Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26051) bhonti válasza petiwr (#26049) üzenetére


bhonti
tag

szegény busz :D

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#26052) cekkk


cekkk
veterán

A biciklisek rossz sorsa őket mindenki utálja :D

Egyébként ez érdekes, hogy a gyalogosok jobban szeretnek sétálni a bicikli úton mint a járdán valamint nem a zebrát használják hanem a biciklis részt :W Szóval van itt baj kérem mindenki részéről.
Ha a kedves városvezetésünk lenne olyan kedves, hogy az utak széléből "levágna" a biciklisek számára egy kis részt nem lenne gond. De sokszor én sem szeretek a kocsik közé kimenni mert nem figyelnek :(
De legalább a DKV-n is egyre kevesebben utaznak, de ezek ezt sem látják be, hogy miért :W

(#26054) bhonti válasza cekkk (#26052) üzenetére


bhonti
tag

Lehet, hogy nem az lenne a megoldás, hogy megfelezzük a járdát...

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#26055) Blabcsi válasza cekkk (#26052) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Hát igen, ez van.
Sajna.

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#26056) stranger28 válasza cekkk (#26052) üzenetére


stranger28
addikt

Persze, hát az a hibás, aki gyalogosként a bicikliúton megy. De akkor se kell elsodorni. Pláne, amikor mondom az a helyzet, hogy egyszerűen nincs hely.

Mert idióták, mindig is mondtam. :DDD

[ Módosította: #65675776 ]

(#26057) petiwr válasza stranger28 (#26050) üzenetére


petiwr
senior tag

Nem értetem félre csak írtam hogy én se utálom őket. Mert szoktam sétálni, kerózni, meg vezetni de most jó időbe egyre kevesebbet.

bhonti: Nem sajnálom én a buszt főleg a dkv-t nem a hajdú-volán sokall jobb volt az öreg buszaikkal ide vagy oda klíma...

(#26058) kungzi válasza stranger28 (#26056) üzenetére


kungzi
veterán

a másik mikor a bicikli úton egymás mellett bicikliznek és trécselnek, mondanom sem kell tetű lassan. Múltkor én is elküldtem az öreg nyanyát melegebb éghajlatra, mondom a traccsparti máshol lesz :DDD

(#26057) petiwr

tegnap ment az egyik 24-s járaton a légkondi, mondanom sem kell, majd szét fagytam :DDD nyáron a kánikulába meg nem nyomják, mert többet fogyaszt a busz :W

[ Szerkesztve ]

(#26059) cekkk válasza bhonti (#26054) üzenetére


cekkk
veterán

És ahol nincs megfelezve és külön van ott minek megy rá? Pl a Füredi úton? :U Amikor meg csengetek és nem megy arrébb akkor mit csináljak vele? De valamiért ez a szín vonza az embereket. A tanítóképzőnél is elég széles szerintem a járda a a biciklis rész kb 1/4 de mégis inkább azon sétálnak, holott teljesen más színű és még bicikli is rá van festve.

Maradjunk annyiba, hogy a gyalogosok sem tudnak közlekedni, mert 90%ban nem ismerik a KRESZ-t és a táblákat és a felfestéseket. :W A kedvenceim meg ezekkel az elektromos vacakokkal járó öregek akik úgy suhannak mintha övéké lenne a világ :DDD

(#26060) petiwr válasza kungzi (#26058) üzenetére


petiwr
senior tag

Jól tetted :D

(#26061) bhonti válasza petiwr (#26057) üzenetére


bhonti
tag

Nem hinném, hogy a régi vacak buszok hiányoznának bárkinek. Inkább az a DKV-nál a totális félreértés, hogy akkor most jól megritkítjuk a járatokat "spórolásképpen". Aztán naná, hogy még kevesebben utaznak, mert gyalog néha hamarabb odaér az ember... :(

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#26062) ravail válasza cekkk (#26052) üzenetére


ravail
senior tag

Nem ez az igazi baj uraim! Hanem az, hogy a gyalogos szidja a biciklist, meg az autóst! Amikor felül a biciklire, akkor szidja a gyalogost, meg az autóst! S amikor autóval közlekedik szidja a gyalogost, meg a biciklist!
Na akkor hogy is van ez? Ezen el kellene egy kicsit mindenkinek gondolkodnia, és önkritikát gyakorolnia! Teljesen kiveszett a tolerancia! Ez a legfőbb gond.
Természetesen a bunkóság és az agresszivitás ellen nincs orvosság!

