Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-10-15 15:37:04

LOGOUT.hu

BD lemezek ajánlási sorrendje (írásminőséget és tartósságot illetően az eddigi itteni és külföldi fórumok tapasztalatait összegezve) gyártók (MID) és márkák alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2651) ExciterSoul


ExciterSoul
újonc

Most látom, hogy nem azt másoltam be amire gondoltam.
Erről lenne szó!

[link]

(#2652) johnywalker válasza ExciterSoul (#2651) üzenetére


johnywalker
őstag

Az Összefoglalót érdemes elolvasni, jó pár ajánlott-nem ajánlott típus szerepel benne.Kiemelten a kb 10.sor: LTH-s lemezek nem ajánlottak egyáltalán!

[ Szerkesztve ]

(#2653) zozopapa68 válasza stanley00 (#2649) üzenetére


zozopapa68
tag

Szia!

A Verbatim MABL chrome lemezei eredeti MID-el készülnek, de már kezdenek eltűnni a piacról. Legalábbis a 25GB-os ilyen típusú lemezei.

Lite-On iHBS112 2 (PL06) 4x-es írás.

(#2654) zozopapa68 válasza zozopapa68 (#2653) üzenetére


zozopapa68
tag

Egy kicsit elírtam, mert nem króm hanem metál fém alapú lemez.
MABL = Metal Ablative Recording Layer

[ Szerkesztve ]

(#2655) stanley00 válasza zozopapa68 (#2653) üzenetére


stanley00
tag

Köszi! Igazából csak a BD50-nél érdekel a MID. A 25-ös lemezeknél mint írtuk tisztában vagyok vele, hogy szinte már csak a CMC gyárt nekik.

(#2656) zozopapa68 válasza stanley00 (#2655) üzenetére


zozopapa68
tag

A MABL címkés 50-es és 25-ös lemezekben még nem csalódtam. Eddig mindig eredeti Verbatim MID-el készültek. A CMC MID-es lemezeknél nincs MABL felirat csak Hard Coat, DataLife és webshoptól függően a HTL szerepelt.
Nekem eddig ezek alapján sikerült tájékozódni Verbatim háza táján.
Remélem ez nem a "vak vezet világtalant" esete lesz részemről.

(#2657) stanley00 válasza zozopapa68 (#2656) üzenetére


stanley00
tag

Ebben teljesen igazad van:)

(#2658) Beni2360 válasza ExciterSoul (#2651) üzenetére


Beni2360
félisten

Az itmedianál 200 ft körül megkapod ezeket.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#2659) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

Akit érdekel 40db CMCMAG-BA5 MID-es HTL-es 25GB-os BD-R lemez(ugyanolyan mint itmedia-n ez a Verbatim lemez: Verbatim BluRay BD-R 6x (25GB) ) az írjon nekem pm-et.
Egybe a 40db lemez ára: 7500Ft
Budapesten tudom átadni.

(#2660) M107 válasza johnywalker (#2652) üzenetére


M107
addikt

:R

Semmi baj nincs az LHT-s lemezekkel csak egy író kell hozzá Pio (206-207-208-209)
Van belőle több éves is semmi gondja gyorsan akadás mentesen olvasható bárhol még a mai napig.

Tudom dögöljek meg, de aki ismer a fórumon az tudja hogy értek hozzá és nem hazudok soha.
Ezzel nem azt állítom hogy te igen.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#2661) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

Elég szomorú az alábbi hír:

Nem lesz több Toshiba-Samsung optikai meghajtó

A két gyártó közül akik maradnak (Hitachi-LG Data Storage (HLDS) és Lite-On) közül melyik termékét ajánlanátok? Ezen két gyártó írói egyáltalán teszt képesek? Mert nekem eddig mindig csak Samsung íróim voltak, így fogalmam sincs a másik két gyártó termékeiről.

(#2662) gg72 válasza Daywalkerke (#2661) üzenetére


gg72
veterán

A Pioneer is azért ott van még, csak kérdés, meddig?
A Liteon meghajtói tesztképesek, ilyen szempontból megbízhatóbbak is, mint a Samsung, pl. tudnak jittert is mérni, de szerintem ők sem lesznek már sokáig, normál PC-s íróik gyakorlatilag eltűntek a piacról.
Az LG-vel meg csak az a probléma, hogy amint kiad egy meghajtót, el is felejti őket, az FW-frissítések nincsenek. Persze ez sem akkora probléma, sokan használják őket gond nélkül.
Slim meghajtókból talán jobb a helyzet, ott még a Panasonic is gyárt, én pl. most készülök venni egyet, már csak biztonsági tartalék gyanánt is, egy külső USB-s házban fog majd "lakni", az írásminőségük a Pioneer-meghajtók szintjén van.

