Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-10-15 15:37:04

LOGOUT.hu

BD lemezek ajánlási sorrendje (írásminőséget és tartósságot illetően az eddigi itteni és külföldi fórumok tapasztalatait összegezve) gyártók (MID) és márkák alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) kzsolt00 válasza gg72 (#1000) üzenetére


kzsolt00
tag

Már elég régen (2 éve), azt hiszem pont a Te javaslatoddal vásároltam meg egy LG BH10LS30RB írót, nem tudom mit kell néznem a dobozán, szóval megmondanád ez képes lesz a diagnosztikára?

(#1002) gg72 válasza kzsolt00 (#1001) üzenetére


gg72
veterán

Az LG-k nem tudnak tesztelni.

(#1003) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

Milyen lemezt ajánlotok ami hasonló a Pana-hoz? Sajna it-nél már tavaly év vége óta nem lehet kapni, és tartok attól, hogy már nem is lesz nekik és sajna nem sok tartalékom van belőle.

(#1004) Joshi válasza Daywalkerke (#1003) üzenetére


Joshi
titán

Én is utálok visszaolvasni. ;]
Egy jó tanács: ha rákeresel a gg72 névre akkor rengeteg kérdésre választ kapsz. ;)
(#943) gg72
(#958) gg72

(#1005) Daywalkerke válasza Joshi (#1004) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Igen ismerem az ő véleményét, de én másokéra is kíváncsi lennék, ezért is érdeklődtem, mert hát különböző írók különböző eredményeket adnak, ezért lenne jó minél több embertől véleményt hallani.

(#1006) gg72 válasza Daywalkerke (#1005) üzenetére


gg72
veterán

Akkor azt miért nem árulod el, hogy milyen íród van? :U

(#1007) Daywalkerke válasza gg72 (#1006) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Külső Samsung SE-506AB

[ Szerkesztve ]

(#1008) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

Bd Dual lemezekbe mostanában melyik EU-n belül is kapható lemezt ajánljátok? Esetleg mostanában rendelt valaki it-től ebből a Mediarange 50GB-os lemezből? Olvastam, hogy Mediarange meg sem közelíti a Pana-t, de it-nél most csak ez és az Omega van BD50-ben.

(#1009) gg72 válasza Daywalkerke (#1008) üzenetére


gg72
veterán

Nézz körül az angol és német amazonon. 50GB-ból én sem a Mediarange-ot, sem pedig az Omega-t nem ajánlom.

(#1010) FrezeR válasza gg72 (#1009) üzenetére


FrezeR
senior tag

Vettem nemrég egy Pioneer BDR-208 írót de még soha nem volt dolgom bluray lemezekkel és persze azok írásával sem. Ez az első, hogy lemezek után nézek, persze olvasgattam itt a hozzászólásokat, de ahogy az lenni szokott csak jobban összezavart :)

Tudnál ajánlani nekem olyan lemezt amivel jól járok ha adatmentés és ezen felül videók tárolása a célom hosszú távon? Az IT media katalógusát nézegetem, de tanácstalan vagyok egyelőre...
Ismerősöm ajánlotta a pana lemezeket de itt olyat nem láttam a listában. Korábban DVD írások idején a verbákra esküdtem, de itt nem tudom mi a helyzet.

(#1011) Joshi válasza FrezeR (#1010) üzenetére


Joshi
titán

Azért visszaolvashatnál néhány hsz-t. :B

(#1012) FrezeR válasza Joshi (#1011) üzenetére


FrezeR
senior tag

Persze :) Nem én vagyok az első sem az utolsó aki ennek ellenére még is kérdez. Tudod, jobban esik "hallani" valakitől ennek ellenére a választ :) remélem azért nem nagy gond, hogy kérdeztem...

