Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-10-15 15:37:04

LOGOUT.hu

BD lemezek ajánlási sorrendje (írásminőséget és tartósságot illetően az eddigi itteni és külföldi fórumok tapasztalatait összegezve) gyártók (MID) és márkák alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3101) Szpisti válasza Szpisti (#3100) üzenetére


Szpisti
addikt

A Verbatim az új Pioneer BDR-209DBK-val írva:

(#3102) gg72 válasza Szpisti (#3101) üzenetére


gg72
veterán

Na, ez azért már mindját más, mint a korábbiak. Közel hasonló, mint nálam: [link]

(#3103) Szpisti válasza gg72 (#3102) üzenetére


Szpisti
addikt

A Maxel-t is sokkal jobban írja a Pioneer, mint a Plextorom...

(#3104) gg72 válasza Szpisti (#3103) üzenetére


gg72
veterán

Valóban.
A legójabb 1.34 FW van rajta? [link]

(#3105) Szpisti válasza gg72 (#3104) üzenetére


Szpisti
addikt

Gyárilag:

(#3106) Márton


Márton
nagyúr

bd-r lemezt lehet multisession-ben írni?
Ma 10GB, holnap 15?
Mint a dvd-nél? Vagy itt nem olyan kiforrott a dolog?
Ha megy, melyik progi támogatja?

köszi

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3107) fanti


fanti
addikt

Sziasztok!

Vásárolnék egy ilyen írót a napokban: LG BH16NS55 Blu-Ray író fekete OEM

Családi fotók archiválására használnám, mert ugyan van egy három lépcsős HDD-s mentésem az anyagról, de szeretnék valami időtállóbb megoldást is.
Csak adatlemezeket írnék, nem nyomtatnék rá semmi címkét. Nagyjából 35 ezer nagyfelbontású (6000x4000) fotóról lenne szó, és FHD családi felvételekről. Összesen ez kb. 500GB anyag lenne.

Kérdéseim:
- Jó a kinézett író a célra?
- Milyen lemezeket és honnan vásároljak megbízható helyről? DB50, BD25? Típusok? Hengeres kiszerelés is jó nekem teljesen, fő az adatbiztonság, és tartósság. PÓTOLHATATLAN ADATOKAT ÍRNÉK FÖL!!!!!
Ennek függvényében kérem a segítségeteket!

Köszönöm!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#3108) gg72 válasza fanti (#3107) üzenetére


gg72
veterán

Ez esetben és ehhez az íróhoz én ilyen lemezt vennék: [link]

(#3109) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Van pár régi egyrétegű Verbatim BD-lemezem, amik íratlanul üldögélnek a tokjaikban kb 5éve (ajándék volt anno). Kérdés: érdemes ezeket ennyi idő állás után megírni, vagy rövidebb lesz az élettartamuk, mint egy mostani lemezének?

A 2-3rétegű lemezek is vannak olyan megbízhatók/tartósak, mint az egyrétegűek? EAN: 0023942437505-ös kódú 50gigás Verba lemezeket néztem éppen, BDXL-re meg az EAN: 0023942437895-öt találtam. Nem az van a verbákkal, hogy oxidálódik az adatrögzítő réteg egy idő után:F?

Az író még nincs meg, valószínű Pioneer BDR-S09XLT esetleg BDR-S11J lesz (ha utóbbi nem túl agyament áron érkezik meg €urópába).

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3110) t72killer válasza t72killer (#3109) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A BD-írós topikban kitárgyaltuk, maradok az egyrétegűnél:R Egy érdkes gondolat: a 3-rétegűeknél 33GB egy réteg. Nem tervezik az egyrétegűek kapacitását megemelni:F?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3111) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

"Sony ET2-002 MID"
Erről vélemény ? (100GB Triple Layer Sony lemez BD-RE 2x)
PIONEER BDR-209 (BDR-2209) amivel biztosan kompatibilis.Pio BDR-209EBK -val lenne használva nálam.

