Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:00:10

LOGOUT.hu

Diablo II Classic és Resurrected Alapok:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7501) pachito válasza Blizz (#7500) üzenetére


pachito
őstag

Wsg-t is kivették, nem? Ez azért elég nagy változtatás.

(#7502) DaveHutt válasza mephi666 (#7495) üzenetére


DaveHutt
őstag

A speciális drop táblájáról (players 1-ben a legjobb ráta) emlékeim szerint Gul-ig, bár gyors google-lel Ist-ig írnak értelmes droprate-et. Ha afelé célzol, akkor Hell Travincal, Lower Kurast a barátod magasabb player settingsen.

[ Szerkesztve ]

(#7503) sto1911 válasza ProEvoFan (#7496) üzenetére


sto1911
veterán

Elvileg modokkal lehet rajta változtatni:
" a form of modding will still be possible. Players will have the ability to modify specific files which include adjusting values of skills, items, and more. However, keep in mind the Classic client of Diablo II will still exist and that is not going away. Multiplayer mods will still be able to exist and thrive on that platform by our community there."

https://us.forums.blizzard.com/en/d3/t/diablo-ii-resurrected-console-lobbies-tcpip-uw-updates/44360

(#7504) Elemental válasza ProEvoFan (#7496) üzenetére


Elemental
addikt

Bízom benne, hogy nem fognak változtatni. Ne csináljanak ebből is egy kisírt d3-at, ahol már az első nap mindenki fullos karikkal rohangál.

(#7505) sto1911 válasza Elemental (#7504) üzenetére


sto1911
veterán

Egyébként elég lenne opcionálissá tenni dolgokat és mindenki boldog lenne.

(#7506) Vismajor01 válasza mephi666 (#7495) üzenetére


Vismajor01
addikt

Istig érdemes countesst runolni, utána már nem.

#7494proci985

Hát singleben sokkal nagyobb eséllyel mint bneten. Én singleben raktam ki infinityt, enigmát, ctat, fortit, griefet, hotokat, meg tudomisénmit.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#7507) Blizz válasza pachito (#7501) üzenetére


Blizz
őstag

Oké, az egy glitch volt, úgyanugy az ebuggolást is kipatchelték..

ezek inkább régi, ki nem javított bugok..

No mistakes, just happy little accidents

(#7508) maajsz válasza Vismajor01 (#7506) üzenetére


maajsz
senior tag

Nem emlékszem, hogy vanilla singleben nagyobb lett volna a drop mint bneten, bár azt nagyon nagyon rég toltam csak.

Mondjuk az egy nagyon jó opció lenne, ha singleben lenne lehetőség valami növelt drop módot is választani. Meg ilyeneket mint a korábbi modokból ismert shared stash, runa bontás lefelé, többször runolható cow level, stb simán beletettem volna helyükben alapból és ehhez még csak nem is nagyon kell belenyúlni a dolgokba.

(#7509) Vismajor01 válasza maajsz (#7508) üzenetére


Vismajor01
addikt

A droprate ugyanaz. Kicsit tricky, mert a rune esés esélyét csak akkor tudod befolyásolni ha sok item esik. Azt pedig azzal tudod befolyásolni, hogy hányan vagytok a játékban.

Szal ha bneten egy tele gémben, tehát 8an vagytok bent és kitakaritod pitet akkor ugyanakkora az esélye a runának mint SP-ben amikor beirod h /players8.

Plusz a patternek miatt LowerKurasti superchestek is akkor dobálnak a legjobban ha legalább 7en vagytok a játékban, plusz singleben fix a map szóval mindig tudod hol vannak. Nekem egy Jah esett AT-ben és egy Cham CS-ben, mephi dobott egy Ohm-ot, Nihla meg egy Vexet, minden más HR-em lowerkurastból való.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#7510) maajsz válasza Vismajor01 (#7509) üzenetére


maajsz
senior tag

Jah így vili. Azt vágom, hogy a playercount hat csak a rune dropra, de azt hirtelen el is feljtettem, hogy a map az fix, ergo az LK super chestek mindig ugyanott vannak :DD
Anno abból lett egy csomó forum goldom, hogy egyszer viszonylag szezon elején bemákoltam egy bert LK-ban. Utána az egy pár szezonig kisegített :D

(#7511) Vismajor01 válasza maajsz (#7510) üzenetére


Vismajor01
addikt

https://www.youtube.com/watch?v=G40pfdTonOU

Ebből volt kb 4 ezer :)

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#7512) jcage


jcage
tag

Hali,
Azt esetleg tudja valaki, hogy konzol verzióban lesz pl8? Ha jól tudom, beta-ban nem volt.
Thx,
J

A kritikus olyan, mint a nőgyógyász: ott keresi a problémát, ahol más az élvezetet...

