Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-10-15 15:37:04

LOGOUT.hu

BD lemezek ajánlási sorrendje (írásminőséget és tartósságot illetően az eddigi itteni és külföldi fórumok tapasztalatait összegezve) gyártók (MID) és márkák alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3951) Joshi válasza SQX_Barto (#3950) üzenetére


Joshi
titán

Olyan nincs hogy pixelhibás lemez. :N Milyen olvasóval játszod le? Egyáltalán asztali lejátszót használsz vag PC-t?

Ja látom hogy PC-t használsz. Inkább használd a MPC-BE-t vagy VLC-t.

[ Szerkesztve ]

(#3952) Joshi válasza Joshi (#3951) üzenetére


Joshi
titán

(#3953) Beni2360 válasza SQX_Barto (#3950) üzenetére


Beni2360
félisten

Más lemeznél is jelentkezik a hiba?
Én inkább író hibának vélem.
De lehet, hogy tényleg lejátszó szoftver hiba. De akkor kellene jelentkezni a régebbi ilyen lemezeknél is.
Lehet még videó kódolási hiba is. :F
Van itt egy BR irási hiba topik is.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#3954) Joshi válasza Beni2360 (#3953) üzenetére


Joshi
titán

Azt írja hogy eredeti a lemez.

(#3955) Beni2360 válasza Joshi (#3954) üzenetére


Beni2360
félisten

Igen 2x is elolvastam. Lehet író hiba, rendszerhiba írás közben, kódolási hiba az anyagban. Én ezeket is számba venném. Se nem az írót sem a lemezt nem nevezte meg.
Az író szoftvert sem.

Nekem egy 209 íróm van egy külső házban és rádugva egy média boxra nagyon szép képet ad ki. És ha jól tudom ezek az írok kényesebbek a hibákra. Volt olyan lemezem ami sz.gépen megakadt de asztali lejátszó akadás nélkül vitte.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#3956) Joshi válasza Beni2360 (#3955) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem ő egyszerűen csak PC-n játssza le az eredeti lemezt ami nem jó. Én úgy gondolom, hogy az MPC-BE vagy a VLC lejátszó progi megoldja a problémáját.

(#3957) johnywalker


johnywalker
őstag

Kodekhiba szerűség az. Power Dvd és MPC ami lemezes formátumokhoz kiváló. Blu-ray, tehát Mpeg-Ts fájlok, sem a h265 nem szerepel a Vlc hivatalosan támogatott formátumai között.

(#3958) Seregély


Seregély
tag

Sziasztok!
Egy kis információra lenne szükségem. Már elég rég nem rendeletem lemezeket Japánból, és ha jól tudom év eleje óta már mindenképpen kell vámot fizetni, meg talán ÁFÁ-t is. Ha valakinek van tapasztalata leírhatná milyen (%) szarcra lehet számítani. Kifogyóban vagyok lemezből, így lassan rendelnem kell valahonnan.

Előre is köszönöm a választ!

(#3959) jeni válasza Seregély (#3958) üzenetére


jeni
félisten

(#3960) Seregély válasza jeni (#3959) üzenetére


Seregély
tag

Köszönöm!

(#3961) Seregély válasza Joshi (#3901) üzenetére


Seregély
tag

Szia Joshi!

Én is vásároltam ilyen Sony 128gb lemezeket. Az elsőt most írtam meg. 4x sebességet állítottam be, de 2x-s sebességgel írta csak meg a lemezt. Te tapasztaltál hasonlót? Pio 209-es íróm van. Esetleg valaki másnak tapasztalat? 4x sebességgel is sok idő az írás, de így 2x-el egy örökkévalóság. :Y

(#3962) Joshi válasza Seregély (#3961) üzenetére


Joshi
titán

A Pioneer BDR-209DBK író támogatja a BD-R XL lemezeket? :F

(#3963) Seregély válasza Joshi (#3962) üzenetére


Seregély
tag

BDR-209M. Igen támogatja, 100gb-os TDK-t már többet is írtam vele, 6x sebességgel. Nem volt gond velük. Most, hogy 2x írja a 128gb-os SONY-t, elég szívás.

