Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-10-15 15:37:04

LOGOUT.hu

BD lemezek ajánlási sorrendje (írásminőséget és tartósságot illetően az eddigi itteni és külföldi fórumok tapasztalatait összegezve) gyártók (MID) és márkák alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2801) mimic1979 válasza jeni (#2800) üzenetére


mimic1979
aktív tag

Én viszont ezt egy kicsit firtatnám hogy nem fogadja hiszen a specifikációjában benne szerepel a BD-R lemezek lejátszása, és nincs külön kiemelve az hogy "az otthon" megírt lemezekre ez nem vonatkozik.

(#2802) jeni válasza mimic1979 (#2801) üzenetére


jeni
félisten

Mivel nem kis értékű lejátszóról van szó,melyik szerviz fog neked behódolni?
A Philips?
és neked ad majd igazat? Azt nem is írtad,hogy garis-e a cucc? Ez esetben lehetnek esélyeid.
100 féle BD-R lemez van,de egyiket sem jelölik meg a használatiban melyikkel szabad használni. Nem véletlen.
Nekem rosszak a tapasztalataim a szervizről.

[ Szerkesztve ]

(#2803) mimic1979 válasza jeni (#2802) üzenetére


mimic1979
aktív tag

Nekem meg ér egy próbát...Gari már nincs, de állítsák be pont nem fog érdekelni hogy mennyit kér érte a szerviz, de szeretném most már használni arra amire kitalálták.

(#2804) gg72 válasza mimic1979 (#2799) üzenetére


gg72
veterán

Azért azt megtehetnéd, hogy az adott lemezt próbáld ki PC-n valamilyen szoftveres lejátszóval, hogy ott is jelentkezik-e az akadás, ha már másik asztaliban nem tudod letesztelni. De ha budapesti vagy, én szívesen megnézem neked az én asztali lejátszóimon. ;) Így nagyon könnyen ki lehetne deríteni, hogy valóban a Philips-ed gyengélkedik-e.

(#2805) Boond válasza mimic1979 (#2803) üzenetére


Boond
addikt

És ha a szerviz után nincs változás?
Mert lemeznél, is ezt mondtad, hogy pont nem érdekel mennyibe kerül, még sem jutottál előbbre.

Vagy esetleg azt mondják, hogy szar, ahogy van? - pl a fej meghibásodott vagy akármi - mondom ezt úgy persze, hogy max vhs lejátszom van, mert feleslegesnek tartom az ilyen lejátszót, mint ebből is látszik, sok gond adódhat vele, és nem is kevés az ára.

De én mondjuk nem szoktam printelni a lemezeket, nyomtató híján, de el kell ismerni, nagyon impozánsan néznek ki, akár mint a gyári :)

Csak sok helyet foglalhat :) (tokkal, vonóval)

[ Szerkesztve ]

(#2806) mimic1979 válasza Boond (#2805) üzenetére


mimic1979
aktív tag

Tényleg nem értem a helyzetet ne érts félre. Elvileg egy gyenge minőségű MediaRange lemezt amit több mint egy éve írtam , tökéletesen viszi (nem egy darab van belőle és nem egyetlen egy lemezzel tesztelve). Ezért is vettem meg vakon a kétrétegű lemezből is ugyanazt a márkát. Azzal befürödni látszott a dolog. Megérkezett a jó minőségű lemez kintről de a helyzet nem oldódott meg. Az én sajnálatomra. Az hogy a szerviz nem tudja megoldani a problémát előfordulhat. Hogy mit teszek? Maradok a hálózati lejátszásnál de sajna az meg csak mkv fájlokkal megy...Lejátszót biztos nem vennék ezután ujjat, főleg nem 100e felett, főleg hogy az eredeti filmanyagok ára még mindig a plafonba van ahhoz képest hogy néhány 1080p -s filmnek annyira rossz a minősége mint ha analóg adást néznék a tv-n. Ezt kellene szerintem először a forgalmazóknak is felfogni, hogy a torrent oldalak is csak addig lesznek alternatívák , amíg ilyen magaslatokban vannak az eredeti lemezek.3 ezer környékén már én sem gondolkodnék gyári lemez megvásárlásában, de amit meg lehet venni ilyen áron webáruházakból mind 1-2 éves filmek.

