Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-10-15 15:37:04

LOGOUT.hu

BD lemezek ajánlási sorrendje (írásminőséget és tartósságot illetően az eddigi itteni és külföldi fórumok tapasztalatait összegezve) gyártók (MID) és márkák alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2251) dni


dni
őstag

Sziasztok,

az alábbi Verba lemez minőségéről lehet tudni valamit?

[link]

Válaszaitokat előre is köszönöm.

(#2252) nTom válasza dni (#2251) üzenetére


nTom
aktív tag

inkább ebayról, nem is néztem, most 700Ft körül mehetnek az olcsóbb DL lemezek. Postakltsg nincs, (nagy eséllyel az eladó ráírja hogy gift, 10 dolcsi) . Jobban jársz.

(#2253) sith7


sith7
nagyúr

BD25, és BD50 esetén milyen lemezeket érdemes venni, amik nem a legolcsóbbak, nem a legdrágábbak, de jók ? :B
MM - ben van ilyen ?
Vagy a Hardveraprón esetleg valami tuti bejáratott eladó ? :))

(#2254) gg72 válasza sith7 (#2253) üzenetére


gg72
veterán

1. Összefoglaló megvolt?
2. Neked mi a drága és mi az olcsó?
3. MM: nem hiszem, hogy van, de ha van is, biztosan csillagászati összegért
4. BD25
- drága és finom: [link] vagy [link]
- olcsó és megjárja: [link] vagy [link]
5. BD50: az összefoglalóban ajánlott lemezek külföldről, vagy picit drágábban itt a PH-ról

[ Szerkesztve ]

(#2255) sith7 válasza gg72 (#2254) üzenetére


sith7
nagyúr

Megvolt igen, csak nem tudtam, hogy mennyire friss
köszi a választ :R

(#2256) gg72 válasza sith7 (#2255) üzenetére


gg72
veterán

Nemrég frissítettem, de nem kell sűrűn, nem nagy a mozgás a lemezek piacán.

(#2257) -szabi-


-szabi-
őstag

BD-RE lemez esetén imgburn "zeroing sectors" tötyörög.
Ez lenne a formázás?

üdv
szabi

(#2258) gg72 válasza -szabi- (#2257) üzenetére


gg72
veterán

Ezt csak az első használat előtt csinálja, utána elég a gyorsformázás.
[link]

(#2259) wphantom


wphantom
csendes tag

Sziasztok! Van egy kis gondom, remélem tudtok segíteni! Vettem egy ASUS BW-16D1HT blu-ray írót, de elkövettem azt a hibát, hogy ilyen [link] lemezeket vettem hozzá! Nem akarta megírni, mindig azt mondta (nero, cdburner xp), hogy nem kompatible v. selejt! Visszavittem az írót, 1,5 hónap után kaptam egy újat! Most ott járok, hogy megírja a lemezt, de nem lehet róla adatot olvasni! Mi lehet a gond? Archíválásra használnám! Ötletek, tanácsok! Semmit sem konyítok hozzá! Előre is köszönöm!

(#2260) gg72 válasza wphantom (#2259) üzenetére


gg72
veterán

Vegyél másik lemezt, az LTH típus amúgy sem ajánlott archiválásra (meg amúgy semmire sem), ha olvastad az összefoglalót...

(#2261) wphantom válasza gg72 (#2260) üzenetére


wphantom
csendes tag

Tehát kuka a LTH lemez! Ez jó lehet? [itmedia.sk_Pana]?

[ Szerkesztve ]

(#2262) gg72 válasza wphantom (#2261) üzenetére


gg72
veterán

A legjobb, de ez is kiváló: [Falcon/eredeti TDK].

