Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-10-15 15:37:04

LOGOUT.hu

BD lemezek ajánlási sorrendje (írásminőséget és tartósságot illetően az eddigi itteni és külföldi fórumok tapasztalatait összegezve) gyártók (MID) és márkák alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2351) hakos1987 válasza olasz69 (#2350) üzenetére


hakos1987
őstag

Így próbáltam én is, de belassult. Volt, hogy megírta (2x-re állítottam és végig írta 2.2x-esen), de akadt a film. Gondoltam akkor 1x-esen írom, de nem írta már meg úgy sem.

Nero megírta a lemezt de a lejátszó nem játsza le.... láthatóan össz-vissza írt a nero a lemezre....

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#2352) olasz69 válasza hakos1987 (#2351) üzenetére


olasz69
senior tag

A Dt-t kidobtad előtte?

" Az a baj vele, hogy drasztikusan csökkenti az adatátviteli sebességet, ergo instabil, bizonytalan lesz a blu-ray lemez írása (ugye sokkal nagyobb sávszél kell neki, mint pl. egy dvd lemez írásának).
Ezt az SPTD driver-t a különféle virtuális meghajtót használó, adó programok használják, ilyen például a Daemon Tools.
Ha problémásnak érzed az ImgBurn figyelmeztetését, akkor le kell szedni ezt a DT-t, helyette ott van például a Virtual Clonedrive, ami egy ingyenes, nagyon egyszerű, de nagyszerű progi. Viszont a DT uninstall nem szedi le az SPTD driver-t, azt külön kell leszedni. Ehhez le kell tölteni magát a DuplexSecure-t, elindíteni, majd az Uninstall-t választani. A végén kell majd egy reboot. Így lehet teljesen kiírtani. "

INNEN tudod letölteni:

Duplex Secure's SPTD driver

A háttérben futó alkalmazások kilőve?
A buffer felemelve 80 Megáról?
stb...

Másikkal próbáld még meg ha meglesz!

az imgburn nem dob ilyen látványt :

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#2353) hakos1987 válasza olasz69 (#2352) üzenetére


hakos1987
őstag

Nagyon köszi, megpróbálom! Most töröltem csak a dt. Közben leszedtem egy másik verziót ebből a filmből, de mire nas-ról átmásolom az pár óra, viszont nem iso, hanem mappás verzió, így kiderül majd hogy sikerül-e vagy író/lemez baja van.

Ezt pedig akkor törlöm is azonnal! :))

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#2354) johnywalker válasza hakos1987 (#2353) üzenetére


johnywalker
őstag

Hasonló problémát nekem a DT okozott, csak és kizárólag.Ilyen szinten belenyúl a meghajtó kezelésbe...

(#2355) hakos1987


hakos1987
őstag

Letöltöttem, de nekem nem volt uninstall, ergo nincs telepítve a duplexsecure... buffer viszont 80mb, akkor azt feljebb tegyem?

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#2356) johnywalker válasza hakos1987 (#2355) üzenetére


johnywalker
őstag

Felrakhatod, jobb ha van legalább 256 Mb!

(#2357) olasz69 válasza hakos1987 (#2355) üzenetére


olasz69
senior tag

Szerintem emeld fel legalább a javasoltra,és próbálj kilőni háttérben futó alkalmazásokat is! /Akár még a vírusirtót is felfüggesztheted/

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#2358) jimmy74


jimmy74
őstag

Sziasztok.
beszereztem ujra egy BD-RE 50 gb-os verbatim lemezt.
img burn-t használok irásokra.
kérdésem az lenne szeretném megformázni az új lemezt de látom az img beállitásokban van intelligens és teljes lemez törlés.
melyiket válasszam vagy egyáltalán hol és hogy formázzam hogy tökéletes legyen a lemez.
köszönöm

WoT:jimmbo

(#2359) olasz69 válasza jimmy74 (#2358) üzenetére


olasz69
senior tag

Igen formázni kell az imgburn megteszi helyetted automatikusan!

Nagyobb időt vesz igénybe mint a törlés a későbbiekben!
Vannak akik x újraírás után egy teljes törlést csinálnak!

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#2360) hakos1987 válasza jimmy74 (#2358) üzenetére


hakos1987
őstag

A smart erase nálam nem megy ilyenkor csak a sima erase - full, az 1.5 órás teljes törlés, első alkalommal szükségszerű.

