Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-10-15 15:37:04

LOGOUT.hu

BD lemezek ajánlási sorrendje (írásminőséget és tartósságot illetően az eddigi itteni és külföldi fórumok tapasztalatait összegezve) gyártók (MID) és márkák alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3651) Nor- válasza tomaszka88 (#3650) üzenetére


Nor-
tag

Ez EU-s ügylet, senki nem világít át semmit, mivel vámolni sem kell.

http://itmedia.sk/

(#3652) tomaszka88 válasza Nor- (#3651) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm a választ. :))

(#3653) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Verba [link] fajtából elég sok a "hibás" lemez... ma is 3 db eddig. :U

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#3654) gaben22 válasza MaxxDamage (#3653) üzenetére


gaben22
senior tag

Sajnos sok minden más is lehet, HDD/SSD error, oprendszer hiba, kábel hiba, vírus... Ha USB-n keresztül írkálsz, akkor meg esetleg még az is... Ezeken ha még nem vagy túl, akkor variáld meg őket, hátha...

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#3655) MaxxDamage válasza gaben22 (#3654) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Egyértelmű lemez hiba sajnos :K :(((

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#3656) Nor- válasza MaxxDamage (#3655) üzenetére


Nor-
tag

Ezt miből gondolod? az hogy "elrontotta az írást" nem lemezhiba még.
Ha látható nyoma van megírás előtt/után, akkor lehet beszélni lemez hibáról.
Látható az úgymint rendellenes elszineződés, írásnál foltokban vagy pöttyökben meggyengülő írás, stb.stb.

http://itmedia.sk/

(#3657) jeni válasza MaxxDamage (#3653) üzenetére


jeni
félisten

nem érdemesebb elsőre újra írhatóra írni? ezzel kizárható ha valahol fájl vagyis adathiba van.
ha erről meglettél győződve akkor igazad is lehet a lemezhibával kapcsolatban.
ha jól tudom külső íród van, ez nagyobb eséllyel rontja a lemez megírási sikerességét.

[ Szerkesztve ]

(#3658) jeni


jeni
félisten

régebbi igaz de teszt képes BD/DVD combó az aprón 5000Ft

(#3659) MaxxDamage válasza jeni (#3657) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

1x írnám (2x sebesség) és xy % -nál megakad.
Másodszorra írom ugyanazt és ugyanúgy (2x sebesség)
Aztán megírok pár lemezt és megint egy ilyenbe botlok... volt olyan is, hogy egymás után 2 lemezt is elkezdett/hibázott és harmadik jó lett gond nélkül 2x sebességgel (az 4x sebességgel is jó, ami lemez tutira jó... ezt már próbáltam)
50GB BD-RE lemezre/lemezekre is írtam már, az kb. elpusztíthatatlan (már annyiszor írtam rá :K )

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#3660) jeni válasza MaxxDamage (#3659) üzenetére


jeni
félisten

így már egyértelműen marad a Japán import még ha drágább is de legalább nem selejteket kapok
bánnom,hogy anno nem az 50Gb BD-RE lemezeket vettem meg oda kint,helyette az 25Gb újraírhatókat igaz több gurigával (kockában)

[ Szerkesztve ]

(#3661) MaxxDamage válasza jeni (#3660) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Igen, a BD-RE (50GB Verbatim) lemezeket én is eBay-ről vettem (anno) és nem bántam meg, viszont nem olcsók még most sem. :(((

10-es packben [link] pl. egy hibás darabbal sem találkoztam , 50-es packben [link] viszont van dögivel...erre amúgy milyen garancia vonatkozik, adott boltnál? :U
2019-05-27.-i vásárlás volt ez az 50-es pack

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#3662) GambinoYT


GambinoYT
újonc

Sziasztok!
Erről a Verbatim lemezről mi a véleményetek és szerintetek hányszoros sebességgel érdemes írni. Köszönöm.
[link]

(#3663) M107 válasza GambinoYT (#3662) üzenetére


M107
addikt

Mid alapján jónak tűnik, bár sokan mondják majd nem minőségi a lemez bár én anno Bd írásaim során sok lemez megfordult nálam, s bár csak Pio írókkal van tapasztalatom , de annyira 60 % nem rosszak sőt tartósak is valamennyire 4-6 éve lemezeim amik nem márkásak bírják még a mai napig is.