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#3112) fanti


fanti
addikt

És erről tapasztalat?

LG BH16NS55 Blu-Ray íróval írnám.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#3113) jeni válasza fanti (#3112) üzenetére


jeni
félisten

13500 Ft a 10 db lemez.

(#3114) gg72 válasza jeni (#3113) üzenetére


gg72
veterán

És ez is legnagyobb gond vele. :)

(#3115) stanley00


stanley00
tag

Sziasztok!

Errôl a képrôl valami vélemény valakinek? Nem a legjob minôség de szerintem így is látszódnak a hosszanti csíkok, foltok alul és felül mindkét lemezen. Élôben még látványosabban látszódnak a lemezeken. Nem régi lemezek hanem vadi új vásárlás. Eléggé bizalomromboló a lemezre nézve.

[ Szerkesztve ]

(#3116) SpongyaBob válasza fanti (#3112) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Nagy általánosságban elmondható, hogy az LG írók szeretik a Verbatimot :K Ez alól kivételt képeznek az LTH tipusok, de azt egyik író sem szereti.. Pontosabban ezeket inkább érdemes kerülni.

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#3117) M107 válasza SpongyaBob (#3116) üzenetére


M107
addikt

:R

Rossz utalás a Pio-k imádják az LHT, nálam tökéletesen müködnek, bár már manapság nem találok verbatim 6X LHT lemezem van több mint 15 25 henger írtam is jó párat több évesek hibátlanok.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#3118) t72killer válasza stanley00 (#3115) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:Y, helyből küldeném vissza a feladónak, irogasson ő rá... Mivel látható optikai tartományban megy az adatrögzítés és az olvasás is, bármi szemmel látható mocsok befolyásolni fogja a rögzítés ÉS az olvasás minőségét.

Milyen lemez amúgy?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3119) stanley00 válasza t72killer (#3118) üzenetére


stanley00
tag

Először is idegesít, hogy az előző hozzászólásomban véletlenül egy b-vel írtam a legjobb szót biztos beragadt a billentyűzet:)
Szóval [erről a lemezről van szó.] Írtam nekik de eddig még válaszra sem méltattak. Elég szemét dolognak tartom mert mivel a saját öntapadójukkal lett leragasztva a papírtok ezért amikor belerakták őket akkor látniuk kellett volna a hibát vagy ha már eleve papírtokban voltak akkor meg még nem lehettek leregasztva. Azért csak 30 db lemezről van szó ami nem lehet véletlen. És az előbb felsorolt ok miatt is elég nehéz jóhiszeműnek lennem. Szóval ez most egy szép nagy mínusz nekik. Senkinek nem tanácsolnám, hogy papírtokos (darabos) lemezt vásároljon tőlük ezek után. Azért ezt nem vártam tőlük jó pár rendelés után..

[ Szerkesztve ]

(#3120) t72killer válasza stanley00 (#3119) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lehet beázott a papírtok? Papírtokos DVD-t amúgy soha nem vennék, nem is értem, miért árulnak ilyet egyáltalán? A papír karcolhat, ráadásul tudtommal egyetlen gyártó se csomagolja papírba a lemezeit, ezek hengerből kiszedett, majd átcsomagolt cuccok. Mindenképp csatlakozom a javaslatodhoz, annyival kiegészítve, hogy senkitől se vennék papírtokos optikai lemezt.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3121) fanti válasza jeni (#3113) üzenetére


fanti
addikt

Mondjuk tényleg baromi drága......vettem egy 25-ös henger Panasonicot, az 50 éveset, meg még vettem hozzá 2x25 Verbatimot.
A Panára megy a húdefontos.
A Verbára meg a húdefontosdenemannyira

Most nézem, hogy én 199-ért vettem a Verbát, most meg jóval több.....így mozognak a lemezárak is?

