Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-10-15 15:37:04

LOGOUT.hu

BD lemezek ajánlási sorrendje (írásminőséget és tartósságot illetően az eddigi itteni és külföldi fórumok tapasztalatait összegezve) gyártók (MID) és márkák alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3701) M107 válasza spiky03 (#3700) üzenetére


M107
addikt

:R

Média kód alapján jó lemezt, de a MediaRange nem sok jó takar.....
Kérdés nem e valami fake verba mides lemez -e..

Személyem erre menne inkább bár drágább sajnos :

[link]

25 GB lemezt lehet darabonként venni főleg minőségi Panát :

[link]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#3702) spiky03 válasza M107 (#3701) üzenetére


spiky03
veterán

Köszönöm az infót!
A Panat azt majd lehet beprobalom.
A másik sajnos nem jó mert ha jól láttam az nem nyomtatható.:(

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#3703) kopi72


kopi72
aktív tag

van valamilyen pioneer bluray irom, sok eves mar, nagyon keveset hasznaltam, és mostanaban win7 bootnal allandoan kattog, ki kell adni a talcat, hogy ne akassza meg a boot folyamatot.
Elkoszosodott a feje? szét kell szednem, és kompresszorral átfújni?
köszi!
Nekem meg van egy csomo eredeti japan 25 es 50GB-os lemezem, vagy 4 eve vettem oket, akkor ezek meg jok?

[ Szerkesztve ]

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#3704) johnywalker válasza kopi72 (#3703) üzenetére


johnywalker
őstag

Bios-ban a boot sorrendet módosítsd rakd hátrébb az optikait, vagy teljesen vedd ki.Két-három éves lemezeket teljesen sikeresen írok.Ha megfelelő száraz, nem túl meleg és napfény mentes helyen tároltad, sztem semmi bajuk.

(#3705) kopi72 válasza johnywalker (#3704) üzenetére


kopi72
aktív tag

koszonom, ez segitett!

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#3706) tomaszka88 válasza M107 (#3701) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Sziasztok!

Pont én is nézelődtem ilyet... MID: VERBAT-IMf-000 (NEM verbatim lemez, csak a kompatibilitás miatt ez a kódja!) - Médiakód infó frissítve: 2017 május 29
Régebbi kód volt: CMCMAG-DI6-00 :C :U

(#3707) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

50GB Pana lemezeket honnan rendelitek Japánból? Privátban is örülök linknek (nem Zelda vőlegényének), de nem hiszem, hogy off lenne.... :B

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#3708) tomaszka88


tomaszka88
aktív tag

Sziasztok!

Tudtok erről a típusról véleményt mondani ?
[link] ..Verbatim BluRay BD-R 6x Printable (25GB) 50cake 98191 Taiwan EOL! (IT13442)

Köszi! :) :D :DD

(#3709) johnywalker


johnywalker
őstag

"bluray lemezek kísérleti technológián alapulnak"
-ez mekkora lózung... :))

(#3710) M107 válasza tomaszka88 (#3708) üzenetére


M107
addikt

:R

Taiwan EOL! .....
Érdekes mid nekem nem mond semmit.
Attól függ milyen íród van én a 2 darab PIO 206D és 209 mellett bevállalnám egy próbára.
Amúgy így nézve 50+10% mivel már nem adnak annyit egy minőségi mid-es lemez kifejlesztésére és gyártására mint anno pár éve.

UI:

[link]

Vettem még anno pár éve 4 ilyen 10 pakkot és ez tényleg egy nem márkás lemez mai napig csak 2 lemezt használtam el egyik pakkból úgy, hogy még mindig lehet rá írni átlag havi 4-5 újraírás kerül rá. ha csak 2 évre nézzük 24*5=120 írás és még mindig olvasható a teljes felületen.
Mp3-Flac zenéket írogatok rá cserélgetem ahogy írtam.
Ennyi erővel jó minőségű íróval lehet hogy jó lemez az általad linkelt Verba.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#3711) tomaszka88 válasza M107 (#3710) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Nekem sem mond sokat, és az oldalon nincs feltüntetve a mid-je.
Pioneer BDR-S09XLT íróm van. Eddig Verba HTL-re írtam, gond nélkül. :DDD

(#3712) M107


M107
addikt

:R

Akkor 80% ezzel sem lesz gondod.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#3713) tomaszka88 válasza M107 (#3712) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Úgy legyen! :))

(#3714) tomaszka88


tomaszka88
aktív tag

Sziasztok mesterek!

