Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-10-15 15:37:04

LOGOUT.hu

BD lemezek ajánlási sorrendje (írásminőséget és tartósságot illetően az eddigi itteni és külföldi fórumok tapasztalatait összegezve) gyártók (MID) és márkák alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2051) gg72 válasza nTom (#2049) üzenetére


gg72
veterán

Na, ez CMC-hez képest egy nagyon szép eredmény! :K

(#2052) nTom


nTom
aktív tag

további itmedia lemezek, 6x

Ez volt az utolsó a gurigában, újat bontottam.
6x

Elég ramaty lett, visszavettem 4x-re az írást :

(#2053) norcsu81


norcsu81
csendes tag

Sziasztok.
Érdeklődnék, hogy hol lehet megtalálni egy Bluray lemez MID azonosítóját?
Valamint miért jobb a nyomtatható felületű?
ezt érdemes megvenni? [link]

[ Szerkesztve ]

(#2054) gg72 válasza norcsu81 (#2053) üzenetére


gg72
veterán

[link] vagy az OptiDriveControl is kijelzi.

Miért lenne jobb minőség a nyomtatható?

Ez a TDK valószínűleg CMC médiakódos lemez, így nem a legjobb, pláne nem 330 Ft-ért... Akkor már inkább valamilyen HTL-es Verbatim [innen].

(#2055) -=RelakS=- válasza norcsu81 (#2053) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Azért jobb a nyomtatható felületű, mert ha van nyomtatód, és szeretnél nyomtatni a lemezre, az nem fog olyan kiegyensúlyozási gondokat okozni, mint a címkék.
Az adathordozó részt nem hinném, hogy a nyomtatható felület megléte bármiben érinti

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#2056) norcsu81 válasza -=RelakS=- (#2055) üzenetére


norcsu81
csendes tag

Ahh, köszi. Ez így teljesen jogos. (Y)

(#2057) norcsu81 válasza gg72 (#2054) üzenetére


norcsu81
csendes tag

konkrét linket tudnál küldeni? Verba vagy TDK. Köszi.

(#2058) gg72 válasza norcsu81 (#2057) üzenetére


gg72
veterán

(#2059) norcsu81 válasza gg72 (#2058) üzenetére


norcsu81
csendes tag

Ezek csak 230Ft-os lemezek, miért jobb mint a 330Ft-os TDK?
HTL és a LTH mit takar? (bocsi, de nem tudok angolul.)
Köszönöm a választ előre is!

(#2060) gg72 válasza norcsu81 (#2059) üzenetére


gg72
veterán

Nem kell hozzá angolul tudni, csak a keresőt kellene használni: [link].
Amúgy mióta határozza meg az ár a minőséget? A TDK drágább (mert más a forgalmazó, máshonnan szerzi be, stb.), de ettől még egyáltalán nem jobb lemez, sőt! A TDK mint márkanév pedig már régóta nem garancia semmiféle minőségre sajnos... Ha azt akarsz, akkor vegyél Panasonic lemezt, de mielőtt még rákérdeznél, hogy azt honnan és mennyiért, használd a keresőt, vagy olvasd vissza az elmúlt hónapok hozzászólásait.

(#2061) norcsu81 válasza gg72 (#2060) üzenetére


norcsu81
csendes tag

Végig olvastam mindent a lemezekről, és arra a döntésre jutottam, hogy Panasonic lesz a kiválasztott. Igaz a duplájába kerül de inkább legyen meg minden a lemezeimen, minthogy elvesszen valami.
Laptopal szeretném kiírni a lemezeket. Mennyire befolyásolja az írást?
Az író: Lite-On

(#2062) jeni válasza norcsu81 (#2061) üzenetére


jeni
félisten

Szia
Ha van mód rá inkább egy PC-s BD íróval írj!

(#2063) norcsu81 válasza jeni (#2062) üzenetére


norcsu81
csendes tag

Sajnos nincs rá módom, még haveroknál sem. :(
Próbáljam ki elöbb én is újraírhatón?
Vagy inkább a hosszú távú tárolást befolyásolja, hogy laptopon van kiírva?

