Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-10-15 15:37:04

LOGOUT.hu

BD lemezek ajánlási sorrendje (írásminőséget és tartósságot illetően az eddigi itteni és külföldi fórumok tapasztalatait összegezve) gyártók (MID) és márkák alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2201) gg72 válasza rizsa7777777 (#2200) üzenetére


gg72
veterán

Ez semmire sem jó, max. arra, hogy ha valami durva adathiba van a lemezen, akkor ott megáll az olvasás.

(#2202) rizsa7777777 válasza gg72 (#2201) üzenetére


rizsa7777777
tag

Értem köszönöm ! :) Akkor egyenlőre marad az asztali lejátszó tesztre, ha az játsza szépen (és eddig nem volt gond egyik kiírt lemezzel se ) akkor egy darabig talán nem lesz velük gond.

(#2203) gg72 válasza rizsa7777777 (#2202) üzenetére


gg72
veterán

Az sokkal megbízhatóbb teszt és valós eredményt is ad. :)

(#2204) vegyicsikos


vegyicsikos
csendes tag

Sziasztok!

Valakinek van tapasztalata ezen lemezekkel kapcsolatban?

[link]

(#2205) M107 válasza vegyicsikos (#2204) üzenetére


M107
addikt

:R

"Verbatim M-Disc az új szabvány, A digitális tárolás célja, hogy megőrizze és megvédje a fájlokat a lemezen.A szabadalmaztatott "rock-szerű" réteg ellenáll a fénynek, a hőmérsékletnek és a páratartalomnak."

LG M-disc íród van hozzá ?
Például egy ilyen....
LG BH14NS40

[link]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#2206) jeni válasza M107 (#2205) üzenetére


jeni
félisten

(#2207) Piftuka válasza M107 (#2205) üzenetére


Piftuka
veterán

Amennyiben "csak" M-Disc BD lemezt akar írni vele, úgy nem szükséges az LG "dedikált" írót vennie.

Az m-ready írók listáját érdemes átnézni információgyűjtés céljából. ;)

"Aquila non captat muscas."

(#2208) jeni válasza Piftuka (#2207) üzenetére


jeni
félisten

tudtommal számít a verzió szám,vissza felé meg nem lehet firmwaret rátenni az írókra.

(#2209) vegyicsikos válasza M107 (#2205) üzenetére


vegyicsikos
csendes tag

Nem értem miért akartok LG-t nekem ;), Pio 209-esem van és pár hete vettem. Mint az előző hozzászólásokban látható benne van a kompatibilis meghajtók listájában. Igaz, hogy csak a legújabb firmware (1.30) támogatja a Millenniata lemezt.

(#2210) jeni válasza vegyicsikos (#2209) üzenetére


jeni
félisten

1.10 van ott

(#2211) dni


dni
őstag

Sziasztok,

jó minőségű 50GB-os lemezt keresnék archiválásra, honnan és milyen típust érdemes rendelni, ha 50db-ra volna szükségem?

(#2212) gg72 válasza dni (#2211) üzenetére


gg72
veterán

10-esével az ebay-ről. :) Konkrét típusokat és forrásokat pedig sokat találsz az elmúlt hónapok hsz-ei között.

(#2213) dni válasza gg72 (#2212) üzenetére


dni
őstag

Azt elfejtettem írni, hogy áfás számlát szeretnék róla kapni, tehát leginkább valamilyen mo-i bolt játszik. it-media pl mos kifogyott, de akkor még keresgélek a topicban.

(#2214) gg72 válasza dni (#2213) üzenetére


gg72
veterán

Itthonról nehéz lesz minőségi lemezt szerezned, pláne archiválási céllal. Az itmedia-nál csak ez jöhet szóba: [link]. Persze kérdés, hogy mi a lemez médiakódja, mert elképzelhető CMC is, aminek darabjáért 1600 Ft-ot kiadni, hát... :U

(#2215) OrLiX válasza Piftuka (#2207) üzenetére


OrLiX
tag

Az M-Diskre visszatérve, próbált már valaki ilyen lemezt?

Szomorúan látom a kompatibilitási listán, hogy 209EBK nem támogatott, amiről úgy gondolom, hogy csak nem frissítették a listát, mert az 1.20, 1.30-as fw. szerintem tudja azt, amit az 1.10-es tudott.

De mindegy is, ha valaki rendelne M-Disk lemezt, mondjuk 5db-ot, és nem kellene neki mind az 5db, akkor társulnék mellé.

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ.

(#2216) Piftuka válasza jeni (#2208) üzenetére


Piftuka
veterán

"tudtommal számít a verzió szám,vissza felé meg nem lehet firmwaret rátenni az írókra."

Ezt értem, viszont miért gondolod, hogy az 1.10-et követő firmware változatok nem képesek ugyanazt produkálni, mint amit az 1.10!?

Számomra a logika azt diktálná, hogy az "m-ready" írók listájában az egyes firmware-ek szükséges legalacsonyabb verziója van felsorolva... :F

"Aquila non captat muscas."