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#3122) stanley00 válasza t72killer (#3120) üzenetére


stanley00
tag

Én is csak azért vettem papírtokosat mert már csak ilyen volt. De egyébként pontosan az általad említett okok miatt is gondolom, hogy a véletlentől messze van, hogy ilyet kaptam anélkül, hogy észrevették volna.

(#3123) t72killer válasza stanley00 (#3122) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A tokokon nincs beázás/vizesedés jele?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3124) stanley00 válasza t72killer (#3123) üzenetére


stanley00
tag

Azokon nincsen. de annyira ugyanott és ugyanolyan foltok vannak mindegyiken, hogy szerintem gyártáshibásak.

(#3125) t72killer válasza stanley00 (#3124) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez is simán meglehet, eléggé noname gyártó.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3126) gg72 válasza t72killer (#3125) üzenetére


gg72
veterán

Az FTI (Falcon) nem noname gyártó, hanem az egyik legjobb, az Egyesült Arab Emirátusokban gyárt(ott) lemezeket, az TDKBLD-RBD mid viszont sajnos nem a legjobb, az itmedia által felvásárolt széria ebből valamiért nem lehetett a legjobb + ehhez jött hozzá a papírtokos kiszerelés...
A korábban 2X is csoportosan rendelt [TDKBLDRBB] mid-es lemezek minőségben pl. simán felveszik a versenyt a Panasonic-kal az írásminőséget illetően.

[ Szerkesztve ]

(#3127) t72killer válasza gg72 (#3126) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Értem:R Akkor valahol menetközben került sz&r a palacsintába akarommondani lemezekre.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3128) stanley00 válasza t72killer (#3127) üzenetére


stanley00
tag

Persze attól még a reklamációra használt email címükre írt panaszra illene reagálniuk, hogy miért árusítanak meg merem kockáztatni (mivel papírtokos) tudatosan selejt terméket.

(#3129) t72killer válasza stanley00 (#3128) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mindenképp. A gond az, hogy szlovák árnyékbanvállalkozónál nem tudom létezik-e fogyasztóvédelem.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3130) jeni válasza stanley00 (#3119) üzenetére


jeni
félisten

Azért furcsállom a dolgot,hogy a Nor- hirdet és reklámoz meg dicséri a portékájukat,de ha gond van a lemezzel akkor miért nem segít? Miért nem ajánl fel csere lemezeket a gyári hibásokért? Miért nem mondja,hogy ne haragudjatok a hibás lemezekért. Akik ilyen lemezeket kaptak és az ITmediánál vették azoknak soron kívül kicseréljük. Ráadásként ahogy írtad az emailodra sem válaszoltak.

(#3131) stanley00 válasza jeni (#3130) üzenetére


stanley00
tag

Igen, valami hasonló hozzáállást remélne az ember. Azért mertem ilyet rendelni mert a Japánból számtalanszor rendelt repacked Dl lemezeknél soha nem volt ilyen probléma pedig az elején azokkal szemben is szkeptikus voltam. Na mindegy, saját hibájából tanul az ember. Köszönöm az észrevétleket nem szeretném tovább szemetelni a topikot. De senkinek nem ajánlanám innentôl a papírtokos lemezeket ettôl a cégtôl.

(#3132) zozopapa68


zozopapa68
tag

Pioneer íróval, a CMC MID-es Verbatim lemezeknél egész jó eredményt lehet elérni, a 2X-es írási sebességgel.

Pioneer 208D, írás: 2X-es. A Jitter mérését LtnFlash2.6.11 programmal végeztem, mivel az ODC 1.70 nem mér korrekt módon.

Pioneer 208D írás: 4X-es.