(#2263) wphantom válasza gg72 (#2262) üzenetére


wphantom
csendes tag

Köszönöm! Az LTH lemez mire jó, ha annyira sz.r? (bocsi)

(#2264) gg72 válasza wphantom (#2263) üzenetére


gg72
veterán

Eleinte az sokkal olcsóbbak voltak, mint a nem LTH típusú lemezek, de aztán idővel azok is elérték azt az árszintet (nem a Pana minőségről beszélek, henem pl. a CMC tömegtermékekről). Aztán miért maradtak még fent a piacon, nagy rejtély... :U

(#2265) wphantom válasza gg72 (#2264) üzenetére


wphantom
csendes tag

Ismét köszi! [Ez] jóféle? Megéri a fontos anyagok archiválására?

(#2266) gg72 válasza wphantom (#2265) üzenetére


gg72
veterán

DVD-ben nem vagyok otthon, kérdezd meg [itt.]

(#2267) gg72 válasza gg72 (#2266) üzenetére


gg72
veterán

Tűnt el mostanában valakinek ebay-es csomagja lemezekkel a magyar postán? Sajnos úgy néz ki, hogy az elmúlt időben megszaporodtak az ilyen esetek és az én legutolsó rendelésemet is ellopták a postai kicserélő központban, hiába volt nyomkövetős a csomag. Akinek van ilyen negatív tapasztalata, kérem [ide] írjon, mert elindult egy kezdeményezés, ami a média, a rendőrség és az AJBH bevonásával próbálja meg rábírni a postát, hogy kezdjen végre valamit ezzel a balkáni helyzettel.

(#2268) koncsik válasza gg72 (#2267) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Eddig én is a munkahelyemre rendeltem mindent, de a 62, postahivatallal komoly gondok vannak, szerintem Te is oda tartozol, többen reklamáltunk már. (Áthúzzák a pontosan megcímzett csomagon a címet és rossz címzés címen visszafordítják Kínába pl., nem egy esetben) :W
A 40-es telefonszámuk 3. pontjában lehet panaszt tenni.
SZERK: most olvastam bele a topicba, látom oda tartozol.

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#2269) gg72 válasza koncsik (#2268) üzenetére


gg72
veterán

Igen, oda tartozom, és habár ugye minden vevőt kárpótol ilyenkor a paypal, de az lesz a vége, hogy sok eladó nem fog Magyarországra küldeni semmit. Sokan már most is kiírják: nem küldenek dolgokat Afganisztánba, Jemenbe és Magyarországra... Valaminek kellene végre történnie, hogy a posta ne strucc módjára a homokba dugja a fejét, hanem igenis kapcsolják le a rablóbandáikat, mert itt egészen biztosan egy szervezett bűnözői körről van szó, aki találomra dézsmálja a külföldről érkező vámmentes csomagokat. De ez itt tényleg OFF, aki hozzá akar szólni, vagy szintén károsult, az [ide] írjon. Vagy írhat az [Internetes Károsultakért] facebook oldalra is, akik szintén foglalkoznak a dologgal, miként az index is hamarosan ír majd az ügyről, de elvileg tud róla a BRFK és az AJBH (közérdekű bejelentés) is. A posta meg hiába tud róla, ők úgysem tesznek semmit...

(#2270) jeni válasza gg72 (#2269) üzenetére


jeni
félisten

Pedig a nyugatin levő Postát azt kiemeltként tartják számon Budapesten.Egyik legnagyobb forgalmat lebonyolító Postai hivatal Pesten.
Az viszont benne van a pakliban,hogy már szinte a történtek miatt semmit se fognak Magyarországra küldeni a sorozatos postai csomagok,küldemények eltűnése miatt.
Van mód másik postára kérni a csomag címzését? pl.: a rokon címére vagy postai fiókot kellene bérelni.

(#2271) gg72 válasza jeni (#2270) üzenetére


gg72
veterán

Nem tudom, hogy ez jó lehetőség lenne-e, mert én most két kisebb csomagra várok, az egyik ugye a 62-es postára jönne, annak van követési száma, de egy hete nem frissül, nyoma veszett BP-en beül, a másik egy vidéki kisvárosba jönne követési szám nélkül, de az sem érkezett még meg, pedig már itt kellene lennie. Annak is annyi szerintem... Számomra így két lehetőség marad egyelőre a magyar posta kikerülésére: nővéremhez rendelni a német amazonon keresztül Ausztriába, vagy ebay-es rendelés futárszolgálattal, amire biztosan kell majd ÁFA-t fizetni, mindkettő drágább, mint az eddigiek, de legalább biztosan megjönnek...