4X javasolnék, ha eredeti Verba lenne akkor 6X mehetne persze függ az íród korától is.
Régi PIO206D-m már csak 4X írnék még minőségi lemezt is 2012-es.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#3664) GambinoYT


GambinoYT
újonc

Rendben, köszönöm a válaszod! :)

(#3665) tomaszka88 válasza jeni (#3658) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Szia !

Él még ez a hirdetés? :DD

(#3666) jeni válasza tomaszka88 (#3665) üzenetére


jeni
félisten

hello!
írj neki és kiderül majd

(#3667) Beni2360 válasza tomaszka88 (#3665) üzenetére


Beni2360
félisten

Én beszéltem vele és kiderült, hogy egy zörgő traktor és hol elindul hol nem. Teszteltetni szerettem volna mielőtt érte mentem volna.
A végén már ingyen oda adta volna de nem érte meg elmenni érte.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#3668) jeni válasza Beni2360 (#3667) üzenetére


jeni
félisten

nem írta oda ,hogy hibás és traktor üzemű lett azóta. ;]

(#3669) Beni2360 válasza jeni (#3668) üzenetére


Beni2360
félisten

Kértem a lemez teszt ellenőrzését és alig talált sata kábel, majd írta, hogy zörög csattog és néha nem indul. :F

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#3670) tomaszka88 válasza Beni2360 (#3669) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

:Y ez ám a hirdetés.

(#3671) tomajer


tomajer
tag

Nagy szükség lenne a tapasztalatotokra.
Négy öt éve lelkesen írogattam Bluray-re filmeket, hogy majd pár év múlva milyen jó lesz őket újra megnézni.
/(IT7878 Verbatim BluRay BD-R 6x (25GB) 10cake Fullprint LTH (43751)/

Azt tapasztaltam, hogy konkrétan már a kiírt lemezek nyolcvan %-a használhatatlan. Az író amivel írtam, (PIONEER BD-RW BDR-209D) nem is látja hogy van bent lemez, az asztali lejátszó pörgeti pörgeti .... aztán feladja.
Az a baj, hogy néhány családi videót is mentettem rájuk. Az viszont már mentendő lenne, ha lehetne.
Sajnos az egész ismeretségi körömben senkinek nincs Bluray írója, olvasója, de nem hinném, hogy az pont én két eszközöm múlt ki, és mindkettő, csak a bluray-el, mert dvd-t, cd-t gond nélkül olvasnak, írnak.
Őőőőő ... írni most is ír új lemezt, és azt olvassa az asztali is. IMGBurn-t használok.
Remélem minden adatot megadtam.
Láttam, hogy van itt az IT Mediának "képviselője" ő talán utána tudna nézni, hogy ezekkel a lemezekkel volt-e másnak is problémája.
Nem egyszeri rendelésről volt szó, és hosszabb idő alatt, tehát nem egy szállítmány lehetett hibás.


És akkor, hogy ne fussak ugyanebbe a hibába. Van olyan lemez, ami már bizonyított, és évek múlva is olvasható?

hallotaxi.hu

(#3672) johnywalker válasza tomajer (#3671) üzenetére


johnywalker
őstag

Ha visszakeresel az lth szóra, gyakran olvasol róla, hogy abban az időben mikor is forgalomban voltak, sokszor úgy szerepeltek mint nem ajánlott típus.Mivel szerves adathordozó réteggel rendelkezik, és lehetséges az hogy hamarabb bomlik, veszt adatot mint a nem szerves.Bár M107-nek vannak vele nem rossz tapasztalatai, én pl. lehetőség szerint kerültem.

