Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-10-15 15:37:04

LOGOUT.hu

BD lemezek ajánlási sorrendje (írásminőséget és tartósságot illetően az eddigi itteni és külföldi fórumok tapasztalatait összegezve) gyártók (MID) és márkák alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3201) Nor- válasza tigipuf (#3199) üzenetére


Nor-
tag

HTL mint a 25-ös is, ugyanaz a nyomtatható lemez.

Az akció ma éjfélig érvényes csak!

[ Szerkesztve ]

http://itmedia.sk/

(#3202) Nor-


Nor-
tag

M.A.B.L. 10-es hengeres elvileg 1.5 hét és érkezik. (akit érdekel)

http://itmedia.sk/

(#3203) tigipuf


tigipuf
senior tag

köszönöm :)

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#3204) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Kis segítség kellene.
Liteon iHES112 tesztképes?

üdv
szabi

(#3205) zozopapa68 válasza -szabi- (#3204) üzenetére


zozopapa68
tag

Nem tesztképes sajnos! :R

(#3206) -szabi- válasza zozopapa68 (#3205) üzenetére


-szabi-
őstag

Azt hittem minden liteon az!?
Akkor csak az írók azok?
A bluray olvasó dvd író összeállítás nem?
Vagy ez így nem általánosítható?

üdv

(#3207) jeni válasza zozopapa68 (#3205) üzenetére


jeni
félisten

Az iHES-112 az valami SunSet chipes.

a MediaTek az ami teszt képes

[ Szerkesztve ]

(#3208) -szabi- válasza jeni (#3207) üzenetére


-szabi-
őstag

Köszi.

üdv

(#3209) Sonja


Sonja
veterán

Lett egy Pioneer BDR-209DBK íróm meg Verbatim HTL (CMCMAG) 6x-os lemezeim. Milyen sebességgel érdemes írni rá? 4x vagy mehet a 6x-os is? :F Köszi! :R

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#3210) jeni válasza Sonja (#3209) üzenetére


jeni
félisten

Ami a lemezre van írva

(#3211) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

Hali!
M-Discet mindenképp venni fogok egy párat, de egy bizonyos szlovák oldalon csak ezeket a verbatimokat találom:
Verbatim BluRay BD-R 6x (25GB) 50cake HTL 43838 Taiwan (IT13111)

Ez általános felhasználásra jó?

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#3212) fanti válasza Ganz-[HUN] (#3211) üzenetére


fanti
addikt

Tökéletes!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#3213) Nor- válasza Ganz-[HUN] (#3211) üzenetére


Nor-
tag

IT13058 szokott lenni (Verbatim M-disc BD) de 10-es hengeres és nem olcsó, nemrég adtuk el az utolsó hengert, a jövő hétre próbálunk rendelni.
Ha biztosan kell akkor adj le rá előrendelést és amint megjön, jelentkezünk.

http://itmedia.sk/

(#3214) Ganz-[HUN] válasza Nor- (#3213) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Szia!
Jövő hónapra átraktam a tervet! De mindenképpen szólni fogok! :R

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#3215) gaben22


gaben22
senior tag

Üdv, erősen gondolkodom belevágjak-e a Blu-ray businessbe. DVD írásról mennék át (eddig szinte csaj Taiyo lemezeket használtam). Használnék 50GB-os lemezeket, viszont azokat emberi áron eBayről (Japánból) lehet jelenleg beszerezni. Blu-ray lemezeket is "hamisítják" (átcímkézik, mint régen a DVD-ket)? Néztem 1-2 teszt elérhető itt a fórumon eBay Verbatim vs ITmedia Verbatim témában és úgy tűnt ITMedia minőségben jobb. Ti milyen véleményen vagytok?

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#3216) gg72 válasza gaben22 (#3215) üzenetére


gg72
veterán

eBay Verbatim vs ITmedia Verbatim témában és úgy tűnt ITMedia minőségben jobb
Kifejtenéd bővebben, hogy mire gondolsz? Mi az ebay-ről leginkább az 50GB Verbatimokat szoktuk ajánlani, de csak ár miatt, az itmedia-s Verbatimok (50GB) ugyanezek a lemezek, csak drágábbak, minőségben nincs különbség köztük. Viszont a 25GB-os Verbatimok esetén fordul a kocka, azokat érdemesebb az irmedia-ról rendelni, a HTL-es verzókat.
Hamisításról én nem tudok.

(#3217) gaben22 válasza gg72 (#3216) üzenetére


gaben22
senior tag

Helo, köszi a választ. Alapvetően a hamisítás miatt kérdeztem. Megkerestem a hozzászólást, de elb*sztam, 50GB eBay vs 25GB ITMedia lemez lett összehasonlítva. Hajnal 2-kor olvastam, lehet akkor már nem kéne ilyet csinálni :).

