Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-10-15 15:37:04

LOGOUT.hu

BD lemezek ajánlási sorrendje (írásminőséget és tartósságot illetően az eddigi itteni és külföldi fórumok tapasztalatait összegezve) gyártók (MID) és márkák alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3251) jeni válasza MaxxDamage (#3250) üzenetére


jeni
félisten

Kérj meg másvalakit erre.Fórumban vannak páran akik kérésre megcsinálják neked. Az a lemez tutira jobb!
eBay Ebay infó

Anno nekem TDK és JVC lemezeim vannak onnan ilyen csomagolásban igaz azok csak 25GB méretűek.

[ Szerkesztve ]

(#3252) MaxxDamage válasza jeni (#3251) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Jahm, hallottam róla, hogy van 1-2 ember aki foglalkozik ilyennel. :R

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#3253) olymind1


olymind1
senior tag

Az normális hogy Pioneer BDR-206D nem ismeri fel a Verbatim BD-R 43811 lemezeket?

(#3254) jeni válasza olymind1 (#3253) üzenetére


jeni
félisten

MID: CMCMAG-BA5-000

ez alapján kell rákeresni.

A Pioneer BDR-208D felismeri,ilyen lemezt már írtam vele gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#3255) jeni válasza olymind1 (#3253) üzenetére


jeni
félisten

innen firmware a legfrissebb van rajta?

1.06

(#3256) olymind1 válasza jeni (#3255) üzenetére


olymind1
senior tag

Igen, a legújabb van rajta.

(#3257) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Sziasztok,
Bluray XL lemezhez olyan írot kell választani ami tud írni ilyet?
Van egy PIONEER BD-RW BDR-206D, ezzel csak 50 gigás lemezig tudod írni?

ÁdiBá

(#3258) jeni válasza ÁdiBá (#3257) üzenetére


jeni
félisten

Hello!
Igen
Sajnos a 206 DBK csak 50GB-i tudja megírni a lemezeket.
Ami tudja az XL-t írni:
LG BH16NS55
vagy a
Pioneer BDR-209 EBK

Amúgy nem sokat veszítesz azzal,hogy egy jó íróval csak 50Gb tudsz írni!

Kitudnád használni a 100Gb lemezeket?

Szerintem nem.

(#3259) EMQ777


EMQ777
újonc

Szerintetek az ilyen lemezek már jónak számítanak?
4x-es el írtam meg, lehet sok neki, de ennél kevesebbel nem tud írni az író

[ Szerkesztve ]

(#3260) jeni válasza EMQ777 (#3259) üzenetére


jeni
félisten

mindig annyival javasolt megírni,mint ami a lemezen szerepel.

(#3261) _Orbi_


_Orbi_
aktív tag

Sziasztok!
Még csak most fogok Blu-Ray lemezeket írja és lenne pár kérdésem, amiben szeretném ha felhomályosítanátok!
A 3D-s filmekez nem jó a sima BD-R lemez, hanem direkt 3D-s verziót kell venni hozzá?
Kell e foglalkozni a: "Region free" felirattal, vagy vehetek bármilyen lemezt?

Pioneer BDR-209 EBK írót tervezek holnap venni (a "csapból" is az folyik, gondolom jó cucc).
Honnan és milyen BD50-es lemez érdemes rendelni hozzá (filmekhez kellene)?

Előre is köszi a segítséget! :R

(#3262) jeni válasza _Orbi_ (#3261) üzenetére


jeni
félisten

röviden:
jó a Pioneer író,EBK verziót akkor vegyél ha érdekel téged a BDXL lemez is.
3D az csak tartalom és nem a lemez fajta,tehát legtöbbjük egy 50GB lemezre fér el mivel az esetek többségében 30Gb felettiek.region free az nem a lemez márkára vonatkozik,hanem az adott terület (földrész) forgalomba hozását.
vehetsz LG-t is de arra nem nagyon kapsz szoftveres támogatást.
Panasonic az ETALON.
az ITMEDIA weboldalán tudsz keresni.
külföldről olcsóbb.
aztán vannak itt teszt eredmények amiből kitudod keresni melyik MID lemezeket érdemes keresni. Verbatim alatt több fajta van.

az összefoglalóban vannak ajánlások márkára és MID-re,hogy melyiket érdemes megvenni.