(#3964) Joshi válasza Seregély (#3963) üzenetére


Joshi
titán

A 128GB-os az 4 rétegű, én nem is ajánlom gyorsabban írni. Egyébként az is lehet, hogy a Pio íród nem támogat 4 rétegű lemeznél 2x sebességnél magasabb írást.

A lemezek tartalmát gond nélkül vissza tudod olvasni? Javasolnám a lemez tartalmát átmásolni egy HDD-re, ha gond nélkül átmásolja úgy hogy nem gondolkozik, nem bénázik a meghajtó, akkor ok.

Most mennyibe kerül a 128GB-os Sony lemez?

[ Szerkesztve ]

(#3965) Seregély válasza Joshi (#3964) üzenetére


Seregély
tag

3917Ft+ÁFA-ra jött ki egy lemez. A Supported Media List pdf file-ban is 4x-es írást jelez és az ImgBurn is 2x és 4x sebességet mutat. Még nincs kész az írás, majd ha kész, visszaolvastatom ellenőrzés miatt. A TDK 100gb-os 3 rétegű lemezeket 6x sebességgel írtam, azokkal sem volt semmi gond visszaolvasásánál. remélem itt sem lesz.

(#3966) Joshi válasza Seregély (#3965) üzenetére


Joshi
titán

Ne ellenőrizd, hanem ténylegesen másold át A-ból B-be. Ja és közben figyeld a másolási sebességet, mert ha beesik nagyon lassú olvasási sebességre, akkor az nem jó jel.

(#3967) Seregély válasza Joshi (#3966) üzenetére


Seregély
tag

Igen én is így szoktam,átmásolom a kész lemez tartalmát, így ellenőrzöm rendben van-e.

A munkahelyemen használnak Sony Optical Disc Archive nevű archiváló rendszert, a cartridge-ekben ilyen Sony 128g-os lemezek vannak. Azt hiszem, 2017-ben vették őket. A lemezekre 50 év garanciát vállal a Sony, szóval gondolom elég jó minőségűek. Talán a legjobbak a most kaphatók közül. Többek között ezért is vettem ezeket, meg kellett a kapacitás is.
Ez az, érdekességként:

https://pro.sony/en_FI/products/promediaodac/optical-disc-archive-cartridge-generation-1

(#3968) Joshi válasza Seregély (#3967) üzenetére


Joshi
titán

Jó, de hogy jön ez ide? Attól hogy van egy M-Disk-szerű lemezed még nem lesz 50 évig biztonságban az adatod. Azt olyan íróval is kell megírni hogy egyáltalán garantálni tudja a gyártó a biztonságot. A te Pioneer 209-es meghajtód egy konzumer termék, az nem garancia semmire. Simán ronthatsz lemezt, vagy csak gyengébb minőségben fogja megírni. Amúgy is a Pioneer 212 újabb, főleg ilyen lemezekre az ajánlottabb. Nekem volt egy Pioneer S08 íróm, de az sem volt igazán jó író BD-R XL lemezekhez.

(#3969) gaben22 válasza Joshi (#3968) üzenetére


gaben22
senior tag

Gyors átfutottam a lemez specifikációját, mert furcsán hangzott ez a "garancia + 50 év". Amit láttam, hogy a termék leírásánál ott a sales pitch szöveg:

"Optical disc media is robust and reliable, with a very long shelf life, offering a guaranteed 50+ years archive life. The optical disc cartridge is resilient to temperature extremes, humidity, dust and water.