(#7513) proci985 válasza Vismajor01 (#7511) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

na ez az ami kb ma mar elfogadhatatlan grind

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#7514) maajsz válasza Vismajor01 (#7511) üzenetére


maajsz
senior tag

No way, hogy nekem lett volna türelmem 4k ilyen runra singleben :D A hosszabb travi-mefi-chaos-ws-(esetleg +andy-pit/pindel/egyéb 86+lvl) runokra is könnyen ráuntam egyedül.

(#7515) Vismajor01 válasza proci985 (#7513) üzenetére


Vismajor01
addikt

Házt pedig napi 500-asaval gyorsan megvolt és sztem kell ennyi idő befektetés és kitartás egy olyan gigantikusan hasznos és iszonyatosan OP rw-re mint az Infy vagy az Enigma.

Akik jelenleg sirnak h nerf enigma azok csak azért mert büdös életükben nem játszottak SP-ben csak megvették a dupeolt enit 5 fg-ért. Az érzés amikor tudod h ber-ig elég könnyen tudsz farmolni HR-t de ber után már tényleg csak random (LK csak berig dobhat). Kiesik egy JAH random mobból és te kb üvöltesz h MEGVAN AZ ENIIIII GE******IIIIII. Hát ez nincs meg bneten és ezért imádom d2t :)

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#7516) proci985 válasza Vismajor01 (#7515) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

1 perc egy run, 500 megvan kb 8 ora alatt, de szunetekkel ez lesz tobb. 4000 ora az ilyenbol 16, vegulis ja, harom hetig teljes munkaidoben runolni egy online itemert a hulyenek is megeri.

ja, akkor lesz pofaraeses, ha nem lesz maphack, bot, pickit (bar az reszben QoL alatt van) es dupe, aztan rajonnek a nehezseg es jatekmenet eber orei, hogy az optimalis farm gyakorlatilag egy clicking simulator. mondjuk nekem a pindlerun a maga koraban is mar sok volt.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#7517) sto1911 válasza maajsz (#7514) üzenetére


sto1911
veterán

Ajanlom figyelmedbe :D
https://www.youtube.com/playlist?list=PLYd_ukZD7-YI8hTVlgiXfWnRO4gISaVxB

En se fogok 20-30-50 alkalomnal tobbszor lenyomni egy farm helyet, inkabb kezdek masik karakterrel, aztan ha meguntam, felreteszem a jatekot.

(#7518) reelc válasza proci985 (#7516) üzenetére


reelc
veterán

Bennem is felmerült, mennyi lesz a játékos megtartási ereje a régi droppal.
Mert az emberek jelentős részének nincs annyi ideje játékra, mint 20 éve.
Úgy rémlik a botok ellen is tesznek valamit. Próbálnak.

Jó eséllyel marad szólóban és modolva sokaknak, akik el is akarnak érni valamit + ha folytatják a régi cuccokkal.

(#7519) ldave válasza proci985 (#7516) üzenetére


ldave
félisten

Nemtom, én is hosszú időt töltöttem online a játékkal, de már talán írtam is, hogy fix csapatunk volt és pont a sok csalt tárgy miatt csak egymás között csereberéltük a talált cuccost. Szóval ha nem is magatalálósan, de nem is kereskedve játszottunk. Sosem volt teljes set cuccom, de amikor kaptam egy átlagos statos Bartucot az assámnak havertól, akkor én már szinte teljesnek éreztem a karit. Vagy amikor nekem esett valami egyéb tárgy, akkor annak a másik örült.
Nekünk annyi volt a játék, hogy közösen szép lassan elvittük a karikat hell nehézség végéig (2-3-4 fő, aki épp online volt), közben ment a chat, később a ventri és hasonlók. Én sosem láttam Enigmát vagy egyéb ilyen extrém high end tárgyat a játékban.

A Slime draws near! Command?

(#7520) Franklin válasza reelc (#7518) üzenetére


Franklin
addikt

Nem értem miért kéne megtartani a játékosokat :) mindenki pontosan tudja, hogy mit fog kapni a pénzéért. Akinek megér ez a játék ennyit, az megveszi.