[ Szerkesztve ]

(#26063) bhonti válasza kungzi (#26058) üzenetére


bhonti
tag

Bezzeg mikor megy akkor meg a sok marha kinyitja az ablakot, nehogy sikerüljön neki! :C

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#26064) stranger28 válasza kungzi (#26058) üzenetére


stranger28
addikt

Vénasszonyokat se kell félteni, banyatankkkal úgy lő ki az ajtónyitásnál az ülőhelyért, hogy úgy kell kiugranom előle, hogy nehogy baja legyen.

Légkondi? Múltkor 48-ason az a degenerált sofőr a fűtést tolta. :DDD :DDD

(#26059) cekkk: Az emg a másik vicc. Dagadt, szar a szíve, szarul kajál, jó zsírosan, aztán még azt a kevés kis mozgást is árammal oldja meg. Hát, aki gyorsan akar megmurdelni... :DDD

(#26062) ravail: Ezt mondtam én is, hogy Balkán.

[ Szerkesztve ]

(#26065) bhonti válasza ravail (#26062) üzenetére


bhonti
tag

Valahol jogos! :R

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#26066) kungzi válasza cekkk (#26059) üzenetére


kungzi
veterán

én már gurultam neki lassan öreg néninek a zebránál, ahol a bicikli útnak van átkelőhelye. még ő volt felháborodva. Mondom néni nézzen már le a földre, mi van odafestve. És elnézést kért. :D

(#26067) bhonti válasza stranger28 (#26064) üzenetére


bhonti
tag

Nem mindenkinek ment hamar az átállás a télből a nyárba. :D

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#26068) bhonti válasza cekkk (#26059) üzenetére


bhonti
tag

Láttam én már az Egyetem sugárúton biciklist a járdán... a bicikliút mellett!

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#26069) cekkk válasza ravail (#26062) üzenetére


cekkk
veterán

Belőlem még nem, mert én mindhárom helyzetben vagyok.
A baj inkább az, hogy közlekedési kultúra nincs. Általános iskolában tanítani kellene ezt a sok hülyeség helyett, vagy mellett el férne ez is. Bele nevelni az emberekbe.
És fejleszteni a biciklis hálózatot :)

(#26068) bhonti

Na az olyat se értem meg. Én is itt lakok és csak nézni szoktam, hogy ugyan miért a járdán megy :DDD :W

[ Szerkesztve ]

(#26070) kungzi válasza stranger28 (#26064) üzenetére


kungzi
veterán

na hogy csapjon bele a 220 ;]

(#26071) copass válasza ravail (#26062) üzenetére


copass
veterán

én nem szidom az autóst, semmi bajom velük (jó vannak kretének,de az mindíg is lesz) mert az úton tekerek, odafigyelek és ők is rám! 1:1
de azért mert biciklire ül vki ugyanúgy érvényesek rá a kresz szabályai.
nem járdázunk bringával, mert a járda a gyalogosé.ennyi.
azért mert az úton forgalom van, nem azt jelenti hogy használhatatlan a bringázásra, ha az autó tud menni rajta, akkor a bringás is tud. nem ellenőrzi senki őket, azért ilyen bátrak a járdázással.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#26072) stranger28 válasza bhonti (#26068) üzenetére


stranger28
addikt

Elkoboznám tőle az aznapi levegőjét. ;]

(#26073) cekkk válasza kungzi (#26066) üzenetére


cekkk
veterán

Én az öreg néniknek szólni szoktam, hogy Hölgyem vigyázzon ez bicikli út és elfogják ütni, akkor egyből tudják szedni a lábukat, és menni a járdára vissza ;]
De a kedvencem amikor az öregnyanya bottal úgy futott a busz után, hogy csak na és amikor oda ért már megint elő volt adva a szokásos hogy menni alig bír neki kell a hely a mai fiatalok :W :W

[ Szerkesztve ]

(#26074) stranger28 válasza cekkk (#26073) üzenetére


stranger28
addikt

Akkor nem csak én látok ilyet naponta. Vicc.

Leggázabb sztori akkor is az volt részemről, amikor Nagyállón nagyban néztem egy csajt, miközben szálltunk fel és mutatjuk a bérletet, aztán egyszercsak betör közénk egy alfahím, ellöki a _csajt_ helyettem, miközben anyázik, hogy mit totojázunk, bérletet nem mutat. :DDD

És az a vicc, hogy ez speciel magyar volt.