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#2361) olasz69 válasza olasz69 (#2350) üzenetére


olasz69
senior tag

Helyesbítenék : "Szerintem a néro sem a legjobb választás bd-hez" Sokaknak jó,ezért .... visszavonom !! ? :)

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#2362) gg72


gg72
veterán

Azt szeretném kérni mindenkitől, hogy ezentúl a kérdéseit csak egy topikban tegye fel, ne duplázzunk. És próbáljuk már meg témától függően eldönteni, hogy melyikbe illik. Szerintem nem egy bonyolult dolog. Köszönöm.

Ebbe a topikba, mint a címe is mutatja, a Blu-ray lemezekkel, elsősorban azok minőségével kapcsolatos hozzászólások illenek, minden egyéb problémával (nem sikerült az írás, nem tudom miért, vacakol az író, milyen progit használjak, stb.) a Blu ray írás és írási hiba topik foglalkozik.

(#2364) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

Az alábbi lemezeket vett már valaki vagy halott róluk:

20 Verbatim Bluray 3d 25 GB Blu ray dvd Video HD 4X BD-R

Verbatim blu ray 25GB bluray video 4X BD-R

Ezen infó alapján elvileg mindegyik VERBAT-IMc-000 MID-el rendelkeznek, ami azért gondolom a Pana-tól valamivel rosszabb, de a többitől azért talán jobb.

(#2365) gg72 válasza Daywalkerke (#2364) üzenetére


gg72
veterán

Inkább kérdezz rá az ebey-es eladónál, ők tudni szokták milyen mid-es lemezt árulnak. Én amúgy CMC.re tippelnék...

(#2366) Daywalkerke válasza gg72 (#2365) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Rá is kérdeztem és vissza is írt, hogy nem tudja és lehetősége sincs rá, hogy megnézze.

(#2367) gg72 válasza Daywalkerke (#2366) üzenetére


gg72
veterán

Akkor inkább nem akarta... Szerintem CMC lesz, már csak a válasza miatt is.

(#2368) olasz69 válasza gg72 (#2367) üzenetére


olasz69
senior tag

ÜDV! Az miért lehet,hogy ami panasonic bd-r DL 50 6X-t találok az ebay-en az mind 1db-os és horror áron van,illetve a régebbi (bd-r 25-ön) 50 év logóval ellátva!? Ez a vége nem kérdés,csak leírtam!
(megjegyzem: a japán webáruházban : 2500Ft-ért találtam,ahogy átszámoltam! Természetesen el is nézhettem valamit! :F

Köszönöm a választ :R

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#2369) gg72 válasza olasz69 (#2368) üzenetére


gg72
veterán

De miért akarsz 6X BD50-est lemezt? A 4X lemezeik kiválóak és az a pár perccel hosszabb írási idő már igazán nem számít. Szerintem.

(#2370) olasz69 válasza gg72 (#2369) üzenetére


olasz69
senior tag

Nem akarok,csak a bd-r 25-nél is a 6x- látom és ezért gondoltam,hogy hátha lenne!
De természetesen megfelel a 4x-es!
Köszönöm a válaszod!
:R

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#2371) jozsef111


jozsef111
csendes tag

Sziasztok.
Olvasva a fórumot sokakat lebeszélítek a gyengébb minőségű lemezekről.
Én most fogok rendelni tdk 4x lemezt [link].
És hallgatva rátok pana lemezt [link] 1 db-ot.

[ Szerkesztve ]

(#2372) Daywalkerke válasza jozsef111 (#2371) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

TDK MID-jét majd meg tudod írni ha megkaptad?

(#2373) gg72 válasza jozsef111 (#2371) üzenetére


gg72
veterán

Sajnos a TDK sem tartozik a legjobbak közé, nagy valószínűséggel a tömeggyártó CMC terméke lesz.

(#2374) M107 válasza gg72 (#2373) üzenetére


M107
addikt

:R

Amíg CMC addig jó, csak majd ha átmegy MBI-be akkor csóközön, de sajnos hamarosan, bár nem szeretném (nénk).