Csak azt nem írták oda, hogy ehhez milyen tárolási körülmények kellenek. A termék specifikációját megnyitva az látszik, hogy egy ISO 16963-as standard alapján tesztelték. Mivel ~170 svájci frankba kerülne megtudni pontosan milyen eredmények lettek így csak az abstractot tudom idemásolni:

...
ISO/IEC 16963:2017 includes:
- stress conditions:
- Basic and Rigorous stress-conditions for testing and subsequent analysis using both the Eyring and Arrhenius methods;
- ambient storage conditions in which the lifetime of data stored on optical disk is estimated:
- a Controlled storage-condition, Temp = 25 °C and RH = 50 %, representing full-time air conditioning. The Eyring method is used to estimate the lifetime under this storage condition;- a Harsh storage-condition, Temp = 30 °C and RH = 80 %, representing the most severe conditions in which users handle and store optical disks. The Arrhenius method is used to estimate the lifetime under this storage condition;
...

Ez az Arrhenius method egy extrapolációnak tűnik nekem. Más szavakkal predikció.

Ami alapján arra jutottak ahogy látom, hogy 50 év az átlag. De nem lepődnék, meg ha ez fix hőmérséklet + páratartalom mellett lenne elérhető jó eséllyel csak ill. ha a megírás pillanatától kezdve egyszer sem nyúlsz a lemezhez :) .

Ahogy előttem mondták, ami fontos, arra kell B meg C terv is, ha az A terv befuccsol :).

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#3970) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Sziasztok!

Korubelul 1.5-2 eve vagtam bele a bluray filmek gyujtogetesebe, bar ne tettem volna... :D Az egyik legnagyobb fajdalom az egesszel, hogy amellett hogy rengeteg penzt visz el, az az, hogy nagyon sok jo film soha nem jott ki, es nem is fog kijonni magayrul blu-rayen. 3 megoldas maradna:
- angol blurayek rendelese --> angol tudasom eleg arra, hogy felirattal teljesen ertsem a filmeket, de mivel gyanitok sajat magamnal egy lightybb OCD-t, nagyon zavarna ha vegeysen lennenek szinkronos es angol blurayek a gyujtemenyben
- enkor + kiirni az 1080P-s ripeket blurayre + nyomdaba borito es lemeznyomtatas --> ez adna magat, de akkor igazabol azt a kerdest is felrakhatnam magamnak hogy miert nem toltom le a top300 filmet es irom ki 2 kulso HDD-re...
- DVD --> szinten nem idealis, de jelenleg erre hajlok a leginkabb

A kerdesem az lenne, hogy a bluray lejatszoknal az upscaling az mennyire mukodik jol, van-e esetleg kifejezetten olyan lejatszo ami ebben nagyon eros, es mondjuk a DVD-s kepbol tudna egy Netflix 1080p szintu dolgot csinalni?

A masik az ilyen altalanosabb kerdes: hogy latjatok, van esely meg arra hogy olyan filmek egyszer megjelennek magyarul BD-n mint mondjuk: Amerikai pszichó, Az élet szép, In Bruges, Amerikai szépség, Egy asszony illata, Életrevalók, Hetedik, Az utolsó éjjel vagy mondjuk a Trainspotting?

Szerk: Amennyiben rossz topikba irtam egy utbaigazitast megkoszonok, ezt talaltam a legrelevansabbnak :D

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#3971) Joshi válasza GeryFlash (#3970) üzenetére


Joshi
titán

Ez a topik kimondottan az írható lemezekről szól, nem a filmekről. PH-n nem szeretik a warezt, szóval ha eredeti Blu-ray lemez a cél, akkor ide fáradj.

(#3972) GeryFlash válasza Joshi (#3971) üzenetére


GeryFlash
veterán

Köszi a linket :R (Warezt illetően meg leírtam hogy az nem opció nekem, nyilván nem azért nem opció mert történetesen leszedni egy filmet és kiírni a magyar jogszabályok szerint teljesen törvényes, hanem mert 150 megvásárolt eredeti bluray film lután simán csak nem szeretném.)

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#3973) koncsik válasza Joshi (#3971) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#3974) Joshi válasza GeryFlash (#3972) üzenetére


Joshi
titán

Írtam is a topikba egy érdekes infót.