(#2272) johnywalker válasza gg72 (#2271) üzenetére


johnywalker
őstag

Ma jelent meg az Index-en a csomageltűnési panaszodról a cikk: [link]

[ Szerkesztve ]

(#2273) gg72 válasza johnywalker (#2272) üzenetére


gg72
veterán

Az nem rólam szól, a tévedések elkerülése végett, de tény, hogy az én csomagom is útban a 62-es postára tűnt el.

(#2274) ra^ven


ra^ven
senior tag

Üdv srácok!

Soha nem volt még BD íróm.
Tudnátok ajánlani nekem írót, lemezt, és programot?

Mostanában bajosak ezek az új vírusok, gallyra mehet minden, nem árt egy optikai hordozó sem. :B

Előre is köszi.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#2275) gg72 válasza ra^ven (#2274) üzenetére


gg72
veterán

Mindegyiknek megvan a saját topikja összefoglalókkal, olvasd el őket. De röviden és tömören:
- Író: Pioneer 209
- Program: ImgBurn
- Lemez: Panasonic (25GB), vagy That's, Panasonic vagy Verbatim (50GB)

(#2276) jeni válasza ra^ven (#2274) üzenetére


jeni
félisten

Hello

Blu-Ray írók: Pioneer BD,Teac BD író valamelyike
lemez: Panasonic BD-R,Verbatim (LTH változat NEM-mivel az szerves alapú!)
program: Imgburn

[ Szerkesztve ]

(#2277) ra^ven válasza jeni (#2276) üzenetére


ra^ven
senior tag

Köszi mindkettőtöknek. :R

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#2278) M107


M107
addikt

:R

Kiegészítés :

- Program: Imgburn, vagy még + Nero portable (sallangmentes író progi)

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#2279) Flashget válasza gg72 (#2267) üzenetére


Flashget
félisten

Most olvasom csak..durva.

Realme GT Master Edition

(#2280) M107


M107
addikt

:R

Ismerősöm ilyen lemezt szerzett be :

[link]

205 íróval írja de van neki 209 Pio-ja is (D)-s 50 db rendelt belőle nem innen külföldről anno és már 50-60 újra íráson túl van a lemezek jó része (filmbu....i) hibátlan.

Ennyi pénzért (ui: a mid u.a ez)

Úgy látszik elég egy jó író és egy un nem minőségi lemez és garantált az un mond
"jó eredmény"

Fenntartással kezelendő, mivel alsó szériás lemez, de azért mégis jó tudni miből lesz a cserebogár.

+ tulajd hogy újra írható (1000) de ha 100 at kibír 190 Ft már megérte de azért egy jó író neme árt LG-vel szerintem ne .....!!!!

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#2281) M107


M107
addikt

:R

Tesztelő íróval szerintem valami okádék képet mutatna, ami lemaradt vannak több mint 6 hónapja írt lemezei erre a lemezre gond nélkül olvassák, a kommersz és a Highend BD-lejászók Pc-s meghajtók is.
PIO BDP 150 asztali és 205D 209D pc íróval tesztelve mármint a lemezvégig olvasatóság.

Riplockos PIO 8-8500KB/s olvasta le végig az adatokat.

UI:
Azért, bízzatok a PANA lemezekben ők a legjobbak :N :DDD :) :C :C :C
De ideiglenes tárolásra pár hónapra, esetleg tesztelésre hogy olvassa e bőven megfelelnek.

Csupán a tapasztalatokat osztottam meg veletek, aki ismer az tudja hogy én mindig a színtiszta igazat mondom s írom le!

Fontos adatnak, hosszabb tárolásra csakis PANA lemez az ajánlott..... !!!!Vagy a FALCO!!!!