Hogy utána ki mennyit játszik vele, az már nem érdekli a Blizzardot. Neki pontosan ugyanannyi bevétele lesz abból a játékosból is, aki fél óra után megunja, mint abból, aki 2 évig minden nap tolni fogja.

(#7521) reelc válasza Franklin (#7520) üzenetére


reelc
veterán

Mert pl. ha többet játszol vele, többet beszélsz róla az ismerőseidnek, és talán kedvet kapnak hozzá.
Vagy több streamer játssza tovább, az is vásárló csalogató.
Meg ugye az is a dologban van, hogy öregebb lett az ember, nincs annyi ideje, mint 20 éve, és menet közben jön rá, hogy ez így sok 40 EUR-ért.
Amikor lefoszlik róla a nosztalgia, és hogy szebbek az emlékek annál, mint amit vártál.
Stb.
Érted mire gondolok.

Amúgy az tudja mit kap, aki régen is játszott vele.
Azért ne vedd készpénznek, hogy mindenki ismeri a játékot.

[ Szerkesztve ]

(#7522) Blizz válasza Franklin (#7520) üzenetére


Blizz
őstag

Egyetérték, imádom az ilyen "20 éve bezzeg.." kommenteket.
Mindenkinek arra van ideje, amire szakít.
Igen tudjuk, aki akkor volt 23 éves annak már ma családja van, de attól még ugyannyit fizet. :)

#7516 igen a matek helyes, de nem értem miért probléma ez, ha nem lenne remastered akkor nem ennyit kéne farmolni? :F Nem mindenkinek való a D2, de ezt sokan nem tudják, de majd, ahogy a playerek nagy része eléri hell-t, ott majd rájönnek, mennyire számít a jó skill és gear választás.

Miért kéne a dropchance-hez nyúlni, ha eddig tökéletesen működött, és szerves része a D2-nek. Ettől érzi az ember, hogy rohadt értékes aza darab, ha hasznos, ha Tyreals might-ról beszélünk

[ Szerkesztve ]

No mistakes, just happy little accidents

(#7523) Elemental válasza Blizz (#7522) üzenetére


Elemental
addikt

Hosszan akartam írni, de jobb, ha rövidre fogom. Ez lehetne egy társadalmi jellemrajz is. A mai fiatalok, fiatal felnőttek nem akarnak szar drop rate-et. Ők azonnal akarnak mindent, kevés munkával nagy siker. És nem, ők nem tudják eldönteni, hogy kell-e nekik ez a játék.

(#7524) savior


savior
őstag

Manapság a fél millió forintos mobilok meg videókártyák világában nem fog gondot jelenteni a d2jsp-n forum goldot vásárolni és abból felcuccolni pár karaktert. Szerintem.
Mondjuk nekem nincs rá pénzem, de majd eladom ott a talált dolgaimat, aztán abból kereskedek.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#7525) proci985 válasza Blizz (#7522) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

de, akkor is ennyit kene farmolni. anno eleg sokat jatszottam, aztan amikor utoljara 11ben felraktam, ott mar nagyon elkezdett oregedni. az akkori MedianXL varians is.

nem vagyok benne biztos, hogy egyaltalan hellt el fogjak erni. dropchance eddig is workaroundok miatt mukodott. offline ott volt a karakter editor, online meg a bot+dupe, illetve a d2jsp ami meg azert mukodott, mert a botok farmoltak. Asia3 gondolom megvan, ahol egy idoben ha jol emlekszem tenyleg irtottak a botokat es nem volt dupe, leaderboardon ez egyertelmuen latszott is.

az pedig tevedes, hogy csak azert mert tovabb tart egy jatek, attol jobban megeri a penzet.

megjeleneskor en biztos nem veszem mondjuk meg (ket ora a betabol eleg volt visszaemlekezni).

Tyrael, ja. volt anno kb 10 lvl85-90 koruli karim, aminek a felevel stabilan player8at tudtam farmolni. egyetlen egy Tyrael dropot nem lattam. minek van a jatekban, ha sose esik?

mondjuk szerintem kiadjak igy, aztan arra szamitok mint Diablo 3 1.00-1.02 vs 1.08 alatt, amikor eloszor belottek a Diablo2 szintjere kb a dropratet, ami villamgyorsan memek soraba ment at.

savior: persze, 2021ben a remaster miatt megtanulni egy kulon forumot sajat szokasrenddel azert, hogy penzt tudjon kolteni az ember? en erre nem szamitanek, hogy tomegesen jelennek meg az uj vevok.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#7526) savior


savior
őstag

Új assassin trailer: [link]

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#7527) Lajtorja válasza proci985 (#7525) üzenetére


Lajtorja
aktív tag

Nem kell minden játéktól elvárni, hogy a saját kedvünkre/élethelyzetünkre legyen alakítva. Ez most ilyen lesz, ez most másoknak fog jobban tetszeni, nem azoknak akiknek a siralmai jogos panaszai miatt D3-at kicsinálták sokkal, de sokkal jobbá tették.