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#3218) gg72 válasza gaben22 (#3217) üzenetére


gg72
veterán

OK ;)

(#3219) kelna91


kelna91
senior tag

Sziasztok! Most bukkantam csak a fórumra, és most találkoztam először a MID kifejezéssel. Hol lehet ezt megnézni, hogy a lemezeim milyenek?

Néhány hónapja kezdtem archiválni a munkáimat, és fontos lenne, hogy legalább 10-20 évig megmaradjanak. Verbatim 25-ös lemezeket vettem az ebayről (az itmedia.sk-t is most találtam meg először), mert úgy tudtam, hogy a Verbatim a non plus ultra. Aztán később olvasgatva azt találtam, hogy a Sonyk a legjobbak, illetve itt a Panasonicot dicséritek. Most már kiírom ezeket a lemezeket, de szeretném tudni, hogy mit érdemes vennem a későbbiekben.

(#3220) gaben22 válasza kelna91 (#3219) üzenetére


gaben22
senior tag

Helo, kép alapján többiek Opti Drive Control nevű programmal tesztelnek. Régen, mikor még Windowst használtam Nero mellé volt a ...Drive Speed nevű program, DVD-ket én azzal teszteltem. Linux alatt QPxTool-t próbáltam. Teszteléshez pedig tesztképes meghajtó kell, anélkül nem lesz valós az eredmény. De majd a többiek jól megmondják :). Opti Drvive Controlnál pedig bal felül látod a MID-et.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#3221) jeni válasza kelna91 (#3219) üzenetére


jeni
félisten

Az összefoglalóban benne vannak az ajánlottak.

(#3222) yle_greg


yle_greg
tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék lemez választásban.
Archiválás a cél, így a "hosszanfriss" tulajdonság az elsődleges.
Másodlagos tulajdonság a méret: az 50 gigásat preferálnám. (A nyomtatható felület nem szükséges.)
A harmadik tulajdonság az ár természetesen.
Mivel nem tervezek sokat írni, így egy nem túl drága 50-es többlet költsége csak néhány ezer forintra rúg, ami még megéri nekem, hiszen hosszú távról beszélünk.
De rábeszélhető vagyok a 25 GB -osra is, a technikai érveket fontosabbnak tartom mint a kényelmességemet. :-)

Az íróm egy Samsung SN-506BB/BEBE slim író, de nem USB-s, hanem egy kis barebone házban simán SATA csatolóval van bekötve.

Linux Mint -et használok, nem tudom, hogy ez mennyiben számít.
Nagyjából a Brasero -t láttam már működni, de BD lemezt életemben nem írtam még. Milyen progival lehet illetve érdemes Linux alatt írni? (Tesztelésre előbb olvastam, hogy a QPxTool lehet jó. Na, majd kiderül, hogy tud-e egyáltalán az íróm, mert még ezt sem tudom.)
Illetve íráskor azzal a sebességgel érdemes írni mint ami a lemezen van, vagy a lehető leglassabbal?

Lemezből találtam egy szépet és olcsót:
https://www.aliexpress.com/item/Ritek-50-pack-one-box-A-quality-Blank-Printable-Blu-Ray-DL-1-6x-Dual-Layer/32750759022.html

De mivel ilyen olcsó, gondolom, hogy pocsék. Jól sejtem?

Illetve van még ez:
http://itmedia.sk/olcso/IT7202/Blu-Ray%20%28BD-R%29/MediaRange_BluRay_BD-R_6x_%282_layer%29_50GB_%2APrintable%2A_10cake__VERBAT-IMf-000

Ez most akkor egy Philips (MediaRange) de Verbatim kóddal? Ez nekem valahogy nem fér a fejembe, hiszen ez olyan, mintha a Suzuki gyár átcímkézne egy autót Opel -re. Banyek, az egy másik cég, mi köze van hozzá?!
Úgy vélem, valami lényeges elkerülte a figyelmemet.

Valamint ennél a lemeznél a kompatibilitási pdf -ben csak ez szerepel Samsungéknál: SE‐506AB
Na, ez majdnem olyan mint az én SN-506BB/BEBE íróm, így most egy kicsit aggódok, hogy akkor ez csak majdnem jó nekem, de igazából mégsem?

Van egy ilyen lemez is:
http://itmedia.sk/olcso/IT7860/Blu-Ray%20(BD-R)/Omega_Freestyle_BluRay_BD-R_6x_%282_layer%29_50GB_%2APrintable%2A_25cake

De itt meg a kompatibilitási pdf -ben egyáltalán nincs Samsung. Bíztató! :-)

Ilyenkor merre érdemes elindulni?
Mi alapján lehet kevésbé pénzkidobós (vagy ami még rosszabb 5 év múlva korong kidobós) döntést hozni?