(#2217) Piftuka válasza OrLiX (#2215) üzenetére


Piftuka
veterán

"Az M-Diskre visszatérve, próbált már valaki ilyen lemezt?"

Én nem próbáltam, de szeretnék pár darabot vásárolni!

Az író firmware verziószáma remélhetőleg nem lesz probléma, ugyanis az én 209DBK írómban 1.10-es van égetve.

Talán ez az előnye, hogy nem a netről rendeltem, hanem egy helyi boltban, rég óta "porosodó", "elfekvőben" lévő darabot sikerült megvásárolnom. :) Megrendelték ~1 éve azt az egy darabot, aztán nem vette meg senki, egészen mostanáig. ;)

"Aquila non captat muscas."

(#2218) jeni válasza Piftuka (#2216) üzenetére


jeni
félisten

Majd biztosan megmondja valaki,hogy nem csak az 1.10 verziós Pioneer írók alkalmasak arra,hogy M-Disc lemezekre is lehessen írni.

(#2219) Piftuka válasza jeni (#2218) üzenetére


Piftuka
veterán

Jogos. "A puding próbája az evés". ;)

Persze nem tudom, hogy hány Pioneer BD író tulajdonosa rendelkezik ilyen lemezekkel, vagy fog archiválási célzattal írni ilyen lemezekre..!?

Tény, hogy nagyon jó lenne olvasni pár gyakorlati beszámoló! :K

(Mindazonáltal tényleg nem látom mi értelme lenne az 1.10-es firmware-t még felruházni az m-disc írásának képességével, az azt követő változatokat pedig már nem!?)

"Aquila non captat muscas."

(#2220) vegyicsikos válasza Piftuka (#2219) üzenetére


vegyicsikos
csendes tag

(Mindazonáltal tényleg nem látom mi értelme lenne az 1.10-es firmware-t még felruházni az m-disc írásának képességével, az azt követő változatokat pedig már nem!?)

Mint már előzőleg megírtam hivatalosan 1.30-as változatba került bele az M-Disc (Millenniata) lemez támogatása. [link] A régebbi firmware íráskor ismeretlen lemezként kezeli és (nem lemez specifikus, optimalizált, hanem) alapbeállításokkal fogja megírni. Így ez valszeg rosszabb írásminőséggel, vagy akár lemez írási hibával is járhat. Ezért is ajánlott minden (nem csak pio) író esetében a firmware rendszeres frissítése, ha fontos, hogy sokáig olvashatóak legyenek a lemezeid.

[ Szerkesztve ]

(#2221) csalafinta65


csalafinta65
senior tag

Sziasztok! 8-10db 50Gb-os blu ray lemezre lenne szükségem. Az apróhirdetés rovatban nincsen...Verbatim vagy Pana jönne szóba. Köszönöm előre is. (70 426 0639)

(#2222) Piftuka válasza vegyicsikos (#2220) üzenetére


Piftuka
veterán

"Mint már előzőleg megírtam hivatalosan 1.30-as változatba került bele az M-Disc (Millenniata) lemez támogatása. [link]"

Azt olvastam, viszont nem derült ki számomra, mi garantálja ezt? Úgy értem, hogy a Milenniata honlapján, a "Recommended" firmware verzióra miért 1.10-et írnak, ha ők is tudják (???) a fentieket? :F

Ezt jó lenne tisztázni, mert ha szükséges, én természetesen update-elem a lejátszó firmware szoftverét, de ahhoz biztosra kell mennem.

(Közel 20 év tapasztalata ugyanis azt mondatja velem, hogy firmware-t, BIOS-t csak akkor upgrade-eljen az ember, ha nagyon muszáj. Ugyanis az mindig kockázatos. Optikai meghajtó esetében még a visszaállítás/downgrade sem működik. Ha valami rosszul sül el... kidobható a készülék, ráadásul erre még a jótállás sem vonatkozik.)

"Aquila non captat muscas."

(#2223) jeni válasza Piftuka (#2222) üzenetére


jeni
félisten

Vissza tehető a korábbi verzióra egy kis trükkel

(#2224) -szabi- válasza jeni (#2223) üzenetére


-szabi-
őstag

Már tapasztaltam olyat DVD esetén, hogy a netről szedett és a gyárilag azonos verziójú firm között írásminőség eltérés volt.

üdv
szabi

(#2225) szabi081


szabi081
csendes tag

Sziasztok!

Ezek vajon milyenek lehetnek? Érdemes lenne rendelni? Az ár elég kedvező.

[link]

[link]

(#2226) gg72 válasza szabi081 (#2225) üzenetére


gg72
veterán

Az 50GB-os jó, de a 25-öst itthon is megkapod olcsóbban az ITMedia-tól, mivel az szinte egészen biztosan CMC gyártmány. Amúgy az ebay-ről olcsóbban megkapod az 50GB-ost, mint az amazonról, ráadásul amit linkeltél, az egy amazon piactéri eladó, vagyis ugyanúgy Japánból jön a lemez, mintha ebay-es lenne és így számolni kell a vámmal is.