[ Szerkesztve ]

(#3263) Tommy1982


Tommy1982
tag

Egy érdekes cikk, Panasonic Blu-Ray lemez is érintett...

[link]

(#3264) gaben22 válasza Tommy1982 (#3263) üzenetére


gaben22
senior tag

köszi a linket, kicsit keresgéltem, egyelőre a légkondi üzletág kapcsán vették elő a Panasonicot, nem találtam utalást BD lemezekre. Azt hiszem valami arany ötvözetet használnak egyébkén, remélem nem alumíniummal ötvözik :D, mondjuk olyanról még nem is hallottam. Ettől függetlenül persze bármi lehet.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#3265) jeni válasza Tommy1982 (#3263) üzenetére


jeni
félisten

a minősége nem ezen múlik majd mert eltenyésztő az a fém réteg ami benne van. biztosan nem ezeken spóroltak a Japcsik.

(#3266) Márton


Márton
nagyúr

Ha egy megírt DVD visszaellenőrizve Benq-val ilyen, míg Asus-sal ilyen, akkor mi az igazság :F

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3267) gaben22 válasza Márton (#3266) üzenetére


gaben22
senior tag

Kíváncsi vagyok a szakértők véleményére, de mivel az egyik tudott mérni Jittert az a tippem talán az tesztképes. Így inkább a BenQ-ra hallgatnék. Habár nem tudtam nekik van tesztképes írójuk.

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#3268) Márton válasza gaben22 (#3267) üzenetére


Márton
nagyúr

Elvileg az Asus is tesztképes (liteon belsős), de most hogy mondod, tényleg nem mért jittert.
Hmm. De valamennyire biztos tesztképes, mert a 3. íróm egy LG, annál a Nero Discspeed a Disc Quality fület be sem adja.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3269) bandon


bandon
tag

Sziasztok!

50 GB minőségi lemezt most honnan érdemes rendelni?
Előre is köszönöm :R

Üdv: bandon

(#3270) gaben22 válasza bandon (#3269) üzenetére


gaben22
senior tag

Hello, nekem eBay-t javasolták. Én onnan rendeltem 50-et. Nem tudom lehet-e reklámozni, de én tőle vettem és MEIRA MID-del jött.
https://www.ebay.com/usr/japan-st?ul_noapp=true

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#3271) bandon válasza gaben22 (#3270) üzenetére


bandon
tag

:R :R :R

Üdv: bandon

(#3272) higbo


higbo
tag

Hali!

Bluray M-Disc –re rá voltam pörögve egy ideig, de a végén találtam egy nagyon meggyőző tesztet (angol), a végeredmény kb. hogy egy jobb minőségű BD disc –el egyenértékűek.

Másik cikk ettől a szerzőtől, hogy nem szabad tárolni bluray lemezeket alu boxokban… konkrétan ilyen lemeztartó zacskókban, mert a műanyag nyomot hagy a lemezen az évek alatt és olvashatatlanná válnak. Hasonló esettel van valakinek tapasztalata? Tíz éve kiírt DVD-knek semmi baja ilyen zacsikban.

(#3273) Ereshkigal válasza higbo (#3272) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Egy dolog az írásminőség, a tartósság meg egy másik. Ha jól gondolom, az utóbbit nem tesztelték (csak beleolvastam a cikkbe).