[ Szerkesztve ]

(#2663) Beni2360 válasza gg72 (#2662) üzenetére


Beni2360
félisten

Szia!
Slim meghajtókból talán jobb a helyzet, ott még a Panasonic is gyárt, erre hogyan keressek rá vagy esetleg egy linket dobnál?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#2664) gg72 válasza Beni2360 (#2663) üzenetére


gg72
veterán

Keresd a Panasonic UJ272 típust.
[Írásminőség.]

(#2665) Suineg


Suineg
senior tag

Sziasztok,

Olyan szépen elhangzanak itt ezek a "printable" nevezetű megjelölések...

Valaki tud olyan helyet ahol az általam kiválasztott (internetről letöltött, állítólag jogvédett) képet rányomtatják a lemezre, vagy valakinek van esetleg olyan printere amivel ez megoldható?

(Nem akarok kb.: 25 ezerért csak erre egyet venni.)

(#2666) jeni válasza gg72 (#2664) üzenetére


jeni
félisten

no és ez?

A Panasonic meg ha jól tudom 9,5mm. 12,7mm méretben nem gyárt.

[ Szerkesztve ]

(#2667) gg72 válasza jeni (#2666) üzenetére


gg72
veterán

Szerintem ez is jó.
Igen, a Pana 9.5-ös, de ez nem gond, van ilyen külső ház és beépítő keret is, ha valaki PC-be tenné.

(#2668) jeni válasza gg72 (#2667) üzenetére


jeni
félisten

mivel az Ipon-ban a fémes ház az csak 12,7mm és az USB 3.0 csatis.

(#2669) Daywalkerke válasza gg72 (#2662) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Nekem egy külső Samsung íróm van, ezért érdeklődöm, hogy külső írókból milyenek a jobbak ha Samsung már nem lesz?

(#2670) gg72 válasza jeni (#2668) üzenetére


gg72
veterán

De én nem az Ipon-ban veszem.

Daywalkerke: Az elmúlt pár hsz.-ben erről volt szó: Panasonic és Pioneer.

(#2671) jeni válasza Daywalkerke (#2661) üzenetére


jeni
félisten

Már a laptopokba sem szerelnek optikai meghajtókat. :W
Az tény,hogy a táblagépekhez sosem voltak és nem is terveztek hozzá külső ODD-t.
Még ha a DVD fronton leállna az élet megértem,de a BD oldalon is??? :Y

(#2672) Daywalkerke válasza gg72 (#2670) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Akkor az általam linkelt webcikkben ezek szerint tévesen szerepel, hogy csak két gyártó marad, mert ahogy írod a Pana is gyárt még ODD-ket és remélhetőleg ők nem követik a Samsung-ot a gyártás leállásban.

(#2673) jeni válasza Daywalkerke (#2672) üzenetére


jeni
félisten

A Panasonic nincs annyira jelen Európában. Bár kétségtelen ott legalább megvehető,itthon sehogy sem.
Ha jól gondolom leginkább készre szerelt laptopokban fordulnak inkább elő.

(#2674) stanley00


stanley00
tag

[HP BluRay BD-R 6x]
Megkértek, hogy írjak rá, nem saját lemez de ha már megírtam csináltam egy tesztet is.
Érdekes, hogy „elméletileg” ugyanaz a lemez mint a Verbatim de szemmel láthatóan elmarad tőle ha az írás minőségét nézzük.

PIONEER BD-RW BDR-208D 1.40
Írás 6X-os

Egy korábbi Verbatim ugyanazzal az íróval

(#2675) gg72 válasza stanley00 (#2674) üzenetére


gg72
veterán

Nekem is ugyanez volt a tapasztalatom. Sajnos a CMC-nél nem mindegy, hogy kinek gyártanak, vagy éppen milyen szériát fog ki az ember. Ha jót, akkor nagyon szépen is meg lehet őket írni.

(#2676) yamakasi22


yamakasi22
újonc

Mint mindenkinek így nekem is vannak gondjaim a lemezek minőségével. Amit pár hónapja rendeltem az amazonról szerintem elég gyenge minőségű széria volt. Érdekes, hogy sorozatban mindegyiknél kb. ott van benne a kiugró tüske.