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#2282) M107


M107
addikt

:R

Sok siker, nektek, én végérvényesen kiszálltam a DVD-Blu-Ray írásból megvannak a lemezeim ami életem végégig kitartanak, mind dvd mind Blu-ray-ből.
Az utóbbi 2-4 hónap alatt csak 250000 Ft BD-re előtte meg a minőségi dvd-imre koncentráltam.
Köszönöm kicsirigó-nak Flashget és főleg Verybigboy-nak a hasznos tudáselmélete és a lemezeket.

Ennél a fórumnál + GG72 mesternek nagy köszönet.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#2283) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Erről valami vélemény? (jó is) :B :R

Verbatim BD-R 25GB (1-6x) 4x írva

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#2284) Piftuka


Piftuka
veterán

Az én kérdésemre direkt nem válaszoltok? :F

"Aquila non captat muscas."

(#2285) jeni válasza Piftuka (#2284) üzenetére


jeni
félisten

Mert erre senki sem tudja a választ.
Amúgy az M-Disc az nem a Pioneer sajátossága.Így ne is várd el,hogy tudja kezelni a PIONEER ÍRÓD A FIRMWARE UTÁN!
M-Disc lemezeket nem is láttam még boltokban,igaz nem is kerestem.
A Pioneeresek nem vesznek M-Disc lemezt, hanem Panasonic BD-E 25GB-t vásárolunk.

(#2286) Piftuka válasza jeni (#2285) üzenetére


Piftuka
veterán

"Amúgy az M-Disc az nem a Pioneer sajátossága.Így ne is várd el,hogy tudja kezelni a PIONEER ÍRÓD A FIRMWARE UTÁN!"

Akkor vegyicsikis miért írta mindezt? :F

"M-Disc lemezeket nem is láttam még boltokban,igaz nem is kerestem.
A Pioneeresek nem vesznek M-Disc lemezt, hanem Panasonic BD-E 25GB-t vásárolunk."

És az archiváló lemez?

Én egyébként nem ragaszkodom feltétlenül az M-Disc-hez; megfelelő volna a Verbatim bármelyik Gold coated/Hard coated archiváló lemeze is.

Viszont nem tudom, melyik hazai üzletben lehet ezeket beszerezni:
- Archiváló lemez
- Csúcs minőségű normál írható lemez
- Csúcs minőségű újraírható lemez

Ha tudtok nekem ebben segíteni, azt nagyon szépen megköszönöm!

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#2287) Flashget válasza M107 (#2282) üzenetére


Flashget
félisten

Keco felujitas van nalam. Ilyenkor van kiselejtezes is. Ment a kukaba kb. 500db CD lemez es 200 koruli VHS kazetta. Legkozelebb a DVD lemezek repulnek. ;]
Asszem en is atallok a HDD-re kevesebb helyet foglal es nem nyuljak le a postan....

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#2288) gg72 válasza Piftuka (#2286) üzenetére


gg72
veterán

Itthonról szerintem reménytelen archiválási célokra szánt lemezt beszerezni, így marad az ebay: [link]

De olyan horribilis árban vannak ezek a lemezek, hogy szerintem sima Panasonic lemezzel is ugyanilyen jól jársz, megfelelően megírva és tárolva azok is biztosan rengeteg évet kibírnak. [link]

(#2289) spiky03 válasza gg72 (#2288) üzenetére


spiky03
veterán

Mi az, hogy megfelelően tárolva?

Nálam a falon van egy polc és azon vannak a gyári eredeti lemezek és majd oda kerülnek fel az írottak is, ha meglesznek a címkék nyomtatásai.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2290) gg72 válasza spiky03 (#2289) üzenetére


gg72
veterán

Így gondoltam. Vagyis nem hengerben tárolva egymáson, vagy padláson 50 fokban, de a mosókonyha levegője sem tesz nekik jót. :)

(#2291) johnywalker válasza gg72 (#2290) üzenetére


johnywalker
őstag

Gyárilag, raktáron hogyan tárolják?Nem hengerben, egymáson?Nem a meleg a legfőbb ellensége a lemezeknek, hanem a napfény, az UV sugárzás illetve valóban a nagy páratartalmú helyiség.A BD lemezek fejlesztésénél már gondoltak erre, és ilyen jellegű védőréteget visznek fel.Persze aki gondol előre az jól tudja hogy, ezektől kell megóvni a lemezeket és jóval hosszabb adatmegőrzési időre számíthat.