Szeretnék egy 50 gigás lemezre, iso fájlt kiírni, de úgy, hogy az iso fájl kiterjesztés megmaradjon. ImgBurnban ezt hogyan kell? Kell beállítani neki rétegváltást?

Köszönöm! :C

(#3715) Beni2360 válasza tomaszka88 (#3714) üzenetére


Beni2360
félisten

Mivel szeretnéd majd olvastatni?
Szerintem sima adatként mennie kellene.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#3716) Aurig@ válasza tomaszka88 (#3714) üzenetére


Aurig@
őstag

Szia!
Fájlok, mappák lemezre írása.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#3717) tomaszka88 válasza Aurig@ (#3716) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Igaz, igaz. Most jut eszembe, játékot már írtam így. :) Köszönöm!

Beni2360: Majd pc-vel olvastatnám.

(#3718) tomaszka88


tomaszka88
aktív tag

Sziasztok!

Sikerült a DL lemez megírása. Imgburn 6x
Verba 50 Gb, VERBAT-IMd-000 mid. Rétegváltást automatán hagytam. Könnyen vissza is tudja olvasni a meghajtó. :C :)

[ Szerkesztve ]

(#3719) M107 válasza tomaszka88 (#3718) üzenetére


M107
addikt

:R
További ilyen sikeres és majdan, tartós írásokat !

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#3720) tomaszka88 válasza M107 (#3719) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Szia!

Nagyon szépen köszönöm az együttműködő jó kívánságot! :) :))

(#3721) helgi


helgi
aktív tag

Sziasztok, megkérdezhetem hogy a BD25 korongokra ténylegesen mekkora adat fér rá MB-ban?

(#3722) Szpisti válasza helgi (#3721) üzenetére


Szpisti
addikt

23098MB ha jól tudom.

(#3723) Aurig@ válasza helgi (#3721) üzenetére


Aurig@
őstag

23866, Panasonicra biztos! De, ha jól emlékszem a régebben írt TDK, Maxell és Philips BD25-ös lemezekre is ennyi.

[ Szerkesztve ]

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#3724) helgi válasza Aurig@ (#3723) üzenetére


helgi
aktív tag

Köszi, akkor az a max? Gondolom a bd50-et felejtsük el.

(#3725) Aurig@ válasza helgi (#3724) üzenetére


Aurig@
őstag

Igen, ennél nagyobb méretű BD25-el nem találkoztam.
A BD50 46732 mega.

[ Szerkesztve ]

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#3726) gaben22 válasza helgi (#3721) üzenetére


gaben22
senior tag

Max kapacitás KiB-ben (nem KB!): 24 438 784, ami MiB-ben (nem MB!): 23 866. az "i" és "nem i" között az 1000 vs. 1024-es osztó a különbség, neked 1024-el kell számolni, számítógéped is azzal számol.

Ezen felül a BD standard tartalmaz egy Defect management nevű kiterjesztést, ami pár száz megát fenntart a lemezen hibajavításra (ennek a részleteibe most nem megyek bele). Linuxon growisofs esetén -use-the-force-luke=spare:none kapcsolóval tudod kikapcsolni. Ha nem kapcsolod ki, akkor az írási sebesség feleződik (nem megyek bele miért). Windowson nem tudom ennek mikéntjét.

Egyébként még DVD időszakomból az volt nálam a gyakorlat, hogy nem írtam tökig a lemezeket (~300 megát hagytam), mert tipikusan a széle karcolódott a leggyakrabban a lemezeknek. BD esetén úgy vettem észre, még ha tökig is írtam, maradt egy vékony nem használt sáv a szélén, így itt már nem követem ezt a gyakorlatot

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#3727) helgi


helgi
aktív tag

Köszönöm a segítséget. Az egyszerűség kedvéért, tehát ha Total Commander-ben a beállítások/fájlablakban a fejléc/lábléc-et beállítom dynamic x x k/M-re (ez a legalsó) akkor azt a számítást kapom amivel kijön a 23866MB. ?
Továbbá BD-vel nincs tapasztalatom hogy a dupla rétegű BD50 mennyire tartós és persze 4k HD lemezek két és három rétegű hordozója mennyire stabil, ezt sem tudom.

(#3728) helgi


helgi
aktív tag

Tehát akkor az alábbi átszámolás a helyes:
BD25 = 24 438 784 KiB = 23866 MiB = 26240 MB = 25.025314816 GB MAX! ?