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#2376) LjjDam


LjjDam
újonc

Nekem a Panasonic lemezeivel egyáltalán nem volt szerencsém. Pedig direkt azt vettem, 20db-ot az ITmediától, darabját 500 Ft-ért. A 20 db-ból csak 14-et tudtam felhasználni, de a teszt alapján azok is nagyon csúnyák. Verebatimot is rendeltem ebből is 20-at, méghozzá nem az LTH-típusú festékeset, hanem a M.A.B.L (fémbázisú) változatot, de sajnos ezek sem lettek valami túl jók. A szürke Mediarange 4x 25gb (philip-r04) amit a Mosaer Baer India gyárt tudomásom szerint, szintén nem volt túl jó. Ami a legfurcsább az egészben, hogy a lila Intenso 4x (cmcmag-ba3) és más egyéb CMC Magnetics Ltd. valamint az Infomedia lemezei összeségében jók voltak, de tényleg jókat csak azokból tudtam megírni, egy darab viszont abszolút használhatatlan volt a printable Omegából (a sérült blokk max értékre 1000 felettit dobott a teszt az elején)

Minden lemezt LG BH16NS40 íróval írtam ki, 1.03 firmware van rajta (tehát a legújabb) és a Nero-t használtam, 4x ill. 6x -os írási sebességgel. Gondosan ügyeltem rá hogy a lemezek alsó felülete tiszta legyen. Arra is ügyeltem, hogy nehogy kiürüljön írás közben a puffertár és lám tessék hiába. Mivel avval az LG íróval nem lehet tesztelni így kölcsönkértem nagybátyám Samsung íróját a teszteléshez.

[ Szerkesztve ]

(#2377) gg72 válasza LjjDam (#2376) üzenetére


gg72
veterán

Nem tudom mi a problémád a Pana lemezek eredményeivel, teljesen jók. A "nagyon csúnya" máshogy néz ki... Ha a kiugró tüskékre gondolsz, az nem gond, így írja meg az íród.

[ Szerkesztve ]

(#2378) johnywalker válasza LjjDam (#2376) üzenetére


johnywalker
őstag

A Samsung Blu-ray írói lennének a top?30 Db-os Panasonic henger lemezeiből egyet sem rontott.Pio 206-os íróm van, tehát nem is mai darab.A Cmc-s Midre nem mondhatnám, hogy hűde....Író is kell a gátra, nemcsak lemez!

[ Szerkesztve ]

(#2379) olasz69 válasza LjjDam (#2376) üzenetére


olasz69
senior tag

"A 20 db-ból csak 14-et tudtam felhasználni,"
A többivel mi lett?
Mi a baja a pana lemezeknek/ a megírtakra gondolok!/ ??
Köszönöm

(#2378) johnywalker "A Samsung Blu-ray írói lennének a top?" Ezt mire kérdezted? :R

:F

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#2380) LjjDam válasza gg72 (#2377) üzenetére


LjjDam
újonc

Arra gondoltam, azokra a kiugró tüskékre, meg arra, hogy sorozatba benne van mindbe nekem, csak nem mindegyikbe ekkorák azért, meg valamelyikbe csak egy van. De ha te azt mondod, hogy jó így is én elhiszem.

(#2381) johnywalker válasza olasz69 (#2379) üzenetére


johnywalker
őstag

Természetesen vannak jobb és rosszabb írókHa viszonylag a jó kategóriába sorolható lemezeket nem "kedvel" valamelyik író, az nem példátlan.De akkor sem tartozik az íród a Plextor, Pioneer esetleg Asus kategóriába, inkább jóval alatta.Tehát valszeg az író nem a "top".Nem olyan rosszak azok az írási képek, de az előbb említett írók kicsivel jobbat hoznának.

[ Szerkesztve ]

(#2382) gg72


gg72
veterán

Továbbra is nagyon jó véleményem van az INFOMER40 mid-es lemezekről, az olcsóbb kategóriában (kb. 200 Ft/db) szerintem verhetetlen miőségűek:

Lemez: Melody 6x BD-R
MID: INFOMER40
Író: Pioneer BDR-S08XLT (FW: 1.50)
Program: IMGBURN 2.5.8.0
Írási sebesség: 6X

Összehasonlításképpen egy etalon Panasonic lemez:

Lemez: Panasonic 6x BD-R
MID: MEIRA (001)
Író: Pioneer BDR-S08XLT (FW: 1.40)
Program: IMGBURN 2.5.8.0
Írási sebesség: 6X

[ Szerkesztve ]

(#2383) jozsef111


jozsef111
csendes tag

Melyiket rendeljem meg ezt [link]
Vagy ezt [link].
A válaszokat előre is köszi.
További szép napot.