(#2807) koncsik válasza mimic1979 (#2806) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

.mts file-okat nem viszi? én pont azért vettem meg a 6000/12-est, mert 2ZB HDD-ől hibátlanul játszotta a hull HD kamerával felvett .mts file-okat (ha a BD iso-t kibontod, ott is ezek vannak).

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#2808) gg72 válasza mimic1979 (#2806) üzenetére


gg72
veterán

OFF: Teljesen felesleges is 100ezer-ért asztali lejátszót venni, hacsak nincsenek inkább az analóg hangminőséggel kapcsolatos extra elvárásaid. Én a minap vettem 100 Euróért egy Sony BDP-S6500 lejátszót, gyönyörűen visz minden lemezt, de hálózatról a legkülönfélébb fájkokat is (kadenciahelyesen 24p-ben, ha arról van szó) + SACD-t is tud. Úgy látszik, hogy pl, a Sony elkedzte kapisgálni, hogy asztali lejátszót is csak úgy lehet manapság eladni, ha annak vannak használható hálózati funkciói.

ON: Továbbra sem értem, hogy miért nem próbálod ki az adott akadozó lemezeket a Pioneer meghajtódban PC-ne lejátszva, így ezzel legalább egy hibalehetőséget kiszűrnél, de én utoljára javaslom ezt...

[ Szerkesztve ]

(#2809) koncsik válasza koncsik (#2807) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

ZB=TB öl=ről hull=full.
Bocsánat a kapkodásért. Ideje hazamenni. :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#2810) jeni válasza gg72 (#2808) üzenetére


jeni
félisten

Én is nézegettem a Sony-at. Leginkább 7200-t,bár a 6700 is tetszene tudásra.
A SONY BDP-S7200-tól felfelé van,hogy dupla procis a lejátszó?
Ami még feltűnt egyre kevesebb csatik vannak rajta. Szinte már semmi sem. Ami van egy LAN egy HDMI és egy Coax kimenet.
A másik,hogy nem jelölik meg,hogy melyek azok amik letudják játszani a BD-XL lemezeket is.
A Pioneer BDP-180 baromira megdrágult a Pioneer 150 lejátszómhoz képest.

Sony BDP-6700

Sony BDP-7200 (dual core)

[ Szerkesztve ]

(#2811) gg72 válasza jeni (#2810) üzenetére


gg72
veterán

A 7200-es még egy régebbi szériához tartozik, annak gyakorlatilag nincsenek a multimédiás lejátszási képességei. A 6500-ös, illetve a 6700-es ilyen szempontból sokkal többet tudnak és dupla processzorosak. Nekem 6500-ös simán kivált egy multimédia-lejátszót, néha nézek egy-egy MKV-t és sorozatokat, előzeteseket, ezeket simán viszi, hálózatról is.
Miért is kellene manapság több csatlkozó egy lejátszóra, mint egy HDMI és egy LAN? Aki több csatlakozóra vágyik (gondolom az analóg kimeneteket hiányolod), az nem is a 100 eurós kategóriában fog lejátszót keresgélni...
Illetve a BD-XL-t sem tudom miért hiányolod. Hány olyan lemez jelent meg eddig, amiket ki lehetne írni ilyen formátumra? Ha jól számolom, akkor egy sem. Ha 4K-s anyagokra gondolsz, akkor ahhoz 4K-s lejátszó is kell, de ezek a Sony-k (6500 és 6700) csak felskálázni tudnak 4K-ra, de lejátszani ilyen lemezeket nem. Szóval nem véletlen, hogy nem jelölik a BDXL kompatibilitásukat.