(#3133) Nor- válasza stanley00 (#3119) üzenetére


Nor-
tag

Ezt kérlek írd meg a garancia@itmedia.sk -ra a rendelési számoddal és utána fogok járni hogy ki volt felelőtlen a csomagolásnál.

http://itmedia.sk/

(#3134) Nor- válasza jeni (#3130) üzenetére


Nor-
tag

Ha nem szólnak miatta, akkor nem fogunk tudni a problémáról ...
Nem mindenkinek van arra ideje hogy naponta átolvassa a fórumot.

http://itmedia.sk/

(#3135) Nor- válasza stanley00 (#3128) üzenetére


Nor-
tag

Ezzel kapcsolatban semmilyen levelet nem kaptunk.
biztos hogy nem @itmedia.hu címre írtál ?
A leveled nem dobta vissza a szerver ?
Nem szoktuk a problémákat válasz néljül hagyni ...

http://itmedia.sk/

(#3136) stanley00 válasza Nor- (#3135) üzenetére


stanley00
tag

Nem a topic témája ezért nem is ide való de azért itt válaszolok nehogy úgy tűnjön, hogy én kavarom itt azt a bizonyos... Ne is haragudj de én írtam nektek, a szerver sem dobta vissza és a cím is jó volt. Arról nem én tehetek, hogy olyan email címet adtok meg reklamációnak ami nem is valós vagy nem nézitek.

ITT SZERINTEM EGYÉRTELMŰ MIÉRT AZ ADOTT CÍMRE ÍRTAM

És még egy kép, hogy bizonyítsam én elküldtem a levelet

(#3137) Nor- válasza stanley00 (#3136) üzenetére


Nor-
tag

Nincs kizárva hogy a leveled alapból fennakadt a spam szűrőn, de az is biztos hogy nem jó helyre küldted.
Amúgy csütörtök este küldtél egy e-mailt, nem a garancia@ címre, és reklamálsz hogy miért nem kaptál érdemi választ még aznap? ...
A leveled elküldése után egész 8 munkaórája volt az adminisztrátornak hogy a telefonnal és a levelekkel foglalkozzon, és mivel nem a megfelelő embernek küldted, így gondolom félrerakta és ma fog vele foglalkozni.

Engedd meg hogy idézzek az általad hivatkozott oldalról:
FIGYELEM!!! GARANCIÁLIS FELTÉTELEK:
.....
Mielőtt visszaküldene bevizsgálásra valamit, érdeklődjön e-mailben a garancia@itmedia.sk címen, illetve csatolja az előzetes garanciális igényről szóló dokumentumot vagy panaszt! Az esetek döntő többségében elkerülhető egy felesleges visszaküldés, mivel a felmerülő problémák zömére tudunk megoldást ajánlani, illetve felmérhetjük a garanciális igény valódiságát, valamint az esetleges formai hiányosságokat.

Ez pont azért van odaírva, mert ha írtál volna NEKEM a garancia@ címre, akkor kaptál volna érdemi választ viszonylag gyorsan, míg a rendelési ügyintéző nem tud és nem is fog foglalkozni a panasszal.
Ha hasonló hiba van, az azért van mert valószínű nem figyelt oda a csomagoló, amiért le lesz vonva a béréből. Független attól hogy a legolcsóbb lemezt vetted, a használhatóságát garantáljuk, tehát jóvá fogjuk írni a lemez árát, _NEM KELL VISSZAKÜLDENI_ ...
Amúgy jól értem hogy 2 darabbal volt gond a 30 darabból?
Azért ezesetben eléggé erős állítás hogy szemetet árulnánk ...
A lemez amúgy megszűnt, nem lesz többet, az FTI január 1-ével beszüntette a BD lemezek európai értékesítését. (se ez, se másmilyen FTI gyártmányú lemez, marad a verbatim meg a panasonic, már amíg még van ...)