(#2064) jeni válasza norcsu81 (#2063) üzenetére


jeni
félisten

Mindenképpen egy BD-RE újra írhatón csináld,mikor minden krapol rendesen akkor írj egy BD-R lemezre,de az alatt az írás alatt semmiféle nagyobb matematikai,hardveres dolgot ne csinálj a laptopon.
LTH=szerves alapú lemezes hordozó ami idő után a felületén kémiai változások lépnek fel.
így gyorsan bomlik és a kompatibilitása is rossz, ráadásul sok írási probléma van vele és sok asztali lejátszó nem is játssza le az ilyen lemezeket.
pl.:
Torrentezés,digitalizálás,konvertálás,stb...

[ Szerkesztve ]

(#2065) OrLiX


OrLiX
tag

Srácok!

Külső házzal kapcsolatban.
Az LC-Power külső házát ajánlottátok itt, ami jó áron is van és USB 2.0.
Kérdésem, hogy ha úgy adódik, hogy mondjuk laptoppal használnám az írót, írásra (Pio EBK209), akkor
elég az USB 2.0, vagy jobb lenne egy USB 3.0-ás ház? Az USB 3.0 házak ára megközelíti az író árát. :Y

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ.

(#2066) jeni válasza OrLiX (#2065) üzenetére


jeni
félisten

LC-Power külső házat 5,25 egységre nem kapsz USB 3.0 kimenettel! Csak és kizárólag USB 2.0 létezik itthon.
Az más kérdés tudsz-e operálni egy ilyen külső házra USB 3.0 elektronikát? Esetleg nem összeszerelt állapotban talán megoldható lenne ennek kivitelezése.

Egyéb esetben olyan külső BD írót kell venned ami egybe épített és USB 3.0.
Van ilyen és árulnak itthon. Asus-ráadásul,most jön a csattanó!!! -Ui: Ha valakit érdekel "pioneer" a belseje. ezt az Ipon oldalról a kelecsibe írása alapján ollóztam ki,Buffalo,LG,HP,Freecom ezekben mintha lenne ilyen.

Az Asus vagy a Buffalo-t venném meg mert az legalább RENDES PC-s BD író és nem egy laptopba való mechanika van benne!

(#2067) norcsu81 válasza jeni (#2064) üzenetére


norcsu81
csendes tag

mennyire befolyásolja a gép teljesítménye az írási folyamatot?
ha szabad, akkor belinkelném a gépem típusát.

(#2068) gg72 válasza norcsu81 (#2067) üzenetére


gg72
veterán

A teljesítmény nem igazán, fontosabb, hogy a laptopon ne fusson semmi az írás közben és a kiírandó anyagok egy viszonylag gyors és nem leterhelt merevlemezen vagy SSD-n legyenek, de ez egy másik topikba tartozik már: [link].

(#2069) norcsu81


norcsu81
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

(#2070) Werewolfbug


Werewolfbug
újonc

Sziasztok,
ez most sokkal olcsóbb, ez is meg merhetem rendelni?
[link]
Előre is köszi a válaszokat!

(#2071) Aurig@ válasza Werewolfbug (#2070) üzenetére


Aurig@
őstag

Simán!

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#2072) gg72 válasza Werewolfbug (#2070) üzenetére


gg72
veterán

(#2073) föccer


föccer
nagyúr

Hello

Lehet dzokatlan es hulye kerdes, de hol erdemes bd filmeket venni? Ahol ertelmes a valasztek es nem annyra elszabadultak az arak. Esetleg van-e Budapesten valami kolcsonzo /a la videoteka/ ahonnan lehet bd lemezeket kikolcsonozni?

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2074) koncsik válasza föccer (#2073) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Vatera, olx, jófogás, avx.
Ha nem kell magyar vonatkozás, amazon.co.uk akciók (3 BD for 15£, stb)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#2075) steven84


steven84
tag

Sziasztok!

