Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-10-15 15:37:04

LOGOUT.hu

BD lemezek ajánlási sorrendje (írásminőséget és tartósságot illetően az eddigi itteni és külföldi fórumok tapasztalatait összegezve) gyártók (MID) és márkák alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4201) cocka válasza M107 (#4199) üzenetére


cocka
veterán

Gondolom jó sokat költöttél a lemezekre ugye?

Na ezért nem költök én luxus lemezekre. Próbálom az arany középutat megtalálni. Majd én is ránézek az első írott BD lemezeimre, csak nekem extra szívás, hogy tele vannak sok kis fájllal, tehát eleve vagy kétszer annyi idő míg beolvassa csak a fájllistát. :D

(#4202) cocka válasza gaben22 (#4200) üzenetére


cocka
veterán

Nekem az a projekt DVD-kről BD-kre áttétel volt anno.

(#4203) M107 válasza gaben22 (#4200) üzenetére


M107
addikt

:R

Mivel ezek a lemezek csak archiválásra voltak használva 2012-2017 ig írtam őket, így nem sokat az első 50 darab sűrűben mivel azon voltak a favorite trackjeim a többit időszakosan.

Mentegetem egy 10 TB WD goldra és megy be a szekrénybe onna meg majd lesz még egy ilyen azt meg viszem át a szülőkhöz backup meghajtónak néha meg össze szinkronizálom őket 2 havonta 1X
4X Pio 206D íróval írogattam, de a mostani 209-es piom se olvasta be azokat a kritikus lemezrészeket.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#4204) M107 válasza cocka (#4201) üzenetére


M107
addikt

:R

Anno igen sokat nem voltak olcsók de kb 2016 végén abbahagytam mert felhalmozodtott egy kisebb készlet pár henger csak mind a közepes mind a minőség lemezekből.

Mostanában ahogy időm engedi Archiválom őket 2 darab 10 TB WD Gold-ra, ami két külön helyen lesz tárolva.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#4205) cocka


cocka
veterán

Szal. ja, erre pl. egy UDF esetén sem árt odafigyelni, hogy ha az ember sok apró fájlt ír, akkor a fájlrendszer része nagyobb darabot csíp le a 23.2 gigából.

Kevés és jellemzően nagy méretű fájloknál ez nem érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#4206) gaben22 válasza M107 (#4204) üzenetére


gaben22
senior tag

Arra figyelj, hogy HDD-nél meg a csapágyaknak kell kenés, olvastam itt-ott hogy ha nem pörgeti meg őket az ember sokáig, akkor esetleg a kenés a csapágyakban leülepedhet. Hogy ez mennyire igaz és mennyi idő után lehet probléma arról fogalmam sincs. Én most elsődlegesen 18-20 TB-s enterprise HDD-ket használok, bár van még 8TB WD Gold meg pár WD Purple is. Anno, amikor vettem őket a gyártási dátum alapján már hónapok óta le voltak gyártva mire eljutottak hozzám, gondolom, addig raktárban meg hajón pihentek, úgyhogy hónapokat biztos túl kell élniük.

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#4207) M107 válasza gaben22 (#4206) üzenetére


M107
addikt

:R
köszönöm :)




A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#4208) aquark


aquark
tag
LOGOUT blog

Lenne olyan 4-5TB elmentendő dolgom, most 25GB-os „CMCMAG Verbatim” lemezeken van kb. a fele, a másik fele pedig a jövőre gondolva kéne. Nem életbevágó, ezért nem duplikáltam, Neróval, LG NS40-es íróval jött össze 10 év alatt, a következő megoldás is jó lenne, ha legalább ugyanennyit kibírna. A 10 éves lemezek is még jól olvashatóak, de fogytán vagyok az üresből, nem tudom milyen újat vegyek, a meghajtó is halódik, lehet a következő házamban már nem lesz 3.5-es ODD. Szóval ár-értékben mi érné meg most? -köszi.

(#4209) cocka válasza aquark (#4208) üzenetére


cocka
veterán

Az miben nyilvánul meg, hogy halódik?

(#4210) aquark válasza cocka (#4209) üzenetére


aquark
tag
LOGOUT blog

ki-be huzigálja a tálcát, olvasás közben is, de írás közben még nem csinálta

(#4211) cocka válasza aquark (#4210) üzenetére


cocka
veterán

Sajnos az a tapasztalat, hogy általában először az olvasó rész megy tönkre bármelyik optikai meghajtónál és ugye így az írásnak is annyi, mivel ugye először be kéne olvasni az üres lemez infóit, amiből megtudná a meghajtó, hogy a lemez üres. Na most ha nem tud lemezt olvasni, akkor hiába tudná megírni, bukta. :(

Ja bocs: egy fontos kérdés: Amikor kinyílik a tálca pörög még a lemez vagy azt legalább leállítja előtte?

