Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25901) aldebaran válasza stranger28 (#25892) üzenetére


aldebaran
őstag

Tévedsz!
A Biblia osztályzata: 1-es!

Tele van összefüggéstelenséggel, logikátlansággal. Ilyen dolgozatot adna be valaki irodalomból, kihajítanák. És nem a nyelvezete miatt, hanem mert nincs benne logika az események láncolatában. Ezért lehet belemagyarázni mindent.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#25902) Pocok9b


Pocok9b
aktív tag

Sziasztok!

Eladó Eltax Concept digital 400: [link] , juharfa színben: [link] , hozzá tartozó erősítővel: [link].

A hangfalak szép esztétikai és műszaki állapotban vannak, az erősítő tetején előfordulnak apróbb karcok, de az is hibátlan és a távirányítója is megvan. A hangfalakat kábeleivel együtt adom és még adok egy RCA kábelt is hozzá.

Eladás oka a kihasználatlanság, sajnos nincs rá idő, személyesen Debrecenben átvehető.
Ára: 40000Ft. (alku nincs).

Tel/Viber/WhatsApp: +36703228077

(#25903) Borosz válasza aldebaran (#25901) üzenetére


Borosz
senior tag

Érdekes, hogy olyan könyvről alkotsz pikk-pakk véleményt, aminek a tanulmányozásához egy élet szükséges ahhoz, hogy valóban azt vedd ki belőle, amit az Írója abba beletett. :) Persze ahhoz, hogy egyáltalán elkezdd megérteni valamelyest nyitottnak, érdeklődőnek kellene lennie az azt olvasónak és nem "fikázó" stílusban nyomulni. Az sem árt, ha jó tanárt hívsz segítségül, aki segíthet megérteni a leírtakat. A Biblia tanulmányozása lényegében egy fontos tudományág ebben a világban és ehhez sok idő szükségeltetik. Szóval ez nem novella és nem is regény, hogy osztályozni és egyszerűen csak kritizálgatni lehessen. ;) Jepp...és az "események láncolatának logikája" az valóban nincs is benne, ha úgy gondolod, hogy kronológiai sorrendben íródott mind a 66 könyve.

[ Szerkesztve ]

(#25904) aldebaran válasza Borosz (#25903) üzenetére


aldebaran
őstag

A logika nem egyenlő a kronológiai sorrenddel.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#25905) lipike008


lipike008
csendes tag

Sziasztok! Legalább két és fél méter magas garázst keresek Debrecenben, kb másfél hónapra! Lehetőleg nem egy bűnbarlangban :D

(#25907) _Fonzy_


_Fonzy_
tag

Keresek ocsón PCI-os Hangkártyát!

(#25908) Borosz válasza aldebaran (#25904) üzenetére


Borosz
senior tag

A logika egy jó dolog, de nem feltétlen szükséges csak ennek a segítségével vagy ezen át mérni és vizsgálni a dolgokat. Pláne olyat, amiben szerepel a "hit" a "remény" a "szeresd ellenséged..." vagy ehhez hasonló szavak és kifejezések. :)

(#25909) GIJoe


GIJoe
addikt

Samsung SyncMaster 957DF 19" CRT eladó, mocsok keveset használt... ár ?
LG FLATRON F700B 1500 Ft / db

[ Szerkesztve ]

(#25910) kungzi


kungzi
veterán

nem tudja valaki mennyibe kerül az amerika kedvencei menü a mekiben? mcdrive-ba mennék keróval, és annyi pénzt vinnék csak magammal :DDD

(#25911) aldebaran válasza Borosz (#25908) üzenetére


aldebaran
őstag

Ezért írtam, hogy mivel nincs benne logika, bele lehet magyarázni minden.

Meg ugye kb 50-100 ember (most nincs kedvem utána nézni, hogy mennyi) döntötte el, hogy a fellelhető könyvek közül melyek kerüljenek bele. Tehát emberek döntöttek a hit-ről. Nem Isten, nem Jézus, hanem egy zsinat, ahol bekiabálással veszekedtek, hogy ugyan már, mit is olvassanak az emberek emberöltőkön keresztül.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#25912) z0d1AK


z0d1AK
veterán

ALDI-ban járt már valaki úgy műszaki cikkel, hogy nem jött be neki és visszavitte?
Az oldalon nagyon fényezik az elégedettségre való törekvést és hogy bármit visszavesznek. Csillagozva azt írják, hogy jótállási jeggyel rendelkező termék esetében a papíron lévő feltételek a mérvadóak. Most ez mit jelent vajon?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#25913) cekkk válasza z0d1AK (#25912) üzenetére


cekkk
veterán

Én éppen táskát vittem vissza, és azt szó nélkül cserélték.
Egy próbát megér szerintem. Vidd vissza.