(#3729) Aurig@ válasza helgi (#3728) üzenetére


Aurig@
őstag

Nem.
Ahogy írtam 23866 megabájt, amit rá tudsz írni egy 25-ös lemezre!
26240 megabájtot soha.
/Ha Total Commanderben nézed a méretet, akkor, ahogy írtad dinamic xx k/M beállításnál nyomj egy Space-t. Az ott megjelenített méret ha 23866 megabájt vagy kevesebb, akkor ráfér a lemezre. Ha több, akkor nem/

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#3730) helgi


helgi
aktív tag

Rendben, sikerült kihasználnom a helyet, köszönöm. Nincs BD Íróm, ezért kérdeztem.

(#3731) kris0917


kris0917
újonc

Az szerintetek normális, hogy a most rendelt 10-es pack Verbatim BD-R 25GB 6x Printable lemezeim felülete nem kék hanem szürke színűek? Mitől lehet? Előre is köszi a tanácsot...

(#3732) tibbike01


tibbike01
őstag

Sziasztok,
Budapesten hol tudnék Blu-ray lemezt íratni archiválás miatt. Esküvői videók + képeket szeretnék a felhő mellett archiválni.
Illetve erre a célra melyik lemez, módszer ajánlott?

[ Szerkesztve ]

(#3733) jeni válasza tibbike01 (#3732) üzenetére


jeni
félisten

Jobb több UAE gyártású DVD lemezre vagy Panasonic BD-re kiíratni.
Vannak ilyen boltok,tudtommal a Sugárban,a West End-ben vállalnak. Az,hogy milyen lemezre vállalják azt nem tudom.

(#3734) Nor- válasza jeni (#3733) üzenetére


Nor-
tag

Sajnos a panasonic BD megszűnt, nem gyártják már, bezárták a gyárat (európai disztribútortól származó infó) úgyhogy hamarosan sehol sem lesz már, max elfekvő készletből ...

http://itmedia.sk/

(#3735) jeni válasza Nor- (#3734) üzenetére


jeni
félisten

az 50GB 1db lemez ára is horror lett!

így inkább pendrive és SSD vásárlása valamint a HDD az amikre érdemes tárolgatni!

ha mindenképpen Verbatim akkor jobbik fajtából.

[ Szerkesztve ]

(#3736) gaben22 válasza Nor- (#3734) üzenetére


gaben22
senior tag

Ha esetleg lesz még, akkor ha eszedbe jut, itt is jelezhetnéd. Még talán egy utolsó burstre beneveznék :).

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#3737) johnywalker válasza kris0917 (#3731) üzenetére


johnywalker
őstag

Verbatim...az valamikor jó minőségű márka volt.Mostanában mióta használom, kutyafüle 1-2 éves tartósság.Minőségi Pio íróval írva.Marad a Panasonic, ami már annyira nincs, csak a szekrényben...
A Maxell volt talán még ilyen pöpec, ami még eddig sem bírta.

[ Szerkesztve ]

(#3738) gaben22 válasza johnywalker (#3737) üzenetére


gaben22
senior tag

Úgy lenne a teljes a kép, ha megadnád a MID kódot is, ami nálad nem vált be (meg persze az is számít, hogy milyen íróval írtad, SSD-ről olvastad-e az adatot hozzá...).

Nekem a BD50-es Verbatim lemezeim pl. Panasonic MID-esek. Így, hogy a BD25-ös Panasonicnak annyi, lehet benevezek egy adag BD50-es Verbatimra. BD25-nél is kb. 20 éves távlatban számoltam, ha addig bírják, akkor már jó, hátha a BD50 is kihúzza addig. Úgy is csak másodlagos tárolásra vannak, már én is költözök HDD-re a backupokkal. Bár most ezzel a héliumos "töltettel" kicsit keresztbe tettek a világnak, pedig sajna úgy tűnik az a jövő (egy darabig).

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#3739) jeni válasza johnywalker (#3737) üzenetére


jeni
félisten

Japánból rendelve sem lenne jobb a helyzet?

(#3740) johnywalker válasza jeni (#3739) üzenetére


johnywalker
őstag

De az mindenképpen jobb.Viszont ha már japánból rendel az ember, akkor legyen a lúd kövér ...és Pana.Két-három éves Verba bd50-et sokadjára olvassa csak be az asztali.Mid szerint is Verbatim.
Sima egyrétegűt panát az itmediásoktól veszek, van egy féltucat kétrétegűm azt pedig csak tényleg fontos cuccokra tartogatom.