Innen rendelt már valaki, illetve ez a Panasonic 25GB jó fajta e?
Tapasztalata valakinek?

(#2076) steven84


steven84
tag

Link

[ Szerkesztve ]

(#2077) nTom válasza steven84 (#2076) üzenetére


nTom
aktív tag

rendeltem ettől az eladótól, nekem gyorsan megjött, BD50 lemez volt

(#2078) OrLiX


OrLiX
tag

Srácok!

Nincs valakinek 1db eladó Verbatim 50Gb BD-RE lemeze?
Esetleg tervez valaki eBay-ről rendelni? Összeállhatnánk. Akkor többet is bevállalnék.

Nekem elég lenne próbaképpen egy darab.
Most ismerkedem a BR írással.

Ha valaki tud segíteni, keressen! Köszönöm! :R

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ.

(#2079) OrLiX


OrLiX
tag

Kérdeztem eBay-en egy eladót a Verbatim BD-RE DL lemezével kapcsolatban, hogy milyen MID-del árulja.

Itt a válasza:
Hello and thank you for your asking. We, as sellers don't have control over MID codes used by makers and this info is not disclosed or included in the package so we cant advertise the discs by MID because it could change anytime without prior notice. However Verbatim genuine discs with original Verbatim MID code are no longer made. New Verbatim discs have different MID codes from Panasonic and TDK.

Ha jól értelmezem, nem tudja megmondani, mert változhat a MID, de azt is írja, hogy a Verbatim lemezeket
Verbatim MID kóddal már nem gyártanak.

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ.

(#2080) M107 válasza OrLiX (#2079) üzenetére


M107
addikt

:R

Nekem még sikerült Verba mides lemezt szereznem mondjuk ez még 2012 áprilisban történt..

Disc Information:
Status: Complete
State of Last Session: Complete
Erasable: Yes
Sessions: 1
Sectors: 24 438 784
Size: 50 050 629 632 bytes
Time: 5430:52:34 (MM:SS:FF)
MID: VERBAT-IM1-000
Supported Write Speeds: 2x

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#2081) gg72 válasza OrLiX (#2079) üzenetére


gg72
veterán

Egyszer írható Verbatim 50GB lemezt eredeti Verba middel még lehet kapni, de ettől függetlenül lehet, hogy már nem gyártják, így csak addig van, amíg a készlet el nem fogy. Újraírható lemezek ügyében viszont nem tudom mi a helyzet.

(#2082) lenoma


lenoma
aktív tag

Sziasztok!

Most akkor 3 féle 25gb-os Verbatim lemez létezik?
LTH, HTL és sima?
Vagy ez milyen?

http://elektrodigital.eu/ar/blu-ray-lemez-bd-rverbatim-verbatim-blu-ray-6x-bd-r-wide-printable-cake-25-43811-93482

Most vennék írót Pioneer 209-re gondoltam ezzel a lemezzel.

Vagy ha valaki tud jobb lemezt ajánlani ami nem drágább ennél és rendelhető akkor kérem jelezze honnan tudom megrendelni.

Köszönöm

(#2083) gg72 válasza lenoma (#2082) üzenetére


gg72
veterán

Ez HTL-es CMC gyártású.

(#2084) lenoma válasza gg72 (#2083) üzenetére


lenoma
aktív tag

Milyen szoftverrel írtok BD lemezt?

(#2085) gg72 válasza lenoma (#2084) üzenetére


gg72
veterán

Van a kérdésnek saját [topicja] is, összefoglalóval.

(#2090) spiky03


spiky03
veterán

Sziasztok!

Ezek a lemezek között van valami különbség?
link1

link2

Mert árban is egyformák.