A tárolással kapcsolatban: én biztosra megyek, úgy tárolok minden lemezt, hogy semmi se érjen hozzá a felületéhez.
Ehhez hasonlót használok (5 lemez/db):

[ Szerkesztve ]

(#3274) higbo válasza Ereshkigal (#3273) üzenetére


higbo
tag

Igen az írás minőségre nem tér ki, bár a M-disc es írása alapján eléggé szakinak tűnik nekem a csóka. A Boxokat a fény és a nedvesség védelem miatt preferálom + van itt egy 100-as kihasználatlan box. A DVD-s ben is van 3 nedvszívó zacsi, és tényleg makulátlan állapotban vannak a 10 éve kiírt memorex meg verbatim dvd-im. Amíg az ablaktól két méterre tároltak szépen színeződnek… Valaki tárol boxban hosszú ideje BL –R Disc -ket egyáltalán? Vagy ez ilyen szakma és jöhetnek az 5-s casek :)?

[ Szerkesztve ]

(#3275) higbo válasza higbo (#3274) üzenetére


higbo
tag

Esetleg ezzel a tok típussal vannak tapasztalatok? Nem nyomódnak össze benne a lemezek? Köszi!

(#3276) ubybá


ubybá
csendes tag

Sziasztok erre van valakinek infója?:

https://www.ebay.com/itm/4-Pieces-Original-TDK-BD-TL-BDXL100GB-4x-Speed-Printable-Bluray-DVD-Disc-Repack/112202199189?hash=item1a1fc5b095:g:KScAAOSw4GVYJxNL

Még láma vagyok a témában, de ilyent még nem is láttam :Y

Ha nem megy nehezen, akkor próbáld meg könnyen!

(#3277) Nor- válasza ubybá (#3276) üzenetére


Nor-
tag

Biztos hogy 4 rétegű BD-vel akarsz kisérletezni?
Egyáltalán nem biztos hogy az iród meg fogja irni !

Ha új vagy a BD iráshoz akkor maradj a 25 gigásnál, már csak tartósság szempontjából is ...
A többrétegű lemezek sose lesznek annyira megbizhatóak mint az egyrétegűek.

http://itmedia.sk/

(#3278) gg72 válasza Nor- (#3277) üzenetére


gg72
veterán

+1 :K

(#3279) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Rendeltem 20 db lemezt és remélem jót választottam + 20 db slim tokot hozzá. Amennyiben beválik, rendelek még ilyet. 50GB -os és RE-s az kicsit drága. /nem éri meg ár/érték arányt nézve/

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#3280) Nor-


Nor-
tag

Gyerekek, van egy nagyon rossz hirem, az europai Panasonic kifutóra rakja a BD lemezeket ...
Tehát lehet pár hónapon belül el fog tünni a panasonic BD a piacrol.
(hacsak nem találunk egy megbizható és reális áron dolgozó japán beszállitót ...)

http://itmedia.sk/

(#3281) lacko8


lacko8
újonc

Sziasztok
Az lenne a kérdésem hogy miért nem tudok 66gb adatot kiírni 3db 25 gb os lemezre
Megköszönném a válaszokat

(#3282) gaben22 válasza lacko8 (#3281) üzenetére


gaben22
senior tag

66 gigát ki kellene tudnod írni. Nem tudom mennyire vagy képben, úgyhogy inkább leírom, GB és GB között van különbség, egészen pontosan GB és GiB között. Bluray lemezek kapacitása 25,025,314,816 byte, ami 23,306640625 GiB. Feltételezem "feldaraboltad" 3 részre a kiírandót, azt nézd meg, ha windows használsz mondjuk Total Commanderben, hogy valamelyik "darab" nem haladja-e meg a 23,306640625 GiB-t (legjobb, ha byte-ban nézed a méretet).