(#25914) mexicanraven válasza aldebaran (#25911) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Hidd el, sajnos mindenki életében volt/lesz egy olyan esemény, amikor majd Istenhez fog könyörögni, hogy segítsen rajta...

when the sun shines, we'll shine together

(#25915) janes1976 válasza z0d1AK (#25912) üzenetére


janes1976
őstag

Én is vittem már vissza cuccot, visszaadják a zsét vagy levásárolhatod. :K

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#25916) petiwr


petiwr
senior tag

Srácok! Első sorban cserélném de el is adom.
Revoltec 2x30cm green/zöld es neon csövet vadi újak 0 percesek garanciába cserélték csak nekem volt ház alakítás így piros kellene ezért pirosra cserélem első sorban!

(#25917) Borosz válasza z0d1AK (#25912) üzenetére


Borosz
senior tag

+1 pozitívum. Én is vittem vissza cuccot. Kicserélték azonnal, szó nélkül.

(#25918) aldebaran válasza mexicanraven (#25914) üzenetére


aldebaran
őstag

Nem a hitről beszéltem, csak a könyvről, a Bibliáról.

Ha már hit: a debreceni darabolós gyilkos, aki megölte két szomszédját bemegy a templomba és meggyónja bűnét és feloldozásért könyörög, kapni fog feloldozást?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#25919) Irmscher 353 válasza aldebaran (#25918) üzenetére


Irmscher 353
aktív tag

igen...

...bár vannak kitételek...

[ Szerkesztve ]

(#25920) Borosz válasza aldebaran (#25911) üzenetére


Borosz
senior tag

Én ezzel úgy vagyok, hogy a hit a Biblia Istenében nem papokra, felekezetekre, pásztorokra stb. kell, hogy alapozódjon, hanem a te Istennel való kapcsolatodra. Hidd el semmi nem fontosabb ennél. Lehet törődni kevésbé fontos kérdésekkel és azok felnagyításával ürügyet találva arra, hogy "nekem ezért meg ezért nincs szükségem Istenre" meg "minek kellene nekem megbékülni az Istennel.." stb. Persze szükségesek az emberi kapcsolatok, már hogyne lennének azok. A kereszténységet sehogyan sem lehet magányosan megélni csakis közösségben, igazi jó barátokkal.

(#25921) Borosz válasza aldebaran (#25918) üzenetére


Borosz
senior tag

Feloldozást kaphat a paptól, de azzal mire is megy? Megnyugszik a lelkiismerete, ha van neki egyáltalán olyan - aztán megy tovább és jön a következő áldozat. A papi feloldozás semmit nem ér csak az igazi bűnfelismerés, majd bűnbánat, majd ezt követően pedig a bűn elhagyása - teljes életváltozással. Ez utóbbi (és a folyamat többi része) bárki számára lehetséges. ;)

(#25922) izomhod


izomhod
senior tag

eladó

15 colos thinkpad laptoptáska 1900huf

15 perces györstöltő 4dv AA 2440mah akksival 7500 huf

(#25923) aldebaran válasza Borosz (#25920) üzenetére


aldebaran
őstag

Ez egyértelmű, nem is akarok senkit vallási meggyőződésében megbántani.

Mindenki hisz valamiben, az ateista is, csak épp nem katolikus, protestáns... stb. Csak a Bibliáról volt szó és arról írtam korábban. A Hit mindenki megillet, csak ne akarja ráerőltetni a saját vallását senki senkire.

Peace! Béke! :R

mod: Nincs az a földi és mennyei meggyőződés, amely feloldozhat egy ilyen szörnyű tettet! Amely vallás szereplői ezt engedik, hogy valaki elmondja neki, hogy megölte valaki anyját, gyermekét, apját... stb és nem tesz semmit, nem tehet semmit a vallása miatt, hogy megállítsa és az illető újra elköveti, akkor az a vallás sülyésztőbe való! A legfőbb értéknek az Életnek kellene lennie!

[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#25924) petiwr


petiwr
senior tag

Keresek olyan embert aki megy mostanság nyíregyre. Egy hűtőt kéne el vinni kicsi nem nagy kézben elfér.