[ Szerkesztve ]

(#2812) jeni válasza gg72 (#2811) üzenetére


jeni
félisten

A 6700 eddig míg le nem írtad egy core-vettem de most megtaláltam ezt is az alján.
Tudtommal a Samsung lejátszók és Dualosak. De nincs jó hírük,hogy olvasom,hogy későbbiek folyamán olvasási hibáik vannak.
Sony BDP-S6500
Sony BDP-S6700 (+Bluetooth és 5Ghz)
Dual-Core Processor mind kettő az,de nem is híresztelik,reklámozák a dobozon sem,csak a Sony weboldalon.

A Bluetooth az jó dolog egyre több cuccokon ott van,legyen az az erősítők vagy az okos mobilok és az 5Ghz is előny a szobában a jobb gyorsabb vételnél,így a Sony BDP-S6700 előnyben lenne vételnél nálam.

[ Szerkesztve ]

(#2813) gg72 válasza jeni (#2812) üzenetére


gg72
veterán

Igen, dualosak.
Én pont egy Samsung BD-F6500-öt cseréltem le a Sony-ra, ui. a Samsung 3 év után elkezdett vacakolni az írott lemezekkel, pedig nem sokat használtam.

(#2814) weltmeister válasza gg72 (#2813) üzenetére


weltmeister
újonc

Most komolyan a proci magok száma számít jobban, nem inkább a beépített grafikus chip képességei?

(#2815) jeni válasza weltmeister (#2814) üzenetére


jeni
félisten

lehet,hogy pár éve elég volt a single core,ma lehet már ez is kell hozzá és természetesen a chip feldolgozó képesség milyensége is.

(#2816) gg72 válasza gg72 (#2732) üzenetére


gg72
veterán

Már néhányan érdeklődtek, hogy mikor lesz újra közös Falcon BD25 lemez rendelés, én november elejére tervezem és 300 db rendelése esetén (25db van egy hengerben és 12 henger egy bontatlan karton) a GBP árfolyamtól függően kb. 320 Ft-ra jönne ki darabja. Akit érdekel a lehetőség, keressen meg PÜ-ben. A lemezek prémium kategóriásak, mint az írás- mint pedig nyomtatási minőséget tekintve: [link]

(#2817) Joshi válasza gg72 (#2816) üzenetére


Joshi
titán

Ebből a Falcon lemezből létezik kétrétegű 50GB-os?

Évek óta nem olvastam a topikot és látom már van a Pio S08-hoz újabb firmware (nekem még az 1.3 volt). Na nem mintha írnék olyan lemezeket amit ne ismerne az író, de talán az írás minősége is javulhatott. :U

[ Szerkesztve ]

(#2818) gg72 válasza Joshi (#2817) üzenetére


gg72
veterán

Sajnos nem, csak 25-ös. Jó minőségű 50GB-os lemez a #2779-ben ajánlott "Mitsubishi", Panasonic MID-del.
Szerintem érdemes feltenni, az 50-es lemezek írásminősége nálam az 1.50-essel jobb lett.

(#2819) Joshi válasza gg72 (#2818) üzenetére


Joshi
titán

Ez a Pana lemez MEI-T02-001 mides? Ilyen middel még van 1-2 darab Victor-JVC itthon.

A Pio S08-on a BDR-S08J_FW130EUJ volt, de az 1.50 már J nélküli jelzést kapott, ettől függetlenül felment remélem nem lesz gond vele.

[ Szerkesztve ]

(#2820) gg72 válasza Joshi (#2819) üzenetére


gg72
veterán

Igen, ilyen MID-es.

Szerintem jó lesz, nekem is ez van fent rajta.

(#2821) mimic1979 válasza gg72 (#2820) üzenetére


mimic1979
aktív tag

Sziasztok! Úgy néz ki hogy lejátszó amin teszteltem a lemezt kicsit beporosodott , mivel ahogy írtam inkább streameltem a filmeket, de mióta néhány filmet megnéztem vele szinte teljesen eltűnt az akadás és simán viszi az összes lemezt. Amiért most mégis írok , hogy van egy közel 50Gb. -os MKV file amit ha kiírok nem tudom elindítani a lejátszóba.(Elvileg vinni kellene- H264 - 4K ). Van valami amire oda kell figyelni , vagy esetleg másképpen kell kiírni ezeket a file-okat? Próbáltam átalakítani DVDFab-al a filmet BD50 méretűre de akkor a felbontás vissza esik FHD -ra. Segítő válaszokat előre is köszönöm

(#2822) gg72 válasza mimic1979 (#2821) üzenetére


gg72
veterán

Biztos vagy benne, hogy lemezről is viszi az adott lejátszó az MKV fájlokat? Erre nem mindegyik képes.