[ Szerkesztve ]

(#26075) bhonti


bhonti
tag

Erről jut eszembe

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#26076) giigz


giigz
veterán

Nem hinném, hogy ebből a gyalogos dologból olyan nagy ügyet kellene csinálni, a kocsis dologra térve, ha ott megy az autó, arrébb tud állni a gyalogos, meg a gyerek is, ha meg nagyon kicsi a gyerek, akkor meg a szülővel együtt arrébb állnak, az autó elmegy, mindenki boldog. Nem látom értelmét ilyenért levelet írogatni, meg egyáltalán szót ejteni róla.

A biciklis gyalogos témához meg, szerintem addig egyik gyalogosnak sem lehet szava, amíg ők a bicikliúton sétálnak, mert ugye nekik bármit lehet (természetesen nem, de a rendőrök érdekes, hogy emiatt nem büntetnek, csak fordított esetben). Ha van bicikliút, akkor ott (kivéve ha azt gyalogosok elfoglalják), ha nincs bicikliút, akkor pedig a járdán lehet nyugodtan kerékpározni, abszolút nem kötelező kimenni az útra. A gyalogos meg tudja, hogy a jobb oldalon közlekedik, nem tesz jobbra-balra méteres kitérőket, meg ha egy 6 fős társaság megy, akkor nem egymás mellett kell menni, hanem mondjuk 2 fős csoportokban egymás mögött, jobbra tartva. Így balról meg lehet előzni őket, nem fog senki nekik menni, vagy szólni, hogy direkt ilyen hülyék-e :) Tehát ha a gyalogos tudna közlekedni, akkor szerintem nem lenne baj a kerékpározással sem a járdán, de amíg a gyalogos azt hiszi, hogy neki mindent szabad, mert nincs alatta semmi jármű, addig csak a gyalogosokat lehet szidni, nem a bicikliseket, mert ők csak a gyalogosok áldozatai.

[ Szerkesztve ]

(#26077) bhonti válasza giigz (#26076) üzenetére


bhonti
tag

Nem hinném, hogy az lenne a normális, hogy a járdán bicikliznek. Főleg mikor egészen gyorsan.

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#26078) kungzi válasza giigz (#26076) üzenetére


kungzi
veterán

Én mondjuk azt nem értem, hogy az Egyetem sugárútra mi a rákért buszsávot csináltak, ahelyett, hogy megcsinálták volna az egyetemig a bicikli utat. Nincs ott annyira nagy forgalom, hogy muszáj volt külön buszsáv. Egyszerűen az ilyenektől kap az ember agyhalált. :DDD

(#26079) bhonti válasza kungzi (#26078) üzenetére


bhonti
tag

Azt hallottam, hogy a buszsávra kaptak pénzt, és abból lett a körforgalom? Vagy vmi ilyesmi...

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#26080) ravail


ravail
senior tag

Még egy példa, és nem untatlak benneteket. A példa arról szól, mennyi az igazságtalanság!

2 éve történt, hogy a barátom felesége megállt az autójával a kerékpár út és a zebra előtti STOP táblánál szabályosan. A közeledő (10-15méterre lévő) gyalogosoktól nem látta és nem láthatta a mögülük kivágó, mobiltelefonáló biciklis leányt, így kihajtási céllal előrébb húzódott, mintegy fél méternyire belógatva a kocsi orrát a kerékpér útra. A kerékpáros természetesen neki ment a kocsi orrának, és elterült a kerékpárúton, illetve a járdán. Azonnal elismerte, hogy ő ment neki az autónak. Azonban az egyik lelkes gyalogos közben, titokban értesítette a rendőrséget, hogy a kereszteződésben autós gyalogost gázolt a kerékpár úton a STOP tábla hatálya alatt. Pillanatokon belül a helyszínen a rendőrség és a mentő. A biciklis ott is és később a rendőrségen is mindvégig ugyan azt mondta, hogy ő ment neki az autónak figyelmetlenségből, vagyis elismerte, hogy kizárólag ő a hibás. Ennek ellenére a szabálysértési határozatban az autóst marasztalták el, kötelezték a jogosítvány leadására, amit 6 hónapra kívántak bevonni, és 60.000.-Ft pénzbírságot szabtak ki!
Az ügyvéd fellebbezésére elálltak a jogosítvány bevonásától, és 30.000.-Ft-ra mérsékelték a büntetést!!!! Így maradt a dolog.
Kérdem én: Ezek után hogyan is szerethetné egymást az autós a kerékpáros és a gyalogos? --> Sehogy!
Még csak annyit: Miután 2-3 évvel ezelőtt bevezették azt a szigorítást, hogy az autósnak egyben gondolatolvasónak is kell lennie, vagyis, ha a gyalogátkelőhely közelében "átkelési" szándékkal tartózkodik a gyalogos, akkor is meg kell állnia, erre a gyalogosok külön rá is játszanak! Nem egyszer balesetveszélyes helyzetet okozva ezzel!