(#3975) GeryFlash válasza Joshi (#3974) üzenetére


GeryFlash
veterán

Szuper vagy, koszonom! :R :R

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#3976) DasBoot


DasBoot
aktív tag

Jó szerencsét! Jó minőségű BR lemezeket honnan lehet honnan lehet a leggazdaságosabban beszerezni? Eddig 2 db Verbatim-ot vettem, a Maxell annak számít? Köszönöm a válaszokat.

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#3977) M107 válasza DasBoot (#3976) üzenetére


M107
addikt

:R
[link]
De sajnos egyre kevesebb náluk is a jó és a minőségi.
Maxell BD-R és RE ben felejtős és mindig is az volt.
A verbatim de nem mindegy hogy melyik....

Talán ez:
[link]
De mivel a midet nem tudjuk így lutri ez is....

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#3978) DasBoot válasza M107 (#3977) üzenetére


DasBoot
aktív tag

Éppen egy-egy ilyen 25GB-os Verbatim BD-R-t és BD-RE-t vettem. Ezek "normálisan" használhatóak, mert akkor ezekre szavazok.

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#3979) belinho válasza DasBoot (#3978) üzenetére


belinho
senior tag

Én nem ajánlanám a fentebb linkelt lemezt CMCMAG-BA5-000 a midje, szóval egy közepes minőség de 285Ft-ért mit is várjon az ember. Ez egy költséghatékony lemez, de hosszú távra én nem ajánlanám, főleg fontos adatoknak.
Ha sokáig meg akarod őrizni az adatokat, akkor vegyél M.A.B.L-es Verbatimot, ez sokkal minőségibb, és a mid-je is eredeti Verbatim, csak ennek 650Ft darabja.
Ha meg 50GB kellene akkor ott a nagytesó 1795Ft-ért.

(#3980) DasBoot válasza belinho (#3979) üzenetére


DasBoot
aktív tag

Köszönöm+ Megfontolom. Akár a "komolyabb"-akra jó lehet ilyen, és egy M-disc? A nem annyira "komolyakra" egy olcsóbb lemez. A fene se gondol arra, hogy van CMC meh MABL.

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#3981) belinho válasza DasBoot (#3980) üzenetére


belinho
senior tag

M-Disc-et én feleslegesnek tartom, túl drága. Biztosan tovább tart, de ameddig kell, addig nekem szerintem elég lesz a minőségibb Verbatim-Panasonic lemez. Hiába őrzi meg az adatot, én már sehol sem leszek akkor.
Amit nem sajnálsz ha elvész mondjuk 5 év múlva, mert már nem fog kelleni, oda akár jobb a közepes lemez anyagilag. Viszont családi dolgokra, fontosabb videókra, fényképekre én a drágábbat venném.

(#3982) E.Kaufmann válasza belinho (#3981) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nézem, hogy az elmúlt években nem nagyon akart lejjebb menni az ára a 2-3 rétegű lemezeknek :DDD
Van valami olyan író/backup program, ami végig elemzi a lemez/könyvtár tartalmát és nem egybecsomagolja valami köztes formátumba és úgy darabolja, hanem felajánlja, hogy milyen alkönyvtárakat kellene egymás mellé rendezni, hogy fájldarabolás nélkül a lehető legkevesebb lemezt kelljen felhasználni, hogy egyesével is megnézhetőek maradjanak a lemezeken a tartalmak, valamint készít egy tartalomjegyzéket is?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#3983) M107 válasza DasBoot (#3978) üzenetére


M107
addikt

:R

Van egy pár belőle semmi gondom nincs vele Az hogy milyen a mid-je az természetesen már más kérdés.
Az enyém ilyen :

