Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-10-15 15:37:04

LOGOUT.hu

BD lemezek ajánlási sorrendje (írásminőséget és tartósságot illetően az eddigi itteni és külföldi fórumok tapasztalatait összegezve) gyártók (MID) és márkák alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2751) gg72 válasza access_denied (#2750) üzenetére


gg72
veterán

A másodikat.
Újraírhatóból nem hiszem, hogy szükséged lenne 20db-ra, vagy igen?
Olyan szerintem nincs, hogy "repacked, de dobozos": ami repacked, az egyszer mindegyik volt valamilyen tokban, vagy hengerben, de onnan kezdve, hogy kiszedték belőle őket, már sérülhetnek a lemezek.

Hidd el, az ajánlott lemezek mindegyike tartós lesz, ha jól vannak megírva és megfelelően vannak tárolva.

(#2752) access_denied válasza gg72 (#2751) üzenetére


access_denied
senior tag

Értem, repacked kizárva, veszem a 2.-at. Úgy gondoltam, hogy a tokos repacked azt jelentheti, hogy a lemezig nem mentek el, nem lett megbontva a tok csomagolása, hanem csak a kötegelést, a lemeztokokat összefogó csomagolást gombolták újra. Zavarosan írtam, remélem érted mire gondolok.

Az újraírható lemez ebben a mennyiségben kerül ennyibe (szerintem nagyon jó ár), szükségem lesz rá, meg kell bontanom, de ha valakit érdekel, akkor lehet üzletelni. Nem tudok jobb alternatívát, de ha van ötlet, szívesen meghallgatom.

(#2753) gg72 válasza access_denied (#2752) üzenetére


gg72
veterán

A repacked mindig azt jelzni, hogy átcsomagolják hengerbe, vagy papír tokokba a lemezeket.

Ha kevesebb újraírható kell, veheted az itmedia-s Verbatim-ot slim tokban.

[ Szerkesztve ]

(#2754) okiteki


okiteki
tag

BDXL lemezt honnan érdemes venni olcsón ?

(#2755) slaci007


slaci007
senior tag

Nekem egy darab érkezik [link]

Íróval együtt jön külön nem biznisz mert sok a postaköltség.

Tungsram 1896-2022

(#2756) slaci007


slaci007
senior tag

Első írás új íróval Pio S09XLT Panasonic lemez 6x írva

Tungsram 1896-2022

(#2757) johnywalker válasza slaci007 (#2756) üzenetére


johnywalker
őstag

Drive: TSST Corp??? :Y Az írásra használt író ugyanaz mint a tesztképen szereplő meghajtó?
Akkor már ez is olyannyira Pio, mint a márka nevén futó mai DVD pörkölők...
Egyébként a Pioneer AV üzletága is az Onkyo tulajdonába, felügyeletébe került.

[ Szerkesztve ]

(#2758) slaci007 válasza johnywalker (#2757) üzenetére


slaci007
senior tag

Samsung bd olvasóval teszteltem mert az tesztképes Pio írók nem,de annó az első hozzászólásba összegyűjtöttem a tesztképes írókat.

Tungsram 1896-2022

(#2759) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Akartam már kérdezni: valahol be lehet még szerezni tesztképes írót?

[ Szerkesztve ]

(#2760) slaci007 válasza slaci007 (#2756) üzenetére


slaci007
senior tag

Következő írás Pio-val Verbatim 6x lemez CMC médiakóddal 6x írva

Tungsram 1896-2022

(#2761) johnywalker válasza slaci007 (#2758) üzenetére


johnywalker
őstag

Értem, köszi! Akkor a Bdxl meghajtókkal is lehet hozni a Pana lemezek méltán híres jó írásminőségét.
Gratula hozzá! :C
A CMC-s Verba azért már láthatóan nem ugyanaz a kategória, de az áruk sem persze...Így nem lehet rá rosszat mondani.

[ Szerkesztve ]

(#2762) slaci007 válasza slaci007 (#2760) üzenetére


slaci007
senior tag

Pio-val írva Verbatim 4x lemez.

Tungsram 1896-2022

(#2763) slaci007


slaci007
senior tag

Marad még régebbről Philips lemez Pio-val 4x írva

Tungsram 1896-2022

(#2764) gg72 válasza slaci007 (#2763) üzenetére


gg72
veterán

Pontosan milyen Pioneer ez?

(#2765) slaci007 válasza gg72 (#2764) üzenetére


slaci007
senior tag

BDR-S09XLT
innen rendeltem[link]
Múlt hétvégén még 69,99 volt.