(#3741) Nor- válasza jeni (#3735) üzenetére


Nor-
tag

Az az is volt, ennyiért tudtunk európából beszerezni.
BD-t nem tudunk kintről rendelni, mivel ha "elfelejtik" rárakni a matricát, a határon le is foglalják az one blue licensz nélkül.

http://itmedia.sk/

(#3742) Nor- válasza johnywalker (#3709) üzenetére


Nor-
tag

Ez nem lózung, amig veszel egy BD-R megjelölésű lemezt, berakod egy tetszőleges BD-R iróba, és vagy jó lesz, vagy nem, az nem stabil hanem kisérleti.
És mivel nem olcsók, nincs "kedvünk" megfinanszirozni a vevők kisérletezését.

http://itmedia.sk/

(#3743) Nor- válasza gaben22 (#3736) üzenetére


Nor-
tag

Ha még sikerül szerezni, fogok szólni, csak már nekem se igértek semmit se ...

http://itmedia.sk/

(#3744) koncsik válasza Nor- (#3743) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Panasonic szerintem itt elfogyna előrendelésben... :)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#3745) M107


M107
addikt

:R

Van még egy pár henger BD-R 25-ös panám, de ezeket szerintem nem írom ki soha, gondolkozok rajta, hogy kidobom őket, lehet ablak alá állni .....
Mondom a címet :DDD :DDD :DDD :DDD

Ami meg marad, az meg a nagyon fontos dolgoknak back-up, főleg a 50GB-os sokszor újraírható BD-RE lemezei....
Ha már anno pár éve egy kisebb vagyon ment ki rájuk... :O :O ;)


UI:

Ez a lemez isten volt jó és stabil pár napja volt a it-seknél sajna már nincs készleten most néztem.
Ezért a fél vesém oda adnám.... tartós és könnyen írható - olvasható.
1000-1350 darabot biztos elírtam anno egy 206D PIO íróval...

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#3746) Beni2360 válasza M107 (#3745) üzenetére


Beni2360
félisten

Én anno a DVD kiírásra használtam szeretettel az OMEGA-t.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#3747) GambinoYT


GambinoYT
újonc

Hello
Épp rendelni akartam Pana 25-öt az IT-től de látom befellegzett. Sajnos ez akkor számomra a filmgyűjtés végét is jelentheti. Lehet volt már szó róla, de akkor a jelenlegi változott helyzetben:
- Pana hiányában melyik az elérhető legjobb BD25 lemez?
- És melyik a legtartósabb BD50-es lemez, ami kapható és mondjuk bírja 10-15 évig

Köszönöm

(#3748) M107 válasza GambinoYT (#3747) üzenetére


M107
addikt

:R

Majd jönnek a jobb szakik, de én csak azt tudom mondani mint régi filmgyűjtő, hogy ne gondolkozz ebben.

Anno én is gyűjtöttem még a dvd-s hőskorszakban is, több 10000 írott lemezem volt, volt olyan amit megírtam és nálam egyszer sem lett betéve másba az íron kivűl.
több "Zsiguli" (ha mond ez valakinek valamit) hátulja lett velük megpakolva mikor a haver pár fordulóval elvitte.

Nem beszélve az anyagi vonzatát.

Persze csak ez egy magán vélemény volt.

Anno én még 2013-16 között be táraztam pár hengert "minőségibb" lemezekből jó sokat is költöttem rá több 100 ezreket és utána meg majd nem földönfutó lettem. a kenyérre és a családra havi 50000 Ft marad és a sorozatos kölcsönkéregetések...
Most meg itt állnak a szekrénybe bontalan hengerek.
Nem adom el senkinek. ......

Egy valamire jók már csak ezen optikai lemezek, back-up a fontos dolgokról.

Ami sajnos a jövő, az a online film és zene fogyasztás. Néhol azért elég gyatra bitrátával és több előfizetéssel a szolgáltatóknál.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#3749) M107 válasza GambinoYT (#3747) üzenetére


M107
addikt

:R

UI :

Maga az optikai tárolásnak maradt még pár előnye, de sajnos egy letűnő dolog lesz lassan lassan.

Persze nem a nyomott lemezekről beszélünk, amit fillérekből állítanak elő és használják "még", a UHD-s és nem UHD-s BD kiadványok esetén, vagy konzol esetleg pár pc játék cm esetén.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#3750) spiky03 válasza GambinoYT (#3747) üzenetére


spiky03
veterán

Ez engem is érdekelne.
Mert még most sem rendeltem lemezeket.:)

Nekem csak filmek tárolására kell, azokra amik itthon nem jelentek meg.
BD25 és BD50 érdekelne.

Esetleg ha valakinek van eladó akkor 10-10 darabot szívesen átveszek.;)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.