Mert ezeket gondoltam kezdésnek megvenni az íróhoz.
Meg ezt a BD25-ből: [link]

Köszönöm.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2091) stanley00 válasza spiky03 (#2090) üzenetére


stanley00
tag

Várd meg amíg majd más is válaszol de elmondom mit gondolok. A JVC egyértelműen Japánban gyártott Pana MID-es lemez. A That's-es lemez pedig nekem kicsit lutrinak tűnik mert ugye BD25-ös lemezeket már a Panasonicon kívül minden Japán gyártó mással gyártatja (Taiwan) ahogy ezt korábban leírták itt is és az ilyen lemezekre mindig azt írják, hogy import Japan mivel ők is kintről hozzák. És hát a That's-nél is ez van írva, hogy import Japan. Simán benne van, hogy a That's is Japánban gyártott de én csak ott mernék venni ahol egyértelműen odaírják, hogy genuine MID kódos vagy pedig, hogy Made in Japan.

[ Szerkesztve ]

(#2092) johnywalker


johnywalker
őstag

IMGBurn-el szeretnék írni, vele csináltam ISO file-t is.Sem azt, sem az eredeti fájlokat nem írja az íróm - Pio 206D.Van mellette egy Pio 216D dvd író is, már azt is lehúztam.Japánból vett Verba BD50 lemezeket szeretnék elkészíteni (MID VERBAT-IMd-000).Reserving Track- ig jut el.Milyen hardveres vagy szoftveres gond okozhatja?

(#2093) johnywalker


johnywalker
őstag

Közben egy jó kis tábázat: Blu-Ray's MID

(#2094) Gabrielle654


Gabrielle654
csendes tag

Sziasztok!
Mint teljesen kezdő a blu - ray lemezek / írás terén, tanácstalan voltam milyen lemezt és hol vegyek.
Keresgettem a neten és ezt a fórumot is olvasgattam. Valamennyire már többet tudok, mint pár hete.
Az általatok ajánlott lemez a Panasonic és a Verbatim ( de csak a HTL ! ).
Nekem az adatbiztonság nagyon fontos és inkább veszek minőséget, mint olcsó lemezeket.
Hamarosan archiválni szeretném a filmes gyűjteményemet, ami nekem nagyon fontos. Sajnos régebben futottam már bele nem javasolt lemezekbe pont a tájékozatlanságom miatt, ezért most mielőtt rendelnék szeretnék alaposan tájékozódni.
ITMedia - nál most ugyan nincs raktáron Panasonic lemez, de ha lesz szeretnék rendelni.

http://itmedia.sk/olcso/IT7932/Bluray%20(BD)%20lemezek/Panasonic_BD-R_6x_%2825GB%29_BluRay_25cake_%2APrint%2A_%28JAPAN%29

Vagy innen:
http://www.digitaldepo.eu/termek/blu_ray_25gb/panasonic_blu_ray_bd-r_6x_printable_cake_(10)

Ebay - ről, Amazonról még nem rendeltem, talán majd egyszer valakivel közösen.
Most megelégednék ezzel, ha lesz raktáron. ( Nem sürgős, mivel blu - ray íróm is nyáron lesz. Csak szeretnék beraktározni addigra. )
Elfogadható minőség szerintetek ez is? Gondoltam megkérdezem vásárlás előtt, nehogy megint rossz lemezt vegyek.
Fontos szempont lenne, hogy legalább néhány évig visszaolvashatóak legyenek ( persze ez az írótól és a sebességtől is függ, tudom, de talán az alapanyag sem mindegy. ).

(#2095) Flashget válasza Gabrielle654 (#2094) üzenetére


Flashget
félisten

Ebay - ről, Amazonról még nem rendeltem, talán majd egyszer valakivel közösen.

pedig jó lesz a gondolattal megbarátkoznod, mert már szinte csak onnan juthatsz ilyen lemezekhez vagy olcsóbban. Linkek itt vannak a topicban kitől ajánlott rendelni.

Realme GT Master Edition

(#2096) OrLiX


OrLiX
tag

Sziasztok!

A Hardveraprón is hirdetek 3db Verbatim BD-RE DL lemezt.
Ebay-ről rendeltem ötöt, de csak kettőre van szükségem, akit érdekel, hardveraprón megtalálja.
MID: TDKBLD-Wfa-000

Üdv!

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ.