(#2292) spiky03 válasza johnywalker (#2291) üzenetére


spiky03
veterán

Nekem a falon van ugye a polc ahogy írtam is, azon állítva vannak egymás mellett a lemezek.
Azért van, hogy napközben rásüt a nap, igaz nem teljesen, hanem csak szórtan, vagy hogy. :)
Remélem ez azért nem tesz neki rosszat, mert nem örülnék, ha nem tudnám megnézni az eredeti lemezeimet majd egyszer csak. :)

Vannak lemezek amiket meg fektetve tárolok tokban, mert a polcra már nem fért fel. :)

@(#2290) gg72
Köszönöm.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2293) johnywalker válasza spiky03 (#2292) üzenetére


johnywalker
őstag

Figyelj, az a lényeg hogy "kirakat" effektus ne érje huzamosabb ideig, folytatólagosan.Nem hímes tojás egy optikai lemez, de a szórt fény közvetlen kárt nem csinál.Egy szobai zárt szekrény fiók tökéletes tárolóhely, átlagember esetén ez elég, ritkán tudsz jobb tárolási körűlményeket teremteni.
Már ha ugye jó minőségű lemez alapanyag is társul a megőrzendő adathoz.

[ Szerkesztve ]

(#2294) spiky03 válasza johnywalker (#2293) üzenetére


spiky03
veterán

Így néz ki kb.
Akkor ez nem vészes? :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2295) johnywalker válasza spiky03 (#2294) üzenetére


johnywalker
őstag

Ha jól látom tokban is vannak, az plusz védelem.Nem hiszem hogy közvetlenűl erős napsütés érné a lemezeket.Nincs még tíz éves a technológia gyakorlatilag, nincs aki beszámoljon minőségromlásról,
meglátod 20 év múlva...

[ Szerkesztve ]

(#2296) spiky03 válasza johnywalker (#2295) üzenetére


spiky03
veterán

Természetesen műanyag tokban vannak a lemezek.
Közvetlenül nem éri nap. HA igen akkor is csak max pár órát. De ugye ez függ a redőnytől is, mondjuk sohasem szoktam teljesen felhúzni az első ablakon, csak úgy kb félig.

Nah de majd 20 év múlva kiderül :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2297) Flashget válasza johnywalker (#2291) üzenetére


Flashget
félisten

Gyárilag, raktáron hogyan tárolják?Nem hengerben, egymáson?

De csak hogy azok be vannak csomagolva és a lemezek elvileg nem csúszkálnak egymáson, mert a hengeren belül kivannak támasztva.
Persze került már ki karcos állapotú lemez.
Rossz tárolás pl. papír tasakban egymáson, napfény éri vagy gőzös, párás helyen.
Kíváncsi lennék olyan országban ahol magas a páratartalom meddig bírják ki a lemezek. :)

Realme GT Master Edition

(#2298) johnywalker válasza Flashget (#2297) üzenetére


johnywalker
őstag

"De csak hogy azok be vannak csomagolva és a lemezek elvileg nem csúszkálnak egymáson, mert a hengeren belül kivannak támasztva"
"Rossz tárolás pl. papír tasakban egymáson, napfény éri vagy gőzös, párás helyen."
Psszhh...Most erre mit mondjak?Szinte hihetetlen...
Azért írtam,hogy egy gondos tulaj hogyan kellene hogy tárolja...Nem Kongóból írok.

[ Szerkesztve ]

(#2299) Flashget válasza johnywalker (#2298) üzenetére


Flashget
félisten

De én berakok neked egy 25-ös hengerbe 10 db-ot és jól megrázom...Etiópia...

Realme GT Master Edition

(#2300) johnywalker válasza Flashget (#2299) üzenetére


johnywalker
őstag

Mixer vagy? :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.