MKV-ból BD-re történő átalakítást a legegyszerűbben a TSMuxer nevű progival tudod elvégezni (MKV fájl betallózása, majd output-nak Blu-ray folder opció kiválasztása).

(#2823) mimic1979 válasza gg72 (#2822) üzenetére


mimic1979
aktív tag

És a felbontás is megmarad? Ahogy látom nem...De lehet hogy én nem állítok be valamit jól?

[ Szerkesztve ]

(#2824) johnywalker válasza mimic1979 (#2823) üzenetére


johnywalker
őstag

Kicsit "nagyon" kevered a dolgokat...! Egy két alapvetés
1.- 50 gigásnak hívott lemezre valójában 45 GB-ot lehet felírni.
2.- Nem hinném hogy lenne 4K képes asztali lejátszód, ami bármilyen valós 4K-s fájlt le tudna játszani, emlékeim szerint Sony BDP-S790-d van...az pedig csak felskáláz.

[ Szerkesztve ]

(#2825) mimic1979 válasza johnywalker (#2824) üzenetére


mimic1979
aktív tag

Ezért vagyok itt hogy szeretnék segítséget kérni hogy hol a hiba.

Emlékeid tényleg csalnak : Philips BDP-9700 Egyébként miért olyan hihetetlen egy UHD-s lejátszót birtokolni? Samu
Ez tényleg csak felskáláz csak gondoltam ha már egyszer felskálázva kitolja a 4K felbontást akkor talán rábírható az is hogy egy 4K MKV file-t egy az egybe le is játsszon.
A lemez méretnél tisztába vagyok azzal hogy libamáj és gigabyte között mi a különbség.

Szóval a kérdésem az hogy adjam fel az egészet, vagy van rá némi esély?

[ Szerkesztve ]

(#2826) johnywalker válasza mimic1979 (#2825) üzenetére


johnywalker
őstag

Köszönöm az infót...de már hallottam az árgépről :R
Sztem maradj a Pc-s megoldásnál.

(#2827) gg72 válasza mimic1979 (#2825) üzenetére


gg72
veterán

Számomra még mindig nem egyértemű, hogy mivel szeretnéd lejátszani az ominózus 4K-s fájlt. Elsőre én olvastam rosszul, johnywalker-nek igaza van, azzal a Philips BD-lejátszóval soha sem fogsz semmilyen 4K-s anyagot lejátszani, sem lemezről, sem USB-ről, sem hálózatról. A Samsung-ot nem ismerem, így ahhoz nem tudok hozzászólni. Vagy maradsz a PC-s megoldásnál, vagy veszel 10-15ezer Ft körül egy S905 procis multimédialejátszót, ami már megbírkózik a 4K-s anyagokkal is.
De ez az egész itt erősen OFF.

(#2828) johnywalker


johnywalker
őstag

Hasonlóban gondolkodó topiktársaknak 4K lejátszáshoz:
legújabb alaplapok már lehet rendelkeznek 2.0-ás Hdmi kimenettel, vagy mondjuk legalább egy nvidia 950/amd 460 vidkari (azért ezek, mert nem csak a felbontást ismerik, hanem mert már hardveresen gyorsít is), plusz egy 5 méteres Hdmi kábel a 4K-s Tvbe.És örülsz...

[ Szerkesztve ]

(#2829) jeni válasza johnywalker (#2828) üzenetére


jeni
félisten

Az Asrock Z170 Extreme 6 erről a kimenetről 1,4 verziót említ.

[ Szerkesztve ]

(#2830) johnywalker válasza jeni (#2829) üzenetére


johnywalker
őstag

Nem toom jeni, ez lapfüggő...De az 1.4 verzió viszi a 4K-s fájlokat 30Hz (Fps)-ig.