Előre is köszönöm, ha valaki hozzám vág egy linket, vagy egy marék jó tanácsot. :-)

Greg

A nyelvtannaciknak uzenem, hogy en trafok, te trafsz, o pedig trafik. Erted? Igen? Akkor ez kiallta a gyakorlat probajat, karoghatsz amit csak akarsz. :-)

(#3223) gg72 válasza yle_greg (#3222) üzenetére


gg72
veterán

Hosszú kérdésre rövid válasz: archiválásra az iródhoz mindenképpen 25GB Panasonic lemezt ajánlok, az 50 gigásakat felejtsd el. 😎

(#3224) Nor- válasza yle_greg (#3222) üzenetére


Nor-
tag

A postán rendelt lemezekről csak annyit hogy a postás meg az egész lánc amin átmegy nem bánik túl kedvesen a csomagoddal, emiatt a lemezek állaga igencsak romolhat ha nem vagy szerencsés, mire eljut hozzád ...
Nekem már jött meg olyan "csomag" amin szerintem egy úthenger mehetett át ...

http://itmedia.sk/

(#3225) jeni válasza yle_greg (#3222) üzenetére


jeni
félisten

A noti íród nem egy bajnok író sem minőségben és sem tartósságában! Ettől ne várj sokat!
Sőt a külső Samsung SE-506CB BD író jobb támogatással bír mint a notiba szerelhető változat! Arra jött ki firmware támogatás és XL képességet is tud.
A laptopba szerelhető miért nem kapott ilyen téren támogatást én se értem!

(#3226) yle_greg válasza gg72 (#3223) üzenetére


yle_greg
tag

Köszönöm a válaszokat!

Ebben az esetben megfogadom a tanácsodat, és ezt veszem meg:
http://itmedia.sk/olcso/IT7932/Blu-Ray%20(BD-R)/Panasonic_BD-R_6x_%2825GB%29_BluRay_25cake_%2APrint%2A_%28JAPAN%29

Valamint imádkozom a minél jobb írásért, és a minél kisebb entrópiáért. :-)

A nyelvtannaciknak uzenem, hogy en trafok, te trafsz, o pedig trafik. Erted? Igen? Akkor ez kiallta a gyakorlat probajat, karoghatsz amit csak akarsz. :-)

(#3227) KZS111


KZS111
újonc

Tisztelt Fórumtársak!

Tudom ez nem az a fórum ahol ennek helye van, de van a birtokomban 8 db bontatlan (és 2 bontott) LG BD-RE Blu-ray lemez. Kettőt már kipróbáltam de, nekem hibásan kezeli mindkét íróm (Pioneer, Plextor) ezért ingyen felajánlom a leggyorsabbnak aki hajlandó érte jönni. Mivel nem kérek érte semmit ezért nem is vállalok rá semmi garanciát, hogy egyáltalán jó még bármelyik lemez is.

Ha lehet kérlek privát üzenetben jelentkezz.

(#3228) KZS111 válasza KZS111 (#3227) üzenetére


KZS111
újonc

A fenti felajánlásomhoz még csak annyit: csak az jelentkezzen aki valóban érte tud jönni vagy küldeni valakit Debrecenbe. Nem akarom hogy valaki költségbe verje magát még postaköltség erejéig sem, mert lehet hogy nem jó egy lemez sem a 10-ből.

(#3229) gaben22


gaben22
senior tag

No belevágtam BD businessbe, rendeltem is ITMediatol 100 Panasonicot meg eBayről 50 Verbatim DL-t. Volt egy kis pánik, mert a BD50 MEI-T02 MID-del jött, de látom nem csak a Panasonic meg a That's lehet ilyen MID-del (lehet az ismertetőt frissíteni kellene).

Linuxot használok, ha valakit érdekel 1-2 dolgot be kell állítani, máskülönben lassan fogja írni a lemezeket (oka, hogy growisofs alapból BD defect management enabled):

https://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?t=246015
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/k3b/+bug/788322
https://wiki.gentoo.org/wiki/CD/DVD/BD_Writing

Viszont k*rvára zavar, hogy a Pioneer BDR-S09XLT nem tesztképes. Nem tudjátok van esetleg valahol számtech bolt, ahol csinálnának nekem minőségellenőrzést (gondolom nincs :D)?

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#3230) jeni válasza gaben22 (#3229) üzenetére


jeni
félisten

Ezt csak a magánban tudod megoldani,vagy veszel Liteon belsővel szereltet vagy Samsung BD olvasót vagy írót.
A Samsung notebook belső vagy külső olvasó/író is teszt képes.

(#3231) Sonja válasza gaben22 (#3229) üzenetére


Sonja
veterán

Nekem csak egy problémám van, hogy Linux alatt (azt használok én is) nincs UDF 2.50 (és 2.60) írás. :( Nem olyan nagy baj számomra (csak egy BD 50-es BD Videót akartam összehozni, de nem fontos), de azért na.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#3232) gaben22


gaben22
senior tag

Üdv, ITMedianál, most 440 a Panasonic. Jó hogy 2 hete rendeltem 100-at 500/db áron :(...