Most akkor nekem azokat a lemezeket meg kéne írnom újból és kidobni a régit?
Van nekem egy Samsung SN-506BB/BEBE írom ami elvileg meg tudja írni a BD XL-t is és tesztelni is tud. A Verbatim lemezt viszont csak 2x-el lehet jól megírni és így azt csak a Samsung íromban tudom megírni.

[ Szerkesztve ]

(#2677) gg72 válasza yamakasi22 (#2676) üzenetére


gg72
veterán

Dehogy kell! Teljesen jók ezek a lemezek, a kiugrások lehetnek porszemtől, piszoktól is, nem kell velük foglalkozni.
[link]

(#2678) nTom


nTom
aktív tag

ebay-ről beszerzett Verbatim BD-50GB 2x írva

itmedia Verbatim 25GB 4x írva

[ Szerkesztve ]

(#2679) nTom


nTom
aktív tag

itmediától évekkel ezelőtt vásárolt (amikor kb 200Ft volt) Panasonic 25GB 4x írva

Pio 209-essel írva

[ Szerkesztve ]

(#2680) M107


M107
addikt

:R

Mi történt ?

Vagy én aludtam át 10 évet, de hogy pl nézegetve un it mé....t egyre kevesebb a BD-R lemez.
Még jó hogy berendeltem anno többet a minőségi és a közepes lemezekből.
Úgy látom, és érzem, vagy én aludtam át 5 évet vagy itt a BD korszakvége.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#2681) Beni2360 válasza M107 (#2680) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát is is . :K
A mai média lejátszók mellett és olyan kevés az igazán jó film amit érdemes megörökíteni, hogy nem csodálom. Én is az igazi klasszikusokat vadászom és írom ki lemezre, ami bármikor ismét megnézhető.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#2682) vottokar válasza M107 (#2680) üzenetére


vottokar
senior tag

És én pont most szereztem be egy külsős írót! :W Még jó, hogy adatmentésre szeretném inkább használni, mint filmekre... Kíváncsi leszek, hogy milyen lesz a frissen megrendelt Pana lemezeimmel..

[ Szerkesztve ]

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#2683) yamakasi22


yamakasi22
újonc

Hivideo BD-R DL 50GB 1-4x

A kép linkje: [link]

Katasztrófa

(#2684) gg72 válasza yamakasi22 (#2683) üzenetére


gg72
veterán

Valóban, de nem ártana azt is megadni, hogy mivel írtad és milyen sebességgel.

(#2685) yamakasi22 válasza gg72 (#2684) üzenetére


yamakasi22
újonc

Samsung SN-506BB/BEBE slim notebookba szerelhető íróval 2x es sebességgel

író: Samsung SN-506BB/BEBE
2x-es Nero Burning rommal

Nem lehetne valamit állítani a Neroban, hogy az első réteget ne írja ki egész a végéig? Szerintem ez egész 23 gigáig kiírja az első réteget és ott vált. A DVDket nem így írja meg hanem megfelezi a tartalom mérete alapján és a felénél indul el visszafelé. Így nem lesz jó a rétegek közötti váltás.

(#2686) gg72 válasza yamakasi22 (#2685) üzenetére


gg72
veterán

Nem ezzel van a gond, hanem az iroval... Ezt tudja ezzel a lemezzel. Mar rengetegszer leirtuk, hogy notis iroktol ne varjon senki sokat, kiveve a Panasonic es Pioneer tipusokat.

(#2687) nTom


nTom
aktív tag

ebay beszerzés, 2x írva - pio209

(#2688) patroly61


patroly61
tag

Sziasztok

Találkozott már valaki ilyen hibával
A képen az ujjlenyomat a hiba megmondom őszintén írás előtt nem néztem meg a lemezt, hogy rajta volt-e már 10db-ot megírtam ebből egyikkel sem volt gond de ezen ott a hiba és nem a felületén mert nem tudom letörölni.
Asztali Blu-ray lejátszón akadozik a film, gépen az iso-t lejátszva jó (erről írtam a filmet)

www.akkuteszt.hu

(#2689) tbalint3


tbalint3
tag

Üdv

Ezekre a Panasonic lemezekre: [link] lehet alkoholos tollal is írni?
Csak azért kérdezem mert a leírásban az szerepel hogy nyomtatható, nekem viszont nincs olyan nyomtatóm amivel lemezekre is tudnék nyomtatni, így csak alkoholos filccel tudom feliratozni az írott lemezeim.

Köszönöm.

(#2690) johnywalker válasza patroly61 (#2688) üzenetére


johnywalker
őstag

Ritkán előforduló, durva gyártási hiba az.Ha az asztalain nem jól játszható, az nem sok jót jelent.Meo elsiklott fölötte, viszont ha tudod garanciában cseréltesd.