(#2097) Gabrielle654 válasza Flashget (#2095) üzenetére


Gabrielle654
csendes tag

Köszönöm, akkor onnan rendelek. :)

(#2098) oldmannn


oldmannn
csendes tag

Sziasztok,

lehet, hogy butaságot kérdezek, kérem előre a türelmeteket :)

A ma fellelhető (nem kell rá 2 hónapot várni) szériában mivel járok jobban a várható adatmegőrzési időt tekintve? Minőségi DVD vagy minőségi BD lemezzel? A kérdést egy sor körülmény generálta:
0, mentenem kell SOS
1,Most állnék át DVD-ről BD-re, mert elfogytak a DVD lemezeim
2, nem kapok Magyarországon Pioneer BDR-209EBK írót
Arra gondolok, hogy a BD nagyobb adatsűrűsége, fejlettebb (?) technológiája, stb... jobb adat megőrzést vetít előre szerintetek?

Megrendelném Japánból a megfelelő árut, onnan elvileg akár 1 hét alatt is megérkezik, de nagyon tanácstalan vagyok, hogy milyen irányba induljak.

Köszönöm türelmeteket és véleményeteket.

Csaba

(#2099) gg72 válasza oldmannn (#2098) üzenetére


gg72
veterán

Nem igazán értelek, mert azt mondod, SOS kell adatokat mentened, de:
- elfogytak a DVD lemezeid
- 209EBK író hiánycikk
Most hiába rendelsz Japánból Pana lemezt, ha nincs mivel megírnod, így SOS semmiképpen nem fogsz adatokat menteni. De most akkor mi is a fontosabb, a gyors adatmentés, vagy a tartósság? Ez utóbbit annyian kérdezték már, de hidd el, nincs olyan, hogy biztos adatmentés, hacsak nem mented el a dolgaidat legalább kétféle médiumra (HDD és optikai adathordozó).

(#2100) oldmannn válasza gg72 (#2099) üzenetére


oldmannn
csendes tag

Szia gg72,

nem akartam regényt írni, de akkor leírom :). Mentési stratégiám: a dolgozós HDD-n kívül kivehető HDD + optikai. Tehát 3 példány. Fotóknak plusz egy példány optikai, más márkájú lemezre. Viszont az egyik mentős winyóm elszállt. Ezért a mentés nekem sos, mert még meg van ugyan 2 példányban, ebből az egyik optikai. De a friss cuccok csak a dolgozós HDD-n egy példányban + Dropboxban, ez nyújt némi plussz biztonságérzetet, de nem szívesen tartom ott a biztonsági mentést, ráadásul kevés. De elkapkodni sem akarom, sosem spóroltam az optikai meghajtón, vannak 1999-ben általam írt CD olvasható lemezeim :).

Egyre nagyobb az adatmennyiség, BD-re kellene váltani. Ha vennék BD írót, pár ezer Ft-ért nem akarok semmilyen kompromisszumot (Ez azt jelenti, hogy nem szívesen veszek BDR-209DBK-t a BDR-209EBK helyett, mert egy év múlva várhatóan a 100 gigás lemez sokkal olcsóbb lesz.). Aztán lehet, hogy 209DBK lesz a vége...

Az SOS nekem még azt is jelenti, hogy kivárnám az egy hetet amíg (várhatóan) megjön a japánból rendelt lemez (DVD vagy BD), de BD-hez nincs íróm, bizonytalan a várható szállítási idő. 2-3 hónapot azért nem akarok várni.

Most 100 gigát kellene kiírnom, kb 25 lemez. DVD-vel túlélhető. De kényelmesebb lenne BD, de nem ez a legfontosabb szempont. Na a fentiek alapján mit ajánlanátok nekem? Minőségi DVD vagy minőségi BD lemezzel járok jobban a mai gyorsuló kapitalista világban amennyiben a várható hosszú élettartam a cél? Másképp kérdezve: elég kiforrott a BD már? Nem túl elavult a DVD technológia? Ezek olyan kérdsek, amihez sajnos nem konyítok.

Üdv és ezer köszönet!

Csaba

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.