PIONEER BD-RW BDR-206D 1.06 (SATA)
Current Profile: BD-R
Disc Information:
Status: Empty
State of Last Session: Empty
Erasable: No
Free Sectors: 12 219 392
Free Space: 25 025 314 816 bytes
Free Time: 2715:27:17 (MM:SS:FF)
Next Writable Address: 0
MID: VERBAT-IMu-000
Supported Write Speeds: 2x; 4x; 6x
BD Disc Information:
Disc ID: VERBAT-IMu-000
Disc Type: BD-R
Disc Size: 120 mm
Disc Class: 0
Disc Version: 1
Disc Time Stamp: 06/2012
Number of Layers: 1
Layer Type: Writable
DVD Layer Present: No
CD Layer Present: No
Channel Bit Length: 74.50 nm (25 GB Per Layer)
Push-Pull Polarity: Negative
Recorded Mark Polarity: HLT

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#3984) M107


M107
addikt

:R

UI:

Elnézést az lemaradt hogy ezeket a lemezeket már elég rég szereztem be.
De már akkor is jó 350 Ft volt darabja.
Amúgy nem rossz annyira a CMC midje sem jó nem tiszta de nem is harmad ill negyed osztályú.
Anno én is kaptam hogy nem jó és nem fog kitartani az idő bebízonyította, és 50-100 hengerekben vannak tárolva a lemezeim, a szekrény alja és tetőtér 10 éve.
Sőt anno mikor belevágtam az LHT verbákba mindenki mondta szerves stb stb hamar kinyiffan, és a mai napig működik.
Van még belőlük vagy 15-30 darab 25-ös hengerem nem is válnék meg tőlük mint az UAE verbáim-tól sem :)

Normális tárolás mellett legalább 10 év tuti nekem is vannak sőt elg sok CMC -s lemezem volt van mai napig pöccre szóval nem csak a mid határozza meg a tartósságot, ahogy régebben sem az.

Elég ha nem jó íróval írsz / lemezkombó
Személyem csak PIO írókról tud nyilatkozni azzal no problem, de az NEC és Li-ton írók is mind megeszik.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#3985) M107 válasza belinho (#3979) üzenetére


M107
addikt

:R

De az a 285 Ft ha normál áron szereznéd be itthon jó 500-750 Ft lenne darabonként.
A jobbak meg bő 2500-4000 Ft darabonként.
Iszonyat drágák nálunk sajnos sőt még láttok elfekvőbe magnó kazettákat 1950 Ft/ normál 60 perces no name kazetták egy jó TDK vagy FUJI a Maxell-ről és crome + metal szalagokról ne is beszéljünk...

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#3986) Joshi válasza DasBoot (#3980) üzenetére


Joshi
titán

M-Disk helyett ezeket ajánlom. Persze ezek darabára is ~7-800Ft-ra jön ki, de az M-Disk-nél jóval olcsóbb. Ezek Pana és Verba MID-es lemezek.

Panasonic 25GB
Verbatim 25GB

Archiválásra szigorúan egy rétegű lemezt szabad használni.

(#3987) Joshi válasza Joshi (#3986) üzenetére


Joshi
titán

Ha egy árban van a Panasonic és a Verbatim, akkor én mindenképpen a Panát választanám.

Egyébként az iT-media-nál egész jó áron van a Verbatim 25GB-os lemez. :K

[ Szerkesztve ]

(#3988) belinho válasza E.Kaufmann (#3982) üzenetére


belinho
senior tag

Én nem tudok ilyenről.

(#3989) belinho válasza M107 (#3985) üzenetére


belinho
senior tag

Dehogy! Most is van az Alzánál 280Ft Verbatim lemez. Csak ez is valószínűleg CMC mid.

(#3990) DasBoot válasza Joshi (#3986) üzenetére


DasBoot
aktív tag

Köszönöm. Olyan nagy mennyiség nem kell, vagy egyenként simán belefér ekkora összeg.

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#3991) M107


M107
addikt

:R

Optikai lemezt már csak biztonsági mentés megerősítéseként 25-50 GB formátumban...