Ha ez rendben van, akkor több info kellene. Esetleg egy fájl mérete túl nagy (DVD-nél kellett régen "máshogy" írni, én Linuxot használok, nekem nem volt eddig BD esetén variálás, de lehet csak nem emlékszem :))

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#3283) Márton válasza gaben22 (#3282) üzenetére


Márton
nagyúr

Az miért van, hogy gyakorlatilag 24,400,000,000 byte körül van a valós írható tartalom?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3284) gaben22 válasza Márton (#3283) üzenetére


gaben22
senior tag

A valós kapacitás byte-ban annyi, amennyit írtam, ha neked kevesebb esetleg defect management be van kapcsolva (azaz preformatálod a lemezt). Vagy az is lehet, hogy én nem tudok valamit :D. Linuxon growisofs-nél nekem explicite ki kellett kapcsolnom (-use-the-force-luke=spare:none), különben default enabled volt + lassan írta a lemezt. Bluray specifikáció tartalmaz defect management lehetőséget, de megoszlanak a vélemények a hatékonyságáról. Egészen pontosan, ahol olvastam róla, ott azt írták nagyjából értelmetlen.

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#3285) Boond


Boond
addikt

Fontos információ, hogy a PANASONIC BD-R lemezek forgalmazását a panasonic európában meg fogja szűntetni, ezért hamarosan eltűnhetnek a polcokról mindenhol, és csak külön utas, egyedi importból lehet majd beszerezni, ami akár több hónapos átfutással és megemelkedett költségekkel járhat.

[url]http://itmedia.sk/olcso/IT7932/Blu-Ray%20(BD-R)/Panasonic_BD-R_6x_%2825GB%29_BluRay_25cake_%2APrint%2A_%28JAPAN%29[/url]

[ Szerkesztve ]

(#3286) koncsik válasza Boond (#3285) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

itt is köszönet

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#3287) Joshi


Joshi
titán

Próbaként vettem egy Sony BD-RE XL 100GB-os újraírható lemezt. A Pioneer S08-as írom szépen megírta és olvasni is tudja. Írtam Nero 2016-al adatot is és az ImgBurn-el BD mappából egy UHD ~84GB filmet is. A Nero DiskSpeed és az Opti Drive Control nem kezelte jól, a Nero DiskSpeed legalább látja hogy 100GB-os a lemez, de olvasásnál nem tudott mit kezdeni a rétegekkel. Az Opti Drive Control meg csak 50GB-nak látja szóval felejtős. Viszont a megírt lemezről készítettem ImgBurn-el egy ISO állományt a vinyóra és szépen lemásolta. Az így kapott iso-t bemountoltam a virtuális meghajtóba és végig tudtam tekerni a filmet gond nélkül. Szóval az írás rendben van. Sajnos az asztali Blu-ray lejátszóm ami egy Oppo 203 nem tudott mit kezdeni a lemezzel, azt írta hogy ismeretlen lemez(unknown disk). Ugye itt még az a kérdés, hogy az egyszer írható változatát ismeri a lejátszó, ha azt se akkor nem sok értelme van az ilyen lemezeknek.

(#3288) Joshi válasza Joshi (#3287) üzenetére


Joshi
titán

Rossz volt a link nem Pana hanem Sony lemez volt. :B

(#3289) gyulank


gyulank
addikt

Mivel lehet úgy írni a lemezre, hogy később átírhassam, és nem tesz kárt a felirat, se az eltávolítása a lemezben? BD-RE lemezek, szóval nem akarnám áthúzgálni, hogy épp mi van rajtuk, de sok van, és könnyítene a keresésben, ha nem kéne mindet géppel beolvasni.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#3290) Beni2360 válasza gyulank (#3289) üzenetére


Beni2360
félisten

Szerintem sorszámozni kell és aztán egy táblázatban vezetni, hogy mi van rajta. És még a táblázatban keresés is van.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#3291) gyulank válasza Beni2360 (#3290) üzenetére


gyulank
addikt

Alapból azt akarok ráírni, de akár kiegészíteni, meg javítani is jó lenne. Hisz abból táblázat nélkül is tudnám, hogy mit fogok a kezemben. Ha épp arra vagyok kíváncsi. Így válogatás közben félrerakhatok több érdekes lemezt, amiken rég néztem meg mi van. De ha csak egy számot keresek a többi szám csak szám.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#3292) Joshi válasza gyulank (#3291) üzenetére