(#1013) gg72 válasza FrezeR (#1010) üzenetére


gg72
veterán

Ha nincs Panasonic: [link]

(#1014) Joshi válasza FrezeR (#1012) üzenetére


Joshi
titán

Ha olvasod a fórumot akkor gyakorlatilag 3-4 gyártó lemezeit ajánljuk függően attól hogy BD25 v BD50-ről van szó. De persze nyugodtan várd meg gg72 válaszát is. ;)

ui.: parancsolj. ;]

[ Szerkesztve ]

(#1015) FrezeR válasza gg72 (#1013) üzenetére


FrezeR
senior tag

Köszi a tippet. :)

(#1016) adamssss


adamssss
veterán

Valaki tudna segíteni, hogy az ilyen 40-50gb-os filmeket hogyan lehetne 25-ös lemezekre pörkölni? (link is elég ahol leírják a metodikát)
Illetve ha ez nagyon bonyolult, akkor hol mennyiért lehetne 50-es lemezt kapni, ami jó minőségű?

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#1017) syler123 válasza adamssss (#1016) üzenetére


syler123
veterán

dvdFAB

(#1018) adamssss válasza syler123 (#1017) üzenetére


adamssss
veterán

AZ nagyon jó lenne, mert pont most vettem meg a 9-es verziót. Ezek szerint azzal lehet a BD50-ből BD25-öt csinálni? Mennyire romlik a minőség? Vagy itt is kb csak a felesleges hangokat stb kell eltávolítani?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#1019) syler123 válasza adamssss (#1018) üzenetére


syler123
veterán

Jó minőséget lehet elérni. Vedd le a felesleges hangokat. Így csak a fő lemezről csináld a rip-et, mert a menüt elronthatja. Ha nem babrálod a hangokat, akkor a menü is maradhat.
Ezen felül kapcsold ki a gpu gyorsítást, cpu-ból kódolj.
Kódolási beállítás: slow speed/high quality.
Teljes letapogatás engedélyezése: pipa
Turbo cpu üzemmód engedélyezése: pipa
Enable Lightink recording: pipa

Így nagyon jó minőségben fogja kódolni, de azért időbe is telik.

(#1020) adamssss válasza syler123 (#1019) üzenetére


adamssss
veterán

Ok koszi. Van kraft a cpu-ban is. Igy ha berakom a lemezt a bd lejatszonjba akkor gond nelkul vinni fogja?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#1021) syler123 válasza adamssss (#1020) üzenetére


syler123
veterán

2d-nél biztosan. 3D-nél már futottam bele olyanba ami nem ment. Erre jó az újraírható lemez :)

(#1022) adamssss válasza syler123 (#1021) üzenetére


adamssss
veterán

Ok. Nemem csak 2d kell szoval akkor sinen vagyok. :)

Koszi a sok segitseget.

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#1023) gg72 válasza adamssss (#1018) üzenetére


gg72
veterán

Én sokkal inkább a BD Rebuilder-t ajánlanám, kebesebb benne a bug, ingyenes és szebben tömörít, leírás az összefoglalóban: [link]
50GB lemezek pedig (csakis Verbatim, Panasonic, That's, eredeti TDK) : ebay, amazon, vagy PH aprók.

[ Szerkesztve ]

(#1024) Valdez válasza gg72 (#1023) üzenetére


Valdez
őstag

A bd rebuildert én is rendszeresen használom, csak ajánlani tudom, viszont úgy vettem észre, hogy csúsztatja a hangot azoknál a filmeknél amiket előtte tsmuxerrel buzeráltak.

(#1025) gg72 válasza Valdez (#1024) üzenetére


gg72
veterán

Hát én ezt még soha nem tapasztaltam és nem is olvastam ilyenről, pedig évek óta használom. Nem inkább arról van szó, hogy eleve a "buzerált" filmek hangja csúszik? MKV-ből átalakított filmeknél szokott előfordulni az ilyen. Amúgy a Rebuilder is a Tsmuxert használja segédprogramként.

(#1026) Valdez válasza gg72 (#1025) üzenetére


Valdez
őstag

Én már sajnos többször is tapasztaltam, persze lehet nem a tsmuxer bűne csak bennem maradt így meg, És nem, alapban nem csúszott a hang, csak kódolás után, fel is vettem a kapcsolatot a készítővel is, de nem sikerült kideríteni mi a baj. A segédprogram egyébként mindent OK-nak talált.