cekkk! Nem mondtam, hogy rád is igaz, vagy hogy mindenkire igaz! Elém annó "Trabantos" koromban tükör jeges úton a kerítésbe kapaszkodó gyalogos (mert nem tudott a jégen megállni), simán kilépett, miközben lépésben, azaz 2-3km/h sebességgel bekanyarodtam. :W :W A csoda az volt, hogy ferdén (keresztbe) sikerült megállnom. Neki nem! A Trabantban kapaszkodott meg, hogy el ne essen! ...

[ Szerkesztve ]

(#26081) copass válasza giigz (#26076) üzenetére


copass
veterán

a gyalogos a járdán azt csinál amit akar, ha kóvályog mint a gólyaphos rajta az is teljesen rendben van.
a legjobb példa a gyerek, megy összevissza nincs kontroll.
gyalogos a járdán. bringás a bringaúton vagy úton, járdán/zebrán tolja.
most komolyan: nehogymár én figyeljek arra hogy a bringás honnan jön?
ha a gyerekkel megyek akkor figyelek.
de ha nem gyerekkel sétálok akkor nem figyelek a bringásra, mert ha nekem jön, akkor jobb esetben nagy bajom nem történik talán, de tuti kitaposom a belit, ha elüt.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#26082) giigz válasza copass (#26081) üzenetére


giigz
veterán

A járdán nem kell tolnia, kb. 10-15 km/h sebességgel mehet a biciklis, de nyilván nem fogják bemérni, csak tájékoztató jellegű. Az a lényeg, hogy óvatosan, de hirtelen iránytváltoztató gyalogosok között lehetetlen a kerékpáros helyzete, pláne akkor, amikor kerülgetni sem lehet, mert el van foglalva teljes szélességben. Mivel te sem vagy vele tisztában, ezért remélem most megjegyezted, hogy a járdán is találkozhatsz kerékpárossal teljesen szabályosan, és törekedni kell arra, hogy ne akadályozd. A bicikliútra pedig gyalogosnak rá sem szabad lépni, mert az onnantól kezdve azonnal bírságolható, csak sajnos ott még nem tartunk, hogy rend is legyen...

(#26083) Blabcsi


Blabcsi
senior tag

Tudja valaki hol érdemes most kristálycukrot venni?
Hol olcsóbb?

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#26084) kungzi válasza ravail (#26080) üzenetére


kungzi
veterán

kettő a kresz azt is bünteti, ha megállsz a zebra előtt és intesz a gyalogosnak, hogy elengeded, mert az meg gyalogos csalogatásának minősül. Most légy okos domokos :DDD

(#26085) Engineer086


Engineer086
Modder

Ez egy örök téma lesz, sose lesz olyan, hogy mindenki tudja a szabályokat a közlekedésben. Én még mindig azon az állásponton vagyok, hogy a bicikliseknek igenis részt kéne venni kresz oktatáson, vagy ennyél simább megoldásképp a középiskolában óra keretei belül oktatni a kreszt, esetleg tanpályára kimenni és ott gyakorolni, akár tesi óraként is elkönyvelhető lenne, tizes csoportokban tanítani a lurkókat akár a focipályán felállított tanpályán.
Anno én is sok hülyeséget megcsináltam biciklizés címén, de mióta van jogsim, látom a másik oldalt, és biciklizés közben most már odafigyelek arra, hogy hogyan közlekedek.
A bicikliutak kialakítását pedig szigorú szabályok határozzák meg, mint ahogy az utak méretét is, sok helyen lehetetlen, vagy nagy kompromisszumokkal lehet csak kialakítani biciklis utat. Szoboszlón pl a Dózsa György utca elején, a Kereszeződésnél sose lesz bicikliút, mert nem elég széles a járda.

Amit nagyon rühellek az az Egyetem Sugárút, Nagy Lajos Király Tér és az egyetem közötti szakasza. Ott az összes biciklis a járdán megy, nekem kell elhúzódnom, hogy ők el tudjanak menni. Volt már olyan, hogy rászóltam az összes biciklisre, hogy ez nem bicikliút..