--- ---

(#7528) sto1911 válasza Elemental (#7523) üzenetére


sto1911
veterán

Vagy több eszük van annál, minthogy 1000 órát elszabjanak az életükből egy semmirevaló virtuális tárgyért.

(#7529) ProEvoFan válasza Lajtorja (#7527) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Pedig mikor a D3ból kivették az aukciós házat, és jött a "nagy patch", na onnantól lett igazán jó a játék.
Most már biztos nem rendelem elő a játékot ps5re.Megvárom a teszteket és a játékosok véleményét. Egyre jobban elveszitek a kedvemet a játéktól (tudom, egyéni probléma) ezzel a "minden maradjon a ~20 évvel ezelőtti állapotban"... :(
Ha nem igazodik a mai gémerek igényeihez a játék, akkor megfog bukni. Nem mondom, hogy ne kapaszkodjon a régi alapokhoz (is), no de a naptár szerint 2021et írunk...

(#7530) Lajtorja válasza ProEvoFan (#7529) üzenetére


Lajtorja
aktív tag

Persze, ez is egy teljesen valós nézőpont. Viszont szerintem meg onnantól lett rossz a játék. Addig beletettem több ezer órát, kieget még megvettem, aztán talán a legelső seasonben meg az utolsó előttiben játszottam kb 10-10 órát. Fogalmam nem volt mi lett a játékkal, felmentem maxroll.gg-re (goolge első találat) elolvastam egy guide-ot, megnéztem egy videót, másnap gr 120 körül azt mondtam, hogy kösz, de kösz nem. BoP cuccok, trade nélkül, nulla variable itemeken, mindenkinek minden jár, nem jött be. Tudom, hogy van akinek így tetszik, köztük jó pár haveromnak is, nekem nem. Lenyeltem, mentem PoE-zni.

Diablo franchise-on belűl most lesz két modern kinézetű, picit eltérő közönségnek szánt játék. Virágozzék minden virág!

--- ---

(#7531) proci985 válasza Lajtorja (#7527) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

nezd, Diablo3ban 2.00 elott annyira rossz volt a drop, hogy a helyi Kurast run az az AH flippelese volt. egy ido utan nekem konkretan annyi volt a jatek, hogy naponta 15 percet beleptem mozgatni a pozicioim. ez volt az optimalis megoldas, a topikjaban kb mindenki ezt "jatszotta". ja szornyeket ott egyebkent senki nem olt, mert nem volt ertelme.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#7532) shotika válasza Elemental (#7523) üzenetére


shotika
őstag

Szerintem ez a remaster nem is a mai ujhullamos fiataloknak keszult. Legalabbis nem arra a kozegre, akik megszokták es igenylik az instant elmenyt.
Reszemrol tok jo, h igy melegitik fel a cimet - mindossze az arat sokallom.

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#7533) Lajtorja válasza proci985 (#7531) üzenetére


Lajtorja
aktív tag

El tudod fogadni, hogy léteznek olyan emberek akiknek az tetszett?

--- ---

(#7534) shotika válasza sto1911 (#7528) üzenetére


shotika
őstag

Hogyne, inkabb 1000 orat beleolnek a Fortniteba, meg lootboxokra koltik anya apa osszes penzet, vagy kifizetnek 10.000ftot 2 skinre az aktualis codban.

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#7535) savior


savior
őstag

Hírek érkeztek: [link]

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#7536) sto1911 válasza shotika (#7534) üzenetére


sto1911
veterán

Megmondom mégis miért jobb a Fortnite mint az 5000 akármilyen run a Diabloban: mert ahhoz kell skill, míg a Diablohoz egyáltalán nem. Amúgy ebben is lehet igazi pénzért tárgyat venni 3rd party oldalakon, szóval ha a szülők kretének, akkor max nem skin lesz a pénzükből, hanem rúna.