(#1027) adamssss válasza gg72 (#1023) üzenetére


adamssss
veterán

Köszi. Nekem ez a bdrebuilder ultra bonyolult, úgyhogy maradok a fab-nál. Számomra tökéletesen bevált DVD-knél, meglátjuk, hogy mit kezd a BD-kel.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#1028) crazyzozy


crazyzozy
tag

Sziasztok. Olyan kérdésem lenne hogy műsoros BD filmet szeretnék gépre másolni. Másoljam csak simán fel a mappákat,vagy iso-Ba készítsem el? Minőségben gondolom nincs különbség .

(#1029) Joshi válasza adamssss (#1027) üzenetére


Joshi
titán

Most nem akarok beleugatni de addig amíg egy normális BD25 lemez 350k-ba kerül és egy BD50 mondjuk 600k-ba akkor én elgondolkodnék hogy inkább érintetlenül hagyom a cuccot és kiírom BD50-re. Ha valakinek ér egy jó film +250Ft-ot akkor inkább ne babrálja hanem írja ki egy az egyben. Ez egy vélemény volt nem több.

(#1028) crazyzozy: Ember te hol élsz? :F :Y Szerinted gyári lemezeket csak úgy felmásolunk merevlemezre? Már a DVD-nél se működött csak úgy, mitől működne ez BD-nél? Azt ugye tudod hogy most warezolsz? ;] PH tiltja a warezt jó ha tudod. Különben próbáltad csak úgy felmásolni a lemez tartalmát a merevlemezre? Segédprogram nélkül nem fog menni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#1030) Ra3 válasza Joshi (#1029) üzenetére


Ra3
őstag

azt tudod ugye hogy a "k" kilo-t jelent, ami ezer, tehát ez hogy 350k=350 000 :K

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#1031) Joshi válasza Ra3 (#1030) üzenetére


Joshi
titán

Jaj bocsánat ez biztosan értelmezhetetlenné tette a mondanivalómat. ;] Ettől függetlenül igazad van. :R

(#1032) Ra3 válasza Joshi (#1031) üzenetére


Ra3
őstag

Csak azért írtam mert pl. egy alkudozás során komoly félreértésre adhat okot ha te nem úgy értelmezed ahogy a többség használja. :DDD

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#1033) gg72 válasza adamssss (#1027) üzenetére


gg72
veterán

Mi bonyolult rajta? Gyakorlatilag egy egygombos program onnan kezdve, hogy mindent beállítottál rajta, amit 1X kell csak megcsinálni... :U

(#1034) Joshi válasza Ra3 (#1032) üzenetére


Joshi
titán

Aki akarja az érti is aki meg kötekedni akar az meg bek... ;] Rajtad kívűl ki gondolja hogy egy BD lemez 350.000Ft? Szerintem hagyjuk a témát mert ezt kicsit túl lihegtük. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1035) Flashget válasza adamssss (#1027) üzenetére


Flashget
félisten

Nekem anno gg72 javaslatára ez a progi segített, pedig akkor még nem volt róla részletes leírás sem téma összefoglalóban!
Legjobb free cucc BD-hez.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#1036) adamssss


adamssss
veterán

Köszi srácok. Ha esetleg maradok a bd50-nel akkor eleg pl az imgburn?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#1037) Joshi válasza adamssss (#1036) üzenetére


Joshi
titán

Igen, akkor csak ki kell írni a filmet. :D

(#1038) crazyzozy


crazyzozy
tag

hol lehet 600 ft -t BD 50 lemezt venni?

(#1039) crazyzozy


crazyzozy
tag

Amúgy nem akarok warezolni csak le akarok pár filmet menteni merevlemezre mert sok filmem karcos állapotba került vissza hozzám. Amúgy minden filmem eredeti (80 db). Nem szoktam letölteni SOHA filmet. A biztonsági mentés 1 példányban pedig nem büntetendő.Utána jártam. EMBER!