További egyeztetésért kérlek a garancia@itmedia.sk címre írjál.

http://itmedia.sk/

(#3138) stanley00 válasza Nor- (#3137) üzenetére


stanley00
tag

Ne haragudj de hiába magyarázod, hogy nem jó helyre írtam a levelet mert nem igaz.
Az az információ a ti értelmezésetekben mit takar, hogy „Kérdések, vélemények, reklamációk: info@itmedia.sk”. Hát én reklamáltam, hogy harmincból harminc selejtes lemezt adtatok el. Ezt magyarázhatod ahogy akarod akkort sincs igazad. Nem garanciát szerettem volna első lépésben intézni hanem reklamálni. Erre pedig ezt az email címet hirdetitek. Nem kell mást hülyének beállítani mert nem egyértelmű a honlapotok. Való igaz, hogy este küldtem el a levelet de szerintem elvárható, hogy ilyen esetben 1 munkanap elég legyen egy válaszlevélre, hogy megkaptuk a leveled, utánanézünk, ne adj isten érdemi választ adtok arra, hogy ez hogyan fordulhat elő. Máshol az ilyet másképpen intézik nem utólag lecseszik az embert, hogy olyan email címen reklamál amit ti adtatok meg nem én. És ahogy írtam nem 2 db hanem az összes rossz. Sajnos egyszerre nem tudok 30 db lemezt lefényképezni, hogy látszódjon aminek kell. És persze ilyenkor előjön, hogy a legolcsóbb lemezt vettem ami nem igaz mert van ennél olcsóbb is és mindketten tudjuk, hogy drágább is ami rosszabb is. Ilyenkor olcsó lemez az FTI gyártmány de más esetben meg A grade-nek hirdetitek. Ha gondolod felrakom videón az összeset, hogy ugyanott ugayanolyan rossz mind. Kicsit elfajult a dolog, én ezt nem szeretném ellentétben amit írtál én nem állítottam és most sem állítom, hogy szemetet árultok csak elég rosszul esik az embernek amikor papírtokban kap 30 db selejtet. Én továbbra is fogok rendelni tőletek ha még kiszolgáltok. Persze nem papírtokosat :C

(#3139) Nor- válasza stanley00 (#3138) üzenetére


Nor-
tag

Sajnos kis pénz, kis foci.
Ha ugyanolyan áron dolgozhatnánk mint a német "kolegák", és dupla áron adhatnánk a lemezeket, hidd el, lenne ember aki csak azt lesné hogy mikor állhat rendelkezésre. De ezzel szemben 7 ember dolgozik a cégnél, ebből 3 csomagol, 1 autót vezet, 1 meg ügyeket intéz, 1 meg telefonozik és az info@ e-maileket válaszolja meg, én meg intézek elég sokmindent, még vasárnap is, és a garanciális ügyek hozzám futnak be, már ha jól vannak megcímezve ...
Ha garanciális kifogásom van (márpedig ez az) akkor én a garanciát keresem, nem az infót, mivel az infó általában semmire nem jó a legtöbb helyen. (nálunk meg fogom kapni, de lehet csak 1 hét múlva amikor lesz rá ideje hogy foglalkozzon a "problémás" levelekkel)

Elmondom, hogy a konkurenseink között is (SK webshopok) híresen JÓ a garanciális ügyintézésünk, mivel minden esetben megpróbálunk megoldást találni, nem pedig kibújni, és mi valóban foglalkozunk is az ügyekkel, és válaszolunk is a levelekre, már ha megkapjuk ...
Lehet nem azonnal, de ez a véges kapacitás miatt gondolom most már érthető.

Ezzel szemben én konkrétan tudom mondani hogy _nagyker_ kérdéssel megkerestem nem egyszer több SK konkurensünket, és egy darab választ nem kaptam.
SOHA.
Volt amikor megrendeltünk dolgokat, majd 1 hét alatt kaptunk egy e-mait hogy ok, megvan, jönni fog. majd soha többet semmi.