[ Szerkesztve ]

(#4212) cocka válasza aquark (#4208) üzenetére


cocka
veterán

3.5-es ODD szerintem nincs vagy nem rémlik. A klasszikus az 5.25-ös. Nekem egy Dell mini towerben van valami gagyi asztali gépbe való vékony DVD olvasó, ami 90 fokban elfordítva van a gépbe rakva. Mondjuk gondolhattam volna, hogy 90 fokban elfordítva nyilván nem lehet író. Gyakorlatilag kb. ugyanaz, mint egy laptopba való optikai, mert mini vagy micro satás asszem. Igazság szerint nem tudom a kettő közti különbséget.

De a laptopomban meg olyan lightscribe-os őskövület DVD író van, hogy az még nem satás hanem valami régi tudja a fene mi... ATAPI cucc. Kb. ilyen:

(#4213) aquark válasza cocka (#4211) üzenetére


aquark
tag
LOGOUT blog

leállítja, de van (legtöbbször) hogy nincs bent lemez sem, csak úgy ki-be huzigálja...
azt veszem észre, nem az olvasással van baj, hanem ki kell adnia, és ezért állítja le az olvasást, visszarakom, és olvassa tovább, hiba nélkül, míg újra nem kezdi...

5.25-öt akartam írni, bocsi...

[ Szerkesztve ]

(#4214) gaben22 válasza aquark (#4213) üzenetére


gaben22
senior tag

Ilyesmi a 90-es évek végén volt még a Win 98-as időszakban, úgy emlékszem volt valami vírus, ami nyitogatta a tálcát :D.

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#4215) cocka válasza gaben22 (#4214) üzenetére


cocka
veterán

Ez még a jobbik eset, az a rosszabbik, amikor az üres meghajtót a gombbal nehezen vagy egyáltalán nem lehet kinyitni. Ilyenkor jön a kinyitjuk tűvel marhaság és ha van benne lemez, akkor érdekes ki tudja nyitni, csak üresen nem.

Mondjuk ha már lemez. Vajon az mennyire jó egy lemeznek, ha állandóan egy meghajtóban van, de nincs olvasva soha?

[ Szerkesztve ]

(#4216) aquark válasza aquark (#4208) üzenetére


aquark
tag
LOGOUT blog

4208 kérdésre valaki? 4-5 terát mire lenne érdemes archíválni, ami megbízható, és nem drága? 2TB-os külső SSD-kre gondoltam talán, az jó lehet?
Ha már BR író halódás: sok mindent kipróbáltam, de csak nyitogatja, mi lehet a baj?

(#4217) Joshi válasza aquark (#4216) üzenetére


Joshi
titán

Kérdezd meg a megfelelő topikban.

(#4218) gaben22 válasza aquark (#4216) üzenetére


gaben22
senior tag

Mennyire fontos adatról beszélünk? Ha fontos, akkor én kizárt, hogy SSD-re raknám őket, max 3. backupnak. HDD topicban tudnak segíteni, 5400rpm WD Purple bizonyos altípusai jók lehetnek, ha tényleg csak 2TB kell. Viszont ha HDD-t vesz az ember, akkor érdemes túllőni a célon, én háromszoros szorzót mondanék, akkor viszont már Enterprise HDD is lehet. Na és persze 2 darab, mert duplikálnod kell, ha nagyon-nagyon fontos cucc, akkor pedig inkább háromszorosan tárold. Aztán kb. 10 év múlva ezeket a backupokat átteni az akkori kornak megfelelő cuccokra.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#4219) BB9000 válasza aquark (#4216) üzenetére


BB9000
senior tag

Archiválási célra is kiválóan alkalmas a WD Elements Desktop
Most nem sokkal kerül többe, mint a belső WD 3,5-ös lemezek.
Emag-on 80K
A cuccra most felmásolod az anyagokat, majd elteszed a polcra és 20 év múlva előveszed, semmi baja nem lesz!
99% eséllyel 20 év múlva is fogsz találni olyan gépet, amin van USB 3.2 Gen1-es eszközt felismerő USB port.

