sziklasort, amiben szokott volt lenni Classicban Underground Passage bejárata. Na mondom, egye meg a fene, biztos valami bug, reset, aztán menjünk tovább.
Aztán pár órával később valamiért visszajöttem Stonyba (nyilván sokadik reset után), és látom, hogy valami random bányalejárat is lehet Underground bejárata, szóval le is főttem mint a kávé :DDD Minden nap tanul az ember.

(#8798) shotika


shotika
őstag

Ehhez Larzukon kívül sehogy se tudok socketed adni?

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#8799) sto1911 válasza sto1911 (#8796) üzenetére


sto1911
veterán

Targytalan, kilyukasztottam.
Aki ketelkedik, az itt megnezheti hany lyuk fog rakerulni. Hellen esett targyat siman megcsinalta normalon egyebkent.

http://classic.battle.net/diablo2exp/items/normal/polearms.shtml

(#8800) Amartus


Amartus
senior tag

Ennek most igen megörültem a hammeres palának.

[ Szerkesztve ]

Istenem, tele van csillagokkal...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.