(#3673) M107 válasza tomajer (#3671) üzenetére


M107
addikt

:R

Semmi bajom a mai napig ezzel a típussal pedig el írtam belőle több 25-ös hengert

Pár ma is használva van + a napokban kivesz kidob az ágyra hawerok jönnek arrébb dobják Flac, mp3-ak vannak rajtuk.

A régi 206D-m is olvasta mostani 209 írómmal sem problémázik Több blu-ray asztali sem problémázik, se a a szüleimnél se a havernál se nálam.
Csak jót mondhatok idáig róla .....

UI
Ma is vennék ha még nem volna olyan 250 darab kb amit szerintem már nem fogok elhasználni. mint ahogy nagyon "kevés" Bd lemezt használok már, arra meg hogy ott álljon a szekrénybe felesleges.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#3674) tomaszka88 válasza tomajer (#3671) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Nekem a Htl jobban bevált. :)

(#3676) MaxxDamage válasza susti (#3675) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Gyorsan töröld, mert fórumban (saját cuccod) hirdetni/eladásra kínálni TILOS !
Szabályzat

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#3679) zsfoto válasza Piftuka (#2217) üzenetére


zsfoto
tag

Most rendeltem meg az írót és egy csomag lemezt. Ha meglesz, jelentkezem majd.

Kérdésem viszont, hogy ha 1000 évre garantálják, akkor van-e különbség, hogy ki gyártotta. Mert elvileg mindegyik M-DISK 1000 évig de legalább 10-edéig jónak kell lennie.
;-)

[ Szerkesztve ]

_Zs_

(#3680) jeni válasza zsfoto (#3679) üzenetére


jeni
félisten

A gyártókra nézve pár év is elég,hogy kiderüljön annak a minősége.
Az,hogy lesz-e valaki aki 999 évet megél és ellenőrizni fogja neked a lemez adatmegbízhatóságát ,de még a 30 évet sem fogja ellenőrzi szívességből sem.
Aligha.

[ Szerkesztve ]

(#3681) gaben22 válasza jeni (#3680) üzenetére


gaben22
senior tag

Jaja, már párszor ki lett tárgyalva, a link amit küldtél is hasonló kérdéseket feszeget. Én továbbra is azt mondom, hogy ami fontos azt minimum duplán kell tárolni más típusú médiumon (pl. merevlemez + Blu-ray) és elfogadni, hogy 15-20 évente (a minőségi DVD lemezeim alapján mondom ezt a számot, amúgy lehet kevesebb, lehet több) meg kell újítani a tárolási módot az akkori technológia szerint. Van olyan ismerősöm, aki pl. a családi képeiből (dvd) 1 példányt nálam tárol, ha esetleg beüt náluk valami (gyerek ráönt valami ragacsot a lemezekre...). M-Disc csak egy ígéret jó drágán, semmit más. 50 év múlva nem fogod tudni sehova bedugni a félretett és gondosan óvott MDisk olvasódat amúgy se vagy max jó drágán vásárolt "retro" computerekbe :) ami vagy működik vagy nem.

Ez egy valós igény természetesen, perpill a mobiltelefonok terjedése és a számítógép háttérbe kerülése miatt nincs igazán válasz a tartós és megbízható tárolásra (talán a mai telefonos fiatalok se nagyon gondolnak erre még, végülis az instán "pörgetett" képeket mindenki elfelejti 1 perccel azután, hogy tolt rá egy like-ot vagy mit amúgy is :D). Lehet lesz válasz, biztos vannak akik próbálkoznak ezt megoldani. Cloud lehet egy opció, de a feltöltési sebesség még nem elég, a kapacitás meg lehet kevés adott pénzért (bár utóbbi javul, előbbi is itt-ott már ok).

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#3682) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

Van értéke még ezeknek a lemezeknek?
Panasonic BD-R 6x (25GB) (JAPAN)

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#3683) jeni válasza Moonwolf (#3682) üzenetére


jeni
félisten

Amíg annál jobbak nem lesznek addig igen. Sőt ha leállnak vele akkor értékesebb lesz.