[ Szerkesztve ]

Tungsram 1896-2022

(#2766) gg72 válasza slaci007 (#2765) üzenetére


gg72
veterán

Szuper, nekem még az elődje, az S08XLT van.

(#2767) johnywalker


johnywalker
őstag

Nahh, azért ezt a Philips lemezt nem tenném az ajánlott és elvárt minőségű lemezek közé...mégha van nála rosszabb is..De sztem már nem is kapható...bár nem tom.

[ Szerkesztve ]

(#2768) slaci007 válasza johnywalker (#2767) üzenetére


slaci007
senior tag

Már nem kapható de 6x írással jobb lehet az eredmény[link]

Tungsram 1896-2022

(#2769) stanley00 válasza johnywalker (#2767) üzenetére


stanley00
tag

Na jövök balhézni:) Ezt most megint nem értem, hogy az általad említett Philips lemez „hangsúlyozom” írásminőségével mi a bajod? A tartósságát most hagyjuk mert a legtöbb esetben még nincs válasz, nem is lehet erre. Egyébként soha nem is vettem és nem is fogok ilyen lemezt venni tehát nem a márka védelmezője vagyok. Viszont egy tök átlagos, le is merem írni jó és simán elfogadható írásminőségű teszt. Nekem már nagyon uncsi, hogy csak a Panasonic és semmi más. Aki itt mindenki sztárolja a Panasonicot (vitán felül a legjobb) az tegye a szívére a kezét és úgy mondja, hogy az élet más területein is mindig ugyanezt a minőséget vásárolja mindenben. Persze ha milliomos az illető akkor biztos úgy van. Nem hinném, hogy itt mindenki akinek kocsija van az Lexus, Porsche vagy Audi esetleg 160 cm-es 4K UHD-s TV-je van és egy budai villában lakik és még sorolhatnám. Régebben én is mindig próbáltam a legjobb minőséget venni még ha drága is az. Mivel nem havi 2 lemezt használok el az az 530 Ft-os Panasonic borzasztóan drága más lemezekhez képest amik azért simán elfogadható és jó minőséget képviselnek. Én úgy döntöttem már korábban, hogy nekem tökéletesek lesznek az olyan lemezek amik írásminősége legalább olyan jó mint az említett Philips és nem fogok más lemezekhez képest akár 3-4x-es áron Panasonic lemezeket vásárolgatni csak, hogy elmondhassam ez most a legtutibb . A CMC-s Verbatim simán megteszi de továbbmegyek annak a sima OEM-es No Name verziója ami ugyanaz a lemez is simán hozza a legtöbb esetben ugyanazt az írástesztet. Ha szerencsém van harmad áron tudom ugyanúgy tárolni az adataimat ha nem akkor így jártam. Nem az unokáimnak írom a lemezeket, simán megteszi ha kibír 30 évet a Panasonic meghirdetett 50 évéhez képest megfelelő tárolás mellett. Kicsit más oldalról közelítve bárkinek bármi a munkája, foglalkozása nem hinném, hogy ő az egyetlen és legprofibb a világon abban mégis embernek tartja magát aki a munkájával képvisel egy valamilyen szintet és minőséget mégsem tartja magát egy értéktelen embernek akinek a munkája semmit nem ér csak mert nem a legjobb a világon. Különbözőek vagyunk, különböző szintet képviselünk de a legtöbb esetben ez a szint is egy vállalható minőséget képviselő dolog. Szóval remélem nem az jön le a mondandómból, hogy egy olcsó János vagyok akinek bármilyen sz*r megteszi hanem az, hogy én úgy látom, hogy manapság jó pár példa van arra, hogy valami egy státuszszimbólummá válik egy bizonyos réteg körében és minden más csak gagyi lehet mellette még akkor is ha sokkal kedvezőbb áron teljesen elfogadható minőséget képvisel.

(#2770) johnywalker válasza stanley00 (#2769) üzenetére


johnywalker
őstag

Ok, rendben! köszi mivel nekem címezted, bár a végére kicsit elfáradtam!

[ Szerkesztve ]

(#2771) stanley00 válasza johnywalker (#2770) üzenetére


stanley00
tag

Értem a célzást de próbáltam halványan érzékeltetni, hogy nem neked címeztem hanem csak úgy általánosságban egy egyszerű véleményként mindenfajta támadó szándék nélkül.