(#7537) proci985 válasza Lajtorja (#7533) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

persze, nekem is tetszett mert kevesebb, mint heti egy ora jatekkal csucs gearem volt, csak az game design szempontbol total zsakutca volt :).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#7538) Blizz válasza proci985 (#7525) üzenetére


Blizz
őstag

A droprate SP-ben kínszenvedés (főleg az elején hellen), online, aki nekiáll játszani szerintem 1-2hét alatt felgeaerli úgy a karit, hogy könnyedén tud farmolni, bizonyos helyeket. És nem kell sírásig farmolni valamit (casual playerek), mert már azon a szinten is élvezhető a játék.
Persze aki jobbat akar, az farmoljon.

Én szeretem, hogy kb végtelen grind a játék, mert bármikor elő tudom venni, ha úgy tartja a kedvem, mindig képes újat mutatni az RNG-vel. Főleg az ultra ritka 3-400%-os ED rare elite fegyókra gondolok vagy a 5nado helmekre vagy Barb BO fejesekre. Ezért gyönyörű.

Kinek ez, kinek az.

Tyreals egy nagy 0, senki nem használja, de a legritkább item a játékban, és ezért képvisel egy bizonyos értéket. Azt nem tudom megmondani, miért ilyenre tervezték.

No mistakes, just happy little accidents

(#7539) proci985 válasza Blizz (#7538) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Azt nem tudom megmondani, miért ilyenre tervezték.
20 eves a jatek, a 90es evekben teljesen mas design szemlelet volt. Akkoriban oke volt igy kinyujtani a jatekidot. Diablo3 is ezt a szemleletet vitte az elso par honapban egyebkent.

Egyebkent Baalig tenyleg barmivel el lehet menni, casual meg inkabb az a szint.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#7540) savior


savior
őstag

Azt nyilatkozták, hogy magyar idő szerint szept 23 17:00 a start ideje.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#7541) Franklin válasza savior (#7540) üzenetére


Franklin
addikt

De hát az csütörtök... és akkor ki fog másnap dolgozni??? ;]

(#7542) savior válasza Franklin (#7541) üzenetére


savior
őstag

Én se értem miért akkorra tették. Azért örülök, mert az 1 nappal hamarabb van, mintha péntek lett volna akárcsak a béták voltak.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#7543) reelc válasza savior (#7542) üzenetére


reelc
veterán

Lehet van olyasmi is a háttérben, hogy ha valami probléma adódik (pl. szerver részről akár), akkor pénteken már tudjanak dolgozni rajta és ezt kommunikálhassák is.
Pénteki startnál meg akár bukhat is a hétvége, és megy a népharag.

(#7544) Lajtorja válasza proci985 (#7537) üzenetére


Lajtorja
aktív tag

Viszlát topic, jó játékot mindenkinek!

--- ---

(#7545) sto1911 válasza reelc (#7543) üzenetére


sto1911
veterán

Kizárt, ilyen helyen hétvégén is van ember, főleg startkor.

(#7546) reelc válasza sto1911 (#7545) üzenetére


reelc
veterán

Ja, gondolom ügyeletben pár ember. ;]

Nem tudom visszakeresni, de pár éve írták a Diablo 3 kapcsán, hogy azért nem pénteken jön a patch hanem a hét közepén, mert ha gond van, akkor még tudjanak javítani rajta.
Emiatt ne menjen tönkre miatta a játékosok hétvégéje.
Ugyanez igaz lehet a játék startra is.

(#7547) sto1911 válasza reelc (#7546) üzenetére


sto1911
veterán

Akkor rakják hétfőre a startot, mert ha így van ahogy írod, akkor esetleg egy hét múlva lesz játszható a játék :D

(#7548) reelc válasza sto1911 (#7547) üzenetére


reelc
veterán

Nem én találtam ki.
Megnéztem a Wikin, az eredeti játék megjelenése is csütörtök volt.
Ez több nagy játéknál előfordult. Szerda-csütörtök.
Biztos megvannak az okai, miért nem a hét elején vannak a megjelenések.
Ahogy a moziknál is.

Hiba meg bármilyen startkor előfordulhat, vannak amik élesben derülnek ki.
De ezzel nyilván semmi újat nem mondtam.

[ Szerkesztve ]

(#7549) savior


savior
őstag

Mondom jövök már olvasgatni, errefel 0 új hozzászólás.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#7550) Vismajor01 válasza savior (#7549) üzenetére


Vismajor01
addikt

Beszélgessünk, te megvetted már a d2r-t? Milyen karival kezded? És miért azzal? Hogy kivánod megalapozni a d2R-es "pályafutásod" pénzügyi alapjait?

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.