(#3684) Nor- válasza jeni (#3683) üzenetére


Nor-
tag

Pedig ez hamarosan be fog következni ...
A Panasonic európában beszünteti a BD lemezek forgalmazását ...

http://itmedia.sk/

(#3685) gaben22 válasza Nor- (#3684) üzenetére


gaben22
senior tag

Ezt már említetted 2018-01-10-én is. Amíg Japánból lehet szerezni, addig azért nem reménytelen a helyzet. Panasonic MID-es BD50-et már régóta onnan rendelek.

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#3686) Nor- válasza gaben22 (#3685) üzenetére


Nor-
tag

Az európai panasonic nem is tartott sose.
Mi havonta próbáltunk rájuk nyomást gyakorolni hogy hozzanak már ...
Nem ...
Ha pedig én próbálnék meg cégesen behozni, a franc tudja mit kapnék, mivel a kinti disztributor nem adhat el nekem hivatalosan, aki meg elad, az fekete piac ...
És ha nincs rajta a oneblue matrica, akkor lefoglalják és bukó az egész a határon ...
Úgyhogy ezért nincs nálunk DL ...

http://itmedia.sk/

(#3687) GambinoYT


GambinoYT
újonc

Szervusztok!
Eddig kizárólag Panasonic BD25-ös lemezekre írtam és vettem az IT media-tól. Korrekt cég, szeretem őket, de nem is ez a lényeg, hanem most néznék picit olcsóbb lemezt. A Kérdésem az lenne, hogy mik a tapasztalatok ezzel a Sony lemezzel? (élettartam stb)
[link]

Köszönöm

(#3688) kris0917


kris0917
újonc

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni, még új vagyok a fórumon is és a BD írásban is. Eddig AVCHD filmeket csináltam csak saját használatra de a napokban úgy döntöttem elkezdem a filmjeimet Blu-Ray formátumban csinálni. Ezeket persze ki is írnám ISO-ból. A projekthez vettem egy Pioneer BDR-209D írót, legutolsó firmware van rajta. Lemez terén vagyok bajban mert külföldön élek és itt a megfizethető/elérhető legjobb lemez amit találtam az a Verbatim 25GB BD-R 43812 Printable. MID CMCMAG-BA5.
Végigolvastam az összes hozzászólást itt a topik-ban de még mindig tanácstalan vagyok. Pár lemezt megírtam, van ami ránézésre jól sikerült van ami nem (csík látható a lemezen mintha kihagyott volna írás közben) Sajnos minőségileg tesztelni nem tudok. Olvastam pl MaxxDamage hozzászólásaiban is, hogy vannak bőven hibás lemezek ebben a szériában ezen nem is problémázok. Tapasztaltam én is pl tegnap 6 írásból 4 lett jó. Amiben nem tudok dönteni, hogy mi legyen az írási sebesség. Aki már tesztelt ilyen lemezt esetleg pont ilyen íróval talán felvilágosíthatna. Régen a DVD korszakban élt a lassabban írj, jobb lesz a minőség elmélet de ahogy olvastam a BD lemezeknél már ez nem biztos. Sokan mondják, hogy ha pl. 6x a lemez annyival is ajánlott írni, mégis láttam itt, hogy rengetegen 4x vagy 2x sebességen írnak. Akkor most mi is a jó vagy jobb választás? :) Előre is köszönöm a tanácsokat.

(#3689) Sarcophagus válasza kris0917 (#3688) üzenetére


Sarcophagus
csendes tag

Szia!
Én azt javasolnám 2× sebességgel írjál.Ugyanilyen íróm van több éve több mint ezer lemez íráson van túl.Ilyen verbatim lemezt is használtam már,egyet se rontott még el.Tesztelni nem tudok,de asztali lejátszó hibátlanul viszi mindet(samsung).Ja és ImgBurn programot használok az íráshoz.

[ Szerkesztve ]

(#3690) Beni2360 válasza Sarcophagus (#3689) üzenetére


Beni2360
félisten

Azért egy sima vissza rippelés a vinyóra is teszt mód. Amit az asztali lejátszik megakadhat az íróban olvasásnál.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#3691) kris0917 válasza Sarcophagus (#3689) üzenetére


kris0917
újonc

Nekem sajnos ma is rontott 2-t. Csalódtam a Verbatim-ban... egyébként nem túl lassú az a 2x írás?