(#2772) slaci007


slaci007
senior tag

Három éve megírt Traxdata lemez már akkor is rossz volt

Most újratesztelve

Tungsram 1896-2022

(#2773) Boond


Boond
addikt

Nekem ezek a tesztek semmit sem mondanak kb.

(#2774) slaci007 válasza Boond (#2773) üzenetére


slaci007
senior tag

Az látszik rajta hogy ritek kódos lemezeket nem szabad venni mert sokat romlik a minősége idővel.
[link]

Tungsram 1896-2022

(#2775) johnywalker válasza slaci007 (#2774) üzenetére


johnywalker
őstag

Igen, igy van! Hasonlókat írtam le talán 6 hónappal ezelőtt.Nem szoktam márkákat sztárolni, vagy blődölni.
Jó fél éves Hsz-em, amiben most megerősítesz...! (#2578) johnywalker

[ Szerkesztve ]

(#2776) mimic1979


mimic1979
aktív tag

Sziasztok! Sikerült vennem Mediarange 50Gb. kék lemezt de vagy én vagyok a béna , de szinte nézhetetlen a film amit ki írok. Úgy voltam vele hogy 10 db. -ból lehet egy -kettő rossz de már 4db.-ot írtam és mind akad valamilyen szinten. Az írás: ImgBurn , Ashampoo, Nero. Max. 2X-szeres sebesség.
Szeretnék normális lemezt venni, ami tényleg olvasható is akadás mentesen. Nem 100-200 Ft. eltérés érdekel hanem a minőség, lehet E-bay is bármi, de nem akarom hogy a lejátszóm(BDP-9700) tönkre menjen tőle.
Szóval aki tudja hogy melyik az igazán jó minőség 50Gb -s lemez az elárulhatná nekem akár link formájában is.

Segítségetek előre is köszönöm .

Üdv: Feri

(#2777) gg72 válasza mimic1979 (#2776) üzenetére


gg72
veterán

Vásárlás előtt el kellett volna olvasnod az összefoglalót, de most már késő bánat...
Innen válogass: [link]

(#2778) mimic1979 válasza gg72 (#2777) üzenetére


mimic1979
aktív tag

Ennyire rossz minősége lenne? Akkor meg mi a fenének árulják? Pffff. Megnéztem az E-bay linket, de ezeken belül is van egy rakat . Melyik a tuti befutó? Konkrétan.. Pont nem érdekel az ára, hanem hogy működjön normálisan a ki írás után a film. Írót melyiket ? Nero- ImgBurn -Ashampoo?

(#2779) gg72 válasza mimic1979 (#2778) üzenetére


gg72
veterán

Ennyire rossz minősége lenne? Akkor meg mi a fenének árulják?
Ezt most komolyan kérdezted? :F

Ez Panasonic gyártmány, ennél nincs jobb jelenleg: [link]

Író szoftver: ImgBurn.

De ugye azzal tisztában vagy, hogy a kiindulási anyag is lehet rossz, ha az valamilyen remuxolt torrentes dolog. Szóval én legalább egy 50GB újraírható lemez beszerzését is javasolnám, mielőtt kukában végzik majd a Verbatim/Panasonic lemezeid is... Pl.: [link]

Valamint az asztali lejátszód is lehet ludas az egészben, én. pl. nemrég váltam meg egy Samsung-tól, mert fogta magát és 3 év után úgy gondolta, hogy nem szereti az írható lemezeket.

(#2780) johnywalker válasza gg72 (#2779) üzenetére


johnywalker
őstag

Ez komoly? Így elfáradt a Samunál a fej?Sokat használtad heti szinten, volt Cd és Dvd-re is használva?

(#2781) mimic1979 válasza gg72 (#2779) üzenetére


mimic1979
aktív tag

A poén az hogy a lejátszóban talán 20-30 lemez ment át. Az 1 évvel ezelőtt írt lemezt hibátlanul lejátssza, akadás mentesen. Szóval sanszos hogy a lemez rossz. 3 különböző anyagot - filmet írtam ki aminél már nem valószínű hogy mind rossz lenne. Egyik sem agyon túrt nyers anyag, és mind BD50 méretű.
A lejátszó: BDP9700
Szóval én azért az általad linkelt lemezből rendelek, és ha azzal is ezt csinálja akkor felrakom ide a maradék mennyiséget, és ha bukok is valamennyit rajta akkor szerintem el fogom tudni adni.

Köszönöm a segítséget.