Ezért veszem igen zokon (igen, a személyes kategóriába esőnek) amikor olyan dolgok jelennek meg itt, amik nem valósak.
1) nem árulunk szemetet. mindenhol előfordulhat anyaghiba, az a gyártón és az alkalmazotton is múlik.
2) ha probléma van, igenis foglalkozunk vele, amennyiben a megfelelő helyre eljut az infó.
3) Tudom, ez nem fog túl meggyőzően hatni, de a vevőink azért tartanak ki mellettünk mert jól tudják hogy korrektül kezelünk mindent, az elejétől a végéig. Pl. most is volt egy vevő, aki vett egy kingston pendrive-ot 1.5 éve, és beszart. Nem volt olcsó, megkérdezte, ezzel tudunk-e valamit kezdeni. Utánanéztünk, és ahonnan vettük, ott él a 2 év garancia a kingston felé, tehát el fogjuk intézni.

Próbáld meg ezt egy magyar számtech boltba letolni az eladó torkán, hogy akár csak 1 nappal is a gari lejárta után visszavinnéd ...

Tehát továbbra is várom a leveled a garancia@itmedia.sk címre, és hidd el, válaszolni fogok ...

http://itmedia.sk/

(#3140) Nirvatti válasza Nor- (#3139) üzenetére


Nirvatti
tag

A komoly téma ellenére engem ez felvidított:
"Pl. most is volt egy vevő, aki vett egy kingston pendrive-ot 1.5 éve, és beszart." :))

(#3141) jeni válasza stanley00 (#3138) üzenetére


jeni
félisten

Azt a csomagoló emberkét sajnálom az egészben. Lehet,hogy májusban nem kap semmilyen bért? :Y

Lehet,hogy nem 1 ember hanem 3-n tévedtek a csomagolását tekintve,hogy rossz infót kaptak,hogy az önhibájukon kívül más papír tokba tették be?

[ Szerkesztve ]

(#3142) Nor- válasza jeni (#3141) üzenetére


Nor-
tag

Nem kell brutális levonásra gondolni, 5 euró szokott lenni az ilyen hanyagság első "ára".
Szerencsére az utolsó is mert odafigyelnek rá utána jobban.
Még a legelején (2004) volt olyan csomagolónk aki egy tévesen feltöltött 100-as fóliás lemezből 1 darabot kért. A csomagoló meg fogta és 1 darab lemezt úgy ahogy volt beledobott a dobozba és kiküldte ...

A másik probléma ha a hengeres lemezeket fektetve rakják a dobozba, szigorú csomagolási szabályok vannak hogy hengeres lemezt csak állítva lehet dobozba rakni, hogy ne sérüljenek szállítás közben.

http://itmedia.sk/

(#3143) stanley00 válasza Nor- (#3139) üzenetére


stanley00
tag

Nyilván mindketten a saját szemszögünkből látjuk az egészet. Már másodjára említed, hogy ti nem árultok szemetet amit én sosem állítottam, vissza lehet olvasni. Pusztán az ügy kezelésével voltak problémáim. Én csak a te szavaiddal élve zokon vettem (személyes kategóriába esőnek), hogy valaki anélkül rak bele 30 papírtokba 30 lemezt egyesével aminek mindegyik darabja tiszta folt az írható felületén, hogy azt nem veszi észre. Azt is zokon vehetném, hogy folyamatosan azt írod, hogy már ha megkapjátok a levelet vagy már ha jó címre van küldve. Én elküldtem és nem jött vissza, A reklamációs email címre küldtem mert reklamálni szerettem volna. Ezen a dolgon már nem is vagyok hajlandó vitatkozni mert értelmetlen. Szerintem zárjuk is le. Újra leírom. Soha nem volt problémám eddig a rendeléseimmel, a legjobb árakon dolgoztok és továbbra is fogok rendelni tôletek amire bárki mást is bátorítok. Én nem fogok elnézést kérni mert kaptam 30 rossz lemezt, viszont az is lehet, hogy türelmesebb is lehettem volna mert mindenki hibázhat és tényleg ahogy említettem soha semmi gond nem volt eddig. Én részemrôl lezártam, köszi a párbeszédet.

(#3144) jeni válasza Nor- (#3142) üzenetére


jeni
félisten

Köszönjük ,hogy számíthatunk arra nézve,hogy biztonságosan megérkeznek a megrendelt lemezeink.