[ Szerkesztve ]

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#26086) tib-bee válasza ravail (#26080) üzenetére


tib-bee
tag

Főleg mikor a zebra előtt állnak és beszélgetnek, és akkor most vajon le fog lépni vagy nem fog lelépni :W

(#26087) csapee válasza Blabcsi (#26083) üzenetére


csapee
senior tag

Kannas bor? Kicsit korai meg, kesobb lesz szezonja de legalabb osszeerik:DD

[ Szerkesztve ]

Csapee

(#26088) Blabcsi válasza Engineer086 (#26085) üzenetére


Blabcsi
senior tag

"a középiskolában óra keretei belül oktatni a kreszt"
Ha nem tévedek a BM-nek volt olyan tervezete, hogy általános iskolában már oktatják a krszt, de a szoci kormány elvetett, azóta nincs infóm róla.

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#26089) Engineer086 válasza Blabcsi (#26088) üzenetére


Engineer086
Modder

Kár érte, mert ez tényleg hasznos dolog lenne.

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#26090) gps76 válasza stranger28 (#26045) üzenetére


gps76
őstag

Azért ne általánosítsunk!
kungzi:azért azt jó ha tudod,hogy a sofőr ha pl. oldalról szaladsz nem lát Téged,a tükörből csak kb. egy méter látszik a busz oldalától.

[ Szerkesztve ]

(#26091) #33253120 válasza ravail (#26062) üzenetére


#33253120
törölt tag

Szívemből szóltál. :)

A járdázásra kitérve:
Van amikor nincs más normális lehetőséged két bicikliút között, vagy bicikliútról útra térni csak a járda.
Van amikor az úthibák miatt a sáv közepére kellene behúzódni szűk, vagy nagyforgalmú vagy takarítatlan úton, és az autósok kidudálnak, meg centizgetnek. Mert kényszerből kóvályogsz előttük. :( De ott kell menni.

Amúgy én is biciklizem, és néha utálom a bicikliseket. :D Soknál se csengő, se lámpa, akinek van lámpája az gyakran nem az utat világítja, hanem a szemedet, ha meg szólsz neki, akkor vagy megköszöni, és megigéri hogy beállítja, vagy nem érti, de volt olyan is aki azt mondta, hogy így jött a boltból a bicikli, ennek ílyennek kell lennie, nem hülyék a boltban, ha így van beállítva, akkor így jó(!) Ezek alfaja a fejlámpás jedi általában nagy fényerejű ahova nézek odalátok jellegű lámpával. Tipikusan mindenütt megadják neki az elsőbbséget, mert amikor körbenéz a kerteszteződésben, a közlekedés többi résztvevője átmeneti látáskárosodást szenved, és azt szeretnék, hogy minél messzebb kerüljön tőlük.

Szivem csücske még a srác, akit a Böszörményin láttam sokat az ősszel, ő az úton megy. De elöl-hátul villogó piros lámpa van neki felrakva. Nem gondol bele mekkora féktávot hagynak az autósok egy közeledő, vagy egy távolodó jármű esetén. Itt jegyezném meg, hogy a villogó piros, bár figyelemfelkeltő, de megkülönböztető jelzésnek minősül ha a kerékpárra van szerelve. Ha a ruházatra, táskára rakod akkor villoghat, de akkor is kell tenni a kerékpárra fényforrást.

Nagy kedvenceim a törpekutya sétáltatók. Láthatatlan cérnapóráz, kutya a bicikliút egyik oldalán, gazdi a másikon. Krisztián jön, úgy csinál mint aki nem veszi észre, majd úgy áll meg, hogy az első kerék megfeszítse a pórázt. :) (Jaj, csókolom, meg akar ölni? Ha ezen átesek, akkor a kutya, meg én kórházba, maga meg a sittre jut...) Általában csak ebből tanulnak sajnos. :(

További kedvencem a semmibe vezető bicikliút. Kijutsz az újkerten át a Doberdóra. Majd teleportálva továbbhaladhatsz, meg a Segner, Kossuth tér, Fórum...