(#2782) mimic1979


mimic1979
aktív tag

Meg is rendeltem a leggyorsabb szállítással. Még egyszer köszönöm.

(#2783) gg72 válasza johnywalker (#2780) üzenetére


gg72
veterán

Egyáltalán nem volt sokat használva, mert van mellette 2 Panasonic is (BDT310 és BDT500), így felváltva használgatom őket, de azoknak semmi bajuk... Csak BD-re használtam + néha hálózatról MKV.

mimic1979: Szívesen. ;)

[ Szerkesztve ]

(#2784) johnywalker válasza gg72 (#2783) üzenetére


johnywalker
őstag

Nahh, más fórum témája...De eddig nagyon jó ajánlásokat kaptak a Samsung Bd playerek.... :R

(#2785) fricc_


fricc_
tag

Egy kicsit elkeseredtem.
Eddig, a piros 50 Gigás Taiyo Yuden (That's) lemezeket szoktam venni. Tavaly vettem utoljára egy adagot a messzi keletről, most nézegettem az árakat, hát brutálisan megdrágultak. :-(

Azt hiszem, ha csak nem lesz hirtelen, valami nagy áresés, kénytelen leszek más lemezek után nézni.

(#2786) gg72 válasza fricc_ (#2785) üzenetére


gg72
veterán

#2779-ben ajánlott lemez ugyanaz, mint a That's. ;)

(#2787) slaci007


slaci007
senior tag

Egy friss írás ritek lemezre Pio S09XLT íróval 4x-en.

Tungsram 1896-2022

(#2788) gg72


gg72
veterán

A héten akciós a Pana lemez az itmedia-nál: [link]

(#2789) slaci007 válasza slaci007 (#2787) üzenetére


slaci007
senior tag

Ugyanez a lemez 6x írva

Gyorsabban kell írni ezt a fajta lemezt is. :Y

[ Szerkesztve ]

Tungsram 1896-2022

(#2790) fricc_ válasza gg72 (#2786) üzenetére


fricc_
tag

Köszi! :-)

[ Szerkesztve ]

(#2791) mimic1979 válasza fricc_ (#2790) üzenetére


mimic1979
aktív tag

Szép napot! Hát ide ért a lemez 4 nap alatt gyors postával.Tegnap előtt még Japánba, ma már pedig a gépben írtam vele. Szóval ez nem semmi.
Közben megnéztem hogy mi lehet a baj de lemez hiányában elakadtam,-eddig.
Szóval időközben megnéztem egy pár filmet amit 1-2 éve írtam ki Mediarange lemezre (25Gb). Hibátlan reccenés mentesen ment minden.
Ma ahogy megérkezett a lemez bele is égettem az első filmet a szóban forgó (50Gb.) lemezre. Leültem a tv elé és elindítottam a filmet , hogy akkor mi is lesz? Az első 35-40 percig teljesen rendben is volt minden, a mosoly is ki ült a fejemre, aztán megállt, hallottam a lejátszóban hogy a szerencsétlen fej csak fókuszál és próbál olvasni. Kezdem azt hinni hogy én vagyok ennyire béna. Nem is értem hogy mit tehetnék még minden menjen normálisan.
Ha van valakinek építő ötlete azt nagyon meg köszönném.

Iró : Pioneer
Program : ImgBurn
Írási sebesség 2X-es beállítva
A film: Full 3d 50-es méretben
A lejátszó még mindig egy Philips BDP-9700

[ Szerkesztve ]

(#2792) johnywalker válasza mimic1979 (#2791) üzenetére


johnywalker
őstag

Nos, szóval, ami válaszokat kaptál az arra volt jó hogy a lemez(eke)t tartod hibásak.Már az első hsz-ed után gyanús volt a Bd lejátszód, ami Philips gyártmányú.Ára alapján középkategória környéki, viszont nem tudom milyen alapokra épül.Sanszos hogy ő lesz itt a ludas!Próbáld meg ezeket a lemezeket más lejátszóban is lejátszani, akár Pc-s vagy asztali készülékkel...

[ Szerkesztve ]

(#2793) mimic1979 válasza johnywalker (#2792) üzenetére


mimic1979
aktív tag

Mi számít felső kategóriának egy lejátszónál?

(#2794) johnywalker válasza mimic1979 (#2793) üzenetére


johnywalker
őstag

Bd lejátszókról ebben a topikban több infót kapsz.