(#3145) Nor- válasza stanley00 (#3143) üzenetére


Nor-
tag

Csak idéznélek:
"hogy miért árusítanak meg merem kockáztatni (mivel papírtokos) tudatosan selejt terméket."
Selejt termék = szemét ...

Nem selejt a termék, és megválaszolva mások kérdését, azért van papírtokba átcsomagolva hogy aki akarja, ki tudja próbálni az 1 darabot is, ne kelljen azért 25 lemezt vennie hogy kiderüljön, nem viszi az adott lemezt jól az írója ...

Tehát nem a selejtet adjuk el, hanem ez egy plusz munkával járó lehetőség hogy ki tudjátok próbálni a lemezeket anélkül hogy egy rakat pénz kéne beleölni ...

Nem kötekedni akarok veled, és nem is várok el semmilyen bocsánatkérést, mivel a te részedről is jogos higy ha nem azt kaptad amit rendeltél, viszont 1 nap után az asztalt verni szerintem nem korrekt, főleg mivel fel is hívhattál volna minket hogy megkaptuk-e a leveled és mi lesz az üggyel ...
Én legalábbis szoktam telefonálni ha nem kapok választ egy levelemre pár napon belül.
Óriási telefon szolgáltatók (20-50 millió ügyféllel, nem magyarországon) is sokszor 3-5 nap után válaszolnak csak az e-mailekre, pedig ott igazán van rá pénz hogy ügyfélszolgálatot tartsanak fent ...
Ha pedig felhívod őket, leráznak hogy küldd el e-mailben a hibát és majd foglalkoznak vele ...

ezért is írom hogy jelezd legközelebb hogy hibás lemezt kaptál és hogy le van velem beszélve és jóvá fogjuk írni az árukat, nem kell visszaküldjed ...

[ Szerkesztve ]

http://itmedia.sk/

(#3146) Nor- válasza fanti (#3121) üzenetére


Nor-
tag

Sajnos a verbatim árat elemt, ez a BD lemezeket is érintette.

http://itmedia.sk/

(#3147) fanti válasza Nor- (#3146) üzenetére


fanti
addikt

Igen, látom, de annak örülök nagyon, hogy én még úgymond olcsón tudtam rendelni 2x25 Verbát, és Panasonicot is, szintén a 25-ös kiszerelést, amiből még egy hengert rendeltem, mert nagyon meg vagyok elégedve mind a minőséggel, mind pedig az árral.
És ugye azt sem tudom, hogy meddig lehet venni ezeket a jobbféle lemezeket, ezért is bekészleteztem (50 Pana, 50 Verba).
Szépen archiválom most éppen Panára a Családi anyagokat.

Én új vevőtök vagyok, de elégedett vevő.
Rendelek, másnap telefonos visszaigazolás, jön a mail, majd az SMS is, hogy mehetek a pikpakk pontra átvenni. Csomagolás rendben, ügymenet rendben, termék rendben, ár rendben, úgyhogy én csak megköszönni tudom, hogy vagytok!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#3148) Nirvatti válasza fanti (#3147) üzenetére


Nirvatti
tag

+1

(#3149) Nor- válasza fanti (#3147) üzenetére


Nor-
tag

Köszönöm a megerősítést, valóban arra törekszünk hogy minőségi szolgáltatást nyújtsunk ... :)

Panasonicot most még tudunk rendelni, verbát is, de szerintem a verbatim nem lesz sokáig a piacon, csúnyán mellényúlt a ledekkel meg a flash termékekkel és fél-egy éve lecserélték az egész értékesítési csoportot, és zöldfülüeket ültettek oda, akik azon kívük hogy árat emeltek sokmindent nem tettek, szóval lehet fél és verbáéknál is vége a dalnak ...

[ Szerkesztve ]

http://itmedia.sk/

(#3150) jeni válasza Nor- (#3149) üzenetére


jeni
félisten

a TDK sorsára jutnak majd?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.