(#1040) Joshi válasza crazyzozy (#1038) üzenetére


Joshi
titán

E-bay

(#1039) crazyzozy: értem a célzást :D de én meg úgy tudom hogy már ezt sem lehet, meg aztán lehet ezt finomabb módon is kérdezni értünk mi a szóból. ;]

[ Szerkesztve ]

(#1041) Flashget válasza Joshi (#1040) üzenetére


Flashget
félisten

US $49.98 + US $3.89 = 53.87?
ez kb 12K :20 = 600

Realme GT Master Edition

(#1042) Joshi válasza Flashget (#1041) üzenetére


Joshi
titán

Ezt miért is írtad? :U

(#1043) Flashget válasza Joshi (#1042) üzenetére


Flashget
félisten

Igazolva legyen a 600Ft ;)

Realme GT Master Edition

(#1044) crazyzozy válasza Joshi (#1040) üzenetére


crazyzozy
tag

A kérdésem még az lenne,hogy mik a tapasztalataid az ebayről való lemezrendeléssel kapcsolatban.Megbízható? És valóban azt kapod amit az oldalon látsz?

(#1045) Ra3 válasza crazyzozy (#1044) üzenetére


Ra3
őstag

nekem még ebay-el nem volt gondom, pedig 60+ rendelés felett járok, a TDK lemez viszont lutri, vagy TDK gyártmány lesz vagy valami bérgyártó által előállított gyengébb minőség.
szerk.:persze ehhez az is kell hogy lehetőleg ne 100 feedback-el rendelkező embertől vásárolj, ha lehet akkor keress tapasztalt eladót 1-2000+ feletti értékeléssel, minél jobb pozitív százalékaránnyal.

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#1046) Joshi válasza crazyzozy (#1044) üzenetére


Joshi
titán

Eddig a linkelt oldalon lévő személy rendben volt, ha jól emlékszem akkor 3x rendeltem tőle és azt kaptam amit akartam. Most is van egy folyamatban lévő rendelésem de még nem érkezett meg reméljük azzal se lesz gond.

(#1045) Ra3: ennél az illetőnél csak TDK mides cucc van, pont ezért fontos hogy mindig ugyan attól rendeljünk. Egyébként is a lutri inkább a BD25-ös lemezeknél van.

[ Szerkesztve ]

(#1047) Ra3


Ra3
őstag

Amúgy a Taiyo Yuden bd-r-ekről lehet valamit tudni? Régen a dvd-s hőskorban mindig ilyen lemezek vadásztam, mert ódákat zengtek róla, és nem is volt velük gond, de itt nem nagyon hallok felőlük. Csak azért mert nem kapható nálunk, vagy egyeltalán nincsenek a piacon?

Joshi: kösz az infót, ezt is jó tudni, mert itthon szinte csak a Pana amit mindenki nyugodtan javasol, amit itt legutóbb ajánlottatok TDK mid-est az meg csak 50-es kiszerelésben van, ami nekem kicsit sok.

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#1048) Joshi válasza Ra3 (#1047) üzenetére


Joshi
titán

Most én is úgy rendeltem hogy hárman összefogtunk és rendeltünk egy 30-as henger TDK BD50-et, esetleg kérdezz rá itt a BD lemezes fórumban hogy ki szeretne rendelni BD25-ös lemezt. Én 25-ös lemezt nem nagyon írok.

(#1049) gg72 válasza crazyzozy (#1044) üzenetére


gg72
veterán

Ahogy Joshi is mondja, ki kell tapasztalni, hogy kitől rendelsz.

Ami pedig a 600 Ft-os árakat illeti: azért azt se felejtsük el, hogy a Japánból érkező csomagok vámkötelesek és mivel mostanában szigorúbbak lettek a dolgok, a biztonság kedvéért számoljunk rá a rendelt lemezek értékére +27% ÁFA-t és 1500 Ft kezelési költséget, amit majd a postán kell megfizetnünk. Így senkit sem ér meglepetés. ;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.