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#3233) jeni válasza gaben22 (#3232) üzenetére


jeni
félisten

Amit 2 hete rendeltél az még eredetibb. :U
Amin lehetne kaszálni azt nem szokás előre bejelenteni. Leginkább azokat jelentik be akciósnak melyeket kevésbé viszik,hogy ne maradjon raktáron.
6000Ft amit vesztettél a szerencsén.

(#3234) gaben22


gaben22
senior tag

hát ilyen a marketing, megettem :). BD vásárlás előtt nem néztem az árakat, ez most soknak számít, vagy már jó ideje (0.5-1 év) ilyen?

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#3235) Nor- válasza gaben22 (#3234) üzenetére


Nor-
tag

Ez egy nyári uborkaszezonos akció volt, később nem lesz ilyen ...

http://itmedia.sk/

(#3236) Márton


Márton
nagyúr

Az mitől lehet, hogy BD-R lemezt így írja meg az Imgburn?

Pontosabban nem írja meg, mert errorral elszáll.
Sata kábel már volt cserélve.

Meghalt? :( BH10LS30

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3237) gg72 válasza Márton (#3236) üzenetére


gg72
veterán

A sötétebb sávra gondolsz? Addig van rajta adat, semmi abnormális nincs benne.
Próbálj meg újaírhatóra is írni (vagy egy más típusú egyszer írhatóra), ha azzal sem megy, akkor valami gond lesz az íróval.

(#3238) Márton válasza gg72 (#3237) üzenetére


Márton
nagyúr

Ja, azt hittem beljebb kéne kezdődnie a sötét sávnak, de nem.
Most néztem meg egy korábban írt lemezt, valóban ott kezdődik. Ekkora pazarlást :)
Na, hát akkor a sáv külső részén elrontja az írást. Más márkájú lemezre is..
Próbálom most RE-re is, de hát az nem vigasztal, ha azzal jó.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3239) olasz69


olasz69
senior tag

Sziasztok!
Vettem TDKBLD-RBB-000 mid-el lemezt ,ami nem nyomtatható és Durabis 2 réteggel ellátott.1-4x speed!
Ez megegyezhet az "ajánlott" TDK 4x -lemezzel?
Köszönöm a segítséget!

:R

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#3240) gg72 válasza olasz69 (#3239) üzenetére


gg72
veterán

Igne, elvileg nagyon jó lemez. pl.: [link]

(#3241) olasz69 válasza gg72 (#3240) üzenetére


olasz69
senior tag

Ez darabonként csomagolt,külön normál tokos és nem nyomtatható.5db van 1 dobozban és van magyar felirat is rajta.

ilyen

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#3242) EMQ777 válasza Márton (#3236) üzenetére


EMQ777
újonc

Szerintem a lemezzel van a baj. Lásd:

Nekem többszöri nekifutásra volt olyan amit megírt, s így néz ki a tesztben:

Sajnos evvel számolni kell az olcsó "noname" kínai lemezeknél. A tied is ilyen lehet ránézésre, ugyanilyen kék.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#3243) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

INNEN melyik BD-RE lemez az ami ajánlott? :R
Innen választanék pár db-ot, mert egy rendeléshez még 3k-s értékben kellene rendelnem és ingyenes lenne a szállítás.

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#3244) jeni válasza MaxxDamage (#3243) üzenetére


jeni
félisten

Verbatim

(#3245) olymind1


olymind1
senior tag

Sziasztok!

Verbatim 43804 és 43811 közül melyiket érdemesebb venni?

(#3246) gg72 válasza olymind1 (#3245) üzenetére


gg72
veterán

Ugyanaz mindkettő, csak más kiszerelésben.

(#3247) olymind1 válasza gg72 (#3246) üzenetére


olymind1
senior tag

Értem, köszi!

(#3248) MaxxDamage válasza jeni (#3244) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

:R
Gondolom akkor már érdemes az 50GB-os tokosat venni?
Az RE lemezek miért csak 2X-es sebességgel járhatóak?
Van pár 50-es Verbatim RE lemezem és azok is 2X-esek...

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#3249) jeni válasza MaxxDamage (#3248) üzenetére


jeni
félisten

technikai PARAMÉTEREIK EZT ENGEDIK MEG.

Ezt tudnám javasolni

Ingyen szállítás egyenesen Japánból és 5 pakkban 1 lemez kerülne 1250Ft-ba

[ Szerkesztve ]

(#3250) MaxxDamage válasza jeni (#3249) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Jóféle, de már eBay / külföld nem játszik, mert már egy ideje nincs számlám. :N

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.