Joshi
titán

Én anno úgy használtam az 1000db-os DVD gyűjteményemet, hogy vettem egy Alu koffert direkt lemezekhez, és az adott lemezt beraktam egy tartóba aminek volt egy sorszáma. A katalogizáló progiban egy számhoz hozzárendeltem az adott filmcímet. A lényeg az, hogy mindig ugyan oda tedd vissza a lemezt és akkor nem lesz gond. Így nem kell semmit írni a lemezre.
A másik verzió ugyan ez, csak fordítva. Vagyis a lemezeket filccel megszámozod, és a katalogizáló progit frissíted minden egyes újraírásnál.
Nálam az első verzió játszott, ugyanis ott nem újraírható lemezekről volt szó. Még a lemezekre is ráírtam a film címét. A keresést nagyban segítette a progi.

Én anno az Ant Movie Catalogot használtam ami tudott magyarul, ma már biztosan vannak jobb megoldások is.

(#3293) Joshi


Joshi
titán

Írtam egy TDK egyrétegű lemezt is, de azt se ismeri fel az OPPO 203, szóval felejtős téma a 100GB-os írható lemez. Egy próbát megért. :D

(#3294) jeni válasza Joshi (#3293) üzenetére


jeni
félisten

Így minden olyan BD író is felejtős jó darabig amelyek BDXL lemezek írására alkalmasak.

U.i.:Már csak az a kérdés más UHD-s asztali játszóknál is ugyan ez a helyzet?

[ Szerkesztve ]

(#3295) kareszkaresz


kareszkaresz
tag

Sziasztok!

Ez ismeros valakinek miylen verbatimok ezek?

kossz

Forum hozzaszolasokat nem biztos, de a privat uzeneteket meg aznap elolvasom ...

(#3296) Joshi válasza kareszkaresz (#3295) üzenetére


Joshi
titán

Borítóról elég nehéz MID-et megállapítani. Az biztos, hogy ha egy dobozon szinte csak japán felirat van, akkor az mindenképpen biztató. :D

(#3297) kelna91 válasza jeni (#3260) üzenetére


kelna91
senior tag

Szóval, hogyha 6x a lemez, akkor nyugodtan írhatom hatszorosan?

(#3298) jeni válasza kelna91 (#3297) üzenetére


jeni
félisten

A BD lemezeket annyival kell írni amennyi rá van írva.

(#3299) Aurig@


Aurig@
őstag

Üdv.!

Ez milyen minőségű lemez lehet?

JVC BD-R DL 50GB

Eddig Panasonic MID-es MEI-T02-001 (Taiyo Yuden) lemezt használtam, de jelenleg csak nagyon drágán lehet hozzájutni. Ezért érdekelne, hogy a linkelt lemez milyen minőséget képvisel?

Köszönöm

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#3300) Joshi válasza Aurig@ (#3299) üzenetére


Joshi
titán

Én már elég régóta nem rendeltem lemezeket, de a Victor-JVC lemezek Pana midesek voltak habár akkor még más volt a csomagolásuk. Persze ezt nem lehet biztosra mondani viszont, akitől én szoktam rendelni (jp-buy) és odaírta hogy Original Mid Code, akkor az az is volt mint pl ez a lemez. Na most itt az az érdekesség, hogy annak idején amikor még én rendeltem az 1-4x írású Pana Mid volt az általános (MEI-T02-001). Szóval lövésem sincs hogy ez konkrétan melyik Mid lehet. Jelenleg a Victor JVC-ből van olcsóbb is, de rákérdezhetsz az eladóra hogy milyen Mid-es.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.