[ Szerkesztve ]

(#4220) Beni2360 válasza BB9000 (#4219) üzenetére


Beni2360
félisten

Ennél nem olcsóbb egy dokkoló és a HDD - ket kell csak eltenni? Vagy így nem ugyan olyan mentés?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4221) BB9000 válasza Beni2360 (#4220) üzenetére


BB9000
senior tag

Az archiválás nem feltétlenül az olcsóságról szól. A megbízhatóság és az időállóság a fő szempont.
A belső HDD önmagában sokkal sérülékenyebb, mint egy komplett külső HDD. A legjobb dokkolóval is elég könnyű egy lemezt hazavágni. Használható, de archiválásra általam nem javasolt megoldás.
Mentésre én pl. 3 db WD My Passport ultra külső 2,5-ös HDD-t használok, egyenként 2 TB, 2TB, 4TB. Plusz a NAS-on ( Raid-5 ben működő köteten) is megvan a mentésre kerülő anyag, + a gépben lévő HDD-n is. A NAS-ra kb hetente, a külső HDD-kre felváltva alkalmanként, (kb. 2-3 havonta) tömörítve és titkosítva másolom fel a megőrzendő anyagokat. Archiválásra van egy 8 TB-os WD Mybook, amit csak nagyon ritkán veszek elő.
2009-ig a fontos, megőrzendő anyagaimat DVD-re másoltam 2 példányban, de akkor leálltam vele. Azóta csak HDD, abból is csak WD. Más szóba se jön.

(#4222) Beni2360 válasza BB9000 (#4221) üzenetére


Beni2360
félisten

:R megértettem.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4223) gaben22 válasza BB9000 (#4221) üzenetére


gaben22
senior tag

Azért inkább menj el te is a HDD topicba, kétlem bárki 2.5-ös külső HDD-t ajánlana, ha adatbiztonság a fő szempont, főleg mert szokás beletenni mindenféle szenny HDD-t ezekbe a külső HDD-kbe, néha ezt, néha azt. Ahogy mondtam 5400rpm WD Purple bizonyos altípusai vagy enterprise HDD.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#4224) cocka válasza gaben22 (#4223) üzenetére


cocka
veterán

Ezzel a fejparkoltatós xarsággal is a fax ki van! Seagate 2.5-es cucc, mondom meghallgatom már mikor áll le teljesen. 1 perc után már se kép se hang. Élettartam-csökkentés... mert spórolsz rajta havonta 3 milliwattórát.

Egy másik Seagate-emnél(, ami szintén parkolgat csak az a 3.5-es) ez nem probléma, mert rendszervinyó.

Egyébként a dolog vicces része, hogy főleg a rendszeresen használt, ki-bekapcsolgatott gép rövidíti meg leginkább a hddk élettartamát. Érdekes, amikor 0-24-ben mindennap megy a gép, akkor valahogy nincs bajuk. Pedig ezek papíron nem NAS-ba való HDD-k.

NAS-sal is úgy vagyok, kell a halálnak, a számítógép is tud annyit, mint egy NAS. :D (főleg hogy nonstop megy)

(#4225) gaben22 válasza cocka (#4224) üzenetére


gaben22
senior tag

Szerencsére nekem egyik WD Purple-m és egyik enterprise HDD-m se parkol (van WD Gold 8 TB, Seagate Exos 20 TB, WD Gold 18 TB és 20 TB). Én Linuxot használok, azon power managementet beállítottam ahogy kell, többi HDD firmware-en múlik. Windowson nem tudom hogy kell, google megmondja. Ez a 2.5"-ös "ajánlás" nem tudom hogy jött neki, el nem tudom képzelni ki akarna "azt se tudom mit raktak bele" 2.5"-ös külső HDD-re bármit is rakni. Ennyi erővel laptop merevlemezt is ajánlhatott volna :D.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#4226) johnywalker válasza cocka (#4224) üzenetére


johnywalker
őstag

+1
"A belső HDD önmagában sokkal sérülékenyebb, mint egy komplett külső HDD" :)) wtf?
Erre lettek kitalálva! A vinyók fő ellenzége a mechanika sérülés, hő, mozgatás.

[ Szerkesztve ]

(#4227) cocka válasza gaben22 (#4225) üzenetére


cocka
veterán

Hát ez mind szép és jó, de én winfosban hiába állítom át az APM-et, ha legközelebb csatlakoztatom a vinyót, ugyanarra az értékre áll vissza. Tartós. Ezen a linux sem segít, mert ugye ehhez a HDD firmware-ébe kéne belenyúlni. Anno ezt bizonyos vinyóknál a WD engedte egy wdidle segédprogrammal, ma már ez sincs.

(#4228) cocka válasza cocka (#4227) üzenetére


cocka
veterán

Kiegészetném annyival, hogy ez az APM érték a windóz energiatakarékos beállításaitól független. Nálam eleve be van állítva, hogy soha ne állítsa le a vinyókat.