[ Szerkesztve ]

(#2831) mimic1979 válasza johnywalker (#2830) üzenetére


mimic1979
aktív tag

A pc túl messze van a TV-től.. A média lejátszóban látok fantáziát. Jelenleg vezeték nélküli csatlakozással stremmelem át a lejátszóra vagy éppen a tvre az adott filmet. A média lejátszó hasonlóképpen működne az nagyon megfelelne.

(#2832) fricc_ válasza mimic1979 (#2831) üzenetére


fricc_
tag

Mi az hogy messze van a TV-tol? Van ám hdmi extender is, de ez már nagyon OOOFFFF

(#2833) johnywalker válasza mimic1979 (#2831) üzenetére


johnywalker
őstag

Ne haragudj, nem tudok többet segíteni!Főleg ha vezeték nélküli streeam-ben gondolkodsz, ez valóban OFF topik téma...

(#2834) gg72


gg72
veterán

Közös Falcon BD25 lemez rendelés témájában: én november elejére terveztem és 300 db rendelése esetén (25db van egy hengerben és 12 henger egy bontatlan karton) a GBP árfolyamtól függően kb. 320 Ft-ra jönne ki darabja. Előzetesen eddig 7db hengerre van jelentkező, még kellene hozzá 5 és meglenne a rendelési mennyiség. Akit érdekel a lehetőség, keressen meg PÜ-ben. A lemezek prémium kategóriásak, mint az írás- mint pedig nyomtatási minőséget tekintve: [link]

(#2835) -szabi- válasza gg72 (#2834) üzenetére


-szabi-
őstag

Ment PÜ.

(#2836) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

39 EU rendelés felett ingyen szállít a német amazon Magyarországra is... :C
Én már sajnos rendeltem gg72 német linkje alapján, ráadásul co.uk-ről... várhattam volna kicsit :O

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#2837) jeni válasza koncsik (#2836) üzenetére


jeni
félisten

Nem mindegy,hogy mit is szállít ingyenesen a Német Amazon!
Elhiheted a gg72 nem gagyikat rendel onnan,biztos vagyok benne,hogy ha Amazonon is van olyan BD-R 25GB Falcon lemez akkor onnan rendelné meg.

(#2838) gg72 válasza jeni (#2837) üzenetére


gg72
veterán

Nem a Falcon-ról van szó, az nincs az amazonon, hanem az 50GB Verbatim (=Pana) lemezről.

(#2839) koncsik válasza jeni (#2837) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Úgy, ahogy gg72 írja. Megúsztam volna a szállítási díjat. Mindegy, már reggel mehetek érte a postára. Ráadásul csak a nyelv miatt mentem a co.uk-re, most kiderült, hogy a .de-t is be lehet angolra állítani... :B

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#2840) stanley00


stanley00
tag

Sziasztok!

Érdekelne, hogy van-e valakinek tapasztalata ezzel a lemezzel.

Fontos, hogy ez a kék-fehér csomagolás legyen. Alapból nem érdekelne ez a márka de állítólag váltottak a CMCMAG DI6 MID-ről VERBATIMf (000) MID-re. Ugyanúgy a CMC MAGnetics-ban gyártják cserébe viszont rosszabb mint a CMCMAG DI6 MID-es lemezei a MEDIARANGE-nek:)
Érdekes a dolog mert a CMCMAG DI6 MID-es MEDIARANGE ilyen eredményt produkált 6X írással

A VERBATIMf (000) MID-es MEDIARANGE 4X írással

Az a poén, hogy állítólag ugyanabban a rendelésben volt ez a két lemez.

És egy eredeti VERBATIM lemez ugyanazzal a VERBATIMf (000) MID-el 4X írással elméletileg ugyanabból a CMC MAGnetics gyárból

Ezek a tesztek nem az enyémek csak egy külföldi fórumból raktam át ide őket. A tesztet készítőn kívül is többen panaszkodtak a rétegváltásnál található és az amúgy borzalmas írásminőségre. Aki a tesztet csinálta LiteOn íróval írta a lemezeket. Csak a Verbatimos MID miatt érdekelne de nem tudom, hogy esetleg Pioneer íróval jók-lehetnének-e az írások. Ezért érdekelne írt-e már valaki ilyen lemezeket.