(#25925) Zola007


Zola007
veterán

hell,
nincs esetleg valakinek felesleges "ung contra dolor" gyulladáscsökkentö kenőcse? begyulladt a terdem és doki csak holnap lesz, a patikában pedig azt mondták hogy plusz egy nap mig kikeverik. ha van valakinek,irjon már ram légyszives

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#25926) wwhy


wwhy
veterán

Eladó:
2 db gyári, vadiúj FM1/FM2-es hűtő.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#25929) csapee


csapee
senior tag

Keresek Am2-es hutot.

[ Szerkesztve ]

Csapee

(#25930) gyuszaa válasza csapee (#25929) üzenetére


gyuszaa
őstag

PM.

[ Módosította: #65675776 ]

(#25931) hucsikoi


hucsikoi
aktív tag

Eladó egy bontatlan kerékpárra szerelhető gyerek ülés. Ár 8500Ft.

(#25932) br.rak


br.rak
őstag

win7/64bit kompatibilis, külön tápot nem igénylő (elég egy USB kábel) Canon LIDE USB-s scannerek:
LIDE 25 4000Ft
LIDE 60 6000Ft

Set Top Boxok digikábelhez
Humax PR FOX C (magyar menüs) 5500FT
Humax PR HD1000C 14000Ft

Beépített erősítős szobaantennák MindigTV-hez (Debrecenen belül tesztelve)

3,5 és 5,25 helyre való előlapok (USB, Card reader, Firewire ,audio)

Br

(#25934) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Keresek 12V os minimum 3 AH rossz akkut a következő méretben 114*70*85.
:R

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#25935) morix


morix
csendes tag

Sziasztok!

1GB SanDisk M2 kártyát cserélnék MicroSD kártyára!

Eladó holmik. Több dolog vásárlása esetén jelentős kedvezmény lehetséges. Átvétel Debrecenben.

ÚJ! Systium (USA) ST350PFC tápegység, 350W, SFX méret, bontatlan: 5e
ÚJ! Sony AD-7240S DVD/RW, SATA, fehér, bontatlan: 3e
ÚJ! Rayovac (USA) ILJ2AA-B elemlámpa, ipari kivitel, elemekkel, bontatlan: 1e (2db)
ÚJ! Rayovac (USA) SL2AA-B elemlámpa, ipari kivitel, elemekkel, bontatlan: 1e
ÚJ! HP Q2613X /HP13X Toner, eredeti, bontatlan: 10e

OKI B4350 Mono Lézernyomtató, használt, +1 eredeti, bontatlan toner: 9e
Hansol 730E 17" CRT monitor, nagyon jó állapotban: 2e
MultiTech RF820 Router, vezetékes, 4port: 2e (2db)
W-Links SW-005CM-X Mini Switch, 10/100 N-Way, 5 port: 2,5e
D-Link DUB-E100 USB-Ethernet Adapter: 2e
AcerPowerF1 Ház, jó állapotban: 2e
FSP 200-60ATV tápegység: 2e
Powercolor ATI9600SE VGA kártya, AGP, 128MB, TVOut, DVI, Low profile: 2e
RAM 512MB, DDR400, pqi, egyoldalas: 1,5e
RAM 512MB, DDR400, noname, kétoldalas: 1e
RAM 2x256MB, DDR400, CL3, Infineon egyoldalas: 1,5e /pár
RAM 2x256MB, DDR266, CL2.5, Micron Tech. egyoldalas: 1,5e /pár

(#25936) #33253120 válasza arpeen2 (#25900) üzenetére


#33253120
törölt tag

Meg azért sem, mert a kompresszoros levegő párát tartalmaz a legtöbb esetben. Számítógépnek a közelébe se kerüljön..

(#25937) rayoliviero


rayoliviero
veterán

(#25938) #33253120 válasza Borosz (#25920) üzenetére


#33253120
törölt tag

Én meg úgy vagyok ezzel, hogy más idők járnak mint a Biblia vélt keletkezésének idején. Akkor szükség volt valamire, hogy az emberek leszokjanak a szemet-szemért elvről. Úgy lett a kor felvilágosultjai szerint összeválogatva, hogy a kevésbé felvilágosultaknak erkölcsi útmutatást adjon. (Ez nem változik, párszáz évente újraszerkesztik egyes részeit, hogy az adott kor embere is értelmezni tudja.) Ide tartozik a fent említett bocsánatos/nem bocsánatos bűnök köre, a család és a fölöttedállók tisztelete, stb...
Természetesen az erkölcsi útmutatás magával vonzotta a egyháztól való függést, és a befolyásolhatóságot is.