Meg azzal a wdidle-lel is csak egy értéket lehetett módosítani, hogy hány perc múlva parkoltassa a fejet.

Amúgy meg, ha a SMART-ban a 4-es és a 193-as érték közel azonos értéket mutat ill. nincs jelentős nagyságrendi eltérés, akkor a fej alapból nem parkol.

Azt meg eleve nem értem, hogy pl. egy 7200 rpmes 3.5-es HDD-t mi a picsáért kell feszt parkoltatni, miután annak épp az lenne a feladata, hogy nonstop pörögjön, mint állat, a fej meg legyen rajta olvasásra készen.

[ Szerkesztve ]

(#4229) gaben22 válasza cocka (#4227) üzenetére


gaben22
senior tag

Hdparm a diskre ír volatile memórába. Egy power cycle ezt törli, disztribúciótól függ, hogy tudod "permanensen" beállítani, én Arch Linuxot használok, nálam udev rule-on keresztül történik, máshol lehet máshogy.

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#4230) BB9000 válasza gaben22 (#4225) üzenetére


BB9000
senior tag

Olvass vissza! Ajánlásként ezt írtam: #4219
A WD Elements desktopban 3,5-ös HDD van, ráadásul WD :) , ezért tartom alkalmasnak hosszútávú adattárolásra is, úgy használva, hogy nincs napi használatban, csak ritkán van elindítva.

[ Szerkesztve ]

(#4231) M107


M107
addikt

:R
Még hogy szar és nem tart ki az LHT lemez...

Ismerősnél ma buli van, gondolom előtte feltöltöm a képeket
10 év és 4 hónapos lemez Blu-ray LHT...

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#4232) cocka válasza M107 (#4231) üzenetére


cocka
veterán

Sose vettem nyomtathatót, idegesít, hogy csupasz fehér az egész.

(#4233) M107 válasza cocka (#4232) üzenetére


M107
addikt

:R
Semmi baj filccel rá van írva mi..

Csak mindenki mondta nem bírja hülye vagy hogy LHT-s lemezt veszel.
Ha ezt kibírta várom a kövi 10 évet minimum
Az író 206D PIO 2012-es író a mostani leolvasó 2015-s PIO 209 EBK

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#4234) gaben22


gaben22
senior tag

Kísérleteztek már kristályráccsal, úgy tűnik most az optikai lemez vonalon írtak egy white papert. Vagy 10 év múlva lesz belőle valami vagy nem :).

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#4235) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Azt hittem Április 1. van de még a végén nagy újítás jön majd, ha megérjük :D

Egy életre elegendő filmet tárol az új optikai lemez

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#4236) Joshi válasza MaxxDamage (#4235) üzenetére


Joshi
titán

Az a gond, hogy egy szó se esik az írás/olvasási sebességről. Arról nem is beszélve, hogy a leírás alapján 4-féle lézerre van szükség, ami biztosan megdrágítja a hardver árát. Gyanítom ebből nem nagyon lesz konzumer termék, de hogy a filmipar biztosan nem fogja támogatni az is tuti. ;]

[ Szerkesztve ]

(#4237) MaxxDamage válasza Joshi (#4236) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sose lehet tudni :)
Anno a DVD mikor bejött, egy vagyon volt az 1x-es Plextor író :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#4238) Dr. Akula válasza MaxxDamage (#4235) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Lehet újraindítani a dúvde pörkölők gyártását. :)

(#4239) Dr. Akula válasza BB9000 (#4219) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

2 WD Red vinyómon is volt már bad sector (remélem csak logikai, vinyót nem ellenőriztem utána), és ezek még CMR vinyók, nem a mostanában Red fedőnév alatt árult SMR-ek. Ennyit a 20 évről. Az más kérdés hogy SSD-ben még ennyire se bíznék.

(#4240) MaxxDamage válasza Dr. Akula (#4238) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

125 TB-os lemez bizonyítja, hogy van még kraft az optikai tárolókban
;] :P

Amúgy most mik az ajánlott (25GB) lemezek Pio 209 EBK íróhoz?
Most írom ki az utolsó lemezeim épp, amik jó pár éve állnak a hengerbe/fiókban.
itmedia.sk az ajánlott hely még mindig? :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#4241) cocka válasza MaxxDamage (#4240) üzenetére


cocka
veterán

Jelenleg nincs egy darab olcsó cuccuk se.

(#4242) Joshi válasza MaxxDamage (#4240) üzenetére


Joshi
titán

Eddig az első verziód nyert, mert az 195TB kapacitású "lesz". ;] De ahogy írtam már, kérdéses hogy ekkora adatmennyiséget milyen sebességgel lehet majd írni/olvasni.