[ Szerkesztve ]

(#2795) gg72


gg72
veterán

Én is a lejátszóra gyanakszom (már korábban is írtam, hogy nem biztos, hogy a lemezek a rosszak), nálam is ugyanez volt nemrégiben egy Samsung lejátszóval, az írott lemezeket egyre gyakrabban nem akarta zökkenőmentesen lejátszani. Mivel nekem szerencsére van itthon másik kettő (Panasonic) asztali lejátszóm, így könnyű volt kiszűrni, hogy a Samsung a "hunyó", mivel az adott lemezek a másik két lejátszóban problémamentesen mentek. Én is azt javaslom, mint johnywalker kolléga, próbáld ki az adott lemezeket másik asztaliban, vagy legalább PC-n, a Pioneer meghajtóval.

A BDP9700 lejátszó amúgy egy csúcskategóriás készülék, de már nem mai darab, gondolom már van benne jónéhány "km", így talán nem váratlan, hogy lassan kezdenek előjönni ezek a problémák. Az én tapasztalataim és a neten olvasottak alapján az efféle olvasási hibák amúgy is gyakoribbak a Samsung/Philips/LG lejátszóknál, mint mondjuk a Panasonic/Sony márkáknál, ha most csak a népszerűbbeket nézzük.

[ Szerkesztve ]

(#2796) jeni válasza gg72 (#2795) üzenetére


jeni
félisten

A BDP9700 épen van a Vaterán eladó (korábban fel volt téve apró hibával hirdetve) 27000Ft-ért és szintén olvasási hibával,legalábbis annyival megtoldva,hogy a tulaj szerint meg kell várni míg bemelegszik! :Y

[ Szerkesztve ]

(#2797) Boond válasza mimic1979 (#2791) üzenetére


Boond
addikt

Állítólag az is számít milyen sebességen írod, nem biztos, hogy a 2x a jó.

(#2798) weltmeister


weltmeister
újonc

Ha valaki beszállna akciós itmediás Pana25 vételbe, kérem írjon privit.

(#2799) mimic1979 válasza gg72 (#2795) üzenetére


mimic1979
aktív tag

Nah akkor összefoglalom :

A lejátszó nincs 2 éves és szerintem maximum 40 lemezt játszottam ez idő alatt( Ez egy régi konstrukciónak számít?). Általában hálózaton keresztül néztem a filmeken Wifis kapcsolattal.
Megnéztem a másik fórumot de nem volt kedvem végig olvasni annyi hozzászólást. Lehet hogy én vagyok rosszul össze rakva, de én feltételeztem hogy 100 forint felett már elvárható egy látszótól hogy működjön rendesen.
Amit viszont nem értek. Tegnap újra ki írtam egy 3D filmet újra a fentebb említett lemezre. Az 1 percben akadt, majd a következő 40 percben nem , aztán újra 2 perc akadás, majd megint 40 perc hibátlan működés.(Szerintem a melegedés kizárva) A jövő héten szerintem beviszem a szervizbe és nézzék át hogy hol a hiba, javítsák ki. (mivel ez így számomra kiábrándító)

Kerestem a lejárt hirdetések között a 27-30 ezres 9700-as lejátszót de sehogy sem akadtam rá, ebben az árkategóriában az én szememben is csak játék lejátszók vannak...

Írási sebesség? Nem jó a 2X-es ? Valahol olvastam hogy az alsó réteget max, ennyivel lehet írni, de ha van eszköz amivel be lehet ezt határolni, hogy 4X-6X akkor azt kérlek osszátok meg velem.

[ Szerkesztve ]

(#2800) jeni válasza mimic1979 (#2799) üzenetére


jeni
félisten

A BD lemezeket névértékben kell kiírni. Amúgy tényleg volt felrakva a Vaterára, vagy megvették hibásan vagy törölte a tulaj.
Amúgy a szerviz tudtommal nem fogadja el az írott lemezre való hivatkozásokat,mert az nem tekinthető hitelesnek. Ugyanis az csak lehetőség,hogy kezeli az otthon megírt lemezeket de erre a gyártó nem vállal garanciát.Egyéb okokra fognak majd hivatkozni ez ügyben. Ha minden igaz a gyári lemezeket fogják hivatalosan elfogadtnak nyilvánítani. Ha azzal jó akkor rákerül,hogy hibátlan,meg amúgy a saját lemezükkel fognak próbálkozni tesztelés alatt. Persze be lehet vinni a lejátszó által hibásnak tekintett lemezt. Kérdés ezt elfogadják?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.