(#2227) szabi081 válasza gg72 (#2226) üzenetére


szabi081
csendes tag

Vám hogy működik Japánból? Mennyi az összeghatár ami felett már kell fizetni? kb mennyi lehet ez az összeg?

(#2228) gg72 válasza szabi081 (#2227) üzenetére


gg72
veterán

Itt nézz utána: [link]

(#2229) M107


M107
addikt

:R

Kérdés :

milyen a (Mid) minősége :

RITEK-BR2-000

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#2230) nTom válasza M107 (#2229) üzenetére


nTom
aktív tag

Ha ez a 25gb-os, akkor sz@r. Teszteltem ilyet, valahol visszább megtalálod

(#2231) gg72 válasza M107 (#2229) üzenetére


gg72
veterán

(#2232) M107 válasza gg72 (#2231) üzenetére


M107
addikt

:R

Köszönöm, a segítséget.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#2233) M107 válasza nTom (#2230) üzenetére


M107
addikt

:R

Ismerős vett Traxdata BD-t és ez a Mid-je neki, néztem neten is külföldi fórumokon is elég lehangoló a képe.
Kiváncsi leszek a tartósságára.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#2234) rizsa7777777


rizsa7777777
tag

Sziasztok !

Az újraírható BD lemezeknél érdemes mindig teljes törlést csinálni, vagy elég a gyors is ?

(#2235) gg72 válasza rizsa7777777 (#2234) üzenetére


gg72
veterán

Elég a gyors, ha egy idő után azt veszed észre, hogy pl. szétesik a kép, vagy valami más anomáliát, akkor lehet teljes törlést csinálni.

(#2236) rizsa7777777 válasza gg72 (#2235) üzenetére


rizsa7777777
tag

Köszönöm !

(#2237) spiky03


spiky03
veterán

Nah megrendeltük haverral ezeket a lemezeket.

Reméljük jók lesznek.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2238) gg72 válasza spiky03 (#2237) üzenetére


gg72
veterán

Ezek jók, Pana gyártmány.

(#2239) spiky03 válasza gg72 (#2238) üzenetére


spiky03
veterán

Köszönöm a megerősítést. :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2240) -=RelakS=- válasza spiky03 (#2237) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

That's a good one :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#2241) Darkness1


Darkness1
aktív tag

Sziasztok,

Két kérdésem lenne hozzátok.

1. Mi a vélemény az alábbi lemezről? Ajánlott?

2. Milyen szoftvert használtok az íráshoz (Windows 7)?

No stress, no work Today!

(#2242) gg72 válasza Darkness1 (#2241) üzenetére


gg72
veterán

A lemez kakukktojás, de nagy valószínűséggel CMC gyártású, közepes minőségű.
Szoftver: ImgBurn, erről a másik topicban van összefoglaló.

(#2243) jeni válasza gg72 (#2242) üzenetére


jeni
félisten

néztem,és ott nem szerepel,hogy import vagy Japánon kívüli.

(#2244) gg72 válasza jeni (#2243) üzenetére


gg72
veterán

Japánban is van CMC, vagy mire vonatkozott a megjegyzésed?

(#2245) jeni válasza gg72 (#2244) üzenetére


jeni
félisten

arra,hogy amit bejelölt nem láttam infót arról,hogy az hol gyártották
mivel a korábbi linkelt oldalakon oda írták,hogy import BD DISC meg hasonlókat
ha vissza tudna keresni a srác akkor tudna találni javasolt márkákat és termékeket

(#2246) johnywalker válasza gg72 (#2244) üzenetére


johnywalker
őstag

Szia.Pár hónappal ezelőtt írtad hogy kipróbálsz egy Verba lemezt.Konkrétan ez a hsz-ed volt: #2011. Van már tapasztalat róla, milyen a Mid-je?

[ Szerkesztve ]

(#2247) gg72 válasza johnywalker (#2246) üzenetére


gg72
veterán

MID-je eredeti Verbatim, de én jobbra számítottam, pl.:

(#2248) johnywalker válasza gg72 (#2247) üzenetére


johnywalker
őstag

Köszönöm.CMC-től azért szerintem jobb egy kicsivel.

(#2249) gg72 válasza johnywalker (#2248) üzenetére


gg72
veterán

Igen, annál jobb.

(#2250) Piftuka válasza Piftuka (#2222) üzenetére


Piftuka
veterán

"Azt olvastam, viszont nem derült ki számomra, mi garantálja ezt? Úgy értem, hogy a Milenniata honlapján, a "Recommended" firmware verzióra miért 1.10-et írnak, ha ők is tudják (???) a fentieket?"

Mivel eltelt közel egy hónap, és nem érkezett erre válasz, ismételten felteszem a fenti kérdést...

Jó lenne ezt tényleg tisztázni, mert firmware-t frissítgetni nem tréfa dolog.

"Aquila non captat muscas."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.