(#3692) johnywalker


johnywalker
őstag

Hmm. Lassan a Verbatimot is a kuka kategóriába kell sorolni....Nem hittem volna, de nálam is tapasztalat...lett!
Most Pana BD50 jön hozzám Japánból.Ez tuti nem csalódás, bevált széria.!!

[ Szerkesztve ]

(#3693) jeni válasza johnywalker (#3692) üzenetére


jeni
félisten

Nyugtával dicsérd a napot!

(#3694) johnywalker válasza jeni (#3693) üzenetére


johnywalker
őstag

Ok, igazad van!
A Verbatimot akkor is kerülöm már!

[ Szerkesztve ]

(#3695) jeni válasza johnywalker (#3694) üzenetére


jeni
félisten

csak azért írtam mert van akinek már a korábban irt Panasonic lemeze kuka lett.
sajnos számítani kell rá,hogy a Panasonic esetében is lesznek majd ilyen jellegű sikertelen BD megírások.
ettől függetlenül továbbra is marad az a nézet,hogy ha lehet a Panasonic lemezre írjunk. :R

[ Szerkesztve ]

(#3696) johnywalker válasza jeni (#3695) üzenetére


johnywalker
őstag

Köszömöm!
Számítok mindig a korrekt véleményedre!

(#3697) miko_ válasza jeni (#3693) üzenetére


miko_
tag

Meg tudom erősíteni ezt a Panasonicnál is.
BD 25 25-ös hengerből:
Pioneer 206D 6x írás szép eredmény.

ez is 25-ös csak egy másik hengerből:
Ahol kezd gyengébb lenni az írás ott a sebesség lemegy 4x-re és utána végig annyival ír.Író hiba kizárva mert a régebbi hengerből írva jó az írás és a sebesség se esik le.Szóval a Panasonic lemezeknél is van gyengébb széria eddig ilyet nem tapasztaltam.

Próbáltam többet is ugyan ez a helyzet

(#3698) kris0917


kris0917
újonc

Találtam Optical Quantum 6x lemezt esetleg a Verbatim helyett vagy olyan Verbatimot ami nem nyomtatható. Esetleg valamelyik lehet jobb ha már Panasonicot sajnos itt nem tudok szerezni?

(#3699) M107


M107
addikt

:R

Nem rég rendeltem 25 pakk-ot az It....tól semmi bajom még idáig 4 hónapos írás
209 PIO
4X írás Pana Mei-ra mid 6x lemez
A régieknél 2012-2016 között 700 MB ment tönkre az első pana 6X japan lemezemnél.

Hogy pozitív véleményt is mondjak, a több LHT -s lemezem is gond, nélkül működik Láttam most is lehet kapni LHT -s Verbát az IT.... nál 95% beruházok rá. Nem olyan rossz mint leírták....

UI:
206D-m 2012 -óta olvas és ír bár mostanság kevesebbet a 209 miatt, de gond nincs egy BD lemezzel sem.... Bár csak keveset, mert egyre ritkábban írok, már 2017 óta, mert nincs oyan anyag ami nekem megérné kimenteni minőségi lemezre.... a családi dolgok persze egyértelmű :) de egy back-upot mindig rámerek bízni LHT és Pana lemezekre.....

De sajnos az optikai tárolás lassan már csak back-up szinten éri meg kérdés kinek, fontos ha amíg be tudsz szerezni jó minőségű lemezt tedd meg mert nem tudni meddig lesz még.

Ezért van nekem még több 25-50 -es hengerem a régi gyártású lemezekből.....

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#3700) spiky03


spiky03
veterán

A következő lemez akkor még megbízható minőség?
Lehet belőle venni?
link

Valamint nincs véletlenül valakinek 25GBos eladó lemeze? Csak vagy 10 darab kellene.:)

Köszönöm!

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.