(#2384) gg72 válasza jozsef111 (#2383) üzenetére


gg72
veterán

Elolvastad az összefoglalót? LTH típusú lemezt nem veszünk, a CMC-ből pedig inkább ezt: [link].

(#2385) olasz69 válasza gg72 (#2382) üzenetére


olasz69
senior tag

Szia gg72 !
Erről a Lemezről: Melody 6x BD-R
MID: INFOMER40 -ről tudnál linket megvásárlási célból?
Köszönöm :R
Találtam az amazon-on az az lehet?Vagy volna közelebb is? :F

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#2386) gg72 válasza olasz69 (#2385) üzenetére


gg72
veterán

Igen, az az. ;)

(#2387) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok, Szeretnék venni Verbatim 50GB-os lemezeket. Ezek között mi a különbség?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#2388) gg72 válasza Csabi1984 (#2387) üzenetére


gg72
veterán

Az összefoglalóban benne van a válasz: Verbatim, vagy Panasonic MID-es lemezek lesznek és mindkettő jó. Amúgy meg csak árban és csomagolásban van különbség.

(#2389) Csabi1984 válasza gg72 (#2388) üzenetére


Csabi1984
addikt

magyarán akkor érdemesebb az olcsóbbat...

(#2390) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Aki szokott Ebayen rendelni 50Gb lemezt Verbatimból vagy TDK-ból tudna linket adni? Mert nem tudom kideríteni melyik lemez milyen kóddal rendelkezik.

(#2391) gg72 válasza Csabi1984 (#2390) üzenetére


gg72
veterán

Nem egy atomfizika ez (pláne, ha ismered az összefoglalót és elolvastad az előző válaszom): Verbatimból mindegy milyet veszel, TDK-t inkább ne, a That's is ajánlott, az vagy Panasonic, vagy eredeti TDK gyártású lesz, habár ez utóbbi már nem nagyon valószínű.

[ Szerkesztve ]

(#2392) olasz69 válasza Csabi1984 (#2390) üzenetére


olasz69
senior tag

10 Verbatim Bluray Disc 50 GB BD-R 4x

10 Verbatim Blu ray Disc Dual Layer BD-R DL 50GB 4x Inkjet Printable Bluray

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#2393) Csabi1984 válasza olasz69 (#2392) üzenetére


Csabi1984
addikt

Köszönöm! Mondjuk ilyet rendeltem

[link]

[ Szerkesztve ]

(#2394) olasz69 válasza Csabi1984 (#2393) üzenetére


olasz69
senior tag

Amiket én linkeltem azok bontott nagyobb mennyiségűből (repack) átcsomagolt,kiporciózott lemezek ezért is olcsóbbak,amit Te az pedig az originál ,bontatlan csomag!
Szerintem is jobban jársz a Verbatim BD-R DL lemezekkel
Azért ha megjön jelezd l.sz.,hogy mi a mid-je?

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#2395) Csabi1984 válasza olasz69 (#2394) üzenetére


Csabi1984
addikt

Rendben! De szerintem eltart 1-2 hétig mire megérkezik :D

(#2396) Csabi1984


Csabi1984
addikt

sziasztok Imgburnel szeretnék írni kétrétegű lemezt, van olyan beállítás amire figyelni kell?

(#2397) gg72 válasza Csabi1984 (#2396) üzenetére


gg72
veterán

Nincs.
De ez amúgy a másik topikba való kérdés és ott érdemes elolvasni az összefoglalót.

[ Szerkesztve ]

(#2398) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok. Egy olyan kérdésem lenne, hogy a 3D (50GB) lemez eltér a hagyományos BD DL lemeztől?
Azért kérdem mert pl az ebayen is oda van írva, hogy 3D Disc

[ Szerkesztve ]

(#2399) olasz69 válasza Csabi1984 (#2398) üzenetére


olasz69
senior tag

Olyan ,hogy 3D lemez nincs!!/kivéve ha műsor,film van rajta/ de olyan ,hogy BD-R DL van BD-R RE,BD-R XL van.....
Ez olyan mint a parabolára a 3D ,vagy a HD fejkonverter(LNB) Marketing duma!

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#2400) Csabi1984 válasza olasz69 (#2399) üzenetére


Csabi1984
addikt

Köszönöm :) Végül is ha a méretet néztem volna...

[link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.