Mára érdekesebb a megitélése a műnek, mivel jelentősen civilizálódtunk az évszázadok alatt, egyrészt emiatt (illetve nagyrészt a Biblia folyamatos hatása miatt) a benne foglalt erkölcsi tanítások napjaink részévé váltak, másrészt a mű kora miatt egyes részei viszont alkamatlanok az eredeti feladatukra a korrekciók ellenére.

Lehet erről sokat írni, de nem koptatom inkább a billentyűket. :)

(#25939) zolikaDB válasza #33253120 (#25936) üzenetére


zolikaDB
veterán

Tudományosan ez a kondenzvíz. Ezért van az ipari kompresszorokra szárító rákötve.
Anno tanuló voltam, és a Nokiámat kifújkáltam az apró fémreszeléktől a levegőpisztollyal, az indikátor el is színeződött rögvest...

(#25940) laszlo168


laszlo168
senior tag

Ezt az üzletet ismeri valaki, érdemes innen rendelni, vajon megbizható bolt, ha nem akkor honnan érdemes?

(#25941) GabN73 válasza perge666 (#25867) üzenetére


GabN73
addikt

Én 2 napja láttam egyet egy lomos ismerősnél, mondta hogy bizományban van ott, és 75k-ért vihetem is. Hát, hátsó fék nuku, 10 kg rozsda, első teleszkóp kuka, tükrök hiányoztak, meg a matricázás szerinti kiegészítők is... Jövő héten megkeresem a tulajt és ajánlok érte egy jó Deák Ferit... :)) Vagy annyit se...

(#25942) zoknipóc válasza GabN73 (#25941) üzenetére


zoknipóc
csendes tag

Ha tovább passzolnád egy ötössel többért, szólj.

szerk.:
Ezt rossz hallani. Attól még szólhatsz.

Honlap és webshop készítésben jártas szakembert keresek!

[ Szerkesztve ]

"Nincs az a kis pénz, ami ne jönne jól" 6 pozitiv / 0 negatív.

(#25943) GabN73 válasza zoknipóc (#25942) üzenetére


GabN73
addikt

Csak sajna nem Debrecenben van a gép :(

(#25944) perge666 válasza laszlo168 (#25868) üzenetére


perge666
veterán

Ez nagyon rendes. :DDD

giigz:Nekem 5-6 éve volt is normális simsonom,csak nagyobbra vágytam,eladtam,és vettem egy 110ccm-es cross mocit,ami maximum 1 évig volt meg,mert a gatyám is ráment,teljesen felújíttattam,és mégse volt jó. :(

csapee:Látod pont ez az,hogy tiszta silány minőségű utángyártott alkatrészt lehet csak kapni szimóhoz,ami nagyon hamar tönkre megy,mégis veszett drága!!

GabN73:Na látod erről beszélek.

[ Szerkesztve ]

(#25945) mezis válasza #33253120 (#25936) üzenetére


mezis
nagyúr

Én a porszívóm csövét csatlakoztatom a kifújó oldalra és így portalanítok. Szárítottam is már így megázott telefont. Még nem volt soha gondom. (Igaz, ilyenkor nem töltök vizet a vízszűrősbe. :D )

mezis

(#25946) mezis válasza Zola007 (#25925) üzenetére


mezis
nagyúr

Lóbalzsam ? :D (Idős emberek állítólag azzal kenegetik ízületeiket....)

Lovaknál ha meleg, a duzzadt rész, akkor ilyennel kell kezelni. Ha meg már hideg, akkor van egy másik fajta, véráramlást serkentő a Diószegi út - Láhner u. kereszteződésében lévő Állatpatikában, kilós kiszerelésben.

mezis

(#25947) adorjant válasza hucsikoi (#25931) üzenetére


adorjant
senior tag

Bakker,tegnap vettem ugyanilyet,jó drágán :(

(#25948) fenergie84 válasza fenergie84 (#25863) üzenetére


fenergie84
addikt

Eladó:
- MSI 915P combo2 intel 775 foglalat, DDR és DDR2 memó támogatás, Sata1, PCI-e...hátlap van hozzá csak,
- Intel Pentium 531 3Ghz 1mb 800fsb,
együtt a kettő 5e, külön 3-3e

(#25949) hucsikoi válasza adorjant (#25947) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Bizony bakker. :O

(#25950) torcsrent válasza adorjant (#25947) üzenetére


torcsrent
csendes tag

Vidd vissza, hogy nem fér bele a gyerkőc :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.