(#2841) Joshi válasza gg72 (#2820) üzenetére


Joshi
titán

Basszus most rontott egy Victor-JVC MEI-T02-001 lemezt a Pioneer BDR-S08 v1.50-es firmwarrel, az 1.30-sal több lemezt megírtam gond nélkül és ez a lemez is abból a szériából való. :O
Kiírtam egy újraírható Verbára VERBAT-IM1-000 és hibátlanul végzett az írással. Most mi tévő legyek? Rakjam vissza a régi 1.30-as firmwaret vagy próbáljak meg egy másik lemezt amit lehet hogy megint elront?

(#2842) Joshi válasza Joshi (#2841) üzenetére


Joshi
titán

Már csak That's lemezeim vannak ugyan csak MEI-T02-001-vel, nem szívesen dobnék ki még egy lemezt ha nem muszáj.

Ha Downgradeelni szeretném a firmware-t azt milyen módon tudnám megoldani? Most azt látja hogy újabb van fent és ezért nem engedi visszarakni a régebbit.

[ Szerkesztve ]

(#2843) gg72 válasza Joshi (#2841) üzenetére


gg72
veterán

Nekem még soha sem rontott ezzel az FW-vel, sőt, jobb is az írásminőség, mint az 1.30-assal. Tedd fel a hivatalos oldalról származó 1.50-est: [BDR-S08_FW150EU.EXE]. Illetve nem árt néha sűrített levegővel kicsit kifújni a az írót belsejét, hátha poros a lézerfej.

(#2844) Joshi válasza gg72 (#2843) üzenetére


Joshi
titán

Tök ugyan ez a fájl van fent a Firmware HQ oldalon is, hogy tudom felrakni újra ezt, vagy egy régebbit?

(#2845) gg72 válasza Joshi (#2844) üzenetére


gg72
veterán

Régebbit nem tudom hogyan lehet, de ugyanolyan sorozatút rá lehet tenni újra, vagy nem? Mondjuk még nem próbáltam soha...

(#2846) Joshi válasza gg72 (#2845) üzenetére


Joshi
titán

Nem. :(
Egyébként nem hinném hogy az író fej lenne koszos, mert akkor az újraírható lemezt se írná meg sőt, arra még inkább háklis lenne. Az újraírhatót elég gyakran használtam, szóval volt használva az író az elmúlt években.

[ Szerkesztve ]

(#2847) Joshi válasza gg72 (#2845) üzenetére


Joshi
titán

Itt folytassuk. :R

[ Szerkesztve ]

(#2848) gg72


gg72
veterán

Teszt a legújabb legújabb szállítmányú Falcon lemezről, szerencsére minden maradt a régiben. :)

Lemez: FalconMedia PRO Smart Guard Glossy Fullprint 25cake
MID: TDKBLDRBB
Író: Pioneer BDR-S08XLT (FW: 1.50)
Program: IMGBURN 2.5.8.0
Írási sebesség: 4X

(#2849) Beni2360 válasza gg72 (#2848) üzenetére


Beni2360
félisten

Az én új lemezem tesztje csak ezt mutatja:
2016.12.10
05:48 Országos Logisztikai Központ
Küldemény információ:
A küldemény továbbítás-, szállítás alatt
De úgy sincs mivel letesztelni tehát tök mindegy. :DD

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#2850) slaci007 válasza gg72 (#2848) üzenetére


slaci007
senior tag

Első írás erre a lemezre
Író Pioneer BDR-S09XLT
Program Nero8 adatok lettek felírva
Írási sebesség:4x

Annyi még hozzá hogy az opti drive 1.70 meghülyül nálam 1.51-el sikerült tesztelni.

[ Szerkesztve ]

Tungsram 1896-2022

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.