(#4243) MaxxDamage válasza cocka (#4241) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

:F :Y
Az komoly....
Gondolom ennyire hanyatlik az "optikai lemez" piac?

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#4244) MaxxDamage válasza Joshi (#4242) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Majd kiderül mi lesz az igazság... :K :B

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#4245) cocka válasza MaxxDamage (#4243) üzenetére


cocka
veterán

Nemcsak tőlük lehet rendelni. Máshol van még készlet. Hogy jelenleg náluk csak az 50 gigás vackok érhetők el, az inkább csak átmeneti állapot lehet.

(#4246) MaxxDamage válasza cocka (#4245) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Értem.
Tudsz javasolni "más" helyet? :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#4247) Nor- válasza cocka (#4245) üzenetére


Nor-
tag

Sajnos azt kell mondjam hogy Nem, nem lesz nagyobb mivel nincs rá igény.
Az hogy havonta el lehetne adni 5-10 darabot a nagy kapacitásuakból, nem forgalom, hogy közvetlen japánból rendeljünk emiatt, készletezve, majd meghallgatva a kritikákat hogy "olcsóbban megrendelem japánból", ami IGAZ, mivel mi is onnan kellene hogy hozzuk, tehát NEM fogjuk tudni olcsóbban adni.
A BD lemezek piaca amúgy eléggé halott, senki nem vesz már komolyabb tételben optikai adathordozót, azok a cégek sem akik korábban rá voltak állva ...
Nem csak BD, CD, DVD is ugyanez.

http://itmedia.sk/

(#4248) belinho válasza Nor- (#4247) üzenetére


belinho
senior tag

CD-DVD-t megértem, a kis kapacitás miatt, de a BD-t azért sajnálom, hogy ennyire nincs rá igény. Komolyabb tételben én sem vettem soha, de annak a pár fontosabb fájlnak, videónak, képnek,filmnek tökéletes a mai napig.
HDD-t használtam archiválásra, de mikor az egyiknek megdöglött az elektronikája, a másik bad sectoros lett, a külső HDD meg át ment RAW formátumba és minden oda lett akkor untam meg és jött a BD, amivel a mai napig elvagyok.
Hanyatlásban pedig igaz, egyre kevesebb az optikai meghajtó, lejátszó, de a BD filmek kiadása is lassan megszűnik.

(#4249) cocka válasza Nor- (#4247) üzenetére


cocka
veterán

Az hogy havonta el lehetne adni 5-10 darabot a nagy kapacitásuakból, nem forgalom, hogy közvetlen japánból rendeljünk emiatt, készletezve, majd meghallgatva a kritikákat hogy "olcsóbban megrendelem japánból"

De e mondatod, mintha arra utalna, hogy én az 50 gigások olcsóságát hiányolom. Holott nem erről volt szó, hanem arról, hogy az illető a 25 gigás olcsókat keresi, amiből ha jól látom 1 db 25-ös maxell érhető el.

(#4250) MaxxDamage válasza cocka (#4249) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Néztem eBay-n Pana lemezt és az se olcsó. :)
[link]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#4251) cocka válasza MaxxDamage (#4250) üzenetére


cocka
veterán

Kb. sehol sem olcsó. De szerintem még mindig a ... hogy fogalmazzak hogy polkorrekt legyen.. magyarlakta területekről érdemesebb leginkább rendelni, ha hol mi vámkezelési díjakat meg horror postaköltségeket akarsz megúszni.

Szerintem ezek az általában szlovák cégek egész korrektek.

(#4252) Nor- válasza cocka (#4249) üzenetére


Nor-
tag

havonta 1x rendelünk BD lemezt mivel nem érné már meg a szállitási költség miatt ...
Nem adunk el havi 600 darabot sem. Gondolhatod hogy mennyire "megéri" velük bajlódni ...

http://itmedia.sk/

(#4253) MaxxDamage válasza cocka (#4251) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Akkor marad a HDD :K
Más megoldás nincs...
Most vettem 10TB (WD Black) és nagyon jó áron szereztem (5 év garral)
Többi WD (Red meg Purple) meghajtók mellett elfér. :D

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#4254) Nor- válasza MaxxDamage (#4253) üzenetére


Nor-
tag

Csak ha RAID5-be vagy RAID6-ba rakod, magaban ugye az 5 ev garit az ember a hajara kenheti, mivel nem adatbiztonsagot jelent hanem hogy kapsz masikat ha beszarik ...

http://itmedia.sk/

(#4255) MaxxDamage válasza Nor- (#4254) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Általában 2-3 (különböző) tárhelyen van ami fontos.
Ami viszont nem, az csak egy helyen. :)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.