(#2689) tbalint3: Nyugodtan írhatsz rá alkoholos filccel, jó festékszívó a nyomtatható felülete, nem lesz baja.

[ Szerkesztve ]

(#2691) jeni válasza johnywalker (#2690) üzenetére


jeni
félisten

Hello!
A hibás lemez esetén csak akkor érvényes a garanciális csere ha még nincs ráirva. Az ITmedia is csak fenntartásokkal vállalja. Igaz ez sem garancia ,hogy cserélik azt a lemezt vagy a pakkban a többit is.

(#2692) johnywalker válasza jeni (#2691) üzenetére


johnywalker
őstag

Az It media nem preferencia, mivel a garancia náluk egyébként is elég korlátozott.Ha MM-ben, vagy üzletben vette teljesen más a dolog, írt vagy nem megírt lemez, alapból gyártási hiba.

[ Szerkesztve ]

(#2693) gg72


gg72
veterán

Íráspróbák Panasonic UJ272 slim íróval külső USB 3.0 házban.

Lemez: Verbatim BD-R 6X (25GB) 10cake Fullprint HTL (43804)
MID: CMAMAGBA5
Író: Panasonic UJ272 (FW: 1.01)
Program: IMGBURN 2.5.8.0
Írási sebesség: 2X

Lemez: Falcon Media BD-R 4X Printable
MID: TDKBLDRBB
Író: Panasonic UJ272 (FW: 1.01)
Program: IMGBURN 2.5.8.0
Írási sebesség: 2X

Lemez: Traxdata BD-R 4X Printable
MID: RITEKBR2
Író: Panasonic UJ272 (FW: 1.01)
Program: IMGBURN 2.5.8.0
Írási sebesség: 2X

Lemez: That's BD-R DL 4X Printable
MID: MEIT02
Író: Panasonic UJ272 (FW: 1.01)
Program: IMGBURN 2.5.8.0
Írási sebesség: 2X

Nagyon szép eredmények 2X írási sebességen. :K

(#2694) patroly61 válasza johnywalker (#2692) üzenetére


patroly61
tag

Ebay-en vettem a lemezeket japánból úgyhogy a csere az bukta csak érdekesség miatt tettem fel a képeket, hogy ilyen is van. A többi lemezzel nem volt gond vagyis volt még egy de az én hibám volt az írás vége felé vettem észre, hogy megy a torrent az imgburn-ben fel le ugrált a puffer akadozik is a film rendesen amit ráírtam, kikapcsoltam a torrentet mindjárt stabil 98-100% lett a puffer 4gb ram van a gépben.

www.akkuteszt.hu

(#2695) johnywalker válasza patroly61 (#2694) üzenetére


johnywalker
őstag

Tudtommal lemezírás közben kikapcsolunk minden futó alkalmazást, legfőképp a torrentet, ami folyamatosan terheli a merevlemezt.4 giga Ram ebben az esetben talán elfogadható, de az Img progi pufferméretet is fel kell emelni az alapszintről.
Ebay-en pedig ilyenkor jön jól PayPal garancia.

[ Szerkesztve ]

(#2696) mcload21


mcload21
tag

Sziasztok. Milyen 25 és 50 gigás BD lemezt érdemes venni, ami minőségi? (Régebben olvastam itt, hogy valamelyik kerülendő, mert valamilyen szerves alkotórésze nem túl jó.)

CD-t és esetleg még DVD-t is szeretnék, csak nem tudom milyet.

Innen rendelnék:
https://itmedia.sk/shop/308/Blu-Ray%20(BD-R)/

(#2697) johnywalker válasza mcload21 (#2696) üzenetére


johnywalker
őstag

Az Összefoglaló-ban van néhány említve...

(#2698) gg72 válasza mcload21 (#2696) üzenetére


gg72
veterán

Az LTH-s lemezek kerülendők, de ez benne van az összefoglalóban is... Az itmedia-tol 25GB méretben a HTL-es Verbatimok elfogadható minőségűek, BD50 méretben pedig szintén Verbatim.
CD és DVD-knek van saját topikjuk.

(#2699) nTom


nTom
aktív tag

ebay Verbatim DL (pio209) 2x írva

(#2700) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Szerintetek egy LiteOn iHES112-115 képes megírt bluray lemezek tesztelésére?
Illetve kapható manapság olyan blu-ray meghajtó ami tesztképes?

üdv
szabi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.