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#3992) fain89


fain89
csendes tag

Sziasztok!
Szeretném a segítségetek és ajánlásotokat kérni!
Sikerült egy ilyen írót szereznem https://lejatszo.hu/?t=pioneer-bdr-208dbk, lemezt még sosem írt, olvasás hibátlanul működik.

Családi dolgok archiválásához keresek lemezt.
A korábbi beszélgetésekben olvastam hogy ilyen jellegű megőrzéshez 1 rétegű lemezt kell vásárolni, de valami MID számra kellene figyelem.
Mely lemezt válasszam?
Első körben dupla lemezre történne az írás a biztonság kedvéért.

Ui.: Az autóban audio CD-t hallgatok, flac formátumban, ismertek valami jóféle 700mb-os CD-t?

Köszönöm előre is a segítséget!

(#3993) M107 válasza fain89 (#3992) üzenetére


M107
addikt

:R

Audio Cd-nek :

[link]

Blu-ray nél a Panasonic volt a etalon, sajnos, már nincs és nem hiszem, hogy akinek még maradt elfekvőben, az oda adja, érhető okokból.

Így én ezt ajánlom 2 réteg viszont én ezt venném :

[link]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#3994) E.Kaufmann válasza fain89 (#3992) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nem cserélhető a rádió valami okosabbra vagy legalább line-in-esre? Én nem vacakolnék már Audio-CD-vel, de megértem, ha sem az FM transzmitter sem a magnó adapter nem opció, pláne FLAC-hoz ;]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#3995) fain89 válasza M107 (#3993) üzenetére


fain89
csendes tag

Köszönöm a segítséged M107!

Akkor a Verbatimokat, amit mindenhol látok, el is felejtek! :R

(#3996) fain89 válasza E.Kaufmann (#3994) üzenetére


fain89
csendes tag

Igen- igen, nem egy mai technika, de bevallom a fejegységek tudják a line-in-t, de bluetooth-on vagy jack-en keresztül se tudják azt a hangminőséget reprodukálni, amit Cd esetén hallok!

Úgyhogy marad az öröm, hogy 80 percenként lemezt cseréljek, illetve megismerjem az összes zenei alkotás sorrendjét, a filccel történő lemeznév adás a hab a tortán. :))
Pioneer DEH-P88RS 2 , Alpine 7893R ;]

(#3997) Beni2360 válasza fain89 (#3992) üzenetére


Beni2360
félisten

Ezt nem értem ; Első körben dupla lemezre történne az írás a biztonság kedvéért.
A dual lemezt rizikosabb megirni mint a szimplát. Szvsz.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#3998) fain89 válasza Beni2360 (#3997) üzenetére


fain89
csendes tag

Szia Beni2360!
Elnézést lehet félreérthető voltam, DUPLA mint 2db 1 rétegű lemezre történne az adatok, képek, videók kimentése.
"Első körben dupla lemezre történne az írás a biztonság kedvéért."

Az író típusát beleírtam, nem tudom ez az egység jó minőségű vagy sem, illetve 25 vagy 50gb-os lemez írása az ideális számára.

Van preferált program, amivel a lemez írása "jobb","biztonságosabb"?

(#3999) jeni válasza fain89 (#3995) üzenetére


jeni
félisten

Kintről, Japánból lehet rendelni.
Oda kint vannak még kapható Panasonic vagy ahhoz egyenértékű MID-s lemezek.
Ha nem tévedek a 208DBK verziós nem tudja a 100Gb lemezek írását.
Ahhoz az EBK verziós kell.

[ Szerkesztve ]

(#4000) Beni2360 válasza fain89 (#3998) üzenetére


Beni2360
félisten

Így már érthetőbb a szitu.
Azt azért vedd figyelembe, hogy a lemez tárolás is nagyban befolyásolja az eltarthatóságát. Nézz ennek is utána.
Nekem is írták anno, hogy nem mindegy hogyan tárolom a lemezeket. A mappákat nem ajánlották de talán az alu koffer megfelelne. Majd a hozzáértők véleményt mondanak.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.