Volt még valami a fejemben bicikliügyileg... Mindegy, majd ha eszembe jut megtudjátok. :D

(#26092) copass válasza giigz (#26082) üzenetére


copass
veterán

Értem az iróniát, legalábbis remélem hogy ironizálsz!:D

De azért Idézek a hivatalos álláspontból, hátha valaki nem érti:
Járdán tilos kerékpározni!
Kivétel ez alól a 12. évnél fiatalabb gyerek, mivel főútvonalon még nem kerékpározhat, így a párhuzamos járdán haladhat, legfeljebb 10 km/h sebességgel.
Lakott területen csak akkor szabad a járdán kerékpározni (legfeljebb 10 km/h-val), ha az úttest
kerékpáros közlekedésre alkalmatlan (például földút).
A hivatalos értelmezés szerint az, hogy az úttesten nagy a járműforgalom, vagy tábla tiltja az úttesten a kerékpáros közlekedést, még nem jelenti, hogy szabadna a járdán tekerni.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#26093) giigz válasza Engineer086 (#26085) üzenetére


giigz
veterán

A szoboszlói kerékpározás az megint más tészta, szimpla vicc az egész. A gyalogosoknak ugyanúgy kellene tanítani a kreszt, mint a biciklisnek, és mindenki másnak. Ha én lennék az illetékes, csak úgy kapna a 14 éves gyerek személyit, ha megvan a kresz vizsgája...

A gyalogos elengedés meg megint csak vicc, és itt több csoportra oszlanak a dolgok:

- 1. csoport: Főleg fiatalabbak, 10-től olyan 40 éves korig, aki tudja, hogy neki a gyalogos átkelőn szent elsőbbsége van, és ezért úgy időzíti a lelépést, hogy minél nehezebb helyzetbe hozza az autóst. Az elején lassan indul, aztán amikor közeledik az autós, egyre határozottabban kilép elé, és azért egy csúszós úton esőben főleg este mondjuk a Csapó utcán egy 50-ről elég érdekes megállni, majdnem lehetetlen.

- 2. csoport: 40 és 60 éves kor között kb., akik ott állnak a zebra szélén, és ha látják, hogy elengedi őket az autós, akkor indulnak el, még esetleg oda is intenek neki.

- 3. csoport: 60+ éves, fogalma sincs arról, hogy már nem az autónak van elsőbbsége, így addig vár, amíg el nem megy az összes autó. Amikor megállok, csak vár, és nézi, hogy vajon miért álltam meg... Aztán vagy intek vagy villogok, és akkor nagy lassan elindul. Néha el sem indul, akkor egy pár fölösleges másodperc után lehet továbbmenni, mert hogy abszolút nem lehet eldönteni, hogy át akar-e kelni, vagy csak ott nézelődik...

[ Szerkesztve ]

(#26094) #33253120 válasza Engineer086 (#26085) üzenetére


#33253120
törölt tag

Lehet én vagyok öreg, (36) de nekünk anno általánosban volt olyan környezetismeret óránk, ahol kifejezetten Kreszt oktattak gyalogos, és kerékpáros szemszögből. És igen, ennek volt gyakorlati része is. Egy délután mindenkinek be kellett vinnie a kerékpárját, megnézték, hogy rajta van-e minden ami a szabályok szerint kell, és a kosárlabdapályán épített tanpályán kellett végigmenni. Volt ott rendőrségi ember is.

(#26095) bhonti válasza giigz (#26093) üzenetére


bhonti
tag

Ezért (is) kell ésszel haladni, készenállva a zebra előtti megállásra. Inkább 10 felesleges másodperc az életedből, mint 1 felesleges emberélet!

[ Szerkesztve ]

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#26096) stranger28 válasza gps76 (#26090) üzenetére


stranger28
addikt

?

(#26097) petiwr


petiwr
senior tag

Srácok valaki tud nekem segíteni? lenne egy 300 gb os vinyóm fullon át kéne másolni mident egy 500gb os ra mivel nekem most csak laptop van :(
Eladó a 300 gb os vinyó persze :D

[ Szerkesztve ]

(#26098) copass válasza giigz (#26093) üzenetére


copass
veterán

zebra előtt meg kell állni, ha a gyalogos megközelíti azt. ennyi.
németországban ha a közelébe mész a zebrának, olyan fékcsikorgás szimfónia van hogy nem igaz. én meg néztem hogy ezeknek mibajuk?!

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#26099) Engineer086 válasza #33253120 (#26094) üzenetére


Engineer086
Modder

Teljesen korrekt dolog, nem is kell több, lehet csökkenne kicsit a balesetek száma....várjunk csak, akkor mi lenne a híradóban? :))

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#26100) stranger28 válasza copass (#26098) üzenetére


stranger28
addikt

Nehogy mar a nemeteket hozd peldanak, olyan messze vagyunk toluk fejben, mint innen a Hold.:D

Hiradoba mindig kerul valami hulyeseg ugyis. :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.